Можливі проблеми із системою блокування

Як ми знаємо, будь-яка техніка рано чи пізно виходить з ладу. І центральний замок на ВАЗ 2110 не є винятком. Є низка проблем, які виявляються у роботі цієї системи. Багато автолюбителів з необережності гублять охоронну систему автомобіля. Водій не повинен подавати тривалий або прискорений імпульс на запит відкриття або закривання дверей.

Ця дія може вивести з ладу активатор, за допомогою якого працює замикаючий пристрій. При подачі довгого імпульсу сильно розігрівається колектор електромотора активатора. У зв’язку з цим починає плавитися щіткотримач і його може заклинити. Після цього знадобиться заміна активатора.

Захищає електроланцюг центрального замку запобіжник. Саме з нього починають шукати несправності в роботі всієї схеми. Знаходиться він у салоні машини, за блоком із запобіжниками. За схемою стоїть на розриві рожевого дроту (в ізоляції). Під килимком у водія розташований провід зі штекерним роз’ємом, що накопичує вологу, окислюється. Пропадає харчування на активаторі.

Работа реле центрального замка ВАЗ 2110

Може зламатися модульний блок центрального замка. Слід перевірити його працездатність за допомогою напруги від акумуляторної батареї на контакт роз’єму модуля. Шестерні редукторного активатора виготовлені із пластмаси. Такі деталі зазнають зношування, і це механічна несправність.

Але найслабшим місцем центрального замку вважається соленоїд, найчастіше саме він виходить із ладу. Управління електромагнітом здійснюється через перемикач. При відчиненні та зачиненні дверей ресурс соленоїдів розрахований приблизно на 10 тисяч операцій. Після закінчення цієї кількості перемикань починаються збої у роботі. Ремонт простий: потрібна заміна самого соленоїда.

Рекомендації щодо встановлення

При покупці ВАЗ 2110 у спеціалізованому автосалоні є ймовірність того, що функціональність базової комплектації охоронної системи буде обмеженою. Тобто блокуватися з пульта або ключем можуть лише двері (іноді навіть не всі). Для безпеки машини водії встановлюють сигналізацію на всі частини автомобіля, що відкриваються.

Для цього можна скористатися послугами спеціалістів зі станції технічного обслуговування, а можна зробити установку та самостійно. Якщо знати схеми центрального замку та роботи самого електронного пристрою, можна без проблем поставити замок на будь-яку частину автомобіля. Фахівці різного рівня під час встановлення сигналізації на автомобіль користуються інструкціями.

Схеми центрального замку ВАЗ 2110 та правила встановлення охоронної системи йдуть у комплекті із сигналізацією. Незважаючи на те, що така проста, але важлива система, як центральний замок, може вийти і влаштовувати, ви не зустрінете водія, який не похвалив би її. При придбанні автомобіля всі дивляться на комплектацію, до якої має входити електросигналізація (або центральний замок).

У багатьох автомобілях сигналізації немає, але стоїть центральний замок, встановлений на заводі. Великої відмінності немає, але зручність від присутності системи централізованого блокування гідно оцінюється. Це краще, ніж чекати, коли з автомобіля вийдуть пасажири, потім зсередини закрити всі двері та при виході закрити свою. Зручно натиснути на одну кнопку пульта керування, щоб відразу всі двері зачинилися/відчинилися.

Можлива така проблема із системою, коли у ключі села батарейка. Але це не надто серйозне «лихо», яке вирішується простою заміною джерела живлення. Схема центрального замку наочно доводить простоту та унікальність пристрою.

реле, замок, 2110

В даному огляді розглянуто, як підключити сигналізацію до центрального замку наступних авто: ВАЗ-21099, а також 2110 та 2115. Є три стандартні схеми підключення: для ЦЗ, керованих негативною полярністю, позитивною та змінною. Але для різних автомобілів є свої нюанси. Іноді потрібно додавати запобіжник на провід «12 Вольт», іноді навпаки, цього не потрібно. Замки ВАЗ, у свою чергу, відносяться до найпростішого типу, до першого. Але стандартна схема, що публікується в Інтернеті, для них не підходить.

READ  Як зняти замок двері Audi А6

Поломки у проводці

Наступний важливий елемент усієї системи – це електропроводка. Від того, в якому стані вона залежить, залежить робота центрального замку. Якщо є потертості проводів, порізи, це неминуче призведе або до мимовільного спрацьовування активаторів, або їх непрацездатності. Найчастіше проводка руйнується у місцях згинів – між дверцятами та кузовом. Щоб перевірити цілісність, потрібно здійснити продзвонювання кожного дроту окремо. Тільки не забувайте відключати живлення, інакше пошкодіть мультиметр.

Основні компоненти

Центральний замок (ВАЗ-2110) має у своїй конструкції такі компоненти:

 • Напівпровідниковий блок керування електроприводами.
 • Як виконавчі механізми виступають моторедуктори (всього їх 4. на кожен замок по одному, але якщо є привід на відмикання багажника, то п’ять). Це невеликі електродвигуни, на роторах яких знаходяться редуктори.
 • Кінцевий вимикач, що дозволяє визначати стан замку (встановлений у моторедукторі, змонтованому у водійських дверях).
 • Провід, з’єднання, запобіжник.

Центральний замок ВАЗ-2110 може працювати у кількох режимах:

 • Привід всіх замків відбувається при відмиканні/замиканні водійських дверей.
 • При постановці автосигналізації на охорону та зняття з неї. За умови, що здійснено підключення блоків керування сигналізації та центрального замку.
 • За наявності функції дистанційного керування ЦЗ із брелока. Такі системи керування мають досить низьку вартість і можуть використовуватись на автомобілях без сигналізації.

Особливості центрального замку ВАЗ

Всім відомо, що у «Ладах» перелічених тут моделей використовується ЦЗ, керований негативною полярністю. Це означає буквально наступне: подаємо “0 Вольт” на один проводок. всі замки закриваються. Подаємо цю ж напругу на інший дріт (другий). вони відмикаються. Так зроблено у багатьох європейських авто. А що таке “подати “0 Вольт”? Це означає, підключити провід до маси.

Роз’єм блоку управління ЦЗ

Блок управління центральним замком має наступне розпаювання:

 • Чорний провід. маса (підключений весь час);
 • Рожевий. живлення “12V” (використовується вбудований запобіжник);
 • Жовтий, червоний – підключені до виконавчих механізмів у дверях (ці дроти до сигналу не підключають!);
 • Коричневий, білий – провідні дроти, саме ті, про які вже говорилося.

Розглянемо схему підключення ЦЗ, яка реалізована «із заводу»:

Штатна схема підключення ЦЗ

Спочатку можна вирішити, що для наших цілей підходить трикутний роз’єм (позначений як «С»), оскільки він містить контакти, що управляють. Але, зверніть увагу – у штатній схемі використовується мікроперемикач, розташований у водійських дверях. Ми розірвемо два дроти, які від цього перемикача, а розриви будуть підключені реле, вбудовані в блок сигналізації. Інші варіанти виключені.

Несправності кінцевика

Кінцевик дозволяє системі управління зрозуміти, в якому положенні (зачиненим або відчиненим) знаходяться в даний момент часу двері. З його допомогою подається сигнал на відмикання та замикання на реле центрального замку ВАЗ-2110. У разі руйнування може спостерігатися така картина, коли сигнал на відмикання надходить, але в замикання відсутня. Щоб зробити ремонт, потрібно повністю змінювати активатор водійських дверей. Ремонту ці елементи не підлягають, тому у разі поломок допоможе лише повна заміна.

Центральний замок ВАЗ-2110 для власника цього автомобіля вважається досить безпечним пристроєм. Крокуючи в ногу з прогресом, людина прагне всюди встигнути. Такий вид транспорту, як автомобіль, давно став не розкішшю, а засобом пересування. За статистикою, кожна друга людина керує автомобілем.

Монтажний блок 2. Запобіжник на 8 А. 3. Блок управління. 4. Моторедуктор блокування замка правих передніх дверей. 5. Моторедуктор блокування замка правих задніх дверей. 6. Моторедуктор блокування замка лівих задніх дверей. 7. Моторедуктор блокування замка лівих передніх дверей з контактною групою. А. до джерел живлення; У. умовна нумерація штекерів у колодці блоку управління; С — умовна нумерація штекерів у колодках моторедукторів блокування замків.

Сьогодні продукція вітчизняного автопрому особливим попитом не має, оскільки на ринку домінують іномарки. Але не кожен може дозволити собі іномарку. Тому люди купують дешевші засоби пересування вітчизняного виробництва. Одним з таких автомобілів є ВАЗ 2110, який відрізнявся своєю стабільною працездатністю, дешевизною в ремонті та простим керуванням.

Ваз 2110,11,12 не работает центральный замок, сигнализация не закрывает двери

Подружимо сигналізацію та ЦЗ

Блок будь-якої сучасної сигналізації забезпечується двома реле, що підключаються до блоку управління ЦЗ. Одне реле є відчиняючим, друге – замикаючим, а схема в загальному випадку виглядає так:

Управління ЦЗ подачею «маси»

Зелений і білий шнури, що йдуть від блоку сигналу, в нашому випадку будуть потрібні, як і вказано на схемі. Втім, потрібні будуть не лише вони. Вмикатимемо контакти реле ми будемо в розриви штатної проводки. Значить, шнурів буде не 2, а 4.

READ  Заміна олії в АКПП BMW е60

Активатори центрального замку

Саме з їх допомогою здійснюється керування центральним замком ВАЗ-2110. Змонтовані вони у дверях, мають пластиковий корпус. Випадки оплавлення рідкісні, але трапляються. Особливо якщо на пристрій впливає велике навантаження або часто спрацьовує двигун. У разі фізичного дефекту (оплавлення, руйнування) з’являються такі симптоми:

 • На тих дверях, в яких знаходиться дефектний активатор, перестає спрацьовувати функцію відмикання/замикання.
 • Виходить з ладу запобіжник внаслідок надмірних навантажень на ланцюг живлення.

Проблема у роботі блоку управління центрального замку ВАЗ-2110

Електроніка, звісно, ​​штука надійна. Сучасні модулі керування ЦЗ ВАЗ 2110 зібрані за транзисторною схемою керування. Це виключає їхнє механічне зношування. Термін придатності ключових компонентів вимірюється десятками років. Знаходиться блок керування під пластиковою кришкою торпеди праворуч від водійського сидіння.

Тим не менш, силові транзистори чудово можуть виходити з ладу при перевантаженні активаторів і короткому замиканні колектора. Може навіть статися так, що сигнал від блоку управління постійно надходитиме на привід замка, якщо транзистор пробитий. Інакше ж він просто не включатиметься.

Перевіряється блок управління дуже просто. Напруга з негативної клеми АКБ, або безпосередньо з живильного блоку управління рожевого дроту, подається на контакти моторедуктора (активатора) послідовно на червоний і жовтий провідники. Всі вищезгадані контакти можна знайти безпосередньо на восьмиштекерному роз’ємі блоку керування.

Також блок управління може видавати помилкові управляючі команди у зв’язку з неправильною роботою кінцевого датчика. Будучи механічним пристроєм, кінцевик головних дверей може просто зноситися. В результаті блок керування просто не зможе правильно функціонувати, оскільки не буде знати, в якому саме положенні зараз знаходяться двері автомобіля, зачинено або відкрито замок водійських дверей.

Проблема у роботі електросхеми центрального замку на автомобілях ВАЗ

Перша з можливих проблем плавно випливає із вищезгаданих у попередньому розділі. Перевантаження в роботі активаторів призводить до підвищення робочого струму в ланцюгу живлення вище номінального значення. В результаті перегорає запобіжник та центральний замок ВАЗ 2110 просто “вмирає”.

Ще однією частою і очевидною проблемою виявляється штекерний роз’єм ЦЗ. Розташований він у максимально несприятливому для цього місці в корпусі салону під килимком для ніг. Туди неминуче потрапляє велика кількість вологи та бруду. Електричні контакти інтенсивно окислюються. Внаслідок цього в місці підключення штекерного роз’єму мимоволі відбувається розрив ланцюга живлення.

Центральний замок на ВАЗ 2110: пристрій та принцип роботи

Багато речей починаєш цінувати після того, як їх не стане. Те саме стосується і додаткових опцій ВАЗ 2110. Центральний замок (ЦЗ), наприклад, можна не помічати, поки він справно працює або взагалі обходитися без нього. Але ж до хорошого швидко звикаєш, чи не так? А тому, коли виходить з ладу щось, що забезпечує нам комфортну їзду — одразу починаєш метатися у пошуках відповідей “як підкорити”.

Влаштування центрального замку ВАЗ 2110

Автомобілі марки ВАЗ не в останню чергу гарні своєю високою ремонтопридатністю. Щоразу, коли щось трапляється з вашим залізним конем — майже напевно проблему можна вирішити самостійно без допомоги спеціалістів на СТО. “Десятка” у цьому плані не стала винятком.

Що ж стосується конкретно системи центрального замку на автомобілях марки Lada 110, то це справді багата тема для обговорення. Незнання елементарних схем та принципу роботи блоку може поставити багатьох автомобілістів у глухий кут. Проте обслуговувати механізм досить просто. А враховуючи завидну частоту його виходу з ладу, виходить, що знання “як” просто життєво необхідне.

Наскільки добре дружать центральний замок та система сигналізації в автомобілях ВАЗ-2110

Як відомо, сучасна система сигналізації має на увазі автономне управління всіма частинами автомобіля, що відкриваються. З цієї причини можна підключити центральний замок ВАЗ 2110 до системи сигналізації. Схема підключення до сигналу додається в інструкції з експлуатації пристрою. У схемі управління центральним замком для цього, начебто, також передбачено додатковий роз’єм, що не використовується.

Однак насправді не все так просто. Керуючі сигнали від системи сигналізації на ЦЗ будуть суперечити інформації, що надходить від кінцевика, встановленого у водійських дверях. З цієї причини штатну схему управління центральним замком, з якою автомобілі ВАЗ 2110 поставляються із заводу, слід дещо переробити.

READ  Скільки заливається масла в коробку Solaris

Суть ситуації дуже проста. Згідно з принциповою схемою, підключення кінцевика до восьмиштекерного роз’єму блоку управління ЦЗ відбувається по двох дротах: коричневому та білому. Ці дроти від блоку варто відключити.

Тепер кінцевик буде зав’язаний у схемі керування сигналізацією, а вже сигнал задаватиме керуючі сигнали на електронний блок центрального замку. Можливо, розказана “на пальцях” схема вам може здатися дещо незрозумілою. Але усвідомити сказане вище буде дуже просто, вивчивши пропоновану нижче схему.

Щоб краще зрозуміти ідею підключення сигналізації, все ж таки, варто вивчити інструкцію, що додається до неї. Завдяки цьому ви чітко уявлятимете, як реалізувати цей задум на практиці. Але суть підключення залишиться такою самою. Робота вимагає мінімальних зусиль і загалом дуже проста.

Проблеми у роботі електроприводу активатора

Виконавчий механізм центрального замку досить крихкий і не зазнає перевантажень. Виконаний із пластику корпус активатора запросто може оплавитися, якщо частота закривання дверей надто висока. Так само важливу роль також грає тривалість керуючого імпульсу. Намагайтеся завжди пам’ятати про граничну крихкість активатора і не навантажувати його в роботі.

Нескладно здогадатися, що активатор розташований у кожних окремих дверях автомобіля. Якщо корпус одного з них оплавляється внаслідок перегріву колектора електроприводу, це стає причиною багатьох проблем:

 • активатор на окремо взятих дверях перестає функціонувати;
 • постійні перевантаження в електроприводі, що заклинив, наводять у виході їх ладу запобіжника.

Виконавчий механізм активаторів повністю зібраний із пластмаси. Шестерні запросто можуть стиратися і ламатися в процесі роботи, сплавлятися при перегріві колектора. Як результат, під час роботи центрального замку чути характерні скрипучі звуки — вірна ознака швидкої відмови активаторів. Аналогічно, якщо редуктор механізму гуде, але двері не відчиняються або не зачиняються.

Подібного роду несправності можуть бути пов’язані також із всілякими дефектами моторедуктора та його тяги. Якщо ви нещодавно змінювали центральний замок, можливо, причина криється у неправильному його монтажі. Механізм також може бути неправильно відрегульований або порушено кріплення. У будь-якому випадку слід знімати обшивку дверей і перевіряти візуально.

Чому неправильно працює центральний замок на ВАЗ 2110

Проблема неправильної роботи виконавчого механізму зовсім не рідкість для автомобілів вітчизняного автопрому. Незважаючи на те, що є ціла низка причин виходу з ладу деталей механізму, принцип дії автоматичної системи закривання дверей досить простий, а несправності дуже типові у своїй загальній масі. А це означає, що розібратися з ними під силу будь-якому автомобілісту.

Вам зовсім не треба хапатися за голову та бігти до майстерні у пошуках кваліфікованого фахівця. Завдяки наведеним нижче рекомендаціям з діагностики, ви і самі з великою ймовірністю можете їм стати. Якщо ви все ж таки з якихось причин не хочете бруднити руки — принаймні вам більше ніхто не посміє «їздити по вухах». А це, погодьтеся, теж багато коштує.

Що ж собою являє центральний замок на ВАЗ 2110

Завдання такого роду пристрою. централізоване керування автоматичним механізмом відчинення та закривання відразу всіх дверей в автомобілі. Це особливо зручно для роботи разом із системою сигналізації та при експлуатації авто в цілому. Тим не менш, надійність спрацьовування системи ЦЗ в обов’язковому порядку варто щоразу перевірити, ворухнувши ручки всіх чотирьох дверей перед тим, як піти надовго у своїх справах, оскільки виконавчий привід часто може давати збій і одна з дверей, можливо, залишиться незачиненою.

реле, замок, 2110

Конструктивно центральний замок ВАЗ 2110 складається з наступних елементів:

 • електронний транзисторний блок управління;
 • виконавчих механізмів моторедуктора, також відомих як активатори (по одному на кожну двері);
 • кінцевого перемикача, що визначає поточний стан дверей (відкрита або зачинена);
 • електропроводки та інші монтажні елементи.

Ми коротко розглянули можливі проблеми у роботі центрального замку ВАЗ. Незважаючи на те, що ламатися цей пристрій може із завидною регулярністю, особливо через вихід з ладу активаторів, ремонтопридатність механізму і простота обслуговування дійсно висока. Можете бути впевненими, для того, щоб добре розуміти і ремонтувати систему автоматичного відчинення та закривання дверей на автомобілях ВАЗ 2110, вам тепер не вистачає лише трохи практики.