Замок запалювання ВАЗ 2106 підключення

Table of Contents

Зняття несправного пристрою

Для зняття замку запалювання ВАЗ 2106 необхідні наступні інструменти:

За відсутності шила для демонтажу пристрою можна використовувати довгий тонкий цвях перетином 1,5-2 мм з широким капелюшком або викрутку для відкручування маленьких шурупів з корпусу мобільних телефонів.

Перед здійсненням основної процедури необхідно зняти мінусову клему з акумуляторної батареї. Незважаючи на те, що струм напругою в 12 вольт практично нешкідливий для здоров’я дорослої людини, при знятті пристрою можна ненароком замкнути дроти, що, в свою чергу, може призвести до виходу з експлуатації важливого електричного обладнання автомобіля.

 • Для початку вставити ключ у вимикач запалення та повернути його на 90 градусів, у положення «0». Це потрібно для того, щоб штифт, що утримує кермовий вал від провертання, трохи увійшов у секретну частину і не заважав демонтажу.
 • Далі необхідно зняти пластиковий кожух кермової колонки. Для цього послідовно відкрутити 5 гвинтів, що з’єднують між собою нижню та верхню частину кожуха.
 • Потім акуратно підняти верхню частину кожуха кермової колонки і витягнути вгору. Після цього прибрати обидві частини кожуха убік.
 • Далі знайти і відкрутити гвинти, що кріплять сам пристрій. Їх два, вони розташовані знизу вимикача, праворуч та ліворуч.
 • Потім відчепити дроти від контактів вимикача запалювання.
 • Далі знайти плоску щілину на кронштейні ліворуч від пристрою, встромити туди шило і з силою вдавити їм фіксатор.
 • Після цього можна виймати пристрій з кронштейна, підчепивши його шліцевою викруткою.

Якщо, незважаючи на всі докладені зусилля, вимикач «відмовляється» вилазити з кронштейна, то фіксатор не дотиснути до кінця. Потрібно натиснути на фіксатор шилом, а потім трохи повести ключем ліворуч і праворуч, не провертаючи його. Фіксатор стиснеться до кінця, і залишиться лише витягнути вимикач.

Заміна замку запалювання Niva

У всіх автомобілях використовується велика кількість різної електроніки, яка підвищує рівень комфорту водія, а також необхідна для роботи ДВЗ та всього автомобіля. Як правило, ланцюги живлення не можуть постійно перебувати під напругою, тому для вмикання та відключення ланцюгів керування автомобілем використовується замок запалювання.

У даній статті мова йтиме про замк запалення на автомобілі LADA Niva (2121, 21213,21214 і т.д.п.), а саме про причини його поломки, способи усунення їх, самостійну заміну та багато іншого.

Замок запалювання ВАЗ 2106 підключення

Схема

Будова замку

Запірний стрижень Корпус Валик Контактний диск Контактна втулка Колодка Виступ контактної частини.

Механізм замку з’єднується з безліччю проводів. Вони продовжуються від акумулятора, з’єднуючи в єдиний ланцюжок всі електричні прилади автомобіля. Під час повороту ключа запалення відбувається замикання електроланцюжка від клеми акумулятора до котушки запалювання.

В результаті струм проходить по проводах до замку запалення, через його контакти прямує до індукційної котушки, після чого повертається назад на клему. Під час коли електрика проходить через котушку, в ній виробляється висока напруга, яку вона передає на свічку запалювання. Отже, ключ замикає контакти ланцюга запалювання, тим самим запускаючи двигун автомобіля.

Замок запалювання, як і всі запчастини, згодом потребує ремонту або заміни. І з цим цілком зможе впоратися будь-який автоаматор, маючи мінімальний запас необхідних знань.

Як зняти

На всіх класичних автомобілях ВАЗ замок запалювання розташований знизу, зліва на рульовій колонці. Для заміни необхідно:

Вимкнути акумуляторну батарею

Зняти пластмасовий кожух, попередньо відкрутивши гвинти його кріплення.

Потім відкручуємо два гвинти кріплення замка запалення до кронштейна.

Вставляємо ключ і встановлюємо його в положення 0, щоб вимкнути протиугінний пристрій.

Вставляємо шило в отвір у кронштейні та натискаємо фіксатор. Після чого виймаємо сам замок.

Після зняття рекомендується помітити дроти контактів, щоб при наступному підключенні нічого не переплутати.

Як змінити

Зняття замку запалювання на ВАЗ-2106 починається з розбирання кожуха кермової колонки. Відкручуємо п’ять болтів і знімаємо його половинки. Перед тим, як приступити до розбирання електричної частини замку, дуже до речі відключити акумулятор, знявши мінусову клему або відвернувши болт вимикача. Після цього виймаємо пружинне стопорне кільце із задньої частини корпусу замку та виймаємо контактну групу. Відводимо її убік, щоб не заважала, і починаємо знімати сам замок.

замок, запалювання, 2106, підключення

Він кріпиться в кронштейні рульового валу двома болтиками, після відкручування яких нічого не відбувається. Марно намагатися витягнути замок із гнізда, якщо не знати про спеціальний стопор. Він знаходиться на корпусі замку під кронштейном. Цей стопор вдавлюємо в замок тонкою викруткою через маленький отвір у кронштейні. Далі, за всіма інструкціями, замок повинен вільно витягуватись, проте це не виходить.

Перешкодою, яка ніде не описана, стає протиугінний стрижень. Він хоч і перебуває у «відключеному» стані, все одно чіпляється за кермовий вал. Щоб витягнути замок, доводиться здійснювати маніпуляції із ключем. У різних положеннях личинки замку, протиугін теж рухається і максимально утоплюється, коли ключ знаходиться в положенні «Стартер». За кілька хвилин замок вдається витягнути з кронштейна.

Ось тут саме час написати, що складання вузла слід проводити у порядку, зворотному зняттю. І в цілому, це буде правильно. Спочатку потрібно вставити новий замок у кронштейн, втопивши фіксатор і тримаючи ключ у стартерному положенні, закрутити болтики, потім підключити дроти. Цьому потрібно приділити особливу увагу, тому що неправильно підключена контактна група може вивести з ладу стартер або систему запалення. Проводи зі старої групи на нову перечіплюємо по одному, звіряючи номери на контактах. Після цього збираємо кожух кермової колонки.

Встановлення

Для виконання ремонтних робіт із заміни замку запалювання ВАЗ 2106 нам знадобляться: викрутка, тестер та тонке шило. За наявності всього необхідного можна приступати до ремонту.

На автомобілі замок запалювання розташований з боку водія, закріплений з лівого боку керма на кронштейні кермового механізму під панеллю приладів.

Насамперед необхідно позбавитися декоративного кожуха валу рульового управління, виверніть гвинти кріплення і зніміть його. Подібні дії ми виконували при заміні валу рульового керування.

Після зняття декоративного кожуха, відверніть два гвинти кріплення замка запалювання до корпусу, потім вставте в замок ключ і увімкніть положення «0», при якому вимикається протиугінний пристрій. Через отвір у кронштейні, натисніть тонким шилом на фіксатор замку і вийміть замок запалювання із посадкового гнізда.

На цьому ремонтні роботи зі зняття замку запалювання ВАЗ 2106 завершено.

На моделях ВАЗ 2108 і вище, до замку підключений пакетник з проводами, тобто нічого не треба маркувати і повністю виключається можливість переплутати дроти під час встановлення нового вимикача. Ну а на моделях ВАЗ 2107 і нижче такого немає, кожен провід підключений окремо, тому знімаючи кожен провід, його необхідно маркерувати, щоб при подальшій установці не переплутати.

Для заміни контактної групи замку запалення необхідно тонкою викруткою або шилом підчепити з краю стопорне кільце і зняти контактну частину. При установці нової контактної частини орієнтуйте її таким чином, щоб клеми «15» і «30» знаходилися з боку запірного стрижня.

На цьому ремонтні роботи завершені, встановіть новий замок запалювання в порядку зворотного зняття, приєднайте дроти, перенісши маркування зі старого вимикача на новий.

Розпинування

Тут показано розпинування замку запалювання ВАЗ 2106, яке допоможе коректному використанню функціоналу цього елемента енергосистеми транспортного засобу.

Нумерація позиції ЗЗ Найменування контактів виробу Задіяні ланцюги енергосистеми
“0”. викл. 30 та 30/1 Ланцюги системи запалення задіяні в аварійному режимі
“I”. запалення

30-INT

30/1-15

Кормове та фронтальне світло оптичної системи, очисник та омивальний елемент лобового скла, опалювальний компонент системи охолодження

БСЗ (бортова система запалювання), ініціація генераторного блоку, датчики приладів контрольного щитка, сигнали звукового і світлового типу «поворотників»

“II”. стартер

30-INT

30/1-15

30-50

Кормове та фронтальне світло оптичної системи, очисник та омивальний елемент лобового скла, опалювальний компонент системи охолодження транспортного засобу

Стартерний ланцюг

«III» – позиція стоянки

30-INT

30/1

Кормове та фронтальне світло оптичної системи, очисник та омивальний елемент лобового скла, опалювальний компонент системи охолодження

Про всяк випадок, розпинування на колодці така: 15 блакитний з чорним (подвійний) 30/1 коричневий 50 червоний 30 рожевий INT чорний (подвійний)

Несправності

Нерідко після тривалої експлуатації нестійка робота вмикача запалення пояснюється підгорання контактів або ослаблення контактних стійок в опорній пластині. У такій ситуації можна спробувати очистити контакти за допомогою звичайного надфілю (краще алмазного) з подальшим промиванням спиртом або бензином. Наждачний папір використовувати не рекомендується, так як його зерна легко впроваджуються в м’який матеріал пластин і користі від такої зачистки не буде.

Що стосується гуляючих стійок, то їх можна закріпити за допомогою шматочків пластмаси з остаточним закріпленням за допомогою епоксидного клею. Якщо стійки деформувалися (такий дефект характерний для ранніх моделей) то їм надають початкову форму за допомогою маленьких плоскогубців.

замок, запалювання, 2106, підключення

Наступна група несправностей замків запалювання ВАЗ пов’язана з виробленням кулачків пластмасового валика. У цьому випадку відновити вихідну форму робочих виступів можна за допомогою звичайного паяльника, нанісши на потрібні місця шар полістиролу. Головне, щоб виконана наплавка вийшла однорідною і не мала бульбашок та раковин. Остаточний профіль надають надфілем.

До речі, перед тим як «грішити» на замок як такий, незайвим буде перевірити стан контактів у місцях підключення проводів, причому тих, що йдуть не тільки до вмикача замка, а й переривника та котушки – досить часто вирішення проблеми ховається саме тут.

Після закінчення робіт із відновлення замку запалення слід перевірити, наскільки стала працездатною контактна група. Для цієї мети слід, провертаючи валик вручну, одночасно, за допомогою омметра, заміряти у всіх положеннях надійність з’єднання контактів. Для наочності можна скористатися нескладним пристроєм у вигляді лампочки та батарейки, у цьому випадку наявність контакту підтверджується стійким свіченням лампочки.

Необхідно сказати, що надійність вимикачів запалювання на пізніших виробах ВАЗівського концерну (ВАЗ 2110, ВАЗ 2112 та ін.).), також далека від досконалості, до того ж ремонтувати їх, як правило, не вдається і доводилося відразу змінювати. Однак у будь-якому випадку, перш ніж йти на такий крок слід, попередньо, перевірити чи справді замок відмовив. Найпростіше подібну процедуру зробити, вимірюючи опір на контактній колодці замку, встановлюючи ключ по черзі у всі три робочі положення. Для справного замку ці опори практично дорівнюють нулю.

За бажання можна перевірити і справність підсвічування, для чого на контакти 2 і 6 колодки бортового джгута потрібно подати напругу від джерела 12В. Якщо лампа не спалахнула, то вона несправна або є обрив ланцюга її живлення.

Заміна пристрою

Перш ніж проводити заміну замку запалення, варто визначити: чи піддається ремонту. Іноді заміна просто не доцільна, оскільки поломка може бути незначною, і при заміні окремого елемента вона буде усунена. Але якщо, все-таки, заміна необхідна, то давайте розберемо, як правильно її зробити.

READ  Заміна хрестовини рульового валу Lacetti

Перед початком роботи, обов’язково підготуйте слюсарний інструмент, напилок з тонким наконечником, та мультиметр. Насамперед, із замку необхідно демонтувати захисний корпус. Далі, для вилучення замку запалювання, слід відкрутити його кріплення, і встановити ключ у положення “0”, для відключення блокування.

Далі, схема розбору замку включає витяг фіксуючого елемента, через спеціальний проріз. Робиться це за допомогою заздалегідь приготовленого напилка. Тепер замок запалювання можна без проблем від’єднати від панелі.

При підключенні нового пристрою повинна дотримуватися спеціальна схема, тому, маркером слід помітити контакти, перед їх відключенням від деталі. Підключення нового замку проводиться строго по розпинуванню, позначеному на його обід.

Розпинування запалювання ВАЗ 2106 розшифровується таким чином:

 • Значення “0” контакти 30 та 30/1, відключають систему живлення, переводячи її в аварійний режим роботи.
 • Значення “I” контакти 30/1-15 і 30-INT, включають системи освітлення (фронтального та внутрішнього), склоочисник, моторчик омивача, вентилятор обігрівача та кондиціонера, генераторний блок, датчики щитка приладової панелі, сигнали поворотів та звукові сигнали, а також саму систему запалювання.
 • Значення “II” контакти 30/1-15, 30-INT і 30-50, залишають включеними попередні елементи, за винятком системи запалення, генераторного блоку та приладів щитка. Також, включається стартерний ланцюг, і двигун починає працювати.
 • Значення “III” контакти 30-INT і 30/1, вважається стоянковою позицією, припиняє роботу стартерного ланцюга, залишає робочою систему освітлення, очищувачі, моторчик омивача та систему охолодження.

Після того, як схема замку буде підключена, випробуйте її працездатність у всіх режимах, використовуючи мультиметр. Для цього, відключіть клему акумуляторної батареї, та встановіть мультиметр між контактом, та плюсом АКБ. Поверніть ключ запалення таким чином, щоб він активував саме контакт, що перевіряється. Якщо на панелі мультиметра з’явиться ознака працездатності, то значить, що схема дотримана правильно. Таку процедуру слід провести для чотирьох положень контактів.

Замок запалювання ВАЗ-2106: схема підключення проводів

У «класичних» автомобілях ВАЗ двигун запускається за допомогою стартера. Для замикання контактів на останньому використовується замок запалювання. За рахунок подібної конструкції вдається забезпечити певний рівень безпеки транспортного засобу від угону.

Якщо стався зношування або поломка вузла, то підключення замку запалювання ВАЗ-2106 можна провести самостійно в гаражних умовах. Для роботи знадобиться невеликий арсенал із інструментів та куплений новий замок.

Кнопка для запуску двигуна

Багато власниківкласики” для зручнішого пуску двигуна встановлюють кнопку. Кнопку підключають у ланцюг живлення стартера, у розрив червоного дроту який підключений до контакту 50 на замку. Запуск двигуна провадиться за наступним алгоритмом:

 • Встановлюється ключ у замку в положення один.
 • Включають стартер натисканням кнопки.
 • Тільки двигун запустився, кнопку відпускають та починають рух.
 • Для того, щоб зупинити двигун, потрібно провернути ключ у положення нуль.

Які несправності можуть статися у роботі замку запалювання?

Що являє собою схема підключення проводів ЗЗ, як зняти, як підключити, провести заміну та ремонт механізму в гаражних умовах? Для початку пропонуємо розібратися в основних поломках, які можуть статися з девайсом. Сам собою ЗЗ складається з механічної, а також контактної частин. У механічну частину пристрою вставляється ключ, а в контактній групі розташовані всі необхідні для роботи контакти та дроти.

Однією з основних причин поломки шісткового ЗЗ є заклинювання пристрою у разі спроби викрадення автомобіля. Якщо ЗЗ заклинить, то, зрозуміло, запуск двигуна буде неможливим.

Заміна замку запалювання ВАЗ 2107 та 2106, 2101, 2103, 2104 та 2105

Крім того, однією з найбільш поширених причин вважається саме поломка контактної групи. Як показує практика, дана складова може зламатися через коротке замикання або закислення контактів, а також проблема може полягати в пошкодженні ізоляції. Основними ознаками непрацездатності ЗЗ є неможливість запуску двигуна, а також відмова в роботі відразу кількох споживачів енергії, які, як здається, не пов’язані між собою.

Як правильно підключити замок запалювання на ВАЗ 2106?

Як підключити котушку запалювання за посиланням.

Схема

Будова замку

Запірний стрижень Корпус Валик Контактний диск Контактна втулка Колодка Виступ контактної частини.

Механізм замку з’єднується з безліччю проводів. Вони продовжуються від акумулятора, з’єднуючи в єдиний ланцюжок всі електричні прилади автомобіля. Під час повороту ключа запалення відбувається замикання електроланцюжка від клеми акумулятора до котушки запалювання.

В результаті струм проходить по проводах до замку запалення, через його контакти прямує до індукційної котушки, після чого повертається назад на клему. Під час коли електрика проходить через котушку, в ній виробляється висока напруга, яку вона передає на свічку запалювання. Отже, ключ замикає контакти ланцюга запалювання, тим самим запускаючи двигун автомобіля.

Замок запалювання, як і всі запчастини, згодом потребує ремонту або заміни. І з цим цілком зможе впоратися будь-який автоаматор, маючи мінімальний запас необхідних знань.

Як зняти

На всіх класичних автомобілях ВАЗ замок запалювання розташований знизу, зліва на рульовій колонці. Для заміни необхідно:

Вимкнути акумуляторну батарею

Зняти пластмасовий кожух, попередньо відкрутивши гвинти його кріплення.

Потім відкручуємо два гвинти кріплення замка запалення до кронштейна.

Вставляємо ключ і встановлюємо його в положення 0, щоб вимкнути протиугінний пристрій.

Вставляємо шило в отвір у кронштейні та натискаємо фіксатор. Після чого виймаємо сам замок.

Після зняття рекомендується помітити дроти контактів, щоб при наступному підключенні нічого не переплутати.

Як змінити

Зняття замку запалювання на ВАЗ-2106 починається з розбирання кожуха кермової колонки. Відкручуємо п’ять болтів і знімаємо його половинки. Перед тим, як приступити до розбирання електричної частини замку, дуже до речі відключити акумулятор, знявши мінусову клему або відвернувши болт вимикача. Після цього виймаємо пружинне стопорне кільце із задньої частини корпусу замку та виймаємо контактну групу. Відводимо її убік, щоб не заважала, і починаємо знімати сам замок.

Він кріпиться в кронштейні рульового валу двома болтиками, після відкручування яких нічого не відбувається. Марно намагатися витягнути замок із гнізда, якщо не знати про спеціальний стопор. Він знаходиться на корпусі замку під кронштейном. Цей стопор вдавлюємо в замок тонкою викруткою через маленький отвір у кронштейні. Далі, за всіма інструкціями, замок повинен вільно витягуватись, проте це не виходить.

Перешкодою, яка ніде не описана, стає протиугінний стрижень. Він хоч і перебуває у «відключеному» стані, все одно чіпляється за кермовий вал. Щоб витягнути замок, доводиться здійснювати маніпуляції із ключем. У різних положеннях личинки замку, протиугін теж рухається і максимально утоплюється, коли ключ знаходиться в положенні «Стартер». За кілька хвилин замок вдається витягнути з кронштейна.

Ось тут саме час написати, що складання вузла слід проводити у порядку, зворотному зняттю. І в цілому, це буде правильно. Спочатку потрібно вставити новий замок у кронштейн, втопивши фіксатор і тримаючи ключ у стартерному положенні, закрутити болтики, потім підключити дроти. Цьому потрібно приділити особливу увагу, тому що неправильно підключена контактна група може вивести з ладу стартер або систему запалення. Проводи зі старої групи на нову перечіплюємо по одному, звіряючи номери на контактах. Після цього збираємо кожух кермової колонки.

Встановлення

Для виконання ремонтних робіт із заміни замку запалювання ВАЗ 2106 нам знадобляться: викрутка, тестер та тонке шило. За наявності всього необхідного можна приступати до ремонту.

На автомобілі замок запалювання розташований з боку водія, закріплений з лівого боку керма на кронштейні кермового механізму, під панеллю приладів.

Насамперед необхідно позбавитися декоративного кожуха валу рульового управління, виверніть гвинти кріплення і зніміть його. Подібні дії ми виконували при заміні валу рульового керування.

Після зняття декоративного кожуха, відверніть два гвинти кріплення замка запалювання до корпусу, потім вставте в замок ключ і увімкніть положення «0», при якому вимикається протиугінний пристрій. Через отвір у кронштейні, натисніть тонким шилом на фіксатор замку і вийміть замок запалювання із посадкового гнізда.

На цьому ремонтні роботи зі зняття замку запалювання ВАЗ 2106 завершено.

На моделях ВАЗ 2108 і вище, до замку підключений пакетник з проводами, тобто нічого не треба маркувати і повністю виключається можливість переплутати дроти під час встановлення нового вимикача. Ну а на моделях ВАЗ 2107 і нижче такого немає, кожен провід підключений окремо, тому знімаючи кожен провід, його необхідно маркерувати, щоб при подальшій установці не переплутати.

Для заміни контактної групи замку запалення необхідно тонкою викруткою або шилом підчепити з краю стопорне кільце і зняти контактну частину. При установці нової контактної частини орієнтуйте її таким чином, щоб клеми «15» і «30» знаходилися з боку запірного стрижня.

На цьому ремонтні роботи завершені, встановіть новий замок запалювання в порядку зворотного зняття, приєднайте дроти, перенісши маркування зі старого вимикача на новий.

Розпинування

Тут показано розпинування замку запалювання ВАЗ 2106, яке допоможе коректному використанню функціоналу цього елемента енергосистеми транспортного засобу.

Нумерація позиції ЗЗ Найменування контактів виробу Задіяні ланцюги енергосистеми
“0”. викл. 30 та 30/1 Ланцюги системи запалення задіяні в аварійному режимі
“I”. запалення

30-INT

30/1-15

Кормове та фронтальне світло оптичної системи, очисник та омивальний елемент лобового скла, опалювальний компонент системи охолодження

БСЗ (бортова система запалювання), ініціація генераторного блоку, датчики приладів контрольного щитка, сигнали звукового і світлового типу «поворотників»

“II”. стартер

30-INT

30/1-15

30-50

Кормове та фронтальне світло оптичної системи, очисник та омивальний елемент лобового скла, опалювальний компонент системи охолодження транспортного засобу

Стартерний ланцюг

«III» – позиція стоянки

30-INT

30/1

Кормове та фронтальне світло оптичної системи, очисник та омивальний елемент лобового скла, опалювальний компонент системи охолодження

Про всяк випадок, розпинування на колодці така: 15 блакитний з чорним (подвійний) 30/1 коричневий 50 червоний 30 рожевий INT чорний (подвійний)

Несправності

Нерідко після тривалої експлуатації нестійка робота вмикача запалення пояснюється підгорання контактів або ослаблення контактних стійок в опорній пластині. У такій ситуації можна спробувати очистити контакти за допомогою звичайного надфілю (краще алмазного) з подальшим промиванням спиртом або бензином. Наждачний папір використовувати не рекомендується, так як його зерна легко впроваджуються в м’який матеріал пластин і користі від такої зачистки не буде.

Що стосується гуляючих стійок, то їх можна закріпити за допомогою шматочків пластмаси з остаточним закріпленням за допомогою епоксидного клею. Якщо стійки деформувалися (такий дефект характерний для ранніх моделей) то їм надають початкову форму за допомогою маленьких плоскогубців.

Наступна група несправностей замків запалювання ВАЗ пов’язана з виробленням кулачків пластмасового валика. У цьому випадку відновити вихідну форму робочих виступів можна за допомогою звичайного паяльника, нанісши на потрібні місця шар полістиролу. Головне, щоб виконана наплавка вийшла однорідною і не мала бульбашок та раковин. Остаточний профіль надають надфілем.

До речі, перед тим як «грішити» на замок як такий, незайвим буде перевірити стан контактів у місцях підключення проводів, причому тих, що йдуть не тільки до вмикача замка, а й переривника та котушки – досить часто вирішення проблеми ховається саме тут.

Після закінчення робіт із відновлення замку запалення слід перевірити, наскільки стала працездатною контактна група. Для цієї мети слід, провертаючи валик вручну, одночасно, за допомогою омметра, заміряти у всіх положеннях надійність з’єднання контактів. Для наочності можна скористатися нескладним пристроєм у вигляді лампочки та батарейки, у цьому випадку наявність контакту підтверджується стійким свіченням лампочки.

READ  Заміна олії в АКПП rav4

Необхідно сказати, що надійність вимикачів запалювання на пізніших виробах ВАЗівського концерну (ВАЗ 2110, ВАЗ 2112 та ін.).), також далека від досконалості, до того ж ремонтувати їх, як правило, не вдається і доводилося відразу змінювати. Однак у будь-якому випадку, перш ніж йти на такий крок слід, попередньо, перевірити чи справді замок відмовив. Найпростіше подібну процедуру зробити, вимірюючи опір на контактній колодці замку, встановлюючи ключ по черзі у всі три робочі положення. Для справного замку ці опори практично дорівнюють нулю.

За бажання можна перевірити і справність підсвічування, для чого на контакти 2 і 6 колодки бортового джгута потрібно подати напругу від джерела 12В. Якщо лампа не спалахнула, то вона несправна або є обрив ланцюга її живлення.

Заміна контактної групи та встановлення замку запалювання

Як уже говорилося вище, є кілька причин, через які доводиться виконувати цю роботу. Однією з них є підгорання контактної групи. У цьому випадку весь замок міняти не потрібно. При цьому заміна контактної групи не завдасть вам особливого клопоту. Щоб її вийняти, слід відвести пружинне кільце. Після цього контактна група просто випадає сама. Тепер залишилося тільки поставити на її місце нову. Робити це слід таким чином, щоб паз, що є на контактній групі, точно співпав зі штоком секретної частини. Переконавшись, що все село, як треба, закріплюємо її за допомогою пружинного кільця.

Перевірка працездатності

Діагностика правильності виконаних робіт проводиться так:

 • До акумуляторної батареї приєднуються клеми.
 • Ключ вставляється в ЗЗ Якщо всі контактні компоненти під’єднані правильно, то жодна система авто активована не буде.
 • Потім ключ виставляється режим I. При такому положенні живлення надходить на СУД, генераторну установку, оптику та датчики контрольного щитка. Також здійснюється включення системи омива лобового скла та двірників, сигнальних лампочок та електросклопідйомників, якщо вони встановлені в авто. Потрібно перевірити роботу кожного вузла.
 • На наступному етапі діагностики ключ переводиться в положення II. Здійснюється подача електрики на всі описані вище системи, але також активується стартерний пристрій.

Якщо замок запалювання на ВАЗ 2106 підключений правильно, то запірний стрижень блокувального механізму буде висуватися і відключатися при перекладі ключа з 0 I.

Схема Підключення Замка Запалювання ВАЗ 2106

Не забувайте про те, що мінусова клема акумулятора повинна бути вимкнена під час заміни. Після того, як проведені всі роботи, можна підключати мінусову клему до АКБ і перевіряти працездатність механізму.

як підключити замок запалювання на ваз 2106

Механізм замку з’єднується з безліччю проводів. ЕЛЕКТРИЧНА СХЕМА на ВАЗ 2106 Після того, як кожух знято, всі елементи замку стають доступними і їх можна зняти.

Структура та призначення замку запалювання

Вимикач (замок) запалювання на всіх моделях «класики», у тому числі і на «шістці», абсолютно аналогічний за своїм пристроєм та конструкцією. Розглянемо його будову та принцип роботи.

 • Запірний стрижень
 • Корпус
 • Валик
 • Контактний диск
 • Контактна втулка
 • Колодка
 • Виступ контактної частини.

Механізм замку з’єднується з безліччю проводів. Вони продовжуються від акумулятора, з’єднуючи в єдиний ланцюжок всі електричні прилади автомобіля. Під час повороту ключа запалювання відбувається замикання електроланцюжка від клеми.

В результаті струм проходить по проводах до замку запалення, через його контакти прямує до індукційної котушки, після чого повертається назад на клему. Під час коли електрика проходить через котушку, в ній виробляється висока напруга, яку вона передає на свічку запалювання. Отже, ключ замикає контакти ланцюга запалювання, тим самим запускаючи двигун автомобіля.

Замок запалювання, як і всі запчастини, згодом потребує ремонту або заміни. І з цим цілком зможе впоратися будь-який автоаматор, маючи мінімальний запас необхідних знань.

При посадці в автомобіль будь-який водій повертає ключ у замку запалювання, щоб запустити двигун. Ця проста дія призводить до того, що стартерний двигун отримує від джерела живлення напругу, яка починає обертати колінчастий вал і запускає двигун. Якщо замок запалювання працює неправильно, подальша експлуатація автомобіля стає неможливою. Однак багато проблем можна вирішити власноруч.

Спочатку може здатися, що вимикач запалювання ВАЗ 2106 є несуттєвою частиною. Однак, якщо зазирнути всередину, то механізм є невід’ємною частиною будь-якого автомобіля, тому що він виконує запуск двигуна та живить електричну мережу. Крім подачі напруги на стартер, електрика замку подається на систему запалювання, пристрої, що дозволяють контролювати певні параметри автомобіля і т.п.д. Під час стоянки автомобіля пристрій деактивує системи та пристрої.

Перемикач запалювання подає напругу на стартерний двигун та на бортову мережу транспортного засобу.

Призначення та конструкція

Для простого опису призначення перемикача запалення цей механізм запобігає розрядці акумулятора через бортову мережу і забезпечує подачу напруги тільки тоді, коли це необхідно.е. під час роботи машини.

Основними елементами вимикача запалення є: 1. стопорна штанга; 2 корпус; 3 вал; 4 контактний диск; 5 контактна втулка; 6 буферний накопичувач

Вимикач запалювання на ВАЗ-шістці складається з наступних елементів:

Механізм блокування має велику кількість проводів. Вони надходять від акумулятора і з’єднують усі електричні пристрої автомобіля в єдиний електричний ланцюг. Коли ви повертаєте ключ, ланцюг замкнутий від. клеми живлення до котушки запалювання. Струм тече по дротах до замку запалення, а потім тече до котушки і назад до позитивного полюса батареї. Коли через котушку протікає струм, у котушці виробляється напруга, необхідна створення іскри на свічках запалювання. В результаті, коли контакти ланцюга запалення замкнуті ключем, двигун запускається.

Схема підключення

Вимикач запалювання підключається до електричного ланцюга дроти з роз’ємами на кінці. Якщо дроти підключені до механізму через роз’єм (великий круглий роз’єм), проблем із підключенням не повинно бути.

Провід замка може бути підключений окремо або через роз’єм.

Якщо дроти підключені окремо, необхідно дотримуватися наступної послідовності підключення:

 • контакт 15 синій із чорною смугою (запалювання, обігрівач автомобіля та інші пристрої);
 • Контакт 30 це рожевий провід;
 • Пін 30/1 коричневий;
 • шпилька 50 червона (стартер);
 • INT чорний (фари та вогні).

Вимикач запалювання підключається до електричного ланцюга за допомогою дротів зі штекерами

Нижче наведено схему підключення замка:

Схема підключення блокування: 1. акумулятор із мінусовою клемою, підключеною до землі; 2. електричний стартер із клемою 50 від вимикача запалювання через стартерне реле; 3. генератор; 4. блок плавких запобіжників; 5. вимикач запалювання; 6.

Вимикач запалювання ВАЗ 2106 виконаний у формі циліндра та складається з електричної частини (контакти) та механічної частини (сердечник). Механізм також має виступ для кріплення кермового колеса. З одного боку пристрою є виїмка для ключа, з іншого боку контакти для підключення електричних проводів. Обидві частини замку з’єднані між собою за допомогою важеля.

Вимикач запалювання дозволяє не тільки повернути механізм контактного вузла, що обертається, але і заблокувати рульове колесо, коли ключ виймається із замка. Блокування можливе завдяки спеціальному стрижню, який частково потрапляє в корпус пристрою при повороті ключа праворуч. При повороті ключа проти годинникової стрілки елемент виймається, а при вилученні ключа елемент потрапляє у спеціальний отвір у рульовій колонці. Робота механізму блокування при знятті ключа супроводжується гучним клацанням.

“Личинка замка

Оскільки кожен ключ має свою форму зуба, це додатковий захід захисту від крадіжки. Тому, якщо ви спробуєте запустити двигун іншим ключем, ви не зможете цього зробити.

Замикаючий циліндр призначений для роботи з одним ключем, що є додатковим заходом захисту від крадіжки

Контактна група

Контакти вимикача запалювання ВАЗ 2106 мають форму шайби зі штифтами для проведення. На внутрішній стороні шайби знаходяться струмопровідні контакти цих клем, а також рухомий елемент, який повертається під дією механізму, що замикає. При зміні положення цього елемента контакти замикаються, подаючи таким чином живлення на контакти даного виробу, які з’єднані із замкнутими контактами.

Контактний блок перемикача запалювання забезпечує підключення різних клем для живлення стартерного двигуна та іншого електрообладнання.

Як працює

Замок запалення шістки розташований усередині автомобіля ліворуч від рульової колонки та прихований декоративними елементами. З боку водія, в механізмі є отвір для ключа. На лицьовій поверхні замку є кілька міток 0, I, II та III. У кожного з них своя мета.

Знак 0 це положення, яке забезпечує відключення всіх пристроїв, що живляться від вимикача запалювання, і в цьому положенні також можна вийняти ключ.

Електричні пристрої, такі як стоп-сигнали, прикурювач та освітлення салону працюють незалежно від положення ключа, тому що вони завжди живляться від акумулятора.

Марк I У цьому положенні живлення подається на бортову мережу. Живлення подається на фари, приладову панель та систему запалювання. Ключ замкнений у цьому положенні і його не потрібно тримати.

Марка II у цьому положенні блокування напруга від батареї починає надходити на стартерний двигун для запуску силового блоку. У цьому випадку замок відсутній, тому водій тримає ключ, доки не запуститься двигун. Як тільки двигун запускається, ключ відпускається та займає позицію I.

Марк III парковка. У цьому положенні всі електричні прилади, підключені до бортового живлення, відключаються, і в отвір у рульовій колонці вставляється замок, щоб запобігти угону автомобіля.

На замку є мітки, кожна з яких має своє призначення.

Несправності

Конструкція замку досить проста і надійна, але зламатися замок цілком може. Несправностей, які можуть статися з цим елементом – лише дві: механічна та електрична.

До механічної несправності відноситься проблема із секретом. Через сміття, що потрапляє всередину секрету і вологи, утворюється корозія, яка заважає переміщатися рухомим елементам усередині секрету. У результаті замок починає заїдати при повороті ключа, підклинювати або зовсім перестає обертатися. Усунути цю несправність можна шляхом заливання всередину засобу WD-40 або хоча б гальмівної рідини. Однак відновити таким шляхом працездатність секрету якщо й вдасться, то ненадовго. Сам секрет – не ремонтопридатний, і за такої несправності в результаті потрібна буде заміна замку запалювання ВАЗ-2101.

Електрична несправність – це підгоряння п’ятак контактної групи. Через цей контакт між бігунком і п’ятом не буде або буде недостатнім. На авто не спрацьовуватимуть електроприлади, можливо відсутність подачі енергії на стартер. Якщо підгоряння було незначним, то можна спробувати відновити працездатність замку шляхом зачистки п’ятаків алмазним надфілем, з наступним протиранням спиртом або бензином. Але якщо п’ятаки сильно вигоріли, то потрібно або змінювати контактну групу, або замок у зборі.

Заміна замку запалення або контактної групи на автомобілях ВАЗ-2101, ВАЗ-2104, ВАЗ-2105, ВАЗ-2106, ВАЗ-2107, Класика

Замок запалювання (вимикач запалювання) на автомобілях ВАЗ-2101, ВАЗ-2104, ВАЗ-2105, ВАЗ-2106, ВАЗ-2107, а якщо простіше сказати на народній Класиці, змінюють зазвичай у двох випадках. Перший, це вихід із ладу секрету замку. У цьому випадку, ключ провертається насилу, підклинює і може просто відмовлятися прокручуватися. Кошти у вигляді ВД-40 або гальмівної рідини дають, як правило, тимчасовий результат. Тому заміна замку запалення неминуча. Другий привід для заміни підгорання контактної групи. Якщо підгоріли контакти на фішці, то завести автомобіль буде досить складно, можна два, три, чотири рази повертати ключ у положення Старт і так не почути звук роботи стартера. Для перевірки, можна взятиконтрольку, один кінець її підключити до мінусової клеми на акумуляторі, а другий підключити до малої клеми на втягувальному реле або до роз’ємної фішки 50 дроти. Щоб довго не пояснювати дивимося фотографію 1А. Далі просимо помічника повернути ключ до упору, в цей час контрольна лампа має загорітися. якщо цього не сталося, то можна зробити висновок, що немає команди із замку запалювання контактної групи. Це звичайно не привід змінювати весь замок, можна спробувати замінити лише контактну групу. Але, багато автовласників вирішують змінювати все в зборі, виправдовуючи своє рішення такими аргументами як Так простіше і не хочу забруднюватися! і Боязнь купити неякісну запчастину (читаємо контактну групу) і через це, через короткий проміжок часу знову зіткнутися з проблемою запуску двигуна свого залізного друга. І це правда, купити хорошу контактну групу на Жигулі, досить складно вибір великий, ціни коливаються від 5 до 25 гривень за штуку і як завжди у всіх у продажу, тільки фірмові деталі)))! Але, навіть якщо Ви вирішили міняти тільки контактну групу, то статтю Вам все одно доведеться прочитати повністю, тому що для її заміни доведеться все одно знімати замок запалювання

READ  Регулювання фари ВАЗ 2115 Зробіть це самостійно

І як завжди. Інструмент: хрестова викрутка, тонке шило або маленька викрутка. Так, це весь спец інструмент, який знадобиться Вам під час заміни замку запалення або контактної групи на автомобілях ВАЗ-2101, ВАЗ-2104, ВАЗ-2105, ВАЗ-2106, ВАЗ-2107, Класика.

Вибір виробника замку запалення (вимикача запалення). Я можу порадити купити замок запалювання виробництва ДААЗ (Росія). Перевірено та надійно, скарг немає, та й знайти його на відміну від «Автоармутури» (на Лоску я так і не знайшов замок цього виробника), простіше. За контактною групою, тут ще гірше через величезну кількість підробок. Так що, йдемо на ринок, запитуємо контактну групу російського виробництва та перевіряємо її магнітом (для більшості найдоступніший спосіб не бути обдуреним), хороша контактна група не повинна магнітитися. Більше радити чи критикувати інших виробників не буду. Головне в цій справі, не гнатися за дешевизною. А, вибір як завжди за Вами.

Тепер найцікавіше. Опис заміни замку запалення (вимикача запалення) або контактної групи на автомобілях ВАЗ-2101, ВАЗ-2104, ВАЗ-2105, ВАЗ-2106, ВАЗ-2107, Класика:

Обов’язково знімаємо мінусову клему з акумулятора.

як підключити замок запалювання на ваз 2106

Повертаємо ключ в горизонтальне положення, положення 0.

Відкручуємо 5 кріпильних гвинтів пластмасового кожуха кермової колонки.

Далі, знаходимо два гвинти кріплення замку запалювання і відкручуємо їх, у моєму випадку гвинта знизу вже не було, просто хтось його втратив або спростив конструкцію)). Дивимося фотографії 4 та 5.

Тонким шилом або викруткою натискаємо фіксатор та витягуємо замок на себе (фото 6 та 7). 6. Далі, відключаємо дроти або фішку з дроти від замку. Якщо у Вас стоїть така сама фішка як і на фотографії, то можу точно сказати, що це полегшить подальшу роботу. Чому? Читаємо пункт 9 і дивимося Вам цього не доведеться))).

Якщо Ви змінюєте замок запалювання, то можете підключати дроти та збирати все у зворотній послідовності. Якщо ж вирішили замінити контактну групу, то далі для Вас. 8. Викруткою підтягуємо стопорне кільце і виймаємо контактну групу. Нову деталь встановлюємо так, щоб збіглися паз на контактній групі та шток на секреті замку запалювання.

Після цього залишається тільки правильно підключити дроти до замку запалювання. Схема підключення замку запалювання ВАЗ 2101-2107 50. червоний (запуск стартера), 15. синій з чорною смужкою (запалювання, грубка, інші прилади при включенні запалення), 30/1. коричневий. INT. чорний (живлення на габарити та фари), 30. рожевий. Світлина 10.

Цілком можливо, що при спробі замінити контактну групу замку запалення Ви зіткнетеся з невеликою проблемою нова, куплена Вами заздалегідь контактна група матиме 6 контактів, а на Вашому замку цих контактів буде 7. Начебто виходить, що один провід зайвий))). Вітаю, Ви власник автомобіля ВАЗ 2105-2107 із замком запалювання на 7 контактів, які встановлювалися на автомобілі до 1986 року. В принципі, найправильніший варіант у Вашому випадку це купити контактну групу з 7 контактами. На авторинку їх ще можна знайти. Але якщо такої можливості немає, то залишається тільки одне з’єднати два дроти разом (15/115/2) і підключити їх на клему 15. І зайвий провід зникне)).

Все, після чого залишається поставити замок запалювання на місце. Підключити клему до акумулятора, запустити двигун і перевірити, чи все працює.

При використанні статті або фотографій активне пряме гіперпосилання на сайт www.avtorem.info обов’язкова!

Сподобалась стаття? Поділися нею на своїй сторінці!

Хто підкаже, на ІІІ становище запалення вимкнено воно включене, тільки на 0 вимикається, що робити.

Добрий день чи вечір. Добре, що не під час поїздки трапилося. Виїхав із гаража помити машину. Помил. Заїхати в гараж відразу не вдалося ключ перестав провертатися. Зняв замок та викинув його. Всю контактну групу переробив на вмикачі два тумблери по 16 ампер та кнопку стартера на 25 ампер. Природно встановив кнопку та тумблери прихованими у зручних для мене місцях. Проблема вирішена.

Ivan 18 червня 2017 13:14 # Потужне рішення! Тільки от тумбрера куди можна сховати, щоб не знайшли?? Ви можете побачити ваші фотографії ))))

Миколайович 18 червня 2017 19:03 # Чого тільки не робили! ))) Кнопка стартера, а замість замку геркон та реле. І маленький магнітик на полиці. Та ще протиугінка! Volkswagen якось приїхав, зліва вище ноги, на панелі, прикручена телефонна розетка. Ту що у кварірах ставлять. І до неї три дротяні дроти прикручені. Виявилося, що два дроти запалення, третій стартер! ))) Так що тумблери не таке вже й погане рішення! А замок поставте на місце, щоб дірки не було. Ось любителям покататися на чужих машинах облом буде!

Миколайовичу, ось ще один варіант протиугінної системи. При таких розкладах можна ключі із замку запалення взагалі не витягувати )))

Багато контактних груп різних виробників і у всіх якісь дрібні недоробки. Попадав і не раз у одних при витягнутому ключі замкнуті контакти живлення бортової мережі, так як зазор дуже малий, а кут повороту механіки з контактною групою.5-2 мм та контакти виходять замкнутими при витягнутому ключі. Пружинка приймає верхню шайбу нижнім кінцем упирається в шайбу і її вивертає при повороті ключа, нерівномірне натискання на шайбу і пропадає контакт у робочому положенні ключа, внаслідок чого не працюють фари двірники і т.д.д. Найбільш говенні з пластмасовою центральною віссю зусилля велике ламається дуже швидко.

спасибі. Видно, що відписалася людина зі знанням справи)))

Поміняв вже 3 контактні групи і один раз замок запалювання на ВАЗ 2104 все одно не заводитись, проводами заводитись, а так ні, з’єдную все правильно. Хтось порадив подивитися масу на акумуляторі, все одно не допомагає. Порадьте, що робити

Така проблема Якщо витягнути ключ із замку запалювання, то горить запалення. Думав проблема у замку чи самій контактній групі, купив новий замок, при знятті старого виявив неправильність підключення проводів, вирішив розібрати старий замок, контактну групу було зібрано вірно. При встановленні нового замку підключив усі дроти за схемою, після чого взагалі нічого не стало працювати! Довелося методом Тика підчіплятися як було на старому замку. У чому ця несправність? Автомобіль ВАЗ-2107 2002 р.в

змінив замок запалювання після не працює пічка і фари щиток теж не горить.всі запобіжники гаразд не знаю, в чому причина допоможіть порадами за ранні дякую.

Ivan 2 груд. 2015 16:21 # До заміни замку запалювання пічка, щиток приладів та фари працювали? Якщо так, тоді варто ще раз перевірити правильність підключення проводів до контактної групи.

Іван:

артем: У мене проблема, автомобіль ВАЗ 21013 1981 року, коли вставляю ключ у замок запалювання, повертаю вертикально щоб заводити автомобіль, не горить приладова панель, тиск масла і все інше, машина заводиться, але електрика не працює в такому положенні ключа. Коли ключ повертаю назад у горизонтальне положення, тоді ключ між вертикальним та горизонтальним положенням, тобто приблизно під 45 градусів, то загоряється значок тиску масла, і все працює, повороти, світло, підсвічування. Підкажіть, чи може бути проблема в контактах? Чи потрібно міняти контакти чи краще поміняти весь замок. І давно, коли заводиш машину стартерхватает не відразу, доводиться крутити ключем 4-5 разів, поки не схопить, і машина не заведеться.

Проблема в контактній групі замку запалювання або в неправильному підключенні проводів. Якщо з підключенням все ок, то тоді міняйте замок запалювання цілком, так простіше, швидше і надійніше. Так як купити якісний замок запалювання, простіше ніж знайти і придбати якісну контактну групу.

у старих запасах знайшов контактну групу, ще радянського виробництва, пробуватиму на вихідних її ставити, дякую за пораду!

артем: У мене проблема, автомобіль ВАЗ 21013 1981 року, коли вставляю ключ у замок запалювання, повертаю вертикально щоб заводити автомобіль, не горить приладова панель, тиск масла і все інше, машина заводиться, але електрика не працює в такому положенні ключа. Коли ключ повертаю назад у горизонтальне положення, тоді ключ між вертикальним та горизонтальним положенням, тобто приблизно під 45 градусів, то загоряється значок тиску масла, і все працює, повороти, світло, підсвічування. Підкажіть, чи може бути проблема в контактах? Чи потрібно міняти контакти чи краще поміняти весь замок. І давно, коли заводиш машину стартерхватает не відразу, доводиться крутити ключем 4-5 разів, поки не схопить, і машина не заведеться.

Проблема в контактній групі замку запалювання або в неправильному підключенні проводів. Якщо з підключенням все ок, то тоді міняйте замок запалювання цілком, так простіше, швидше і надійніше. Так як купити якісний замок запалювання, простіше ніж знайти і придбати якісну контактну групу.

Олексій/: Привіт, треба походу замок міняти, ключ нікуди не повертається, а треба ж у горизонтальне положення! Що робити? Потрібна допомога

Так, проблема Спочатку раджу спробувати пролити замок, точніше секрет замку запалення, вд-40 або гальмівною рідиною. І пробувати розкачати ключ. Якщо не допоможе, то залишається лише позбутися секрету. Для цього слід зняти із замка блискучу накладку та пробувати витягнути (вибити, висвердлити) фіксатор секрету замку запалювання. Прийде повозитися Після чого, можна буде демонтувати секрет і викруткою повернути замок у горизонтальне положення та закінчити муки.

25 серп. 2015 21:32 # У мене проблема, автомобіль ВАЗ 21013 1981 року, коли вставляю ключ в замок запалювання, повертаю вертикально щоб заводиnь автомобіль, не горить приладова панель, тиск масла і все інше, машина заводиться, але електрика не працює в такому положенні ключа. Коли ключ повертаю назад у горизонтальне положення, тоді ключ між вертикальним та горизонтальним положенням, тобто приблизно під 45 градусів, то загоряється значок тиску масла, і все працює, повороти, світло, підсвічування. Підкажіть, чи може бути проблема в контактах? Чи потрібно міняти контакти чи краще поміняти весь замок. І давно, коли заводиш машину стартерхватает не відразу, доводиться крутити ключем 4-5 разів, поки не схопить, і машина не заведеться.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS