Підібрати зимову гуму по марці автомобіля

скандинавські

Цей тип шин розкривається в повній мірі на зледенілих дорогах. Така марка гуми краще на зиму, де сніговий наст тримається кілька місяців без значного танення.

Мережа малюнка на поверхні скандинавського типу не так розвинена, як на європейському варіанті. Основний фактурою не є прорізи, а ромбовидні елементи, розташовані шаховим порядком. Таке розташування дає переваги на зледенілих дорогах. Лід або наст проламується під чергуються «ромбами». Шини часто використовують для поїздок взимку по пересіченій місцевості.

Як вибрати зимову гуму для автомобіля

Наближення холодів, затяжне осіннє похолодання і рідкісні ранкові заморозки закликають автомобілістів «перевзути» свій транспортний засіб. Питання про те, які зимові шини краще вибрати, не втрачає своєї актуальності з тих пір, як виробники виділили цей тип гуми в окремий сегмент. Це пов’язано з безперервним процесом удосконалення технологій виробництва та використання нових матеріалів.

Процес вдосконалення не має меж. Тепер навіть зимова гума ділиться на кілька типів, і це не маркетингове поділ, а реальні типи коліс для різних умов експлуатації.

Розподіл зимових шин з клімату

Сучасні виробники виділяють два типи зимових шин. Їх умовно називають «європейські» і «скандинавські». Такий поділ характеризує умови, найбільш сприятливі для застосування обох типів.

Необхідна кількість зимових шин

Твердження про те, що досить встановити на провідну вісь пару зимових скатів і можна бути спокійним, є помилковим. Адже такі колеса ставляться не тільки для того, щоб легко рушати на слизькій поверхні, але і для безпечної їзди в різних умовах.

Зупинитися на світлофорі взимку. це дуже важливо, але і не потрапити в занос на своєму автомобілі під час заходу в поворот також потрібно зуміти. Якщо ж буде тільки одна вісь «взута» по сезону, то цей маневр стане дуже ризикованим.

Власникам позашляховиків з повним приводом перед тим як задуматися про те, яку зимову гуму краще вибрати, потрібно відразу налаштовуватися на покупку повного комплекту шин. Адже у цих авто збільшений кліренс, що дає додаткову парусність, відповідно меншу стійкість на дорозі.

Також може знадобитися запаска. Ситуація з побитим колесом може застати водія де завгодно, і ніхто не скаже скільки потрібно буде проїхати до найближчого сервісу для виправлення ситуації. Тому правильне кількість для зимової гуми. п’ять скатів.

Застосування «шиповки»

У багатьох європейських країнах заборонено законодавчо використання гуми з шипами. У нашій країні такого різкого заборони немає. На відміну від більш м’якого європейського клімату у нас бувають регіони з сухими сніжними зимами. Часто саме там найбільш ефективно виявляють себе шипи.

 • сталеві;
 • алюмінієві;
 • пластикові, з сердечником з твердосплавного матеріалу;
 • з овальним сердечником.

підібрати, зимову, гуму, марці, автомобіля

Для широт, в яких менш сніжні холодні місяці або перепади температур роблять на дорозі часто «кашу» з підталого снігу, хороша і недорога зимова гума з шипами виявиться не тільки неефективною, але і шкідливою.

європейські

Основними погодними умовами для експлуатації таких зимових скатів є мокрі дороги з невеликою кількістю мокрого снігу. Шини при цьому повинні забезпечувати якісне зчеплення з дорогою.

Вибір між скандинавської та європейської

Більшою мірою малюнок такого виробу схожий з протидощові скатами. Діагональні борозни доповнені великим числом водовідводів. Візуально вона відрізняється великою кількістю каналів, які допомагають чіплятися за грунт, і ламелей, тонких борозен.

Більша кількість таких довгих прорізів допомагає ефективніше виконувати свою функцію. У розріз каналу заходить мокрий сніг, а кромка протектора максимально прагне зблизитися з дорожнім полотном. Буквально докопуючись до асфальту, протектор створює пляму контакту з дорогою.

Розподіл зимових шин по малюнку протектора

Візуальний огляд допоможе поділити шини за двома категоріями малюнків: симетричні і асиметричні. Обидві категорії діляться на пару підкатегорій: з направленим малюнком і ненаправленим.

Найбільш поширеним малюнком є ​​симетричний варіант. Хоча від таких шин виходить невеликий гул в салоні, при міській експлуатації, але позитивним їх якістю є ціна. Вони належать середньому і недорогому цінових сегментах. Більш дорогими є колеса з асиметричним візерунком. Вони менш шумні при експлуатації.

Для відведення води з точки контакту з дорожнім покриттям застосовується направлений малюнок. На бічній поверхні шин обов’язково вказується правильний напрямок обертання колеса.

Три основних види малюнків є найбільш часто зустрічаються: ненаправленої асиметричний, спрямований симетричний і ненаправленої симетричний. Четвертий варіант з асиметричним і ненаправленим малюнком є ​​досить дорогим і рідкісним екземпляром.

Їзда в міських умовах буде комфортною на асиметричною гумі. На міських вулицях мегаполісів такий малюнок не додасть шум в салон і додасть впевненості на почищені від снігу асфальті. Однак, цей тип коліс буде не до речі при заміських поїздках.

Високі замети утрамбованого снігу допоможе подолати направлений малюнок з яскравим дизайном. Йому буде не страшний навіть злегка підталий сніг. Неглибокий сніг з водою переборе ненаправленої протектор.

Для глибокого снігу з водою знадобляться ненаправлення шини з асиметричною формою малюнка. Такий профіль отгребет сніг, а для дренажу води будуть використовуватися поздовжні канали на поверхні.

Як вибрати зимову гуму для автомобіля

Хтось прислухається до рекламних слоганів з телевізора або радіо, приймаючи на віру привабливі заклики «отримати високий статус», купивши нові колеса для автомобіля. Більш «просунуті» автомобілісти читають форуми з «совєтами бувалих».

Але перед тим як зробити вибір і визначити для себе, що краще вибрати зимові нешиповані шини або колеса з потужним протектором на шипах, необхідно змінити стиль водіння на «зимовий»:

 • швидкісний режим повинен бути знижений на чверть від річного;
 • дистанцію потрібно тримати велику в півтора-два рази;
 • уникати різких маневрів.

Також при виборі сезонних скатів потрібно утриматися від використання на вітчизняних дорогах «універсальних» типів гуми. Така продукція більше підійде для середземноморського клімату, ніж для суворої російської зими.

Як правильно вибрати зимові шини з технічних індексам

Автопокришки, як і будь-які інші вироби, мають певні характеристики витривалості. Вони визначаються індексом швидкості, а також максимального навантаження. Розглянемо, яку гуму вибрати на зиму, враховуючи екстремальні умови експлуатації. На індексі швидкості можна трохи заощадити, так як чим вище це значення, тим більше швидкість дозволено розвивати на машині. Але взимку всім доводиться обмежувати себе в швидкості, побоюючись слизьких доріг. Слід уточнити, як вибрати хороші зимові шини, орієнтуючись за маркуванням індексу швидкості. Позначається цей параметр буквами латинського алфавіту, від “H” до “Z”. Буквою Н позначається самий тихохідний індекс, а буквою Z, відповідно, самі швидкісні моделі автопокришок.

Тепер розглянемо те, які зимові шини вибрати, виходячи з індексу навантаження. Цей параметр вказує максимальну вагу на автопокришку. Визначається він простим поділом маси машини на чотири колеса. Обидва індекси вказані у маркуванні автопокришок. Щоб дізнатися максимально допустимі значення та рекомендації щодо вибору зимових шин, досить заглянути в технічний паспорт автомобіля. У даній технічної документації виробник вказує максимальні значення обох індексів. Купувати можна автопокришки з більш низькими параметрами, але не вище тих, які вказані в мануалі.

Рекомендації: як вибрати зимові шини, виходячи з дати виготовлення

Тут все просто, тому що чим свіже гума, тим вище її технічні властивості. Автопокришки розраховані приблизно на п’ять років роботи, але навіть просто перебуваючи на складі, будь-які гумові вироби втрачають свої властивості. Через це вибір зимових шин рекомендується обмежити виробами, виготовленими пізніше двох років тому. Коли автопокришки зберігаються на складі більше 2-х років, існує ймовірність втрати гумою еластичності. Дата виготовлення можна за відповідною маркування, розташованої на бічній стінці шини. Там вказуються чотири цифри, які допоможуть вибрати зимову гуму, що не залежалу на складських стелажах. Перші дві. це порядковий номер тижня, а наступні за ними дві цифри. рік виготовлення.

Як правильно підібрати зимові шини за розміром

За даним параметру мало що можна змінити, тому що оптимальний і гранично допустимий розміри вже розраховані виробником авто. Не можна змінювати внутрішній радіус автопокришки, але можна правильно вибрати зимову гуму по висоті бортика. Цей параметр може відхилятися, і саме власник авто вирішує, що йому важливіше, високий або низький борт автопокришок. Вважається, що чим більше висота бортика шини, тим краще вона себе показує на снігу. Незважаючи на це, рекомендується вибрати зимову гуму для автомобіля, виходячи з оптимальних значень, зазначених в технічному паспорті транспортного засобу.

Як підібрати зимові шини по виробнику та марці

Набагато важливіше знати, як вибирати зимові шини на автомобіль виходячи з бренду. Виробники, що завоювали світове визнання, ретельно стежать за дотриманням технології. Звідси і висновки, що чим відоміший бренд, тим менше ймовірність підібрати зимові шини не відповідає якості.

Яку зимову гуму вибрати: з шипами або звичайну

Багато хто помилково вважає, що шипована гума краще і частково мають рацію, але вона підходить далеко не для всіх регіонів. Там, де має місце ожеледь на дорогах, рекомендується підібрати зимову гуму на авто з шипами, так як вони добре чіпляються за гладкий лід. У тих регіонах, де сніжні зими, краще покажуть себе звичайні зимові шини без шипів. Різниця між двома типами автопокришок полягає в тому, що одні мають в конструкції отвори під шипи, а інші ні. Кількість таких отворів коливається в межах 96-190. Якщо ви не розумієте, які зимові шиповані шини краще, відповідь очевидна. Чим більше шипів можна встановити, тим ефективніше колесо буде контактувати з дорогою.

Відсутність шипів на звичайних шинах зимового типу компенсується наявністю в протекторі порожнин-ламелей. Рекомендації по вибору зимової гуми від виробників зазвичай зводяться до того, що чим більше таких ламелей, тим вище коефіцієнт зчеплення. Додатково вони мають грунтозацепи, що збільшують пляма контакту. Щоб розуміти, яку краще вибрати зимову гуму без шипів, розглянемо два різновиди:

Європейські. наділені мережею каналів для відведення води, а також ламелей. Завдяки такій мережі з-під шини добре видавлюється мокрий сніг. Тому такі вибрати зимові шини автомобіля рекомендується для експлуатації машини в умовах міста.

Скандинавські з видавленими на їх поверхні геометричними фігурами у вигляді прямокутників або ромбів. Вони розташовані не так густо, в порівнянні з ламелями на автопокришках європейського типу. Але це і не потрібно, тому що рідко видавлені фігури ламають наст на дорозі, за рахунок чого забезпечується хороше зчеплення. Тому вибрати скандинавську гуму на зиму рекомендується для міжміських поїздок по дорогах з великою кількістю снігу.

Як вибрати зимову гуму?

Перед настанням зимових холодів, рекомендується змінити літню гуму. Це обумовлено тим, що вже прі.5 ° C вона стає жорсткою, від чого машиною складніше управляти. З огляду на екстремальні умови в холодну пору року, необхідно знати, як вибрати зимову гуму для автомобіля. Саме її, тому що всесезонні шини ефективні не у всіх кліматичних зонах. Технічна особливість гуми, призначеної для зими, полягає в тому, що, на відміну від аналогів для літа, вона м’якша. Тому при мінусовій температурі вона зберігає оптимальну жорсткість, що необхідно для зчеплення з дорогою. Підібрати зимову гуму не складно, якщо знати необхідні технічні параметри, так як вони вказані на кожній автопокришки.

З яким малюнком вибрати шини зимові

Виходячи з малюнка протектора, поведінка машини буде відрізнятися в залежності від типу дороги. Зокрема, коли автомобіль їздить по чистим міських дорогах, рекомендується вибрати зимові шини з асиметричним малюнком. Він видає мало шуму і гарантує хорошу стійкість на слизькій дорозі. Найчастіше експлуатуючи машину за містом, варто вибрати зимову гуму автомобіля з симетричним спрямованим протектором. Він виштовхує з-під шини сніг, за рахунок чого забезпечується стабільність курсової стійкості.

Тепер визначимо, яку вибрати гуму на зиму, якщо машина їздить по дорогах з утрамбованим снігом. Для цього найкраще підійде спрямований асиметричний рисунок з великим протектором. Якщо ж сніг плавно переходить в сльоту, з ним краще впорається ненаправленої протектор. На жаль, усі ці поради щодо вибору зимової гуми не дозволяють підібрати одні єдині оптимальні автопокришки для всіх ситуацій. В ідеалі це будуть усереднені параметри для різних погодних умов.

Як правильно підібрати шини для автомобіля

З тим, як правильно підібрати диски для автомобіля, ми вже розібралися. Тепер наше завдання. підібрати шини. Маркувань на боковині шин, мабуть, не менше, ніж параметрів у диска, але в цілому підібрати шину дещо простіше. З’ясуємо, що означають цифри на кшталт «185/70 R14 88H», і як з ними впоратися.

Потрібно правильно підібрати шину для диска з зазначеними параметрами або конкретного автомобіля.

Вибираючи шини, необхідно враховувати такі параметри:

 • сезонність;
 • тип протектора;
 • тип конструкції шини. камерна або беськамерная;
 • тип конструкції корду;
 • монтажний (або посадковий) діаметр;
 • ширина шини;
 • висота профілю;
 • індекс навантаження;
 • індекс швидкості.

Однак якщо ви продовжуєте читати, то вам вже зараз стало зрозуміло, що на ділі вищенаведений список параметрів швидко скорочується до двох-трьох пунктів, оскільки велика частина з них. очевидні або суб’єктивні характеристики. Підемо по порядку.

Сезонність. очевидний параметр: на момент вибору гуми ви прекрасно розумієте, зимові або літні шини вам потрібні. Питання вибору так званої «всесезонной» гуми і її застосування в умовах цілорічної експлуатації. тема для окремої розмови, так само, як і вибір грязьовий або «універсальної». Тут лише варто сказати, що зимові шини повинні мати маркування значком «сніжинки» або буквами «MS» або «M.S».

В цілому протектор за будовою малюнка буває симетричним або асиметричним, а також спрямованим або ненаправленим. Симетричний ненаправлений протектор. найпростіший базовий тип малюнка: такі шини найбільш поширені і недорогі. Спрямованість протектора насамперед підвищує його здатність до ефективної водовідведення з плями контакту. це знижує ризик аквапланування. Ну а асиметричний малюнок протектора покликаний поєднувати в собі гарне водовідведення і курсову стійкість. Питання вибору малюнка проектора теж заслуговує на окрему розмову.

За своєю конструкцією шини бувають призначені для використання з камерою або без неї. Однак в сучасних умовах питання вибору конструкції шини практично визначений: практично всі сучасні легкові шини. безкамерні. Маркуються такі шини написом «Tubeless» (що означає «беськамерная») або «TL».

Тип конструкції корду. силовий частини шини, її «скелета». теж характеристика, яка не потребує великої уваги при виборі сучасних шин: практично всі вони сьогодні. радіальні. Цей факт позначається тією самою буквою «R» у маркуванні шини: наприклад, позначка «185/70 R 14 88 H» означає, що це радіальна шина з посадковим діаметром 14 дюймів, а не «радіусом» 14 дюймів, як часто помилково кажуть і вважають.

Це теж простий параметр, якщо у вас вже є диски, для яких ви вибираєте шини: посадковий діаметр шини обов’язково повинен збігатися з діаметром диска. Якщо ж ви вибираєте диски разом з шинами, потрібно уточнити в керівництві по експлуатації, диски якого діаметру допустимі для використання на вашій моделі, і вже потім підібрати до них шини того ж розміру.

Ширина шини. перший цифровий індекс, який відображається в маркуванні шини. Вказується він в міліметрах: шина 185/70 R 14 має ширину 185 міліметрів. Це, мабуть, перший параметр з нашого списку, який може варіюватися при виборі шини для певного диска або автомобіля.

Справа тут в тому, що диск теж може мати різну ширину, а шина повинна сидіти на диску правильно. Занадто вузька шина буде сидіти на диску «будиночком», що неприпустимо через великий ризик мимовільного разбортірованія, а надто широка. «грибом», що також неприпустимо. Окремі напрямки тюнінгу начебто stance вважають посадку «будиночком» красивою і виносять її в окремий стильовий елемент, проте з точки зору громадянської експлуатації вона не виправдана і неправильна.

Кожна модель автомобіля має кілька варіантів діаметра диска і розмірності гуми, придатних для експлуатації. Всі ці варіанти, рекомендовані виробником, перераховуються в керівництві по експлуатації автомобіля: з цих даних і варто вибирати. У свою чергу, диск певної ширини має кілька допустимих варіантів шин. Тут вибір стоїть виробляти в залежності від бажаних характеристик.

По-перше, більш широка гума зазвичай забезпечує більшу пляму контакту з дорогою і, відповідно, краще зчеплення з поверхнею. По-друге, за умови однакового діаметра, шини більшої ширини мають менший профіль. про нього поговоримо трохи нижче. По-третє, шини більшої ширини мають велику масу, що злегка відіб’ється на динаміці автомобіля і витраті палива. Ну а по-четверте, із зростанням ширини шин зростає їх схильність до аквапланування. Крім того, шини різної ширини мають різну кінцеву Таким чином, ширину шин потрібно вибирати з урахуванням допустимого виробником діапазону і бажаних характеристик.

Висота профілю, або серія. другий індекс, що відображаються в маркуванні шини. Вказується він в процентах від ширини шини: тобто, це відношення висоти профілю до ширини в процентах. Наприклад, шина 185/70 R 14 88 H має висоту профілю в 70% від її ширини. Порахувати висоту в міліметрах нескладно: потрібно помножити ширину на профіль і розділити на 100. для наших шин цей показник становить 129,5 міліметрів.

Висота профілю впливає на характеристики шини. По-перше, більш високий профіль забезпечує кращий Comfort і стійкість до пробоїв. Більш низькопрофільні шини, відповідно, краще передають профіль дороги на підвіску і кузов, а також більш схильні до пошкоджень при попаданні в дефекти дорожнього полотна. По-друге, більш низький профіль забезпечує кращу керованість, а більш високий. навпаки, велику «хиткість» автомобіля. По-третє, як уже було сказано вище, за умови однакового діаметра шини більшої ширини мають менший профіль. це потрібно враховувати при виборі відповідно до бажаними характеристиками.

Індекс навантаження. параметр, що відображає максимально допустиме навантаження на шину при її експлуатації. Позначається цифровим індексом, вказується після геометричних параметрів шини: наприклад, наша умовна шина 185/70 R 14 88 H має індекс навантаження 88. Розшифровку індексу можна подивитися в таблиці, що приводиться виробником шин. в нашому випадку індекс 88 означає допустиме навантаження в 560 кілограмів. При виборі ж покришок варто враховувати, що максимальна дозволена маса автомобіля, відповідно, не повинна перевищувати показник максимального навантаження, помножений на 4. за кількістю шин на автомобілі.

Індекс швидкості. параметр, що відображає максимально допустиму швидкість, при якій шина зберігає свої експлуатаційні характеристики. Це буквений індекс, розшифровку якого теж потрібно уточнювати в таблиці, що приводиться виробником. Шини одного діаметра можуть мати різний індекс швидкості в залежності від інших параметрів. ширини, профілю, складу гумової суміші і, відповідно, ціни. Якщо параметр максимально допустимої швидкості експлуатації важливий для вас, то вам потрібно вибирати шини високої цінової категорії з кращими споживчими якостями.

Зимові і літні шини для вашого авто

У наших кліматичних умовах найкраще використовувати окремий комплект шин для зими і окремий для літа. Всесезонна гума має право на існування, але при критичних температурах, ожеледі та снігових заметах її експлуатаційні характеристики будуть далекі від бажаних.

Спеціальна літня гума відрізняється підвищеною жорсткістю, завдяки чому довговічніша і ізносоустойчива. Часто в літніх моделях покришок виробники використовують більше число ламелей для швидкого відводу води з плями контакту. Зимова гума за складом трохи м’якше, завдяки цьому навіть при мінусових температурах зберігає стабільність. «Перевзуватися» автомобіль в зимові шини слід, коли градусник показує 7, і температура впевнено рухається до мінусових позначок. Зимова гума забезпечує надійне зчеплення на снігу і скорочує ризик заметів на вкритій льодом.

При виборі гуми важливо врахувати малюнок протектора. гумового шару, який за глибиною канавок може варіюватися в межах від 7 до 12 мм. Якраз протектор відповідає за якісне зчеплення з дорожнім покриттям. Для зимової або всесезонной гуми автошини повинні бути з асиметричним покриттям, коли внутрішня і зовнішня сторони мають різну будову. Також допускається симетричне покриття, коли досягається дзеркальна схожість сторін. У дизайні протектора важливий не тільки візерунок, а й спрямованість або її відсутність.

Для прикладу: симетричні шини добре поводяться в засніжених заметах, а асиметричні надійно тримають автомобіль на слизькій дорозі і забезпечують впевнене маневрування. Ненаправлений візерунок протектора підходить для шин легкових вантажівок і позашляховиків, так як ці покришки більш стійкі до великих навантажень.

ТагАЗ

На сайті представлений підбір шин за марками автомобілів як на старі автомобілі, так і на найновіші авто. Для правильного підбору гуми на Ваш автомобіль, виберіть для початку марку авто. На наступному етапі потрібно буде вибрати модель Вашого автомобіля.

Для автомобілістів, які недавно набули новий автомобіль, часто проблемою стає пошук нового комплекту гуми на зиму чи літо. У наших погодних умовах рекомендується обов’язково «перевзувати» машину з урахуванням пори року. це не тільки гарантія комфорту руху, але і більш високий рівень безпеки на дорозі. Нерідко, ставши володарем нової марки автомобіля, складно визначитися з відповідною гумою. який вибрати протектор, якою має бути жорсткість і інші характеристики покришок.

На порталі Rezina.ua підбір шин по автомобілю можна здійснити в кілька кліків. в каталозі величезний вибір пропозицій, а кваліфіковані менеджери готові відповісти на ваші питання і допомогти з вибором.

Виберіть марку свого авто

Заміна покришок на автомобілі проводиться два рази на рік при настанні літнього і зимового сезонів. Також доводиться встановлювати нову гуму в наступних випадках: серйозні пошкодження, природний знос, крадіжка. Про те, який типорозмір слід використовувати на недавно купленій машині, дізнатися просто. Виробник в сервісній книжці прописує ці цифри.

Однак не завжди автолюбитель володіє інформацією про потрібні параметрах шин: подібна інструкція може бути загублена. При покупці автомобіля на вторинному ринку цей важливий документ також часто відсутній. У цьому випадку доводиться робити вибір гуми по марці авто.

Розповімо про шляхи вирішення цього завдання, і про те, як підібрати шини по марці авто в Україні.

Підбір гуми по марці авто: на що орієнтуватися

Провівши підбір покришок по параметрам автомобіля, потрібно визначитися з моделлю шин (в разі, якщо сервіс пропонує кілька варіантів).

 • Для якого сезону купується гума: літні або зимові шини.
 • Умови, в яких машина буде експлуатуватися. Наприклад, для північних районів, де сильні морози.- не рідкість, потрібно підбирати зимові шини з більш м’яким компаундом. Такі покришки менше «дубеют» при критичних мінусових температурах.
 • Власні фінансові можливості. Промисловість пропонує недорогі варіанти, вироби середнього і високого цінового сегмента.

Швидкий онлайн підбір шин за авто

Вирішити питання про підбір покришок на колеса допоможе інтернет. В даний час в мережі є велика кількість сайтів, які в режимі онлайн підкажуть, як підібрати гуму по марці автомобіля. Сервіси оснащені відмінною навігацією, тому з пошуком даних впорається навіть новачок.

Система працює просто: в спеціальній формі вказується необхідна інформація про автомобіль. Програма обробляє дані з бази і буквально через секунду ви отримуєте потрібну відповідь. Є ще один варіант зробити правильно підбір гуми по авто: за параметрами автомобіля.

Розповімо докладно, як проводиться підбір гуми по марці онлайн:

 • вибираєте бренд транспортного засобу;
 • потім вказуєте модель;
 • вказуєте обсяг двигуна.

Якщо раптом ви не знаєте обсяг двигуна, точну інформацію можна подивитися в технічному паспорті машини. Там цей показник є.

Після визначення всіх параметрів сервіс зробить підбір гуми по авто онлайн і покаже, які покришки підходять під цю модель. У повідомленні вказується типорозмір, який встановлюється виробником на заводі, а також один або кілька варіантів для різних комплектацій авто.

Чому не можна ігнорувати підбір шин за авто?

Вибір гуми на авто. справа серйозна. Потрібно пам’ятати, що купувати колеса потрібно зазначеного розміру, які рекомендовані виробником. Недооцінювати підбір шин по марці автомобіля не можна.

Установка покришок більшого розміру чревата їх швидким зносом, рух буде супроводжуватися підвищеним шумом, що зменшить комфортність поїздки, збільшиться витрата пального.

Якщо поставити гуму меншого діаметра, то стане нижче кліренс, автомобіль стане «чіпляти» бордюри, дрібні перешкоди на дорозі. В результаті великих навантажень на таке колесо скоротиться робочий ресурс вироби.

Встановлення більш широкої гуми, ніж рекомендує підбір шин по марці, також має негативні наслідки. Покришка буде зачіпати за деталі підвіски, що призведе до:

 • зносу;
 • виходу з ладу механізмів;
 • погіршення динамічних характеристик;
 • підвищеного шуму при русі.

Тому підбір покришок повинен проводитися максимально точно, інакше ризикуєте зіпсувати автомобіль.

З яким малюнком вибрати шини зимові

Виходячи з малюнка протектора, поведінка машини буде відрізнятися залежно від типу дороги. А саме, коли автомобіль їздить по чистим міських дорогах, рекомендується обрати зимові шини з асиметричним малюнком. Він видає мало шуму і гарантує непогану стійкість на слизькій дорозі. Частіше експлуатуючи машину за містом, варто обрати зимову гуму автомобіля з симетричним спрямованим протектором. Він виштовхує з-під шини сніг, за рахунок чого забезпечується стабільність курсової стійкості.

Зараз визначимо, яку обрати гуму на зиму, якщо машина їздить по дорогах з утрамбованим снігом. Для цього найкраще підійде спрямований асиметричний малюнок з величезним протектором. Якщо ж сніг плавно переходить в сльоту, з ним краще впорається ненаправленої протектор. На жаль, усі ці поради щодо вибору зимової гуми не дозволяють підібрати одні єдині раціональні автопокришки для всіх ситуацій. В ідеалі це будуть усереднені характеристики для різних кліматичних умов.

Як правильно підібрати зимові шини за розміром

За даним параметру мало що можна змінити, так як кращий і максимально допустимий розміри вже розраховані виробником авто. Не можна змінювати внутрішній радіус автопокришки, але можна правильно вибрати зимову гуму по висоті бортика. Цей параметр може відхилятися, і конкретно володар авто вирішує, що йому важливіше, найвищий або маленький бортик автопокришок. Вважається, що чим більше висота бортика шини, тим краще вона себе показує на снігу. Незважаючи на це, рекомендується обрати зимову гуму для автомобіля, виходячи з оптимальних значень, позначених в технічному паспорті тс.

Виберіть марку свого авто

Заміна покришок на автомобілі проводиться двічі на рік при настанні літнього і зимового сезонів. Також доводиться встановлювати нову гуму в наступних випадках: суворі пошкодження, природний знос, крадіжка. Про те, який типорозмір слід використовувати на не так давно придбаної машині, з’ясувати просто. Виробник в сервісній книжці прописує ці числа.

Але не завжди автовласник має інформацію про відповідні параметри шин: схожа анотація може бути загублена. При покупці автомобіля на вторинному ринку цей принциповий документ також нерідко відсутня. В даному випадку доводиться робити вибір гуми по марці авто.

Розповімо про шляхи вирішення цього завдання, і про те, як підібрати шини по марці авто в Україні.

Підібрати зимову гуму по марці автомобіля

Home »Підібрати зимову гуму по марці автомобіля

Рекомендації: як вибрати зимові шини, виходячи з дати виготовлення

Тут все дуже просто, тому що чим свіже гума, тим вище її технічні характеристики. Автопокришки розраховані приблизно на 5 років роботи, але навіть просто перебуваючи на складі, будь-які гумові вироби втрачають свої характеристики. Через це вибір зимових шин рекомендується обмежити виробами, зробленими не пізніше 2-ух років назад. Коли автопокришки зберігаються на складі більше 2-х років, існує можливість втрати гумою еластичності. З’ясувати дату виробництва можна за відповідною маркування, розташованої на бічній стіні шини. Там вказуються чотири числа, які допоможуть вибрати зимову гуму, що не залежалу на складських стелажах. 1-і дві. це порядковий номер тижня, а наступні за ними дві числа. рік виробництва.

Як підібрати шини по марці автомобіля

Правильний вибір шин. це запорука комфортабельного і безпечного управління автомобілем. Методів підбору досить багато. Але один з хороших і досить часто використовуваних способів. підбір шин по марці авто.