Заміна задніх колодок LADA Kalina

Table of Contents

Задні гальмівні колодки. зняття та встановлення

Задні гальмівні колодки підлягають заміні, якщо товщина накладки якоїсь із колодок менше 1,5 мм, а також при відшаруванні накладки від основи колодки.

Гальмівні колодки задніх гальмівних механізмів змінюються лише комплектом, тобто обов’язково на обох колесах.

Заміна задніх гальмівних колодок LADA Kalina

Для виконання роботи потрібні плоскогубці з тонкими вигнутими губками.

Підготовляємо автомобіль до виконання роботи.

Двома монтажними лопатками максимально зводимо колодки

Шлицевою викруткою виводимо кінець верхньої стяжної пружини з отвору гальмівної колодки, встановленої спереду.

Від’єднуємо притискну пружину від колодки.

Опускаємо колодку і знімаємо разом із нижньою стяжною пружиною

Знімаємо верхню стяжну пружину

задніх, колодка, lada, kalina

Знімаємо розпірну планку.

Знімаємо колодку, виводячи гак розпірного важеля із зачеплення з наконечником троса гальма стоянки.

Плоскогубцями розшплінтовуємо осьовий палець важеля. Знімаємо з колодки шайбу, розпірний важіль та осьовий палець.-

Очищаємо від бруду та корозії деталі гальмівного механізму.

Переконуємось у відсутності витоків гальмівної рідини з робочого циліндра (негерметичний циліндр замінюємо).

Встановлюємо зняті при розбиранні деталі у зворотній послідовності. Верхню стяжну пружину натягуємо плоскогубцями або шліцевою викруткою.

Аналогічно замінюємо колодки заднього правого гальмівного механізму.

Для самовстановлення зазору між гальмівними колодками та барабанами після повного складання гальмівного механізму кілька разів натискаємо педаль гальма.

Коли потрібно міняти

До основних причин заміни гальмівних колодок належать:

Фахівці сервісного центру при виявленні перерахованих вище проблем рекомендують якнайшвидше зробити ремонт, оскільки несправність безпосередньо впливає на безпеку водія під час руху. Насамперед необхідно придбати нові колодки. На ринку можна зустріти вироби наступних фірм:

Але не варто купувати найдешевші колодки, частина з них – звичайні китайські підробки, які стираються вже через місяць їзди.

Заміна задніх колодок LADA Kalina своїми руками

Заміна задніх колодок LADA Kalina досить трудомісткий процес. Основна проблема може бути пов’язана зі зняттям алюмінієвого гальмівного барабана, який при тривалій експлуатації може доставити масу проблем. Заміна задніх гальмівних колодок на Lada Kalina потрібна при критичній товщині накладки, яка складає близько 1.5 міліметра. Оцінити стан колодок можна навіть без зняття барабанів. Для оцінки передньої колодки в гальмівному щиті виконано спеціальне оглядове вікно закрите гумовою заглушкою. Саме через цей отвір можна розглянути товщину накладки. Дивимося на фото далі.

Для заміни колодок на LADA Kalina обов’язково знадобиться яма або естакада, адже перед зняттям барабанів необхідно послабити трос ручника, без того зняти гальмівний механізм важко. Для доступу до місця регулювання гальма стоянки знімаємо теплозахисний екран (на фото).

Головкою «на 10» відвертаємо чотири гайки кріплення заднього теплозахисного екрана додаткового глушника.

Знімаємо з переднього кронштейна підвіски додаткового глушника гумову подушку. Зсуваємо теплозахисний екран вперед, відкриваючи доступ до вузла регулювання гальма стоянки.

Заміна колодок гальмівних механізмів задніх коліс. Каліна

Утримуючи ключем «на 13» регулювальну гайку наконечника троса, головкою того ж розміру відвертаємо контргайку. Повертаючи регулювальну гайку проти годинникової стрілки, звільняємо троси.

Знімаємо заднє колесо та надійно фіксуємо кузов LADA Kalina на надійній підставці заводського виготовлення.

Якщо автомобіль укомплектований антиблокувальною системою АВS, то гальмівний механізм має деякі конструктивні відмінності. На Lada Kalina, обладнаному ABS, слід від’єднати датчик швидкості обертання колеса від гальмівного щита, щоб уникнути пошкодження датчика. Головкою Е-8 відвертаємо гвинт кріплення датчика та виймаємо датчик з отвору в кронштейні, закріпленому на щиті гальмівного механізму.

Далі всі роботи показані на LADA Kalina без ABS. Про відмінності буде обговорено в міру розбирання гальмівного механізму.

Накидним ключем (краще шестигранною головкою, щоб не зірвати грані) «на 7» відвертаємо два напрямні штифти колеса і знімаємо гальмівний барабан.

Увага! Не натискайте педаль гальма після зняття барабана, тому що поршні можуть повністю вийти з циліндра.

Якщо барабан LADA Kalina зняти не вдається, то рівномірно повертаючи його, молотком з пластмасовим наконечником (або звичайним молотком через дерев’яний брусок) наносимо удари по торцю барабана. Зазвичай центральна частина барабана закисає при поєднанні з металом маточини.

Далі необхідно втопити поршні всередину робочого циліндра. Для цього двома монтажними лопатками натискаємо на колодки, спираючись на буртик гальмівного щита.

READ  LADA Granta заміна масла в двигуні

Підчепивши викруткою, виводимо з зачеплення з колодкою гачок верхньої стяжної пружини і знімаємо пружину.

Виводимо верхні упори колодок із прорізів поршнів циліндра та виймаємо розпірну планку.

Підчепивши викруткою, виводимо з зачеплення з колодкою гачок нижньої стяжної пружини і знімаємо пружину.

Викруткою виводимо із зачеплення з колодкою притискну пружину.

Від’єднавши від задньої колодки притискну пружину, опускаємо колодку і виводимо важіль приводу гальма стоянки з отвору наконечника троса стоянкового гальма.

Розпрямляємо шплінт і виймаємо його з отвору пальця важеля приводу гальма стоянки. Знімаємо з пальця шайбу. Знімаємо важіль та виймаємо палець.

Елементи гальмівного механізму заднього колеса LADA Kalina на наступному

Після заміни колодок на обох колесах та встановлення барабанів необхідно відрегулювати гальмо стоянки Lada Kalina. Повертаючи регулювальну гайку за годинниковою стрілкою, натягуємо троси. Зручно регулювати натяг тросів високою головкою з тріскачкою та подовжувачем. При цьому контргайку повністю не відвертаємо. Поєднавши грані контргайки з гранями регулювальної гайки, надягаємо високу головку «на 13» і обертаємо відразу обидві гайки. Контргайкою фіксуємо регулювальну гайку.

Повний хід важеля приводу гальма стоянки повинен становити від 2 до 4 зубців (клацань) храпового пристрою важеля. При опущеному важелі вивішені задні колеса повинні обертатися вільно, без заїдань. Якщо колеса не обертаються, ви просто перетягнули тросики ручника і їх потрібно трохи послабити, поки не з’явиться вільного обертання.

Заміна задніх гальмівних колодок та гальмівного барабана Lada Kalina

Скриплять колодки при гальмуванні

Гальмує ривками

У Kalina задня гальмівна система виконана у вигляді барабанного гальмівного механізму, гальмівні колодки знаходяться всередині гальмівного барабана. Задні гальмівні колодки зношуються менше ніж передні і міняти їх потрібно приблизно в 50-60 тис. км. Необхідність заміни також залежить від стилю водіння та від розподілу гальмівного зусилля на задню вісь.

Гальмівні барабани змінюються в міру зносу, а також через нерівномірний знос, овальність або деформацію. Максимально допустимий внутрішній діаметр гальмівного барабана 201.5мм, якщо поточний діаметр перевищує це значення, то гальмівні барабани слід замінити.

Як відремонтувати ручку дверей Kalina?

Kalina їде ривками, сіпається при повільному русі

Заміна задніх гальмівних колодок (у барабанах) на Lada Vesta

Заміну задніх гальмівних колодок на Vesta слід проводити комплектом на колесах однієї осі. Установка гальмівних колодок різних виробників або різного типу на колеса однієї осі не допускається. Як замінити колодки своїми руками розповідається в технологічній інструкції.

Потрібно: гальмівні колодки (барабанне гальмо), артикул 440609415R (см. інші колодки).

Заміна задніх гальмівних колодок на Kalina

Ласкаво просимо! Задні гальмівні колодки відносяться до заднього механізму гальм, в якій ще входить безліч деталей, а саме гальмівний барабан, самі колодки, поршні які ці колодки приводять в рух і т.д.д., насправді задні гальмівні колодки довше виходять з ладу на відміну від передніх, вся справа в тому що при гальмуванні весь вантаж машини змішається вперед і заднім колесам тому і доводиться просто трохи гальмувати і тому задні гальмівні колодки виходять з ладу набагато рідше ніж передні.

Примітка! Для заміни задніх колодок, вам потрібно буде взяти з собою: Основний набір гайкових ключів, а також викрутку, ще двома монтажними лопатками запасіться, молотком та пасатижами!

Де знаходяться задні гальмівні колодки? Вони знаходяться ззаду як це вже зрозуміло із заголовка, але так просто ви їх побачити не зможете тому що вони знаходяться у внутрішній частині гальмівного барабана і вони до речі ще й гальмують про нього за рахунок чого автомобіль і зупиняється, тому якщо ви захочете побачити гальмівні колодки то вам потрібно буде в першу чергу зняти сам барабан і після чого ви побачите ось таку картину, на якій обидві колодки вказані двома стрілками:

Коли потрібно міняти задні гальмівні колодки? Зазвичай коли щось відбувається з колодками (Не важливо задні або передні), то перше що ви повинні будете почути так це неприємний звук при гальмуванні автомобіля, цей звук буде схожий на тертя металу про метал (Хоча і буде відбуватися тертя метал про метал, тому що при зносі колодок вони починають своїм корпусом який у них виконаний з металу, стикатися з гальмівним барабаном), а так само машина буде гірше гальмувати якщо колодки стануть непридатними.

Примітка! Крім всіх перерахованих вище проблем які будуть з’являтися на автомобілі через знос колодок, є ще пару нюансів які ви повинні знати, ось наприклад почули ви цей найнеприємніший звук при гальмуванні полізете в автомобіль і замініть колодки, але перш ніж відразу ж їх міняти ви повинні знати як їх можна буде візуально визначити на зношеність, для цього погляньте спочатку на них і якщо будуть знайдені сліди масла на накладки колодки, або якщо накладка буде погано з’єднана з корпусом колодки і тим самим відшаровуватиметься від нього, а так само якщо ви виявите на накладки глибокі борозни і сколи, то однозначно таку колодку потрібно буде міняти і ще правда по товщині дивляться, тобто якщо товщина у накладки стала меншою.5 мм., то таку колодку теж потрібно негайно міняти!

READ  Як поставити ремінь ГРМ на Kalina

Якщо ви не зрозуміли, що за накладка і що за корпус колодки, коротко вам пояснимо, для початку візьмемо саму задню колодку зняту з автомобіля (див. фото нижче), вона складається з двох частин з основної (Основною частиною є корпус колодки, він вказаний червоною стрілкою) і з тієї частини якої колодка і гальмує, а називається ця частина накладка (Вона вказана синьою стрілкою) і коли вона зношується гальма стають дуже поганими і як уже говорилося раніше, метал (Мається на увазі корпус самої колодки) починає тертися об метал і виходить цей найнеприємніший звук при гальмуванні!

Як поміняти задні гальмівні колодки на LADA Kalina

Поетапна заміна задніх колодок на Kalina проводиться за однією схемою. Системи зупинки на Ладі ідентичні, різниця лише в наявності або відсутності ABS, від чого процедура незначно змінюється. Перш ніж замінити гальмівний елемент, потрібно знайти обладнаний гараж, в якому є яма чи підйомник. Інакше не буде зручно регулювати натяг троса ручного гальма, від чого заміна деталі, що зупиняє, на LADA Kalina стане важче.

Якщо бачок заповнений близько до максимальної позначки, потрібно відкачати частину гальмівної рідини та злити в ємність. Інакше може постраждати фарба автомобіля або деталі гуми.

Заміна задніх колодок гальмівних на Kalina без ABS

Заміну задніх колодок ВАЗ Kalina 1 виробляють наступним чином:

 • Передні колеса потрібно підперти противідкатними черевиками.
 • Важіль ручника опустити в крайнє нижнє положення, що послабить силу натягу гальмівного троса.
 • Повернути болт регулювання під дном машини, що послабить трос ручника. Послабити болти кріплення на потрібному колесі.

Болти на колесах потрібно відпустити до того, як LADA Kalina стане на домкрат

При знятому барабані давити не педаль гальма не можна, тому що розгерметизується контур, тоді гальма доведеться прокачувати

Заміна завершена. Колодки на другому колесі змінюють за тим самим принципом.

Заміна задніх гальмівних колодок на Kalina з ABS

Підібравши потрібні елементи для машини з ABS системою, поміняти задні колодки Kalina 1 можна за такою ж схемою, але з невеликою відмінністю. Перед встановленням зупиняючих елементів слід від’єднати дроти від датчиків, щоб уникнути пошкоджень.

Поширені проблеми

У ході роботи можна зіткнутися з проблемами, які перешкоджатимуть заміні колодок. Якщо при знятті барабана він надійно триматиметься на місці, можна побризкати навколо місця його розміщення засобом WD-40 і почекати скільки необхідно часу (зазвичай через 10-15 хвилин), потім приступити до демонтажу. Також аерозоль нагоді для легкого зняття колодки з місця фіксації. У разі коли не вдається встановити нову колодку, потрібно глибше втопити поршень у циліндр, доки кріплення не буде ослаблене.

Вчасно встановивши нові колодки на Ладу Калину, ви зможете продовжити термін служби гальмівної системи. Гальма, що справно функціонують, допоможуть запобігти небезпечним ситуаціям на дорозі і зроблять керування автомобілем гранично комфортним.

Коли треба міняти задні колодки LADA “Kalina

Особливість гальмівної системи LADA “Kalina” в тому, що при гальмуванні навантаження розподіляється нерівномірно і більшу частину кінетичної енергії гасять передні гальма. Тому заміна задніх колодок “Kalina” проводиться в 2-3 рази рідше, ніж передніх. Щоб дізнатися коли настав час міняти колодки, марно орієнтуватися на показники одометра “Калини”. Кількість кілометрів, що проходить автомобіль між замінами колодок, може відрізнятись удвічі. На швидкість їх зношування впливають безліч факторів, деякі з яких неможливо контролювати врахувати:

 • стиль водіння (при агресивній їзді з частими різкими розгонами та гальмуваннями колодки можуть зношуватися у кілька разів швидше, ніж при спокійному плавному русі);
 • якість фрикційних накладок (підробки або колодки дешевих брендів є значно меншими); стан барабанів заднього гальмівного механізму (якщо вони мають нерівномірне зношування або еліптичність, швидкість зносу колодок сильно зростає);
 • дія зовнішніх факторів (хімікатів, якими посипають дорожнє покриття взимку, інших активних речовин, що потрапляють на фрикційні накладки).

В нормальних умовах заміна задніх колодок “Kalina” проводиться через 50-60 тисяч кілометрів. Але орієнтуватися потрібно не на пробіг, а на товщину фрикційних накладок. Якщо вони мають відколи, відшаровуються або стали тоншими за півтора міліметри, необхідно негайно замінити їх новими. Інакше можливе пошкодження гальмівного барабана або витік гальмівної рідини (при тонких накладках поршні можуть вийти з гальмівних циліндрів, що викличе розгерметизацію контуру).

 • Ключ балонний
 • Головка на 7 (глибока) з коміром
 • Плоскогубці
 • Довгогубці (для більшої зручності)
 • Плоска тонка викрутка
 • Великий комірець із головкою на 30: знадобиться в тому випадку, якщо не вдасться зняти барабан окремо без обойми з підшипником. Прийде тоді відкручувати ступичну гайку і знімати барабан разом із підшипником.

Коли приступати до заміни?

Конструктивні аспекти системи гальм у вітчизняній малолітражці LADA Kalina передбачають нерівномірний розподіл гальмівного зусилля в момент натискання відповідної педалі. Значна частина навантаження сприймається передніми механізмами, залишаючи заднім вузлам лише допоміжну функцію. Про це свідчить більш рідкісна (у 2 або 3 рази) необхідність заміни колодок у задніх механізмах. Інтенсивність зносу можна спостерігати за деякими суттєвими факторами, а саме:

 • стиль управління (агресивна їзда, що супроводжується жвавими стартами з такими ж уповільненнями, здатна призвести до більш високого ступеня зношування колодок);
 • якість фрикційного шару, що має вигляд накладок (недорогі продукти невідомих виробників мають менший ресурс);
 • стан робочих поверхонь барабанів у гальмівних вузлах (задираки, еліпсність та інші дефекти викликають прискорення зносу);
 • вплив факторів зовнішнього характеру (хімічні реагенти на дорожньому покритті та інші активні сполуки).
READ  LADA Priora погано заводиться на холодну

Якщо власник експлуатує свою LADA Kalina в рідше, то заміна колодок задніх повинна здійснюватися не раніше, ніж через 50 тис. км. Тут головним орієнтиром має виступати не пробіг, а ступінь зносу накладок, тобто їхня залишкова товщина. Коли накладки мають товщину менше 1,5 мм або на їх поверхні присутні сколи та інші дефекти, то такі розхідники слід негайно замінити. Якщо цим нехтують, то створюється ризик пошкодження барабанів або витік рідини, оскільки при тонких накладках можливий повний вихід гальмівних поршнів з циліндрів вузлів, викликаючи розгерметизацію всього контуру.

Як замінити задні гальмівні колодки на LADA Kalina своїми руками

Задні гальмівні колодки відіграють важливу роль у безпеці LADA Kalina. Основне їх призначення утримати автомобіль у момент включення гальма стоянки. Цей важливий факт відіграє важливу роль при зупинці машини на підйомах або похилих поверхнях. Так, задні гальмівні колодки на Ладі Kalina вважаються не дуже надійними і відносно швидко виходять з ладу.

Відео заміни задніх гальмівних колодок на Kalina нижче.

Як самостійно замінити передні елементи

Перш ніж приступити до ремонтних робіт, необхідно перевірити кількість гальмівної рідини. Якщо рівень досяг максимальної позначки, потрібно злити її, для чого використовується груша або шприц. Робиться це, щоб при відсуненні поршня рідина не вилилася, оскільки товщина нових колодок набагато більша за зношені. Для результативної роботи необхідно залишити стільки рідини, щоб її рівень знаходився посередині між відмітками максимуму та мінімуму.

При заміні слід виконувати дії в наступному порядку.

 • Послабити всі болти на тому колесі, де планується замінити колодки. Після цього витягуємо ручне гальмо і підкладаємо під задні колеса цеглу або противідкатні упори для того, щоб машина не могла від’їхати назад.
 • У процесі роботи не можна натискати на гальмівну педаль, інакше поршень може видавитися з гальмівних циліндрів.
 • Приступаємо до зняття колеса. Для того, щоб працювати було легше, необхідно викрутити кермо до упору в той бік, з якого знімається колесо. Так підібратися до механізму буде набагато легше.
 • Використовуючи ключ на 13, відкручуємо болт 1 і піднімаємо супорт. Тепер за допомогою викрутки та плоскогубців необхідно відігнути стопорну пластину, утримуючи при цьому гайку 2 за допомогою ключа на 17 від провертання.
 • Щоб нові колодки легко стали на своє місце, необхідно втопити гальмівний поршень. Якщо ви володієте достатньою силою, це можна зробити і руками, проте найчастіше використовується трубний ключ або струбцина.
 • Тепер встановлюємо нові колодки, проробивши всі операції у зворотному знятті порядку. Головне в процесі роботи. не забувати про пластину, яка оберігає від мимовільного викручування болта.
 • Коли колодка на одному колесі замінена, можна виконати аналогічну процедуру на другому колесі. Після заміни колодок та встановлення обох коліс потрібно перевірити рівень гальмівної рідини та при необхідності підлити її.
задніх, колодка, lada, kalina

На відміну від передніх, задні колодки набагато рідше і менше зношуються, тому їхня заміна потрібна досить рідко. Однак, якщо термін служби колодок закінчився і їх необхідно замінити, зробити це досить легко.

Заміна задніх гальмівних колодок. Пріора,Калина.

Поширені проблеми

У ході роботи можна зіткнутися з проблемами, які перешкоджатимуть заміні колодок. Якщо при знятті барабана він надійно триматиметься на місці, можна побризкати навколо місця його розміщення засобом WD-40 і почекати скільки необхідно часу (зазвичай через 10-15 хвилин), потім приступити до демонтажу. Також аерозоль нагоді для легкого зняття колодки з місця фіксації. Якщо не вдається встановити нову колодку, потрібно глибше втопити поршень в циліндр, поки кріплення не буде ослаблене.

Вчасно встановивши нові колодки на Ладу Калину, ви зможете продовжити термін служби гальмівної системи. Гальма, що справно функціонують, допоможуть запобігти небезпечним ситуаціям на дорозі і зроблять керування автомобілем гранично комфортним.

Артикул та ціна рекомендованих передніх гальмівних колодок для Kalina від сторонніх виробників

Гальмівні колодки, що встановлюються із заводу, мають задовільну якість та експлуатаційні характеристики, тому для заміни краще підібрати аналоги від сторонніх виробників. Рекомендовані неоригінальні розхідники, які наведені нижче, забезпечать плавне та інтенсивне гальмування без сторонніх звуків.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS