Чим знежирити авто перед поліруванням

Table of Contents

Види знежирювачів для авто

Будь-який знежирювач для автомобіля належить до однієї з двох категорій:

До першої групи відносяться уайт-спірит, трихлоторметан, ксилол та інші. Ними добре користуватися, щоб видаляти жировмісні речовини з органічним складом. Друга група – це синтетичні розчинники та емульсії, якими знежирюють у тих випадках, коли потрібно ліквідувати масловмісні частки як органічної, так і неорганічної властивості.

Якщо говорити про те, чим краще знежирити автомобіль у тому чи іншому випадку, потрібно оцінити низку критеріїв, щоб зробити правильний вибір.

Підготовка автомобіля до полірування

Розчинники, що являють собою розчин кислот, лугів або емульсію, успішно справляються і з органічними, і з неорганічними забрудненнями

знежирити, авто, перед

Як правильно знежирити кузов автомобіля?

4740 Переглядів

Може здатися, що простіше немає нічого, ніж підготувати автомобіль до нанесення полірувального складу, але це не так. Підготовчий процес перед поліруванням машини досить непростий, підготовчі заходи повинні виконуватися ретельно та у певній послідовності.

Основні етапи підготовки

Перед поліруванням кузова треба зробити такі дії:

 • Миття автомобіля.
 • Обклеювання поверхонь із пластику та гуми за допомогою малярського скотчу.
 • Чистка кузова авто від бітумних плям та силікону.
 • Знежирення поверхні.
 • Обробка спеціальною глиною.
 • Обклеювання прорізів та зазорів автомобіля за допомогою скотчу.

Оскільки підготовчі роботи перед поліруванням автомобіля дуже важливі, слід детально ознайомитися з кожним етапом. Крім того, інформація буде корисна і простим автоаматорам, які люблять іноді протирати кузов автомобіля поліролем та ганчіркою.

Слід пам’ятати, що при неякісній підготовці лакофарбове покриття може бути пошкоджене.

Мийка машини

Хоча надалі буде застосована абразивна глина, поверхня авто все одно має бути ретельно вимита. При цьому рекомендується скористатися безконтактною системою миття. Звичайно, такий метод швидкий і не ушкоджує кузов авто дрібними подряпинами. Якщо безконтактної системи миття під рукою немає, тоді можна очистити поверхню та ручним миттям. Ручне миття краще тим, що можна прибрати бруд навіть у найвіддаленіших місцях. Такий метод вважається більш ефективним.

У будь-якому випадку, навіть якщо кузов буде вимитий безконтактним методом, поверхню все одно потрібно очистити в ручному режимі. Для миття краще скористатися не спеціальними шампунями, а засобом для миття посуду.

Його слід розвести у пропорції 1:500. Завдяки такому засобу вода автоматично виступатиме як знежирювач. Щоб очистити поверхню, рекомендується використовувати ганчірку з мікрофібри замість поролону.

В авто слід відмити всі частини кузова, починаючи від даху і закінчуючи навіть колісними дисками та гумою. Також рекомендується очистити низ порогів, бамперів та інших елементів, які розташовані дуже близько до землі.

Після очищення слід сполоснути деталі чистою водою та протерти насухо ганчіркою. Після цього авто потрібно залишити на кілька хвилин для повного висихання. Таким чином, перший підготовчий етап закінчено, можна приступати до наступного.

Обклеювання деталей

Наступним етапом є обклеювання деталей машини. Для цього використовується малярський скотч, який наноситься на всі частини з гуми та пластику. Якщо говорити про рельєфний пластик, то з нього дуже погано вимивається полірувальний склад, тому таким деталям потрібно приділити окрему увагу.

Крім того, майстри рекомендують заклеїти та скло. Це допоможе захистити скло, якщо склад занадто рідкий і розбризкується під час роботи. Також не варто забувати про логотипи авто та різні шильдики. В ідеалі їх краще демонтувати перед роботою. На цьому етап обклеювання закінчено.

Чищення від бітуму

Як правило, бітум і бітумні плями розташовуються внизу. Зазвичай піддаються таким забрудненням нижні кромки дверей, бампери, пороги та колісні арки. Для видалення таких забруднень рекомендується використовувати хімічні суміші. Відтирати бітум варто ретельно, щоб не залишилося слідів від нього.

Після того, як бітум видалений, потрібно знежирити поверхню. Для цього можна застосувати будь-який знежирювач або антисилікон. Серветки, якими наноситиметься склад, не повинні залишати після себе ворсинок. Це важливо!

Обробка глиною

На сьогоднішній день рекомендується очищати кузов синьою глиною. Це натуральний матеріал із деякими добавками. Завдяки своїй структурі, глина зможе захопити та видалити всі залишки бруду та пилу, а це дозволить отримати ідеально чисту поверхню. За допомогою глини видаляються лише тверді частинки бруду.

Застосовується глина досить легко. Потрібно водити нею по кузову автомобіля, також потрібно її періодично зволожувати водою. Для цього можна скористатися розпилювачем. Коли кузов буде чистим, глина почне просто ковзати поверхнею.

Обклеювання прорізів

На завершення підготовчого процесу слід заклеїти малярським скотчем усі дірки та отвори. Таким чином, не потрібно діставати з них залишки полірувальної пасти. Смужки зі скотчу повинні бути не більше сантиметра. Після обклеювання можна приступати до самого полірування.

Якщо полірування проводиться не на сервісних станціях, то рекомендується вибирати несонячний день та нехолодну погоду. Звичайно, на подвір’ї не повинно бути опадів. Рекомендується виконувати роботу в гаражі, оскільки ультрафіолет швидко сушить пасту. Сам гараж повинен мати непогану вентиляцію та гарне освітлення. При правильному освітленні будуть краще видно результати. Деталі, які не вдалося демонтувати, слід заклеїти скотчем.

Підготовчі заходи для проведення полірувальних робіт – це важливий етап. Слід поставитися до нього серйозно, тому що від добре проведеної підготовки залежить кінцевий результат – зовнішній вигляд машини.

Який знежирювач для автомобіля вибрати?

Фарбування та полірування автомобіля проводиться виключно після якісної підготовки основи. Металева поверхня вимагає ретельного зачищення, знежирення та шпаклівки (за потреби). Ключовим кроком у підготовці є знежирення поверхні, щоб уникнути погіршення адгезії лакофарбового покриття з металом. Важливо знати, чим знежирити кузов автомобіля для досягнення кращого результату. У статті розглянемо, який знежирювач бажано застосовувати та які особливості роботи з ним.

Чим можна знежирювати поверхню автомобіля?

Чим краще знежирити кузов автомобіля? У стародавні часи, коли автомобілі фарбувалися виключно алкідними фарбами (які, до речі, досі утримують певну нішу на ринку), при питанні, чим знежирювати авто перед фарбуванням не виникало суперечок. А про те, чим знежирити кузов перед поліруванням ніхто й не думав. Справа в тому, що промисловістю тих часів випускалося лише кілька складів (єдино доступними були розчинники 646, 647, 650), і для цієї процедури вони не надто підходили. Зараз деякі слабодосвідчені люди ще намагаються застосовувати їх, але з незмінною постійністю отримують результат, що їх засмучує.

Давайте перерахуємо склади з тих часів і розповімо для чого вони:

 • розчинник 646. склад на органічній основі, основними діючими речовинами є толуол і ацетон, вважається найагресивнішим;
 • розчинник 647 – діючі речовини також толуол плюс бутилацетат, не такий агресивний, як попередній (пластик у потерть не роз’їдає, і на тому спасибі);
 • розчинник 650 – як засіб для знежирення кузова автомобіля дуже нестабільний, найчастіше застосовувався для очищення будівельних фарб, розведення клейових складів, лаків, шпаклівок та мастик.
READ  Як полірувати авто після фарбування

Чому ці рідини не підходять як знежирювачі, незважаючи на те, що відмінно розчиняють всі жири? Справа в тому, що їх формули можуть легко впливати на деякі компоненти лакофарбового покриття, змінюючи склад плівки. Сучасні складні лакофарбові склади, грунтовки і шпаклівки мають відмінні властивості багато в чому завдяки безлічі різних речовин, що входять до них. Прорахувати, як ці речовини впливає той чи інший розчинник, розроблений у минулому столітті, дуже важко. Саме тому для знежирення краще використати сучасні свіжорозроблені склади.

Який знежирювач краще для авто? Оптимально для знежирення поверхні (як металу кузова, так і шарів лакофарбового покриття) підходять змивання силікону та спеціалізовані знежирювачі. Вони розроблені саме для боротьби із забрудненнями, а не для того, щоб розбавляти та розчиняти фарбу, на відміну від згаданих рідин. Так що знежирити поверхню машини буде правильно?

Змивання силікону

Неагресивні активні речовини та ПАР, що входять до їх складу, розкладають жирові забруднення на складові компоненти. В результаті те, що не могло бути видалено водою, гідролізується і безслідно відвалюється з поверхні, а сам склад жодним чином не впливає на адгезію між шарами. Якщо Ви думаєте, чим знежирити авто перед поліруванням, то саме антисилікон стане кращим вибором.

Знежирювачі

Діють також як антисилікони, але мають більш високий рівень агресивності. Зазвичай за рахунок кисню, що входить до складу. Їхній вплив на жирове забруднення хімічно нагадує реакцію горіння (окислення). Знежирювачі відмінно показують себе в боротьбі з полімеризовані складними жировими відкладеннями. Перед використанням складу уважно вивчіть інструкцію виробника – вони іноді мають обмеження для використання.

Обидва види засобів не мають різких запахів, як у розчинників, краще видаляють будь-які жирові забруднення і значно менше впливають на лакофарбове покриття, ніж склади попередніх поколінь. Тому, якщо треба провести нормальне знежирення, то потрібні склади дивіться саме у розділі нашого магазину «Знежирювачі». Саме там Ви знайдете все, чим можна знежирити ЛКП.

Знежирення кузова автомобіля

У більшості сучасних міст необхідність здійснювати часте очищення транспортного засобу від жирних плям та різноманітних забруднень виникає досить часто. Це певне джерело матеріального доходу для автомобільних сервісних центрів.

Досить часто згадка про дану процедуру можна зустріти в контексті звичайних малярських робіт, так як це одна з обов’язкових умов для забезпечення ідеальної адгезії всіх матеріалів, що використовуються в процесі фарбування. Вирішити те, як і чим проводити процес знежирення авто перед фарбуванням, необхідно ще до початку всіх робіт, тому що засоби, які зазвичай використовуються для стандартного чищення та для знежирення можуть не підійти.

Чим можна знежирити поверхню авто

УВАГА! Знайдено зовсім простий спосіб скоротити витрати пального! Не вірите? Автомеханік із 15-річним стажем теж не вірив, поки не спробував. А тепер він заощаджує на бензині 35 000 на рік! Читати далі”

Власники авто, які ніколи не займалися очищенням та підготовкою поверхні деталей транспортних засобів до фарбування самостійно, можуть сплутати потрібний уайт-спірит з такими речовинами, як гас і солярка через схожість запахів. Різниця між цими складами відносно невелика, обидва є сумішшю особливих рідких вуглеводнів, обидва вони виробляються за допомогою перегонки різних нафтових фракцій. Багато фахівців описують уайт-спірит, як більш легкий різновид гасу.

Дані речовини ідеально здійснюють знежирення поверхні від таких забруднень, як:

Є одна істотна відмінність між спиртом та гасом. Це те, що гас набагато складніше змити звичайною водою після знежирення. Що стосується легшого за консистенцією спирту, то він, як правило, випаровується самостійно і зовсім не шкодить фарбуванню.

Сучасні професійні мийні станції часто використовують саме гас, так як є якісна професійна апаратура, за допомогою якої можна легко і просто видалити залишки речовини і запах. Якщо фарбування здійснюється у звичайному гаражі, при вирішенні питання, чим знежирити метал, краще скористатися спиртом або спеціальними знежирювачами, які виконані на спиртовій основі.

якщо є можливість, варто придбати спирт, який пройшов спеціальне гідроочищення, що дуже важливо щодо продукції від російських виробників.

Альтернативні уайт-спирту речовини

У процесі знежирення фахівці не рекомендують очищати поверхню розчином солярки, бензином чи дизельним паливом. Застосування цих складів швидше зашкодить поверхні авто, ніж принесе користь.

З досить великою обережністю можна використовувати ацетон і деякі номерні розчинники, наприклад, 46 і Це засновано на тому, що речовини дуже легко розчиняють фарби та лак. Такими складами можна користуватися перед здійсненням шпаклівки. Якщо немає взагалі ніяких засобів для ефективного знежирення, завжди можна застосовувати розчин оцту з одночасним застосуванням миючих засобів «Феррі».

Багатоетапний процес очищення

Є певні рекомендації щодо того, як ефективно знежирити поверхню. Перш за все варто звернути увагу, що речовини такого плану застосовуються виключно для видалення жиру з чорного металу. Небажано застосовувати речовину в процесі роботи з алюмінієм, так як є велика ймовірність вибуху.

Перш ніж описати процес знежирення своїми руками, варто зупинитися заводською. При очищенні поверхні транспортного засобу спочатку здійснюється повне видалення жиру. Для цієї мети поверхня обробляється уайт-спиртом, а місця, де присутні невелика корозія, обробляються сумішшю зі спирту та ортофосфорної кислоти.

Допустиме відсоткове співвідношення даного розчину виглядає так:

 • Фосфорна кислота та вода 5 до 1 приблизно 70%;
 • Етиловий спирт додається обсягом 10-12%;
 • Ізопропіловий спирт 15-17%;
 • ОП-7, тобто емульгатор, обсяг якого становить 0,5%;
 • Нітробензол у розмірі 0,1%.

Звичайно, в домашніх умовах цей розчин приготувати досить складно, але сучасні виробники в будь-який час готові допомогти. З цієї причини було створено окремий клас якісних очисників, який має назву – антисилікони. Більшість з них є сумішшю спеціальних органічних розчинників, які характеризуються невеликими показниками токсичності. Їх можна застосовувати у процесі самостійного знежирення у гаражі, не побоюючись за своє здоров’я.

Технологія знежирення

Незалежно від використовуваного засобу, потрібно дуже ретельно захистити руки, надівши на них гумові рукавички. Також бажано одягнути спеціальну малярську маску. Крім того, слід дотримуватися таких правил:

Чим знежирити кузов?

 • Знежирювач руйнує жири і потім випаровується, але не з матерії. Тому варто використовувати дві серветки – одну для нанесення, іншу для витирання залишків;
 • Процес видалення жиру потрібно проводити одразу після ошкурювання, але обов’язково до нанесення фарби;
 • Слід дотримуватись граничної обережності при роботі з алюмінієвими деталями;
 • Після повного знежирення варто дуже стежити за тим, щоб не забруднити поверхню руками, предметами одягу тощо.

Якісна обробка поверхні здійснюється спеціальними серветками та ганчір’ям, але суворо безворсовою. Матеріал змочується в речовині та вже потім транспортує його на поверхню автомобіля.

Перед здійсненням процесу фарбування необхідно перевірити, чи вдалося до кінця провести знежирення поверхні. Зробити це можна за допомогою звичайної паперової серветки чи чистого листа. Папером необхідно провести по раніше обробленій площі, як правило, результат видно відразу. При грамотному дотриманні всіх інструкцій можна не сумніватися, що знежирення кузова автомобіля здійснено.

Знежирювач для авто

Будь-який автолюбитель знає, що чистота автомобіля не тільки тішить око, а й є запорукою збереження цілісності лакофарбового покриття. Останнім часом миття все частіше пропонують комплексний догляд (детейлінг), що включає не тільки миття, але й інші опції, зокрема, знежирення кузова. Для чого потрібна ця процедура і як правильно її проводити, буде розказано далі.

READ  Як дізнатися чи скручено пробіг на авто

Для чого потрібно знежирити кузов

Про процес знежирення найчастіше згадується у зв’язку з необхідністю перефарбування кузова. Так для проведення таких робіт процес видалення жирових забруднень із кузова – обов’язкова процедура. Якщо раптом проігнорувати цей момент або зробити його не якісно, ​​всі роботи безпосередньо по фарбуванню потрібно буде проводити заново. До жирної поверхні не прилипає фарба, і після висихання в цих місцях ми помітимо набряклі бульбашки або безліч зморшок.

Після тривалого та активного використання автомобіля, особливо в міських умовах можна помітити, що бруд з корпусу змивається якось не повністю, місцями видно розлучення, а якщо провести рукою по поверхні, можна відчути невеликі шорсткості. Та й сам автомобіль більше не блищить так, як він блищав одразу після покупки. Це означає, що кузов потрібно просто знежирити та прибрати сліди гару та кіптяви міста, сліди від рук, залишки силіконових та поліруючих засобів, а також різних наклейок. Відполірувати кузов і результат буде помітний неозброєним оком.

Знежирювач. який найкраще вибрати

Якщо запитати автомобілістів, яким засобом для зняття залишків жирових плям вони зазвичай користуються, то кожен назве свій власний варіант. Це може бути як придбаний у магазині знежирювач для автомобіля, так і виготовлений самостійно. Деякі автомобілісти намагаються знежирити кузов за допомогою бензину, ацетону, суміші миючого засобу та оцту. Але всі вони слабко справляються з поставленим завданням або в гіршому випадку можуть завдати непоправної шкоди лакофарбовому покриттю автомобіля.

Люди, що займаються фарбуванням автомобілів, настійно радять для самостійного знежирення набувати спеціальних промислових рідин. Сьогодні на ринку автомобільної хімії можна знайти широкий вибір різноманітних знежирювачів. У всіх основних виробників лакофарбових матеріалів розроблені фірмові склади для знежирення, і який знежирювач краще. доведеться вирішити вам самому. Вони можуть випускатися у різних формах:

 • органічні розчинники;
 • склади емульсійного типу на основі води та лугу;
 • синтетика;
 • серветки без ворсу, з просоченням з розчинника.

Найбільш поширеним засобом для видалення жирових плям є “Уайт спирт”. Ця речовина є результатом перегонки нафти і має специфічний запах гасу. «Уайт спірит» відмінно видаляє будь-які жирові плями органічного походження, бітум та каучукові забруднення. До недоліків цього засобу можна віднести дуже стійкий запах і його нездатність видалити неорганічні олійні відкладення. Деякі автомобілісти вважають за краще використовувати перевірені часом розчинники, типу ацетону, гасу, бензину тощо. д. Але, застосовуючи дані речовини, важливо пам’ятати, що всі вони мають високий ступінь пожежної небезпеки і вимагають чіткого дотримання певних заходів безпеки.

Уайт спіріт

Якщо на кузові є неорганічні забруднення, необхідно віддати перевагу хімічним складам. Найчастіше автомобілісти вибирають Сольвент або Нефрас С 2-80/120. Застосовувати їх краще при обробці автомобіля перед фарбуванням.

Сольвент

Також дуже хороші результати будуть після обробки автомобіля універсальними антисиліконами. Антисилікон чудово видаляє всі типи жирних забруднень і не чинить агресивного впливу на саме лакофарбове покриття автомобіля. Цей факт особливо важливий у тому випадку, якщо ми вирішили не фарбувати кузов, а просто добре його відмити, наприклад, після зими, та відполірувати його.

При необхідності знежирення пластикових покриттів автомобіля найкраще підійде – «антистатик».

Дуже важливо врахувати той факт, що якщо нашою метою є полірування покриття, а не перефарбування, то гас, бензин, солярку та ацетон використовувати як «знежирювач» вкрай небажано. Ці склади здатні вплинути на покриття кузова. Без побоювання ними можна обробляти лише відкриті металеві поверхні, наприклад, профілі або труби.

Перш ніж безпосередньо приступати до знежирення, потрібно визначитися, що ми хочемо отримати в результаті, та вибрати, чим краще знежирити поверхню автомобіля.

Знежирення поверхонь автомобіля перед фарбуванням

Якщо ви хочете заощадити і провести фарбувальні роботи вручну, виникає потреба в самостійному знежиренні. Правильно пофарбувати машину можливо виключно при дотриманні основної технології та дотриманні низки тонкощів процесу.

Якщо проводити полірування чи фарбування, знежирення є обов’язковою процедурою, хоч і не завжди очевидною для любителів. Фарбування поверх жирного металу призведе до відставання верхнього шару, фарба потріскається і лущиться.

Важлива якість будь-якого шумоізоляційного матеріалу – адгезія, тобто зчеплення з поверхнею. На забруднений метал шумка лягає погано і може згодом відставати. З’являються «бульбашки», під якими накопичуються повітря і конденсат. А це загрожує корозією та пошкодженням кузова.

Бруд може бути непомітним неозброєним оком. Наприклад, важко розглянути відбитки пальців чи мікроскопічні залишки клею від старої шумоізоляції. Ось чому не можна нехтувати знежиренням. Навіть якщо поверхня здається чистою, всі недоліки виявлять себе при обробці.

Забарвлення містить кілька етапів:

 • миття та підготовка металу;
 • нанесення первинного ґрунту;
 • вирівнювання поверхні. шпаклювання;
 • ґрунтовка під фарбу;
 • фарбування;
 • нанесення лаку.

Жир, тобто органічні сполуки, та й не тільки вони, може потрапити на поверхню між будь-якими з операцій. При цьому адгезія наступного шару буде суттєво погіршена, зчеплення речовин на молекулярному рівні вже не вийде, швидше за все подібні покриття дуже швидко почнуть підніматися з утворенням здуття та бульбашок. Вся робота буде непоправно зіпсована.

Щоб уникнути подібного результату, завжди між процедурами проводиться знежирення та сушіння поверхонь. Винятком може бути нанесення наступного складу «по мокрому», тобто попередній шар не тільки не встиг забруднитися, але й висохнути або полімеризуватися.

Чим знежирити цементну штукатурку та бетонну стелю?

Було розпочато ремонт кухні. Були очищені стіни та стеля від побілки. Потім, за обставинами довелося призупинити на пів року. За цей час на кухні готували їжу. Тепер боюся жир в’ївся в поверхню поряд і над газовою плитою, і нанесені матеріали можуть відвалитися якщо не знежирити.

Google сказав мені, що часто застосовують теплий 2-5% розчин соди. Іноді згадують, що сода повинна бути кальцинованої (карбонат натрію), а не харчової (гідрокарбонат натрію). У педії прочитав що харчова сода при нагріванні розкладається на кальциновану. Можливо трохи покип’ятити для збільшеннялужності розчину?

Ще чув що існують засоби на кшталт Мааліпесу. Хтось радив Уайт Спіріт.

Власне питання чим краще та простіше? Чи не залишать ці засоби, незмивні з пористої поверхні, залишок (лужність, уайт спірит ітп), який згодом негативно позначиться на довговічності фарбування ітп.

написали б, що збираєтеся робити зі стелею, стінами не очищені ж фарбувати будете, а це штукатурка, потім шпаклівка, а тільки потім фарба. а це тема не лаків, фарб краще запитати у Загальному, і від поверхні стін залежить.

МААЛІПЕС тиккуриловская очищає поверхні, але так з жиром не замислювався треба замість очищувача жиру на брудній газовій плиті поекспериментувати

я б не ризикнув фарбувати і цементну штукатурку і бетонну стелю.до. потрібно вирівнювати стелю, а цементну штукатурку ґрунтовкою, а потім готовою шпаклівкою.

Миття автомобіля перед поліруванням. Основа якості полірування авто

krasnoglaz написав : Було розпочато ремонт кухні. Були очищені стіни та стеля від побілки. Потім, за обставинами довелося призупинити на пів року. За цей час на кухні готували їжу. Тепер боюся жир в’ївся в поверхню поряд і над газовою плитою, і нанесені матеріали можуть відвалитися якщо не знежирити.

Так, жир міг в’їстись у тих місцях, куди потрапляли бризки їжі та води з жиром. Але не думаю, що у вас там прямо кухня столовки, щоб цих бризок було багато. Перевірте візуально при хорошому освітленні, адже жирні плями будуть відразу помітні. Головне, що ви видалили залишки старих покриттів, тепер потрібно всі неміцні ділянки. Олівцем розмітте всі стіни на ділянки, проходьте ділянку за ділянкою та помічайте зроблені. Далі видаляйте пил дуже сильний пилосос або пилосос стисненим повітрям хоча б з дешевого компресора на 8 атм. Тест простий проводіть чистою сухою рукою на підставі і дивіться, щоб на руці не було пилу. Відповідно роботи курні тому вам знадобиться респіратор хоча б одноразовий з ОБІ та захисні окуляри закритого типу хоча б китайські типу STAYER за 100 р. хай щастить

READ  Як правильно фарбувати авто фарбопультом

krasnoglaz написав: Власне питання чим краще та простіше? Чи не залишать ці засоби, незмивні з пористої поверхні, залишок (лужність, уайт спірит ітп), який згодом негативно позначиться на довговічності фарбування ітп.

використовуючи ШСЗ, зашкурьте стелю бетонний пил забере жир і бруд, потім промийте тим, що сказав Google і звичайною чистою водою. Бетон сам по собі має дуже пристойну лужність якісні ВД фарби мають бути на це розраховані.

krasnoglaz написав : Google сказав мені що часто застосовують теплий 2-5% розчин соди.

Найпростіше рішення, тим більше, що у вас раніше була побілка. Її не завадить ще раз змити Потім просто загрунтувати треба і т.д.

Як знежирити кузов автомобіля своїми руками

Перед початком знежирення своїми руками слід ретельно відмити автомобіль, щоб не залишалося:

Останнє особливо важливо, інакше, як ви почнете натирати кузов автомобіля, виникне небезпека серйозного пошкодження лакофарбового покриття. Спочатку слід очистити машину, використовуючи мийку високого тиску (наприклад, Karcher). Наступний етап – традиційне ручне миття із застосуванням класичних миючих засобів.

 • засоби захисту особи – респіратор, будівельні окуляри;
 • гумові, латексні, силіконові чи інші рукавички;
 • безворсові серветки для перевірки якості роботи.

Вибраний знежирювач наносять на кузов машини. Можна застосовувати розпилювач або тканину. Склад потрібно ретельно розподілити по всій поверхні.

Зверніть увагу! Якщо використовується тканина, вона має бути без ворсу, щільною. Змінюйте забруднену ганчір’я в міру забруднення. Це обов’язкова умова, інакше жирові відкладення не видалятимуться, просто розмазуючись по поверхні.

Обробляти потрібно весь автомобіль, включаючи пластикові та скляні деталі. У нижній частині корпусу (смуга 40-50 см) знежирювача потрібно наносити в 1,5-2 рази більше. Склад залишається на поверхні 5 хвилин. Потім його потрібно змити, чистою водою або автошампунем.

Наступний крок – перевірка якості роботи. Безворсовою серветкою проводять по вже обробленій поверхні. Якщо на кузові не залишиться розлучень, а на серветці брудних плям – знежирення виконано правильно.

Після операції до машини не торкайтеся руками, одягом або ганчір’ям. Потрібно негайно приступити до наступної процедури: фарбування, шпаклювання, полірування, нанесення наклейок, посиленого миття. Вони будуть успішними, якщо процес очищення від жирових відкладень був проведений за дотримання всіх правил.

Якщо наступним кроком буде професійне миття або полірування, недбало виконане знежирення фатальних наслідків мати не буде. Але проблеми неминучі, якщо огріхи будуть допущені у процесі підготовки до перефарбовування.

Чим можна знежирювати поверхню автомобіля?

Чим краще знежирити кузов автомобіля? У стародавні часи, коли автомобілі фарбувалися виключно алкідними фарбами (які, до речі, досі утримують певну нішу на ринку), при питанні, чим знежирювати авто перед фарбуванням не виникало суперечок. А про те, чим знежирити кузов перед поліруванням ніхто й не думав. Справа в тому, що промисловістю тих часів випускалося всього кілька складів (єдино доступними були розчинники 646, 647, 650), і для цієї процедури вони не надто підходили. Зараз деякі слабодосвідчені люди ще намагаються застосовувати їх, але з незмінною постійністю отримують результат, що їх засмучує.

Давайте перерахуємо склади з тих часів і розповімо для чого вони:

 • розчинник 646. склад на органічній основі, основними діючими речовинами є толуол і ацетон, вважається найагресивнішим;
 • розчинник 647 – діючі речовини також толуол плюс бутилацетат, не такий агресивний, як попередній (пластик у потерть не роз’їдає, і на тому спасибі);
 • розчинник 650 – як засіб для знежирення кузова автомобіля дуже нестабільний, частіше застосовувався для очищення будівельних фарб, розведення клейових складів, лаків, шпаклівок та мастик.

Чому ці рідини не підходять як знежирювачі, незважаючи на те, що відмінно розчиняють всі жири? Справа в тому, що їх формули можуть легко впливати на деякі компоненти лакофарбового покриття, змінюючи склад плівки. Сучасні складні лакофарбові склади, грунтовки і шпаклівки мають відмінні властивості багато в чому завдяки безлічі різних речовин, що входять до них. Прорахувати, як ці речовини впливає той чи інший розчинник, розроблений у минулому столітті, дуже важко. Саме тому для знежирення краще використати сучасні свіжорозроблені склади.

Який знежирювач краще для авто? Оптимально для знежирення поверхні (як металу кузова, так і шарів лакофарбового покриття) підходять змивання силікону та спеціалізовані знежирювачі. Вони розроблені саме для боротьби із забрудненнями, а не для того, щоб розбавляти та розчиняти фарбу, на відміну від згаданих рідин. Так що знежирити поверхню машини буде правильно?

Змивання силікону

Неагресивні активні речовини та ПАР, що входять до їх складу, розкладають жирові забруднення на складові компоненти. В результаті те, що не могло бути видалено водою, гідролізується і безслідно відвалюється з поверхні, а сам склад жодним чином не впливає на адгезію між шарами. Якщо Ви думаєте, чим знежирити авто перед поліруванням, то саме антисилікон стане кращим вибором.

Знежирювачі

Діють також як антисилікони, але мають більш високий рівень агресивності. Зазвичай за рахунок кисню, що входить до складу. Їхній вплив на жирове забруднення хімічно нагадує реакцію горіння (окислення). Знежирювачі відмінно показують себе в боротьбі з полімеризовані складними жировими відкладеннями. Перед використанням складу уважно вивчіть інструкцію виробника – вони іноді мають обмеження для використання.

Обидва види засобів не мають різких запахів, як у розчинників, краще видаляють будь-які жирові забруднення і набагато менше впливають на лакофарбове покриття, ніж склади попередніх поколінь. Тому, якщо треба провести нормальне знежирення, то потрібні склади дивіться саме у розділі нашого магазину «Знежирювачі». Саме там Ви знайдете все, чим можна знежирити ЛКП.

Перед поліруванням кузова треба зробити такі дії:

 • Миття автомобіля.
 • Обклеювання поверхонь із пластику та гуми за допомогою малярського скотчу.
 • Чистка кузова авто від бітумних плям та силікону.
 • Знежирення поверхні.
 • Обробка спеціальною глиною.
 • Обклеювання прорізів та зазорів автомобіля за допомогою скотчу.

Оскільки підготовчі роботи перед поліруванням автомобіля дуже важливі, слід детально ознайомитися з кожним етапом. Крім того, інформація буде корисна і простим автоаматорам, які люблять іноді протирати кузов автомобіля поліролем та ганчіркою.

Слід пам’ятати, що при неякісній підготовці лакофарбове покриття може бути пошкоджене.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS