ВАЗ 2115 не працює обігрів заднього скла

Погляд назад: шукаємо та ліквідуємо обрив нитки обігріву скла

2115, працює, заднього, скла

Обігрів заднього скла – штука дуже проста. І принцип роботи у нього елементарний: через нитки обігріву проходить струм, нитки нагріваються та відігрівають саме скло. Деякі цифри спеціально для любителів фізики: опір кожної нитки становить близько 10 Ом, поточна споживана сильно залежить від автомобіля та коливається від 10 до 25 А (більша площа заднього вікна, тим більше струму). Нитки, як правило, нагрівають до температури не більше 70 градусів, що цілком достатньо, щоб видалити не тільки затухання, але й зимовий обмерзання.

Конструкція обігрівача нескладна: на склі між двома шинами прокладено кілька ниток (їх кількість знову ж таки залежить від розміру скла, зазвичай – близько десяти). Виявляється, що вони підключені паралельно, і це правильно: якщо одна потік не вдається, решта продовжує працювати. При послідовному підключенні будь-який обрив призводив би до відключення всіх ниток.

Що може піти не так? Найбільш поширена неприємність – це якраз урвище нитки. З ним ми і постараємося впоратися самостійно. Але крім цього бувають інші несправності, частину з яких можна відремонтувати навіть без допомоги фіксиків. Наприклад, замінити перегорілий запобіжник.

Складніше, якщо згоріла кнопка. Її замінити також можна, але таке зустрічається рідко.

Також рідко згорає реле. Ремонтувати його зазвичай безглуздо, і набагато простіше поставити свідомо справне.

А ось урвища в ланцюзі зустрічаються частіше. Особливо на хетчбеках або універсалах, де проводка обігріву проходить у гофрі через задні двері. Згодом проводка перетирається, і обігрів працювати перестає. Заодно можуть перестати працювати задні ліхтарі або поворотники, якщо вони також встановлені на дверях. Ну, тут як пощастить, у гофрі може відвалитися що завгодно. Таку несправність найпростіше виявити вольтметром, перевіривши напругу на шинах. Якщо запобіжник, кнопка та реле справні, а обігрів не працює по всій поверхні, потрібно перевірити живлення на ньому. Іноді проводка не перетирається, а просто окислюється у місцях підключення обігріву. Само собою, таке буває не тільки на хетчбеках та універсалах, а й на седанах.

І все-таки найчастіша несправність – це обрив однієї чи кількох ниток. Цю картинку можна побачити найчастіше: деякі нитки перестають працювати, залишаючи на склі нерозталені області. Ось із цим ми зараз і боротимемося.

Прилади, зір та терпіння

Перше завдання, яке доведеться вирішити, це знайти пошкодження на нитці, що перегоріла. Як завжди, в наших матеріалах «косорукий майстер» ми робимо два припущення: не хочемо купувати для ремонту нічого дорогого (краще, звичайно, взагалі нічого не купувати та обійтися ізолентою) і зізнаємося чесно, що ні чорта не розуміємось на техніці (що, звичайно. дійсності не відповідає, але змушує знаходити найпростіші шляхи вирішення проблеми). Пошук обриву може бути проведений у різний спосіб. Метод нормальних людей передбачає використання мультиметра.

Працювати можна у двох режимах: у режимі вольтметра та у режимі омметра. У першому випадку найпростіше приєднати один щуп до відповідного до обігріву плюсу, а в другому. заміряти напругу по всіх довжині нитки від мінуса. Там, де вольтметр покаже нуль, є розрив. А ще можна приєднати один щуп на масу, а другим шукати стрибок на нитки. Там, де воно стрибне до 12 або до 0, буде обрив. Недолік такого методу – необхідність працювати або з увімкненим запаленням, або з запущеним мотором, тому що в більшості автомобілів через великий споживаний струм при вимкненому запаленні обігрів включити неможливо. А включити його треба, інакше на ньому не буде напруження.

Другий спосіб. робота в режимі омметра. Тут трохи простіше: вмикати обігрів не потрібно, так що працювати можна спокійніше. Ну, з цим напортачити важко. Ведемо щупами по нитці, там, де стрілка різко стрибне, є розрив.

Начебто омметр. найпростіший спосіб. І доступний (адже я обіцяв використання мінімум інструментів). Але є кілька складнощів. Пов’язані вони, як не дивно, з тонуванням. Через тонувальну плівку водити щупом по нитці марно. А віддирати її повністю шкода. Що робити?

Вихід є: заточити щупи мультиметра до стану голок і проколювати тонування в спробі потрапити в нитку. Іноді в Інтернеті радять примотати до щупів швейні голки та тикати в нитку ними. Не знаю, наскільки це зручно – я пішов іншим шляхом.

Інший шлях. це шлях лінивих. І тих, хто не має мультиметра. Суть цього шляху полягає у візуальному пошуку обриву. Якщо не працює одна-дві нитки (у моєму випадку не працювала одна), то він цілком можливий. Зрозуміло, шукати десяток урвищ очима – це шлях самурая, прагнення смерті за збереження честі. Нам такий варіант явно не підходить, тому якщо не працює половина ниток, простіше зняти тонування та не паритися. Але заради однієї нитки і, швидше за все, одного урвища розтонувати скло шкода. Тому спробуємо знайти урвища очима.

Неозброєним оком знайти його складно. Розумні люди пропонують використовувати лупу. Але лупи під рукою не знайшлося. Тупик? Ха-ха, для нас тупикових ситуацій не існує. Лупи немає, але телефон завжди під рукою, чи не так? А в телефоні. сервіс для установки тисяч будь-яких додатків, у тому числі і лупи. Я скачав перший-ліпший безкоштовний додаток і почав шукати урвище.

READ  Ford Focus 2 помилка коробка передач

До речі, спочатку треба знайти неробочу нитку. Взимку, звичайно, це зробити просто, але зараз, коли погода ставить температурні рекорди і на вулиці 22 градуси, доведеться щось вигадати. Ви можете дихати на нитку, але мені було легше закликати до миття. Після миття ввімкнув обігрів і маркером відзначив шукану нитку.

Тепер ми беремо телефон з включеним збільшувальним склом і свинцем уздовж нитки. Вуаля – урвище! Тонкий, але німий. Відзначаємо його та думаємо, чим його усунути.

Тут знову є кілька варіантів. Є спеціальні композиції для відновлення ниток, які стоять під тисячу. Ну вже немає. Можна зробити такий склад самому. Тут політ думки не обмежений навіть здоровим глуздом. Хтось перемішує мідну стружку з лаком для нігтів, хтось – натертий грифель олівця з суперклеєм, хтось винаходить ще більш дикі рецепти. Особливо просунуті видаляють обрив за допомогою електролізу. міднять його розчином з мідного купоросу та електроліту. Судячи з численних відгуків, спроби самостійно намішати струмопровідний склад закінчуються успіхом далеко не завжди. Ми навіть не пробуватимемо, тому що в магазинах повно готових продуктів. Я купив звичайний струмопровідний клей за 200. Швидко та бюджетно, як ми любимо.

Тепер перейдемо безпосередньо до відновлення. Наше завдання – зробити клеєм доріжку, яка з’єднає нитку. Спочатку доведеться прибрати тут шматочок тонування. Це може бути зроблено з лезом, і якщо все очевидно, поява практично не впливає.

Наносити клей потрібно по трафарету. У нас в упаковці є готовий трафарет, який потрібно наклеїти на скло так, щоб у прорізі виявилася пошкоджена ділянка нитки. Якщо немає трафарету, найпростіший спосіб скористатися звичайною синьою стрічкою, поставляючи її дві смуги по краях нитки.

Навіть не намагайтеся зачистити кінці обриву наждачкою! Нитки дуже слабенькі, і пара рухів наждачкою може призвести до того, що невеликий прогал на пару міліметрів стане двосантиметровим. Достатньо знежирити кінці нитки ацетоном.

Ну і після всього наносимо по трафарету клей. Робити це треба в кілька прийомів, вичікуючи висихання попереднього шару клею. Шлях до успіху дуже точно прописаний в інструкції до клею. Припускаю, що інструкції можуть відрізнятися, тому універсальних порад не буде. Читайте, що написано на клеї, і робіть, що сказано.

Вмикати обігрів відразу не можна. потрібно дочекатися висихання клею.

Ще одне зауваження: мій клей недорогий, але перевірений. У продажу є склади, які не хочуть працювати. Виявляється, що далеко не кожен струмопровідний клей виявляється струмопровідним. Є сенс почитати відгуки, а якщо ремонт не вдався, перевірити клей омметром. Може, він справді не проводить струм? Таке, на жаль, буває.

І ще трохи…

Нитки обігріву – штуки дуже ніжні. Найчастіше на універсалах та хетчбеках їх ушкоджують самі власники, коли перевозять у машинах довгомірні вантажі. Навіть пластиковий плінтус здатний порвати рідку ниточку. Якщо на склі є тонування, спробуйте спочатку знайти місця, де воно пошкоджено. Це дуже полегшить життя.

Ну і останнє: як я вже казав, якщо непрацюючих ниток багато, доведеться таки користуватися тестером і знімати тонування повністю. І при видаленні тонування є великі шанси відірвати всі інші нитки. Тому бажано розрахувати всі ризики і думати: і не буде легше купувати нове скло з цілим нагрітою? Іноді такий крок стає більш розумним. Особливо враховуючи той факт, що високоякісні провідні композиції дорогі, а клей за 200, як правило, здатний вирішувати лише невелику проблему з однією або двома нитками та з коротким пошкодженими областями. Звичайно, якщо ви дійсно хочете, ви можете розмазати всі нитки. Можливо, це навіть буде можливим отримати прийнятний результат. Але гарантувати його буде складно.

Несправності обігріву заднього скла та способи усунення

6 – нитка обігріву (елемент) заднього скла;

Непрацездатність обігрівача заднього скла виявляється відразу, при робочому обігріві запотіле скло, буквально на перших хвилинах, після включення, починає прояснятися. Якщо обігрів не працює, цього не відбувається, і скло залишається запотівши.

Електроустаткування автомобіля

1 – блок фар; 2 – моторедуктори очисників фар; 3 – протитуманні фари; 4 – датчик температури навколишнього повітря; 5 – звукові сигнали; 6 – вимикач лампи освітлення моторного відсіку; 7 – електродвигун вентилятора системи охолодження; 8 – генератор ВАЗ 2114; 9 – датчик сигналізатора недостатнього рівня олії; 10 – датчик рівня рідини, що омиває; 11 – датчик зносу колодок передніх гальм; 12 – наконечники дротів, що підключаються до загального насосу омивача скла; 13 – насос омивача вітрового скла; 14 – насос омивача фар; 15 – наконечники дротів для підключення до насоса омивача заднього скла на автомобілях ВАЗ 2113 та ВАЗ 2114; 16 – датчик сигналізатора недостатнього тиску олії; 17 – лампа освітлення моторного відсіку;18 – наконечник дроту для підключення до джгута дротів системи керування двигуном або джгута проводів системи запалення на карбюраторних автомобілях; 19. моторедуктор очисника вітрового скла; 20 – стартер ВАЗ-2114; 22 – датчик покажчика температури охолоджувальної рідини; 23 – вимикач ліхтарів заднього ходу; 24 – датчик сигналізатора недостатнього рівня гальмівної рідини; 25 – акумуляторна батарея; 26 – датчик сигналізатора недостатнього рівня охолодної рідини; 27 – реле включення протитуманних фар; 28 – монтажний блок; 29 – вимикач стоп-сигналу; 30 – штепсельна розетка для переносної лампи; 31 – лампа підсвічування шкали гідрокоректора фар; 32 – вимикач лампи сигналізатора гальма стоянки; 33 – колодка підключення лампи підсвічування; 34 – вимикач ламп освітлення приладів; 35. підрульовий вимикач; 36 – вимикач аварійної сигналізації;37 – реле елемента обігріву передніх сидінь; 38 – вимикач запалювання ВАЗ 2114; 39 – запобіжник ланцюга ліхтарів заднього протитуманного світла; 40. запобіжник ланцюга елементів обігріву передніх сидінь; 41 – запобіжник ланцюга блокування замків дверей; 42. лампа підсвічування передньої попільнички; 43 – реле запалювання ВАЗ-2114; 44. прикурювач; 45. лампа освітлення речового ящика; 46 – вимикач освітлення речового ящика; 47 – електродвигун вентилятора обігрівача; 48 – додатковий резистор електродвигуна обігрівача; 49 – перемикач вентилятора обігрівача; 50. лампа підсвічування перемикача обігрівача; 51. лампа підсвічування важелів обігрівача; 52 – моторедуктори електросклопідйомників передніх дверей; 53 – перемикач електросклопідйомника правих передніх дверей ( розташований у правих дверях ); 54 – моторедуктори блокування замків передніх дверей;55 – дроти для приєднання до правого переднього гучномовця; 56 – моторедуктори блокування замків задніх дверей; 57 – дроти для приєднання до правого заднього гучномовця; 58 – блок керування блокуванням замків дверей; 59 – дроти для приєднання до радіоапаратури; 60 – вимикач очисників фар; 61 – вимикач елемента обігріву заднього скла; 62 – реле включення ліхтарів заднього протитуманного світла; 63 – колодка для підключення до елемента обігріву правого переднього сидіння; 64 – вимикач ліхтарів заднього протитуманного світла: 65 – вимикач елемента обігріву правого переднього сидіння; 66 – вимикач протитуманних фар; 67 – вимикач ламп зовнішнього освітлення; 68 – вимикач елемента обігріву лівого переднього сидіння; 69 – колодка для підключення до елемента обігріву лівого переднього сидіння;70. дроти для підключення до лівого переднього гучномовця; 71. перемикач електричних вікон лівих передніх дверей; 72. Перемикач електропередазів з правом передніх дверей; 73. дроти для прикріплення до лівого заднього гучномовця; 74. точкові сторонні покажчики: 75. плафтройський перемикач на стійках передніх дверей; 76. Plafthrum вимикач на задніх дверних стелажах; 77. Плафон; 78. зникає індивідуальне освітлення кабіни; 79. блок для підключення до запряжування дротів електричного простору ВАЗ 2114; 80. вимикач освітлення магістралі; 81. Комбінація інструментів: 82. освітлювальна лампа; 83. індикатор системи керування бортовою системою; 84. маршрутний комп’ютер (не у всіх моделях); 85. підкладка для підключення дробарки двигуна; 86. задні зовнішні вогні ВАЗ-2114; 87. задні внутрішні вогні; 88 – колодка для підключення до елемента обігріву заднього скла; 89 – ліхтарі освітлення номерного знака; 90 – додатковий сигнал гальмування, розташований у спойлері.

READ  Як зняти дзеркало заднього виду Solaris

У джгуті проводів панелі приладів другі кінці білих проводів зведені в одну точку, яка з’єднана з вимикачем освітлення приладів (крім білого дроту від штекера «4» колодки «Х2» монтажного блоку 28 до блоку 83 індикації бортової системи контролю). Другі кінці чорних проводів також зведені в точки, з’єднані з масою. Другі кінці жовтих проводів із блакитною смужкою зведені в точку, з’єднану зі штекером «4» колодки «Х1» монтажного блоку. Другі кінці білих проводів з червоною смужкою зведені до точки, підключеної до штекеру «10» колодки «Х4» монтажного блоку. Другі кінці помаранчевих проводів теж зведені в точку, з’єднану зі штекером «3» колодки «Х4».

Пристрій та схема обігрівача

Конструктивно обігрівач заднього скла представлений у вигляді струмопровідних смуг, якими відбувається проходження струму. Цей струм викликає нагрівання цих смуг, внаслідок чого відбувається підігрів всього скла, а значить і відтавання льоду, а також усунення запотівання.

Схема обігріву включає не тільки струмопровідні смуги, але ще й реле, проводку та запобіжник. Для включення пристрою в салоні автомобіля ВАЗ 2107 встановлено кнопку. Щоб розуміти, як влаштована конструкція даного пристрою, наведена нижче схема, яка детально показує всі складові елементи.

На схемі кожен елемент має своє призначення:

 • Монтажний блок або блок реле та запобіжників. пристрій, всередині якого розміщено реле з двома запобіжниками.
 • Реле. сприяє зниженню сили струму в ланцюзі, тим самим, виключаючи перегрів проводки та виходу з ладу кнопки включення.
 • Замок запалювання. від замку надходить плюсовий контакт, який унеможливлює включення обігрівача заднього скла при непрацюючому моторі.
 • Кнопка дворежимна. включає та відключає пристрій.
 • Сигнальна лампа. індикатор, що вказує роботу системи, і розташований на панелі приладів.
 • Нагрівач. має форму провідних смуг або ниток, які склеєні зсередини на склі.

Знаючи схему пристрою, не буде сильно складно усунути різні несправності. Які типи недоліків найчастіше зустрічаються в системі опалення заднього скла ВАЗ 2107, розглядайте далі.

З яких причин нагрівається не працює

Сім власників знають всі “виразки” цього вітчизняного автомобіля, тому, коли виникає несправність з заднім віконним обігрівачем, тоді довго шукати розбиття. Однак новачки та ті, хто не зустрічав таку вина, цікавлять, як перевірити систему, щоб знайти причину та несправний елемент.

Розрізняються наступні причини вступності до нагріву заднього вікна ВАЗ 2107:

 • Невдача несправна. якщо при включенні заднього вікна кнопка нагрівання вікна, виявляється, що він не світить, то перше, що потрібно перевірити службу запобіжника F7. Саме той, хто найчастіше спалює, що він тягне за собою до невідповідності системи. Відомі причини його вигорання. проходження великої поточної вартості.
 • Несправність реле обігріву заднього скла ще з ладу також може вийти реле, головним призначенням якого є зниження струму, що надходить на кнопку включення. При його несправності, потрібно виконати заміну.
 • Несправність кнопки включення. причиною виходу її з ладу є окислення або нагар на контактах, що виникає при включенні. Адже відомо, що при включенні обігріву заднього скла виникає струм, величина якого вдесятеро перевищує номінальне значення. Це явище сприяє утворенню нагару на контактах кнопки.
 • Пошкодження струмопровідних ниток. Причиною їх несправності є обрив контакту. Однак будь-яку поломку в системі можна усунути, якщо правильно виявити причину та місце пошкодження.
READ  Не працює задній двірник Nissan Note

Можливі варіанти ремонту

Всі описані вище ушкодження, через які не працює обігрів заднього скла ВАЗ 2114, досить поширені, і усуваються без особливих витрат та зайвих зусиль. Куди більшою проблемою є пошкодження самого обігрівача, а саме. обрив його ниток.

Якщо це сталося, то можна піти кількома шляхами вирішення проблеми:

 • відновити розірвані нитки самостійно;
 • встановити невеликий знімний обігрівач, що підключається до прикурювача;
 • встановити повноцінний обігрівач скла з вентилятором.

У разі обриву струмопровідних ниток найкращим варіантом є їх відновлення. Встановлення в машину додаткових нагрівальних елементів може сильно збільшити навантаження на бортову мережу.

Для того, щоб виявити точне місце урвища, слід уважно оглянути всі нитки під збільшувальним склом.

Після того, як урвища буде знайдено, можна спробувати відновити обігрів одним з наступних способів:

 • З’єднати зачищені місця пастою з струмопровідного матеріалу.
 • Виконати з’єднання за допомогою дрібної металевої тирси. Для цього тирса наносяться на місце розриву, а з іншого боку скла розміщується потужний магніт, який буде їх тимчасово утримувати. Поки тирса буде притягуватися магнітом, слід швидко нанести на них шар лаку або клею типу БФ.
 • Запаяти місце обриву припоєм ПОС-18 або аналогічним (з низьким моловом).
 • Скріпити розрив спеціальним клеєм для відновлення нагрівальних ниток (слід зазначити, що він досить рідкісний і зустрічається не у всіх автомагазинах).

Ремонт ремонту такого простий спосіб, ви можете повністю відновити продуктивність системи опалення скла, навіть якщо є численні кліпи.

Як нагрівання заднього вікна?

Принцип опалення полягає в наступному. На струмопровідну нитку, що називається нагрівальним елементом, подається напруга, внаслідок чого нитка розігрівається, розтоплюючи цим сніг і підсушуючи вологу. Система обігріву складається з мережі струмопровідних ниток, кількох запобіжників та кнопки. Коли водій перетворюється на нагрівання заднього вікна на панелі, вогні керуюча лампа, а джерело живлення здійснюється на одному з контактів. Другий контакт приєднаний до кузова автомобіля, який є «мінусом». Таким чином, відбувається циркуляція струму по системі обігріву.

Основні несправності скла на Priora

Для запобігання розряду акумуляторної батареї нагрівальним елементом, залишеним увімкненим при непрацюючому двигуні, обігрів можна ввімкнути тільки при увімкненому запалюванні. Підігрів заднього скла корисний не тільки взимку, коли через льоду і сніг на склі нічого не видно, але і влітку, коли йде дощ і скло запотіє. Несправність цієї опції викликає ряд незручностей і робить поїзду менш безпечним.до. Огляд значно зменшується.

Більшість електричних ланцюгів захищено плавкими запобіжниками. Потужні споживачі (елемент обігріву заднього скла, вентилятор обігрівача, вентилятор системи охолодження двигуна, звуковий сигнал та інші) підключаються через реле.

Олег, реле К4 через себе тягне зайві споживачі. Що б йдучи з машини, не залишити увімкненим те, що не видно. Воно часто плавиться та вигоряє проводка в монтажному блоці.

Що робити, якщо нагрівання заднього вікна не працює (ВАЗ 2109, 2110, 2114)

На автомобілях ВАЗ, як і на більшості іномарок, заднє скло оснащене функцією обігріву. Це дуже корисно і призначене для підтримання видимості через скло у погану погоду.

Те ж саме допомагає під дощем і туманом, коли конденсат утворюється на склі, а взимку, коли вона покрита шаром морозу.

Заднє вікно 2114 не працює. Для цього може бути кілька причин – ми розглянемо їх нижче, але спочатку нам потрібно зрозуміти – за яким принципом працює сама система опалення?

Конструкція системи обігріву на задньому склі

Система, що допомагає очищати заднє скло від льоду, снігу або запотівання, конструктивно не дуже складна. Електричну схему загалом можна зобразити у такому вигляді:

 • С. генератор.
 • Е230. вимикач системи ОЗС.
 • J519. блок управління бортовою електричною мережею.
 • Z1. нагрівальний елемент системи ОЗС.

Хоча на різних моделях автомобілів і можуть бути деякі відмінності, проте, якщо розглядати її в детальному плані, то принципово вона включає наступні основні елементи.

Не працює обігрів заднього скла автомобіля. Куди копати? Корисна порада від АВТО електрика.

 • Монтажний блок.
 • Вимикач запалювання.
 • Вимикач підігріву ЗС.
 • Контрольна лампа, що сигналізує увімкнення ОЗС.
 • Нагрівальний елемент системи ОЗС.

Не працює обігрів заднього скла автомобіля. Куди копати? Корисна порада від АВТО електрика.

К6. реле додаткове. К7. реле включення ОЗС. А. підключення до систем живлення.

Крім того, в системі є запобіжники, клеми та дроти, що з’єднують усі елементи в єдине ціле.

При поверненому ключі запалювання ОЗС включається натисканням кнопки, до якої живлення подається через додаткове реле К6. При цьому спрацьовує реле обігріву заднього скла К7, підключається нагрівальний елемент і одночасно спалахує контрольна лампочка.

Пристрій нагрівального елемента на задньому склі також може бути різним. У стандартному виконанні воно є сіткою тонких металевих нікелевих ниток, які з’єднані двома струмопровідними шинами, розташованими з протилежних сторін. З одного боку до шини підводиться струм напругою 12В, з іншого. шина замикається на масу. Такі пристрої кріпляться до скла за допомогою спеціального клею.

На деяких моделях автомобілів нагрівальний елемент наноситься на скло за допомогою напилення, наприклад, алюмінієвого. Поверх такого напилення за допомогою клею, що проводить струм, кріпиться тонка плівка з гарною світлопроникністю.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS