kalina, гріє, неодружених

Двигун не встигає прогріватись

Найбанальніша причина – непрогрітий двигун. Багато водіїв сідають в автомобіль у холодну пору року і одразу включають піч. При цьому вони дивуються, чому погано гріє грубка на Kalina, адже вони її активували. Однак протягом перших 15-20 хвилин пічка і не повинна нічого гріти, оскільки за цей час не встигає прогріватися навіть мотор, отже, теплому повітрі просто нема звідки взятися.

Часто водії скаржаться, що погано гріє грубка на “Kalina” на неодружених оборотах. Це логічно, якщо водій заводить холодну машину і відразу включає обігрівач.

Щоб зрозуміти, як це працює, пояснимо коротко: тосол (або антифриз) циркулює за системою двигуна, забираючи тепло від двигуна. Це необхідно для того, щоб двигун не перегрівався. Коли антифриз нагрівається до високої температури, водій може включити пічку на обігрів, і тоді цей антифриз надходитиме до спеціального радіатора печі автомобіля. Радіатор нагріється до температури антифризу, а вентилятори, розташовані позаду радіатора, здуватимуть з нього тепло, і тепле повітря надходитиме в салон. Протягом 15 хвилин двигун не прогрівається, отже, антифриз також є холодним або теплим, тому і піч на “Kalina” гріє погано. Необхідно поїздити на машині хвилин 25-30 і перевірити, чи все гаразд із піччю. Якщо навіть через цей час обігрів буде слабким, варто копати глибше.

kalina, гріє, неодружених

Погана циркуляція антифризу або тосолу в системі

Відразу зазначимо, що у разі поганої циркуляції тосолу по системі проблема з поганим обігрівом – це нешкідливе, що взагалі може статися з машиною. Звичайно, якщо в автомобілі “LADA-Kalina” погано гріє піч, то це може бути викликане неефективною циркуляцією антифризу, але в цьому випадку двигун може сильно перегріватися через нестачу рідини, що охолоджує, і низької ефективності відведення тепла. Тож про саму грубку треба думати в другу чергу. Втім, якщо термометр показує нормальну температуру двигуна (90-100 градусів), то турбуватися не варто.

LADA Kalina піч гріє лише на обертах

Піч починає давати гаряче повітря при 2500-3000 об/хв, на холостих повітря ледве тепле. Навіть за повністю прогрітого двигуна. В чому може бути причина?

 • Не достатня циркуляція через радіатор печі ВАЗ Kalina – 4 відповіді
 • Погано гріє піч, нижній патрубок теплий ВАЗ Kalina – 4 відповіді
 • Запітніє правий бік лобового скла LADA Kalina – 4 відповіді
 • Чому авто кипить, а грубка холодна? – 3 відповіді
 • Не включається вентилятор обігрівача в Kalina 2 – 3 відповіді
READ  Заміна зчеплення без зняття коробки Kalina

Перевірте рівень ож в бачку, можливо повітря в радіаторі печі. Те, що на оборотах починає гріти так це тиску в системі на малих оборотах не вистачає, щоб ще й через грубку тиснути. Може й радіатор бути забитим зсередини.

Тут як кажуть і до «бабці не ходи», треба промивати радіатор обігрівача салону. Є люди спеціально цим займаються – промивають пічки не знімаючи з машини – результати відмінні.

У заслінках причину шукайте. Чи до кінця перемикається холод/тепло. Може протоки немає через радіатор обігрівача або він забитий зовні.

Підпишись на наш канал у Я ндекс.

Ще більше корисних порад у зручному форматі

Питання таке. Мотор новий. Помпа нова. Пробіг у ньому 500 км. Піч працювала чудово. Потім почала температура підніматися і триматися в районі 95-97 і не падати. Змінив термостат. Температура близько 90 градусів тримається, іноді опускається до 87 градусів. Одну проблему вирішив. З’явилася інша. Іде гаряче повітря тільки при обертах ближче до трьох тисяч. На неодружених холодне повітря дме в салон. Повітря виганяло. Можливо проблема в помпі. Помпа пройшла лише 500 км. Куди копати?

Що ще помітив. Якщо в салоні чіпати радіатор грубки, то де патрубки в неї входять з цього боку вона гаряча. А далі якщо руку засунути то холодний радіатор. На 3 тисячах обертів він прогрівається весь. На неодружених тільки на початку.

Повітря виганяло піднімало перед машини.

Помпа стоїть нова. Лузар Помпа Турбо. Після встановлення жодних проблем не було з грубкою

Що було зроблено.1. Замінено термостат. Точніше термовставка за 70 рублів Лузар. Двигун грівся до 100 грн. вентилятор практично завжди крутився. У зборі коштує термостат 1000, половинка 500, термовставка 70 руб.

Але це не могло в плані грубки. Як і раніше дуло холодне повітря.

Замінено кришку розширювального бочка.3. фільтр салонний.4. Проблема ще була в заслінці грубки. Не до кінця зачинялася. Побачити це можна легко відкрутивши нижній пластик.

Це те саме не вирішило проблему. Залишається помпа.5. Заміна помпиСтара помпа була лузар. Турбо помпа Лузар. Зроблено в Китаї. Відео на неї.

Чому з тією помпою була така проблема, я так і не зрозумів. Виглядало все справно люфтик маленький, крольчатка ціла.Відео з вирішення цієї проблеми.

Плохо греет печка на калине

“LADA-Kalina” – популярний вітчизняний автомобіль, який можна назвати одним із найуспішніших серед усіх вироблених компанією машин. Працює цей автомобіль справно, але іноді з ним можуть виникати незначні проблеми. Одна з таких проблем – коли погано гріє піч на Kalina. Втім, є засоби вирішити її самостійно без звернення на СТО. Розглянемо актуальні причини.

READ  Чи не працює електропідсилювач керма на Kalina причини

Проблема з радіатором або блоком керування

Коли водій пересуває важіль на панелі приладів на червоний рівень, він тим самим відкриває отвір для надходження гарячого антифризу в радіатор печі. І якщо важіль, наприклад, буде несправним, то отвір для надходження рідини до радіатора не відкриється або відкриється не на повну. В результаті радіатор або погано нагріватися, або не нагріватися взагалі, і це призведе до того, що погано грітиме піч “LADA-Калини”.

Салонний фільтр

У кожному автомобілі є салонний фільтр. Саме через нього нагріте повітря від печі (або холодне – від кондиціонера) потрапляє в салон. Якби салонного фільтра не було, то в салон залітало б сміття і пил, а іноді й частинки жиру (продукти випаровування олії, наприклад) з підкапотного простору. Якщо цей фільтр не змінювався роками, тобто велика ймовірність, що він просто забитий і потребує заміни. Через брудний фільтр повітря просто не зможе проходити в салон, тому немає нічого дивного в тому, що грубка на “Kalina” погано гріє повітря.

Вирішити цю проблему досить легко: необхідно вийняти салонний фільтр та поставити новий. Знаходиться він під капотом автомобіля, ліворуч угорі (біля пасажирського переднього сидіння). Доступ до нього можна отримати за допомогою лише однієї викрутки, а сам салонний фільтр є дешевим (його).

Тепер ви знаєте, чому піч на “Kalina” гріє погано. Причини можуть бути найрізноманітнішими, і перерахувати їх практично неможливо. Можна лише порекомендувати власникам звернутися до СТО, де зможуть розібратися з подібною проблемою. І взагалі, піч – це примітивний прилад, тож проблем із його ремонтом бути не повинно. Тож якщо погано гріє піч на “Kalina”, то засмучуватися не варто. Це найчастіше несерйозна проблема, яка вирішується заміною салонного фільтра в більшості випадків.

Датчик температури

Якщо повітря з сопел повітроводів дме лише гаряче або, навпаки, тільки холодне, незалежно від положення заслінки, причина несправності в датчику температури салону. Він знаходиться у стелі, у плафоні освітлення. Проблема вирішується заміною датчика.

Заміна вентилятора без зняття панелі

Знімати всю панель приладів тільки через вентилятор печі недоцільно. Замінити пристрій можна і без зняття торпедо – потрібно лише підняти його правий бік. Далі слід «озброїтися» ножем та ліхтариком та залізти під панель. Шумоізоляція відрізається, відкручуються елементи кріплення, і заміна моторчика пічки Kalina стає набагато простіше. Даний спосіб значно заощадить час і нерви, хоч і створить деякі незручності.

ПЕЧКА ДУЕТ ХОЛОДНЫМ ВОЗДУХОМ НА КАЛИНЕ.

Перш ніж приступити до заміни електровентилятора, необхідно переконатися, що несправно саме цей пристрій.

Заміна регулятора температури

Для демонтажу деталі та її заміни необхідно зняти блок керування у зборі. Процедура виглядає так:

 • бортова мережа знеструмлюється шляхом зняття “мінусової” клеми з акумулятора;
 • магнітола (якщо є) витягується, і від неї відчеплюється клемна колодка дротів;
 • важіль керування заслінкою знімається;
 • далі демонтується ручка регулятора температури та напрямки повітряних потоків;
 • у нижній частині блоку управління розташовані заглушки – їх потрібно зняти та відкрутити під ними кріпильні гвинти;
 • центральну консоль слід акуратно потягнути він;
 • після зняття консолі від’єднайте клемні колодки від перемикачів.
READ  ВАЗ 2115 на неодружених не гріє пічка

Після заміни все збирається у зворотній послідовності. Ця операція проста, і для роботи знадобиться лише пара різних викруток.

Погано гріє піч на неодружених оборотах Kalina

У холоду у власників калин часто починаються проблеми з роботою грубки на неодружених оборотах. Наприклад коли ви прогріваєте автомобіль температура двигуна вже виростає, а з пічки, як і раніше, дме холодне повітря, при прогазовуванні пічка починає дмухати теплим або гарячим повітрям з характерним дзюрчанням води під панеллю приладів. Дані симптоми говорять про те, що в системі охолодження двигуна з’явилося повітря.

Попадає повітря в систему в основному через не герметичність з’єднань патрубків, а також не правильну роботу пробки розширювального бачка.

Вентилятор обігрівача

Заміна вентилятора пічки Kalina під силу навіть новачкам. Основна проблема – у його розташуванні. Тому велику частину часу займає не заміна деталі, а її демонтаж.

Збільшення робочої температури

Цей спосіб підійде для LADA Kalina з електронною педаллю газу. Раніше дросельною заслінкою, що обігрівалася від загальної системи охолодження, керував тросовий привід. Після встановлення електроніки шланг, який йшов на обігрів, був закольцований із системою охолодження.

Для модернізації знадобиться трійник, додатковий шланг та хомути. Другий повітропровід монтується максимально близько до термостату. трійник встановлюється в патрубок підведення охолоджувальної рідини до радіатора. Інший кінець повітроводу з’єднується з відведенням зайвої пари біля штуцера розширювального бачка. Завдяки такій нехитрій модернізації можна досягти підвищення робочої температури до 92-95 ° С при прогріванні пічки від 50 ° С і вище.

Вентилятор опалення

Якщо перемикання режимів та швидкості потоку повітря нічого не дає (чути свист або тріск, вентилятор починає шуміти), несправність пов’язана з електровентилятором. Щоб це перевірити, потрібно виконати такі дії:

 • Встановіть ручку регулятора температури у крайнє положення синьої зони.
 • Після цього почніть перемикачем змінювати швидкості вентилятора з першої по четверту.

Потік повітря повинен ставати сильнішим із підвищенням швидкості. Якщо цього не станеться, вентилятор несправний. Якщо він працює, але не у всіх режимах, або швидкість змінюється непропорційно, то причина поломки в допоміжному резистори, що вийшов з ладу. Джерелом проблеми може бути згорілий запобіжник F5 в монтажному блоці через обрив ланцюга живлення.