Заміна троса зчеплення ВАЗ 2109

знімаючи жабо

 • Підніміть автомобіль за допомогою домкрата.
 • Відкрутіть гайку фіксації троса. Вона розташовується під педаллю зчепи.
 • На тязі педальки розташовується колечко і стопорне кільце.
 • Для зняття троса вам буде потрібно розібратися з утримує його шплинтом. Для його демонтажу візьміть ключ на 8, і відкрутіть шплінт.
 • Тепер він частково вільний, оскільки до цих пір утримується на місці кріплення.
 • Зніміть жабо і склоочисник, потім підніміть капот.
 • В підкапотному просторі знайдете точку фіксації троса. Демонтаж виконується ключем на 19, яким потрібно відкрутити гайку.
 • Гумку часто використовують стару, якщо вона не зношена. Та й міняти її складно самостійно. Але якщо потрібно, поміняйте. Побачивши там незрозумілі проводки, сміливо їх виймайте. Ніяких функцій вони не виконують.
 • Вставте гумку в отвір, через яке йшов трос.
 • Всі кріплення, болтики, гайки складіть в окрему коробочку, щоб не втратити.
 • Встановіть новий трос, закрутіть фіксуючу скобу під капотом.

Заміна троса зчеплення lada 2108 (ВАЗ 2108)

Зчеплення ВАЗ 2109 складається з кошика зчеплення, натискного диска, вичавного підшипника, лапки приводу, вичавного підшипника, троса і педалі зчеплення. Те, що привід зчеплення тросиковий, а не гідравлічний, як у моделей класики, є відмінною рисою ВАЗ 2109.

У моделях класики педаль зчеплення при натисканні тисне на поршень головного циліндра зчеплення, від якого по трубці, тиск рідини передається на робочий циліндр зчеплення. У ВАЗ 2109 все простіше, педаль зчеплення з’єднана з лапкою включення зчеплення через трос. Трос зчеплення приєднаний до педалі зчеплення і заводиться в підкапотний простір.

Замена тросика сцепления на ваз 21099,2109,2108

Далі через регулювальну гайку натягу троса він підводиться до лапці.

Заміна троса зчеплення ВАЗ 2109 проводиться в разі його обриву або тугого ходу. Послідовність дій така: Від’єднуємо трос від лапки зчеплення.

Потім від’єднуємо трос від педалі зчеплення з салону ВАЗ 2109.

Зрозуміти, що у ВАЗ 2109 обірвався трос зчеплення просто: перестануть включатися передачі на працюючому двигуні. Ви натиснете педаль, спробуєте включити першу передачу, але вона не буде включатися, а буде чути скрегіт шестерень, так як зчеплення включено і крутний момент передається на коробку передач.

Попросіть кого-небудь натискати зчеплення, а самі відкрийте капот і дивіться, якщо при натисканні і відпуску педалі лапка включення зчеплення не ворушиться, значить порваний трос зчеплення ВАЗ 2109 і він підлягає заміні.

Необхідно послабити натяг троса зчеплення. Також є інша крайність, коли трос зчеплення занадто слабо натягнутий і зчеплення не до кінця відключається.

У такому випадку при включенні передач буде чути хрускіт шестерень. Необходімно підтягнути трос зчеплення ВАЗ 2109. На Головну.

трос, зчеплення, 2109

Як поміняти вилку зчеплення

У будь-якому випадку, якщо проводиться заміна зчеплення неповним комплектом, а тільки будь-якого елементу, слід звернути основну увагу на наступне:

При виявленні будь-якого з даних дефектів, спробуйте усунути його, якщо це не возможнопросто замініть пошкоджені деталі.

Заміна троса зчеплення без зняття жабо

Замінити трос без зняття жабо набагато легше, ніж з його зняттям, так як другий варіант передбачає безліч непотрібних маніпуляцій. Щоб без зусиль замінити його в домашніх умовах, необхідно:

 • Відкрутити кріплення троса, використовуючи ключ на 19.
 • Вийняти наконечник троса з вилки зчеплення.

Примітка: іноді ця дія є зайвим. Це залежить від місця, в якому був порваний трос.

В салоні під педаллю потрібно знайти гайку кріплення троса. Вона дуже маленька, тому щоб її зняти знадобиться ключ на 8.

 • Відчепити скобу, за допомогою якої кріпиться наконечник троса з педаллю зчеплення. Щоб здійснити цю дію, слід якомога вище підняти педаль зчеплення, після чого викруткою зачепити кліпсу.
 • Витягнути трос зчеплення. За нього не потрібно занадто сильно смикати. Справа не в тому, що він порветься, він же і так вже порваний. Просто можна нашкодити «гнізда», в якому він знаходився. Витягати його потрібно прямо через салон.

Примітка: в каналі троса можуть бути зайві дроти, які будуть заважати вийняти трос. Їх можна сміливо виривати, так як вони не несуть ніякої користі. Також можуть заважати шайби під капотом. В цьому випадку їх потрібно акуратно відкрутити.

 • Зняти скобу, розташовану на важелі педалі. Після цього буде легше вийняти трос.
 • Повільними рухами засунути в отвір новий трос через салон в капот.

Закріпити все необхідно в зворотному порядку.

Примітка: найскладнішим моментом буде одягнути скобу кріплення наконечника на колишнє місце. Проникнути туди не так-то й просто. Саме тому багато хто знімає жабо.

 • Однак скобу кріплення можна повернути на місце інакше. Зі звичайної скріпки слід зробити кліпсу. З її допомогою потрібно закріпити цю скобу. При необхідності можна використовувати пасатижі.
 • Бажано в кінці змастити трос маслом або мастилом (вона взимку не замерзає), щоб він став більш еластичним.

Заміна зчеплення на ВАЗ 2109/21099 без зняття КПП

Проводити заміну зчеплення ВАЗ 2109/21099 без зняття КПП досить складно. Ви не знайдете інструкцій і рекомендацій в керівництві по експлуатації автомобіля на цю тему. Дані рекомендація заснована на досвіді автолюбителів, які діляться своїм досвідом заміни зчеплення.

Основна проблема при заміні зчеплення полягає в тому, що не у кожного автомобіліста є естакада, яма, а тим більше підйомник, і треба зробити так, щоб масивна КПП не впала на землю. А піднімати її проблематично, так як підлізти під машину з нею неможливо. Всі дії по зняттю КПП майже не відрізняються від вище наведеної інструкції, за винятком нюансів:

Замена троса сцепления ВАЗ 2109

А ось установка трохи відрізняється від того процесу, який показаний в інструкції:

Заміна зчеплення ВАЗ 2109.

Зчеплення ВАЗ 2109 серійного виробництва володіє запасом навантаження приблизно до 50 відсотків. Тому при форсуванні движка воно просто не витримує зростаючих навантажень і починає «буксувати» і ламатися. Дана проблема вирішується заміною зчеплення.

При цьому нове зчеплення повинно відповідати існуючим навантаженням, володіти необхідним запасом міцності, а також передавати крутний момент движка на первинний вал і на колеса. Адже коли зчеплення починає пробуксовувати, воно постійно розігрівається, від чого починається процес його руйнування. Що неприпустимо, адже даний вузол авто грає одну з ключових ролей в пристрої останнього

Саме тому щодо технічного стану зчеплення автовласником має виявлятися підвищена увага

трос, зчеплення, 2109

Заміна троса зчеплення ВАЗ 2108 2109 21099

як своїми силами поміняти трос зчеплення на автомобілях ВАЗ.

 • відвернути гайку, розташовану під педаллю;
 • трохи нижче знаходиться контргайка, яку слід закрутити;
 • далі потрібно закрутити і першу открученную гайку;
 • тепер необхідно максимально прикрутити гумову шайбу до вилки.

Педаль зчеплення і гальма повинні знаходитися на одному рівні. Якщо ПС буде вище, вона швидко зноситься.

Таким чином, процедура заміни ТС на автомобілі ВАЗ 2109 не надто складна і може бути виконана в домашніх умовах, а значить автовласник зможе заощадити на автосервісі.

Покрокова інструкція по заміні

Для проведення процедури машину необхідно підняти. Найкраще скористатися оглядовою ямою, естакадою або підйомником, але досить буде підняти за допомогою домкратів.

Нюанси проведення робіт

Дотримання всіх рекомендацій з керівництва від автовиробника не гарантує того факту, що все робиться просто і швидко. Далеко не кожен власник автомобіля має можливість загнати машину на яму або естакаду. Підйомник відмінно підійде для проведення робіт, але він теж є далеко не у всіх.

При зверненні в будь-який сервіс. заміну зроблять протягом кількох годин, але за таку послугу потрібно викласти чималу суму. Для самостійного проведення робіт, можливо, знадобиться цілий день. Може і більше, якщо у вас немає досвіду в ремонті машини.

Велика частина часу витрачається на розбирання та складання. Операція по заміні вузла займе у вас не більше півгодини. Далі в статті ми розглянемо процес заміни зчеплення без ями / підйомника.

інструменти

Процедура триває не більше 15-20 хвилин. Щоб провести його, немає необхідності у великій кількості інструментів і матеріалів, досить підготувати:

 • набір ключів;
 • викрутка.
 • Замінити тросик зчеплення на автомобілі ВАЗ-2114 досить легко і просто. Так, будь-який, навіть початківець автолюбитель, здатний зробити це самостійно за 1 годину у себе в гаражі. Особливу увагу варто приділити вибору вироби та якості.

  Так, якісна деталь буде служити досить довго і весь свій ресурс. Якщо сам процес заміни здався складним і неможливим, рекомендується звернутися в автосервіс.

  етапи

  Заміна транспортного засобу на ВАЗ 2109 складається з наступних етапів:

  • По-перше, робота виконується в моторному відсіку.
  • В автомобілі ВАЗ 2109 кабель прикріплений до коробки завдяки металевому кронштейну. Щоб зняти замінюється деталь з кронштейна, необхідно послабити кріпильні елементи.
 • Потім зніміть нижній кінець кабелю з вилки виключення зчеплення.
 • Для подальшої роботи вам потрібно перейти в салон автомобіля. Обов’язково має бути від’єднано автомобіль від педалі. Для цього зніміть гумові килимки і зніміть килим.
 • Потім вам потрібно витягнути затискної зажим за допомогою звичайної викрутки, а потім видалити палець, який з’єднує TC з кронштейном педалі.
 • Наступний крок. отримати кабель. З салону в моторному відсіку встановлена ​​гумова подушка. Під рульовим колесом в перегородці кузова знаходиться отвір, через яке ми витягуємо оболонку кабелю, виштовхуючи гумову подушку, потім витягуємо старий автомобіль.
 • Потім починається процес установки, який починається з інтер’єру автомобіля. Нова деталь повинна проходити через отвір під днищем і фіксувати наконечник на пальці PS за допомогою утримує кліпу.
 • Потім закріпіть ТЗ в коробці, щоб гумова втулка перебувала в кронштейні. Таким чином можна уникнути пошкодження різьблення.
 • Потім вам потрібно надіти наконечник на вилку.
 • Щоб зробити кабель більш еластичним, бажано змастити його олією.
 • Після установки нового автомобіля вам необхідно перевірити роботу механізму і відрегулювати всі деталі.
 • Щоб відрегулювати автомобіль, відпустіть контргайку. Це дозволить регулювальної гайки вільно перемещаться.Регуліровочная гайка 1 і стопорная гайка 2
 • З його допомогою необхідно потягнути автомобіль на оптимальну відстань. Якщо ви потягнете, тоді він може знову зламатися, якщо ви не утримаєтеся, як очікувалося, він не буде змінений.

  Після будь-яких маніпуляцій з PS, він повинен бути скоректований. Для цього вам необхідно зробити наступне:

  оригінальний артикул

  2109-1602210-10. оригінальний каталожний номер троса зчеплення виробництва АвтоВАЗ. Встановлюється він досить легко і просто, а також не вимагає доопрацювань і удосконалень.

  Заміна троса зчеплення ВАЗ 2108 2109 21099

  як своїми силами поміняти трос зчеплення на автомобілях ВАЗ.