Заміна задніх сайлентблоків Hyundai Solaris

Table of Contents

Заміна задньої маточини Hyundai Solaris (RB), 2010. 2017 р.в.

Інформація актуальна для моделей Hyundai Solaris (RB) 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017 року випуску.Моменти затягування см. тутВам потрібні ключ «на 12». Ступиця заднього колеса та її підшипник є важкорозбірним вузолом. Крім цього, підшипник окремо в запасні частини не поставляють, тому при виході з ладу підшипника замініть вузол у зборі.

Перед тим як підняти задню частину автомобіля, увімкніть першу передачу (переведіть селектор автоматичної коробки передач в положення «Р»). 2. Загальмуйте автомобіль гальмом і встановіть противідкатні упори («башмаки») під передні колеса. 3. Підніміть задню частину автомобіля, встановіть її на надійні опори та зніміть колесо.

Зніміть гальмівний барабан гальмівного механізму заднього колеса (див. тут). На автомобілях з дисковим гальмівним механізмом задніх коліс зніміть гальмівний диск (див. тут).

Виверніть чотири болти кріплення маточини до поздовжнього важеля балки задньої підвіски.

Перевірте підшипник маточини на легкість обертання, відсутність заїдань та відчутних люфтів. Несправну маточку замініть. 8. Встановіть маточину заднього колеса і всі деталі в порядку, зворотному зняття

Заміна стійок

Для заміни амортизаторів на Акценті необхідно запастись необхідними інструментами та подбати про безпеку, знерушивши машину. При заміні стійок добре зафіксуйте автомобіль на майданчику і приступайте до виконання наступних дій:

 • Забезпечте зручний доступ до верхньої частини стійки із салону.
 • Зніміть колесо.
 • Від’єднайте кріплення штока стійки за допомогою ріжкового ключа на 17 та 19, а також вам знадобиться ключ на 6 для утримання штока від прокручування.
 • Звільніть амортизатор від кріплення до стійки (використовуйте ключ на 17).
 • Вивільніть 3 гайки за допомогою ключа на 12, які тримають верхній кінець стійки.
 • Зніміть датчик обертання колеса.
 • Демонтуйте амортизаційну стійку, опустивши її вниз.

Роботи з демонтажу пружини Hyundai Accent необхідно виконувати за допомогою спеціальних лещат та відповідного стискаючого пристрою. Коли зніміть пружину, оцініть її стан: на ній не повинно бути тріщин, корозії, ознак просідання та деформації.

Ви отримаєте можливість знімати захисні гумові елементи, які згодом перевіряють на відсутність механічних пошкоджень. Після вилучення стійки оцініть поверхню: на ній не повинно бути масляних патьоків. Перевірте дзеркальну поверхню штока, плавність ходу, оцініть рівномірність та тугість руху. Якщо є відхилення, замініть амортизаційні стійки Hyundai Accent своїми руками.

При заміні амортизаторів враховуйте, що їх завжди змінюють попарно. Якщо ви поміняєте лише одну стійку, вона не зможе виробити свій ресурс повною мірою через зношену іншу. Також амортизатори слід підбирати однакової жорсткості та обов’язково одного виробника. Половинчаста установка призведе до додаткових витрат через підвищений зношування гуми та швидке зношування інших елементів задньої ходової частини Акценту.

Незалежно від зміни поколінь автомобіля амортизатори завжди залишалися незмінними, тому проблем із їх підбором ніколи не виникає. Обов’язково перед встановленням стійок прокачайте їх, щоб видалити надлишки повітря з порожнин та відрегулювати роботу пропускних клапанів.

Робота зі встановлення амортизаційних стійок на Hyundai Accent виконуються у зворотній послідовності. Якщо потрібно зняти подовжній важіль задньої підвіски, машину треба буде встановити над ямою або підняти на підйомнику, а потім виконуються такі дії:

 • ключем на 12 розкрутіть кронштейн тримача троса ручника;
 • за допомогою двох накидних ключів на 17 викрутіть болт, що тримає важіль, та вийміть болт;
 • відкрутіть кріплення важеля до кулака та звільніть його.

Далі можете встановлювати на місце стійки та збирати все, що розібрали раніше.

Заміна задніх сайлентблоків Hyundai Solaris (Hyundai Solaris)

Кузов будь-якого автомобіля не зв’язується через метал із шасі. Це здійснюється за допомогою гумових виробів. Все для того, щоб зменшити амплітуду коливань, а то й зовсім позбутися їх. При цьому забезпечується ще один аспект. можливість безперешкодного переміщення підвіски щодо несучої кузовної складової. Ідея реалізована в конструкції задньої балки багатьох малолітражок.

Виконуємо заміну сайлентблоків задньої балки на Hyundai Solaris своїми руками: докладна інструкція

Основна складність у цій ремонтній операції пов’язана з випресуванням сайлента, що був в експлуатації. В цілому ж операція не складніша, ніж тест бензинового інжектора чи дизельних форсунок. Роботи можна виконувати як на демонтованій балці, так і безпосередньо на автомобілі – все залежить від вправності оператора-механіка. Розберемо обидва випадки.

Зміна гумометалевих шарнірів на машині

При початку робіт на піддомкраченій машині її необхідно зафіксувати належним чином від руху. Включена перша передача або переведений в P селектор автомата і поставлені під передні колеса упори. правильні дії з обездвижену авто.

Ретельно спланована заміна сайлентблоків задньої балки на Solaris своїми руками починається з підбору інструментів. Стануть в нагоді ключі на 19, знімач гумометалевих шарнірів і пристосування для зняття пружин. Робота виконується по черзі: спочатку на лівій, потім на правій стороні чи навпаки. Починається техпроцес з відкручування гайок кріплення коліс. Після виконання завдання надійної фіксації задньої частини. Піднявши колесо, підставляємо упори або інші саморобні пристрої. Повторюємо аналогічні дії з іншим заднім колесом. Процес вивішування задньої балки завершено. Далі йдуть суміжні операції на одній із сторін:

 • Видалити підкрилок.
 • Демонтувати кріплення гальма стоянки і гальмівної трубки.
 • Зняти датчик ABS.
 • Піддомкратити балку та вивернути болти кріплення її до кузова.
 • Опустити основу задньої підвіски.
 • Ключем на 19 від’єднати стійку від нижнього кріплення.
 • Дістати пружину.
 • Вивести робочу сторону балки.

Після цього виконується випресування старого сайлентблока за допомогою спеціального знімка. Далі встановлюється новий гумометалевий шарнір, та виконуються роботи у зворотному порядку з урахуванням такого моменту: пружина встановлюється після монтажу амортизатора. Попередньо вона стискається із застосуванням пристосування. Наступні роботи виконуються з іншого боку аналогічним чином.

Заміна деталі зі зніманням балки

Часто є перехідною стадією через те, що гумометалевий шарнір занадто щільно сидить у поздовжньому важелі. Знімач не в змозі витягти його, тому доводиться вибивати гумову втулку з масивної частини задньої підвіски. Безпосередньо на авто цього не виконати. Саме тому ціна на заміну сайлентблоків задньої балки автомобіля Hyundai Solaris настільки висока. Відгуки відзначають тривіальність процедури, незрівнянну з діагностикою свічок запалювання на вигляд їх електродів. Але, разом з тим, підкреслюють присутність високих енерговитрат при її здійсненні.

Більшість процесу знімання балки викладено в попередньому пункті. Варто зазначити, що наведений техпроцес проводиться для обох сторін без послідовного розбирання-складання.

На машинах з дисковим гальмом залишається лише звільнити гальмівну трубку з кронштейна. Згідно з посібником з ремонту, ця операція виконується шляхом роз’єднання гайки та штуцера. Наслідки цього – необхідність прокачування гальмівного контуру. Народні експерти знайшли спосіб обійти пораду виробника: робиться пропил болгаркою у вушці і магістраль вільно від’єднується від балки. Залишається демонтувати гальмівний супорт і підвісити його в арці на дріт.

Автомобілі з барабанними задніми гальмами вимагають від’єднання магістралі, оскільки гальмівний циліндр знаходиться на балці. У цих умовах буде потрібно ще вилучення троса гальма стоянки з барабанної частини. Після зворотного збирання виконується прокачування системи.

Заміна сайлентблоків Hyundai Solaris

Заміна сайлентблоків Hyundai Solaris, ціна у. заміна задніх сайлентблоків, передніх Hyundai Solaris Московський район, Фрунзенський, Вітебський проспект СПб. Звертайтесь!

Ця послуга здійснюється для моделей Hyundai Solaris.

Сайлентблоки підвіски автомобіля виконують значуще завдання. При їх зношуванні значно псується керування машиною. Отже заміна сайлентблоків балки потрібна абсолютно всім. В обстановці недостатньо хороших магістралей зміну варто проводити приблизно після закінчення кожних 50 тисяч кілометрів. На закордонних автобанах заміна задніх сайлентблоків Hyundai Solaris (Hyundai Solaris) необхідна рідше. Ці роботи, як ремонт підвіски автомобіля, складно виконувати своїми руками. З цієї причини краще звернутися до гарного обслуговуючого центру. У нас є всі необхідні інструментарії для проведення різноманітних робіт з ремонту автомашини Hyundai Solaris. Наші висококласні працівники легко зроблять зміну переднього та заднього сайлентблоку на різноманітних марках авто.

READ  Заміна задніх амортизаторів Kia Spectra
Послуга усунення несправностей Ціна.
легкові а/м джипи мінівени
заміна заднього сайлентблока переднього важеля 1650 2600 2600
заміна переднього сайлентблока переднього важеля 1650 2600 2600
заміна сайлентблоків задніх поздовжніх важелів 6400 7500 7800
заміна задніх верхніх поперечних важелів 1800 2200 2600

Ціни, представлені в прайсі, дані орієнтовно і можуть змінюватися як у більшу, так і меншу сторону.

Заміна сайлентблоків задньої балки Hyundai Solaris

Hyundai Solaris обладнаний залежною задньою підвіскою. Основний елемент задньої ходової частини. це балка. Вона закріплена через два великі сайлентблоки до кузова болтами. Ці сайлентблоки мають досить великий ресурс, але при пробігу 100-150 тисяч кілометрів теж виходять з ладу.

У цій статті розберемо процес заміни сайлентблоків задньої балки Hyundai Solaris, а також розповімо про діагностику несправності та вибір нових сайлентблоків.

Симптоми та причини несправності

Заміна сайлентблоків задньої балки Hyundai Solaris:

 • Піднімаємо авто на підйомнику;
 • Віддаємо кріплення ручника, трубопроводів гальмівної системи від кузова, нижні кріплення амортизаторів, кріплення датчика ABS та болти кріплення самих сайлентблоків балки;
 • Ставимо гідроупор під балку;
 • Виймаємо “вуха” балки з прорізів кузова;
 • За допомогою дриля висвердлюємо наповнювач сайлента, що знаходиться між втулками. Забираємо залишки наповнювача, щоб звільнити доступ до зовнішньої обойми сайлентблока, що знаходиться в балці;
 • Обойму витягаємо з тіла балки та зачищаємо її посадковий отвір;
 • Отвір у балці, сам новий сайлентблок та болт кріплення змащуємо невеликим шаром мастила;
 • З використанням гвинтової оправки, набору шайб та «склянки» задавлюємо новий сайлентблок у балку, зорієнтувавши його мітку з прапорцем на тілі балки;
 • Аналогічно продаємо подібну операцію з другим сайлентблоком;
 • Встановлюємо все зняте кріплення;
 • Ставимо на місце колеса та опускаємо авто з підйомника.

Видалити старі сайлентблоки на місці іноді неможливо, через те, що вони «прикипіли» до тіла балки, тоді доводиться знімати саму балку.

Для заміни рекомендується використовувати оригінальні вироби, так як репліка часто випускається сайленти дещо повніше за діаметром, що викликає проблеми при їх запресовуванні в балку.

Для якісної заміни сайлентблоків задньої балки на моделях Hyundai Solaris запрошуємо Вас відвідати мережу наших професійних техцентрів. Знайти найближчий до вас ви можете легко на карті, зробіть дзвінок та можете приїжджати у призначений для вас час.

Заміна сайлентблоків задньої балки Hyundai Getz

Почалося все з вібрації під час розгону. Спочатку невеликий, але потім все більший і більший. Потім я одружився і дружина почала нервувати спочатку як пасажир, а потім і як водій. Після її здоровенного позашляховика в Геші було трохи страшнувато. кермо там тугий та інша нісенітниця. А тут ще й вібрація, раптом розвалиться, він же тааакой маааленький хундайчик. Ви таки мене розумієте, молодій дружині хочеться зробити приємне. Тут ще при зміні олії в Коравто порадили щось уже робити із сайлентблоками, мовляв, у непотрібному стані вони у вас, товаришу.На тему вибивання та запресовування сайлентблоків задньої балки є маса матеріалу, тому зупинюся тільки на істотних моментах. Відразу скажу, що робив один, без помічників, за винятком останніх 15 хвилин прикручування коліс на місце. Витратив 2 дні (5 годин 5 годин) на все про все.Два домкрати (штатний та гідравлічний пляшковий) заощадять купу часу.

Не бийте по вузлу кріплення задньої балки з метою виховання болтів, його вигадали для поглинання енергії, ваша кувалда смішна. Не сподівайтеся витягнути болти. купіть два на заміну і сміливо ріжте болгаркою.

Запасіться ключем для виховання болтів з довгою ручкою або трубою та дрилем. свердла 5, 6, 6.5. Потрібна кругла насадка на дриль із наждачної шкурки.

Як визначити, що сайлентблоки підвіски настав час міняти? Якщо ви помітили хоча б одну з нижче перелічених ознак, рекомендуємо звернутися до автосервісу:

 • стукіт і хрускіт з боку підвіски
 • нерівномірне знос шин
 • складності з входженням у поворот та маневруванням
 • втрата курсової стійкості на прямих та рівних відрізках дороги

Довіряйте заміну сайлентблоків лише професіоналам!

задніх, сайлентблоків, hyundai, solaris
 • Вибір шарніру залежить від умов експлуатації Hyundai Getz та стилю водіння: гумові елементи чутливі до перевантажень, температур і хімікатів, але дешеві, а поліуретан позбавлений таких недоліків, служить довше, але й коштує дорожче.
 • Точних ознак, що вказують, що настав час замінити сайлентблок важеля підвіски не існує, є лише непрямі, які говорять про неполадки в ходовій частині.
 • Діагностика поломки з’єднання проста, її може провести і сам автовласник, оглянувши стан гумової вставки шарніра: наявність на ній тріщин говорить про необхідність встановлення нової деталі.
 • Для того щоб поміняти сайлентблок використовується спецінструмент – гідроциліндр та оправки, за допомогою яких видаляють старий елемент та запресовують новий.
 • Установку нових шарнірних з’єднань рекомендують проводити попарно: якщо з’явилася деформація елемента у правій частині осі, то деталь ліворуч також варто змінити.
 • Не слід експлуатувати автомобіль Hyundai Getz з несправними шарнірами: згодом це призведе до виходу з ладу всієї підвіски, як наслідок – підвищеного ризику ДТП.

ЩО ТАКЕ САЙЛЕНТБЛОК

У з’єднаннях важелів підвіски Hyundai Getz та амортизаторів використовують сайлентблоки. Вони складаються з двох металевих втулок – зовнішньої та внутрішньої, – між якими знаходиться гумова вставка. Така конструкція сполучного елемента робить кріплення міцними, але, водночас, пластичними.

Сайлентблок. це шарнір, який приймає на себе все навантаження під час роботи підвіски. Саме тому його встановлюють у рухомих з’єднаннях, адже важелі повинні виробляти коливання, щоб утримати зчеплення коліс із дорогою, а задні амортизатори постійно реагувати на зміну положення кузова.

Заявлений ресурс шарнірних з’єднань Hyundai Getz знаходиться в межах 100 000 км, залежно від виробника. При експлуатації автомобіля в умовах агресивного середовища (реагенти, бруд, температурні перепади) та екстремального стилю водіння (бездоріжжя, різкі старти та гальмування), термін їх служби зменшується практично вдвічі. Тому фахівці сервісних станцій рекомендують проводити огляд стану кріплень ходової частини через 50 000 км і не затягувати із заміною сайлентблоків підвіски.

ВИДИ САЙЛЕНТБЛОКІВ

По конструкції шарніри можуть складатися з двох втулок (зовнішньої та внутрішньої), але, якщо деталь призначена для установки в з’єднання, де вплив на неї буде тільки в якійсь одній площині, такий елемент не матиме зовнішню втулку, наприклад, сайлентблоки верхніх і нижніх важелів її замінює посадкове місце. Крім цього, шарніри відрізняються матеріалом, з якого виготовлена ​​вставка: вона або гумова, або поліуретану.

Сайлентблок із гумовою вставкою

Це найпоширеніша деталь для з’єднань підвіски, оскільки має помірну вартість. Такий елемент випускають під всілякими маркімі та для всіх машин Hyundai Getz, встановлюють у заводській комплектації. Однак шарнірне гумометалеве кріплення недовговічне і схильне до зносу через багато факторів. Наприклад: при заморозках матеріал прокладки твердне і тріскається, а в спеку стає занадто м’яким. від навантажень його сплющує. Хімічні сполуки реагентів роз’їдають гуму, а пісок діє як абразив. Після вітчизняної зими варто провести позаплановий огляд та, за необхідності, заміну сайлентблоків важеля підвіски.

Сайлентблок з поліуретановою вставкою

Такий елемент має високу вартість, але й ресурс його вп’ятеро вищий. Поліуретан здатний витримувати температури від.45С до 80С і не розпадається під дією солей та робочих рідин авто (у разі протікання гідравлічного мастила, олії або палива). Ціна виробу обумовлена ​​складною та дорогою технологією його виробництва. Саме тому шарніри з поліуретаном не встановлюють у заводській комплектації Hyundai Getz, щоб не збільшувати собівартість машини. Вед немає гарантії, що її експлуатуватимуть в екстремальних умовах, для яких поліуретан і призначений.

Ознаки несправності

На жаль, немає такої ознаки поломки, яка властива тільки сайлентблоку. Водій може помітити:

 • поява стуку та хрускоту в підвісці Hyundai Getz;
 • нерівномірне зношування покришок, розташованих на одній осі;
 • втрату стійкості автомобіля на поворотах;
 • відхилення машини під час руху прямою траєкторією.

Подібні симптоми з’являються при несправностях як у передній, так і задній частині підвіски Hyundai Getz. Вони можуть сигналізувати і про поломку амортизаторів, ШРУСів, стабілізаторів, рульового механізму, а також трансмісії. Щоб точно зрозуміти, який елемент вийшов з ладу, необхідно відвідати сервісну станцію для проведення діагностики та огляду. Поява хоча б однієї з перелічених ознак – це привід негайно відвідати СТО для ремонту підвіски Hyundai Getz. Експлуатація автомобіля з несправними елементами ходової частини аварійнонебезпечна.

ДІАГНОСТИКА І ЗАМІНА САЙЛЕНТБЛОКІВ Hyundai Getz

Щоб визначити, чи потрібна заміна сайлентблоків важелів Hyundai Getz, не потрібні комп’ютерні стенди. Досвідчений автомеханік встановить машину на підйомник і візуально оцінить ступінь зношування цих деталей. Пошкоджений шарнір має деформовану гумову вставку: вона або розтріскалася, або нерівномірно сплющена. Принаймні пошкодження – стерта або практично відсутня. Такий елемент підлягає заміні.

READ  Як відкрити капот на Hyundai Solaris

Заміна задніх і передніх сайлентблоків повинна проводитися попарно: якщо шарнірні з’єднання пошкоджені праворуч, то і зліва їх варто поміняти. Інакше жорсткість підвіски з кожного боку буде різною, що призведе до порушення балансу у роботі ходової частини.

Який вид сайлентблока вибрати для встановлення, вирішувати автовласнику. Гумометалевий шарнір цілком підійде для спокійних поїздок рівними трасами. Інакше варто вибрати поліуретан.

Заміна сайлентблоків передніх важелів

Для демонтажу зношеного сайлентблока переднього важеля Hyundai Getz необхідно зняти колесо та важіль. Потім майстер відкручує кріпильний болт шарніра і спеціальним гідроциліндром випресовує його. За допомогою цього пристрою встановлює новий елемент, попередньо нанісши на його поверхню мастильний матеріал, і збирає весь вузол у зворотній послідовності.

У старих автомобілях Hyundai Getz з великим пробігом демонтувати важіль не завжди вдається, тому що його кріплення окислені. Автомеханік скористається антикорозійною рідиною. Якщо цей спосіб не дасть ефекту, можливо, буде актуальним поміняти важіль у зборі.

При заміні сайлентблоків нижніх важелів немає потреби у демонтажі всього важеля з підвіски. Достатньо від’єднати кермовий наконечник. Вартість робіт залежить від кількості важелів у передній підвісці. Якщо ходова частина багатоважільна, то ціна, відповідно, буде вищою.

Як замінити сайлентблоки задньої балки на Hyundai Solaris хечбек

Заміна сайлентблоків задніх важелів

Щоб дістатися до несправного сайлентблока заднього важеля Hyundai Getz, необхідно не тільки зняти колесо, а й пружину, стабілізатор, а також регулювальний болт. Роботи із заміни шарніра проводяться на знятому важелі. Після запресування нової деталі, складання вузла проводиться у зворотній послідовності. Після завершення ремонтних робіт регулюють розвал-сходження Hyundai Getz.

Заміна шарнірних з’єднань задньої балки

Особливістю демонтажу шарнірів задньої залежної підвіски є її розташування по відношенню до інших елементів. Наприклад: під час проведення робіт можна пошкодити не лише задній бампер, а й гальмівні шланги. Для самостійного ремонту тут знадобиться кілька упорів і конструкцій, що підтримують.

Пошкоджений сайлентблок балки можна витягти тільки після зняття колеса, датчика ABS, а в деяких випадках і від’єднання гальмівних шлангів. Все тим же гідроциліндром видаляється зношений шарнір і встановлюється новий. Незалежно від того, в якій частині проходила заміна шарнірів, остаточний затискач кріплень проводиться тільки під навантаженням, коли автомобіль усіма колесами знаходиться на землі або під них поставлені опори.

Заміну сайлентблоків задньої балки можна вдало поєднати з оглядом і можливим ремонтом гальмівної системи: дисків, супортів, шлангів, а також троса гальма стоянки.

НАСЛІДКИ ЕКСПЛУАТАЦІЇ АВТОМОБІЛЯ Hyundai Getz З НЕСПРАВНИМИ САЙЛЕНТБЛОКАМИ

Що буде, якщо ігнорувати симптоми зношування шарнірних з’єднань і почекати з ремонтом? Всі елементи підвіски так чи інакше з’єднані між собою:

 • Несправний сайлентблок спричиняє появу люфта важелів.
 • Важелі, у свою чергу, вводять дисбаланс у роботу кульової опори та ШРУСів.
 • Потім з’являється нерівномірність роботи маточини, втрата кута схід-розвалу Hyundai Getz, знос шин.

Все це призводить до втрати стійкості автомобіля, особливо на швидкості. Як наслідок – висока ймовірність ДТП. Своєчасна заміна сайлентблоків задньої та передньої підвіски Hyundai Getz не тільки допоможе уникнути непередбачуваного ремонту елементів ходової частини, але і запобігає небезпеці аварії.

Якщо конструктивно, можна не змінювати важіль у зборі, ми пропонуємо заміну сайлентблоків Hyundai Getz. Заміну сайлентблоків на Hyundai Getz необхідно робити тільки в автосервісі.до. для цього знадобиться спецінструмент та прес. Деякі намагаються зробити це за допомогою газового пальника та кувалди, але результати завжди плачевні.

Перед заміною необхідно спочатку провести діагностику підвіски та визначити, які саме сайлентблоки вимагають заміни. При стуку з боку підвіски, звук може йти як від сайлентблоків важелів, так і від сайлентблоків підрамника. Заміна сайлентблоків важелів Hyundai Getz можлива тільки при знятому важелі. Те саме стосується і підрамника. На деяких моделях також можлива заміна сайлентблоків поворотного кулака.

Коли та чому потрібна заміна сайлентблоків задньої балки Solaris?

Характерні ознаки несправності, що вказують на необхідність заміни сайлентблоків Solaris, є такими:

 • стукіт у задній осі в процесі руху на автомобілі;
 • незначний крен машини назад;
 • підстрибування задньої частини автомобіля при подоланні перешкод на дорозі;
 • маслянисті плями на асфальті, як наслідок порушення герметичності амортизатора.

При несправності задньої осі характерно наявність кількох ознак одночасно, що спрощує процедуру діагностики майстру СТО.

Часті причини поломок бувають такі:

 • тривалість терміну експлуатації – природний фактор;
 • систематичне попадання олії чи гальмівної рідини на тіло сайлентблока;
 • неякісна установка під час попереднього ремонту;
 • фактор шлюбу під час виготовлення, порушення технологічного процесу;
 • технічне ушкодження від аварії, зіткнення, ДТП;
 • порушення основних правил та умов експлуатації технічного засобу водієм.

Виконуємо заміну сайлентблоків задньої балки на Hyundai Solaris своїми руками: докладна інструкція

Основна складність у цій ремонтній операції пов’язана з випресуванням «сайлента», що був в експлуатації. В цілому ж операція не складніша, ніж тест бензинового інжектора чи дизельних форсунок. Роботи можна виконувати як на демонтованій балці, так і безпосередньо на автомобілі – все залежить від вправності оператора-механіка. Розберемо обидва випадки.

Зміна гумометалевих шарнірів на машині

При початку робіт на піддомкраченій машині її необхідно зафіксувати належним чином від руху. Включена перша передача або переведений в “P” селектор автомата і поставлені під передні колеса упори. вірні дії з обездвижену авто.

Ретельно спланована заміна сайлентблоків задньої балки на Solaris своїми руками починається з підбору інструментів. Стануть в нагоді ключі на «19», знімач гумометалевих шарнірів і пристосування для зняття пружин. Робота виконується по черзі: спочатку на лівій, потім на правій стороні чи навпаки. Починається техпроцес з відкручування гайок кріплення коліс. Після виконання завдання надійної фіксації задньої частини. Піднявши колесо, підставляємо упори або інші саморобні пристрої. Повторюємо аналогічні дії з іншим заднім колесом. Процес вивішування задньої балки завершено. Далі йдуть суміжні операції на одній із сторін:

 • Видалити підкрилок.
 • Демонтувати кріплення гальма стоянки і гальмівної трубки.
 • Зняти датчик ABS.
 • Піддомкратити балку та вивернути болти кріплення її до кузова.
 • Опустити основу задньої підвіски.
 • Ключем на «19» від’єднати стійку від нижнього кріплення.
 • Дістати пружину.
 • Вивести робочу сторону балки.

Після цього виконується випресування старого сайлентблока за допомогою спеціального знімка. Далі встановлюється новий гумометалевий шарнір, та виконуються роботи у зворотному порядку з урахуванням такого моменту: пружина встановлюється після монтажу амортизатора. Попередньо вона стискається із застосуванням пристосування. Наступні роботи виконуються з іншого боку аналогічним чином.

Заміна деталі зі зніманням балки

Часто є перехідною стадією через те, що гумометалевий шарнір занадто щільно сидить у поздовжньому важелі. Знімач не в змозі витягти його, тому доводиться вибивати гумову втулку з масивної частини задньої підвіски. Безпосередньо на авто цього не виконати. Саме тому ціна на заміну сайлентблоків задньої балки автомобіля Hyundai Solaris настільки висока. Відгуки відзначають тривіальність процедури, незрівнянну з діагностикою свічок запалювання на вигляд їх електродів. Але, разом з тим, підкреслюють присутність високих енерговитрат при її здійсненні.

СОЛЯРІС.ЗАМІНА ЗАДНИХ САЙЛЕНТБЛОКІВ.ЗАСАДА

задніх, сайлентблоків, hyundai, solaris

Більшість процесу знімання балки викладено в попередньому пункті. Варто зазначити, що наведений техпроцес проводиться для обох сторін без послідовного розбирання-складання.

На машинах з дисковим гальмом залишається лише звільнити гальмівну трубку з кронштейна. Згідно з посібником з ремонту, ця операція виконується шляхом роз’єднання гайки та штуцера. Наслідки цього – необхідність прокачування гальмівного контуру. Народні експерти знайшли спосіб обійти пораду виробника: робиться пропил болгаркою у вушці та магістраль вільно від’єднується від балки. Залишається демонтувати гальмівний супорт і підвісити його в арці на дріт.

Автомобілі з барабанними задніми гальмами вимагають від’єднання магістралі, оскільки гальмівний циліндр знаходиться на балці. У цих умовах буде потрібно ще вилучення троса гальма стоянки з барабанної частини. Після зворотного збирання виконується прокачування системи.

Заміна сайлентблоків задньої балки Hyundai Solaris

Hyundai Solaris вже який рік входить до п’ятірки моделей, що найбільше продаються. І на наших станціях ці машини зустрічаються не рідше, ніж VW Polo.

Незважаючи на простоту та надійність, з урахуванням пробігів доводиться іноді їх і ремонтувати, а не тільки міняти масло та фільтри. Сьогоднішній наш клієнт проїхав трохи більше 110 000 та почав чути сторонні звуки в задній частині. Інтрига?:-) Якщо вам цікаво, пропоную пройти разом з нами в ремзону та подивитися, як розвиватимуться події. З чого почнемо?

задніх, сайлентблоків, hyundai, solaris

Діагностика

Незважаючи на те, що скарги власника мають географічну прив’язку (ну, він же вказав, що стукає ззаду), перевіряємо насамперед передню підвіску. Повірте, звуки автомобілем поширюються дуже химерно. Не знайшовши нічого кримінального, з почуттям виконаного обов’язку та чистою совістю переходимо до задньої підвіски. І починаємо з перевірки ступичних підшипників

READ  Установка задніх бризковиків на весту

Так-так, вони можуть не тільки гудіти, а й стукати

Але не в нашому випадку. Піднімаємо Solaris вище та розглядаємо підвіску:

Звичайно, проста балка не забезпечує того ж рівня комфорту і керма, як багатоважільна підвіска. Але є і плюс: простота та дешевизна.

Амортизатори. Як кажуть знавці марки, вони можуть “померти стоячи”, тобто вже не працювати, але не мати зовнішніх ознак типу підтікань олії. Але зазвичай це відбувається на великих пробігах. Ще стукати можуть нижні або верхні втулки кріплення

Не зайвим буде відкрутити гайки та переконатися у цілісності сайлентблоку:

Пружини. Самі по собі, поки що цілі, стукати не можуть. Але якщо в них обламається нижній або верхній виток, то різні різні звуки цілком можуть з’явитися. Тож уважно оглядаємо і їх:

Ну і останній підозрюваний: сайлентблок задньої балки

Бінго! Олександр Ішанін, в руки якого потрапив цей Hyundai Solaris, механік досвідчений, і він узагалі відразу припустив, що справа в них. Але виконав повну перевірку, щоб унеможливити помилки або накладки.

Як перевірити сайлентблоки?

Нагадаю, що класичний сайлентблок – це дві металеві обойми, зварені між собою гумою:

І їхня несправність найчастіше виявляється у відриві гуми від втулок. Саме це й спостерігалося на нашому «пацієнті»:

Ну що ж, діагноз поставлений справа за малим.

Як замінити сайлентблоки задньої балки?

використовуючи стаціонарний прес, навіщо необхідно зняти балку;

не знімаючи балку, використовувати спеціальні пристрої.

Ми вибираємо другий, тому що весь необхідний інструментарій у нас є:

Демонтаж старих сайлентблоків

Балка кріпиться двома болтами, головки яких стирчать назовні та знаходяться в арках:

А ось гайок немає. Точніше, вони є, але приховані від очей та інструменту та конструктивно є частиною кузова. Однак корейці завбачливо залишили отвір, щоб, припускаю, механік мав можливість скористатися «рідким ключем»:

І цією можливістю обов’язково треба скористатися. Поки хімія робить свої чудеса, робимо такі дії:

вийняти провід датчика ABS із фіксатора на балці:

відкрутити болти кріплення троса ручника та гальмівної магістралі, по два з кожного боку:

Оригінальні сайлентблоки зазвичай вимагають заміни не в перші роки експлуатації та спокійно «ходять» і 100 000, і навіть більше. У цьому і плюс, і мінус. Плюс очевидний, а про можливі негативні наслідки «довгожительства» попереджає Олександр: болти можуть закиснути у внутрішніх втулках сайлентблоків, що перетворює досить просту процедуру на не дуже веселий атракціон. І адже «накаркав»! Втім, це є прояв великого практичного досвіду.

Що робити, якщо болти не викручуються?

Ні разу не лаявшись і не витрачаючи часу на розчісування верхівки в пошуках виходу з тупикової ситуації, мій колега почав діяти. Ще раз нагадаю, як вмирає сайлентблок: гума відривається від металу. У випадку з корейськими легковиками вона відривається саме від внутрішньої втулки, а болт закисає саме в ній. І при спробі викручування втулка обертається разом із ним. Отже, що? Отже, треба зафіксувати втулку:

Hyundai Solaris. Заміна задніх сайлентблоків.

Не відразу і далеко не швидко болти здалися. Олександр застосовував і ласку, і мастило:

Тепер є можливість переконатися не тільки в точності діагнозу:

але й у тому, що порвалися сайлентблоки не сьогодні і не вчора, а дуже давно:

щоб витягти старі сайлентблоки, під задню частину, нижні чашки пружин, необхідно поставити упор:

Лайфха́к; процедура вилучення пройде значно простіше, якщо попередньо акуратно деформувати зовнішню обойму:

Встановлення нових сайлентблоків

очистити посадкове місце і, головне, краї з того боку, з якого проводитиметься запресування:

Сайлентблок круглий, але встановлювати його необхідно в певному положенні. Ось так стояв “оригінал”:

Подібні мітки є і на сайлентблоках Metaco:

нанести трохи мастила на зовнішню обойму сайлентблока:

Але не поспішайте встановлювати балку в кузов! Навіть якщо болти викрутилися без виклику шамана (танців із бубном), рекомендую прогнати різьблення:

підвести балку до кузова і вставити в вухо:

закрутити, але не затягувати. Орієнтуватися можна на шайбу, вона має вільно обертатися:

Як правильно затягувати болти балки?

І знову повторюся: сайлентблок – це дві металеві втулки, зварені між собою гумою. І працюють на скручування/зміщення. Тобто є статичне положення, є напружене, коли машина стоїть і коли машина їде (балка рухається щодо кузова вгору та вниз). Звідси висновок: болти необхідно затягувати, коли машина стоїть на колесах. І корейські конструктори надали нам таку можливість. Втім, я трохи випереджаю події.

прикрутити гальмівні магістралі та троси ручника:

160Nm

На цьому, власне, процедура ремонту задньої підвіски може вважатися закінченою:-)

Від чого залежить ресурс сайлентблоків?

Швидше за все, знову встановлені сайлентблоки не зможуть повторити рекорд довголіття. І тому є кілька причин:

Якщо утрувати, то ресурс сайлентблока – це кількість та «розмах» скручування, тобто зміщення однієї обойми щодо іншої. І це безпосередньо залежить, наприклад, від стану амортизаторів (адже вони обмежують амплітуду розгойдування кузова), стану пружин, завантаження автомобіля, якості дороги.

Заміна сайлентблоків Hyundai Solaris: попередня діагностика

Процедура діагностики проходить у задній частині автомобіля. Для зручності доступу рекомендовано використовувати оглядову яму, підйомний механізм не зможе в повному обсязі забезпечити доступність.

Головне завдання на початковому етапі: виявити можливі пошкодження сайлентблоків, ущільнювачів, деформацію, урвища. Паралельно з вушами балки слід оглянути стан амортизатора, пружини, відбійника, гальмівної системи. Можливо деякі вузли стали непридатними, потребують заміни або незначної профілактики. Якщо проігнорувати рекомендацію, через короткий час доведеться знову ремонтувати, що спричинить додаткові витрати. Якщо на зовнішній частині майстра зауважень немає, починається підготовка до заміни сайлентблоків задньої балки Hyundai Solaris.

Ознаки зношування

При акуратному стилі водіння сайлентблоки здатні служити досить довго. Зазвичай віброізолятори мають досить великий запас міцності, що гарантує стабільність їхньої роботи протягом 100 тисяч кілометрів пробігу. Але агресивний стиль водіння з неякісного дорожнього покриття суттєво скорочує ресурс деталей.

На зношування гумометалевих шарнірів задньої балки часто вказують бічне стирання покришок і погана стійкість автомобіля при поворотах. Крім цього, з’являються скрипи у задній частині автомобільного кузова та удари при їзді по ділянках дороги з неякісним покриттям.

Заміна сайлентблоку Solaris та інші наші послуги

Крім поточних незначних ремонтів, мотористи центру спеціалізуються на капітальних ремонтах силового агрегату, трансмісії, ходової частини, гальмівної системи, електроживлення. В рамках індивідуального замовлення встановлюємо позаштатне обладнання на технічні засоби з метою збільшення показників потужності та зниження витрати пального.

Роботи виконуються оперативно та якісно завдяки наявності багаторічного досвіду з профілю. Діагностичне обладнання, яким оснащено СТО, дозволяє повноцінно оглядати автомобілі будь-яких марок та модифікацій. Процес займає лічені хвилини і результат готовий на папері, у роздрукованому вигляді. Лояльна цінова політика, індивідуальний підхід до кожного клієнта сприяли розширенню кола постійних замовників, підвищенню попиту на запчастини, рейтингу автосервісу.

Практика демонструє, що зміна «сайлентів» часто не корелюється з пробігом. Вони можуть стати непридатними як після 50 000 км, так і через 215 000 км. Найкращим індикатором необхідності встановлення нових деталей є один із факторів:

 • Стуки при русі нерівною дорогою, що виходять з тильної частини.
 • Ефект підрулювання задньої осі.
 • Відведення від прямого вектора напрямку руху.

Багато автолюбителів цікавить, у скільки обійдеться на Hyundai Solaris заміна сайлентблоків задньої балки або

Гаражні фахівці Москви і а готові взятися за справу за 3500. 4500. Цей же процес у приватного механіка, скажімо, у Тверській або Псковській області за тимчасовими витратами обійдеться в 2-2,5 години, а по грошових. 1500-2000.

Які «сайленти» купувати

Поряд з оригінальними блоками ринок пропонує до розгляду продукцію таких компаній:

Відгуки свідчать, що поліуретанові аналоги крайніх трьох фірм надмірно жорсткі. Фебест шанувальники Hyundai Solaris зовсім не рекомендують купувати через те, що їхній ресурс часом не перевищує навіть 10 000 км.

До відома. Оригінальні гумометалеві шарніри мають код 55160 1R000. Сума на них становить від 1500 до 2500 за 1 штуку.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS