Вентилятор радіатора постійно працює в седані поло.

Що робити, якщо вентилятор охолодження постійно працює: причини, способи вирішення проблеми та рекомендацій

У машині є багато важливих компонентів і наскільки вони добре працюють, якість автомобіля в цілому залежить. Одним із них є система охолодження. Часто на деяких моделях трапляється, що вентилятор охолодження постійно працює. Це не дуже хороший знак. Недостатнє охолодження двигуна може призвести до перегріву двигуна. і це, в свою чергу. Але якщо ви знаєте причини такої роботи в системі охолодження, ви можете швидко визначити, де прихована несправність, і усунула її. Для того, щоб знайти поломку, вам не потрібні спеціальні знання та вміння. Навіть початківець може впоратися з цим. Не так багато причин, чому вентилятор охолодження постійно працює.

Однією з причин, чому вентилятор може постійно працювати або часто вмикатися, закладається в принципі системних дій. Вентилятор запускається командуванням спеціального датчика. Це розплод на нижній частині радіатора. Цей датчик відповідає за показники температури теплоносія. Якщо це більш ніж потрібно, то вентилятор радіатора запуститься.

Коли його леза обертаються, створюється додатковий потік повітря. Це допомагає знизити температуру теплоносія, який потім пройде через канали в двигуні. Вентилятор охолодження постійно працює лише на двигунах, що чомусь перегрівається. Щоб уникнути серйозних проблем, ви повинні негайно відповісти на цю проблему.

Термостат

Двигун може перегрівати несправність термостата. Часто трапляється, що механізм цього елемента джем. Вентилятор, у свою чергу, обов’язково реагує на це. Сам термостат залишається відкритим лише половиною.

вентилятор, пост, працює, седані, поло

Як результат, теплоносій не може ефективно видалити тепло з двигуна, оскільки його рух по системі уповільнюється. Когда Сілоуой. Часто така проблема стикається з власниками автомобілів Opel Astra. Вентилятор охолодження постійно працює. І проблему вирішують шляхом заміни термостата.

Призначення

На Volkswagen Polo необхідний датчик температури теплоносія. Датчик змінює свій опір зі зміною температури і надсилає сигнали до блоку двигуна у вигляді опору. Отримавши читання від датчика, регулює паливну суміш, регулює швидкість холостого ходу і, якщо потрібно, вмикає примусовий охолодження двигуна (вентилятор охолодження).

Дизайн

Датчик. це ціла частина з пластику та металу. У металевій частині Терморезістор закладається, змінюючи свою опір із збільшенням температури. У пластиковій частині датчика встановлюється роз’єм для підключення пробки автомобіля та його зв’язку з ECU.

вентилятор, пост, працює, седані, поло

Над малюнком показано dtezh в контексті.

Як перевірити термостат системи охолодження

Тестування це досить просто. Для цього потрібно запустити двигун і зігріти його до таких температур, коли клапани цього механізму працюють. Ви можете з’ясувати поріг температури прямо на корпусі пристрою. Зазвичай це 72 або 80 градусів. Тоді вам потрібно перевірити температуру на нижній та верхній трубі. Якщо обидва мають приблизно однакову температуру, то причина, чому вентилятор охолодження постійно працює. Рекомендується ретельно оглянути клапани термостата після його демонтажу. Відремонтувати цей пристрій марно (купувати нове простіше і дешевше). До речі, якщо цей елемент демонструється, його можна перевірити без встановлення в машині. Для цього термостат розміщується у ємності з водою, яку потім нагрівають. Зростаючи, клапан повинен відкрити. Якщо цього не сталося, пристрій не вдалося.

Іноді причина того, що вентилятор охолодження постійно працює і не вимикається. це водяний насос. Температура теплоносія в радіаторі зростає, оскільки його швидкість сповільнюється. Коли рідина потрапляє в радіатор охолодження, антифриз просто не встигає охолонути до потрібних температур і переходить до наступного кола. У цьому випадку рідина ще більше розігрівається.

Н руйнівні функції

Часто насос не зупиняє свою роботу раптово. Спочатку насос надає різні поломки. наприклад, вентилятор охолодження двигуна постійно працює або часто вмикається.

Основна причина відмови насоса. це підшипник. він заклине або знищується. Той факт, що насос вийшов з ладу, можна зрозуміти характерними звуками з.під капота. Вони виглядають як своєрідне виття або стук. Ці звуки можна почути навіть на холостому ходу. Початок автомобілістів часто не звертають уваги на ці шуми. Струк насоса приймається для несправностей розподільного вала. Щоб усунути поломку, замініть насос. Залежно від моделі, можна встановити лише передню насос, а підшипник замінюється.

Н руйнівні функції

Часто насос не зупиняє свою роботу раптово. Спочатку насос надає різні поломки. наприклад, вентилятор охолодження двигуна постійно працює або часто вмикається.

Основна причина відмови насоса. це підшипник. він заклине або знищується. Той факт, що насос вийшов з ладу, можна зрозуміти характерними звуками з.під капота. Вони виглядають як своєрідне виття або стук. Ці звуки можна почути навіть на холостому ходу. Початок автомобілістів часто не звертають уваги на ці шуми. Струк насоса приймається для несправностей розподільного вала. Щоб усунути поломку, замініть насос. Залежно від моделі, можна встановити лише передню насос, а підшипник замінюється.

Засмічені канали системи охолодження

Часто двигун переривається через затори в системі охолодження. Ситуація також ускладнюється тим, що діагностувати цю проблему досить важко діагностувати. Тому, якщо вентилятор охолодження постійно працює або вмикається частіше, ніж зазвичай, не буде зайвим, щоб промивати дернові канали. У більшості випадків ці заходи більш ніж достатньо, щоб все було правильно працювати. Також експерти рекомендують не обмежуватись лише миттям, а також додатково видувати радіатор.

Під час очищення каналів системи охолодження та радіатора антифриз також замінюється. Для промивання старого антифризу потрібно злити. Потім досить сильний розчин, заснований на лимонній кислоті. Це ефективний народний засіб, але є різні рідини з добавками.

вентилятор, пост, працює, седані, поло

Вентилятор радіатора постійно працює в седані поло

Запис Олександра Мелніченка виправлений

Всім привіт! При якій температурі теплоносія через сканер OBD на поло, рестайлінг седан повинен увімкнути вентилятор радіатора?Я вмикаю 105-107 градусів на сканері, на Tidy 95 і, на мою думку, негайно для другої передачі. Це має бути або мити радіатори? Але сумнівайся, що допоможе. Чому перша швидкість вентилятора 97 або 87 на сканері не працює? Якби радіатор був забитий, вентилятор постійно вмикався б. При швидкості температура утримується в межах норми.Дякую.

Вентилятор повинен бути включений на 97 і охолонути до 87 Це перша швидкість, з недійсною першою швидкістю, другий увімкнеться на 105 градусах. З увімкненням кондиціонування вентилятор повинен постійно працювати на першій швидкості швидкості, він не працює належним чином, перейдіть до електрика.

Василь, для діагностики вони сказали, що вентилятор нормальний, а миття радіаторів допоможе. Але сумніви приймають мене, тому що температура зростає, і вентиляційний отвір не вмикається на першому, хоча вентилятор забита чи ні, він не крутиться на першому. Коли кондис. Можливо, кришка клапана антифризного резервуара забита, а в резервуарі антифриз навіть на гарячому.

Олександр, якщо вентилятор не працює з першою швидкістю на 97, миття радіатора не допоможе.Якщо вентилятор працює належним чином, то, швидше за все, блок управління мозком робить крило на розгині, слід закрити для Шелоки

Василь, вони все ще кажуть, завдяки покриву антифризного резервуара, надмірного тиску в системі або теплового перемикача на радіаторі. Завтра в іншій службі, що вони кажуть.

Олександр, яка нісенітниця, яку ви сказали1) Надмірний тиск проходить через кришку в розширювальному танку2) у нас немає теплового вимикача, є блок управління вентилятором

Вентилятор радіатора постійно працює в седані поло

Олексій Петров

Олексій Петров відповів Вофке

Voffka, якби перша швидкість не спрацювала, не спрацював би кондо. Коли кондира ввімкнена, вентилятор увімкнено з першою швидкістю. Минулого року я також спантеличив цю проблему і порівняв з двома іншими машинами, вони також включають вентилятор з 106 до 108 градусів.

Олексій Петров

Нуфка добре, повне відкриття термостата відбувається лише на 102 градусах. Тоді працює лише вентилятор. Звідси висновок, що поворот на вентиляторі при температурі 106-108 градусів є нормальним

Олексій Петров відповів Вофке

Voffka, на чавуні блоку SFNA, є дещо різні показники. Отже, там і скаржиться, що плита не зігрівається

Олексій Петров відповів Вофке

Voffka, ну, сенс. це одне. Тільки якщо термостат повністю відкритий на 102 градусах, вентилятор не може фізично працювати раніше

Олексій Петров

Олексій Петров відповів Вофке

Олексій Петров відповів Олексій

Олексій Петров відповів Олексій

Олексій, ти спантеличив мене. І в результаті CFN та CWVA вмикають вентилятор по.різному. У CWVA він вмикається при температурі від 1106 до 108 градусів першою швидкістю, а другий після 110. Перший. від 93 до 97 градусів. Тож обидва. це просто різна смуга терасі для двигунів

У відпочинку 2 термостата один на 80, він на другій плиті на 105 гес на радіатор, я викинув 80 на 105 і поставив її на місце, і вся температура на місті 90 шосе 75,80

Олексій Петров відповів Макс

Олексій, так, але це не страшно, не входить у теплий режим, коли там була така система з фабрики, там також є весь алюмінієвий лід

Євген, я думаю, ти не повинен купатися, у мене є датчик температури через OBD2. Я їду на шосе з 5 швидкостями, з 3.5-4 тисячі революцій. Температура 98 відбувається і 100. Я спеціально зупинився і перевірив вентилятор- він стоїть під час переміщення, він може бути підключений до мозку, і тому, коли ви стоїте, а вентилятор вмикається на 93. Як хтось писав вище, що різниця в температурі між охайним і OBD2 є, а на охайному спеціально показує 90 або 95, щоб водій не тягнув)))

Volkswagen Polo постійно працює вентилятором охолодження

Ситуація, коли вентилятор охолодження постійно працює, може бути спричинена кількома причинами: відмова датчика температури теплоносія або його проводки, зрив реле вентилятора Launa, пошкодження проводів двигуна приводу, «сяйво» двигуна блок управління (ECU) та деякі інші інші.

Щоб зрозуміти, як повинен правильно працювати вентилятор охолодження, вам потрібно знати, яка температура запрограмована в блоці управління. Або перегляньте дані про вентилятор вентилятора на радіаторі. Зазвичай він знаходиться в діапазоні 87 95 ° C.

У статті ми детально розглянемо всі основні причини, чому вентилятор охолодження двигуна працює не лише тоді, коли температура теплоносія досягає 100 градусів, але завжди з вимкненням запалювання.

Причини включення вентилятора стану включити
Відмова DTOZH або пошкодження його проводки Запущений двигун в екстреному режимі
Закриття дротів до “маси” Запущений двигун, коли контакт відбувається / зникає, вентилятор може бути відключений
Закриття проводів до “маси” у двох dteol Пробіг двигун (перший датчик) або запалювання увімкнено (другий датчик)
Несправний вентилятор Запущений двигун в екстреному режимі
“Glucks” ECU Різні режими залежать від конкретного ECU
Передача тепла радіатора порушується (забруднення) З запущеним двигуном, з довгою поїздкою
Несправний датчик тиску Freon З кондиціонером
Низька ефективність системи охолодження З запущеним двигуном

Чому вентилятор охолодження постійно працює

Якщо вентилятор двигуна працює постійно, то для цього може бути 7 причин.

 • Відмова від датчика температури теплоносія або пошкодження його проводки. Якщо неправильна інформація надходить від датчика до ECU (переоцінений або недооцінений сигнал, його відсутність, коротке закриття), то помилки утворюються в ECU, в результаті чого блок управління передає двигун у екстрений режим, в якому Вентилятор “межі” постійно, щоб не було перегріву двигуна. Зрозумійте, що несправність точно в цьому, можна буде запустити двигун, щоб запустити двигун, коли він ще не розігрівається.
 • Закриття дротів до “маси”. Часто вентилятор постійно працює, якщо він переробляється з мінусом дротом. Залежно від дизайну двигуна, це може бути в різних місцях. Якщо конструкція двигуна надається двома dtezh, то, коли “мінус” першого датчика буде відрізаний, вентилятор “кидається”, коли запалювання увімкнено. У разі пошкодження ізоляції проводів другого DTOHH вентилятор постійно працює з двигуном.
 • Несправний вентилятор. У більшості автомобілів потужність вентилятора складається з “плюс” від реле та “мінус” від ECU в температурі від Dtozh. “Плюс” обслуговується постійно, і “мінус”, коли робоча температура досягається антифризом.
 • “Пробути” електронного контрольного блоку. У свою чергу, неправильна робота ECU може бути спричинена відмовою в його програмному забезпеченні (наприклад, після миготіння) або коли волога потрапляє в її тіло. Як волога, може бути банальний антифриз, який потрапив у ECU (що стосується автомобілів Chevrolet Cruze, коли антифриз потрапляє в ECU через розірвану трубу нагріву дросель, вона розташована біля ECU).
 • Брудний радіатор. Це стосується як основного радіатора, так і радіатора кондиціонера. У цьому випадку вентилятор часто працює постійно, коли кондиціонер вмикається.
 • Датчик тиску фреону в кондиціонуванні. Коли він виходить з ним, і коли холодоагент протікає, система “бачить”, що радіатор перегріває і намагається охолонути, використовуючи постійно вентилятор на вентиляторі. Коли деякі автомобілісти, коли вмикаються, вентилятор охолодження постійно працює. Насправді цього не повинно бути, оскільки це вказує або засмічений (забруднений) радіатор, або на проблеми з датчиком тиску фреону (витік фреона).
 • Низька ефективність системи охолодження. Пошкодження може бути пов’язане з низьким рівнем охолоджуючої рідини, його витоком, несправним термостатом, відмовою насоса, розгворовуванням кришки радіатора або розширювальним резервуаром. З такою проблемою вентилятор може працювати не постійно, але тривалий час або часто вмикати.

Що робити, якщо вентилятор охолодження постійно працює

Коли вентилятор охолодження двигуна постійно працює, варто шукати несправності, здійснюючи кілька простих діагностичних дій. Перевірка повинна бути виконана послідовно, виходячи з найімовірніших причин.

 • Перевірте наявність помилок у пам’яті ECU. Наприклад, код помилки P2185 вказує на те, що на DTOZH немає “мінус”, і ряд інших (від P0115 до P0119) про інші несправності його електричного ланцюга.
 • Перевірте цілісність проводів. Залежно від конструкції двигуна, окремі дроти, пов’язані з приводом вентилятора. Тому вам просто потрібно знайти місце, де був пошкоджений дріт. Ви можете зробити це візуально, або за допомогою мультиметра. Як варіант. вставте дві голки в контакти та закрийте їх разом. Якщо дроти цілі. ECU дасть помилку перегріву двигуна.
 • Перевірте dotozh. Коли все в порядку з проводкою та потужністю датчика, то варто перевірити датчик огляду теплоносія. Разом з перевіркою самого датчика, вам також потрібно перевірити контакти на його мікросхемі та якість фіксації мікросхеми (чи зламано вухо/фіксатор). Якщо необхідно, очистіть контакти на мікросхемі від оксидів.
 • Перевірка реле та запобіжника. Перевірте, чи їжа надходить від реле до вентилятора за допомогою мультиметра (контактний номер можна знайти з ланцюга). Є випадки, коли він “прилипає”, тоді вам потрібно змінити його. Якщо немає сили, вам потрібно перевірити запобіжник.
 • Очищення радіаторів та систем охолодження. Якщо основний радіатор або радіатор кондиціонування покрито сміттям. їх потрібно очистити. Холлер радіатора двигуна також може бути сформований всередині, тоді необхідно очистити всю систему охолодження спеціальними засобами. Або демонтувати радіатор і промийте його окремо.
 • Перевірте роботу системи охолодження. Вентилятор може постійно працювати з низькою ефективністю системи охолодження та її індивідуальними елементами. Тому доцільно перевірити систему охолодження, і якщо виявлено пошкодження, відремонтувати або замінити її деталі.
 • Перевірка рівня Freon та експлуатація датчика тиску холодоагенту. Щоб провести ці процедури та усунути причину, краще відвідати послугу.
 • Перевірка ECU. це надзвичайна міра, коли всі інші вузли вже перевірили. Загалом, блок управління повинен бути демонтований і розібраний його тіло. Далі перевірте стан внутрішньої дошки та її елементів, якщо це необхідно, очистіть його спиртом від антифриз та сміття.

Volkswagen Polo Sedan. Вентилятор охолодження двигуна часто вмикається (вентилятор радіатора)

Чому вентилятор охолодження постійно працює або часто вмикається? Зрештою, це свідчить про погану роботу системи охолодження. Це може призвести до перегріву двигуна та його відмови. Ця проблема в деяких випадках досить серйозна. Координована робота живлення залежить від того, наскільки швидко ви ідентифікуєте несправність. Для перевірки та ремонту не потрібно спеціальних навичок, будь.яка людина впорається з цим. Головне. знати, як шукати причини такої поведінки системи охолодження. Чому вентилятор охолодження постійно працює або часто вмикається, він стає зрозумілим з принципу його дії. Він включає датчик, розташований у нижній частині радіатора охолодження. Цей датчик реагує на підвищення температури теплоносія, в результаті вентилятор вмикається. Це створює додатковий потік повітря, який підсилює охолодження рідини в радіаторі і, відповідно, сам двигун. Виходячи з цього, стає зрозумілим, що вентилятор постійно працює, лише на перегрівних одиницях потужності. Щоб уникнути несправності двигуна, необхідно своєчасно реагувати на проблему та усунути її.

Термостат двигуна перегріву часто відбувається через заклинання цього елемента. Вентилятор реагує на це, у випадку заклинення термостата на половину відкритого. У той же час рух рідини через систему уповільнюється, що спричиняє зниження ефективності видалення тепла. Як результат, двигун починає перегріватися відповідно, температура теплоносія збільшується. На це реагує на це вентилятор. Як результат, він працює постійно. Перевірка термостата виконується досить просто. Для цього двигун запускається і зігріває його до температури термостата клапана. Цей індикатор вказаний у випадку самого терморегулятора. Ми чекаємо трохи більше і перевіряємо температуру верхніх і нижніх труб. Якщо обидві труби рівномірно гарячі, то була знайдена причина постійно роботи вентилятора. Щоб отримати більше впевненості, ретельно огляньте клапан термостата після видалення деталі з двигуна. Усуньте несправність, замінивши термостат робочою запасною частиною.

У багатьох випадках насос, причиною підвищення температури теплоносія в радіаторі є погана робота водяного насоса. У цьому випадку антифриз повільно проходить через систему і занадто сильно нагрівається. Потрапляючи в радіатор, він не встигає охолонути до нормальної температури і проходить через наступне коло, нагріти ще більше. Якщо насос працює як мінімум, то така проблема виражається, лише постійна робота вентилятора. Якщо насос повністю відмовився, то за лічені хвилини машина “закипить”. Це надзвичайно небезпечний стан, який майже завжди залишає після себе наслідки у вигляді проблем з двигуном. Зазвичай водяний насос не вийшов раптово. Спочатку він дає сигнали про свою несправність. Перший тривожний сигнал. це збільшення частоти роботи вентилятора радіатора. Основна причина відмови. це руйнування та заклинення підшипника. Тому проявом зриву може бути капюшон з.під капота або стук, який чітко звучить під час роботи в холостому ходу. Часто стукіт насоса приймається як несправність розподільного вала. Порив усувається заміною насоса, в деяких моделях можна замінити лише передню насос разом із підшипником.

Блокування полотна охолодження досить часто перегрівається, викликає затори в системі охолодження. Цю проблему часто досить важко визначити. Тому, при перших ознаках збільшення включення вентилятора без особливих причин, спочатку слід промити систему. У багатьох випадках цього достатньо. Крім того, на всякий випадок, ви можете підірвати радіатор. Зазвичай очищення радіатора та канали охолодження проводяться разом із заміною антифризу. Для прання налийте теплоносій. Після цього виливається сильний розчин лимонної кислоти або води зі спеціальними добавками. Після того, як вони дадуть машину на півгодини на роботу. Витрачений прибиральний засіб зливає, а свіжий антифриз наливається. У більшості випадків така процедура допомагає гарантувати усунення забруднення в системі охолодження.

Забруднення радіатором Усі автомобілісти знають, що радіатор є попереду, і підірве зустрічним вітром. Тому саме він отримує весь пил і бруд, що падає на дорогу. Поступово цей пил збирається між пластинами радіаторів, значно погіршуючи передачу тепла. Повітря тече, в цьому випадку, охолоджують рідину набагато гірше. Він поступово нагрівається на високий рівень і викликає вентилятор. Ремонт у цьому випадку простий, вам потрібно очистити радіатор. На багатьох сучасних автомобілях його доведеться спочатку видалити, в деяких випадках до нього цілком можливо, навіть не знявши його з машини. Рекомендується промити його за допомогою проточної води. Найпростіший спосіб використовувати шланг для цього. У деяких випадках є сенс очистити радіатор м’якою сухою пензликом перед промиванням. Часто ця процедура поєднується з видуванням радіатора.

Повітряні пробки не є секретами, що причиною надмірного нагріву рідини є пробок. Вони з’являються через помилки при заміні антифриз, а також через витоки в системі охолодження. Як результат, рідина прогрівається нерівномірно, що призводить до нестабільної роботи вентилятора, з частими включеннями, коли радіатор гарячої рідини вводиться в радіатор. Перед усуненням необхідно перевірити систему на наявність витоків рідини. Усунення їх, перейдіть до проходження проб. Для цього вам знадобиться компресор. Відкрутіть з дроселя однієї з труб, що постачають теплоносій до нього. Далі вам потрібно підключити компресор до шиї розширювального резервуара і подати в нього стиснене повітря. Зазвичай кілька хвилин достатньо, щоб вигнати всі доступні вилки.

Потепління на зиму. Багато автомобілістів взимку кладуть спеціальний обігрівач на радіатор, це дозволяє скоротити час нагрівання автомобіля та заощадити паливо. Але під час відлизків температура повітря досить висока. У присутності ізоляції двигуна недостатньо, що робить вентилятор працювати більш інтенсивно. Щоб усунути причину, просто вийміть ізоляцію з радіатора.

Система охолодження автомобіля завжди повинна бути в хорошому стані. Тому водіям потрібно ретельно стежити за станом цієї системи. Особливо важливо правильно знайти причину, чому вентилятор охолодження постійно працює або часто вмикається. Це, звичайно, не фатальна проблема, але нехтування цим сигналом може призвести до серйозних несправностей двигуна.

Volkswagen Polo постійно працює вентилятором охолодження

Ситуація, коли вентилятор охолодження постійно працює, може бути спричинена кількома причинами: відмова датчика температури теплоносія або його проводки, зрив реле вентилятора Launa, пошкодження проводів двигуна приводу, «сяйво» двигуна блок управління (ECU) та деякі інші інші.

Щоб зрозуміти, як повинен правильно працювати вентилятор охолодження, вам потрібно знати, яка температура запрограмована в блоці управління. Або перегляньте дані про вентилятор вентилятора на радіаторі. Зазвичай він знаходиться в діапазоні 87 95 ° C.

У статті ми детально розглянемо всі основні причини, чому вентилятор охолодження двигуна працює не лише тоді, коли температура теплоносія досягає 100 градусів, але завжди з вимкненням запалювання.

Причини включення вентилятора стану включити
Відмова DTOZH або пошкодження його проводки Запущений двигун в екстреному режимі
Закриття дротів до “маси” Запущений двигун, коли контакт відбувається / зникає, вентилятор може бути відключений
Закриття проводів до “маси” у двох dteol Пробіг двигун (перший датчик) або запалювання увімкнено (другий датчик)
Несправний вентилятор Запущений двигун в екстреному режимі
“Glucks” ECU Різні режими залежать від конкретного ECU
Передача тепла радіатора порушується (забруднення) З запущеним двигуном, з довгою поїздкою
Несправний датчик тиску Freon З кондиціонером
Низька ефективність системи охолодження З запущеним двигуном

Чому вентилятор охолодження постійно працює

Якщо вентилятор двигуна працює постійно, то для цього може бути 7 причин.

 • Відмова від датчика температури теплоносія або пошкодження його проводки. Якщо неправильна інформація надходить від датчика до ECU (переоцінений або недооцінений сигнал, його відсутність, коротке закриття), то помилки утворюються в ECU, в результаті чого блок управління передає двигун у екстрений режим, в якому Вентилятор “межі” постійно, щоб не було перегріву двигуна. Зрозумійте, що несправність точно в цьому, можна буде запустити двигун, щоб запустити двигун, коли він ще не розігрівається.
 • Закриття дротів до “маси”. Часто вентилятор постійно працює, якщо він переробляється з мінусом дротом. Залежно від дизайну двигуна, це може бути в різних місцях. Якщо конструкція двигуна надається двома dtezh, то, коли “мінус” першого датчика буде відрізаний, вентилятор “кидається”, коли запалювання увімкнено. У разі пошкодження ізоляції проводів другого DTOHH вентилятор постійно працює з двигуном.
 • Несправний вентилятор. У більшості автомобілів потужність вентилятора складається з “плюс” від реле та “мінус” від ECU в температурі від Dtozh. “Плюс” обслуговується постійно, і “мінус”, коли робоча температура досягається антифризом.
 • “Пробути” електронного контрольного блоку. У свою чергу, неправильна робота ECU може бути спричинена відмовою в його програмному забезпеченні (наприклад, після миготіння) або коли волога потрапляє в її тіло. Як волога, може бути банальний антифриз, який потрапив у ECU (що стосується автомобілів Chevrolet Cruze, коли антифриз потрапляє в ECU через розірвану трубу нагріву дросель, вона розташована біля ECU).
 • Брудний радіатор. Це стосується як основного радіатора, так і радіатора кондиціонера. У цьому випадку вентилятор часто працює постійно, коли кондиціонер вмикається.
 • Датчик тиску фреону в кондиціонуванні. Коли він виходить з ним, і коли холодоагент протікає, система “бачить”, що радіатор перегріває і намагається охолонути, використовуючи постійно вентилятор на вентиляторі. Коли деякі автомобілісти, коли вмикаються, вентилятор охолодження постійно працює. Насправді цього не повинно бути, оскільки це вказує або засмічений (забруднений) радіатор, або на проблеми з датчиком тиску фреону (витік фреона).
 • Низька ефективність системи охолодження. Пошкодження може бути пов’язане з низьким рівнем охолоджуючої рідини, його витоком, несправним термостатом, відмовою насоса, розгворовуванням кришки радіатора або розширювальним резервуаром. З такою проблемою вентилятор може працювати не постійно, але тривалий час або часто вмикати.

Що робити, якщо вентилятор охолодження постійно працює

Коли вентилятор охолодження двигуна постійно працює, варто шукати несправності, здійснюючи кілька простих діагностичних дій. Перевірка повинна бути виконана послідовно, виходячи з найімовірніших причин.

 • Перевірте наявність помилок у пам’яті ECU. Наприклад, код помилки P2185 вказує на те, що на DTOZH немає “мінус”, і ряд інших (від P0115 до P0119) про інші несправності його електричного ланцюга.
 • Перевірте цілісність проводів. Залежно від конструкції двигуна, окремі дроти, пов’язані з приводом вентилятора. Тому вам просто потрібно знайти місце, де був пошкоджений дріт. Ви можете зробити це візуально, або за допомогою мультиметра. Як варіант. вставте дві голки в контакти та закрийте їх разом. Якщо дроти цілі. ECU дасть помилку перегріву двигуна.
 • Перевірте dotozh. Коли все в порядку з проводкою та потужністю датчика, то варто перевірити датчик огляду теплоносія. Разом з перевіркою самого датчика, вам також потрібно перевірити контакти на його мікросхемі та якість фіксації мікросхеми (чи зламано вухо/фіксатор). Якщо необхідно, очистіть контакти на мікросхемі від оксидів.
 • Перевірка реле та запобіжника. Перевірте, чи їжа надходить від реле до вентилятора за допомогою мультиметра (контактний номер можна знайти з ланцюга). Є випадки, коли він “прилипає”, тоді вам потрібно змінити його. Якщо немає сили, вам потрібно перевірити запобіжник.
 • Очищення радіаторів та систем охолодження. Якщо основний радіатор або радіатор кондиціонування покрито сміттям. їх потрібно очистити. Холлер радіатора двигуна також може бути сформований всередині, тоді необхідно очистити всю систему охолодження спеціальними засобами. Або демонтувати радіатор і промийте його окремо.
 • Перевірте роботу системи охолодження. Вентилятор може постійно працювати з низькою ефективністю системи охолодження та її індивідуальними елементами. Тому доцільно перевірити систему охолодження, і якщо виявлено пошкодження, відремонтувати або замінити її деталі.
 • Перевірка рівня Freon та експлуатація датчика тиску холодоагенту. Щоб провести ці процедури та усунути причину, краще відвідати послугу.
 • Перевірка ECU. це надзвичайна міра, коли всі інші вузли вже перевірили. Загалом, блок управління повинен бути демонтований і розібраний його тіло. Далі перевірте стан внутрішньої дошки та її елементів, якщо це необхідно, очистіть його спиртом від антифриз та сміття.

Volkswagen Polo Sedan. Вентилятор охолодження двигуна часто вмикається (вентилятор радіатора)

Чому вентилятор охолодження постійно працює або часто вмикається? Зрештою, це свідчить про погану роботу системи охолодження. Це може призвести до перегріву двигуна та його відмови. Ця проблема в деяких випадках досить серйозна. Координована робота живлення залежить від того, наскільки швидко ви ідентифікуєте несправність. Для перевірки та ремонту не потрібно спеціальних навичок, будь.яка людина впорається з цим. Головне. знати, як шукати причини такої поведінки системи охолодження. Чому вентилятор охолодження постійно працює або часто вмикається, він стає зрозумілим з принципу його дії. Він включає датчик, розташований у нижній частині радіатора охолодження. Цей датчик реагує на підвищення температури теплоносія, в результаті вентилятор вмикається. Це створює додатковий потік повітря, який підсилює охолодження рідини в радіаторі і, відповідно, сам двигун. Виходячи з цього, стає зрозумілим, що вентилятор постійно працює, лише на перегрівних одиницях потужності. Щоб уникнути несправності двигуна, необхідно своєчасно реагувати на проблему та усунути її.

Термостат двигуна перегріву часто відбувається через заклинання цього елемента. Вентилятор реагує на це, у випадку заклинення термостата на половину відкритого. У той же час рух рідини через систему уповільнюється, що спричиняє зниження ефективності видалення тепла. Як результат, двигун починає перегріватися відповідно, температура теплоносія збільшується. На це реагує на це вентилятор. Як результат, він працює постійно. Перевірка термостата виконується досить просто. Для цього двигун запускається і зігріває його до температури термостата клапана. Цей індикатор вказаний у випадку самого терморегулятора. Ми чекаємо трохи більше і перевіряємо температуру верхніх і нижніх труб. Якщо обидві труби рівномірно гарячі, то була знайдена причина постійно роботи вентилятора. Щоб отримати більше впевненості, ретельно огляньте клапан термостата після видалення деталі з двигуна. Усуньте несправність, замінивши термостат робочою запасною частиною.

У багатьох випадках насос, причиною підвищення температури теплоносія в радіаторі є погана робота водяного насоса. У цьому випадку антифриз повільно проходить через систему і занадто сильно нагрівається. Потрапляючи в радіатор, він не встигає охолонути до нормальної температури і проходить через наступне коло, нагріти ще більше. Якщо насос працює як мінімум, то така проблема виражається, лише постійна робота вентилятора. Якщо насос повністю відмовився, то за лічені хвилини машина “закипить”. Це надзвичайно небезпечний стан, який майже завжди залишає після себе наслідки у вигляді проблем з двигуном. Зазвичай водяний насос не вийшов раптово. Спочатку він дає сигнали про свою несправність. Перший тривожний сигнал. це збільшення частоти роботи вентилятора радіатора. Основна причина відмови. це руйнування та заклинення підшипника. Тому проявом зриву може бути капюшон з.під капота або стук, який чітко звучить під час роботи в холостому ходу. Часто стукіт насоса приймається як несправність розподільного вала. Порив усувається заміною насоса, в деяких моделях можна замінити лише передню насос разом із підшипником.

Блокування полотна охолодження досить часто перегрівається, викликає затори в системі охолодження. Цю проблему часто досить важко визначити. Тому, при перших ознаках збільшення включення вентилятора без особливих причин, спочатку слід промити систему. У багатьох випадках цього достатньо. Крім того, на всякий випадок, ви можете підірвати радіатор. Зазвичай очищення радіатора та канали охолодження проводяться разом із заміною антифризу. Для прання налийте теплоносій. Після цього виливається сильний розчин лимонної кислоти або води зі спеціальними добавками. Після того, як вони дадуть машину на півгодини на роботу. Витрачений прибиральний засіб зливає, а свіжий антифриз наливається. У більшості випадків така процедура допомагає гарантувати усунення забруднення в системі охолодження.

Забруднення радіатором Усі автомобілісти знають, що радіатор є попереду, і підірве зустрічним вітром. Тому саме він отримує весь пил і бруд, що падає на дорогу. Поступово цей пил збирається між пластинами радіаторів, значно погіршуючи передачу тепла. Повітря тече, в цьому випадку, охолоджують рідину набагато гірше. Він поступово нагрівається на високий рівень і викликає вентилятор. Ремонт у цьому випадку простий, вам потрібно очистити радіатор. На багатьох сучасних автомобілях його доведеться спочатку видалити, в деяких випадках до нього цілком можливо, навіть не знявши його з машини. Рекомендується промити його за допомогою проточної води. Найпростіший спосіб використовувати шланг для цього. У деяких випадках є сенс очистити радіатор м’якою сухою пензликом перед промиванням. Часто ця процедура поєднується з видуванням радіатора.

Повітряні пробки не є секретами, що причиною надмірного нагріву рідини є пробок. Вони з’являються через помилки при заміні антифриз, а також через витоки в системі охолодження. Як результат, рідина прогрівається нерівномірно, що призводить до нестабільної роботи вентилятора, з частими включеннями, коли радіатор гарячої рідини вводиться в радіатор. Перед усуненням необхідно перевірити систему на наявність витоків рідини. Усунення їх, перейдіть до проходження проб. Для цього вам знадобиться компресор. Відкрутіть з дроселя однієї з труб, що постачають теплоносій до нього. Далі вам потрібно підключити компресор до шиї розширювального резервуара і подати в нього стиснене повітря. Зазвичай кілька хвилин достатньо, щоб вигнати всі доступні вилки.

Потепління на зиму. Багато автомобілістів взимку кладуть спеціальний обігрівач на радіатор, це дозволяє скоротити час нагрівання автомобіля та заощадити паливо. Але під час відлизків температура повітря досить висока. У присутності ізоляції двигуна недостатньо, що робить вентилятор працювати більш інтенсивно. Щоб усунути причину, просто вийміть ізоляцію з радіатора.

Система охолодження автомобіля завжди повинна бути в хорошому стані. Тому водіям потрібно ретельно стежити за станом цієї системи. Особливо важливо правильно знайти причину, чому вентилятор охолодження постійно працює або часто вмикається. Це, звичайно, не фатальна проблема, але нехтування цим сигналом може призвести до серйозних несправностей двигуна.

Діагностика

Перш ніж намагатися визначити, чому вентилятори системи охолодження на холодному двигуні в автомобілях можуть увімкнутись, рекомендується зрозуміти суть роботи цього пристрою.

Повернення вентилятора пояснюється роботою спеціального датчика, який активує обертання лопатей. Цей контролер розташований внизу радіатора охолодження.

Є кілька сучасних автомобілів, які блок управління двигуном відповідає за запуск, хоча це скоріше рідкість і виключення та правила.

Когда жидкость охлаждения (ОЖ) достигает необходимой температуры, которая обычно находится в пределах 100-105 градусов Цельсия, датчик замыкает электроцепь, и это позволяет включать в работу вентилятор. Він починає дути радіатор. Це досягає найкращого ефекту охолодження, оскільки поєднується повітряна та рідка система.

У той же час, є ситуації, коли двигун все ще абсолютно холодний, він не потребує додаткового охолодження, але вентилятор все ще входить у роботу. Це не нормальний стан. Нам потрібно шукати причину такої поведінки системи охолодження та усунути несправності, які виникли.

Якщо ви продовжуєте ігнорувати постійно працюючу вентилятор, спочатку простий дискомфорт буде замінений на більш серйозні несправності. Але важливо зазначити, що постійна робота лопатей не така небезпечна, як повна невдача пристрою. Хоча цей факт абсолютно не є причиною нічого робити.

Все починається з діагностики. Найпростішими та найзручнішими в цьому плані є інжекторні двигуни. Для виявлення несправності достатньо провести комп’ютерну діагностику. Це робиться як у службі автомобіля, так і в гаражі своїми руками.

вентилятор, пост, працює, седані, поло

Підключення до електронного блоку управління дозволяє отримати помилки, які не складно розшифрувати та розуміти справжні причини такої поведінки вентилятора охолодження.

Існують ситуації, коли ECU фіксує несправність у системі охолодження, і змушує вентилятор постійно крутитися, навіть коли двигун холодний. Це своєрідна захисна функція, спрямована на запобігання можливому перегріву. Тому, якщо виявляються помилки та після усунення несправностей, виписка обов’язково робиться. Щоб стерти помилки, слід заглянути в експлуатаційний посібник до свого автомобіля. На деяких автомобілях достатньо зняти клему з акумулятора, а помилки будуть стерті. На інших автомобілях помилки стираються за допомогою підключеного діагностичного обладнання.

Якщо варіант з комп’ютерною діагностикою не підходить для вас, або її не можна застосовувати з тих чи інших причин, вам доведеться перевірити всі потенційні джерела неприємностей шляхом виключення за виключенням.

Поширені несправності

Оскільки вентилятор крутиться, він повинен бути змушений зупинитися і вмикати лише тоді, коли в цьому є реальна потреба.

Є кілька основних причин, чому вентилятори системи охолодження на холодному двигуні можуть увімкнути. Це пов’язано з:

 • датчик включення;
 • охолоджуюча рідина;
 • маса;
 • термостат;
 • температурний сенсор;
 • контакти;
 • кондиціонер.

Кожна з точок може спричинити, чому з холодним двигуном вентилятор працює і починає обертатися.

Датчик включення

Однією з найпоширеніших причин, чому вентилятор працює на холодному двигуні, є закриття контролера, тобто датчика.

вентилятор, пост, працює, седані, поло

Досить часто трапляється, що вентилятор починається разом із запалюванням. Якщо це відбудеться одночасно, напевно, на контролері було закриття контактів. Як результат, видування постійно працює.

Хоча зрив є найпоширенішим, він є найбільш нешкідливим і безпечним. Найбільш поганий наслідок такого явища. це повна категорія акумулятора. Це станеться, якщо ви тимчасово залишите запалювання.

Щоб перевірити, чи винне закриття чи ні, потрібно буде перевірити опір за допомогою мультиметра, застосовуючи зонди до висновків. Коли датчик працює, мультиметр демонструє нескінченний опір, тобто він відображає відповідне значення на дисплеї.

Якщо ви бачите, що опір менший, то контакти, ймовірно, закриті. Вам потрібно буде замінити контролер. Така несправність відображається окремим кодом під час комп’ютерної діагностики.

Охолоджуюча рідина

Іноді не потрібно шукати всілякі причини, чому раптом вентилятор охолоджуючого на холодному двигуні вмикається. Досвідчені автомобілісти радять почати з банального тесту на охолоджуючу рідину.

Річ у тому, що досить часто датчик реагує, активуючи вентилятор до дефіциту теплоносія в системі. Кількість доступних антифризу занадто швидко нагрівається, що призводить до запуску вентилятора з холодним двигуном.

Тому не так рідко причиною такої несправності є банальна неуважність власника автомобіля. Деякі водії просто забувають, що необхідно контролювати рівень рідини і періодично додавати свіжий антифриз у розширювальний бак. Це поступово випаровуватись, оскільки запаси повинні бути поповнені. З половиною порожнього радіатора датчик дійсно починає відповідати відповідно. Щоб охолонути двигун, він підключатиме охолодження повітря в експлуатацію, продається за допомогою вентилятора.

Через дефіцит охолоджуючої рідини її нагрівання відбувається швидше, ніж при повністю заповненій системі. І показники температури теплоносія не збігаються з температурою двигуна. Як результат, виявляється, що двигун був щойно запущений, він ще не розігрівся, і вентилятор вже обертає лопатки в повному обсязі через високу температуру швидко нагрітої рідини.

вентилятор, пост, працює, седані, поло

Вирішення проблеми надзвичайно просто. Поділіться відсутньою кількістю антифризу в резервуарі для розширення. Крім того, система може бути накачана додатково, якщо пробні пробки утворилися всередині неї.

Вага

Ще одним потенційним винуватцем появи такої ситуації з вентилятором системи охолодження є закриття маси.

Причин такого явища є багато. Але часто це пояснюється тим, що дріт маси просто погано накручений до корпусу автомобіля. Через це вентилятор безпосередньо підключений до акумулятора, що провокує його постійне обертання.

Ситуація здається банальною, але наслідки такого дефіциту є досить серйозними. Автомобілі можуть просто освітлити. Це можливо за допомогою сильного ланцюга та перегріву проводки.

вентилятор, пост, працює, седані, поло

Щоб усунути несправність, необхідно перевірити всі з’єднання, пов’язані з датчиком у нижній частині радіатора. Переконайтесь, що цілісність усіх проводів та наявність на них високої якості. Також міцно поєднуйте проводку. Якщо необхідно, використовуйте додатковий шар ізоляції або замініть дроти у разі сильного зносу або пошкодження.

Проблеми з термостатом

Є термостати, доповнені датчиками на сучасних транспортних засобах. Така комбінація пристроїв дозволяє підвищити ефективність контролю системи охолодження двигуна. Але це рішення також має деякі слабкі місця.

Періодично датчик термостата перестає працювати, саме тому вентилятор системи повітряного охолодження починає постійно обертатися. Причина цього явища надзвичайно проста. ECU не отримує жодних сигналів від термостата, оскільки спеціальний датчик відповідає за них. Як результат, електроніка переносить її на роботу в умовах аварійного режиму. Для перестрахування ECU запускає вентилятор, щоб запобігти перегріву двигуна. Якщо така несправність відбудеться, вентилятор буде крутитися, поки його продуктивність не повернеться до датчика.

Перевірка датчика не повинна спричиняти жодних особливих проблем у власника автомобіля. Це насправді регулярний контролер температури. З хорошим станом він показує нескінченний опір, коли двигун холодно. В інших випадках параметри опору становить 100-500 Ом. Якщо мультиметрова перевірка показує відхилення від цих індикаторів, вам потрібно замінити контролер. Це досить дешева витрата, тому витрачати багато грошей на ремонт не доведеться.

Додатковий датчик

Тут ми говоримо про датчик температури повітря. Він використовується на деяких автомобілях як додатковий контролер, який регулює температурні показники зустрічних повітряних потоків. Насправді цей пристрій керує та повідомляє про температуру повітря з навколишнього середовища, яка надходить у повітряні канали поза автомобілем.