Де знаходиться стартер на Niva

Заміна запобіжників та реле автомобіля ВАЗ-21213, ВАЗ-21214

Більшість електричних ланцюгів автомобіля захищено плавкими запобіжниками.

Електродвигуни моторедукторів (очисників вітрового скла, скла дверцят задка, фар якщо встановлені) захищені автоматичними біметалевими запобіжниками багаторазової дії.

Ланцюг живлення системи упорскування (двигун ВАЗ-21214) захищений плавкою вставкою з дроту з житловою зменшеним перерізом (1 мм 2 ).

Не захищені ланцюги заряду акумуляторної батареї, запалення (двигун ВАЗ-21213), пуск двигуна, ланцюг генератор вимикач запалювання блок запобіжників.

Потужні споживачі (стартер, фари, електродвигуни вентиляторів системи охолодження, електробензонасос тощо).п.) підключаються через реле.

Плавкі запобіжники згруповані у двох блоках запобіжників, розташованих ліворуч під панеллю приладів.

Номінал запобіжників та ланцюги, що захищаються ними, вказані в таблиці.

Запобіжники системи упорскування (двигун ВАЗ-21214) знаходяться в окремому блоці на лівій боковині під панеллю приладів.

Запобіжник на 30 А захищає ланцюг живлення електровентиляторів радіатора, а три запобіжники на 15 А відповідно електробензонасос, блок управління (вхід постійного живлення) та ланцюги головного реле системи упорскування.

Запобіжники та реле Niva 21213

знаходиться, стартер, niva

Блоки запобіжників (2 шт.) електрообладнання автомобіля Niva 21213 з карбюраторним двигуном встановлені зліва від рульової колонки, під передньою панеллю.

Електродвигун вентилятора обігрівача

Реле (обмотка) очисників фар та електродвигуни очисників фар при всіх положеннях щіток крім вихідного

Реле (обмотка) включення обігріву заднього скла

Електродвигун омивача вітрового скла

Реле та електродвигун очищувача вітрового скла

Лампи покажчиків повороту та реле-переривник покажчиків повороту та аварійної сигналізації (в режимі покажчиків повороту)

Задні ліхтарі (лампи світла заднього ходу)

Обмотка збудження генератора (при пуску двигуна) та контрольна лампа заряду АКБ

Контрольна лампа блокування диференціалу

Реле-переривник та контрольна лампа гальмівної системи стоянки

Контрольна лампа недостатнього рівня гальмівної рідини

Контрольна лампа тиску моторного масла

Покажчик температури охолоджуючої рідини

Вказівник рівня палива з контрольною лампою резерву

Правий передній ліхтар (габаритне світло)

Табло підсвічування важелів керування обігрівачем

Покажчики повороту та реле-переривник покажчиків повороту та аварійної сигналізації в режимі аварійної сигналізації

Елемент обігріву заднього скла та реле (контакти) його включення

Штепсельна розетка для переносної лампи

Електродвигуни очисників фар у момент пуску та в моменти проходження щітками вихідного положення

Три реле електроустаткування Niva 21213 встановлені під панеллю приладів, праворуч від рульової колонки. Це реле типу 113.3747-10. Вони керують включенням ближнього світла фар, далекого світла фар та обігрівом заднього скла (двері задка).

Два під блоком запобіжників. реле запалювання та реле стартера. Там же може бути реле включення очищувачів і омивачів фар (якщо такі є).

Блок реле системи керування двигуном

Нижче основного та додаткового блоку запобіжників встановлено блок реле системи керування двигуном, який складається з п&яти реле та одного запобіжника:

Реле запалення
Головне реле
Реле правого вентилятора охолодження
Реле лівого вентилятора охолодження
Реле бензонасосу (паливного)
Запобіжник паливного насоса F5, 15A

У деяких варіантах виконання автомобіля під додатковим блоком поруч із реле запалювання може бути реле стартера.

Де стоять реле в Niva

У цій статті я розповім вам де стоять реле в Niva. Електронні пристрої та блоки автомобіля ВАЗ 2121 живляться напругою 12 вольт. Кожен елемент розрахований на точне навантаження, тому сила струму може бути десятки міліампер, або сотні ампер. Якщо від керуючих пристроїв до виконавчих механізмів подавати живлення з робочими параметрами автомобіль буде обплутаний товстими джгутами кабелів.

Наприклад розглянемо підключення двигуна вентилятора охолодження. З блоку управління (4) подається слаботочний сигнал на керуючі комутатори 2, 6, 8. Для цього використовуються тонкі дроти, розташовані в загальному джгуті управління. Котушки реле споживають небагато, і можуть бути під напругою скільки завгодно. Робочий струм комутується на споживача за допомогою силових контактів. Від клеми акумулятора (с) через запобіжник (3) по силовому дроту подається напруга для живлення двигунів вентилятора.

Реле стартера ВАЗ 2131

На частину автомобілів Niva 21213 встановлюється стартер 35.3708. Він також йде на автомобілі ВАЗ 2105, 2107 та їх модифікації. Нижче наведена схема електричних з&єднань цього стартера для Niva 21213.

Схема підключення стартера 35.3708 автомобіля Niva 21213

Опис схеми підключення стартера 35.3708 автомобіля Niva 21213

Після повороту ключа в замку запалення в положення стартер та включенні стартера напруга від акумуляторної батареї через виведення 30 генератора, замок запалювання, реле запалення (113.3747) подається на тягове (втягувальне) реле стартера (висновок 50), запитуючи його втягуючу та утримуючу обмотки.

Одночасно електричний струм від АКБ подається на верхній контактний болт реле.

Сердечник реле втягується, замикаючи контакти, струм надходить на обмотки стартера. Стартер спрацьовує.

Після замикання контактів втягуюча обмотка реле вимикається.

Докладно про принцип дії стартера та порядок його роботи: Принцип дії автомобільного стартера.

Де знаходиться реле стартера ВАЗ 2121

Давайте розбиратися, що таке реле, де його знайти, яка його роль і що робити, коли воно виходить з ладу.

Реле пристрій, який живиться постійно електрострумом від акумулятора. Воно складається з шестерні із зубчиками, яка має зчеплення з вінцем маховика, коли реле починає працювати. В результаті колінчастий вал двигуна обертається, і автомобіль заводиться. Під час роботи реле з&єднує маховик та шестерні бендіксу. Стартер працюватиме марно, якщо реле не висуне шестірню.

Коли заводять мотор, то під час спрацьовування запалювання подається живлення на всі обмотки, що знаходяться у стартері. Ці обмотки бувають двох видів: втягуючі та утримуючі. Стартер з&єднується з обмоткою, що втягує, а вся схема управління корпусом починає працювати завдяки утримуючій обмотці. Коли струм надходить до клем, з&являється магнітна індукція, що створює магнітне поле. Таким чином, якір тисне на зворотну пружину, і Бендікс обертається. Коли двигун починає працювати, живлення відключається, і якір стає у своє початкове положення, оскільки його повертає пружина. Відбувається роз&єднання контактів.

Не заводиться Niva 21214

не заводиться Niva, як завести стартер безпосередньо від АКБ.

Заміна реле стартера на ВАЗ

Якщо реле стартера працює добре, то живлення знаходиться на позначці 8 В і температура не перевищує показник 25 С. У тому випадку, коли харчування вище цієї позначки, тоді потрібно шукати несправності в стартері та його реле.

Де знаходиться стартер на Niva 2121

Зняття стартерів 5722.3708 та 35.3708 аналогічно. Цю операцію покажемо на прикладі 5722.3708. Від&єднуємо мінусовий провід від акумуляторної батареї.

Демонтуємо корпус повітряного фільтра (див. тут). Знімаємо передній опорний кронштейн кріплення впускної труби до кронштейна опори двигуна, від&єднуємо теплозахисний щиток стартера від випускного колектора та від кронштейна опори двигуна (див. тут).

(Примітка. Перед зняттям стартера інжекторного двигуна, залежно від підходу, може знадобитися зняти генератор. Це зумовлено тим, що впускна труба та встановлений на ній ресивер перешкоджають вилученню стартера вгору. Стартер можна зняти тільки вниз, переміщуючи через зону кріплення генератора)

Ключем на 13 відвертаємо болт верхнього кріплення стартера до картера зчеплення (цей болт також кріпить задній опорний кронштейн впускної труби до картера зчеплення).

Аналогічно відвертаємо болти середнього та нижнього кріплень стартера, зрушуємо стартер уперед.

Нива 21214 стартер не реагує на поворот ключа запалювання

Від&єднуємо провід керування тяговим реле.

Головкою на 13 відвертаємо гайку плюсового дроту стартера

На фото 1 для наочності знятий ресивер, а на фото 2, 3, 4. впускна труба та випускний колектор.

Відводимо стартер уздовж блоку циліндрів назад

Зняття стартера з карбюраторного двигуна простіше через відсутність опорних кронштейнів впускної труби.

Встановлюємо стартер у зворотній послідовності.

Зняття стартера на автомобілі ВАЗ 2121 і Niva 2131 виконують для його ремонту та заміни елементів, що вийшли з ладу, так само знімають для повної заміни або при виконанні інших робіт, при яких його наявність заважатиме ходу їх проведення. Підготуйте стандартний набір інструментів, після чого виконайте наступну послідовність дій:

READ  Де знаходиться номер двигуна Ford Focus 2

Насамперед необхідно знеструмити автомобіль, відключивши клему мінус від акумуляторної батареї.

Зніміть корпус повітряного фільтра, оскільки він заважатиме працювати.

Тепер необхідно зняти теплоізоляційний щиток стартера. Після чого від&єднуємо опорний кронштейн впускної труби від кронштейна кріплення силового агрегату.

Тепер, коли підготовчі роботи виконані, можна розпочинати демонтаж стартера. Спочатку відкручуємо верхній болт його кріплення до картера зчеплення, даний болт за сумісництвом також є кріпильним для заднього опорного кронштейна впускної труби.

Аналогічно відкручуємо середній і нижній болти, після чого зрушуємо стартер трохи на себе, але не виймаємо його повністю, так як тепер доведеться від&єднувати від нього всі дроти живлення.

Від&єднуємо дроти живлення від втягуючого реле, знявши їх роз&єми з клем.

Тепер ключем на тринадцять відкручуємо гайку кріплення наконечника плюсового дроту від акумуляторної батареї та знімаємо його зі шпильки разом із шайбами.

Знімаємо стартер, відвівши його вздовж блоку двигуна трохи назад і витягуємо його з моторного відсіку.

На цьому ремонтні роботи зі зняття стартера на автомобілі ВАЗ 2121 та Niva 2131 завершено. Виконайте його ремонт або повну заміну, після чого установку проведіть у зворотній послідовності.

Стартер Hyundai Accent, схема підключень

На автомобілі встановлено стартер, що є чотириполюсним, чотирищітковим електродвигуном постійного струму з збудженням від постійних магнітів, з планетарним редуктором, роликовою муфтою вільного ходу і двообмоточним тяговим реле.

До сталевого корпусу стартера прикріплено постійні магніти. Корпус та кришки стартера стягнуті двома болтами. Вал якоря обертається у підшипниках ковзання. Крутний момент від валу якоря передається на вал приводу через планетарний редуктор. На валі приводу встановлено муфту вільного ходу (обгінну муфту) з приводною шестернею. Вона передає крутний момент тільки в одному напрямку: від стартера до двигуна, роз&єднуючи їх після запуску двигуна. Це необхідно для захисту редуктора та якоря стартера від пошкодження через надмірну частоту обертання.

Тягове реле служить для введення шестерні приводу в зачеплення із зубчастим вінцем маховика колінчастого валу двигуна та включення живлення електродвигуна стартера, що відбувається при повороті ключа запалювання в положення START (в автомобілі з автоматичною коробкою передач важіль вибору передач повинен знаходитись у положеннях P або N). Після замикання контактів тягового реле втягуюча обмотка вимикається.

Якщо тягове реле клацає, а автомобіль не заводиться, то винуватцем ситуації найчастіше не стартер, а розряджена акумуляторна батарея. Її заряду недостатньо для запуску силової установки. Крім цього проблема може ховатися в контактах, що окислилися, або проводах, що пошкодилися.

Слабким місцем вузла є шлейф силового дроту, що сполучає електродвигун та тягове реле. Він не надійно приєднується до клеми і схильний до окиснення та гниття. При його обриві стартер не крутить, незважаючи на те, що з підкапотного простору доноситься характерне клацання спрацьовування тягового реле.

Для усунення проблеми рекомендується підпаяти новий мідний провідник замість пошкодженого. Деякі автовласники вдаються до зварювання. Для підвищення надійності вузла частина водіїв ще до монтажу нового стартера додають додаткове з&єднання між реле та електродвигуном.

Слабкою ланкою електричного кола стартера ВАЗ 2121 є щітки. Вони найбільш схильні до зносу, тому часто вузол втрачає працездатність через недостатню їх довжину. Для визначення залишкового ресурсу потрібно дістати щітки та заміряти їх розмір. Він має перевищувати 4 мм.

Через щітковий вузол протікає великий струм. Це викликає нагрівання та термічні руйнування елементів. При візуальному огляді нерідко можна виявити оплавлення щіток та появу сколів. Незначні дефекти усуваються шляхом шліфування. При серйозних пошкодженнях щітка підлягає заміні.

Зустрічаються у стартерів ВАЗ 2121 та пошкодження якоря. Серед популярних поломок пробій обмотки на корпус. Виявити несправність можна продзвінкою мультиметром або омметром. За відсутності зазначених приладів перевірити пробій слід звичайною лампою. Потрібно зібрати схему, як показано на зображенні нижче. Її кінці слід підключити до колекторної пластини та сердечника якоря. Якщо лампочка загориться, це означає, що в обмотці є пробою. Усунути пошкодження ізоляції дуже складно, тому такий якір підлягає заміні.

Підлягає зносу та колектор. При його незначних пошкодженнях дефекти усуваються шліфуванням. При серйозному зносі або вигорянні колекторних пластин якір підлягає заміні.

Де знаходиться стартер на Niva Chevrolet

У цьому фото звіті докладно показано як своїми руками зробити заміну стартера на автомобілі Chevrolete Niva. Варто зазначити, що заміна стартера досить рідкісна необхідність. У 80% випадково стартер можна відремонтувати. У нашому випадку сталася механічна поломка однієї з шестерень приводу стартера. Дана запчастина окремо не продається, тому довелося робити заміну на новий стартер.

У процедурі заміни стартера немає нічого складного. Цілком справиться самому. З інструментів вам знадобиться:

Також радимо ознайомитися з нашим відео про несправності стартера, основними можливими причинами.

Перед тим як приступити до заміни стартера я від&єднав акумулятор.Спочатку я зняв весь нижній захист двигуна.

Стартер кріпиться трьома болтами, після того, як вони будуть відкручені його можна витягнути знизу двигуна, тільки цьому заважатиме штанга. Тому я її одразу відкрутив.

Тепер можна відкручувати стартер. До нижнього болта досить вільний доступ знизу. Його я відкручував маленькою тріскачкою.

Інші два болти я відкручував зверху. Ось так виглядає стартер згори.

Змінюємо стартер нива

Тут я вже користувався накидним ключем. У ключа якраз накидна частина трохи загнута, а інакше до цих болтів було б не підлести. Середній болт теж більш-менш доступний.

Верхній болт найважче доступний з трьох. Але в принципі і на нього ключ легко накидався, тільки хід ключа виходив дуже маленький і крутити довелося довго.

Коли всі три болти були відкручені, стартер легко пішов висовуватись зі свого місця.

Але щоб його витягнути звідти, заважав захист стартера від тепла. Це такі листи металу навколо нього. З боку коробки стартер упирався на захист своїми виступами, в які крутяться болти. З іншого боку захист внизу кріпиться гайкою. Я спробував її відкрутити великою тріскачкою. Вона не піддавалася. Тоді я трохи сильніше натиснув і вона начебто провернулась. А коли я подивився, то побачив, що гайка і не думала відвертатися, а просто я звернув вушко, до якого вона кріпилася. Правда при цьому захист відігнувся і дозволяв вийняти стартер і саме кріплення не відламалося зовсім і начебто міцно тримається і не деренчить. Я все це потім так і залишив.

(Виявляється тут я був не прав. Гайка і не повинна була відвертатися, вона приварена до кріплення. А треба відвертати болт, який входить з іншого боку до цієї гайки.)

Тепер стартер легко витягся зі свого місця. Провіди, що підходять до стартера дозволяють вийняти його не від&єднуючи їх.

До стартера підходять всього 2 дроти. Один невеликий червоний, який просто встромлять у роз&єм. Його спокійно від&єднуємо потягнувши за роз&єм. Другий здоровий, прикручений гайкою, закритою гумовою насадкою, відкрутивши яку я повністю дістав стартер.

Відкрутивши із задньої частини стартера дві гайки я роз&єднав дві його половинки та побачив таку картину.

Виявилося, що всередині нього є пластмасова деталь у вигляді склянки із зубчиками, по якій бігають три шестерні. Так ось вона розлетілася на частини і ці шестерні тому не бігали по колу і отже не обертали ту шестерню, яка входить у зачеплення з маховиком.

Та й та шестерня, яка їх крутить теж втратила один зуб, але швидше за все це через пластмасові уламки, що відлетіли.

Заміна та зняття стартера на Chevrolet Niva

Після того як його зняли можна робити діагностику та подальший ремонт

Як влаштований стартер?

Niva Chevrolet оснащується елементом з електричним двигуном постійного струму. В дію він наводиться за рахунок електромагнітів. Останні додатково оснащені редуктором планетарного типу та тяговим реле.

Номінальна потужність складає 1,55 кВт. Струм, що споживається в режимах максимальних потужностей становить не більше 375 А. У момент гальмування струм може досягати рівня в 700 А. На неодруженому ходу потрібно не більше 80 А.

Стартер складається з 28 деталей. У структурі двигуна знаходяться магніти, що працюють на постійному струмі. Всі деталі знаходяться в корпусі, а якір із кришкою стягнуті шпильками. Вал якоря закріплений на опорі, а також у кришці. Коли елемент обертається, то момент, що крутить, передається на приводний вал. Допомагає стартеру у цьому планетарний редуктор.

У складі останнього також є води та шестерні з внутрішнім зачепленням. Обертаються вони за допомогою голчастих підшипників. Що ще входить у стартер? Niva Chevrolet, крім перерахованого, укомплектовується щітковим механізмом.

READ  Не горить ближнє світло Opel Astra h

Не працює реле стартера на Niva

Якщо стартер не провертає двигун при повороті ключа запалювання у відповідне положення, можливі чотири причини:

акумуляторна батарея розряджена;

порушені електричні з&єднання між пусковим реле, акумуляторною батареєю та стартером.е. Струм від акумуляторної батареї не подається на стартер;

пускове (тягове) реле несправне;

стартер заїв або несправна його електрична частина.

Щоб перевірити акумулятор, увімкніть фари. Якщо через кілька секунд вони гаснуть, то акумуляторна батарея розряджена або зіпсована. Якщо фари горять яскраво, то увімкніть стартер і подивіться, що буде зі світлом фар. Якщо фари тьмяніють, то напруга на стартер подається, але він не обертається. Стартер потрібно зняти для перевірки. Якщо стартер обертається дуже повільно, переходьте до наступної перевірки.

Якщо при включенні стартера фари світять, як і раніше, яскраво, то на нього не потрапляє напруга. Перевірте всі з&єднання від акумуляторної батареї до пускового реле та стартер на щільність затягування та чистоту. Якщо на автомобілі встановлено гарну акумуляторну батарею, то найімовірніша причина несправність самого стартера. Перевірте, щоб гнучкий заземлюючий провід між двигуном і кузовом був щільно прикручений це іноді допомагає усунути здається несправність.

Якщо результатів не досягнуто, вимкніть фари, щоб не розрядити акумулятор. Можливо, почується клацання звуку при кожному повороті ключа запалювання в положення включення стартера. Це звуки спрацьовування соленоїда (тягового реле), але це зовсім не означає, що основний контакт спрацьовує належним чином. (Якщо від реле клацань не чутно, то воно, можливо, несправне). Контакт соленоїда можна перевірити, приєднавши вольтметр або перевірочну лампочку до з&єднання основного дроту (від акумуляторної батареї до стартера) на стартерній стороні реле та заземлення. При повороті ключа запалювання вольтметр повинен показати напругу, або лампочка повинна загорітися. Якщо цього немає, то несправно тягове реле. (Не підключайте лампочку до двох контактів реле. Якщо стартер справний, лампа загориться). Якщо ж, врешті-решт, встановлено, що реле справне, а напруга від акумуляторної батареї надходить до стартера, то швидше за все несправний сам стартер.

Розглянуті автомобілі Niva 2121, Niva 21213, Niva 21214 карбюратор, інжектор.

інша назва ВАЗ 2121, ВАЗ 21213, ВАЗ 21214, Niva 4×4.

Розташування запобіжників та реле Niva.

Основний блок запобіжників знаходиться в салоні під панеллю приладів, ліворуч від керма.

блок запобіжників системи керування двигуном; 2. реле очищувача вітрового скла; 3. блоки запобіжників; 4. блок реле системи керування двигуном

Основний та додатковий блок запобіжників Niva.

для доступу до блоків потягніть за засувку розташовану зверху блоків і зніміть кришку.

Позначення запобіжника (номінальний струм, А)

Перемикач електродвигуна вентилятора обігрівача, вимикач обігріву скла дверей багажного відділення, електродвигун очищувача скла дверей багажного відділення, вимикач очищувача та омивача скла дверей багажного відділення (насос омивача вітрового скла)

Підрульовий перемикач, електродвигун очищувача вітрового скла, вимикач аварійної сигналізації, реле-переривник (в режимі покажчиків повороту), вимикач світла заднього ходу, комбінація приладів (покажчик температури охолоджуючої рідини, вказівник рівня палива, тахометр, контрольні лампи: стоянкового гальма, аварійного стану робочої гальмівної системи, недостатнього тиску масла, резерву палива, заряду акумуляторної батареї)

Ліва фара (дальнє світло), контрольна лампа включення далекого світла

Лампи габаритного світла у лівому передньому та лівому задньому ліхтарях, ліхтарі освітлення номерного знака, контрольна лампа включення габаритного світла

Лампи габаритного світла в правому передньому та правому задньому ліхтарях, лампи підсвічування комбінації приладів, прикурювача, вимикачів, блоку керування опаленням та вентиляцією

Вимикач аварійної сигналізації, реле-переривник (в режимі аварійної сигналізації), контакти реле обігріву скла двері багажного відділення

Звуковий сигнал, плафони освітлення салону, лампи сигналів гальмування у задніх ліхтарях

Як зняти стартер НИВИ за 10 хвилин в екстрімі. Підготовка. Несправність знятого стартера НИВИ

Контакти реле протитуманного світла у задніх ліхтарях

Де знаходиться реле стартера ВАЗ 2121

Давайте розбиратися, що таке реле, де його знайти, яка його роль і що робити, коли воно виходить з ладу.

Реле пристрій, який живиться постійно електрострумом від акумулятора. Воно складається з шестерні із зубчиками, яка має зчеплення з вінцем маховика, коли реле починає працювати. В результаті колінчастий вал двигуна обертається, і автомобіль заводиться. Під час роботи реле з&єднує маховик та шестерні бендіксу. Стартер працюватиме марно, якщо реле не висуне шестірню.

Коли заводять мотор, то під час спрацьовування запалювання подається живлення на всі обмотки, що знаходяться у стартері. Ці обмотки бувають двох видів: втягуючі та утримуючі. Стартер з&єднується з обмоткою, що втягує, а вся схема управління корпусом починає працювати завдяки утримуючій обмотці. Коли струм надходить до клем, з&являється магнітна індукція, що створює магнітне поле. Таким чином, якір тисне на зворотну пружину, і Бендікс обертається. Коли двигун починає працювати, живлення відключається, і якір стає у своє початкове положення, оскільки його повертає пружина. Відбувається роз&єднання контактів.

Не заводиться Niva 21214

не заводиться Niva, як завести стартер безпосередньо від АКБ.

Заміна реле стартера на ВАЗ

Якщо реле стартера працює добре, то живлення знаходиться на позначці 8 В і температура не перевищує показник 25 С. У тому випадку, коли харчування вище цієї позначки, тоді потрібно шукати несправності в стартері та його реле.

Розташування різних реле

рег.: 06.12.2004Тем / Повідомлень: 4021 / 23048Звідки: МоскваВік: 64Авто: 21214M, 2013 гв.

рег.: 06.04.2007Повідомлень: 62Звідки: ЄкатеринбургВік: 45Авто: 21213k 2000г 215/70r16, Honda HR-V

рег.: 06.12.2004Тем / Повідомлень: 4021 / 23048Звідки: МоскваВік: 64Авто: 21214M, 2013 гв.

рег.: 23.08.2007Повідомлень: 17Звідки: Королев, МОВік: 37Авто: 21214, 1.7i, 2007р

Ім&я: ОлексійРег.: 07.02.2007Тем / Повідомлень: 5 / 361Звідки: Москва, АлтуфьевоВік: 54Авто: Niva 21214i рік народження 2003, на Dunlop Grandtrek AT/2 44///Кама-515

допоможіть знайти реле вентиляторів (тих що перед радіатором стоять, а не у вентиляції) так і не розібрався. Скільки цих реле, одне чи два?у різних книжках по-різному у схемах значиться

намагався шукати по дротах, але ті йдуть у джгути, а де вилазять за місцем не зрозуміти (розкладки джгутів в інеті не знайшов, а на форумі Алер ​​заборонив питати)

рег.: 23.08.2007Повідомлень: 17Звідки: Корольов, МОВік: 37Авто: 21214, 1.7i, 2007р

допоможіть знайти реле вентиляторів (тих, що перед радіатором стоять, а не у вентиляції)

намагався шукати по дротах, але ті йдуть у джгути, а де вилазять за місцем не зрозуміти (розкладки джгутів в інеті не знайшов, а на форумі Алер ​​заборонив питати)

Ім&я: ОлексійРег.: 07.02.2007Тем / Повідомлень: 5 / 361Звідки: Москва, АлтуфьевоВік: 54Авто: Niva 21214i рік народження 2003, на Dunlop Grandtrek AT/2 44///Кама-515

є і 4 запобіжники і роз&єм, ось тільки РЕЛЕ. Ні!

та проводок від запобіжника на вентилятор(и) ховається у джгут

рег.: 06.12.2004Тем / Повідомлень: 4021 / 23048Звідки: МоскваВік: 64Авто: 21214M, 2013 гв.

рег.: 23.08.2007Повідомлень: 17Звідки: Королев, МОВік: 37Авто: 21214, 1.7i, 2007р

Ім&я: ОлексійРег.: 07.02.2007Тем / Повідомлень: 5 / 361Звідки: Москва, АлтуфьевоВік: 54Авто: Niva 21214i рік народження 2003, на Dunlop Grandtrek AT/2 44///Кама-515

ЧИТАЛ! (вірити чи ні справа кожного) шукав як і було написано у форумі неодноразово

і навіть у моторному відсіку (на верхньому підсилювачі щитка передка. керівництво від 3-го ріму) шукав!

але знайшов тільки за допомогою фотоапарата. коли шукав очима ці реле були прикриті товстим джгутом дротів

Шукати треба не тільки правіше, а й Вище та Глибоку!

Добратися ж рукою напевно легше буде якщо зняти панель приладів Перевірив. зверху до реле взагалі недобрі. камасутра форева.

Можлива несправність Діагностика Спосіб вирішення

АКБ розряджений Стартер клацає, але не крутить. Напруга на висновках АКБ при включених споживачах менше 12 В Зарядити або замінити АКБ
Окислення клем АКБ або погане з&єднання Стартер клацає, але не крутить. При включенні стартера напруга його висновках падає набагато більше, ніж висновках АКБ Зачистити контакти, змастити вазеліном та добре затягнути
Проблеми у проведенні тягового (втягуючого) реле стартера, контакти запалення 30 та 50 не замикаються. При повороті ключа немає клацання під капотом (реле не спрацьовує). Перевірити наявність напруги на керуючому контакті реле Зачистити контакти, змастити вазеліном та добре затягнути. Замінити замок запалювання
Реле стартера, що втягує, несправно. При повороті ключа немає клацання під капотом (реле не спрацьовує), але на керуючому контакті реле, що втягує, є 12 В. Стартер крутитися при замиканні викруткою. Не крутить стартер лише на гарячу (коли двигун прогрітий) Замінити реле стартера, що втягує
Окислені контакти реле, що втягує, поганий контакт маса При повороті ключа є клацання під капотом, але стартер не крутить. Перевірте ометром опір ланцюга АКБ стартер, а також провід маси. Якщо ланцюги справні, зніміть стартер та перевірте роботу його реле Зачистити контакти, змастити вазеліном та добре затягнути. Замінити реле, що втягує
Обрив або замикання в утримувальній обмотці втягуючого реле При включенні стартера з-під капота лунає тріск. Напруга на АКБ у межах норми. Реле перевіряється омметром або за його надмірним нагріванням Замінити реле стартера, що втягує
Обгорання колектора стартера, зависання щіток або їх сильне зношування Стартер не крутиться або крутиться повільно. На знятому стартері перевірте зусилля притискання щіток до колектора, їхню залишкову висоту, знос колектора Відремонтуйте стартер. При сильному зносі колектора замініть стартер
Обрив або замикання в обмотці якоря стартера Стартера не крутиться або крутиться повільно. Справність обмотки перевіряється омметром або за потемнінням ізоляції Замінити стартер
Пробуксовування муфти вільного ходу Стартера крутиться, але маховик нерухомий Замініть муфту або стартер
Зубчастий вінець провертається на маховику Стартер крутиться, а маховик та колінвал нерухомі. Є вереск, виття з боку картера зчеплення Замініть маховик
Двигун чи навісні агрегати заклинило Перевірити обертання колінвала, шківи генератора, насоса охолоджуючої рідини та насоса гідропідсилювача керма Виконати ремонт двигуна або його навісних агрегатів
Пошкоджено шестерню приводу стартера або зубця вінця маховика Візуальний огляд після зняття стартера Відремонтуйте або замініть стартер, замініть маховик
READ  Де знаходиться номер двигуна Mitsubishi Lancer 10

А ви стикалися з проблемою запуску двигуна, коли стартер не крутить? У чому була причина вашої несправності? Нагадаємо, інші інструкції з ремонту та експлуатації Lada 44 можна знайти в цій категорії або за змістом.

Стартер для ВАЗ: де знаходиться, як зняти, інструкція із заміни для авто Niva

На Niva більша частина компонентів досить надійна, не потребує частого ремонту. Але існує ряд стандартних поломок властивих транспортному засобу, що розглядається. Найчастіше стартер не крутить з наступних причин:

 • міжвиткове замикання в обмотці втягуючого потрібно замінити реле;
 • обрив ланцюга живлення необхідно перевірити з&єднання між сполуками 0 та 6 (найчастіші місця окислення);
 • заїдає якорь реле необхідно замінити якір.

Якщо реле стягує, але стартер не обертається або обертається дуже повільно, то необхідно:

 • поганий контакт на наконечниках, виводах батареї. необхідно протягнути, очистити від нальоту;
 • підгоріли контакти колектора, є зависання щіток. потрібно очистити колектор і замінити вугільні щітки;
 • є замикання щіткотримача необхідно замінити кришку з боку колектора.

Іноді трапляється, що стартер обертається. Але маховик двигуна при цьому залишається нерухомим. Можливо, причина криється у пробуксуванні муфти. Для визначення точної причини ремонту знадобиться зняти стартер і перевірити його на стендер. Вирішується проблема лише заміною муфти. Іноді виникають сторонні шуми при обертанні стартера. Причини цього можуть бути:

Для вирішення більшості проблем, що виникають у процесі експлуатації, знадобиться обов&язково зняти стартер. Така процедура може вимагати демонтажу інжектора. Перевірка на стенді не триватиме багато часу. Але дозволить встановити точну причину несправності. Існує широкий перелік поломок. Зазвичай вони виникають на автомобілях з пробігом більше кількох десятків тисяч кілометрів.

Проблеми зі стартером та їх усунення

Варто задуматися про заміну стартера, якщо автовласник зауважує, що:

 • На пластмасовій кришці реле почала плавитися пластмаса, силові контакти легко повертаються всередині кришки.
 • Обмотки реле пошкоджено.
 • При знятому керуючому дроті силові контакти були не вимкнені або включалися у вільному порядку, що спричинило поломку пружини. Так як більшість з реле, що втягують, неможливо розібрати, оглянути пружину не вийде.
 • Стартер починає крутитися не з першого разу, його підклинює.
 • Силові контакти підгоріли. Напруга на контактах реле, що втягує, менше 0,5 Вольт.

З появою сильних зовнішніх дефектів без покупки нового стартера не обійтися.

Якщо тягове реле клацає, а автомобіль не заводиться, то винуватцем ситуації найчастіше не стартер, а розряджена акумуляторна батарея. Її заряду недостатньо для запуску силової установки. Крім цього проблема може ховатися в контактах, що окислилися, або проводах, що пошкодилися.

Слабким місцем вузла є шлейф силового дроту, що сполучає електродвигун та тягове реле. Він не надійно приєднується до клеми і схильний до окиснення та гниття. При його обриві стартер не крутить, незважаючи на те, що з підкапотного простору доноситься характерне клацання спрацьовування тягового реле.

Для усунення проблеми рекомендується підпаяти новий мідний провідник замість пошкодженого. Деякі автовласники вдаються до зварювання. Для підвищення надійності вузла частина водіїв ще до монтажу нового стартера додають додаткове з&єднання між реле та електродвигуном.

Слабкою ланкою електричного кола стартера ВАЗ 2121 є щітки. Вони найбільш схильні до зносу, тому часто вузол втрачає працездатність через недостатню їх довжину. Для визначення залишкового ресурсу потрібно дістати щітки та заміряти їх розмір. Він має перевищувати 4 мм.

Через щітковий вузол протікає великий струм. Це викликає нагрівання та термічні руйнування елементів. При візуальному огляді нерідко можна виявити оплавлення щіток та появу сколів. Незначні дефекти усуваються шляхом шліфування. При серйозних пошкодженнях щітка підлягає заміні.

Зустрічаються у стартерів ВАЗ 2121 та пошкодження якоря. Серед популярних поломок пробій обмотки на корпус. Виявити несправність можна продзвінкою мультиметром або омметром. За відсутності зазначених приладів перевірити пробій слід звичайною лампою. Потрібно зібрати схему, як показано на зображенні нижче. Її кінці слід підключити до колекторної пластини та сердечника якоря. Якщо лампочка загориться, це означає, що в обмотці є пробою. Усунути пошкодження ізоляції дуже складно, тому такий якір підлягає заміні.

Підлягає зносу та колектор. При його незначних пошкодженнях дефекти усуваються шліфуванням. При серйозному зносі або вигорянні колекторних пластин якір підлягає заміні.

Специфічні проблеми та методи їх вирішення

Якщо увімкнення двигуна ВАЗ 21214 утруднене, є ймовірність, що проблема криється саме у стартері. Найчастіша поломка. стартер може не прокручуватися, навіть при запуску запалювання. Відзначимо, що реле стартера розташовується дуже близько до реле запалювання, під додатком. блоком запобіжників.

Ознайомимося з типовими несправностями стартера ВАЗ 2121:

ПоломкаПеревірка та діагностикаЯк позбутися проблеми

Реле стартера, що втягує, непрацездатне Не чути клацання під капотом при повороті ключа. Якщо замкнути ланцюг підручним інструментом, стартер починає прокручуватися. Стартер не крутить при прогрітому двигуні (на гарячу). Повна заміна деталі (реле, що втягує).
Акумулятор розряджений. Незважаючи на клацання, стартер не рухається. При включених споживачах напруга на виводах батареї не перевищує 12В. Замінити/зарядити батарею.
Обмотка якоря стартера пошкоджена, сталося замикання. Для перевірки справності механізму застосовуємо омметр. Також зверніть увагу на місця, де ізоляція змінила свій колір. Потемніння сигналізують про проблеми. Повна заміна комплектуючих (стартер).
Клеми АКБ окислилися, погано з&єднані. Незважаючи на те, що стартер клацає, він не провертається. Якщо його увімкнути, сильно розрізняється напруга на виводах стартера/акумулятора. З&єднання контактів необхідно ретельно зачистити, промазати вазеліном або іншим мастилом, потім щільно затягнути.
Порушено контакт маса, окислення контактів реле. Стартер не обертається навіть після клацання. Авто не заводиться. Для діагностики необхідно виміряти опір у ланцюгу, а також працездатність реле в цілому. 1) Повністю змінити реле, що втягує, на нове.2) Добре зачистити контакти, змастити їх захисним складом та щільно затягнути.
Зуби вінця маховика/шестерня приводу пошкоджені. Достатньо провести зоровий огляд комплектуючих, щоб помітити несправність. Заміна маховика, заміна чи ремонт стартера.
Пробуксовується муфта вільного ходу. Стартер продовжує рух, але маховик залишається на місці. Повна заміна стартера/муфти.
Провертання зубчастого вінця на маховику. Стартер крутиться, але маховик/колінвал немає. Картер зчеплення видає неприродні звуки. Купівля нового маховика, повна його заміна.
Колектор стартера обгорів, щітки сильно зношені/зависають. Зніміть стартер і переконайтесь, наскільки сильно колектор притиснутий до щіток. Визначте знос колектора та залишкову висоту щіток. Якщо колектор максимально зношений, доведеться замінити стартер. Пошкодження слабкі. просто відремонтуйте його або зверніться до салону.
Контакти запалювання (50 і 30) не можуть замкнутися, проводка реле, що втягує, непрацездатна. Реле не спрацьовує при повороті ключа. Автовласник повинен виміряти напругу на керуючому контакті реле. Заміна замку запалювання, зачистка контактів.
Навісні агрегати/двигун заклинює. Візуальна перевірка насоса охолоджуючого складу, а також коленвала, насоса гідропідсилювача керма. При виявленні проблем потрібно відремонтувати навісні агрегати/сам двигун.

Діагностика попередня

| Denial of responsibility | Contacts |RSS