Як поміняти повітряний фільтр на Renault Logan

Періодичність заміни

Згідно з регламентом самого виробника, елемент, що фільтрує, слід змінювати через кожні 15 тисяч кілометрів пробігу. Насправді цей показник досить оптимістичний. Якщо ви часто їздите бездоріжжям або проживаєте у великому місті, то на фільтр припадає дуже велике навантаження. Багато автовласників стверджують, що за таких умов фільтр забивається вже через 6-7 тисяч кілометрів.

Оптимальним варіантом буде візуальний огляд елемента через кожних 10 тисяч. Це дозволить оперативно виявити рівень зношеності та за необхідності провести заміну. Також додатково рекомендуємо вивчити, які особливості в поведінці автомобіля говорять про критичний зношування повітряного фільтра. Ми розповімо це далі.

Про появу більшості проблем у машині досвідчені водії можуть судити з поведінки. Це приходить із досвідом, коли буквально починаєш відчувати автомобіль. Визначити зношеність фільтра для повітря можна за наступними симптомами:

 • Помітне збільшення витрат палива. Забитий фільтр викликає кисневе голодування. У циліндрі паливо згоряє не повністю і дуже швидко, що викликає підвищене споживання.
 • Падіння потужності. Забитий фільтр створює додатковий опір повітря. Мотор докладає додаткових зусиль, щоб «підсмоктувати» його, що позначається на загальній потужності.
 • Проблеми із запаленням, коли мотор відмовляється заводитися.
 • Збільшення вмісту CO2 у вихлопних газах через неповне згоряння палива. На жаль, зареєструвати збільшення концентрації можна лише за допомогою спеціалізованого обладнання.

Якщо ви виявили проблеми з динамікою та зростання витрати, обов’язково вживіть заходів. Це очевидні ознаки, що мотор працює некоректно. Якщо не хочете витрачатися на капітальний ремонт, знайдіть причину та усуньте її. Найпростіше почати з перевірки саме повітряного фільтра.

Чи так потрібний фільтр для повітря

Почнемо з того, що багато водіїв зовсім сумніваються в необхідності заміни цього фільтра, ґрунтуючись на тому, що повітря і так досить чисте. Якоюсь мірою це справді правда, проте в середньому за 100 кілометрів пробігу авто «заковтує» до 15 кубометрів повітря. Це досить великий обсяг, в якому містяться пил, бруд та інші дрібні частинки.

При регулярній їзді бездоріжжям або в мегаполісі фільтр просто незамінний. Пісок становить найбільшу небезпеку. При попаданні у внутрішні частини конструкції він повільно, але ефективно стирає метал, збільшуючи люфт деталей. Звичайно, це може призвести до дорогої поломки. Не менш небезпечна для конструкції вода, яка може спричинити корозію.

Не забувайте про сажу, пил, дрібні відшарування від асфальтового покриття, шин та гальмівних колодок. Виходить, що повітря не таке і чисте, як здається на перший погляд. Своєчасна заміна повітряного фільтра Renault-Logan. це обов’язкова процедура. Згідно з дослідженнями, якщо вчасно змінювати повітряний фільтр, ви зможете продовжити ресурс двигуна в середньому на 15-20%.

Різновиди фільтрів

До речі, які види фільтрів існують. На більшості легкових автомобілів встановлюються класичні паперові фільтри, які мають структуру як гармошки. Розроблено понад 400 видів паперу. За якістю фільтрації та простотою виготовлення вони займають лідируючу позицію, обійшовши вугільні та масляно-інерційні. Олія у повітряному фільтрі не давала необхідного очисного ефекту, тому від них відмовилися.

Також активно поширені моделі із синтетичних мікропористих матеріалів. Вони міцніші і довговічніші, але коштують дорожче. За конструкцією фільтри поділяють на круглі (для моторів з карбюратором), панельні (використовуються в сучасних авто) та циліндричні (здебільшого для дизельних машин).

Вирізняють класифікацію за кількістю ступенів фільтрації:

 • 1 ступінь. Конструкція включає тільки папір, покладений у корпусі у вигляді гармошки.
 • 2 ступеня. Додатково конструкція включає попередній очисник, виконаний із синтетичного матеріалу. Такі фільтри ефективно затримують великі частки. Найчастіше встановлюються на позашляховики та спецтехніку, яка працює в екстремальних умовах.
 • 3 ступеня. Включає спеціальну крильчатку, яка за рахунок завихрення змушує частки осідати всередині спеціального контейнера у самому фільтрі. Належать до найефективніших.

Зверніть увагу, що до кожного фільтра, що випускається, пред’являються суворі вимоги. Він повинен опиратися повітряному потоку в районі 0,6%, а також затримувати від 99% забруднювачів. Нова сертифікована продукція обов’язково відповідає цим вимогам.

Що поставити на “Renault-Logan

Як вже було сказано раніше, вибір моделі залежить від покоління вашого автомобіля. Тут є такі варіанти:

 • 8V 1,4 та 1,6 літра – фільтр з каталожним номером 77 01 070 525. Виконаний у вигляді овалу.
 • V16 до 2012 року – фільтр у вигляді прямокутника. Артикул 7701045724, 8200431051.
 • Авто, виготовлені після червня 2013 року — прямокутні фільтри з артикулом 16 54 694 66R.
READ  Заміна ременя ГРМ LADA Granta 16 клапанів

Оригінальна продукція коштує близько 400-500 рублів. Якщо це дуже багато, то можна подивитися аналоги за 100-300 рублів. Рекомендуємо вивчити такі моделі:

 • GoodWill, AG371;
 • аналог: 8200431051 (США);
 • Bosh, Mann, Wix, Mahle, 6001998848;
 • FiltronAR 131/1;
 • Fortech Logan, FA-030; Mann, C2672/1;
 • Asam 30664.

Принципових відмінностей сумісних моделей від оригіналу немає. Яким би якісним не був фільтр, через 15 тисяч кілометрів він все одно прийде у непридатність. Враховуючи регулярність заміни, на повітряному фільтрі водії економлять, купуючи дешеві, але не менш якісні аналоги.

Чищення фільтрів: чи варто витрачати час

Напевно, багато водіїв за допомогою пилососу намагалися очищати повітряний фільтр. І справді, із сірої поверхні виходив практично білий папір. Однак такий метод дозволяє видалити тільки велике сміття, яке знаходиться буквально на поверхні. Складність полягає в тому, що дрібні частинки щільно застрягли у внутрішніх порах волокон, при цьому видалити їх практично неможливо навіть потужним потоком повітря.

Друга «геніальна» ідея водіїв – просочити фільтр олією. Звичайно, позитивного ефекту від такого рішення не буде. Рідина моментально забиває мікропори, через що пропускна здатність деталі зводиться практично до нуля. Пам’ятайте, що всі паперові фільтри одноразові. Їх необхідно лише міняти на нові.

Як замінити повітряний фільтр на Renault Logan: покрокова інструкція.

Renault Logan 1,5 dCi.

У підкапотному просторі демонтується кришка двигуна – поворотом її фіксатор на 90 градусів.

поміняти, повітряний, фільтр, renault, logan

Вивертаються 4 болти кріплення корпусу картриджа фільтра і відстібається впускний патрубок шляхом натискання на відповідну клямку.

Корпус картриджа та місце його встановлення ретельно очищаються.

Проводиться заміна фільтруючого елемента та складання всіх знятих раніше деталей у зворотній послідовності.

8-клапанний двигун.

Відкрийте капот, десь у середині відкритого простору знайдіть великий пластмасовий короб.

Викрутивши 5 шурупів і після відклавши 4 клямки, демонтуйте кришку цього короба.

Зніміть знайдений там картридж і вичистіть внутрішню поверхню короба від пилу та бруду за допомогою пилососу.

Акуратно, уникаючи викривлення картриджа, встановіть новий елемент, що фільтрує, на місце старого.

Вологою ганчіркою обітріть кришку короба і встановіть її на законне місце, зафіксувавши засувками та кріпильними болтами. Останні краще попередньо обробити (для захисту від майбутнього окислення та появи іржі) розчинником або спиртом.

Закрийте капот. Ремонтні роботи завершено.

Renault Logan MCV (16 клапанів).

У підкапотному просторі знаходиться картридж повітряного фільтра Логана. Він перебуває за АКБ.

Викручуються 2 пари саморізів зверху та знизу корпусу повітряного фільтра.

Старий фільтруючий елемент виймається. Місце, де його було встановлено, продувається. На його місце встановлюється новий повітряний фільтр із закріпленням, суворо оберненим вище описаним діям.

Заміна повітряного фільтра Renault Logan.

Французький виробник у своєму посібнику користувача рекомендує здійснювати заміну фільтруючого елемента на Logan кожні 15 тисяч км шляху, але з це, звичайно, за досконалих умов експлуатації: хороших дорогах, наприклад. Оскільки ж наші дорожні реалії далекі від ідеальних, не поскупіться і робите подібну заміну кожні 10 тисяч. Ну, а якщо ви мешканець села, то вам, щоб убезпечити двигун, і зовсім доведеться міняти названий фільтр на своєму авто кожні 5-7 тисяч км.

16-клапанний мотор.

Праворуч від двигуна знайдіть пластиковий повітропровід прямокутної форми.

Зніміть у патрубка забору повітря, що підходить до нього, гумовий хомут.

Від коробки глушника шуму від’єднайте розтруб патрубка повітрозабірника. Після від коробки повітряного фільтра від’єднайте і саму коробку глушника.

Демонтуйте пластикову кришку, для чого зверху викрутіть 2 шурупи. вони створені не під викрутку, тому викручувати їх слід ключем «зірочкою». а знизу відклацніть 2 застібки.

Вийміть відпрацьований термін фільтруючий елемент зі знятої кришки, очистіть її від пилу ганчіркою і встановіть туди новий картридж.

Встановіть усі зняті деталі на свої місця у порядку зворотному вищеописаному.

Вибір повітряного фільтра

Повітряні фільтри для Renault Logan діляться на 2 типи:

 • Оригінальні. фільтруючі елементи, створені корпорацією Renault;
 • Аналогові. розроблені іншими виробниками, але придатні для машин марки Renault за всіма технічними параметрами.

У випадку Renault Logan, виникає питання про пошук сумісних аналогів, тому що оригінальні запчастини коштують невиправдано дорого. На Renault Logan різних поколінь, залежно від двигуна, встановлюються такі типи повітряного фільтра:

 • Овальний. призначений для 8-клапанних двигунів об’ємом на 1.4 та 1.6 літра;
 • Трапецеподібний. встановлюється на 16-клапанний двигун об’ємом в 1,6 літрів;
 • Прямокутний. кращий для Renault Logan 2-го покоління.

Для установки на автомобіль марки підходять аналогові повітряні фільтри наступних марок:

READ  Renault Megane 2 який двигун стоїть

Як поміняти повітряний фільтр у Renault Logan 2 своїми руками?

Для того щоб автомобіль прослужив своєму власнику набагато більше гарантійного терміну, необхідно утримувати його системи та агрегати у задовільному стані. Зокрема, необхідно періодично замінювати повітряний фільтр у двигуні в транспортному засобі. В іншому випадку серйозні поломки окремих складових двигуна та перегрів мотора неминучі. Фільтруючий елемент можна замінювати як на спеціалізованій Станції Технічного Обслуговування (СТО), так і своїми руками.

Але коли потрібно змінювати повітряний фільтр у Renault Logan? Які нюанси говорять про необхідність заміни? Як правильно вибрати фільтруючий елемент? Як правильно замінити фільтр у Renault Logan самостійно, згідно з інструкцією? Які особливості заміни для 8-клапанного та 16-клапанного двигуна? Відповіді на всі подані вище питання ви зможете знайти у цій статті.

Процес заміни

Перед тим, як розпочати заміну фільтра на Renault Logan, необхідно підготувати необхідні інструменти. Автолюбителю потрібно:

 • Набір гайкових ключів;
 • Чисті ганчірки;
 • Новий фільтруючий елемент;
 • Викрутка середнього діаметра.

Подальша процедура залежить від розташування фільтра. Ця деталь, залежно від покоління Renault Logan і типу двигуна, може перебувати у верхній частині карбюратора або всередині повітрозабірника. Для зняття відпрацьованого фільтра необхідно:

 • Заглушити двигун;
 • Відкрутити заготовлену викрутку болти тримача повітрозабірника або верхньої панелі карбюратора;
 • Зняти деталь, що перешкоджає доступу до фільтра, що утилізується;
 • Дістати застарілий фільтруючий елемент.

Замена фильтра воздуха на рено логан

Перед встановленням нового повітряного фільтра необхідно очистити повітрозабірник і карбюратор від пилу, що накопичилися в них. Зробити це можна за допомогою заготовленого заздалегідь ганчірки. Після чищення встановлюється новий повітряний фільтр, і всі деталі повертаються у вихідне положення.

Важливо! При встановленні фільтруючого елемента необхідно простежити, щоб кришка агрегату щільно прилягала до корпусу. В іншому випадку виникнуть щілини, через які в двигун потраплятиме неочищене повітря, що може спричинити серйозні поломки системи Renault Logan.

Коли потрібно міняти?

Повітряний фільтр – деталь, необхідна для очищення повітря, що надходить у двигун, від сторонніх забруднювачів. Згодом матеріал, з якого виготовляється аналізований агрегат, забивається, після чого деталь, що розглядається, вже не може виконувати свої початкові функції.

Ознаками необхідності заміни фільтруючого елемента у системі Renault Logan є такі фактори:

 • Зростає витрата палива. Якщо фільтруючий матеріал забитий дрібними частинками, що надходять разом з повітряним потоком, виникає нестача кисню. Тому горюча субстанція згоряє не повністю, але дуже швидко;
 • Потужність двигуна значно знижується. При всмоктуванні повітря двигуном забруднений фільтр створює додатковий опір. Для подолання цього опору двигуну необхідно в рази більше енергії, ніж витрачається за наявності чистої фільтрації. Тому двигун втрачає потужність;
 • Через кисневу недостатність виникають проблеми при запуску двигуна. Автомобіль Renault Logan заводиться насилу, іноді на те, щоб зрушити з місця, у водія йде більше півгодини;
 • Через нерівномірне згоряння паливної субстанції при вихлопі виділяється надмірна кількість вуглекислого газу.

Не звернути увагу на ці фактори автолюбителю складно. Якщо двигун почав працювати з перебоями, навіть найнедосвідченіший водій зрозуміє, що в системі Renault Logan відбулися збої. Не варто чекати на зазначені вище «симптоми» — можна обстежити фільтр регулярно. Перші ознаки забруднення фільтруючого елемента в Renault Logan видно неозброєним оком. це пилові відкладення на матеріалі, що фільтрує. За наявності шару пилу, який не видаляється за допомогою серветок, слід зробити заміну самого фільтра.

8-клапанний та 16-клапанний двигун

Заміна повітряного фільтра Renault Logan 1.4, 1.6, 2 є стандартною процедурою, що не має особливих відмінностей, що залежать від місткості двигуна. Різниця полягає тільки в розташуванні фільтруючого елемента в автомобілях з 8-клапанним і 16-клапанним двигуном і в процесі заміни, що залежить від цього.

У разі наявності 8-клапанного двигуна фільтр розташовується у верхній частині карбюратора. Щоб зняти деталь, необхідно усунути фіксатори, які розташовуються по обидва боки від елемента, що фільтрує. Після цього потрібно усунення болтів на корпусі захисної коробки фільтра та нижніми шурупами. Патрубки повітрозабірника при вилученні деталі необхідно відвести в бік, тому що вони можуть послужити перешкодою усунення відпрацьованого матеріалу. Після перерахованих маніпуляцій фільтрувальна коробка вилучається, чиститься, після чого проводиться зміна фільтра.

Якщо двигун оснащений 16 клапанами, то фільтруючий елемент, найімовірніше, розташовується всередині повітрозабірника. З цієї причини сама процедура зміни фільтруючого елемента трохи складніше:

 • Забирається гумовий ущільнювач;
 • У місцях закріплення попереднього фільтра від’єднуються патрубки повітрозабірника та сам агрегат;
 • Шланг вакуумного насоса, приєднаний до коробки фільтруючого елемента, відводиться убік;
 • Утилізована деталь акуратно від’єднується від кріплень, щоб уникати пошкодження резонатора.

Повітряні фільтри призначені для одноразового використання у системі Renault Logan. Не слід використовувати утилізований фільтруючий елемент навіть при ретельному промиванні. У деталі накопичуються шкідливі елементи, здатні забруднити паливну систему транспортного засобу та завдати їй непоправної шкоди.

READ  Як зняти задній ліхтар Renault Logan 2

8-клапанний мотор

Щоб змінити повітряний фільтр на 8-клаппанному двигуні Логана, дійте так:

 • Підготуйте інструмент та визначтеся з розташуванням деталі, яка потребує заміни. Фільтруючий елемент знаходиться в кожусі, що встановлений під капотом над двигуном. Вузол кріпиться за допомогою пари шурупів і такого ж числа болтів, а з двох сторін передбачені засувки.
 • Відкрутіть пару болтів, встановлених у нижній частині кожуха, за допомогою ключа на «вісім».
 • Викрутіть шурупи, вкручені у верхній частині корпусу.
 • Відстебніть пару клямок, встановлених з боків, після чого приберіть кожух пристрою ліворуч або праворуч.
 • Дістаньте стару деталь та викиньте її.
 • Протріть корпус або продуйте його для усунення наявного пилу.
 • Поставте новий елемент та закріпіть кожух на клямках. Після цього вкрутіть саморізи та болти.

Більш детально процес заміни розглянуто на відео нижче: https://youtu.be/8xADkMm9zYQ

Як вибрати деталь?

Автомобілі Renault Logan 2 комплектуються двома типами двигуна. на 8 і 16 клапанів. При цьому конструкція та принцип заміни повітряного фільтра також різняться. Перед тим як приступати до виконання роботи, необхідно розібратися з типом придатної для заміни деталі.

Багато автовласників вважають, що тип фільтруючого елемента не має значення. Насправді цей момент вкрай важливий, адже від якості елемента залежить ефективність роботи двигуна, його довговічність і відповідність заявленим характеристикам.

Щоб уникнути підробок, покупку відповідної деталі краще робити через спеціалізовані торгові точки. Для цього на руках має бути артикул деталі. Тут підійдуть такі варіанти:

 • Для моторів із вісьма клапанами (на 1.4 літра) номер 77 01 070 525. Знаючи цей артикул, можна підібрати аналогічні деталі, які матимуть меншу ціну та підійдуть за розміром. Число дублікатів обчислюється кількома десятками, але краще, звичайно, брати оригінальний варіант.
 • На автомобілях, випущених після червня 2013 року, встановлені вироби прямокутної форми. Оригінальні деталі продаються за номером 16 54 694 66R. Як і в минулому випадку, тут існує велика кількість аналогів.

Змінюємо повітряний фільтр на Renault Logan

Для формування горючої суміші циліндри двигуна Renault Logan надходить потік повітря, який попередньо очищається за допомогою повітряного фільтра. У завдання елемента входить видалення пилу та іншого сміття, потрапляння якого в циліндри двигуна неприпустимо. З часом фільтруючий елемент забивається, що призводить до погіршення параметрів та зниження ресурсу силового вузла. Щоб уникнути проблем, рекомендується своєчасна заміна забрудненого елемента. Як змінити повітряний фільтр? Що врахувати під час вибору нового елемента? Коли здійснювати заміну?

Заміна повітряного фільтра Renault Logan: інструкція

Перед початком робіт визначтеся з типом фільтра (круглий, прямокутний) і підготуйте відповідний інструмент – Торкс Т25 (у формі «зірочки») та ріжковий ключ на «вісім».

Ознаки несправності

У мануалі до автомобіля Renault Logan написано, що встановлення нового фільтруючого елемента на вході в двигун здійснюється:

 • Раз на 15 000 км для моторів з 16-ма клапанами.
 • Раз на 30 000 км для 8-клапанних двигунів.

Фахівці на СТО рекомендують робити заміну частіше – через 7-10 000 км. Не варто ігнорувати розпорядження, адже в іншому випадку характеристики автомобіля Renault Logan 2 можуть погіршитися. Перші ознаки забруднення:

 • Пропадає тяга транспортного засобу. Один з головних симптомів, коли може знадобитися заміна повітряного фільтра Renault Logan.
 • Підвищується «ненажерливість» двигуна.
 • Погіршується динаміка, виникають провали при наборі швидкості.
 • Забруднюється заслінка двигуна.

Причина меншого інтервалу заміни повітряного фільтра для автовласників РФ та країн СНД обумовлена ​​складними умовами експлуатації. Для порівняння, рівень запиленості доріг у РФ уп’ятеро більший, ніж у країнах ЄС.

16-клапанний мотор

У Logan з двигуном 16V необхідно слідувати іншому алгоритму:

 • Демонтуйте ущільнювач із гуми, встановлений на кожусі вологозбірника.
 • Відкиньте патрубок, який підключений до кожуха збірки вологи.
 • Від’єднайте згаданий вузол від кожуха повітряного фільтра.
 • Відкиньте патрубок вакуумного насоса від колектора впуску (фіксація здійснюється за допомогою пари клямок).
 • Відкрутіть пару шурупів, що утримують корпус фільтра за допомогою ключа Торкс Т25, залишивши їх у кожусі.
 • Обережно дістаньте корпус фільтру Логана. Не забудьте про дві пластмасові напрямні.
 • Демонтуйте старий вузол.
 • Очистіть корпус від бруду і поставте новий елемент, що фільтрує. Після закрутіть деталь за допомогою пари шурупів.
 • Підключіть знятий раніше патрубок насоса та кожух збірки вологи.
 • Закріпіть трубку на корпусі, використовуючи новий ущільнювач.

ЗАМЕНА ВСЕХ ФИЛЬТРОВ НА РЕНО ЛОГАН. ЗАМЕНА ФИЛЬТРОВ RENAULT LOGAN.

Як виконати роботу на Logan з 16-клапанним двигуном, розглянуто на

| Denial of responsibility | Contacts |RSS