Заміна задніх колодок Opel Astra

Заміна задніх колодок Opel Astra h розбираємо за пунктами

задніх, колодка, opel, astra

Відразу ж засмутимо тих власників Opel Astra, кому настав час міняти задні гальмівні колодки: ця процедура нехай незначна, але складніша, ніж заміна передніх, а тому й дорожча. Різниця ця обумовлена ​​тим, що передні гальма цього автомобіля дискові, а задні – барабанні. І хоча принцип дії їх однаково заснований на використанні сил тертя, механізми роботи цих елементів дещо відрізняються. В цілому в передній і задній механізмах є одна річ: обидва в інших є прокладки (до речі, дизайн їх також той же). У гальмах передніх коліс колодки труться об диски, у задніх – деталі складнішої форми, звані барабанами.

Ефективність барабанних механізмів трохи нижче, ніж диск. Але першим має більшу надійність і довговічність. Відповідно, зношування передніх і задніх колодок здійснюється нерівномірно, і ситуація, коли всі чотири колеса автомобіля відмовляються гальмувати, виключена навіть теоретично. Власне, саме з цієї причини на колесах передньої та задньої осей Opel Astra і стоять різні гальма.

Заміна колодок на задніх дискових гальмах Opel Astra H власними силами

Opel Astra H – це автомобіль, що має інноваційний та стильний дизайн. Основною перевагою такого агрегату є висока якість складання, розширена комплектація, високоякісна трансмісія, м’яка та комфортна ходова частина. Саме такі критерії роблять цей авто досить затребуваним на сучасному ринку. Але як відомо, будь-який транспортний засіб у певний проміжок часу, особливо після тривалої експлуатації, потребує заміни різноманітних комплектуючих елементів. Вітчизняні власники Opel Astra H прагнуть самостійного ремонту, тому професіонали створюють різні покрокові інструкції, які дозволять власникам самостійно здійснити заміну або ремонт окремих комплектуючих або деталей.

ЗАМІНА ЗАДНИХ ГАЛЬМОВИХ КОЛОДОК. OPEL ASTRA H | РЕМОНТ

Необхідні інструменти

Досить часто власники автомобіля Opel Astra H звертаються до компетентних експертів до сервісного центру, щоб провести заміну колодок на задніх гальмівних дисках. Проте ремонтні заходи можна провести самостійно, якщо заздалегідь дослухатися до рекомендацій досвідчених професіоналів, які протягом тривалого часу займаються здійсненням цих дій.

Рекомендується, перш ніж приступити до самостійної заміни колодок на задніх дискових гальмах в автомобілі Opel Astra H, підготувати всі необхідні інструменти, а саме:

 • Викрутки різного типу;
 • Ключі та голови;
 • Домкрат;
 • Індивідуальний інструмент, призначений для вдавлювання поршня;
 • Щітки;
 • Мастильні матеріали;
 • Нові колодки, які можна придбати безпосередньо в автомагазині.

Алгоритм заміни гальмівних колодок

Після того як всі необхідні інструменти та деталі підготовлені, можна приступати до виконання послідовності дій:

 • Встановити автомобіль на рівній поверхні;
 • Видалити транспортний засіб від “обробника”;
 • Встановити передачу;
 • Покласти під колеса спеціалізованих зупинок для покращення безпеки;
 • Використовуючи гніздо, підніміть машину;
 • Здійснюємо демонтаж колеса;
 • Використовуючи металеву щітку, очищаємо конструкцію від пилу та бруду;
 • Спеціалізовану кульку знімаємо з колишньої позиції. Важливо врахувати, що в ході демонтажу кульки ручного троса необхідно залишити на місці існуючу пружину. Іншими словами, демонтувати її не потрібно;
 • Проводимо демонтаж верхнього болта супорта;
 • Відкручуємо верхні кріплення;
 • Знімаємо нижні кріплення;
 • Проводимо демонтаж супорта. Однак його не потрібно повністю знімати, достатньо лише відвести убік. При цьому від’єднувати шланги, що йдуть до деталі, немає необхідності;
 • Встановлюємо колодки. Важливо врахувати, що пискуни повинні розташовуватися тільки зверху з внутрішньої сторони. За іншого їх розташування необхідно повторити вище подані пункти;
READ  Заміна олії в АКПП santa fe classic

Поради спеціалістів

Після здійснення таких дій самостійна заміна колодок на задніх дискових гальмах Opel Astra вважається закінченою. Всі існуючі вади повинні зникнути, інакше при виникненні будь-яких похибок, пов’язаних з гальмівною системою даного автомобіля, рекомендується звернутися до досвідчених професіоналів. Майстри не тільки витрачають разом, але також усувають несправність за допомогою високоякісних запасних частин від заводу виробника. Компетентні співробітники сервісних центрів у жодному разі не рекомендують власникам автомобіля Opelastra H проводити самостійну заміну або ремонт будь-яких комплектуючих у тому випадку, якщо водій жодного разу не стикався з ремонтними діями.

Слід розуміти, що розбір гальмівної системи та демонтаж певних комплектуючих може призвести до низки негативних наслідків, усунути які зможуть лише досвідчені майстри.

Заміна передніх гальмівних колодок Opel Astra: розглянемо всі нюанси

Заміна передніх гальмівних колодок Opel Astra H починається зі зняття колеса. Потім знімаємо пружину на гальмівному супорті та відвертаємо напрямні (ключом-шестигранником на «7»).

Щоб видалити Caliper з диска, вам потрібно трохи підштовхнути поршень. Потім зачищаємо щіткою по металу посадкове місце колодок і, втопивши поршень, встановлюємо нові колодки. Збираємо все у зворотному порядку.

Заміна задніх гальмівних колодок відбувається за аналогією, є невелика відмінність, оскільки потрібно буде знімати трос ручного гальма (ручника). Також направляюча супорта відкручується не шестигранником, а ріжковим ключем на 13, притримувати треба ключем на 17. Докладніше про заміну колодок (задніх та передніх коліс) Opel Astra Н з двигуном 1.8 дивіться у відеоінструкції.

Заміна задніх гальмівних колодок на Opel Astra H

Послідовність робіт схожа на попередню, однак є й деякі відмінності.

Якщо замінити лише одну колодку, гальмування буде нерівномірним

Якщо зняти супорт при заміні задніх колодок Opel Astra H 1,6 л без застосування інструментів не виходить, можна розжати викруткою колодки. Зазвичай прибрати старі колодки складно через те, що вони зносилися і «прикипіли». У комплекті із запчастинами зазвичай йдуть і металеві пластини, тому старі можна викинути.

При заміні задніх колодок Оpel Аstra H нові іноді потрібно підточити збоку приблизно на 0,5 мм. Це необхідно для точної установки.

При заміні задніх колодок необхідно одягати респіратор та рукавички

За допомогою струбцини супорт ставлять шляхом стиснення поршня та його закручування за годинниковою стрілкою. Після проведення всіх маніпуляцій рекомендується 3-4 рази натиснути на педаль.

Заміна гальмівних колодок гальмівного механізму заднього колеса

Перевіряйте стан гальмівних колодок автомобіля Opel Astra при кожному технічному обслуговуванні (див. Перевірка ступеня зносу гальмівних колодок та дисків).

Гальмівні колодки необхідно замінювати при зношуванні накладок (мінімально допустима товщина фрикційних накладок.2,0 мм), неміцному з’єднанні накладок з основою, замаслювання робочих поверхонь, наявності глибоких борозен або сколів.

Замінюйте гальмівні колодки задніх гальмівних механізмів лише комплектом. 4 шт. (по дві на кожну сторону).

Так виглядає комплект колодок на один гальмівний механізм. Зверніть увагу, колодки в комплекті різні: колодка А (позначена двома літерами «D») внутрішня, а колодка Б (позначена буквою «Е») зовнішня. Перед заміною гальмівних колодок перевірте рівень гальмівної рідини у бачку головного гальмівного циліндра. Якщо рівень близький до верхньої мітки, необхідно відкачати частину рідини: після заміни зношених колодок новими рівень підніметься.

Вам знадобляться: ключі «на 13» та «на 17», розсувні пасатижі.

Зніміть заднє колесо з боку колодок, що заміняються.

Від’єднайте від важеля супорта задній трос приводу гальма стоянки (см. Заміна задніх тросів приводу гальма стоянки).

Виверніть два болта кріплення направляючих пальців супорта, утримуючи пальці від провертання другим ключем.

4 і зніміть супорти з керівними колодками, гарантуючи, що він не розтягнувся або не крутив гальмівний шланг.

Зніміть із напрямної колодок зовнішню.

7 а також нижню та верхню фіксуючі пружини.

Встановіть фіксуючі пружини та гальмівні колодки у напрямні в порядку, зворотному зняття.

Перед встановленням гальмівних колодок змастіть посадочні місця колодок у напрямному консистентному водостійкому мастилі.

З кожною заміною гальмівних колодок, обов’язково перевірити стан захисного гумового покриття обкладинки направляючого пальця, а також переміщення супорти відносно направляючих гальмівних колодок. Якщо переміщення утруднене, змастіть консистентним мастилом напрямні пальці супорта. Для цього.

READ  Заміна передніх гальмівних колодок Largus

вийміть напрямний палець, змастіть його консистентним мастилом і потім змастіть мастилом захисний чохол пальця. Аналогічно змастіть другий напрямний палець та його чохол.

Встановіть напрямні пальці у порядку, зворотному зняття.

Замінити захисні обкладинки пальців пальців, якщо вони харчувалися, деформуються або призначені.

Втопіть поршень робочого циліндра за допомогою розсувних пасатижів.

Встановіть супорт і затягніть болти кріплення напрямних пальців. Щоб усунути болти самоприймачі кріплення довідника супорта, змащуйте їх нитку перед установкою anaerobic lock lock.

Кілька разів натисніть на педаль гальма, щоб підвести гальмівні колодки до диска.

Приєднайте трос приводу гальма стоянки.

Аналогічним чином, замініть гальмівні колодки гальмівного механізму другого заднього колеса.

Перевірте та при необхідності відновіть рівень гальмівної рідини у бачку головного гальмівного циліндра.

Відрегулюйте привід гальма стоянки (див. Регулювання приводу гальма стоянки).

Замінивши зношені гальмівні колодки на нові, не поспішайте відразу виїжджати на жваві магістралі. Не виключено, що при першому інтенсивному гальмуванні ви будете неприємно вражені низькою ефективністю гальм, хоча колодки поставили фірмові. Гальмівні диски теж зношуються, і нові колодки стосуються їх тільки краями, практично не гальмуючи. Виберіть тихий камінчик або проїзд без автомобілів і кілька разів плавно загальмуйте, щоб колодки притерлися і стали прилягати всією поверхнею. Заодно оцініть та ефективність гальм.

Намагайтеся не гальмувати різко хоча б перші 100 км. При сильному нагріванні неприроблених колодок верхній шар їх накладок підгорає, і гальма довго не будуть максимально ефективними.

Заміна гальмівних колодок гальмівних механізмів передніх коліс

Перевіряйте стан гальмівних колодок при кожному технічному обслуговуванні.

Гальмівні колодки необхідно замінювати при зношуванні накладок (мінімально допустима товщина фрикційних накладок. 2,0 мм), неміцному з’єднанні накладок з основою, замаслювання робочих поверхонь, а також за наявності глибоких борозен або сколів.

Замінюйте гальмівні колодки передніх гальмівних механізмів лише комплектом. 4 шт. (по дві на кожний бік).

Перед заміною гальмівних колодок перевірте рівень гальмівної рідини у бачку головного гальмівного циліндра. Якщо рівень близький до мітки «МАХ», необхідно відкачати частину рідини (наприклад, медичним шприцем або гумовою грушею), тому що після заміни зношених колодок новими рівень підніметься.

Вам потрібні: ключ-шестигранник «на 7», ключ для болтів коліс, розсувні пасатижі, велика викрутка.

Викруткою вийміть відігнуті кінці пружинного фіксатора зовнішньої колодки з отворів супорта.

Встановлення обкладинки викрутки захисних шапки обох путівних пальців, видалення кришок.

Аналогічно виверніть другий напрямний палець.

Зніміть супорт разом із внутрішньою гальмівною колодкою з направляючої колодок, простеживши, щоб не натягувався або не перекручувався гальмівний шланг.

8 і зніміть внутрішню гальмівну колодку, виймаючи її пружинний фіксатор із порожнини поршня.

Втопіть поршень робочого циліндра за допомогою розсувних пасатижів.

Зніміть зовнішню колодку, виводячи її з пазів напрямної.

Зверніть увагу на маркування гальмівних колодок. Нові колодки купуйте з таким же маркуванням.

Огляньте пружинний фіксатор зовнішньої колодки, сильно деформований або корродований фіксатор замініть.

При кожній заміні гальмівних колодок на автомобілі Opel Astra в обов’язковому порядку перевіряйте стан захисних пластмасових ковпачків напрямних пальців, а також переміщення супорту щодо напрямної гальмівних колодок. Якщо переміщення утруднене, змастіть консистентним мастилом напрямні пальці супорта.

Якщо захисні ковпачки пальців пошкоджені або їх кришки не фіксуються в отворах ковпачків, замініть захисні ковпачки.

Встановіть гальмівні колодки переднього гальмівного механізму у порядку, зворотному зняття. Для того щоб виключити самовідвертання напрямних пальців супорта, перед встановленням змастіть їх різьблення анаеробним фіксатором різьблення.

Натисніть кілька разів на педаль гальма, щоб підвести гальмівні колодки до диска.

Аналогічно замініть гальмівні колодки гальмівного механізму правого колеса.

Перевірте та при необхідності відновіть рівень гальмівної рідини у бачку головного гальмівного циліндра.

Замінивши зношені гальмівні колодки на нові, не поспішайте відразу виїжджати на жваві магістралі. Не виключено, що при першому інтенсивному гальмуванні ви будете неприємно вражені низькою ефективністю гальм, хоча колодки поставили фірмові. Гальмівні диски теж зношуються, і нові колодки стосуються їх тільки краями, практично не гальмуючи. Виберіть тихий камінчик або проїзд без автомобілів і кілька разів плавно загальмуйте, щоб колодки притерлися і стали прилягати всією поверхнею. Заодно оцініть та ефективність гальм.

READ  Виберіть диски на марку

Намагайтеся не гальмувати різко хоча б перші 100 км. При сильному нагріванні неприроблених колодок верхній шар їх накладок підгорає, і гальма довго не будуть максимально ефективними.

Opel Astra н заміна колодок роз’яснюємо за пунктами

Заміна передніх гальмівних колодок Opel Astra H починається зі зняття колеса. Потім знімаємо пружину на гальмівному супорті та відвертаємо напрямні (ключом-шестигранником на «7»).

Щоб зняти супорт з диска, потрібно трохи віджати поршень. Тоді ми очищаємо кисть на металевих сидінь для підкладки і, потонув поршень, встановлюйте нові блоки. Збираємо все у зворотному порядку.

Заміна задніх гальмівних колодок відбувається за аналогією, є невелика відмінність, оскільки потрібно буде знімати трос ручного гальма (ручника). Також направляюча супорта відкручується не шестигранником, а ріжковим ключем на 13, притримувати треба ключем на 17. Докладніше про заміну колодок (задніх та передніх коліс) Opel Astra Н з двигуном 1.8 дивіться у відеоінструкції.

Самостійна заміна колодок на задніх дискових гальмах Opel Astra H | Посібник автомобіліста

Зачепити верхню стяжну пружину за задню гальмівну колодку.

Opel Astra Н заміна задніх колодок

Для цього використовуємо медичний шприц на 20 мл із трубкою довжиною на мм. Наше завдання викрутити напрямні пальці супорта.

При заміні задніх гальмівних колодок на Opel Astra J проблеми виникають на етапі зворотної установки

Демонтувати кришку бачка гальмівної рідини головного гальмівного циліндра. Уважно оглянути всі болти на момент закріплення.

Процедуру заміни гальмівних колодок в барабанних гальмівних механізмах рекомендується довірити автомобільним майстрам і сервісним центрам, оскільки ця справа досить трудомістка і без досвіду ремонту гальмівної системи буде дуже непросто. Викруткою віджимаємо пружинний фіксатор зверху та знизу супорта та дістаємо.

За наявності іржі на краях гальмівного диска видалити. Оцінити стан колодок на предмет зношування.

За наявності стертих граней, подряпин, гару та інших слідів зносу. замінити відразу дві колодки. Незалежно від того, зношена одна чи дві, міняти завжди необхідно парами. Після заміни колодок новими необхідно перевірити напрямні пальці.

Вони повинні рухатися без особливих зусиль у втулках супорта. Після установки колодок, необхідно також втопити поршень у циліндрі супорта.

Самостійна заміна задніх гальмівних дисків Opel Astra H.

Для ремонту придбано: Гальмівні диски ATE 24.0110-0250.1

ATE 24.0110-0250.1

Гальмівні колодки ATE 13.0460-2868.2

ATE 13.0460-2868.2

Заміна задніх гальмівних дисків (гальмівні колодки) починається з ретельного очищення забруднених поверхонь відремонтованого вузла. Прогулянка залізної щітки, але так, щоб не пошкодити гумові антери та кришку прямого різання гальмівного насоса. Зніміть залишок пилу з ганчіркою і процес WD40 різьбові з’єднання або інші подібні засоби. один. Від’єднайте кабель ручної роботи (автомобіль повинен бути видалений з ручного гальма). За допомогою викрутки віджимаємо тягу приводу ручника та виштовхуємо трос із посадкового місця.

alt=”Болти кріплення заднього гальмівного супорта” width=”2047″ height=”2048″ /
Демонтаж гальмівного супорта Opel Astra

Знімаємо супорт, підвішуємо щоб не заважав чи відводимо убік. Виймаємо відпрацьовані гальмівні колодки та металеві пластини-напрямні (етапи роботи для заміни задніх гальмівних колодок завершені, складання у зворотній послідовності).

Відкручуємо (потрібний важіль-подовжувач) і знімаємо скобу заднього гальмівного супорта, TORX E18.

Відкручуємо гвинт кріплення гальмівного диска, Torx T30

Складання здійснюємо у зворотному порядку.

Ставимо новий гальмівний диск, закріплюємо гвинтом, що йде в комплекті.

Зачищаємо скобу гальмівного супорта, наносимо нове мастило. Важливо якісно! прибрати старе мастило, через можливе закоксування у разі їх несумісності.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS