Де знаходиться салонний фільтр ВАЗ 2112

Покроковий порядок заміни

Зверніть увагу, що на автомобілі різних років випуску на автомобіля встановлювалися салонні фільтри з різним розташуванням. Так на автомобіля випущені до 2003 року вони встановлювалися вертикально, а після другої половини 2003 роки вже горизонтально.

зняття:

1) На початку зніміть обидва двірника лобового скла з автомобіля: гайковим ключем відверніть гайку кріплення двірника.

2) Потягніть за один з двірників вгору і повністю зніміть його з автомобіля. Аналогічну операцію виконайте і з другим двірником.

3) Потім подденьте кілька заглушок, під якими знаходяться гвинти кріплення вітрової накладки.

Примітка! Викрутки викрутити гвинти під заглушками.

4) Тепер перейдіть до гвинтів, що кріпить накладку в нижній частині, акуратно відверніть їх і відкладіть, щоб не втратити, аж надто маленькі.

5) Відверніть за допомогою накидного ключа останні дві гайки, що кріплять накладку по самим краях.

Примітка! На фото показана тільки одна гайка, інша перебуває в цьому ж місці, тільки з правого боку.

6) Слідом після вивертання всіх гвинтів, всіх гайок, акуратно візьміть за накладку і покладіть її на двигун автомобіля, щоб не заважала.

7) Тепер ви або побачите горизонтальний фільтр, або не побачите нічого, тоді переходите нижче до пункту «8». У випадку з фільтром, хрестоподібної викруткою відкрутіть гвинти і зніміть спершу кришку, а потім вийміть фільтр (вказано синьою стрілкою). Міняємо на новий і встановлюємо деталі по місцях в зворотному зняттю порядку.

Примітка! Добираючись до фільтра, вам попадеться різного роду бруд, листя, пил і т.д. Вичистіть це місце ганчіркою, щіткою, а найкраще, по можливості, пилососом.

8) Розберемо ситуацію, коли немає ні фільтра, ні кришки даного фільтра. Значить ваш автомобіль випущений до 01.09.2003 року і має вертикальний фільтр. Акуратно просуньте руку в це отвёрстіе, зображене на нижньому фото, і витягніть звідти фільтр. Він ніяк не кріпиться всередині, тримається просто за рахунок тісноти.

знаходиться, салонний, фільтр, 2112

Примітка! Нижче ми спеціально прикріпили додаткове фото отвори з фільтром.

установка:

Установка нових деталей проводиться в порядку зворотному зняттю старих.

Додатковий відеоролик: Нижче ми розмістили відеоматеріал на тему сьогоднішньої статті, рекомендуємо до ознайомлення:

Як поміняти салонний фільтр на ВАЗ-2112 16 клапанів: фото, відео

Чисте повітря в машині дуже важливий, тому що від нього безпосередньо залежить те, чим дихають всі пасажири і водій. Крім цього при чистому фільтрі, повітря з печі дме з найбільшою силою, що безумовно позитивно впливає на обдув внутрішніх частин лобового і бічних дзеркал.

На відео нижче розказаний детальний процес заміни салонного фільтра на ВАЗ 2110-2112:

Для того, щоб зробити заміну салонного фільтра на ВАЗ-2112 не буде потрібно певних навичок і провести цю роботу можна легко своїми руками, так як сама по собі вона досить проста і звертатися в спеціалізовані автосервіси немає ніякого сенсу.

Як правило, на всі роботи по заміні, навіть непідготовленому автолюбителю йде не більше 10-15 хвилин.

Де знаходиться салонний фільтр на ВАЗ 2112. Як поміняти салонний фільтр на ВАЗ-2112 16 клапанів: фото, відео

Інструкція по заміні салонного фільтра ВАЗ 2112

Отже, для отримання доступу до блоку салонного фільтра вам необхідно відкрити капот і зняти гумову ущільнювальну стрічку з правій частині рами, що фіксує переднє вітрове скло.

Використовуючи викрутку з плоским наконечником, підчепити три пластмасових декоративних заглушки. Під ними ховаються три гвинта-самореза, які необхідно відкрутити. Крім того, відкрутіть і три гвинта-самореза, що фіксують облицювання відсіку двигуна вашого автомобіля. Після цього знімайте пластикову накладку, розташовану на правій стороні вітрового скла.

Кришка салонного фільтра фіксується чотирма гвинтами. відкрутіть їх і підійміть кришку.

Витягніть з блоку змінний елемент салонного фільтра.

Вставте на посадочне місце новий змінний фільтруючий елемент.

Врахуйте, що на автомобілях виробництва волзького автозаводу розміри і форма салонних фільтрів може відрізнятися. Тому рекомендуємо вам купувати новий змінний фільтруючий елемент за прикладом старого.

Регулярність заміни салонного фільтра

Ще одне питання, щодо дозволу якого вже давно точаться суперечки, принаймні, на сторінках численних інтернет-ресурсів, присвячених обслуговуванню цього вузла. Виробник рекомендує робити заміну фільтру салону 2112 після подолання пробігу в 15 тисяч кілометрів. Передбачається, що при вказівці цієї цифри конструктори врахували стан вітчизняних доріг. у всякому разі, у іномарок ресурс цього розхідники зазвичай більше. Однак слід врахувати, що на швидкість забруднення фільтра салону впливає ще чимала кількість факторів, від стилю водіння автовласника до режиму використання транспортного засобу.

Зрозуміло, що часта їзда по грунтових дорогах і тривалий проведення часу в міських пробках аж ніяк не сприяє збільшенню ресурсу фільтру, тому при наявності подібних обставин слід зменшити інтервал заміни приблизно вдвічі. Багато фахівців стверджують, що заміну салонного фільтра ВАЗ-2112 слід проводити двічі на рік напередодні настання міжсезоння, тобто в кінці зими і літа. Так чи інакше, але покладатися тільки на рекомендовані значення не зовсім правильно. про необхідність установки нового фільтру будуть свідчити наступні симптоми:

 • істотне погіршення обдування при включенні вентиляції, обігріву або системи кондиціонування;
 • поява всередині автомобіля стійких неприємних запахів (характерно для вугільних фільтрувальних елементів, що накопичують ці запахи понад критичною концентрації);
 • вікна починають пітніти набагато частіше, ніж звичайно;
 • грубка в холодну пору року гріє набагато гірше (так само як і ефективність роботи кондиціонера знижується багаторазово).

Різновиди салонних фільтрів

Офіційної класифікації виробів, покликаних забезпечувати якісний захист салону автомобіля від пилу та інших забруднювачів, в достатку присутніх в атмосферному повітрі, не існує. Однак фахівці виділяють дві великі підгрупи салонних фільтрів:

 • звичайні пилозахисні, основне завдання яких. запобігти потраплянню в салон мікрочастинок певного розміру;
 • вугільні, покликані, до всього іншого, не допустити проникнення всередину автомобіля зовнішніх запахів і шкідливих для здоров’я людини речовин, що знаходяться в газоподібному або зваженому агрегатному стані.

Звичайні фільтри виготовляються зі спеціального паперу або синтетичних волокон. Перші такі автомобільні фільтри були одношаровими, але в даний час стандартом де-факто є наявність двох шарів: перший здійснює грубу очистку, не даючи проникнути далі невеликим гілочках, комах та інших забруднювачів подібних розмірів. Другий шар здійснює фінішну очистку вхідного потоку повітря від дрібнодисперсних частинок і пилу.

Перевагою вугільних фільтрів є їх здатність протистояти проникненню ззовні неприємних запахів. Досягається це за рахунок використання певних присадок і активованого вугілля в третьому шарі. Як відомо, вугілля в активованої формі є відмінним адсорбером, якісно поглинає великий спектр летких речовин. Не пропускає він і найдрібніші частинки сажі, яка присутня у вихлопах автомобілів, а також порошкоподібну гуму. результат стирання протекторів автомобільних шин об поверхню дорожнього полотна. Вугільний фільтр можна відрізнити від звичайного і чисто зовні: він має більш темну забарвлення, а звичайний виробляють з білого синтетичного волокна або спеціального паперу.

Вітчизняний автолюбитель звик економити на всьому, чим тільки можна. Навіть якщо він відноситься до категорії дуже дисциплінованих водіїв, які звикли все, необхідні для обслуговування виконувати вчасно. Зокрема, нерідкі випадки багаторазового використання салонних фільтрів після їх чищення та прання. Є й індивіди, які не бажають витрачати навіть 500 рублів на цей расходник, вважаючи за краще зробити його з підручних матеріалів. поролону, синтепону і їм подібних. Така заміна салонного фільтра ВАЗ-2112, як правило, відрізняється вкрай низькою ефективністю. саморобні фільтри затримують не більше 20-30% пилу, що робить подібну операцію безглуздою.

Особливості конструкції фільтра салону сімейства ВАЗ-211

Ми вже відзначали недосконалість конструкції даного захисного пристрою стосовно вазовськом сімейства з індексом «211». У чому ж вона полягає? Зазвичай такий фільтрувальний елемент розміщують безпосередньо біля обігрівача в районі розташування розгалуження основного воздуховода. У більшості випадків. це зона за бардачком, тобто всередині салону. Вазовци вирішили піти своїм шляхом. Де ж знаходиться салонний фільтр ВАЗ-2112?

Виявляється, в моторному відсіку під жабо. облицювальною панеллю лобового скла. Очевидно, конструктори вважали, що доступ до підкапотному простору набагато простіше, ніж з боку переднього пасажира всередині салону. Цілком здорова думка, але реалізована не зовсім добре. Справа в тому, що до 2003 року у ВАЗ-2112 салонний фільтр розташовувався вертикально, але потім з невідомої причини його вирішили встановити горизонтально. А оскільки забір повітря для системи вентиляції проводиться через жабо, в разі дощу або при відвідуванні мийки вода потужним потоком стікає в отвори воздухозаборной решітки, рясно змочуючи і сам фільтр. Це миттєво проявляється у вигляді запотівання скла і аж ніяк не сприяє збільшенню ресурсу фільтрувального елемента.

Нюанси вибору фільтра для салону ВАЗ-2112

Головним критерієм при виборі салонного фільтра ВАЗ-21124 та інших модифікацій даного сімейства є точний збіг геометричних розмірів. Нагадаємо, фільтри старого зразка розміщуються вертикально і мають великі розміри. 230.0х193.0 мм. при товщині 45 мм. Фільтрувальний елемент, що встановлюється з 2003 року, набагато компактніше: 210.0х160.0 мм. при товщині 40 мм. Другим фактором, що визначає вибір, є те, в яких умовах експлуатується ваш автомобіль. Якщо це сільська місцевість, для якої характерна висока запиленість, підійде звичайне Протипиловий виріб. Для великих мегаполісів, де присутня велика концентрація вихлопних газів і продуктів діяльності промислових підприємств, бажано придбати вугільний фільтр.

Якщо говорити про конкретний бренд, то віддавати перевагу тільки оригінальним виробам зовсім необов’язково. в даний час на ринку є чимало брендів, що пропонують не менше якісні і більш доступні за вартістю моделі. Головне, як ми вже відзначали. сумісність за розмірами, а орієнтири ми вже вказали.

Заміна фільтра салону ВАЗ-2112

Сімейство LADA 110, на відміну від попередника. Лади Самари, набуло безліч рис сучасного автомобіля (нагадаємо, мова йде про початок двотисячних), включаючи салонний фільтр. П’ятидверний хетчбек ВАЗ-2112 не став винятком. Слід зазначити, що, конструюючи навіть такий простий вузол, як салонний фільтр, фахівці АвтоВАЗу примудрилися наробити стільки помилок, що заслужили прокляття не однієї тисячі автовласників. Більш того, спроба удосконалити салонний фільтр привела до зворотних результатів, через що водіям доводиться придумувати щось своє, щоб звести нанівець наслідки помилок конструкторів. Але про це поговоримо трохи пізніше.

Як правильно замінити повітряний фільтр в ВАЗ-2112.

заміна фільтра

Інструкція, як поміняти салонний фільтр на ВАЗ-2112, залежить від того, як розташований фільтр на вашому автомобілі: горизонтально або вертикально. По суті, відмінності невеликі, але незнання деяких нюансів може привести до небажаних наслідків. У будь-якому випадку для здійснення заміни нам буде потрібно наступний інструмент:

 • хрестоподібна викрутка;
 • плоска викрутка;
 • головка на 10 разом з трещетка;
 • ганчір’я;
 • автомобільний пилосос;
 • новий салонний фільтр.

Для початку наводимо алгоритм для тих випадків, де на ВАЗ-2112 коштує салонний фільтр старого зразка (вертикальний, що встановлюється на машини до 2003 року випуску):

 • відкриваємо капот;
 • відкручуємо за допомогою ключа на 10 гайки, які утримують облицювальну панель;
 • щоб демонтувати жабо, необхідно зняти декоративні ковпачки, під якими втоплені власне болти, що кріплять декоративну панель. використовуємо для цього плоску викрутку, намагаючись не пошкодити при цьому самі заглушки;
 • викручуємо хрестоподібної викруткою п’ять розташованих на обшивці саморізів;
 • за допомогою плоскої викрутки піддягаємо і виводимо із зачеплення пластикові фіксатори, що утримують облицювання (тут потрібна особлива акуратність, оскільки фіксатори тендітні і можуть зламатися при прикладанні надмірних зусиль);
 • відводимо жабо вгору і в бік, при цьому жиклери механізму омивача скла відкручувати не потрібно;
 • оскільки фільтрувальний елемент знаходиться у обігрівача і розташований вертикально, щоб його вийняти, необхідно взятися рукою за фільтр і спробувати провернути його проти годинникової стрілки. При такому впливі він повинен безперешкодно вийти зі свого посадкового місця;
 • установка нового салонного фільтра ВАЗ-2112 проводиться в зворотній послідовності. Сам фільтр необхідно встановити на штатне місце, провертаючи його на цей раз за годинниковою стрілкою, поки він не зафіксується;
 • ще раз перевіряємо надійність фіксації і приступаємо до складання всіх кріпильних елементів конструкції.

А тепер опишемо, як замінити салонний фільтр на ВАЗ-2112 нового зразка (який встановлюється горизонтально):

 • відкриваємо доступ до підкапотному простору;
 • відкручуємо ключем на 10 гайки, які утримують двірники, вони повинні зніматися легко, без необхідності використання додаткових інструментів і пристосувань;
 • тим же ключем відкручуємо болти, розташовані по периметру жабо;
 • щоб зняти декоративну обшивку, необхідно за допомогою плоскої викрутки акуратно підчепити і зняти пластикові заглушки, під якими ховаються саморізи кріплення обшивки;
 • відкручуємо саморізи, знімаємо жабо;
 • відкривається доступ до пластикового кожуха, під яким знаходиться салонний фільтр. демонтуємо його, використовуючи хрестоподібну викрутку;
 • оскільки в даному випадку фільтрувальний елемент розташований горизонтально, проблем при його демонтажі виникнути не повинно;
 • точно так же встановлюємо на штатне місце новий виріб (головне, щоб воно ідеально вписувалося за розмірами, в іншому випадку ефективність фільтрації повітря впаде в рази);
 • при установці нового фільтра необхідно дотримуватися правильну орієнтацію. на його корпусі є стрілка, яка вказує шлях руху повітряного потоку, від повітрозабірних отворів на жабо в сторону обігрівача;
 • ще раз перевіряємо надійність фіксації фільтрувального елемента і відсутність видимих ​​зазорів і приступаємо до складання у зворотній послідовності.

Відзначимо, що багато автовласників не бажають миритися з попаданням води на салонний фільтр ВАЗ-2112 і борються з цією проблемою, встановлюючи на жабо обтічники, що не дозволяють стікає по склу краплях потрапляти в отвори воздухозаборной решітки. Таке рішення зазвичай призводить до незначного погіршення аеродинамічних властивостей машини і завивання при русі на великих швидкостях. Але це. цілком прийнятна плата за ті незручності, які приносить водієві горизонтально розташований фільтр.

Вертикальний салонний фільтр (до 2003 року)

 • Насамперед відкриваємо капот і демонтуємо жабо.
 • Потім викручуємо дві гайки, які кріплять облицювання використовуючи для цього заздалегідь підготовлену головку на «10».

Після демонтажу, оглядаємо посадочні місця.

Впливати на фіксатори слід акуратно, щоб не зламати їх.

Де розташований салонний фільтр?

Повітря, що надходить в салон автомобіля, що проходить через радіатор грубки в першу чергу надходить в салонний фільтр, розташований в лівій частині двигуна, прямо під облицюванням.

Зняти цю облицювання не складе ніяких труднощів. Нижче ми розповімо вам про варіанти заміни на двох варіантах змонтованих елементах системи циркуляції повітря в салоні.

Як поміняти салонний фільтр на ВАЗ-2112 своїми руками всередині

Чисте повітря в машині дуже важливий, тому що від нього безпосередньо залежить те, чим дихають всі пасажири і водій. Крім цього при чистому фільтрі, повітря з печі дме з найбільшою силою, що безумовно позитивно впливає на обдув внутрішніх частин лобового і бічних дзеркал.

На відео нижче розказаний детальний процес заміни салонного фільтра на ВАЗ 2110-2112:

Для того, щоб зробити заміну салонного фільтра на ВАЗ-2112 не буде потрібно певних навичок і провести цю роботу можна легко своїми руками, так як сама по собі вона досить проста і звертатися в спеціалізовані автосервіси немає ніякого сенсу.

Як правило, на всі роботи по заміні, навіть непідготовленому автолюбителю йде не більше 10-15 хвилин.

Покроковий порядок заміни

Зверніть увагу, що на автомобілі різних років випуску на автомобіля встановлювалися салонні фільтри з різним розташуванням. Так на автомобіля випущені до 2003 року вони встановлювалися вертикально. а після другої половини 2003 роки вже горизонтально.

Інструмент для роботи

Перед тим як приступити до роботи, необхідно приготувати наступний інструмент:

Горизонтальний салонний фільтр (після 2003 року)

 • Для демонтажу горизонтально встановленого салонного фільтра піднімаємо капот і приступаємо до розбирання жабо.
 • Насамперед відкручуємо гайки, які кріплять двірники.

Двірник кріпиться гайкою на 10. Відкручуємо її.

Як ви могли переконатися самі, в тому, щоб провести роботи по заміні фільтра салону немає нічого складного, і точне дотримання нашої інструкції дозволить впоратися з нею в якомога коротший термін.

установка:

Установка нових деталей проводиться в порядку зворотному зняттю старих.

Додатковий відеоролик: Нижче ми розмістили відеоматеріал на тему сьогоднішньої статті, рекомендуємо до ознайомлення:

Опис заміни салонного фільтра на ВАЗ 2112

Заміна салонного фільтра виконується за інструкцією нижче.

 • Відкрутити гвинти, які розташовані під заглушками.
 • відкрити капот.
 • Відкрутити кріплення жабо, розташовані в моторному відсіку.
 • Відкрутити саморізи, що фіксують ґрати.
 • зняти решітку.
 • вилучити фільтр.
 • Встановити новий расходник.
 • Зібрати все в зворотному порядку.

Для чого він потрібен

Деякі називають цей фільтр своєрідною кисневою маскою і це правда. Дійсно, завдяки цьому фільтру, чистим повітрям в салоні автомобіля дихає не тільки водій, але і його пасажири.

етапи

 • Роботу по заміні очищувач повітря починаємо зі зняття двірників. Це нескладно потрібно всього лише відкрутити гайку за допомогою, якої закріплений двірник. Можна обійтися і без зняття, але в такому випадку робота буде занадто ускладнена.

Розташування горизонтального повітроочисного елемента

Місце в якому знаходиться вертикальний фільтруючий елемент

Як ви вже зрозуміли, складнощів в цій роботі немає і дуже важливо навчитися виконувати її самостійно, так як при їзді по наших дорогах заміна повітряного матеріалу справа часте. Якщо у вас залишилися питання, то подивіться відео.

Вибачте, в даний час немає доступних опитувань.

labavto.com

Салонний фільтр в будь-якому транспортному засобі виконує дуже важливу роль, будучи свого роду «кисневою маскою», яка необхідна не тільки вам, але і вашим пасажирам.

Хороший салонний фільтр має декількома шарами, що затримують як великий сміття, так і мікроскопічні частинки, також запобігає потраплянню в салон транспортного засобу вихлопних газів. Кращими вважаються очисники з активованим вугіллям. Якщо ви страждаєте від алергічних реакцій, то вугільний повітряний бар’єр просто необхідний.

Крім цього, сторонні запахи в салоні можуть негативно позначатися на самопочутті водія, а це може привести до ДТП.

Для заміни повітроочисного елемента на автомобілі ВАЗ 2112, немає необхідності їхати на СТО. Цю роботу можна виконати самостійно і це не займе багато часу.

періодичність заміни

Періодичність заміни салонного фільтра не нормується прив’язкою до пробігу. Інтервал служби фільтра безпосередньо пов’язаний з безліччю зовнішніх факторів. Усереднено заміна розхідники необхідна кожні 10-20 тис. Км. При цьому існує ряд факторів, здатних скоротити інтервал, наприклад, рясне цвітіння рослин, стояння в пробках або поїздки по грунтових дорогах.

Заміна фільтра грубки на ВАЗ 2110-ВАЗ 2112

На машинах до 2003 року випуску даний фільтр навіть не присутня, але його можливо поставити його можливо, при наявності отвору під вітрової накладкою.

Розташування салонного фільтра

Салонний фільтр на ВАЗ 2112 знаходиться в підкапотному просторі. Він розташовується безпосередньо за силовою установкою з боку пасажира.

На салонний фільтр постійно потрапляє вода, що викликає прискорене вихід його з ладу. Для вирішення проблеми водії надбудовують над расходников додаткові козирки, виготовлені з пластикової пляшки.

Салонний фільтр ВАЗ 2112

Салонний фільтр служить для очищення надходить в автомобіль повітря від пилу та інших забруднень. В процесі експлуатації пропускна здатність розхідники падає, так як він забивається брудом і сміттям.

Для вирішення проблеми потрібно заміна фільтра на новий. Поміняти очищувач салонного повітря можна самостійно, досить мати мінімальний набір інструментів, що складається з ключів і викруток.

періодичність заміни

Періодичність заміни салонного фільтра не нормується прив’язкою до пробігу. Інтервал служби фільтра безпосередньо пов’язаний з безліччю зовнішніх факторів. Усереднено заміна розхідники необхідна кожні 10-20 тис. Км. При цьому існує ряд факторів, здатних скоротити інтервал, наприклад, рясне цвітіння рослин, стояння в пробках або поїздки по грунтових дорогах.

Артикул і вартість оригінального салонного фільтра на ВАЗ 2112 і його аналогів

Використовуваний салонний фільтр залежить від року випуску автомобіля. На ВАЗ 2112 до 2003 року встановлювався очищувач з артикульним номером 2110812202003. Його Знайти даний расходник досить важко. Низька популярність фільтра привела до того, що в роздрібному продажі він відсутній. Для заміни автовласники зазвичай набувають аналоги. Найкращими альтернативними варіантами є Nevsky Filter NF6001 і Ekofil ЕКО-04.01. їх

Посадочне місце часто не відповідає розмірам фільтра. Це стосується як оригіналу, так і його аналогів. В результаті після установки салонного фільтра навколо розхідники утворюється значні зазори. Через них відбувається суттєвий підсмоктування повітря, що робить установку елементу, що фільтрує безглуздою.

Для боротьби з зазором між елементом, що фільтрує і посадковим місцем автовласники використовують пінопласт або поролон. Расходник обклеюється по контуру. Саморобна герметизирующая рамка усуває підсмоктування повітря, що запобігає потраплянню пилу і сторонніх запахів всередину салону.

Після 2003 року на ВАЗ 2112 з двигуном на 16 клапанів почали встановлювати новий фільтруючий елемент. Його артикул. 21110812202183. Слід враховувати, що фільтри старого і нового зразка не взаємозамінні.

Крім оригінального фільтруючого елемента в продажу є його аналоги, що випускаються сторонніми виробниками. Багато з них мають досить гідною якістю і привабливою ціною. У таблиці нижче представлені найкращі альтернативи рідному салонному фільтру.

Опис заміни салонного фільтра на ВАЗ 2112

Заміна салонного фільтра виконується за інструкцією нижче.

 • Відкрутити гвинти, які розташовані під заглушками.
 • відкрити капот.
 • Відкрутити кріплення жабо, розташовані в моторному відсіку.
 • підчепити жабо.
 • зняти жабо.
 • Відкрутити саморізи, що фіксують ґрати.
 • зняти решітку.
 • вилучити фільтр.
 • Встановити новий расходник.
 • Зібрати все в зворотному порядку.