Заміна салонного фільтра Kia Sorento

Коли міняти та який повітряний фільтр ставить на Sorento Прайм

Періодичність заміни повітряного фільтра знаходиться на позначці 45,000 км пробігу або раз на 3 роки. Перевіряти, зважаючи на легкість процедури, можна кожні 15,000 км продувати або навіть міняти, не чекаючи терміну, якщо фільтр сильно забруднився.

Номер за каталогом оригінальність повітряного фільтра Kia — 28113A9200. Аналоги: MANN FILTER C30027, AMC FILTER KA1560 та інші. за оригінал та в районі 700 за аналоги.

Для заміни потрібно всього нічого. відкинути кришку повітряного фільтра, перевести фіксатори на самому фільтрі в горизонтальне положення та витягнути фільтр із корпусу. Власне, і все. Новий повітряний фільтр ставиться у зворотному порядку, неправильно зорієнтувати його не дадуть ті самі фіксатори, які потрібно повернути вгору.

Незважаючи на три покоління автомобілів, представники яких у багатьох зустрічаються на російських дорогах, корейці не стали мудрувати з розміщенням деталі. Щоб на “Kia SEED” 1.6 поміняти салонний фільтр, завжди потрібно просто зняти бардачок.

Автомобілістів-початківців це нерідко лякає, але нічого складного в процедурі заміни немає. Корпус бардачку легко знімається, після чого доступ до фільтра нічим не утруднений. Якщо робити все акуратно і за інструкцією, ймовірність щось пошкодити і зламати наближається до нуля. Процедура абсолютно однакова на будь-яких авто цієї моделі: універсал або хетчбек, двигуни.4, 1.6 або 2.0, дизель чи бензин, механіка чи автомат, стара генерація чи рестайлінг.

Власникам багатьох іномарок європейського чи американського походження про простоту «Kia» залишається лише мріяти. Як тут не згадати Ford Focus 2, на якому аналогічна операція вимагала зняття педалі газу та майже двох нормо-годин на СТО.

З заводу встановлюється оригінальний фільтр Hyundai/Kia 97133 C5000. Його. тому можна скористатися фільтрами аналогами за доступнішими цінами.

 • AMD AMDFC755 від 200
 • AMD AMDFC755C від 300 вугільний
 • Fortech FS149 від 500
 • Fortech FS149C від 350 вугільний
 • Goodwill AG460CF від 300
 • Sakura CA28390 від 550
 • Sakura CAC28390 від 950 вугільний

Існує думка, що вугільний фільтр краще очищає повітря, що надходить в салон. Однак на думку деяких автовласників різниці особливої ​​не помітно.

Заміна салонного фільтра Kia Sorento (2008)

фільтра, sorento

Витягуємо дві пластмасові заглушки по сторонах бардачку.

Після того як приберете заглушки, бардачок піде вниз.

Відкриваємо кришку фільтра. Для цього стискаємо баранчики, які відмічені на фото.

Дістаємо старий відпрацьований фільтр, він складається із двох частин.

Виймаємо фільтруючі елементи з пластмасових боксів, та встановлюємо нові.

Ставимо половинки фільтрів у посадкове місце.

Встановлюємо пластмасові заглушки та зачіплюємо бардачок.

Заміна салонного фільтра Кіа Соренто II / Кіа Соренто заміна / Cabin filter Kia Sorento

Салонний фільтр Kia Sorento поміняти не важко. Вам не знадобиться жодна підготовка. Найголовніше запасіться змінним елементом.

Змінювати систему фільтрації рекомендується кожні 15 тисяч пробігу. Грубо кажучи при кожному технічному обслуговуванні. Але все досить індивідуально і залежить від того, як користуватись транспортним засобом.

У деяких випадках міняти систему очищення необхідно через 10 тисяч км або частіше. Чим частіше міняти, тим легше дихатиметься. Очищення на основі вугілля зробить повітря ще чистішим. У ньому буде менше маленьких порошинок, кондиціонер і обігрівач працюватимуть краще.

Де знаходиться салонний фільтр Kia Sorento? Він розташований за бардачком. Підібратися до нього, можна відкривши бардачок. Далі слідуйте нижче наведеній інструкції.

 • Далі зніміть обмежувальний трос.
 • Поверніть заглушки проти годинникової стрілки на 90 градусів. Після чого ви зможете їх витягнути та зняти ящик.
 • Щоб не втратити маленькі знімні елементи, підготуйте заздалегідь ємність, куди ви зможете їх складати.
 • У вас буде доступ до фільтра салону Kia Sorento.
 • Далі з правого та з лівого боку є засувки, натиснувши на них ви зможете підібратися до самого елемента очищення.

При заміні фільтра салону Kia Sorento необхідно встановлювати його правильною стороною. Для цього потрібно звернути увагу на позначення. У різних моделях вони можуть бути різними. Ось основні з них:

 • стрілка – показує напрямок повітряного потоку;
 • слово UP і стрілка позначає верхній край;
 • AIR FLOW та стрілка позначає напрямок повітряпотоку;
 • якщо крайні грані змінного блоку виглядають наступним чином /\/\/\/, повітря проходить знизу-вгору, у зворотному напрямку. навпаки.

Заміна салонного фільтра Kia Sorento Прайм аналогічна будь-якій іншій моделі. Також звертайте увагу на знаки, вказані на системі очищення.

READ  Заміна салонного фільтра Kia Cerato

Заміна салонного фільтра Kia Sorento

Салонний фільтр, що знаходиться практично у всіх нових автомобілях, має функцію очищення повітря. Він потрапляє в салон через спеціальні опалювальні отвори або виходу повітря, що кондиціонує. Фільтр накопичує пил і перешкоджає попаданню в салон. Це важливо в тому випадку, коли власник алергік або має проблеми з дихальними шляхами. Крім того, вугільні фільтри захищають пасажирів від всіляких неприємних запахів.

Змінюємо салонний фільтр Фільтр салону необхідно міняти за мануалом, який надається разом з автомобілем. Цей параметр, як правило, відрізняється у різних виробників. В середньому це раз на 10-15 кілометрів і залежить від стилю їзди, де ви їздите. Тому аналізуємо графік сервісного обслуговування. Саме там буде вказано термін заміни салонного фільтра.

Якщо ви пересуваєтеся мегаполісом, де істотна загазованість атмосфери, міняти фільтр доведеться не рідше одного разу на рік, а то й частіше. Так само такі умови повинен виконувати власник автомобіля, який пересувається в пустельних районах, де багато пилу.

«Індикатори» заміни салонного фільтра Як правило, салонний фільтр самостійно дає натяки на необхідність заміни. З’являються такі симптоми, як зменшення повітря за допомогою системи опалення, кондиціювання або вентиляції.

Коли вентилювання повітря стоїть у максимальному положенні, вентиляція шумить, а швидкість потоку повітря на тому ж рівні. Іншою обставиною є неприємний запах, який надходить із повітряного фільтра. Навіть за відсутності подібних ознак, ви зобов’язані його перевіряти, не користуючись послугами спеціалістів.

Щоб поміняти фільтр на Kia Sorento, бажано придбати компонент оригінальної конструкції. Завдяки вугільному фільтру повітря в салоні стає максимально очищеним.

Заміна салонного фільтра Kia Sorento робиться за пару хвилин, тому краще відмовитись від автосервісних послуг та замінити самому.

Крок 1 Для його заміни спершу прибираємо все, що заважає у бардачку. Потім ліворуч і праворуч бачимо фіксатори.

Крок 2 Відкриваємо ще один фіксатор із нижніх петель.

Звільняємо бардачок і опускаємо його вниз і бачимо сам фільтр.

Крок 3 Бачимо пластикову кришку фільтра, доступ до якої закриває планку.

Крок 4 Віджимаємо засувку кришки фільтра.

Крок 5 Виймаємо старий салонний фільтр.

Чистимо місце розташування фільтра пилососом, а потім насухо вологою ганчіркою.

Крок 6 Збираємо все у зворотній послідовності та включаємо систему вентиляції для перевірки. З’явиться запах щойно купленого автомобіля. Процес заміни салонного фільтра Kia Sorento можна вважати завершеним.

Заміна салонного фільтра на Kia Sorento

Фільтр (розташування – бардачок, задня стінка) виконує не тільки очищення повітря, але й такі завдання:

 • обдув повітряним потоком: лобове скло при перепаді температури автомобіля не запотіває, підтримується відмінний огляд дороги, вікно чисте і без розлучень. Автомобіль забезпечує хороший огляд для водія, щоб уникнути дорожньо-транспортних пригод;
 • кондиціювання автомобіля: при охолодженні салону повітря надходить з відкритого вікна або ззовні – через салонний фільтр автомобіля;
 • бардачок, виконує роль охолодної ємності (поряд розташований фільтр та випарник кондиціонера). Тому бардачок ідеальне місце для зберігання питної води.

Заміна салонного фільтра на Kia Sorento побудована таким чином, що інструменти практично не знадобляться. Єдиний виняток – наявність плоскогубців.

Розташування: знаходимо бардачок, позаду нього встановлено контейнер із салонним фільтром. Повітря надходить не звідти, а через повітряні канали, розташовані на передній панелі та з боків водія та пасажира. Крім того, автомобіль отримує обдув через вікно та пасажирів.

З чого складається салонний фільтр: салонний фільтр у бардачку складається з двох рівних фільтруючих компонентів, розміщених один за одним. Бардачок виступає швидше, як захисний механізм.

Для позашляховика наявність двох кришок, що фільтрують, цілком виправдано (I і II кришка за бардачком):

 • велика місткість салону та площі вікна – потрібне додаткове обдування та вентиляція;
 • інтенсивне споживання повітря в салоні – у спекотний період, кондиціонер працює на більший простір охолодження;
 • вікно позашляховика завжди піддається більшому впливу пилу та бруду.

Заміна салонного фільтра Sorento Прайм

Змінити салонний фільтр у машини марки Kia Sorento 2017, інакше Sorento Prime, не складе труднощів. Принцип такий самий як при зміні фільтра такий самий, як і в інших авто корейського виробництва. Тому виконати цю процедуру можна самостійно у себе вдома.

Періодичність заміни салонного фільтра.

До цього процесу варто приступити після подолання позначки в 15 тис. км. При цьому звичайно проводити заміну можливо і частіше за умови забруднення або засмічення його.

Номенклатурний номер у каталозі оригінального фільтра для KIA-97133C5000, аналогами є такі фільтри, як MANN FILTER CU24017, AMC FILTER KC6119 та інші. При цьому. а от аналоги будуть значно дешевшими.

Процедура зміни салонного фільтра на машині марки Kia Sorento 2017.

Для того, щоб приступити до зміни фільтра, починаємо з демонтажу бардачку. Для початку ми його відкриємо і витягнемо фіксатори, що знаходяться на стінках всередині бардачка, далі праворуч ви дотягнетеся до обмежувача, його також варто позбутися. Після цього бардачок поміщаємо ближче до підлоги та вже безпосередньо підібратися до фільтра.

Після цього дістаємо салонний фільтр, для цього просто відкріплюємо клямки збоку, щоб дістати фільтр із корпусу. Далі після заміни фільтра всі деталі варто встановити назад на свої місця. Єдина проблема, яка може застати вас зненацька, це як встановити фільтр, якою стороною. У цьому вам допоможе стрілочка, що знаходиться на самому фільтрі, вона служить для вказівки напряму повітря. Тому встановіть фільтр так, щоб стрілочка була звернена донизу.

READ  Заміна масла в варіаторі Nissan куб

Заміна паливного фільтра Kia Sorento

Автомобілі Kia Sorento випускаються як із бензиновими, так і з дизельними двигунами. Заміна паливного фільтра в бензинових машинах дещо складніше, ніж у дизелях. Справа в тому, що паливний фільтр у них розташований у корпусі бензонасоса, що суттєво ускладнює процес його заміни.

Підібрати паливний фільтр для бензинових Kia Sorento можна з цієї таблиці, в якій вказані основні виробники фільтрів, а також їх каталожні номери.

ВИРОБНИК АРТИКУЛ
ОРИГІНАЛ
Kia 311122P000
Hyundai 31112-2P000
АНАЛОГИ
MOBIS 311122P000
NIPPARTS N1330326
TOKO CARS T1304036

Заміна фільтра салону Kia Sorento

Власники Kia Sorento змінюють фільтруючий елемент салону по пробігу, але робити це необхідно двічі на рік. навесні та восени. Це дозволить якісніше проводити фільтрацію салону та уникнути багатьох негативних наслідків для людського організму.

Фільтр (розташування – бардачок, задня стінка) виконує не тільки очищення повітря, але й такі завдання:

 • обдув повітряним потоком: лобове скло при перепаді температури автомобіля не запотіває, підтримується відмінний огляд дороги, вікно чисте і без розлучень. Автомобіль забезпечує хороший огляд для водія, щоб уникнути дорожньо-транспортних пригод;
 • кондиціювання автомобіля: при охолодженні салону повітря надходить з відкритого вікна або ззовні – через салонний фільтр автомобіля;
 • бардачок, виконує роль охолодної ємності (поряд розташований фільтр та випарник кондиціонера). Тому бардачок ідеальне місце для зберігання питної води.

Заміна салонного фільтра на Kia Sorento побудована таким чином, що інструменти практично не знадобляться. Єдиний виняток – наявність плоскогубців.

Розташування: знаходимо бардачок, позаду нього встановлено контейнер із салонним фільтром. Повітря надходить не звідти, а через повітряні канали, розташовані на передній панелі та з боків водія та пасажира. Крім того, автомобіль отримує обдув через вікно та пасажирів.

З чого складається салонний фільтр: салонний фільтр у бардачку складається з двох рівних фільтруючих компонентів, розміщених один за одним. Бардачок виступає швидше, як захисний механізм.

Для позашляховика наявність двох кришок, що фільтрують, цілком виправдано (I і II кришка за бардачком):

 • велика місткість салону та площі вікна – потрібне додаткове обдування та вентиляція;
 • інтенсивне споживання повітря в салоні – у спекотний період, кондиціонер працює на більший простір охолодження;
 • вікно позашляховика завжди піддається більшому впливу пилу та бруду.

Заміна паливного фільтра на Kia Sorento 1 покоління

Зміну паливного фільтра на Kia Sorento 1 покоління із дизель-мотором можна без проблем виконати самостійно. Першою ознакою, що вказує на необхідність заміни фільтра паливної системи Kia Sorento, є лампочка, що моргає, сигналізує про наявність води у фільтрувальному пристрої дизельного палива.

 • Відкривається капот.
 • Демонтується декоративна кришка із силового агрегату Kia Sorento 1 покоління, яка зафіксована п’ятьма гайками під ключ на десять.

Бензин

На Kia Sorento 1 покоління з бензиновим силовим агрегатом паливний фільтр розташований у внутрішній порожнині бензобака. Для заміни елемента потрібно виконати такі операції:

Kia Sorento заміна салонного фільтра.

 • Відключається мінусова клема від акумуляторної батареї.
 • Відкидається заднє сидіння. Для більшого простору можна виконати його повний демонтаж.

Артикул

Для пошуку паливного фільтруючого елемента дизельного Kia Sorento 1 покоління 2.5 на оригінал використовується артикул 319222B900 фірми Hyundai-Kia. Як аналогові варіанти можна скористатися наступними каталожними номерами:

 • GFFH034. виробництво компанії ONNURI;
 • FCP2453. PILENGA;
 • CS767. PURFLUX;
 • 2100496SX. STELLOX;
 • 214032 – FAST TIGER.

На бензинову модифікацію Kia Sorento 1 використовується оригінальний артикул 319113E700 виробництва Hyundai-Kia. Нижче представлені артикули аналогових запасних частин:

 • ADG02378. BLUEPRINT;
 • N1330333. NIPPARTS;
 • DEA87696. DEPPUL;
 • PF3327. PATRON;
 • QZ8K0201511A – QUARTZ.

Які особливості зміни?

Однією з найнадійніших коробок вважається A6MF1. Орієнтовний ресурс – 300 тис. км. Щоб агрегат зміг виробити весь закладений виробником потенціал, необхідно кожні 65-70 тис. км міняти масло (ATF SP-IV) в обсязі 7.3 літри і ставити новий оригінальний фільтр. Інший автомат A6GF1 виявився менш надійним – ресурс близько 250 тис. км. Оптимальна періодичність обслуговування цього агрегату – раз на 55-60 тис. км. Для заміни потрібно 7.3 літри нової ATF та оригінальний фільтр. У цю коробку варто лити рекомендований виробником матеріал ATF SP-IV.

Багато автовласників вважають за краще обслуговувати автомобіль, включаючи трансмісію, самостійно. Звідси виникає питання: як самостійно змінити масло в коробці?». Варто дотримуватися такої інструкції:

 • Відкручуємо зливну пробку, повністю зливаємо ATF.
 • Затягуємо пробку (момент затяжки 34.3.1 Нм).
 • Ставимо нове кільце ущільнювача.
 • Через заливний верхній болт ллємо нову ATF SP-IV.
 • Перевіряємо остаточний рівень трансмісійної рідини.

Часткова зміна підійде для автомобілів із середнім ступенем занедбаності. Якщо коробка впродовж усієї експлуатації обслуговувалась справно, можна сміливо повністю міняти ATF із підключенням апарата.

Роботи на ТО 2 (30,000 км)

Друге техобслуговування Kia Sorento XM відбувається після 30000 пробігу. Перелік робіт полягає у виконанні всіх процедур ТО 1 плюс до цього необхідно:

І незалежно від типу двигуна треба змінити гальмівну рідину та антифриз. Для алюмінієвих радіаторів застосовується антифриз, в основу якого входить етиленгліколь. Артикул оригіналу – 07100-00400. Тормозна рідина потрібна класу DOT 4 або DOT 3 (01100-00110).

І ще обслуговування ряд додаткових перевірок:

 • зазори клапанного механізму;
 • стан паливного фільтра;
 • приводний ремінь;
 • каталізатор;
 • карданний вал (для версій 4WD);
 • перевірка адсорбера (повітряного фільтра) у паливному баку (якщо є).
READ  Заміна масла MCP Ford Focus 3

Обслуговування на 90 тис. км (ТО 6) та на 150 тис. км (ТО10) відповідає другому регламентному заїзду в сервіс.

Технічне обслуговування Kia Sorento проводиться відповідно до нормативної сітки заводу виробника. При цьому, основний упор робиться на силовий агрегат, який найбільше потребує обслуговування.

Перше ТО називається нульове. Проводиться під час пробігу 1500-2500 км. У цей період змінюються масляний фільтр, проводиться зміна моторного масла. Також, варто вказати про необхідність діагностики підвіски, гальм та електросистем.

Перелік робіт при ТО 1 (15000 км пробігу)

Заміна моторної олії. У Kia Sorento 2 з бензиновим двигуном масло повинне відповідати стандарту API SM, ILSAC GF-4 або вище. Для авто з дизельним агрегатом і з сажевим фільтром тих. стандарт олії повинен відповідати вимогам ACEA С3 або ACEA В4. для машин без сажевого фільтра.

На заводі-виробнику в автомобілі з бензиновим та дизельним двигуном (без сажового фільтра) заливають моторне масло Shell Helix Ultra 5W-40. Масло такої ж марки для дизельного агрегату з сажовим фільтром, об’ємом 4 літри має артикул Shell 550042847.

Заміна масляного фільтра. Для бензинового двигуна оригінальним буде фільтр Hyundai 2630035503. Для дизельного двигуна підходящим буде картридж масляного фільтра Hyundai/Kia 263202F000. Середня Заміна салонного фільтра. При заміні фільтра очищувача повітря в салоні оригінальним буде Hyundai/Kia 971332F000.

 • Стан повітряного фільтра.
 • Вакуумні шланги, що ведуть до системи EGR та корпусу дросельної заслінки (за наявності).
 • Дискові гальма та гальмівні колодки.
 • Рідина підсилювача рульового управління та гнучкі шланги.
 • Зубчаста рейка, привід та чохли кермового механізму.
 • Шини (тиск та знос протектора).
 • Кульові пальці передньої підвіски.
 • Болти та гайки шасі та кузова.
 • Холодоагент кондиціонера повітря.
 • Компресор кондиціонера повітря.
 • Стан АКБ.
 • Усі електричні системи.
 • Трубопроводи гальмівної системи, гнучкі шланги та з’єднання.
 • Педаль гальма, педаль зчеплення.
 • Гальмо стоянки.
 • Гальмівна рідина. Рідина у приводі включення зчеплення.

Перелік робіт при ТО 2 (на 30000 км пробігу)

При виконанні ТО обов’язковими роботами є всі процедури, передбачені при першому. обслуговування, а також деякі додаткові заходи:

Заміна свічок запалювання. Оригінал для заміни свічки запалювання для бензинового двигуна (2.4 л) Hyundai/Kia 1884111051. Ціна 400./шт.

Заміна гальмівної рідини. При заміні ТЖ повинна відповідати класифікації FMVSS116 DOT3 або DOT4.

Заміна охолодної рідини двигуна. ОЖ є сумішшю антифризу і води. Якщо на авто встановлений алюмінієвий радіатор, то ОЖ має бути на основі етиленгліколю. Каталожний номер концентрату чотирьох літрових каністрів Hyundai long life coolant — 0710000400,

Заміна повітряного фільтра (дизель). При заміні повітряного фільтра на дизельному агрегаті як оригінальний застосовується фільтр. Hyundai/Kia 281132P300,

Перевірки при ТО 2 і через кожне наступне:

 • Ремінь приводу.
 • Зазор клапанів.
 • Адсорбера бензобака (за наявності).
 • Паливний фільтр.
 • Карданний вал.
 • Система зниження токсичності вихлопних газів.

Перелік робіт при ТО 3 (45000 км пробігу)

Повторення регламентних процедур ТО 1. заміни масла, масляного фільтра та фільтра салону. А також кілька додаткових робіт, які передбачаються кожні 45 тис. км пробігу автомобіля:

Заміна повітряного фільтра (бензин). При заміні повітряного фільтра на бензиновому моторі як оригінальний застосовується фільтр Hyundai/Kia з артикулом 281132P100.

Адсорбера бензобака (за наявності). Повітряний фільтр паливного бака являє собою контейнер з активованим вугіллям. Код оригінального товару Hyundai/Kia — 314532P000,

Заміна фільтра салону на Кіа Соренто II. (Replacing the cabin filter on the Kia Sorento II)

Паливний фільтр (дизель). Каталожний номер картриджа паливного фільтра Hyundai/Kia 319222B900.

Перевірки при ТО 3 і через кожні два наступні:

 • Кришку маслоналивної горловини.
 • Масло механічної коробки (дизель).
 • Олія роздавальної коробки (повний привід, дизель).
 • Олія заднього диференціала (повний привід, дизель).

Перелік робіт при ТО 4 (пробіг 60000 км)

Повтор робіт що проводяться при ТО 1 і ТО 2. зміна моторного масла і масляного фільтра, салонного фільтра та повітряного фільтра (дизель), свічок запалювання та рідини в системі зчеплення та гальм. А також:

 • Заміна паливного фільтра (бензин). Для бензинових двигунів підходящим буде фільтр паливний тонкого очищення палива занурений у бак Hyundai/Kia 311121R000.
 • Перевірки при ТО 4 і через кожні три наступні:
 • Масло механічної коробки передач (бензиновий двигун).
 • Олія роздавальної коробки (повний привід, бензиновий ДВС).
 • Олія заднього диференціалу (повний привід, бензиновий агрегат).
| Denial of responsibility | Contacts |RSS