Налаштування інформаційної панелі Volkswagen Polo Liftbek.

ABS Volkswagen Polo

Система проти блокування (ABS).електронний помічник, який встановлюється майже у всіх сучасних автомобілях. Суть системи полягає в тому, що вона запобігає блокувати колеса з сильним гальмуванням і в той же час розподіляє гальмівну силу. Система анти.блоку дозволяє:

На одному з найпопулярніших бюджетних автомобілів. Volkswagen Polo Sedan оснащений одиницею ABS, що працює на гідравлічному мопі. Це дозволяє збільшити комфорт та безпеку при русі, а також значно спрощувало пристрій, який оснащений такими компонентами:

панелі, volkswagen, polo, liftbek

Після перетворення ключа в режим “запалювання” контрольне світло повинно освітлити на приладовій панелі, і якщо він вийшов через кілька секунд, це вказує на справність системи ABS.

Для довідки! У деяких автомобілях Volkswagen Polo система ESP доступна. система стабільності курсу, яка допомагає більш ефективно підтримувати стабільність автомобіля на дорозі з аварійним гальмуванням!

Крім того, комп’ютер Polo On.Board включає систему самодіагностики, яка виявляє несправності всіх електронних систем. Наприклад, якщо індикатор ABS загорівся на приладовій панелі, то це може вказувати на пошкодження дроту одного з датчиків або збільшення зносу шин.

Принцип роботи системи ABS

панелі, volkswagen, polo, liftbek

Принцип експлуатації цієї системи заснований на тому, що рульова електрична потужність разом із датчиком дросельної заслінки передає необхідну інформацію у вигляді імпульсів до датчиків швидкості обертання коліс та гідроелектричного модуля. Як тільки драйвер включає запалювання, напруга негайно передається датчиком, які утворюють спеціальні сигнали, за допомогою яких блок ABS вибирає оптимальний режим гальмування. Варто зазначити, що під час уповільнення гідроелектронного блоку майже не використовується. Автомобільні зупинки здійснюються стандартним чином: гальмівні системи керуються за допомогою гальмівної рідини, яка входить у робочі циліндри. Якщо ви знімаєте ногу з педалі гальма, то рідина відправляється в гальмівний циліндр.

Аварійне гальмування автомобіля проводиться по.різному. У той же час бере участь ціла система: блок управління ABS передає інформацію про зменшення кількості рідини, що постачається в робочому циліндрі, паралельно з цим вхідні клапани перекриваються, а вихлоп відкривається. Все це призводить до зниження тиску в гальмівній системі. Після цього тиск у робочому гальмівному циліндрі оптимізується і зберігається на цьому рівні, поки гальмування не буде завершено. Якщо водій повністю перестає спалити педаль гальма, рідина потрапляє в робочий циліндр, що призводить до зниження тиску.

Комбінація приборів

Розташування пристроїв та сигнальних пристроїв у комбінації пристроїв показано в рисі. один.

панелі, volkswagen, polo, liftbek

У поєднанні пристроїв встановлені наступні пристрої та сигнальні пристрої.

електронний тип тахометр. Показує швидкість колінчастого вала двигуна. Шкала має підрозділи від 0 до 8, ціна поділу 0,2. Щоб дізнатися швидкість обертання колінчастого вала в хв.один. Нам потрібно помножити тахометр на 1000. Червона зона шкали означає небезпечний режим роботи двигуна.

Сигналізаційна лампа перегрівання теплоносія в системі охолодження двигуна (з червоним фільтром). Під час освітлення лампи зупиніться, дайте двигуну охолонути і усунути причину перегріву.

сигнальна лампа аварійного падіння тиску масла (з червоним фільтром). Він освітлюється, коли запалювання увімкнено, і попереджає, що тиск у системі змащення двигуна нижче нормального. Відразу після запуску двигуна лампа повинна гасити.

Рух автомобіля з палаючою лампою заборонено, оскільки це призведе до зриву двигуна.

Керуюча лампа повернення задньої туманної лампи (з жовтим світлом фільтра). Освітлюється, коли ввімкнено заднє туманне світло.

Керуюча лампа увімкнення освітлених фар (із синім фільтром). Освітлюється, коли фара увімкнена.

Контрольна лампа лівого індикатора повороту (у вигляді стрілки із зеленим фільтром). Освітлюється миготливим світлом, коли лівий індикатор повороту увімкнено (синхронно з ним). Біріння контрольної лампи з подвійною частотою або її постійним згорянням вказує на освітлення лампи в будь.якому індикаторі лівого повороту.

Дисплей інформації. Відображаються покази на дисплеї електронного лічильника загального пробігу (одометра) в кілометрах. Після пробігу 1 000 000 км починається новий опорний цикл одометра. На тому ж дисплеї з послідовним натисканням клавіші з двома режимами на важелі 9 (див. Рис. 1 у статті. Панель приладів) Включіть індикації щоденного лічильника запуску або відображення інформації з комп’ютера Route та з послідовним натисканням кнопок 20 (див. Рис. 1) та 21 Встановіть час у режимі роботи. Крім того, після включення запалювання в дисплеї постійно вказується показник рівнів палива з електронною шкалою.

сигнальна лампа гальмівної системи та вмикання паркувального гальма (з червоним фільтром). Він освітлюється, коли запалювання увімкнено у разі надмірного зниження рівня гальмівної рідини в резервуарі основного гальмівного циліндра, з піднятим важелем для паркування або несправністю в системі розподілу системи. В останньому випадку, в той же час з цією лампою, лампа 10 несправностей системи антилока освітлюється.

Керуюча лампа на індикаторі правого повороту (у вигляді стрілки із зеленим фільтром). Освітлюється миготливим світлом, коли вмикається правильний індикатор повороту (синхронно з ним). Біріння контрольної лампи з подвійною частотою або її постійним горінням вказує на освітлення лампи в будь.якому знаку правого повороту.

сигнальна лампа антиклокованої системи гальм (з фільтром жовтого світла). Освітлюється з запалюванням на 3 с. Коли стартер увімкнено, лампа постійно увімкнена. Після запуску двигуна лампа повинна згасати. Якщо система виходить з ладу, лампа постійно горить. Профілактика освітлення лампи контактуйте з автомобільною службою, оскільки гальмування у всіх випадках відбудеться без участі антиклока.

сигнальна лампа управління двигуном (з жовтим світлом фільтра). Освітлюється, коли запалювання увімкнено і спалює під час запуску двигуна. Відразу після запуску двигуна лампа повинна гасити. Освітлення лампи запущеним двигуном вказує на несправність у системі управління двигуном. У цьому випадку блок управління передається до резервної програми, яка дозволяє продовжувати рухатися. Під час освітлення лампи перевірте електронний блок управління на діагностичному обладнанні та усуньте несправність.

Довготермінна робота автомобіля з пекучою лампою не рекомендується, оскільки це може призвести до збільшення споживання палива, погіршення характеристик тягового руху автомобіля та зриву двигуна.

Спідометр. Показує, як швидко рухається автомобіль. Шкала трахкається від 0 до 240 км/год, ціна дивізії становить 5 км/год.

Система управління двигуном Несправна лампа (з фільтром жовтого світла). Освітлюється, коли запалювання увімкнено і спалює під час запуску двигуна (див. П. одинадцять).

сигнальна лампа ременя безпеки водія (з червоним фільтром). Він освітлюється, коли запалювання увімкнено і виходить після кріплення ременя безпеки водія.

сигнальна лампа нагадування про необхідність натискання на педаль гальма (із зеленим фільтром). Функції, якщо автомобіль оснащений автоматичною коробкою передач. Він освітлюється, коли запалювання увімкнено, нагадуючи драйверу про необхідність натискання на педаль гальма, перш ніж переміщувати важіль перемикача управління коробкою передач з положення “P” (паркування) у положення руху.

сигнальна лампа мінімального резерву палива в резервуарі (з жовтим світлом). Постійно горить паливом, що залишився в резервуарі приблизно на 80 км доріжки.

Уникайте руху за резервним залишком палива, якщо це можливо. Електростанція насоса електробензо в відсутності безперервного постачання палива при вході в повітряну систему призведе до відмови насоса!

сигнальна лампа подушки безпеки (з фільтром жовтого світла). Він освітлюється, коли запалювання увімкнено, якщо в системі подушки безпеки виникає несправність.

Способи усунення поломок

Перш ніж почати ремонтувати або замінювати, провести всебічний діагноз, оцінити загальний стан деталей, механізми, проаналізуйте отримані дані.

У разі механічного пошкодження є заміна комп’ютера на дошці. У всіх інших ситуаціях допускається частковий ремонт.

У разі пошкодження контактної дошки, контролерів, вологи, поліру, механізм розбирається, з алкоголем, проводиться ацетон. Після короткого висихання агрегат контролю збирається. Враховуючи складність дизайну, ремонту та профілактики в спеціалізованих семінарах, автомобільні послуги з участю фахівців Volkswagen Polo.

Спідометр

Показує швидкість автомобіля в км/год. На деяких моделях надається звуковий сигнал, якщо швидкість перевищує 120 км/год.

У нижній частині спідометра індикатор показує два числа.

Верхня кількість показує загальний пробіг автомобіля, починаючи з виробництва з фабрики.

Нижня кількість. пробіг для поїздки, починає зворотне відліки після нуля. До нуля одного лічильника поїздки натисніть кнопку під спідометр.

Багатофункціональний індикатор на панелі приладів

Вибравши “головне меню”, ви можете отримати багато корисної інформації про індикатор. Ви також можете вимкнути індикатор.

 • Натисніть кнопку B на важіль управління склоочисником більше двох секунд.
 • Ця ж кнопка Виберіть потрібний пункт меню. Вибрана точка буде виділена.
 • Щоб підтвердити вибрану точку, натисніть кнопку A (скидання) на важелі управління склоочисником або зачекайте близько двох секунд, тоді вибраний пункт меню буде підтверджено автоматично.

Індикатор може розташовуватися замість годин на дні тахометра (1) або між тахометром та спідометром (2). Щоб коротко переключити дисплеї натисніть кнопку B на важелі управління склоочисником, коли запалювання увімкнено.

 • Температура зовнішнього повітря
 • Поточне споживання палива
 • Середнє споживання палива
 • Відстань, яку можна проїхати на решту палива
 • Відстань пройшла
 • Середня швидкість
 • Час в дорозі
 • 1. Пам’ять про одну поїздку
 • 2. Довготермальна пам’ять

У пам’яті про одну поїздку 1 дані зберігаються від запалювання, щоб вимкнути його: час подорожі, проїзд на відстані та відпрацьоване паливо. Згідно з цими даними, середня швидкість обчислюється, середнє споживання палива та відстань, яку можна проводити на решті палива.

Якщо рух був зупинений більше двох годин, інформація від пам’яті автоматично стирається.

У довгостроковій пам’яті 2 дані зберігаються в декількох поїздок із загальною тривалістю до 99 годин і 59 хвилин, на відстані 9999 км і відпрацьовували паливо до 999 літрів. За цими даними, обчислюються середня швидкість та споживання палива для всіх поїздок. Якщо один із перерахованих вище числа буде перевищено, дані, що зберігаються в пам’яті, стираються і накопичення інформації починається з самого початку. На відміну від пам’яті однієї поїздки, довготермінова пам’ять не стерта, якщо поїздка була перервана більше двох годин.

Обидві пам’ять можна стерти, якщо натиснути кнопку A більше двох секунд. Цей же ефект отримується, якщо вимкнути акумулятор.

Датчик вимірює температуру в діапазоні від.40 до 500 с. Якщо зовнішня температура знаходиться в межах від 4 до.7 ° C, на індикаторі з’являється символ сніжинок [попередження про можливу обмерзання дороги). Цей символ моргне близько 5 секунд і залишатиметься увімкненим, поки зовнішня температура не підніметься вище 4 ° С або не опуститься внизу.7 ° С.

Увага! Майте на увазі, що лід на дорозі може бути при температурі вище 4 ° C.

У пам’яті 1 зберігається час останньої поїздки (від запалювання, щоб повернути його до нього).

У пам’яті 2 загальний час зберігається по всіх поїздок, зазначених на дисплеї, якщо він не перевищує 99 годин і 59 хвилин. Якщо ця межа буде перевищена, розрахунок починається знову з нуля.

Коментарі щодо “часу дорожнього руху” також пов’язані з проїзною дистанцією. Максимальна відстань, яку може запам’ятати система, становить 9999 км або 6214 милі.

На дисплеї показано споживання палива в літерах/100 км. Розрахунок проводиться через інтервали 30 м. Якщо автомобіль стоїть на місці, споживання обчислюється в літрах/годині. Інформація про дисплей оновлюється кожні дві секунди.

За допомогою цієї інформації ви можете налаштувати свій стиль водіння.

Після включення запалювання середнє споживання палива з’являється на дисплеї через 300 м. Коли автомобіль рухається, інформація про споживання палива оновлюється кожні 5 секунд.

Пам’ять 1 містить середнє споживання палива для останньої поїздки.

У пам’яті 2 зберігається середнє споживання палива для всіх поїздок. Примітка. Загальне споживання палива на дисплеї не відображається.

Відстань, яку можна проїхати на решту палива

Ця відстань обчислюється відповідно до рівня палива, заповненого в резервуар, та загального споживання палива. Інформація оновлюється кожні 10 км.

Коментарі щодо “середнього споживання палива” також пов’язані із середньою швидкістю.

Коли запалювання увімкнено, стан автомобілів автоматично перевіряється. Якщо виявлені несправності, то на дисплеї з’являється найсерйозніший з них. Повідомлення повинно бути перевірено якомога швидше та усунути несправність. Якщо знайдено більше однієї несправності, то повідомлення про них зміниться на дисплеї кожні дві секунди. Через 10 секунд або після натискання кнопки повідомлення зупиняються і залишаються в пам’яті під загальним заголовком «стан транспортного засобу» (стан автомобіля]. Якщо точка головного меню «Статус транспортного засобу» спалахує, то в пам’яті є щонайменше одне повідомлення про несправність.

Якщо пам’ять містить більше однієї несправності, відображення відображається, наприклад, повідомлення “Статус 1/2”. Це повідомлення означає, що пам’ять містить дві несправності, а перше відображається на дисплеї. Щоб прочитати окремі повідомлення, натисніть кнопку на важелі.

Температура теплоносія

Покажчик починає працювати, коли запалювання увімкнено.

Після включення запалювання система перевіряє справність датчика та ланцюга пристрою. У цей час сигнальний пристрій починає спалахувати, а це означає, що контрольний процес, потім через кілька секунд, сигнальний пристрій виходить. Якщо стрілка знаходиться в зоні, а це означає, що двигун ще не зігрівся. У цей час уникайте руху з високою швидкістю і не завантажуйте двигун.

Рекомендується розпочати рух, коли стрілка пристрою знаходиться в секторі. Якщо двигун працює нормально, стрілка пристрою повинна розташовуватися посередині сектору в. Якщо двигун навряд чи завантажений або зовнішня температура повітря висока, стрілка може зміститися вправо. Це не означає аварійну надзвичайну ситуацію, якщо сигнальний пристрій С не загорівся.

Якщо пристрій сигналізації загоряється під час переміщення, спочатку перевірте температуру теплоносія вздовж дисплея.

Якщо стрілка не покинула зону B, поділіться рідиною в систему охолодження якомога швидше.

Якщо стрілка пішла прямо за зону, то двигун перегрівався. Вимкніть запалювання і спробуйте встановити причину перегріву.

Увага! Не відкривайте капюшон, якщо пара вибивається з.під нього. Існує ризик ошпарювання! Зачекайте, поки хлопець не перестане виходити.

Увага! Не торкайтеся вентилятора системи охолодження. Вентилятор може раптом увімкнутись, навіть якщо запалювання вимкнено.

Панель приладів

панелі, volkswagen, polo, liftbek

Блок управління Windows розташований у підлокітнику дверей водія (див. Вікна).

Внутрішня ручка замка для дверей водія дозволяє відкрити двері з інтер’єру автомобіля (див. Бічні двері).

блокування перемикачів замків (див. Замки).

Блок управління дзеркала з електричним приводом та нагріванням (див. Дзеркала заднього виду).

5, 18. бічні форсунки системи опалення (кондиціонування) та вентиляція салону. Дотримуйтесь.up регулюють напрямок та інтенсивність повітряних потоків (див. Опалення (кондиціонер) та вентиляція салону).

Важіль на відкритому повітрі та індикатори обертання.

Перемикач працює в таких режимах:

 • A. Режим перемикання поблизу/високого світла. Для того, щоб переключити фари з сусідніх на віддаленість, перемістіть важіль у напрямку від себе. У цьому випадку контрольна лампа 5 освітлюється в поєднанні пристроїв (див. Рис. 1 у статті. комбінація приборів). Щоб сигналізувати фари, натисніть важіль перемикача до себе;
 • B. режим поворотної точки. Перекладіть важіль вгору або вниз, поки не ввімкнеться індикатори повороту. Під час переміщення важеля вниз або вгору в поєднанні пристроїв, керуюча лампа 6 або 9 починає спалахувати (див. Рис. 1 у статті. комбінація приборів). Коли кермо повертається до прямого положення руху, важіль автоматично встановлюється у вихідному положенні. Змінюючи смугу, щоб увімкнути індикатор обертання, достатньо натиснути важіль вгору вгору або вниз, поки опір не стане відчутним, не фіксуючи важіль. Коли випускається, важіль повернеться до свого первісного положення.

Під час переміщення важеля вгору або вниз, коли запалювання вимкнено, світлові або ліві парковки освітлюються відповідно.

Поєднання пристроїв (див. Комбінація приборів).

Коли ви натискаєте центральну накладку маточини керма, звуковий сигнал увімкнено. У центрі рульового колеса надувна подушка водія встановлена.

Залежно від конфігурації автомобіля в лівій мові розмовляли про кермо, блок управління аудіосистеми та телефон можна встановити.

Важіль перемикача очищувача та шайба лобового скла з клавішами для перемикання режимів відображення читання комп’ютера на дошці. Перемикач увімкне електричні схеми, коли запалювання увімкнено. Важіль може зайняти такі положення:

 • I (Off). склоочисник вимкнено (фіксоване положення);
 • II (1x). склоочисник виконує один робочий цикл (нефіксоване положення);
 • III. переривчастий режим увімкнено при регулюванні паузи між циклами за допомогою регулятора A (фіксоване положення);
 • IV (низький). Увімкнено першу швидкість склоочисника (фіксоване положення);
 • V (High). Друга швидкість склоочисника (фіксована положення) увімкнена;
 • Vi. Перемістивши важіль, входить шайба лобового скла (нефіксоване положення), склоочисник також увімкнено (залежно від конфігурації, шайби фари одночасно вмикаються). Утримуючи важіль у цьому положенні, подається миття рідини, коли вивільняються щітки склоочисника, проводиться ще кілька циклів. Клавіші B і C служать для управління режимами маршрутного комп’ютера (див. Маршрутний комп’ютер).

Перемикач сидіння драйвера. Коли ви натискаєте на вимикач, вмикається перший етап інтенсивності електричного нагріву, і керуюча лампа освітлюється в клавіші. Коли неодноразово натисніть клавішу, другий етап увімкнено, а другий контрольний лампа освітлюється в клавіші.

Якщо другий етап інтенсивності нагріву ввімкнено, тоді після 15 хвилин роботи він автоматично зміниться на перший крок.

11, 15. Центральні насадки системи вентиляції та нагріву кабіни призначені для подачі повітря до центральної частини кабіни. Дотримуйтесь.up регулюють напрямок та інтенсивність повітряних потоків (див. Опалення (кондиціонер) та вентиляція салону).

Перемикач ASR/ESP (система управління тягою/електронна система стабілізації).

Системи ASR/ESP встановлюються лише в деяких автомобілях автомобілів.

Вимикач нагрівання заднього вікна. Коли ви натискаєте на вимикач (двигун повинен працювати), скло увімкнено, в той же час, керуюча лампа освітлюється в клавіші. Коли неодноразово натисніть клавішу, нагрівання вимикається, контрольна лампа виходить.

Електричне нагрівання заднього вікна автоматично вимикається через 10-15 хвилин.

аварійний перемикач тривоги. Коли ви натискаєте на вимикач, всі індикатори обертання та їхні керуючі світильники, встановлені в комбінаціях пристроїв, освітлюють спалах. Коли неодноразово натисніть клавішу, тривогу вимкнено.

Сигналізація працює в будь.якому положенні ключа в комутаторі (блокування) запалювання.

Незалежний ремонт приладної панелі: Коли вона доречна?

Електронні пристрої укладені в герметичний корпус, який при розібранні потребує ретельного склеювання. Ремонт електроніки приладової панелі вимагає спеціалізованого обладнання та практичних навичок.

Вимірювальні пристрої та цифровий дисплей на автомобілі-це ціла конструкція, і випадок відмови функціонального елемента-вам доведеться змінити весь щит. Демонтаж охайного буде доречним лише з метою відновлення комунікаційних одиниць: провідників, запобіжників та естафети. За наявності більш серйозних несправностей, краще звернутися за допомогою до дилера сто.

Варто запам’ятати! Незалежна розбирання головного пристрою або приладної панелі може порушити умови гарантійної угоди, яка вилучить право на безкоштовну послугу. Сама інформаційна панель встановлюється на клеї, а також посилюється по периметру пластиковими поршнями. з незалежним аналізом щита, сліди ремонту буде важко приховати.

Які панелі є на поло

У більшості старих моделей седанів Polo є комбінована інформаційна панель, яка поєднує знаки механічного вимикача та електронну плату. Перша біла підсвічування, але показники тиску масла, несправності двигуна, температура та інші речі відображаються в червоному відтінку. Це призвело до втоми очей, оскільки для читання читання довелося напружувати.

панелі, volkswagen, polo, liftbek

Починаючи з 2015 року, VW Polo Cars після вдосконалень встановіть приладову панель в одну білу підсвітку. що покращило ясність відображених даних. Пристрої перемикання були замінені цифровим.

панелі, volkswagen, polo, liftbek

У новому седані поло 2020 року, найвищі набори, звичайні знаки перемикача та індикатори лампи поступилися місцем одній цифровій панелі з діагональною 10,25 дюймів. У “ексклюзивній” версії це набір, тобто здатний відображати будь.яке зображення, що відображається на комп’ютері ON.Board.

панелі, volkswagen, polo, liftbek

Заміна лампочок приладової панелі

Інформаційна панель Volkswagen Polo щонайменше на середину двох тисяч років збирається на світлодіодах і не містить лампочок. У присутності невеликих навичок паяки ви можете спробувати плести діоди самостійно, якщо вони не зможуть. Багато автомобілістів роблять це, щоб змінити колір підсвічування.

Для цього вийміть та від’єднайте панель приладів. Рульове колесо рухається вперед якомога більше і вниз. Після цього ви можете зняти нижню кришку охайного. Під ним знайдені гвинти TORX T20. Відкрутивши їх, ви можете подати на себе всю збірку панелі та відключити роз’єм (“чіп”). Будьте обережні, не пошкоджуйте замок.

Знятому приладовій панелі просто розібрано: спочатку задня кришка корпусу видаляється після згинання пластикових засувок, потім передня, перед цим не забудьте обережно розібрати стрілки. Під циферблатами та рідкокристалічним екраном відкриваються світлодіоди. Вони з чотирма ніжками, негативний контакт позначається косою кутом.

Нові світлодіоди можна взяти з стрічки до 12 В. Пайка зі слабким паяльним залізом не є більш потужною, ніж 25 Вт, з розпитом (кислота не буде працювати). Після пайки не забудьте витерти алкоголем. Збірка у зворотному порядку. Встановлення стрільця здійснюється в нульовому положенні.

На старих моделях ви також можете замінити світловий фільтр від червоного на інший, приємніший колір. Правда, дуже важко досягти чистого білого. з матовим світлом фільтра, спектр все ще переходить у синій колір. Однак у комплекті з синім підсвічуванням спідометра та тахометра може вийти досить гармонійно.

Ремонт або заміна панелі

Ви можете відновити частину в службі автомобіля. Краще знайти семінар, який дає гарантію з року. Скільки витрат на ремонт:

 • Заміна панелі новою (за винятком вартості частини). з 2200;
 • Пайки електронних компонентів. від 1500;
 • Заміна ламп-індикаторів від 2200;
 • Ремонт спідометра. від 1700

Volkswagen Polo. з 1800 року.

Спочатку вам потрібно перевірити панель приладів, в деяких випадках краще повністю замінити панель приладів VW Polo.

часті питання

Перевірка “низького тиску олії” загорілася, але ручний манометр показує, що існує тиск.

Необхідно замінити датчик тиску масла або перевірити дроти, які йдуть до нього.

Лампа 7. “Низький рівень палива” увімкнено. Чи можете ви піти далі?

Потрібно якнайшвидше дістатися до АЗС. Якщо повітря потрапляє в електричний насос, то він може вийти з ладу.

Інформаційна панель час від часу перестає працювати. В чому причина?

Можливо, контакти на з’єднувачах були окислені, необхідно зняти панель і перевірити їх, якщо це необхідно. очистити.