Заміна задніх гальмівних колодок Renault Sandero Stepway

Умови заміни гальмівної системи

Передній диск та задні барабанні гальма встановлюються на Renault Sandero Stepway, заміна якої можливо без обслуговування автосервісу, якщо є необхідна майстерність та інструмент.

Заміна фронту, а при необхідності задні подушки повинні виконуватися лише під час критичного зносу або поломки, оскільки процедура досить складна і дорога. Заміна фронту або задні колодки на Renault повинна бути виконана в комплексі, інакше, якщо існує різниця у гальмівних зусиллях, які будуть на передньому диску або задньому барабані, може бути транспортування транспорту для сторін.

Для самостійної заміни задніх гальмівних колодок потрібні наступні інструменти:

 • Викрутка
 • Плоскогубці
 • Набори ключів і голів
 • WD-40
 • Джек і контррозрядні пристрої
 • Нові подушки

Без WD-40 нікуди! Може знадобитися перетворювач іржі

Роботи з монтажу необхідно виконувати спочатку на одному колесі, а потім на іншому. Зверніть увагу, що в комплекті колодки для лівого та правого колеса відрізняються, не переплутайте їх під час установки.

докладна інструкція

Детально про заміну передніх гальмівних колодок тут, про заміну передніх гальмівних дисків.

 • Насамперед необхідно поставити машину на рівну поверхню, зафіксувати важіль КПП на 1 передачі та максимально послабити ручник.
 • Перед процедурою підняття автомобіля на домкраті, не забудьте поставити під передні колеса противідкатні упори та послабити всі гайки на задніх колесах.
 • За допомогою викрутки необхідно підчепити захисний металевий ковпачок і зняти його, після чого послабити гайку, що фіксує ступичний підшипник і барабан за допомогою ключа на «30».

Вибиваємо молотком гальмівний барабан (або використовуємо знімач)

Після підняття однієї зі сторін, та ослаблення всіх гайок знімаємо колесо та гальмівний барабан. Після демонтажу, його необхідно очистити від пилу та бруду.

Знімаємо барабан (на фото використовується знімач барабана)

Далі, необхідно зняти регулятор чашки та його пружину (повертається на 45 градусів). Для цієї процедури добре підійдуть пасатижі та викрутка. Після чого виймаємо опорну стійку колодки з отвору.

ЗАМІНА ЗАДНИХ БАРАБАННИХ КОЛОДОК НА ПАЦІЄНТІ РЕНО ЛОГАН, САНДЕРО. ЯК ВИСТАВИТИ РОЗВІДНИЙ МЕХАНІЗМ.

Прибираємо планку, що регулює зазор (знаходиться поруч зі стягувальною пружиною).

Огляд гальмівної системи колеса

Огляньте стан гальмівного барабана, стан гальмівного циліндра на предмет підтікання та його закусування

 • Необхідно звертати увагу на стан гальмівного барабана, максимально допустимі значення його внутрішнього діаметра не повинні перевищувати показання 204,3 мм, або на ній є сильні задираки та борозни. Тоді заміна самого барабана буде також само собою, обов’язкова
 • Проводимо зовнішній огляд гальмівних циліндрів, для цього достатньо зрушити край пильовика від корпусу. Наявність на його поверхні гальмівної рідини скаже, що пристрій несправний (дотікає) і вимагає заміни, (для демонтажу та відкачування асистента гальм буде потрібно).
 • Крім того, ми бачимо гальмівні шланги для тріщин, стрибків, целюлози та розривів. Якщо будь-який з перерахованих буде виявлений, вони також повинні бути замінені.

Коли вся система гальма на колесі переглядається, необхідно встановити нові подушки. Весь монтаж проводиться пропорційно до зняття і не вимагатиме додаткової вправності та навичок.

Ура! Встановили нові колодки, нарешті. Збираємо все назад

Такий самий порядок дій необхідно виконати і на другому колесі.

Налаштування ручника та перевірка роботи системи

Після того, як колодки встановлені, автомобіль знятий з домкрата, необхідно переконатися в працездатності системи, а саме в установці зазору між колодками та гальмівним барабаном. Для цього кілька разів необхідно натиснути на педаль гальма, внаслідок чого спрацює механізм їх автоматичного регулювання, і будуть чутні характерні клацання. Після нетривалих зусиль вони припиняться — це означатиме, що регулювання закінчено.

Далі, слід перевірити хід роботи і стан гальма стоянки, якщо в цьому є необхідність, то його слід відрегулювати.

Нагадуємо, що повний хід «ручника» не повинен перевищувати 6-8 клацань. При затягнутому тросі задні колеса не повинні мати вільний хід, коли на опущеному, вони повинні обертатися вільно і без сторонніх звуків.

READ  Як зняти блок запобіжників ВАЗ 2107

Особливість в експлуатації

Нові колодки повинні проходити притирання протягом перших 100 кілометрів пробігу і при цьому слід повністю уникнути фактів різкого гальмування. Пам’ятайте, що спочатку ефективність гальм буде трохи нижче, а гальмівний шлях більше.

У комплексі трьох-чотирьох разів необхідно розігнатися до 60-70 кмч і плавно загальмувати. Саме такі дії дозволять плавно притерти колодки до гальмівних барабанів.

Підводячи підсумок, можна сказати, що заміна задніх гальмівних колодок для Renault Logan знаходиться під владою будь-якого автомобіліста, який любить обслуговувати свою машину самостійно.

Передні гальмівні колодки Renault Sandero Stepway 2

Оригінальні подушки позначені таким чином: для транспортних засобів з об’ємом 1.4 та 1.6 літри – 7711130071. Вентильовані гальмівні диски встановлюються тільки в двигуни з обсягом 1.6 літрів. Індекс оригінальних майданчиків для дисків даних. 410602396R, 410602581R, 410602192R. Ці запчастини мають високу якість, однак, а для комплекту.

Розсувні пасажі повністю поєднують поршень у циліндрі.

Якщо частина поршня, що виступає з гальмівного циліндра, перешкоджає встановленню супорта на гальмівні колодки, повністю утоплюємо поршень в циліндр розсувними пасатижами.

Аналогічно замінюємо колодки з іншого боку автомобіля.

Після того, як кілька разів замінюючи прокладки, натисніть педаль гальма для встановлення прогалин між прокладками та дисками. Перевірте рівень рідини в резервуарі і, при необхідності, довести його до нормального.

У процесі експлуатації поверхня диска гальмівного механізму стає нерівною, внаслідок чого площа дотику нових колодок, що ще не припрацювали, з диском зменшується. Тому протягом перших 100 км пробігу після заміни подушечників, доки нові подушки не пристосовуються, оскільки гальмівний шлях автомобіля може збільшуватися.

Заміна задніх колодок Renault Sandero

Коли міняти передні гальмівні колодки?

Заміна задніх барабанних подушок на пацієнт Renault Logan, Sandero. ЯК ВИСТАВИТИ РОЗВІДНИЙ МЕХАНІЗМ.

Колодки змінюються при заміні гальмівного диска. Заміна передніх колодок проводиться тільки всіх одразу (4 шт)

Якщо рівень рідини в бачку гідроприводу гальм знаходиться на позначці «MAX», то перед встановленням нових колодок шприцом відкачайте частину рідини, щоб при натисканні на гальмівний поршень рідина не витекла з бачка.

Щоб замінити передні підкладки, зніміть колесо та плоский викруток, ми переміщуємо блок до диска, змішуючи гальмівний поршень.

Ключем на 13 відкрутіть нижній болт кріплення напрямної, при цьому фіксуйте його ключем на 17.

Підніміть відкидну частину супорта та зніміть старі колодки. На фото колодки у нормальному стані.

Далі необхідно зняти металеві пластини-напрямні гальмівних колодок. Очистити їх від бруду і рейду.

Перевірте стан гумових антерів на пальцях супорта.

Витягніть пальці та змастіть спеціальним мастилом для гальмівних механізмів (у будь-якому автомагазині).

Далі, підніміться на поршневі гальма і встановіть нові блоки. Зміна на іншій стороні.

Після заміни гальмівних колодок кілька разів натисніть на гальмівну педаль.

Перевірте рівень гальмівної рідини в резервуарі під капотом.

У перші 100-200 кілометрів нові колодки притиратимуться до дисків, враховуйте це при експлуатації вашого автомобіля.

Якщо у вас є щось, щоб додати до статті, або ви хочете поділитися своїм досвідом на цій темі. будь ласка, залиште коментар

Якщо Ви є автором звіту про ремонт, доробку автомобіля Renault або рекомендуєте матеріал для Бази знань Renault-Drive — повідомте нам про це

Сподобалась стаття? Підтримайте Renault-Drive: поділіться з друзями, кнопки нижче.

Заміна задніх гальмівних колодок Renault Logan Sandero (Renault Sandero Logan)

Всім зрозуміло, що після зношування, потрібна заміна передніх гальмівних колодок, як зрозуміти, що вони зношені? Існують деякі вагомі симптоми, що дозволяють чітко визначити необхідність майбутньої заміни колодок.

 • По ходу важеля приводу гальма стоянки. Цей фактор адресований заднім барабанам. Якщо ручник не здатний утримати авто, то причина може критися не тільки в тросі, що розтягнувся. Можливий факт стирання накладок. Справний вузол ручного гальма повинен утримати автомобіль на ухилі в 160 при зведеній рукоятці на 3-4 клацання. Якщо бажаний ефект буде досягнутий за 6-7 клацань, то на вас чекає гарантована заміна передніх гальмівних колодок.
 • За величиною ходу гальмівної педалі. Якщо «схоплювання» гальм відчувається в кінцевому положенні педалі, це істотний симптом зносу накладок. Тут рекомендується не нехтувати перевіркою трубок і манжет гальмівних контурів на предмет їхньої герметичності, оскільки несправність, як видно, має двоякий характер. Відсутність герметичності виявляється шляхом витоку та зниження рівня рідини.
 • Поява скрипів. Під час зниження швидкості може спостерігатися цей ефект. Це також свідчить про потребу перевірити гальмівні елементи. Писк проявляється не завжди, а лише у випадках, коли колодки мають механічні датчики ступеня зносу. Як такий датчик виступає пластина, яка після зносу накладок починає тертися про робочу зону диска. Цей елемент нешкідливий для гальмівного вузла і не здатний зносити відповідну поверхню диска. Писк колодок – гарантована ознака критичного зносу.
READ  Заміна передніх гальмівних дисків Hyundai Solaris

Проблеми під час виконання робіт своїми руками

Під час заміни колодок на Renault Logan є ризик виникнення проблем, які потрібно виправити для правильної роботи гальм.

 • Якщо колодки не вдасться зняти без зусиль, достатньо обробити місце їх посадки засобом WD-40 і через кілька хвилин приступити до роботи.
 • Коли при закритті супорта елемент поршня, що виступає з робочого циліндра, створює перешкоду, необхідно розсувними пасатижами до кінця втопити поршень.
 • Щоб під час встановлення колодок з бачка гідроприводу не витікала гальмівна рідина, потрібно відкачати її в окрему ємність і після завершення роботи залити назад.
 • Якщо під час установки був пошкоджений захисний чохол направляючих пальців супорта, слід прибрати його і замінити новим, попередньо знявши скобу з направляючої гальмівних колодок.
 • При виникненні щілин між колодками та гальмівними дисками потрібно віджати педаль гальма, щоб комплектуючі стали на потрібну позицію.

За умови правильної заміни колодок система гальмування працюватиме належним чином, а також підвищиться безпека керування автомобілем. Витративши невелику кількість часу на самостійну установку колодок, ви зможете продовжити термін служби гальмівного механізму та запобігти небезпечним ситуаціям на дорозі.

3-5-12-03-11

Перевіряємо технічний стан деталей та очищаємо їх.

Перед встановленням нових колодок очищаємо різьблення наконечника розпірної планки та храпової гайки та наносимо на різьблення тонкий шар пластичного мастила. Встановлюємо нові колодки гальмівного механізму заднього колеса у зворотній послідовності. Після монтажу колодок встановлюємо механізм автоматичного регулювання зазору у вихідний стан. Для цього потрібно, змінюючи довжину розпірної планки, виставити відстань між зовнішніми поверхнями накладок передньої та задньої колодок 202,45±0,25 мм.

Заміна задніх гальмівних колодок.

Було ще влітку, дзвонить дружина і каже, що з гальмами щось не так.Описати сиптоми до ладу не може, як педаль б’ється.Ну ок, доїхав, справді при спробі гальмування удари ззаду і б’є в педаль.Відігнав акуратно на дачу і через пару днів зайнявся ремонтом.Тут я, до речі, познайомився з процедурою зняття гальмівних барабанів з інтегрованим ступичними підшипниками. Якщо ліві колеса вистрілили майже руки, мабуть, підкладка шліфування в корінь, тому подушки не заважали видаленню барабана. ) Самі подушки отримали. голий метал. )Те праве заднє колесо тра.ло мені мозок пару днів. Знімача немає, тягнув домкратом, металеві троси рвуться, купив ланцюг. Ланцюг лопнув. Загалом зібравши композицію з домкрата, залишків ланцюга, металевого троса вдалося вирвати гальмівний барабан разом із колодками.

Огляд показав: 1) Колодки під заміну.2) Зам’яття нижніх пластин.3) Ушкодження пильовиків гальмівних циліндрів.(з одного боку)4) Іржа та пошкодження частини кріплення.5) Троса у нормальному стані.6) Важелі на колодках рухаються погано.

Після чого все було зачищено та залишено до моменту закупівлі запчастин.

Куплено:1) Pilenga BS-P 8455. гальмівні колодки2) Mapco 9113. пружини та інше. для задніх гальм. Пружини дуже тверді.3) Autofren D3416. ремкомплект гальмівного циліндра (Не підійшов.)4) Fenox K17123. докуплений пізніше, з нього взяв тільки пильовики. Сам циліндр був у нормі. стані.

Складання: 1) Болгаркою проточуємо борти дисків.2) Змащуємо важелі на колодках.3) Змащуємо протерті місця на щитку, де ходили колодки4) Регулюємо та змащуємо механізм автопідведення.5) Випрямляємо загнуті кути пластини. звідси ймовірно були удари.

Використовувані мастила:1) Графітка. різьбові з’єднання.2) MS 1600. контактні локальні подушки з гальмівними щитами та тарілками.3) Ate 03.9902-0511.2. під гальмівний циліндр Antthers.4) Мак Рубін на важелі, кабелі, пружини (ІМХО, конденсат там, а потім іржа)

Асамблея труднощів не викликала, підшипники концентрату, розбиті при видаленні, але була зібрана та упакована з мастилом (якщо він так сильно живе.) Потім налаштуйте ручний звук.

3-5-12-03-15

Щоб змінити довжину спейсера, ми припускаємо, що ручка регулятора від гайкового гайку Ratchet Ratchet і викрутка обертається гайка (ліва різьблення).

Перш ніж встановити гальмівний барабан, ми чистимо робочу поверхню з металевою щіткою від бруду та зносу продуктів. Гайку кріплення підшипника ступиці колеса замінюємо на нову і затягуємо запропонованим моментом. Аналогічно замінюємо колодки гальмівного механізму правого колеса (різьблення на наконечнику розпірної планки та храповій гайці. права).

Потім кілька разів натискаємо педаль гальма, щоб відрегулювати положення гальмівних колодок. При цьому в гальмівних механізмах задніх коліс буде чути клацання від роботи механізму автоматичного регулювання зазорів між колодками та гальмівними барабанами. Педаль натискаємо доти, доки клацання не припиняться. При необхідності підтягуємо троси гальма стоянки. Перевіряємо легкість обертання коліс при повністю опущеному важелі гальма стоянки.

READ  Заміна задніх колодок Opel Astra

Перевіряємо рівень гальмівної рідини в бачку гідроприводу системи та за необхідності доводимо його до норми.

[Як заощадити на ТО Renault Logan/Sandero до 6 500] [ТО Renault Logan/Sandero на 15 тис. км пробігу] [ТО Renault Logan/Sandero на 60 тис. км пробігу] [ТО Renault Logan/Sandero на 90 тис. км пробігу] [Самостійне проведення ТО – загальні рекомендації] [Правила техніки безпеки при самостійному проведенні технічного обслуговування автомобіля] [Інструмент, необхідний для проведення технічного обслуговування Renault Logan/Sandero] [Заміна колодок гальмівних механізмів передніх коліс Renault Logan/Sandero]

Заміна колодок гальмівних механізмів задніх коліс Renault Logan/Sandero

Заміна колодок гальмівних механізмів задніх коліс Renault Sandero, Stepway

Заміну колодок проводимо у разі гранично допустимого зношування їх накладок або барабана гальмівного механізму заднього колеса. Колодки також необхідно замінити при замаслюванні накладок, наявності на них глибоких борозен та сколів або у разі відшарування накладок від основи колодок.

Колодки гальмівних механізмів задніх коліс необхідно замінювати лише комплектом – всі чотири колодки. Заміна колодок лише одного гальмівного механізму може призвести до відведення автомобіля убік при гальмуванні.

Заміна штепселів, що показує на лівому задньому колесі. Зніміть кришку декоративного колеса.

Модну викрутку, видалення захисного концентратора підшипника.

Голова “на 30” вимкнути неф несучий горіх. Знімаємо заднє колесо та надійно фіксуємо автомобіль на опорній стійці заводського виготовлення.

Перед видаленням барабана гальмівного механізму я опускаю важіль паркування, поки він не зупиниться. автомобіль повинен бути звільнений.

Знімаємо гальмівний барабан у зборі з підшипником.

Не натискайте педаль гальма після зняття гальмівного барабана, оскільки поршні можуть вийти з колісного циліндра. Очищаємо деталі гальмівного механізму від забруднень.

Пасатижами від’єднуємо нижній кінець пружини регулятора зазорів від передньої колодки

Підчепивши викруткою, виводимо із зачеплення із задньою колодкою гачок верхньої стяжної пружини… …і знімаємо пружину.

Пасатижами повертаємо чашку пружини опорної стійки колодки до поєднання паза в чашці з хвостовиком стійки.

Знімаємо чашку з пружиною та виймаємо опорну стійку з отвору щита гальмівного механізму. Аналогічно знімаємо опорну стійку задньої колодки.

Відводимо верхній кінець передньої колодки від робочого циліндра

Відчепивши нижню стяжну пружину, знімаємо передню гальмівну колодку. Знімаємо нижню стяжну пружину.

Від’єднуємо наконечник троса гальма стоянки від важеля задньої колодки і знімаємо колодку. Перевіряємо технічний стан деталей та очищаємо їх.

Перед встановленням нових колодок очищаємо різьблення наконечника розпірної планки та храпової гайки та наносимо на різьблення тонкий шар пластичного мастила. Ми встановлюємо новий гальмівний механізм блокує задні колеса в зворотній послідовності. Після монтажу колодок встановлюємо механізм автоматичного регулювання зазору у вихідний стан. Для цього потрібно, змінюючи довжину розпірної планки, виставити відстань між зовнішніми поверхнями накладок передньої та задньої колодок 202,45±0,25 мм.

Штангенциркулем вимірюємо відстань між зовнішніми поверхнями накладок передньої та задньої колодок. Для зміни довжини розпірної планки

…відводимо важіль регулятора від храпової гайки різьбового наконечника планки та викруткою обертаємо гайку (різьблення права). Перед установкою барабана гальмівного механізму очищаємо його робочу поверхню металевою щіткою від бруду та продуктів зносу колодок. Гайку кріплення підшипника ступиці колеса замінюємо на нову і затягуємо запропонованим моментом. Аналогічно замінюємо колодки гальмівного механізму правого колеса (різьблення на наконечнику розпірної планки та храповій гайці – ліва).

Потім кілька разів натискаємо педаль гальма, щоб відрегулювати положення гальмівних колодок. При цьому в гальмівних механізмах задніх коліс буде чути клацання від роботи механізму автоматичного регулювання зазорів між колодками та гальмівними барабанами. Педаль натискаємо доти, доки клацання не припиняться.

Регулюємо гальмо стоянки (см. «Регулювання приводу гальма стоянки»).

Перевіряємо легкість обертання вивішених коліс при повністю опущеному важелі гальма стоянки.

Перевіряємо рівень гальмівної рідини в бачку гідроприводу системи та за необхідності доводимо його до норми.

Заміна гальмівних циліндрів, колодок та механізмів Renault Megane.

Механізм підтяжки ручника Chevrolet Aveo, DAEWOO Nexia, DAEWOO Lanos, Opel Astra, DAEWOO Matiz

| Denial of responsibility | Contacts |RSS