Як налаштувати карбюратор ВАЗ ДААЗ

налаштувати, карбюратор, дааз

Як на ВАЗ 2106 відрегулювати карбюратор

Прочитавши статтю Ви дізнаєтеся про те, як відрегулювати правильно карбюратор на ВАЗ 2106. На автомобілях ВАЗ-2106 встановлювалося кілька модифікацій карбюраторів: 2103, 2106, а з 1980 року двигуни моделі отримали прилади 2107-1107010-20 передбачають експлуатацію з системою вакуумного управління випередженням запалювання і модифікацію 2107-1107010-10 для автомобілів без такої системи. Варто відзначити, що карбюратори 2107-1107010-10 легко замінюються з більш раннім пристроєм 2106-1107010.

Автомобіль ВАЗ-2106 заслуговує хоча б декількох слів про себе в нашій статті. Випускався він не тільки Волжським заводом, але і Сизранський «РосЛада», Іжевським «ІжАвто, і навіть Українським« Анто-Рус ». За весь час було випущено більше 4 мільйонів і 300 тисяч примірників різних модифікацій! Автомобіль по праву отримав народне визнання за комфортність, надійність, і довгий час був престижним придбанням.

Тайна ДААЗ раскрыта! Правильная регулировка винта 330 ОЗОН

Регулювання ВАЗ 2106 карбюратора складається з двох етапів: регулювання знятого карбюратора, і регулювання карбюратора встановленого на двигуні автомобіля.

Регулювання знятого карбюратора проводиться за кілька кроків перерахованих нижче:

Рівень палива в карбюраторі ВАЗ 2106 залежить не тільки від правильно виконаних регулювань, а й, зрозуміло, від справності запірного пристрою складається з запірного клапана і поплавка. Подивіться на малюнок нижче:

Регулювання поплавця карбюратора ВАЗ 2106

На вертикально розташованої кришці карбюратора простежте, що б язичок поплавка лише стосувався кульки, але не Утапливаем його. Відстань від поверхні кришки з прокладкою до поплавка встановлюється рівним 6,5 ± 0,25 мм. А язичком регулюємо це значення. Також необхідно проконтролювати повний хід поплавця, він повинен скласти 8 ± 0,25 мм. (Від поверхні прокладки до поплавка), і встановлюється підгином обмежувача поплавка. Процес регулювання поплавкового механізму карбюратора добре описаний в статті.

Хоча цей пункт і віднесений тут до регулювання знятого карбюратора, виконати його можна не демонтуючи карбюратор з двигуна.

Регулювання пневмопривода дросельної заслінки другої камери

Регулювання проводиться при відключеному важелі дросельної заслінки 2-й камери від штифта проміжного важеля. Повністю відкривши дросель другої камери, утапливаем і утримуємо в такому положенні втулку пневмопривода (на малюнку не видно, в неї вкручується шток пневмопривода), і вкручуючи (або викручуючи) шток добиваємося щоб отвір штока знаходилося навпроти штифта проміжного важеля. Надягаємо шток на штифт проміжного важеля і фіксуємо стопорною шайбою, а шток пневмопривода контргайкой.

Регулювання положення дросельних заслінок

Ця операція зводиться до перевірки і регулювання повного відкриття заслінок. При максимальному повороті важеля управління заслінками, дросельна заслінка первинної камери повинна бути паралельна стінок камери, відстань від стінки камери до краю заслінки має скласти 13 ± 0,1 мм. (Малюнок «Б» нижче). На важелі (3) можна підігнути нижній вусик для отримання необхідного зазору.

Положення дросельних заслінок карбюратора ВАЗ 2106

При повному відкритті дросельної заслінки другої камери (6) аналогічне відстань дорівнює 17 ± 0,1 мм. (Малюнок «Б»). Його також необхідно проконтролювати, регулюється воно вкручування (викручуванням) штока пневмопривода. Під час регулювання, зрозуміло, необхідно повністю втопити втулку пневмопривода.

Ще один параметр. величина часткового відкриття дроселя першої камери (рисунок «А»), встановлюється рівним 6 ± 0,1 мм. шляхом підгинання верхнього вусика важеля (3) в момент торкання важеля (2).

Регулювання пускового пристрою

Для початку закриваємо повністю повітряну заслінку карбюратора, тяга (3) і шток (4) повинні знаходяться в положенні як на малюнку нижче, при цьому не допускається пересування штока (4) тягою (3). Домогтися цього можна підгином тяги (3).

Регулювання пускового пристрою карбюратора ВАЗ 2106

При закритій повітряній заслінці необхідно забезпечити пусковий зазор дросельної заслінки першої камери «C» 0,9-1 мм. підгином тяги 7. Вимірювання зручно проводити за допомогою щупа або відповідного по діаметру хвостовика свердла в місці, показаному на малюнку.

Якщо повністю втопити шток (4) пускового пристрою, то повітряна заслінка повинна відкритися на величину пускового зазору «B» 5,5 ± 0,25 мм. Пусковий зазор повітряної заслінки регулюється гвинтом (5).

На цьому можна вважати, що регулювання карбюратора 2106 ВАЗ знятого з двигуна закінчена.

Регулювання карбюратора ВАЗ 2106 на двигуні

Нижче піде мова про те, як на ВАЗ 2106 відрегулювати карбюратор на двигуні. Після установки карбюратора потрібно виконати нескладні, але необхідні операції.

Регулювання приводу карбюратора

Точніше сказати приводів карбюратора, їх два: трос управління пусковим пристроєм і привід дросельних заслінок.

Кріплення гнучкої тяги (9) і оболонки (8) необхідно зафіксувати в такому положенні, що б при повністю втопленою кнопці включення пускового пристрою, повітряна заслінка була повністю відкрита і повністю закривалася при витягуванні кнопки.

Натиснувши на педаль газу (1) до упору перевірте, що б дросельна заслінка першої камери була відкрита повністю. Якщо цього не відбулося, регулюємо довжину поздовжньої тяги (13), на якій є навинчивающийся наконечник.

Приділіть також увагу і поперечної тязі (14), відстань між центрами її наконечників має становити 80 мм.

Регулювання холостого ходу карбюратор ВАЗ 2106

Інформація нижче справедлива, якщо двигун справний, кут випередження запалювання виставлений правильно.

Система холостого ходу карбюратора повинна бути відрегульована таким чином, щоб забезпечувати рівну роботу прогрітого двигуна без навантаження на мінімальних обертах і при цьому концентрація CO повинна бути в межах 0,5-1,2%.

Настройка карбюратора ваз 2106

Регулювання холостого ходу ВАЗ 2106 проводять на двигуні, прогрітому до робочої температури 90 градусів за Цельсієм. Звернув до упору гвинти (1) та (2) відкрутіть обидва на 2-3 обороту, запускайте двигун і прогрійте.

Гвинти регулювання холостого ходу карбюратора ВАЗ 2106

Якщо Вам доступний газоаналізатор, прекрасно, діємо за наступним алгоритмом:

 • Встановлюємо гвинтом кількості суміші (1) частоту обертання колінчастого вала двигуна 820-900 об / хв.,
 • Добиваємося концентрації CO 0,5-1,2% обертанням гвинта (2). Пам’ятайте, що при закручуванні суміш збіднюється, і навпаки.
 • Швидкість обертання напевно зміняться, знову гвинтом (1) добийтеся номінальної частоти холостого ходу.
 • У разі якщо CO вийшов за межі, повертаємося до пункту 2.

Але газоаналізатора часто не буває під рукою, а відрегулювати холості оберти треба. Можна обійтися і без дорогого обладнання, доведеться витратити трохи більше часу, але за то ви навчитеся це робити самостійно.

Карбюратор ВАЗ 2106 регулювання холостого ходу без газоаналізатора.

Отже, у нас є прогрітий до робочої температури і працюючий двигун:

 • Обертаючи гвинт кількості суміші (1) встановлюємо частоту обертання 820-900 об / хв;
 • Гвинтом складу суміші (2) добиваємося стабільною, рівною роботи двигуна. Зверніть увагу, чи не максимальних обертів, а саме стабільної роботи. Наше завдання отримати рівне обертання колінчастого вала при мінімально відвернути гвинт якості (2).
 • При необхідності встановлюємо гвинтом (1) номінальну швидкість обертання на холостому ходу.

Кроки з 1 по 3 бажано повторити кілька разів, що б отримати більш хороший результат. Трохи потренувавшись, я думаю, Ви навчитеся.

На цьому можна регулювання карбюратора ВАЗ 2106 вважати завершеною. Сподіваюся це стаття дала Вам відповідь на питання: як відрегулювати карбюратор на ВАЗ 2106. Але якщо Ви знайшли неточності, повідомте в коментарях, буду радий доповнити статтю деталями.

особливості конструкції

До основних деталей карбюратора можна віднести запірний клапан ХХ, відсік відведення згорілої ТВС, перехідну систему камер, заслінку дроселя, систему дозування, еконостат, поплавкову камеру, а також автономну систему ХХ. Кожен з цих вузлів виконує свою функцію. Глибоко вникати в це питання не будемо. для настройки вам буде цілком достатньо вже отриманих знань.

Налаштовуємо карбюратор ДААЗ на ВАЗ-2107

Врахуйте, що процес регулювання забере у вас якийсь час. Необхідно працювати повільно і чітко слідувати інструкції. Врахуйте, що від точності установки залежать характеристики вашого двигуна і його «ненажерливість», а значить і ваші подальші витрати. Загальний алгоритм роботи наступний:

Тепер розглянемо кожен з етапів більш детально:

 • Відновлення сітчастого фільтра виконується в наступній послідовності:

Врахуйте, що наявність «провалів» при роботі двигуна, зниження потужності, «тупість» автомобіля часто пов’язана саме із забрудненням фільтра.

 • Вичистіть поплавкову камеру. Для цих цілей використовуйте спеціальну гумову грушу. Після цього просушіть виріб. Протирання днища поплавкової камери за допомогою звичайних ганчірок заборонена. В іншому випадку на дні карбюратора можуть залишитися частини ворсу, які з великою ймовірністю заб’ють жиклери і приведуть до цілого ряду проблем.
 • Перевіряйте герметичність запірної голки. Зробити це можна за допомогою спеціальної груші. Переконайтеся, що поплавці знаходяться зверху і ставте кришку. Натискайте на грушу і прислухайтеся, чи ніде не проходить повітря. Якщо є витік, то може знадобитися заміна корпусу клапана або голки.

Виконувати згадані вище перевірки можна без демонтажу або з демонтажем карбюратора.

 • Виконайте регулювання пускової системи. Щоб зробити цю роботу ви повинні демонтувати повітряний фільтр, завести автомобіль і витягнути підсос десь на третину. Ваше завдання добитися 3 200-3 600 оборотів в хвилину. Як тільки цей параметр виставлений, відпускайте повітряну заслінку і виставляйте обертання десь на 300 оборотів менше.
 • Налаштуйте холостий хід. Гвинт якості закрутіть повністю, а потім зробіть 2-3 обороту в сторону за годинниковою стрілкою. Перевірте, щоб гвинт кількості ні закручений повністю. Далі прогрійте мотор до робочої температури (підсмоктування повинен бути відкритий). Як тільки двигун прогрівся, забирайте підсмоктування й прислухайтеся до роботи силового вузла. Якщо мотор починає глухнути, то злегка виверніть гвинт кількості. Якщо ж обороти занадто великі, то, навпаки, трохи вкрутите гвинт назад.
налаштувати, карбюратор, дааз

Ваше завдання. виставити 900 оборотів в хвилину. За допомогою обертання гвинта якості добийтеся мінімальної спритності при стабільній роботі (в цьому випадку обороти можуть зрости). Після цього гвинтом кількості повертайтеся до параметру 900 оборотів в хвилину. Якщо є необхідність, знову використовуйте регулятор якості.

Основні типи

На автомобілях ВАЗ в усі часи встановлювалися найрізноманітніші типи карбюраторів. Озон, Вебер, Солекс і інші. При цьому деякі з них користуються популярністю і до сих пір. Якщо ж говорити загалом, то карбюратори на кшталт бувають поплавковими, барботажний і голчастими.

У нашій статті ми приділимо особливу увагу «рідному» карбюратора ВАЗ-2107. «Озон». При цьому відразу хотілося б відзначити, що ці пристрої бувають різних серій. Наприклад, на «п’ятірках» і «сімках» найчастіше встановлювалися ДААЗ 2107-1107010. У свою чергу маркування карбюраторів на «шістка» і «трійках» була трохи іншою. ДААЗ 2107-1107010-20 (або ж аналогічний тип, але з 10 на кінці).

Регулювання карбюратора ДААЗ на ВАЗ-2107

Основним вузлом в автомобілі є двигун. це безперечно. Але на друге місце за важливістю можна сміливо ставити карбюратор. Основне завдання цього деталі. забезпечення нормальної роботи силового вузла в самих різних режимах роботи (в процесі розгону, на холостому ходу, під час пуску і гальмування). Саме в карбюраторі відбувається підготовка паливо-повітряної суміші, яка в подальшому запалюється в камері згоряння.

Невелике порушення в регулюванні пристрою може призвести до цілого ряду негативних наслідків. проблем із запуском двигуна, збільшення витрати палива, погіршення динаміки, зниження потужності і так далі. Щоб не допустити подібних проблем, важливо своєчасно проводити настройку і регулювання карбюратора.

налаштувати, карбюратор, дааз

От і все. Якщо ви все зробили правильно, то двигун у вас буде працювати чітко, споживати мінімум палива і оперативно реагувати на натиснення педалі газу. Повірте, ця робота не така складна, як може здатися на перший погляд. Трохи вільного часу, уваги і у вас все вийде. хай щастить.

Як відрегулювати карбюратор

Як правило, після зняття всі частини карбюратора ретельно очищаються від забруднень та нальоту. Розглянемо основні етапи очищення.

Демонтаж вузла своїми руками

Для зняття карбюратора ДААЗ 2107 автомеханіки рекомендують діяти в такій послідовності:

 • Відкривається капот автомобіля, хомут на шлангу набору теплого повітря послаблюється за допомогою плоскої викрутки, після чого шланг від’єднується від трубки терморегулятора. Шланг набору повітря від’єднується від терморегулятора
 • Кришка повітряного фільтра знімається вручну. Під нею знаходиться кріпильна пластина, яка тримається на чотирьох болтах. Вони откручиваются ріжковим ключем на 8, після чого пластина легко знімається. Кріпильна пластина карбюратора ДААЗ 2107 знімається вручну
 • Тепер знімається сам повітряний фільтр автомобіля ВАЗ 2107. Повітряний фільтр з ВАЗ 2107 знімається після вилучення кріпильної пластини
 • Все тим же ключем на 8 послаблюється гайка на тросі повітряної заслінки карбюратора. Потім гвинт кріплення цього троса утримується плоскою викруткою, гайка на 8 відкручується повністю і трос від’єднується від карбюратора. Трос повітряної заслінки карбюратора ДААЗ 2107 від’єднується за допомогою викрутки
 • Шланг, за яким відводяться картерів гази, знімається зі штуцера карбюратора ДААЗ 2107 вручну. Шланг для відведення картерних газів з карбюратора ДААЗ 2107 знімається вручну
 • Далі вручну знімаються дроти мікропереключателей системи управління економайзером холостого ходу (ЕПХХ). Провід системи управління економайзером від’єднуються з карбюратора ДААЗ 2107 без особливих зусиль
 • На вакуумному регуляторі випередження запалювання є штуцер з вакуумним шлангом. Цей шланг теж знімається з карбюратора ДААЗ 2107 вручну. Шланг вакуумного регулятора випередження запалювання знімається з карбюратора ДААЗ 2107 шляхом вигвинчування гвинтів
 • Тепер необхідно знайти шланг для електромагнітного клапана. Він підключається до економайзера через штуцер. Цей шланг також необхідно демонтувати. Шланг управління електромагнітним клапаном вручну знімається з карбюратора ДААЗ 2107
 • Після від’єднання цього шланга з гнізда витягується поворотна пружина електромагнітного клапана карбюратора ДААЗ 2107. Поворотна пружина електромагнітного клапана карбюратора ДААЗ 2107 вручну витягується з гнізда
 • За допомогою плоскої викрутки послаблюються хомути на паливних шлангах. Потім ці шланги знімаються. Паливні шланги з карбюратора ДААЗ 2107 знімаються вручну після ослаблення хомутів
 • За допомогою ключа на 14 відвертаються чотири гайки, які утримують карбюратор на корпусі колектора. Кріпильні гайки карбюратора ДААЗ 2107 откручиваются ріжковим ключем на 14
 • Карбюратор ДААЗ 2107 знімається зі штатного місця. Після відкручування кріплення карбюратор ДААЗ 2107 витягується вручну

Ознаки несправності пристрою

Відмова в роботі карбюратора може виглядати по-різному. Найбільш поширені ситуації, в яких водієві варто звернути увагу на стан цього агрегату:

 • двигун автомобіля не запускається навіть після кількох спроб. Причин тут може бути дві: або в камері поплавця немає паливо-повітряної суміші, якій пропорції цієї суміші неправильні і вона не може вчасно спалахнути;
 • мотор глухне на холостому ходу або його робота нестабільна. Найпоширеніша причина цього. засмітився жиклер. Крім того, перебої в роботі двигуна можуть виникнути через пошкодження якогось кільця ущільнювача або шланга. Нарешті, подібні збої може викликати неправильно працює електромагнітний клапан в карбюраторі;
 • занадто великі обороти двигуна на холостому ходу. Ця несправність може виникнути через неправильну регулювання карбюратора або через нещільного закриття повітряних заслінок. Ще вона виникає через занадто високого тиску в камері поплавця, що виникає через попадання кисню через пошкоджені шланги або ущільнювальні сполуки.

Пристрій карбюратора ДААЗ 2107

Карбюратор ДААЗ 2107 встановлюється на автомобіль ВАЗ 2107. Подання про його пристрої дає наведена нижче схема.

Пристрій карбюратора ДААЗ 2107 для автомобілів ВАЗ 2107 і ВАЗ 2105

Раніше такий карбюратор ставили і на ВАЗ 2105. Призначення цього вузла зводиться до змішування бензину і повітря в певній пропорції. Потім отримана суміш подається в камери згоряння двигуна.

Основні елементи карбюратора ДААЗ 2107 перераховані нижче:

 • еконостат;
 • насос-прискорювач;
 • система підтримки паливного рівня;
 • система підтримки холостого ходу;
 • система запуску двигуна;
 • жиклери для повітря і палива;
 • розпилювач паливо-повітряної суміші.

Етапи регулювання холостого ходу

Налаштувати карбюратор в цьому режимі нескладно:

 • Карбюратор з правильно відрегульованим холостим ходом дозволяє двигуну машини стабільно працювати навіть при дуже низькій кількості СО. Для цього двигун машини прогрівається протягом 10 хвилин. Після цього гвинт якості палива в карбюраторі максимально викручується. Гвинти якості і кількості палива в карбюраторі ДААЗ 2107
 • Потім за допомогою гвинта кількості підвищується швидкість обертів двигуна (вона повинна бути приблизно на 100 оборотів вище звичайної). Після цього двигун повинен попрацювати 2-3 хвилини. Якщо ніяких проблем з мотором не спостерігається, кількість оборотів знижується до норми, але не гвинтом кількості, а гвинтом якості. Якщо і після цього ніяких перебоїв в роботі мотора не спостерігається, регулювання вважається завершеною. Тепер двигун автомобіля буде стабільно працювати навіть при дуже невеликій кількості СО.

Самостійна настройка карбюратора

Як правило, під час налаштування карбюратора ДААЗ 2107 автолюбителі регулюють витрата палива і холостий хід. Розглянемо ці етапи.