Камера заднього виду в автомобілі Skoda Octavia А7: її пристрій та підключення

Цей пристрій дозволить водієві безпечно припаркувати модель чеського автомобіля Skoda Octavia A7 навіть у темну пору доби або негоду. Воно вбереже машину при проведенні таких маневрів від пошкоджень при наїзді на перешкоди, збереже її кузов у ​​безпеці. Власники топових комплектацій Octavia A7 отримали можливість скористатися камерою заднього виду Skoda Octavia А7.

Іншим власникам чеської моделі доводиться додатково купувати такий корисний пристрій. У нашому огляді розповімо про те, як влаштований автомобільний гаджет, познайомимося з етапами самостійної установки задньої камери Octavia А7.

Камера заднего вида GreenYi с aliexpress на Skoda octavia A5 с китая. Распаковка, обзор.

Вибираємо між оригіналом та аналогами

Покупцеві можуть запропонувати камеру заднього виду Skoda Octavia А7 оригінал або продукцію сторонніх виробників. Перший варіант відрізняється надійністю у роботі, якістю матеріалів, тривалим терміном служби. Їхній мінус – підвищена вартість.

Шкода октавия А5 подключение камеры заднего вида

Аналогічні гаджети інших компаній, особливо з Азії, мають доступнішу ціну. Однак якість комплектуючих, розміри під штатні майданчики можуть не збігатися. Та й технічні характеристики не завжди відповідають заявленим виробниками.

камера, заднього, skoda, octavia

Камера заднього виду в автомобілі Skoda Octavia А7 рестайлінг

При виборі найкращого з варіантів слід звернути увагу на такі фактори:

 • Дозвіл, з яким камера знімає те, що відбувається. Як зразок можна використовувати дані оригінальної камери заднього виду Skoda Octavia А7. Дозвіл 705 на 576 пікселів цілком достатньо, щоб водій зміг чітко бачити картинку подій, що розвертаються позаду авто.
 • Ступінь захисту. Місце встановлення даного пристрою знаходиться на невеликій відстані від поверхні дороги, часто піддається механічним впливам. Тому високий рівень захисту, типу IP66 і вище, має бути присутнім. Це збереже гаджет від негативного впливу води та пилу.
 • Кут огляду. Чим більший цей показник, тим якіснішим буде огляд для водія.
 • Робоча напруга. Воно повинне відповідати напрузі бортової мережі автомобіля Skoda A7 – 12 В.

Деякі моделі камер Skoda A7 оснащені режимом нічної зйомки. Така функція дозволяє детально побачити всі нюанси того, що відбувається ззаду в темряві при русі заднім ходом, проте подібні моделі коштують дорожче.

READ  Заміна замка запалювання Priora з іммобілайзером

Розташування камери заднього виду у Skoda Octavia А7

Пристрій камери заднього виду Skoda Octavia А7

Комплект складається з самої камери та з’єднувальних проводів. Камера заднього виду на Skoda А7, вмонтована у пластиковий корпус, розміщується замість штатної ручки, встановленої на кришці багажника. Також камера може встановлюватись замість плафона освітлення номерного знака.

Як джерело живлення використовується автомобільна мережа 12 В. Картинка з камери заднього виду Skoda Octavia A7 транслюється на екрані штатного мультимедійного центру Bolero або на дисплеї іншої встановленої системи. Проведення розміщується в багажному відділенні та салоні автомобіля.

Перерахуємо технічні характеристики камери заднього виду Octavia А7:

 • роздільна здатність: 705х576 п.;
 • кут огляду: 170 °;
 • ступінь захисту IP

Камера заднього виду в автомобілі Skoda Octavia А7 2013

Останній параметр вказує, що це обладнання захищене від попадання всередину пристрою вологи та пилу, різних твердих частинок, які могли б стати причиною виходу його з ладу.

Кут огляду гаджета дозволяє контролювати при паркуванні весь простір під час руху заднім ходом, будь-які навіть дрібні та тонкі перешкоди. Людське око з його полем зору в 55° майже втричі поступається огляду камери Skoda Octavia А7, що показує її ефективність.

Корпус, в якому розташовується камера Skoda Octavia А7, виконаний з міцного і морозостійкого пластику. Матеріал впевнено витримує низькі мінусові температури, витримує непередбачені механічні контакти.

Камері з паркувальними лініями для Skoda Octavia А7, призначеної для встановлення в штатне місце замість штатного плафона освітлення номера, присвячено це

Встановлення та підключення

Розміщення даного обладнання потребує певних навичок та вправності. Тому якщо автоаматор не впевнений у своїй майстерності, то краще скористатися послугами професіоналів станції технічного обслуговування.

Розкажемо, як провести установку гаджета самотужки. Всі роботи зі встановлення камери заднього виду на Skoda А7 поділяються на наступні етапи:

 • Демонтаж оздоблювальних матеріалів частини салону.
 • Розміщення з’єднувальних проводів.
 • Увімкнення та налагодження самого пристрою.

Установка камеры заднего хода на Skoda Oсtavia A5 2012г часть 2 [Ermmak]

При проведенні робіт будуть потрібні набір ключів, викрутки з різними шліцами, знімач для демонтажу панелей салону. Запалювання має бути обов’язково вимкнено.

Це відео розповідає про активацію камери заднього виду на Skoda Octavia А7 FL:

Перелічимо послідовність проведення операцій:

 • Демонтується кришка багажника, знімається маленька панелька багажника праворуч та панель полиці праворуч, а також деталі кріплення кришки багажного відділення.
 • Знімається звичайна штатна ручка, встановлюється нова із задньою камерою для Skoda Octavia А7. У варіанті з плафоном освітлення демонтується прилад освітлення.
 • Проведення прокладається по бічній частині кришки багажника, фіксується джгутами. У салон дроти проходять через отвір у кузові. Найбільш популярний варіант розміщення – через гумовий ущільнювач дверей, обшивку стелі із правого боку салону. Протяжку рекомендується проводити за допомогою товстої металевої струни.
 • Провід живлення через реле підключається до автомобільної мережі шляхом приєднання до заднього ліхтаря. Це дозволить одночасно вмикати камеру заднього виду Skoda А7 при включенні заднього ходу. Щоб не розрізати джгут із проводами, провід від гаджета монтується до комутаційної колодки ліхтаря.
 • Провід, що несе відео інформацію, підводиться до автомагнітола з боку бардачку.
READ  Чи не відчиняються двері зсередини ВАЗ 2110

Розташування камери заднього виду у Skoda Octavia А7

Для підключення до мультимедійного пристрою необхідно запастись чотириконтактним реле, пластиковим знімачом, бокорізами, а також ізоляційною стрічкою та пінами під роз’єм синього кольору. За допомогою знімання знімається магнітола, дроти від камери приєднуються до 6 та 12 контактів роз’єму.

Для перевірки слід повернути ключ запалення, увімкнути задню передачу. На екрані має з’явитися зображення з камери. Встановлення камери Octavia А7 завершено. Розміщення даного пристрою на Skoda Octavia A7 позбавить її власника проблем при паркуванні, збереже в цілісності його автомобіль.

Встановлення оригінальної камери заднього виду на Skoda Octavia А7 з траєкторіями та омивачем показано в цьому

Чим можна замінити оригінальну камеру

Єдиним, але суттєвим недоліком штатного пристрою можна назвати його високу вартість.

При виборі аналога камери заднього виду Skoda Octavia a5 приділяється увага нижченаведеним моментам:

 • Кут огляду. Зі збільшенням цього показника огляд покращується.
 • Роздільна здатність матриці. Найчастіше проводиться зйомка в режимі HD, яка дозволяє розрізняти навіть невеликі об’єкти.
 • Наявність функції нічного бачення. Вона суттєво підвищує якість картинки за рахунок застосування інфрачервоного підсвічування.
 • Розміри.
 • Ступінь захисту пристрою від впливу довкілля. Клас захисту більшості моделей. IP66.
 • Напруга, потрібна для живлення. Для пристрою достатньо 12V.

Установка камери заднього виду на Skoda Octavia A5

Машина Skoda Octavia А5 вважається привабливою пропозицією у бюджетному сегменті. Вона поставляється з відносно невеликим набором додаткових опцій, камера заднього виду Skoda Octavia а5 спрощує постановку транспортного місця на місце для паркування. Провести установку системи на А5 можна самостійно, для цього знадобиться відносно невелика кількість витратних матеріалів та інструментів.

Штатна

У продажу є універсальні камери заднього виду Skoda Octavia A5, а також штатні пристрої. До переваг належать такі:

 • Пристрій розроблений для встановлення на розглянутому автомобілі. Кріплення проводиться замість штатного плафона підсвічування номера, тому робити отвір у кузові чи бампері не доведеться.
 • Поверхня не забруднюється. Тому зображення завжди чітке, необхідності в установці омивача не виникає.
 • Штатний пристрій має привабливі характеристики: великий кут огляду, якісне зображення, надійний захист від впливу навколишнього середовища.
READ  Заміна сальника півосі заднього моста ГАЗель

У продажу зустрічається кілька варіантів штатних пристроїв, якість яких вища за середні показники. Провести їх підключення можна самостійно за наявності необхідних інструментів та витратних матеріалів.

Як встановити та підключити

Встановлення камери власними силами дозволяє суттєво заощадити. Це з тим, що у СТО можуть вимагати кілька тисяч рублів лише за проведення роботи. Серед особливостей монтажу відзначимо наступні моменти:

 • Прокладати живлення камери від лапочки заднього ходу не рекомендується, т.к. подібне підключення стає причиною виникнення перешкод. Часто підключення проводиться через спеціальне реле.
 • Камера встановлюється замість плафона підсвічування. Вона створена таким чином, щоб одночасно виконувати функцію підсвічування та проводити запис відео.
 • Для розміщення пристрою необхідно провести демонтаж обшивки. Кріплення здійснюється кількома пістонами та саморізами. За виконання роботи необхідно бути акуратним, т.к. надто високе зусилля стане причиною пошкодження кріплень.
 • Прокладання кабелю проводиться при застосуванні ізоляційної гофри. Кріплення здійснюється хомутами, що унеможливлює пошкодження ізоляції. Від кришки багажного відділення до салону кабель прокладається через спеціальне гумове ущільнення. Провести його можна лише за допомогою жорсткого дроту.
 • Кабель ведуть праворуч до бардачка. Для підключення ГУ його необхідно демонтувати. Найбільше проблем виникає у разі, коли проводиться заміна самого пристрою.
 • Після підключення проводиться перевірка усієї системи. Для цього вмикається запалювання та вибирається задня передача. Якщо зображення відображається добре, то можна провести зворотне встановлення всіх оздоблювальних панелей.

Найбільше проблем виникає з прокладанням кабелю, — на це йде багато часу. При з’єднанні окремих частин рекомендується використовувати спеціальні перехідники.

Несправності та ремонт

Непрацююча камера заднього виду Skoda Octavia a5 може створити багато труднощів при маневруванні заднім ходом. Найбільш поширені такі несправності:

 • Пошкодження камери. Занадто висока вологість може призвести до того, що мікросхеми не працюватимуть. При класі захисту IP66 цілісність конструкції порушується лише за механічному впливі.
 • Проводи повинні бути ізольовані та захищені від механічного впливу. Якщо кабель прокладається через металеві грані, то вібрація призводить до протирання ізоляції та порушення цілісності жили. Знайти місце прориву можна лише при застосуванні спеціального тестера.
 • Місце контакту можна назвати слабким місцем системи. Занадто висока вологість стає причиною появи корозії, що зменшує провідність. Прибрати її можна механічним чищенням або при застосуванні спеціального складу.

Ремонт передбачає застосування витратних матеріалів. У деяких випадках простіше провести заміну контактів та інших пошкоджених елементів системи.