Заміна зовнішнього шрусу ВАЗ 2109

Table of Contents

ВАЗ 21099 заміна шрусу відео

Похрускувати лівий ШРУС почав ще близько року тому.Спочатку особливо не надавав цьому значення, тому що тріск був тільки при повністю вивернуті колеса.Але після останньої поїздки вирішив не затягувати із заміною-хрускіт був навіть при найменшому повороті і не просто хрускіт, а прямий таки пекельний гуркіт :-).Був придбаний шрус GKN (в комплекті сам шрус, пильовик, 2 хомути, мастило і ступична гайка)

зовнішнього, шрусу, 2109

пильник внутрішнього шруса (комплект пильник, 2 хомути та мастило).

Приступаємо до розбирання: 1) Тонкою викруткою розправляємо прим’ятий край гайки і розкручуємо ступичну гайку головкою на 30 і шматком труби.Для мене це був найважчий момент, тому що труба у мене була невелика)

2) Далі за бажанням або розкрутити 2 болти кріплення кульової або стягнути її знімачом, я вибрав 1 варіант.

3) Відводимо убік поворотний кулак і дістаємо привід зі маточини.

4) Висмикуємо монтуванням внутрішню гранату із коробки.В ідеалі звичайно злити масло з КПП, але ми легких шляхів не шукаємо, тому заздалегідь готуємо ганчірочку в кульці) і висмикнувши привід з коробки швиденько вставляємо затичку.5) Ну а далі зовнішній шрус на заміну, а внутрішній на промивання.

Так, до речі, знявши привід побачив що на пиляку зовнішнього шруса були одягнені пластикові хомутики-(Привіт фахівцям СТОшним, які їх поставили рік тому при заміні порваного пильовика) так ось, той, який поменше був погано затиснутий і, судячи з усього, під пильовик потрапляла вода і бруд

Внутрішній шрус промив, перевірив, все відмінно набив нової мастила

Якщо під час здійснення маневру ви чуєте з боку передніх коліс тріск і хрускіт при наїзді на нерівність дороги, а при стиснутому зчепленні не чуєте. то ШРУСи під заміну і негайно. В даному випадку розглянемо заміну внутрішнього та зовнішнього ШРУС на ВАЗ 2108, 2109, 21099 своїми руками.

Наша інструкція складається з двох частин: практичне відео та покроковий гайд з фото.

Перш за все вам потрібно буде злити масло з коробки на 1/3 і зробити зняття приводу. Тільки після цього приступати до розбору та заміни ШРУСу. Також необхідні лещата для зручності робіт.

При покупці нового ШРУСа дивіться на комплектацію: повинні бути сам ШРУС, хомути, пильовик, ступична гайка, мастило. Або ж можете купити окремо.

Відео заміни зовнішнього ШРУС на ВАЗ сімейства 2108, 2109, 21099

PS дуже важливо поставити хомут по ходу обертання, а не проти!

Заміна внутрішнього та зовнішнього ШРУСа ВАЗ 2108, 2109, 21099 своїми руками

Якщо під час маневру ви чуєте з боку передніх коліс тріск і хрускіт при наїзді на нерівність дороги, а при стисненому зчепленні не чуєте то ШРУСи під заміну і негайно. В даному випадку розглянемо заміну внутрішнього та зовнішнього ШРУС на ВАЗ 2108, 2109, 21099 своїми руками.

Наша інструкція складається з двох частин: практичне відео та покроковий гайд з фото.

Перш за все вам потрібно буде злити масло з коробки на 1/3 і зробити зняття приводу. Тільки після цього приступати до розбору та заміни ШРУСу. Також необхідні лещата для зручності робіт.

При покупці нового ШРУСа дивіться на комплектацію: повинні бути сам ШРУС, хомути, пильовик, ступична гайка, мастило. Або ж можете купити окремо.

Відео заміни зовнішнього ШРУС на ВАЗ сімейства 2108, 2109, 21099

PS дуже важливо поставити хомут по ходу обертання, а не проти!

Заміна внутрішнього та зовнішнього ШРУСу ВАЗ 2108, 2109, 21099

При поворотах ВАЗ 2108, 2109, 21099 чується сильний хрускіт у передніх колесах? Отже настав час міняти зовнішній ШРУС. А якщо при стиснутому зчепленні хрускоту немає, значить внутрішній ШРУС теж під заміну.

Артикул: Зовнішній ШРУС ВАЗ 2108, 2109, 21099: 628002 Внутрішній ШРУС ВАЗ 2108, 2109, 21099: 7081701
Зняття зовнішнього та внутрішнього ШРУСу ВАЗ 2108, 2109, 21099:
Для початку Вам знадобиться. Це ми вже обговорювали в інших статтях. Ми ж почнемо вже зі знятого приводу. Закріплюємо привід у тесках, щоб зручно було працювати з ним.
Потім знімаємо хомути на внутрішньому ШРУСі. Це треба зробити, щоб спокійно зняти пильовик. Потім знімаємо пильник із Шруса.
Далі за допомогою молотка та колодки вибиваємо старий внутрішній шрус із приводу. Для цього нанесемо кілька щільних ударів але ШРУСу. Вам потрібно докласти чимало зусиль, щоб зняти його.
Невеликий відступ, на кінці внутрішнього ШРУС є пластиковий наконечник. Його треба зняти, щоб потім встановити на новий ШРУС.
Перед тим як встановити новий внутрішній ШРУС, його треба наповнити мастилом. Зазвичай мастило продається в комплекті з новим ШРУСом.
Далі забиваємо ШРУС за допомогою дерев’яного бруска на привід. Намагаємося робити це акуратно, щоб не пошкодити ШРУС.
Наступною дією встановлюємо пильовик на місце. Для цього натягніть пильовик на ШРУС і зафіксуйте хомутами. Відстань від кінця ШРУСа до кінця пильовика має не перевищувати 21 см. Хомути затягуйте добре, щоб вони не розбовталися під час руху. При попаданні бруду в пильник ламається ШРУС.
Тепер переходимо до зовнішнього ШРУСу. Змінюється він аналогічно внутрішньому. Починаємо зі зняття хомутів.
Після того як зняли хомути відсуваємо пильник ШРУС убік, тим самим звільняючи його.
Далі вибиваємо зовнішній ШРУС із приводу. Робимо це так само як і із внутрішнім ШРУСом. За допомогою молотка та колодки.
Далі забиваємо новий зовнішній ШРУС заповнений мастилом. Як і минулого разу встановлюємо пильовик і стягуємо його за допомогою хомутів.
Тепер ви можете самостійно замінити зовнішній та зовнішній ШРУС ВАЗ 2108, 2109, 21099. Виїжджаємо на дорогу та тестуємо нові ШРУС. Повертаємо і насолоджуємось тишею в поворотах.
READ  Як правильно користуватися кондиціонером в автомобілі

Внутрішній

Заміна внутрішнього шрусу ВАЗ 2109 проводиться за наявності наступних деталей та інструментів:

Насамперед, зніміть повністю привід з автомобіля, і закріпіть його в лещатах. Для зняття пильовика, вам буде необхідно демонтувати хомути шруса. Після того, як ця процедура буде зроблена, можна приступати до зняття деталі. За допомогою молотка, нанесіть кілька міцних ударів по деталі, щоб вона вийшла з кріплення. На кінці цієї деталі, знаходиться пластиковий наконечник. Його необхідно акуратно зняти, для подальшої установки на нову «гранату».

Перед тим, як зробити заміну, всі кріплення, і сам шрус, потрібно змастити спеціальним мастилом. Далі, акуратно надіти нову деталь назад на привід. Для цього використовуйте молоток і дерев’яний брус, щоб не пошкодити деталь.

Далі, слід установка пильника. Його потрібно встановити на відстані приблизно 20 мм від «гранати». Після встановлення, закріпити хомутиками.

ЗАМІНА Гранати Ваз 2108,2109,2110,2111,2112,2113,2114,2115

Заміна зовнішнього ШРУСа ВАЗ 2109 (2108, 21099)

Замінити зовнішній ШРУС (шарнір кутових швидкостей, граната) на автомобілі ВАЗ 2109 (2108, 21099) можна без зняття приводу колеса.

Необхідні інструменти пристосування та запчастини

Шлицева викрутка або знімач стопорних кілець

Новий зовнішній ШРУС (вони однакові для приводів обох коліс автомобіля)

При необхідності пильник ШРУСу та хомути до нього

Підготовчі роботи

Встановлюємо автомобіль на рівний майданчик та надійно фіксуємо його (ручник, упори під колеса)

За допомогою тонкого зубила відгинаємо краї ступичної гайки колеса (вони загнуті з метою фіксації гайки в паз хвостовика ШРУСа)

Послаблюємо затяжку ступичної гайки переднього колеса (де буде заміна) за допомогою ключа на «30»

Піддомкрачуємо та вивішуємо обидва передні колеса автомобіля (так ми знімаємо притискне зусилля стабілізатора поперечної стійкості на підвіску і тим самим полегшуємо демонтаж потрібних деталей)

Очищаємо від бруду деталі передньої підвіски та приводу колеса

Порядок заміни зовнішнього ШРУС приводу переднього колеса автомобіля ВАЗ 2109 (2108, 21099)

Відвертаємо гайку ступиці колеса

Використовуємо ключ на “30”. Гайку та шайбу під нею знімаємо.

Відвертаємо гайку маточини колеса за допомогою ключа на «30»

Від’єднуємо кульову опору

Вона кріпиться двома болтами під ключ на «17» до нижньої частини поворотного кулака. Болти відвертаємо та знімаємо.

Від’єднуємо кульову опору передньої підвіски

Від’єднуємо хвостовик зовнішнього ШРУС від маточини колеса

Переміщуємо передню стійку на себе, а хвостовик витягуємо з отвору в ступиці. При цьому намагаємося, щоб внутрішній ШРУС не витягнувся з коробки передач (намагаємось сильно не переміщувати привід на себе). На цьому етапі можуть виникнути труднощі з вилученням хвостовика з маточини, оскільки там шліцеве з’єднання, яке згодом «закисає». Для полегшення демонтажу можна стукнути пару разів молотком через дерев’яну проставку (брусок) до кінця хвостовика.

Виймаємо хвостовик ШРУС з отвору в ступиці колеса перемістивши передню стійку на себе

Знімаємо пильник ШРУСу

Хомути зі ШРУСу треба зняти обидва — великий та маленький. Використовуємо викрутку та плоскогубці для роз’єднання замку хомутів. Після зняття хомутів зсуваємо пильовик вгору по «палиці» приводу (щоб не заважав).

Знімаємо хомут пильника ШРУСа за допомогою викрутки

Демонтуємо зовнішній ШРУС («гранату») з валу приводу

Повертаємо ШРУС так щоб було видно його начинку. Збиваємо його з валу приводу за допомогою вибивання з м’якого металу. Удари наносимо по обоймі. При цьому намагаємось утримувати привід, щоб він не вискочив із коробки передач. По сепаратору та кульках усередині нього бити не можна. Зазвичай вистачає пари ударів, тому що ШРУС кріпиться на пружинному стопорному кільці, яке легко стискається.

Збиваємо ШРУС з валу приводу за допомогою виколотки з м’якого металу та молотка

Викруткою або знімачом підчіпаємо і знімаємо стопорне кільце. Вперте кільце знімати не потрібно.

Упорне та стопорне кільця ШРУСа 2108, 2109, 21099

Встановлюємо новий ШРУС

Закладаємо в нього нове мастило 20 гр. Встановлюємо на вал приводу нове стопорне кільце. ШРУС ставимо рівно і набиваємо на вал молотком через виколотку. Встановлюємо на місце пильовик попередньо заклавши в нього змащення, що залишилися 20 гр. Ставимо хомути. Замки хомутів стягуємо плоскогубцями. Перед затяжкою видавлюємо з-під пильника повітря трохи стиснувши його.

Примітки та доповнення

Приводом до заміни зовнішнього ШРУСу на автомобілі ВАЗ 2109 може появитися хрускіт з боку підвіски при русі на невеликій швидкості та одночасному повороті наліво (направо). Це говорить про те, що як тимчасовий захід для усунення хрускоту можна спробувати промити порожнину Шрусу («гранати») соляркою або бензином, просушити і закласти нове мастило.

Детально про несправності ШРУСів ВАЗ 2108, 2109, 21099 та способи їх діагностики та самостійного усунення на сторінці: «Ознаки несправності ШРУСів приводів коліс ВАЗ 2108, 2109, 21099».

Види ШРУСів

Перш ніж приступати до ремонту, необхідно дізнатися як саме влаштований вузол.

Пара приводів на ВАЗ 2109 оснащується загалом 4 ШРУСами.

Їх 2. Здійснюють передачу моменту, що крутить, на півосі від коробки перемикання передач

Їх також два. Встановлюються на кінці півосей і передають момент, що обертає, безпосередньо на колеса

Зовнішній

Дана схема розташування гранат забезпечує можливість обертання коліс при поворотах та постійній роботі системи підвіски. Якщо говорити простіше, зовнішні ШРУСи відповідають за передачу моменту при поворотах, а внутрішні – за вертикальне переміщення коліс. Це наїзди на купи, ями, крен у поворотах тощо.

Внутрішній

Заміна пильника зовнішнього шрусу на ВАЗ 2109

Насправді ресурс ШРУСу виявляється значно меншим, що викликано умовами експлуатації, низькою якістю доріг, манерами керування та іншими факторами.

У народі ШРУС прийнято називати “гранатою”, що обумовлено зовнішньою подібністю елемента з цим вибуховим пристроєм.

READ  Ford FOCUS 2 2007 який бензин

Ось що вам слід знати про несправності гранати:

 • Практика показує, що найчастішою причиною виходу з ладу ШРУС є бруд, пил, пісок, які потрапляють у механізм через пошкоджений пильовик;
 • Іноді проблему не функціонуючої гранати можна вирішити шляхом заміни пильника. Це можливо, якщо сам ШРУС ще не встиг зноситись через вплив забруднень;
 • Якщо не виявити вчасно пошкоджений пильовик, граната повністю зноситься буквально за 200 кілометрів пробігу;
 • У разі виходу з ладу ШРУС з’являється сильний хрускіт при входженні в повороти та прискорення. Подібний симптом говорить про необхідність терміново замінити шрус;
 • Вартість нових гранат є достатньо демократичною, вони доступні в будь-якому магазині автозапчастин. Але купувати слід ті, що відповідають технічним вимогам ВАЗ 2109;
 • За наявності хоча б невеликого досвіду з самостійного ремонту авто замінити гранату цілком можна своїми руками.

Старий та новий елемент

Заміна пильника зовнішньої гранати ВАЗ 2109

Шарнір рівних кутових швидкостей (ШРУС) або граната встановлюється на всі передньопривідні або повнопривідні автомобілі, у тому числі моделі ВАЗ 2109 21099. Через нього крутний момент двигуна передається на провідні колеса. Обертання передніх коліс передається через півосі і відбувається під кутом, який постійно змінюється, і завдання зовнішнього ШРУСа передавати його з мінімальними втратами. Ця деталь має складну конструкцію, і при неправильному обслуговуванні може вийти з ладу. В результаті автомобіль знерухомлюється і потрібна заміна зовнішнього ШРУСу.

ВАЗ 2109 заміна гранати

“Гранатою” (так її прозвали в народі) назвали шарнір рівних кутових швидкостей (або, як грамотно його називають ШРУС). Він призначений для механічної передачі крутного моменту з приводного валу КПП на колеса та забезпечує рівномірне обертання (без ривків) коліс на поворотах, кут яких перевищує 70 градусів. Поломка цього важливо органу, найчастіше, викликана попаданням бруду під пильовик (гумовий захист), є серйозною і має бути усунена якнайшвидше, тому що він є найголовнішим елементом у передньому приводі.

Щоб дізнатися, чи потребує ремонту даний механізм, потрібно знайти достатній великий майданчик, викрутити кермо в будь-який бік до повного упору і дуже різко рушити з місця. Якщо під час маневру ви почули характерний хрускіт у передній частині автомобіля, значить, граната потребує негайного ремонту. Сторона, яка потребує ремонту, відповідає стороні, в яку ви викрутили кермо під час виконання маневру.

Заміна зовнішньої гранати ВАЗ 2112 ВАЗ 2110 ВАЗ 2111

Вибір сторони ремонту (якщо зношені обидві) залишається за вами, але рекомендується проводити заміну гранати спочатку на одній стороні, а потім вже на іншій. Однак, якщо ви провадите заміну не один, то можна виконувати роботи і по обидва боки.

 • Насамперед, зніміть пильник з гайки маточини на колесі і послабте цю гайку. Варто зазначити, що вам знадобиться достатньо сили, тому рекомендується користуватись усіма можливими важелями.
 • Послаблюємо колісні болти, піднімаємо автомобіль домкратом, ставимо під кузов пеньок діаметром не менше 30 см і знімаємо колесо. Потім можна остаточно відкрутити гайку маточини та викинути, тому що вона завжди підлягає заміні на нову.
 • Тепер потрібно зняти гальмівний супорт, щоб він не мішався, який тримається на двох болтах на 19. Відкручувати гальмівний шланг не потрібно, достатньо буде підвісити супорт на ньому в підкапотному просторі.
 • Ключем на 17 відкрутіть також два болта, які тримають нижню кульову опору і відсуньте нижній важіль вниз, щоб він не заважав.
 • Підставте до ступиці невеликий дерев’яний брусок і різкими ударами молотка вибийте ШРУС усередину.
 • Зніміть хомут з ​​пильника, потім зніміть сам пильовик, затисніть газовим ключем приводний вал і ударом молотка вибийте зовнішню гранату. Якщо має потребу заміна внутрішнього ШРУС, то заздалегідь злийте трансмісійну олію з коробки перемикання передач і, користуючись зубилом і молотком, вийміть внутрішню гранату.
 • Далі, в першу чергу, на приводний вал встановлюється пильовик, потім змащується зовнішня граната в місці з’єднання з приводним валом, закріплюється на пильовику хомут і встановлюється кільце стопорне. Привідний вал набити на гранату потрібно молотком з м’якого металу або з якоюсь підкладкою (той самий брусок).
 • Залишки мастила видавлюються всередину пильовика, який потім необхідно надіти безпосередньо на гранату.
 • Тепер залишається також акуратно забити приводний вал із гранатою в КПП та забити саму гранату в маточину колеса з використанням підкладок.
 • Вставте кульові опори на місце, а найкраще, поки є така можливість замінити їх новими. Після цієї операції, затягніть два болти кріплення кульової опори.
 • Закріпіть супорт на ступиці. Колодки також можна замінити у разі їх зносу.
 • Ставимо нову ступичну гайку і затягуємо її до упору, після чого встановлюємо колесо, затягуємо його, знімаємо автомобіль з домкрата і, використовуючи додатковий важіль, закрутіть ступичну гайку якнайсильніше. Не забуваємо, також, одягнути пильник.

Як ви помітили, у цьому процесі немає нічого складного! Удачі на дорогах!

Проведення заміни пильника зовнішнього ШРУСа ВАЗ 2109

14.04.2017 ВАЗ 2109 Команда сайту vazpro.ru

Здійснюється заміна пильовика зовнішнього ШРУСа ВАЗ 2109 досить просто, навіть не потрібно мати розряд механіка. Навіть повна заміна зовнішніх гранат не викликає труднощів, якщо за автомобілем є догляд. Проблему може створити лише викручування гайки маточини. І тобто невеликі тонкощі проведення цієї процедури, про які буде розказано нижче. Необхідно при експлуатації автомобіля стежити за станом пильовиків, інакше відбудеться руйнування гранат внаслідок потрапляння всередину пилу, бруду, води.

Інструкція із заміни ШРУСу на ВАЗ 2109 своїми руками.

Підготовчий етап робіт.

Перед початком будь-якого ремонту, що має на увазі необхідність підйому передньої частини авто, останнє обов’язково слід добре зафіксувати, для чого потрібно включити передачу, затягнути ручник, а задні колеса підперти противідкотними клинами.

Далі в нашому випадку знімається захисний ковпак, відпускається гайка маточини, а після чого відкручуються болти коліс.

Тепер, коли всі попередні роботи виконані, можна сміливо приступати до заміни ШРУСу згідно з наведеною нижче інструкцією.

Види ШРУСів

Перш ніж приступати до ремонту, необхідно дізнатися як саме влаштований вузол.

READ  Заміна троса спідометра ВАЗ 2109

Пара приводів на ВАЗ 2109 оснащується загалом 4 ШРУСами.

зовнішнього, шрусу, 2109
Тип ШРУСу Особливості
Внутрішній Їх 2. Здійснюють передачу моменту, що крутить, на півосі від коробки перемикання передач
Зовнішній Їх також два. Встановлюються на кінці півосей і передають момент, що обертає, безпосередньо на колеса

Дана схема розташування гранат забезпечує можливість обертання коліс при поворотах та постійній роботі системи підвіски. Якщо говорити простіше, зовнішні ШРУСи відповідають за передачу моменту при поворотах, а внутрішні – за вертикальне переміщення коліс. Це наїзди на купи, ями, крен у поворотах тощо.

Заміна ШРУСа на ВАЗ 2109, детальна інструкція

Вітаю вас друзі на сайті ремонт автомобілів своїми руками. Експлуатація ВАЗівських моделей з переднім приводом має низку особливостей, пов’язаних з ремонтом та обслуговуванням ходової частини.

ШРУС (шарнір рівних кутових швидкостей) дуже відповідальний, навантажений вузол автомобіля ВАЗ 2109, його ресурс спочатку розрахований на тривалу експлуатацію, термін якої, можна порівняти з ресурсом автомобіля в цілому.

Однак хоч термін служби розрахований на тривалий час, але заміна ШРУСу автомобіля ВАЗ 2109, це процедура, виконувати яку, доводиться відносно часто і багато тут залежить від умов експлуатації авто.

Розбирання та складання ШРУС ВАЗ-2109

Для розбирання зовнішнього шарніра, пристосуванням 67.7814.9508, зніміть хомути 5 і 9 і посуньте захисний чохол 8 по валу приводу колеса (під приводом правого колеса чохол підтисніть або виверніть).

зовнішнього, шрусу, 2109

Використовуючи вибивання і молоток, збийте з валу шарнір, докладаючи зусилля до обойми. Не допускається додавати навантаження до сепаратора.

Перед розбиранням фарбою або оселком позначте взаємне положення обойми 3, сепаратора 2 і корпусу шарніра 1.

Закріпіть зовнішній шарнір у лещатах, як показано на малюнку. Нахиліть обойму і сепаратор таким чином, щоб одна кулька можливо повніше вийшла з паза корпусу шарніра.

Викруткою, виготовленою з м’якого матеріалу, видавіть кульку із сепаратора.

Потім поверніть всі деталі так, щоб поруч розташована кулька зайняла таке ж положення, і вийміть її з сепаратора.

Використовуючи вказані прийоми, вийміть інші кульки.

Послідовність видалення кульок може бути й інша. через кульку. допускається несильне постукування по сепаратору або обоймі предметом, виготовленим з м’якого матеріалу.

Надмірне зусилля повороту сепаратора неприпустимо, оскільки можливе блокування кульок, що ускладнить подальше розбирання.

Вилучення сепаратора у зборі з обоймою з корпусу шарніра

Встановіть сепаратор з обоймою так, щоб подовжені вікна сепаратора (позначені стрілками на малюнку) розташувалися проти виступів корпусу шарніра і вийміть сепаратор у зборі з обоймою.

Вийміть із сепаратора обойму, для чого один із виступів обойми помістіть у подовженому вікні сепаратора і викотіть обойму.

Ще раз промийте деталі шарніра та перевірте стан усіх деталей.

Неприпустимі тріщини на перемичках сепаратора, глибокі вм’ятини на доріжках обойми, значні задираки та корозія на робочих поверхнях всіх деталей.

Якщо візуально важко визначити величину зношування деталей шарніра, то її слід визначити заміром.

Гранична величина зношування робочих поверхонь деталей дорівнює 0,1 мм.

Проводиться в послідовності, зворотній розбиранні з урахуванням наступного:

Заміна шрусів на прикладі ВАЗ 2109. докладна інструкція

Потім уприти вал в обойму так, щоб збереглася співвісність кільця щодо валу та обойми.

Різко вдарте по торцю вала приводу колеса; при цьому стопорне кільце стиснеться і прослизне через отвір обойми;

На автомобілі може бути встановлений привід коліс, що має у зовнішньому шарнірі сепаратор з рівними вікнами. В цьому випадку для вилучення сепаратора з обоймою з корпусу шарніра та обойми з сепаратора можуть використовуватись будь-які вікна сепаратора.

— перевірте, чи немає тріщин у зоні фіксуючих та стягуючих гнізд хомутів, їх деформації та слідів зачеплення на хомутах про дорожнє покриття. При їх виявленні замініть хомути на нові.

Після збирання та змащення шарнір повинен провертатися плавно, без заїдання від зусилля руки.

Проводиться у наступній послідовності:

— нанесіть мітки взаємного розташування деталей, що розділяються;

— використовуючи вищезгадані прийоми, роз’єднайте деталі шарніра, промийте їх та уважно перевірте стан усіх деталей.

Шарнір підлягає заміні, якщо виявлені тріщини на перемичках сепаратора, глибокі вм’ятини на доріжках обойми, значні задираки та корозія на робочих поверхнях.

Якщо візуальна оцінка зношування деталей утруднена, то заміряйте величину зношування, яка не повинна перевищувати 0,1 мм.

Проводиться в послідовності, зворотному розбиранні. При цьому, перш ніж встановлювати обойму на шліци валу, переконайтеся, що кільцева проточка обойми під упорне кільце встановлена ​​у бік валу.

Після збирання переконайтеся, що обойма у зборі з сепаратором та кульками вільно переміщається по всій довжині пазів корпусу від зусилля руки.

В іншому випадку виявіть причину заїдання і при пошкодженні деталей замініть шарнір у зборі.

Потім, переконавшись у правильній збірці, закладіть у шарнір 80 см 3 мастила ШРУС-4.

Перед установкою хомутів випустіть надлишок повітря з чохла, відтягнувши викруткою посадковий поясок чохла від валу приводу.

При цьому шарнір та вал повинні бути розташовані співвісно та розмір “А” повинен становити 210 мм.

Насамперед під час руху можливі сторонні шуми спереду. Спочатку необхідно переконатися, що пильовики ШРУСу не порвалися, і на поверхні відсутні тріщини або замаслені сліди. Щоб перевірити, достатньо вивернути кермо до упору та провести візуальний огляд за колесом.

Знайшли пошкодження? Негайно міняйте пильовик, щоб у механізм ШРУСу згодом не потрапляло каміння, дрібні частинки, а також вода. В іншому випадку шарнір досить швидко прийде в непридатність.

Визначити необхідність заміни самого шарніра можна легко – під час поворотних маневрів водій помічає характерні стуки. Підтвердити цей факт допоможе наявність люфтів під час розгойдування валу приводу.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS