Заміна заднього ступичного підшипника Solaris

Table of Contents

Задня маточина Hyundai Solaris 2011-2017

При зносі заднього ступичного підшипника на більшості автомобілів змінюється підшипник. У Соляріса доводиться міняти маточину. Підшипник як деталь відсутня у каталозі Hyundai.

заднього, підшипника, solaris

Скріншот з оригінального каталогу

Ступиця однакова для лівої та правої сторони, розміри не змінювалися з моменту випуску та до кінця виробництва автомобіля.

Задня маточина у зборі

Купуючи нову, звертайте увагу на наявність кільця ABS. У аналога воно може бути відсутнім. Переставити старе не вдасться.

Кільце ABS

Кожна деталь в автомобілі має свій термін служби. Це стосується і ступичного вузла, що виготовляється з міцного металу – чавуну. Радіально-опорний підшипник – механізм, що пов’язує піввісь та колесо. Головними причинами його поломки є порушення при заміні деталі, а також використання неякісної запчастини.

Автомобіль подає такі сигнали про несправність вузла:

 • виникнення шуму під час руху;
 • поява хрумкого звуку з боку колеса;
 • відчуття вібрації кузовної частини транспортного засобу;
 • люфт колеса.

Будь-яка з ознак – привід терміново перевірити стан деталей ходової.

Як перевірити ступичний підшипник

Для діагностики стану деталі необхідно підняти на домкраті передню частину автомобіля та перевірити колесо. Для цього потрібно спонукати його вгору-вниз. Якщо в одному з напрямків відзначається люфт, знадобиться заміна підшипника.

Існує ще один спосіб перевірки, але він підходить лише для діагностики несправності передньої осі. Він полягає в тому, щоб вивішувати по черзі праве та ліве колесо, включати п’яту передачу та заводити мотор. Якщо під час обертання з’явиться шум, слід замінити ступичний підшипник на Solaris.

Креслення та схеми маточок заднього колеса

Щоб спростити заміну та демонтаж, давайте тепер дізнаємося про те, як виглядає маточина заднього колеса: креслення

креслення маточини та задніх проставок для розширення колісної бази ВАЗ 2108-21112

Ступиця заднього колеса ЗІЛ 5301

Ступиця заднього колеса з гальмівним барабаном, гальмо колодкове

Ступиця заднього (провідного) колеса міні-трактора.

Автор Крістіан

Професійний автомобільний механік зі стажем роботи понад 7 років на одній з найбільших сто. Добре розуміюся на таких машинах як ВАЗ, Kia, Peugeot, BMW, Audi, Mercedes та багато інших. Якщо хочете отримати професійну відповідь, залишайте свої відгуки в коментарях до цього матеріалу.

 • Топ 10 кращих мастил для підшипників маточини. 30.11.2019
 • ТОП 10 марок рідкого скла для авто.11.2019
 • Дорожні знаки до ПДР на 2020 рік у картинках та з поясненнями. 30.10.2019
 • 10 найочікуваніших кросоверів у 2020 році. 26.09.2019
 • Сигналізація Алігатор: повна інструкція з експлуатації — 26.09.2019

Кожен елемент автомобіля має свій ресурс, це твердження справедливо відноситься і до ступичного вузла. Він виготовляється з чавуну та має основну деталь, що зв’язує піввісь та колесо — радіально-опорний підшипник. Елемент дозволяє витримувати значне радіальне та осьове навантаження.

Нерівності дорожнього покриття та агресивний стиль водіння. причини швидкого зношування деталей ходової частини, у тому числі і ступичного підшипника. Наслідком несвоєчасного ремонту витратних деталей підвіски, наприклад, кульової опори, сайлентблоків нижнього важеля є передчасна заміна підшипника ступичного Hyundai Solaris. Причини швидкого виходу з ладу ступичного підшипника:

Чому може знадобитися позапланова заміна ступичного підшипника Solaris?

Підшипниковий вузол маточини є міцним за виконанням. Але і він схильний до руйнування. Цьому сприяють такі причини:

 • неякісне покриття наших доріг;
 • агресивний стиль водіння;
 • руйнування кілець ущільнення (сальник) підшипника;
 • самостійний ремонт маточини;
 • заводський брак.

Про умови, в яких він працює, говорилося раніше. Всі ці разом узяті причини призводять до руйнування підшипникового вузла маточини.

Заміна ступичного заднього підшипника Hyundai Solaris

Як визначити, що підшипник маточини підвіски настав час міняти? Якщо ви помітили хоча б одну з нижче перелічених ознак, рекомендуємо звернутися до автосервісу:

 • відведення машини з траєкторії на рівній дорозі
 • збільшується витрата палива
 • гул з боку несправного підшипника
 • при русі вільним накатом автомобіль помітно пригальмовує

Довіряйте заміну ступичного підшипника лише професіоналам!

 • Після пробігу 500 км потрібно знову зробити регулювання підшипника маточини.
 • Купуйте тільки оригінальні деталі, китайські запчастини стоять приблизно однаково, а служать набагато менше.
 • Після заміни деталі в маточці необхідно по новій зробити розвал сходження передніх коліс Hyundai Solaris.
 • Після значного пробігу при заміні переднього підшипника не варто сподіватися, що задній ще в хорошому стані.
 • Елемент маточини, що обертається. дуже чутлива деталь і будь-яка неточність при установці значно зменшує термін його служби.

ЩО ТАКЕ СТУПИЧНИЙ ПІДШИПНИК

Під час експлуатації транспортного засобу найуразливішими є деталі підвіски. Вони найбільш схильні до зносу, механічних пошкоджень, несприятливих впливів навколишнього середовища. Ступові підшипники Hyundai Solaris – це одні з найбільш відповідальних частин підвіски, що забезпечують обертання коліс та приймають на себе динамічні навантаження, що виникають при їзді машини нерівною дорогою.

Зазвичай в автомобільних маточках встановлюють два типи елементів обертання. До них відносяться: радіально завзяті кулькові та конічні роликові. Зараз на більшості сучасних моделей машин застосовують надійніші марки HUB (Hub Unit Bearings).

На деяких моделях на елементи обертання маточини Hyundai Solaris встановлено багатополюсне магнітне кільце, при зберіганні та установці необхідно не тримати деталь поблизу магнітного поля. При його монтажі слід уважно стежити за правильністю монтажу. Деталь слід встановлювати полюсним кільцем, зверненим до датчика обертів. Необхідний постійний контроль за їх станом, щоб запобігти серйозним поломкам під час поїздок, включно до аварій по дорозі. При появі перших ознак зношування, виникнення гулу під час пересування, осьового люфту, потрібно відвідати СТО та пройти діагностику.

ФУНКЦІОНАЛЬНЕ ПРИЗНАЧЕННЯ СТУПИЧНОГО ПІДШИПНИКА Hyundai Solaris

На фланці маточини встановлені елементи гальмівної системи Hyundai Solaris, на неї закріплюється за допомогою гайок металевий колісний диск. Ступиця переднього колеса є поворотною і відноситься до деталей кермового управління. Зазвичай вона рідко виходить з ладу, що не скажеш про підшипник. Заміна ступичних підшипників Hyundai Solaris проводиться досить часто в міру їхнього зносу або інших поломок. Цей елемент спільно з іншими такими ж утримує вагу авто, забезпечуючи вільне обертання коліс.

У маточках, що випробовують невеликі динамічні навантаження, ведомих осей встановлюють однорядні конічні деталі обертання. У навантажених провідних маточах використовують дворядні конічні деталі, що витримують значно більші навантаження. Ці елементи обертання використовуються в закритій конструкції, яка не вимагає регулярного мастила і працюють практично до повного зношування. Незважаючи на це заміна підшипника маточини Hyundai Solaris повинна проводитися своєчасно для забезпечення безпечної їзди, зважаючи на значні бічні та радіальні навантаження.

READ  Чи не працює вентилятор Peugeot 307 охолодження двигуна

Ознаки несправності

Напевно, будь-який автовласник Hyundai Solaris зустрічався з подібним неприємним явищем, як гул колеса під час пересування машини. Причому чим швидше рухається авто, тим сильніше переднє колесо гуде. Цей симптом сигналізує про вихід з ладу підшипника передньої маточини Hyundai Solaris і це сигнал, що настав час поміняти підшипники.

Що може статися, якщо вчасно не зробити зміну ступичних підшипників? Після закінчення деякого часу внутрішні ролики перетворяться на дрібні шматочки металу, а то й зовсім перетворяться на порошок, внутрішній обідок зламається і диск колеса, що обертається без необхідної центровки, зріже кріпильні шпильки і колесо просто відвалиться. Про наслідок колеса, що відпав на великій швидкості, не варто розповідати. Тому, як тільки з’являться перші підозри на поломку деталей, слід негайно провести заміну переднього і заднього ступичного підшипника.

Перевірити, який елемент обертання потрібно міняти передній або задній не складно. Для цього потрібно підняти бік транспортного засобу, що перевіряється, домкратом і оцінити стан підшипника наступними діями: взяти колесо двома руками з протилежних сторін за гуму і посмикати його в різні боки. Якщо коливання здійснюються легко і чутно хрускіт, у цьому випадку потрібна негайна заміна підшипників маточини колеса Hyundai Solaris. Також заміна потрібна при виникненні таких явищ:

 • автомобіль спочатку потихеньку, далі все сильніше починає тягнуть в один бік при русі по рівній проїжджій частині;
 • потроху починає збільшуватися витрата пального через роботу двигуна в напруженому режимі;
 • вільний накат транспорту значно знижується, з’являється певне гальмування під час руху на холостому ходу.

КОЛИ МЕНЯТИ СТУПИЧНИЙ ПІДШИПНИК Hyundai Solaris

Щоб визначити в якому стан підшипник задньої маточини Hyundai Solaris, проведіть ті ж операції, що і при перевірці переднього. При люфті деталей понад 1 мм їх потрібно підтягнути чи замінювати. Якщо люфт не перевищує допустимі межі, розкрутіть колесо для обертання і якщо почуєте гул, тріск, клацання, слід провести заміну підшипників. Фахівці рекомендують перевіряти стан елементів обертання після пробігу приблизно 35 тис. км та у разі виявлення поломки негайно проводити ремонтні роботи.

Заміна ступичного підшипника Hyundai Solaris (Hyundai Solaris)

Заміна ступичного підшипника своїми руками. Тривалість: КитаРік 37 переглядів. Solaris з під таксі! Заміна паливного фільтра САМОСТІЙНО на Hyundai Solaris Тривалість: Kia RIO Hyundai Solaris перегляду. Міняю задні маточини. Усуваю головну проблему свого Соляріса. Продовження Тривалість: Дмитро Більшепробігів 12переглядів. Перевірка переднього ступичного підшипника дуже просто.

Впередню маточину встановлюється підшипник зкодом оригінальної частки C виробник Hyundai. Перед тим, як поміняти ступичний підшипник на Solaris встановіть авто на рівному майданчику і. Демонтуйте переднє колесо. Відкрутіть ступичну гайку. Відкрутіть болт, що утримує кріплення гальмівного шланга. Відкрутіть два болти, що утримують супорт. Підвісьте супорт таким чином, щоб гальмівні шланги не знаходилися в напруженому стані. Розшплінтуйте гайку рульової тяги.

Hyundai Solaris 1 покоління [ ] Бензин Ходова частина trending_flat Передня підвіска. Перегляди. Підшипник маточини переднього колеса. Спеціальне мастило для підшипників. Моторне масло. 1. Загальмуйте автомобіль гальмом і встановіть противідкатні упори (. Через щільну посадку підшипника на ступиці він, як правило, руйнується і на ступиці залишається його внутрішнє кільце. Внутрішнє кільце, що залишилося на ступиці, зрушуємо зубилом. Взазор, що утворився, вставляємо дві монтажні лопатки. Монтажними лопатками спресовуємо і знімаємо кільце підшипника.

Solaris року, 1. Радий затебеУ мене менший гараж. Новий Hyundai Solaris на сайті клубу. Впередню маточину встановлюється підшипник зкодом оригінальної частки C виробник Hyundai. Потім перейшов у постійний гул.

Визначаємо несправність

Наслідки несвоєчасної заміни підшипника можуть бути трагічними. Якщо деформації всередині підшипника значні, під час руху на високій швидкості при повороті керма може заблокуватися обертання колеса.

Якщо виникла підозра щодо несправності, це легко підтвердити чи спростувати. Першою ознакою, при якій необхідний ремонт, стає поява низькотонального гулу з-під коліс. Він зростає при наборі швидкості та зменшується з її зниженням.

Для більш точної діагностики необхідно піддомкратити передню частину автомобіля та вивісити колесо. Візьміться за колесо обома руками та спробуйте похитати його вгору-вниз. Якщо при цьому виявився люфт у вертикальному та горизонтальному напрямках з характерним стуком, то причина встановлена ​​правильно, потрібен ремонт. Також визначається необхідність заміни заднього ступичного підшипника Hyundai Solaris.

Є ще один точний спосіб визначення несправності, який можна застосувати лише до передньої осі. Заблокуйте задні колеса. Вивісіть поперемінно праве або ліве переднє колесо, в якому передбачається несправність. Далі встановіть 5-у передачу і заведіть двигун. Натискати на педаль акселератора не потрібно. Якщо під час обертання буде чутно гул, то несправність діагностована правильно.

Заміна переднього ступичного підшипника. Hyundai Solaris, 1.6 л., 2014 року на DRIVE2

Як писав в одному з минулих записів, з’явився сильний гул на швидкості, діагностика показала, що правому ступичному — кирдик.У магазинах у наявності підшипника не виявилося, довелося замовляти і т.д.до. справа була перед 9 травня, замовлення моє прийшло лише через тиждень.е. позавчора. За ціною обійшовся у 1550р.

Як отримав одразу поїхав на СТО міняти, на все про все близько години часу та 800р. дерев’яних

Якщо чесно після заміни я машину просто не дізнався. їдеш і цілковита тиша, проїхався трасою 110-120-130 та гуми навіть не чути зовсім! А я вже думав це від неї такий шум стоїть (ось думаю купив млинець саму тиху гуму) значить гудів він у мене вже давно, а я думав що це від арок такий шум йде, а виявляється, справа була в бобіні.

P.S. Ще б хотілося особливо відзначити саме розмір підшипника. 723837, хоча багато хто в коментах до минулого запису наполегливо кидали мені артикули на підшипники для дорестайлу, у яких розмір 703837 т.е. відрізняються вони зовнішнім діаметром на 2 мм.

Тому ще раз скопіюю інформацію з форуму Solaris-клуб

Дорестайл. 703837Приклад артикулів: 51720-02000 – всередині лежить Iljin (Корея) 51720-29400 – може лежати виробник SKF, може лежати IJ1-1100151720-1C000 – там лежить виробник FAG

Рестайлінг (з 15.05.2014). 723837Приклад артикулів: 51720-0U000 – всередині лежить китайський Iljin51720-1W000 – всередині лежить FAG

Як визначити, що потрібна заміна задньої маточини Solaris та підшипника?

Підшипник маточини працює у важких умовах. Агресивне середовище, великі навантаження, погані умови охолодження. ось далеко не повний перелік негативно впливають на деталь характеристик. Звичайно, за таких умов він нескінченно довго працювати не може. Настає момент виходу з ладу, що характеризується такими ознаками:

 • шум при русі, що переходить у гудіння (підшипник виє);
 • хрускіт з боку колеса на малій швидкості;
 • вібрація кузова;
 • відведення машини убік під час її руху;
 • люфт вивішеного колеса.

Необхідно мати на увазі, що подібні ознаки характерні і за інших несправностей автомобіля. Виявити місцезнаходження несправного вузла допоможе діагностика підвіски на спеціалізованому автосервісі. Використовуючи комп’ютерну діагностику та перевірочні стенди, кваліфіковані майстри швидко визначать вузол або деталь, що вийшов з ладу.

Увага. Експлуатація автомобіля з несправною ходовою частиною та підвіскою заборонена ПДР.

Як замінити підшипник задньої маточини на Hyundai Accent

Заміна підшипника задньої маточини Hyundai Accent виконується звичайним гаражним інструментом. Корейські інженери полегшили роботу, з’єднавши підшипник і маточину в один вузол.

Незважаючи на простоту заміни, існують деякі технічні моменти, які допоможуть правильно підібрати підшипник задньої маточини Accent, визначити причину зносу, вибрати оригінальний ступичний вузол або знайти заміну, рекомендовану заводом виробником. Важливо вчасно визначити несправність, щоб уникнути аварії під час дорожнього руху.

READ  Peugeot 206 заміна заднього підшипника

Як замінити ступичний підшипник на Hyundai Solaris?

Підвіска автомобіля зазнає величезних знакозмінних навантажень. В результаті термін її служби помітно відрізняється від заявленого виробником. Одним з основних вузлів, що сприймає всі зусилля, є підшипник маточини. Закладений у нього ресурс 100 тис. км пробігу помітно скорочується. Вихід з ладу ступичного підшипника здатний спровокувати ДТП. Експлуатація машини стає небезпечною. Яким чином дізнатися про несправність у ступиці і що при цьому потрібно робити. розуміємося.

Як визначити, що потрібна заміна задньої маточини Solaris та підшипника?

Підшипник маточини працює у важких умовах. Агресивне середовище, великі навантаження, погані умови охолодження. ось далеко не повний перелік негативно впливають на деталь характеристик. Звичайно, за таких умов він нескінченно довго працювати не може. Настає момент виходу з ладу, що характеризується такими ознаками:

 • шум при русі, що переходить у гудіння (підшипник виє);
 • хрускіт з боку колеса на малій швидкості;
 • вібрація кузова;
 • відведення машини убік під час її руху;
 • люфт вивішеного колеса.

Необхідно мати на увазі, що подібні ознаки характерні і за інших несправностей автомобіля. Виявити місцезнаходження несправного вузла допоможе діагностика підвіски на спеціалізованому автосервісі. Використовуючи комп’ютерну діагностику та перевірочні стенди, кваліфіковані майстри швидко визначать вузол або деталь, що вийшов з ладу.

Увага. Експлуатація автомобіля з несправною ходовою частиною та підвіскою заборонена ПДР.

Чому може знадобитися позапланова заміна ступичного підшипника Solaris?

Підшипниковий вузол маточини є міцним за виконанням. Але і він схильний до руйнування. Цьому сприяють такі причини:

 • неякісне покриття наших доріг;
 • агресивний стиль водіння;
 • руйнування кілець ущільнення (сальник) підшипника;
 • самостійний ремонт маточини;
 • заводський брак.

Про умови, в яких він працює, говорилося раніше. Всі ці разом узяті причини призводять до руйнування підшипникового вузла маточини.

Заміна підшипника задньої маточини на Hyundai Solaris

Заміна задньої маточини Hyundai Solaris

Міняти задню маточину необхідно тільки на профільній СТО. Недотримання цієї умови може призвести до дуже серйозних наслідків. Неправильне запресування або перетяжка болтів кріплення викличе дисбаланс усієї маточини або облом кріплення.

При заміні підшипника задньої маточини Hyundai Solaris, як і самої маточини, не можна користуватися молотком. Напресовка здійснюється лише спеціальним пристосуванням.

Невиконання цієї вимоги призведе до поломки маточини або її підшипникового вузла. Крім цього, після заміни потрібна діагностика. У гаражних умовах її провести неможливо.

Таким чином, висновок однозначний – замінювати задню маточку своїми руками не можна.

Заміна ступичного підшипника Hyundai Solaris

Тут все просто – окремо підшипник не змінюється. Тільки у зборі зі ступицею. Підшипники для задньої маточини виробник окремо не постачає. Спроба замінити його схожим призведе до трагічних результатів.

Порада. Для безпечної експлуатації автомобіля заміна підшипника задньої маточини Solaris повинна бути здійснена професіоналами СТО.

Заміна переднього ступичного підшипника Solaris та інші послуги наших автосервісів

Фахівці нашого автосервісу виконують будь-які роботи з ремонту автомобіля Hyundai Solaris. Заміна ступичного підшипника серед них.

По відновленню підвіски ми пропонуємо наступні послуги:

Наші майстри-ремонтники дадуть безкоштовну консультацію клієнту з усіх питань експлуатації та обслуговування автомобіля, що його цікавлять.

Ми позбавляємо наших клієнтів від пошуку потрібних запчастин та витрати свого часу на ремонт машини.

Прозорість ціноутворення за виконані послуги – відмінна риса нашого автосервісу. Всі наші клієнти наперед знають вартість майбутнього ремонту. Більше того, з кожним із них попередньо обговорюються шляхи її зниження.

За результатами діагностики механік-приймальник визначає ціну майбутнього ремонту. Вона узгоджується із замовником. Загальна вартість ремонту визначається такими факторами:

Обов’язково замовнику пояснюється, як він може заощадити на ремонті. По-перше, плановий ремонт обійдеться дешевше. По-друге, при постачанні клієнтом своїх запчастин загальна вартість також зменшується.

Важливу роль відіграє наявність акцій та знижок на автосервісі. Іноді вони досить суттєво знижують загальну вартість ремонту.

Після обговорення всіх питань та згоди клієнта машина ставиться у ремзону.

Важливо. Від клієнта приймаються лише оригінальні запчастини.

Гарантія якості ремонту

Всі фахівці-ремонтники нашого автосервісу мають великий досвід заміни маточини автомобілів Hyundai Solaris. Всі роботи виконуються тільки з високою якістю, про що свідчать подяки наших клієнтів. За весь час існування СТО не було жодного випадку повернення машини для усунення недоліків.

Міняю задні маточини. Усуваю головну проблему свого Соляріса. Продовження

Автосервіс укомплектований усім необхідним обладнанням та інструментом для проведення ремонтів будь-якої складності. Питанням якості інженерно-технічний склад СТО приділяє найпильнішу увагу. На всі виконані нами роботи надається гарантія.

Замінивши ступичний підшипник у нашому автосервісі, ви отримуєте впевненість у завтрашньому дні свого автомобіля. Якість виконаних робіт забезпечить повну безпеку відремонтованого вузла та його надійну роботу на багато тисяч кілометрів пробігу.

Як перевірити ступичний підшипник?

Дійте послідовно, і тоді ви зможете унеможливити помилку навіть у тому випадку, якщо виконуєте таку роботу вперше.

 • Насамперед вивісіть діагностоване колесо, забезпечивши йому свободу обертання. Для цього можна скористатися домкратом або встановити машину на підйомник.
 • Потім крутіть колесо руками, переконавшись, що воно вільно обертається. У деяких випадках шуми можуть виникати через те, що колесо повністю не гальмується, а гальмівні колодки труть по диску або барабану.
 • Взявшись за верхній та нижній край колеса, похитайте його від себе та до себе. Потім повторіть операцію, змінивши хват на 90 градусів.

Якщо виявите люфт. доведеться перевірити затяжку гайки маточини.

Важливо мати під рукою та технічну специфікацію вашого автомобіля, в якій вказано момент затягування гайки ступичного підшипника. Послідовність дій така:

 • Знімаємо захисний ковпачок гайки (якщо є).
 • Виймаємо шплінт (якщо є).
 • Садимо за кермо помічника і просимо його зафіксувати колесо, натиснувши на гальмо.
 • За допомогою динамометричного ключа перевіряємо зусилля затягування.

Якщо момент відповідає величині, вказаній у специфікації, а люфт залишився, підшипник доведеться замінити.

Діагностуємо на слух

Але буває і так, що люфта немає, а є лише гул, що підтверджує наявність несправності. Як визначити, який підшипник маточини гуде? Завдання непросте.

Через резонуючі ефекти зробити це, перебуваючи на місці водія, не завжди можливо. Знову доведеться звати помічника і йти на хитрість. Можливі варіанти:

 • Рухайтеся повз спостерігача, що стоїть на відкритому майданчику, змінюючи режими і напрямок руху. Такий спосіб дасть результат, якщо шум виразно чутний навіть на невеликій швидкості.
 • Посадіть помічника в іншу машину. Нехай він рухається разом з вами трасою, відкривши вікно і визначаючи на слух джерело сторонніх шумів.

Обидва варіанти такого роду діагностики вимагають певних навичок.

Встановивши, яка деталь підлягає заміні, можна приступати до роботи, складність якої залежить від особливості конструкції автомобіля. Прийдеться врахувати:

Зустрічаються деталі різної конструкції:

Зустрічаються два варіанти комплектації та постачання деталі:

 • Підшипник виготовлений окремо. У цьому випадку для виконання роботи обов’язково знадобляться спеціальний знімач, оправки та прес.
 • Підшипник і маточина зібрані в єдиний вузол, заміна якого проводиться повністю. Це значно спрощує ремонт, але збільшується вартість деталей.

Слід взяти до уваги той факт, що найпоширеніші зараз автомобілі з приводом на передній міст. Умови та послідовність проведення ремонтних операцій ми описуватимемо саме для машин такого компонування.

Підшипники задньої маточини на Lanos. Які краще

Залежно від заводу складання, на Lanos могли встановлювати підшипники різних виробників. Розміри підшипників такі:

 • /великий. 29х50,29 мм;
 • / малий. 17,46 х39, 87 мм.

З виробників публіка більше схиляється до недорогих CX CX523. Ціна за пару близько 110 гривень на 2018 рік, але ходять вони досить непогано за умови якісного складання. Приблизно таку ж ціну обійдеться підшипник AT 0944-200B. Німецький FAG з каталожним номером 713800110 коштує 420 гривень за чотири штуки на обидві сторони. Вони хороші тим, що комплектуються якісними сальниками, шплінтом та ступичною гайкою, та й якість самих підшипників чудова.

READ  Яку олію заливати в Granta

З недорогих часто рекомендують підшипник MOOG із артикулом OP-WB-11084. Його ціна близько 153 гривень за пару на один бік, але в комплекті не буде ступичної гайки та шплінту. Завжди стабільна якість у німецьких SWAG з номером за каталогом 40850001. За них просять 255 гривень за пару, повний комплект. Крім самого підшипника подбаємо про те, щоб під руками було консистентне мастило Літол 24, або дорожчі аналоги ( Агрінол 158. наприклад).

поміняв передній ступичний підшипник. Hyundai Solaris, 1.6 л., 2011 року на DRIVE2

Всім привіт!Загалом така ситуація, став гудіти у мене лівий передній ступичний.оскільки за гарантією мені його міняти відмовилися, купивши підшипник, взяв SKF

, фірма відома перевірена, стоїть майже як оригінал, але оріг. брати не став.фіг знає що вони покладуть у свою коробку) як видалася вільна хвилинка вирішив його замінити) Загнав машину в свою затишну майстерню) і почав потихеньку розбирати)

в інеті інформації дофіга, але все ж таки опишу трохи процес)працював без спеціаліста інструменту і пристос)так сказати по-старому, зубило молоток і монтажка)))Перше природно відкрутив колесо)))

потім тримаючи гальма відкрутив контр гайку, до речі гайка залишилася як нова можна було б її використати ще раз,

але вже якщо сказано міняти на нову, тим більше йде в комплекті з підшипником, то чому б і не поміняти) Після чого відкрутив і зняв датчик ABS (бруду там дофіга)

Потім відкрутив кріплення гальмівного шланга і відкрутив супорт

До речі колодки як новенькі взагалі без зносу практично,

диск теж 21мм.після відкрутив гальмівний диск,

і після цієї справи відкрутив гайки на нижній кульовій і на рульовому наконечнику, після все це справа вибив за допомогою молоточка і монтажки (монтажкою тиснемо на важіль а молотком стукає по вуху де сидить кульовий болт, вся ця справа природно легко вискакує)

відкрутив два болти кріплення до амортизатора і зняв ступичний вузол, залишилася така борода)

Заміна заднього підшипника маточини Hyundai Solaris / Kia Rio

потім за допомогою молотка вибив маточину з підшипника, він природно розвалився і внутрішня обойма як завжди залишилася на маточці, її видалив за допомогою наукового постукування зубилом і м’якою залізкою)

м’який шматок металу щоб не псувати маточину

природно зачепив зубилом маточину, ну це не біда)прибрав задирок напилком

А ось після цього взявся за зовнішню обойму) зняв стопорне кільце, її вибив за допомогою високотехнологічної оправки та великого молотка)

високотехнологічне нано оправлення для випресовування підшипника)))

Потім поставив поворотний кулак до грубки

щоб потім було легше всю цю справу встановити) і після невеликого чаювання взявся всю цю справу збирати) за допомогою обойми від старого підшипника та молотка,

Все зібрав, до речі збирати реально набагато легше коли кулак нагрітий а підшипник холодний, все вбивається рази в два точно легше, поставив нове стопорне кільце з комплекту, забив ступицю в підшипник

В принципі залишилося все зібрати в такому ж порядку, не описуватиму)

Заодно почистив пружинки та скобу від бруду та іржі та помазав

напрямні супорта теж помазав, там було зовсім мало змащення вже.

і відразу ж поміняв гуму на зимову, а то сьогодні у нас нафігачіло снігу і почалася зима) Ось загалом те і все) все робиться без спеціалізованого інструменту при певній вправності, звичайно пресом і знімачем було б все швидше, але так як у мене цього обладнання поки немає (думаю скоро прес зроблю) і так зійде) а поспішати мені нікуди, ганяю на уазі по кучугурах) з цією справою закінчив.завтра буду міняти сайлентблоки на задній балці, відшарувалися втулки від гуми і стукають безбожно) це все в наступному записі)

Page 2

Всім привіт!Загалом така ситуація, став гудіти у мене лівий передній ступичний.оскільки за гарантією мені його міняти відмовилися, купивши підшипник, взяв SKF

, фірма відома перевірена, стоїть майже як оригінал, але оріг. брати не став.фіг знає що вони покладуть у свою коробку) як видалася вільна хвилинка вирішив його замінити) Загнав машину в свою затишну майстерню) і почав потихеньку розбирати)

в інеті інформації дофіга, але все ж таки опишу трохи процес)працював без спеціаліста інструменту і пристос)так сказати по-старому, зубило молоток і монтажка)))Перше природно відкрутив колесо)))

потім тримаючи гальма відкрутив контр гайку, до речі гайка залишилася як нова можна було б її використати ще раз,

але вже якщо сказано міняти на нову, тим більше йде в комплекті з підшипником, то чому б і не поміняти) Після чого відкрутив і зняв датчик ABS (бруду там дофіга)

Потім відкрутив кріплення гальмівного шланга і відкрутив супорт

До речі колодки як новенькі взагалі без зносу практично,

диск теж 21мм.після відкрутив гальмівний диск,

і після цієї справи відкрутив гайки на нижній кульовій і на рульовому наконечнику, після все це справа вибив за допомогою молоточка і монтажки (монтажкою тиснемо на важіль а молотком стукає по вуху де сидить кульовий болт, вся ця справа природно легко вискакує)

відкрутив два болти кріплення до амортизатора і зняв ступичний вузол, залишилася така борода)

потім за допомогою молотка вибив маточину з підшипника, він природно розвалився і внутрішня обойма як завжди залишилася на маточці, її видалив за допомогою наукового постукування зубилом і м’якою залізкою)

м’який шматок металу щоб не псувати маточину

природно зачепив зубилом маточину, ну це не біда)прибрав задирок напилком

А ось після цього взявся за зовнішню обойму) зняв стопорне кільце, її вибив за допомогою високотехнологічної оправки та великого молотка)

високотехнологічне нано оправлення для випресовування підшипника)))

Потім поставив поворотний кулак до грубки

щоб потім було легше всю цю справу встановити) і після невеликого чаювання взявся всю цю справу збирати) за допомогою обойми від старого підшипника та молотка,

Все зібрав, до речі збирати реально набагато легше коли кулак нагрітий а підшипник холодний, все вбивається рази в два точно легше, поставив нове стопорне кільце з комплекту, забив ступицю в підшипник

В принципі залишилося все зібрати в такому ж порядку, не описуватиму)

Заодно почистив пружинки та скобу від бруду та іржі та помазав

напрямні супорта теж помазав, там було зовсім мало змащення вже.

і відразу ж поміняв гуму на зимову, а то сьогодні у нас нафігачіло снігу і почалася зима) Ось загалом те і все) все робиться без спеціалізованого інструменту при певній вправності, звичайно пресом і знімачем було б все швидше, але так як у мене цього обладнання поки немає (думаю скоро прес зроблю) і так зійде) а поспішати мені нікуди, ганяю на уазі по кучугурах) з цією справою закінчив.завтра буду міняти сайлентблоки на задній балці, відшарувалися втулки від гуми і стукають безбожно) це все в наступному записі)

| Denial of responsibility | Contacts |RSS