Заміна задніх гальмівних колодок Hyundai accent

Заміна задніх колодок на Hyundai Accent

Заміна задніх колодок Hyundai Accent зазвичай потрібна нечасто, тому зняти закислий барабан буває складно. Якщо ви помітили, що ефективність гальмування знизилася, а педаль гальма йди все глибше, то насамперед оцініть товщину передніх колодок. Для цього достатньо зняти колесо. Якщо там все нормально, ви можете продовжити заміну задньої панелі Hyundai Accent.

Перша складність, це видалення чавуну гальмівний барабан Hyundai Accent. На цьому автомобілі зустрічаються барабани двох типів. В одному випадку барабан виконаний єдиним цілим зі ступичним підшипником, для його зняття необхідно відкрутити ступичну гайку. Дивимося фото далі.

У другому випадку задні барабани у Акцента окремо, а маточина окремо. Тут необхідно зняти лише барабан.

Для зняття барабанів на Accent потрібно викрутити два гвинти, а на їх місце вкрутити потужні болти М8. Два болти допоможуть зняти барабан зі маточини. Їх необхідно акуратно вкручувати до зіткнення з поверхнею маточини. Вкручуючи болти рівномірно болти почнуть відштовхувати барабан від маточини, тим самим спресовуючи барабан.

Перед тим як знімати барабан обов’язково зніміть машину з ручника, розгальмуйте автомобіль. Не натискайте педаль гальма після зняття гальмівного барабана, оскільки поршні можуть вийти з циліндрів. Конструкція заднього гальмівного механізму Hyundai Accent

Розбирання гальмівного механізму Accent проводиться таким чином.

Очищаємо та промиваємо у розчиннику всі деталі гальмівного механізму (для очищення гальмівних механізмів заборонено застосовувати бензин та дизельне паливо).

 • Підсів викруткою знімаємо верхню стяжну пружину.
 • Аналогічно знімаємо стяжну пружину.
 • Підчепивши викруткою, від’єднуємо від важеля регулятора верхній кінець його пружини і знімаємо пружину.
 • Знімаємо розпірну планку.
 • Знімаємо з гальмівного щита задню колодку так само, як і передню.
 • Знімаємо важіль регулятора.
 • Знімаємо шайбу з пружиною та опорну стійку.
 • Притримуючи опорну стійку передньої колодки зі зворотного боку гальмівного щита, натискаємо на шайбу і повертаємо її до суміщення прорізу шайби з хвостовиком стійки і від’єднуємо наконечник троса від важеля приводу гальма стоянки.
 • Перш ніж встановити прокладки, необхідно зменшити довжину спейсера, обгортання коригувальної гайки, поки вона не зупиняється.
 • Встановлюємо нові колодки у зворотній послідовності.
 • При встановленні гальмового барабана слід звернути увагу на збіг отворів у центрі та барабані.
 • Після заміни прокладки на обох задніх колесах, і встановіть кілька разів, натисніть педаль гальма, щоб встановити поршні до робочого положення.
 • Перевірте рівень рідини в резервуарі і, при необхідності, довести його до нормального.

У разі великого покоління внутрішньої поверхні барабана, тріщин або сильний гальмівний барабан, Hyundai Accent повинен бути замінений новими. Стандартна товщина нової накладки задньої колодки повинна становити 4,8 мм, мінімальна – 1,0 мм. Стандартний внутрішній діаметр нового гальмівного барабана дорівнює 180 мм, максимальний – 182 мм. Нециліндричність робочої поверхні гальмівного барабана має перевищувати 0,15 мм, інакше виникає сильне биття.

Інструменти:

Вирішив почати з передніх колодок тому що досвід заміни передніх був. Викручуємо болт із заднього боку супорта і піднімаємо сам супорт.

На наш погляд постає така картина. Попередньо я шприцем викачав трохи гальмівної рідини з головного гальмівного циліндра, так як при утоплюванні рівень рідини підвищується і вона може вилитися з циліндра.

Вставте пасави в поршневому гнізді і поверніть його, одночасно натиснувши на поршень. Втопити поршень усередину циліндра. Встановлюємо нові гальмівні колодки та кріпимо супорт.

Після заміни колодок на обох задніх колесах кілька разів натискаємо на педаль гальма для встановлення зазорів між колодками і дисками. Перед установкою, очищаємо від бруду та корозії деталі гальмівного механізму, особливо посадкові місця гальмівних колодок у напрямних пластинах супорта та напрямної колодок. Для очищення гальмівних механізмів заборонено застосовувати бензин та дизельне паливо.

VESKO-TRANS.RU

АвтоНовини / Огляди / Тести

Заміна задніх колодок Hyundai Accent Тагаз

Hyundai Accent Автомобільні гальмівні колодки

Автомобіль 1-го покоління Hyundai Accent з’явився на теренах нашої країни в середині 90-х років минулого століття. Заміна задніх колодок на Hyundai Solaris (заміна передніх колодок). За пару років ця модель завоювала таку популярність серед автовласників. що на початку нового століття на автомобільному заводі в Таганрозі було налагоджено виробництво Hyundai Accent 2 покоління.

READ  Заміна задніх гальмівних дисків Solaris

Влаштування передніх колодок

Конструкцією переднього гальмівного супорта передбачено наявність притискних пружин для колодок. Вони, так само як і інші витратні матеріали, схильні до виходу з ладу, при експлуатації автомобіля. Для власника пошук пружинок може виявитися, достатньо, клопотом.

У спеціалізованих магазинах вам запропонують на вибір широкий асортимент комплектів гальмівних колодок для Hyundai Accent, але пружинки користуються меншою популярністю і поставляються окремо від гальмівних накладок, крім того, є дефіцитною позицією на полицях магазину. За необхідності замінити гальмівні пружинки, заздалегідь подбайте про їх придбання.

Демонтаж передніх гальмівних механізмів

Конструкція супорта переднього колеса наведена на малюнку. Також вказані рекомендовані моменти затягування всіх різьбових з’єднань. Порядок проведення робіт при знятті гальмівних механізмів Hyundai Accent:

Перш ніж виконати ці маніпуляції, необхідно послабити затягування колісних болтів, підняти автомобіль за допомогою домкрата. Після цього можна повністю знімати колесо. Обов’язково під задніми колесами потрібно встановлювати упори, щоб машина не змогла покататися. І ніколи не натискайте на педаль гальма при знятому супорті. це призведе до того, що поршні вичавляться і доведеться змінювати весь механізм.

задніх, гальмівних, колодка, hyundai

Заміна гальмівних колодок гальмівних механізмів задніх коліс Hyundai Accent MC

Заміну колодок проводимо у разі гранично допустимого зношування їх накладок. Подушки також повинні бути замінені при заміні диска (барабана) гальмівного механізму, шліфування підкладки або наявності глибоких борозен, тріщин та чіпсів на них, а також у випадку відшарування підкладки з основи прокладки.

Колодки гальмівних механізмів задніх коліс необхідно замінювати тільки комплектом – комплект колодок лівого переднього колеса та комплект колодок правого переднього колеса. Заміна лише одного комплекту може призвести до відведення автомобіля убік під час гальмування.

Для заміни колодок дискових гальмівних механізмів виконайте таке:

Якщо рівень рідини в бачку гідроприводу гальм та зчеплення знаходиться на позначці MAX, то перед встановленням нових колодок шприцом або гумовою грушею відкачуємо з бачка частину рідини.

Рідина необхідно відкачати, щоб, при утоплюванні поршня в робочий циліндр, вона не витекла з-під кришки бачка.

Встановіть зупинки проти скасування (“Взуття”) для передніх коліс.

Послабте затягування гайок кріплення коліс, підніміть задню частину автомобіля за допомогою домкрата, встановіть автомобіль на надійні опори та зніміть колесо.

Послабити і затягуйте колеса кріпильні горіхи тільки на автомобілі, що стоїть на землі.

Накидним ключем на 14 мм, відверніть нижній і верхній болт кріплення супорта до напрямного пальця, утримуючи напрямний палець ключем на 17 мм. Відведіть супорт убік, намагаючись не пошкодити гальмівний шланг.

Викруткою зсуваємо зовнішню та внутрішню гальмівну колодку по напрямних пластин, і знімаємо їх.

Старі та нові задні гальмівні колодки.

Вставляємо викрутку в зазор між спрямовуючою колодок і пластиною, і, віджавши пластину і знімаємо її з спрямовуючою колодок.

Перед встановленням нових гальмівних колодок необхідно максимально перемістити поршень усередину циліндра.

Заміна задніх гальмівних колодок Hyundai Accent 1,5 Хендай Акцент 2006 Тагаз

Вставляємо пасатижі в гнізда поршня і повертаємо його одночасно натискаючи на поршень.

Встановлюємо нові гальмівні колодки та кріпимо супорт.

Після заміни колодок на обох задніх колесах кілька разів натискаємо на педаль гальма для встановлення зазорів між колодками і дисками.

Перевіряємо рівень гальмівної рідини, та при необхідності доливаємо, як описано у цій статті.

Перед установкою, очищаємо від бруду та корозії деталі гальмівного механізму, особливо посадкові місця гальмівних колодок у напрямних пластинах супорта та напрямної колодок.

Для очищення гальмівних механізмів заборонено застосовувати бензин та дизельне паливо.

Якщо захисні чохли напрямних пальців були порвані, замінюємо їх новими. Після заміни колодок на обох передніх колесах кілька разів натискаємо на педаль гальма для встановлення зазорів між колодками та дисками.​

Для заміни колодок барабанних гальмівних механізмів виконайте таке:

Важіль гальма стоянки повинен бути опущений до упору (автомобіль розгальмований).​

Встановіть противідкатні упори («черевики») під передні колеса.

Послабте затягування гайок кріплення коліс, підніміть задню частину автомобіля за допомогою домкрата, встановіть автомобіль на надійні опори та зніміть колесо.

Послаблюйте та затягуйте гайки кріплення колеса тільки на автомобілі, що стоїть на землі.

Зніміть гальмівний барабан, як описано тут.

Не натискайте педаль гальма після зняття гальмівного барабана.до. поршні можуть повністю вийти з циліндра.

READ  Заміна задніх амортизаторів Skoda Yeti

Очищаємо від бруду всі деталі гальмівного механізму, і підчепивши викруткою знімаємо верхню стяжну пружину.

Притримуючи опорну стійку передньої колодки зі зворотного боку гальмівного щита, натискаємо пасатижами на скобу і повертаємо стійку за хвостовик до його суміщення з прорізом в скобі, і знімаємо скобу і опорну стійку.

Опустивши колодку, знімаємо нижню стяжну пружину і знімаємо передню колодку.

Знімаємо з гальмівного щита задню колодку так само, як передню, і від’єднуємо наконечник троса від важеля приводу гальма стоянки (для наочності показано на знятій ступиці).

Встановлюємо нові колодки у зворотній послідовності.

Перевіряємо рівень рідини в бачку і при необхідності доводимо його до норми, як описано в цій статті.

При встановленні гальмівного барабану слід звернути увагу на збіг різьбового отвору в концентралі під кріпленням гвинта барабана та відповідного отвору в барабані.

Після заміни колодок кілька разів натискаємо педаль гальма для встановлення поршнів в робоче положення.

Обслуговування задніх барабанних гальм Hyundai Accent (ABS)

вітання всім. Дозрів пост про обслуговування задніх гальм. Інформації в мережі досить багато, але я постараюся підсумувати весь процес, тим більше що як завжди є нюанси, які описуються у різних авторів, за що їм дякую.

НЕОБХІДНО:1. запчасти:планка лев 58350-25000 1хпланка прав 58370-25000 1хподвод прав 58366-24000 1хподвод лев 58356-24000 1хпружина прав 58361-28000 1хпружина лев 58311-24000 1хпружина прав 58345-25000 1хпружина лев 58344-25000 1хпружина нижн 58312-24000 2хпружина 58322- 24000 4х 1шайба 58321-24000 4х 1штифт 58323-24000 4х 1Мелочевку намагаюся замовляти із запасом, тому що коли в самий невідповідний момент шайбочка провалиться в підвал і сусіди дізнаються нові комбінації відомих

інструменти розхідники. викрутка шліцева 150мм. зробити розріз в середині жала (для натягування пружинок). довгогубці. щітка металева. мастило високометмературне, тип NLGI 2 (напр. Motul Tech Grease 300, LM 7569). стандартний інструмент, ганчірки, очищувачі.

Процес зняття барабанів добре розписаний. Загалом:1. послаблюємо трос ручника (між сидіннями)2. якщо барабан не хоче зніматися:2.1 простукати молотком прямо по барабану повертаючи по колу (слабкими ударами)2.2 закручувати 2 довгі болти в отвори з різьбленням.2.3 тонке дерево вперти в бортик і підбити молотком (напрямок зсередини колеса назовні) Якийсь із способів допоможе.

Відразу скажу що маточину знімати не обов’язково. Якщо зняти. звичайно буде зручніше і видніше, але і без зняття все закінчиться хепі-ендом. Також на деяких форумах є зауваження про те, що потрібно зрізати край важеля колодки, щоб він не упирався в основу. У мене (і частина інших авторів) такої проблеми не виявилося. Тому зрізати чи не зрізати – вирішувати вам на місці.

Порядок збирання/розбирання нутрощів суворо визначений. Це дозволить заощадити масу часу і нервів, а так само не пошкодити пильовики циліндра (краї колодок постійно намагаються впертися в них).- Знімаємо вертикальну пружинку (через верх). Відводимо і дістаємо важіль автопідведення. Знімаємо підпружинені шайби, притримуючи солдатик зі зворотного боку пальцями.- зводимо колодки до мінімуму, обертаючи коліщатко натягу.- Знімаємо нижню пружину-Знімаємо верхню пружину (вона повинна втратити натяг).- Знімаємо колодки і виймаємо розпірну планку.

Уф, передохнем :-)Трохи про сервіс гальмівного циліндра. У ремкомплекті 58301-25A00 є внутрішні і зовнішні пильовики. Але внутрішній пильовик не підійшов до мого поршня, підійшли тільки зовнішні. Тому переконайтесь (!) що новий внутрішній пильовик такий же як старий і тільки потім робіть заміну. Якщо все ж таки потрібно замінити внутрішній пильовик. підставляємо тазик під колесо, акуратно знімаємо зовнішній пильовик з циліндра, акуратно витягуємо поршень (всередині пружинка і якась кулька. що б не вилетіли) і міняємо. Гальмівниця потроху капатиме, але якщо все зробити швидко — багато не витече. Звичайно потім потрібно прокачати.

Номери циліндрів і трубок: ремкомплект 58301-25A00\циліндр прав 58380-02000циліндр лев 58330-25000шланг гальмівний 58737-1A000 (на обидва боки)трубка лев 58742-25300

Перепочили? Продовжуємо.Очищаємо вільну основу від бруду, готуємо колодки, комплект нових запчастин для поточної сторони.- змащуємо точки зіткнення колодок з основою мастилом (трохи).- з’єднуємо колодку з тросом ручника та встановлюємо її на місце. Притискаємо шайбою.- скручуємо розпірну планку на мінімум і вставляємо її на місце. Попередньо різьблення планки так само потрібно змастити.- Вставте верхню весну.- Ми поставили другий блок з шайбою.- Ми перевіряємо, що нижні кінці подушок увійшли в канавки.- Ми одягаємо нижню весну.

READ  Де знаходиться запобіжник бензонасоса Hyundai Accent

На даний момент я дійсно хочу покласти барабан до місця, одягати колесо і йти, де очей виглядають, наприклад, до матері на піцу 🙂

Далі обертає колесо. підштовхуйте подушки, поки барабан не почне платити з труднощами. Потім поверніть трохи назад і носити барабан нарешті. У той же час барабан не повинен бути краєм, інакше ця маніпуляція не буде працювати. Якщо у барабана є кромка. її потрібно стікати. Процес сточування кромки барабана нескладний і описаний на форумах.- Вставляємо важіль автопідводу і натягуємо на нього пружинку (через вгору). Зверніть увагу. в результаті важіль повинен бути у верхній частині зубчастого колеса і під пружинкою.

Ну і фінальна стадія процесу. натягуємо трос ручника в салоні, при цьому перевіряємо що б при віджатому ручнику колеса вільно крутилися.

Насамкінець кілька загальних порад: пружинки краще натягувати викруткою з прорізом по середині, можна і звичайною, але постійно злітають зарази. Довгогубцями у мене не виходило натягувати, тільки знімати. На пружинці є зовсім загнутий кінець, є трохи стирчить. його потрібно натягувати.- під час натягування. не підлазити надто близько обличчям до точки процесу, хоча дуже хочеться. Інструмент може запросто зірватися в обличчя. Я таким чином отримав по лобі, і мені дуже знадобилася авто аптечка :-). Навіть при найуспішнішому розкладі доведеться піднапружитися і фізично, і морально. Тим більше не починайте сервіс, якщо намічається важлива поїздка. Щось може піти не так і час роботи затягнеться.

оновлено: млинець, двічі розбирав і збирав один барабан, не міг зрозуміти у чому роблема: верхня пружина провисає, не натягує, хоч як розводи колодки. Виявилося: нова пружина довша за стару на 1см! Тупо більше витків. Довелося поставити стару.

Установка нових елементів проводиться у зворотній послідовності. Потрібно відзначити, що ручник регулюється автоматично. досить кілька разів його вичавити.

Що може бути нюанси при заміні задні подушки на “акцент”? Якщо придивитися, то досить багато:

 • Найчастіше комплект колодок не містить у собі пружини, доводиться купувати їх окремо. У першій частині статті зазначено партійні номери виробів.
 • Також нерідко виходять з ладу пластини, які здійснюють регулювання ручного гальма. Найкраще поставити новий комплект, інакше неминуче з’являться проблеми з налаштуванням механізму.
 • Від стану барабанів безпосередньо залежить ефективність гальмування. Якщо вироблення досить велике, потрібно замінити елементи та здійснити їх проточку та балансування.

Якщо на вашому автомобілі встановлені гарні колісні диски, то навіщо псувати зовнішній вигляд барабанними гальмами? Набагато краще буде, якщо ви поставите дискові. Але в цьому випадку доведеться монтувати гідравлічний привід ручника. Завдяки такому законному тюнінгу збільшується безпека автомобіля та його зовнішній вигляд.

Влаштування супортів передніх гальм та заміна витратних матеріалів

Схема пристрою супорта передніх гальм автомобіля Hyundai Accent.

 • Колодки.
 • Чохол, що захищає від пилу та бруду.
 • Поршень переднього робочого гальмівного циліндра.
 • Кільце-ущільнювач.
 • Супорт із робочим гальмівним циліндром.
 • Чохол болта втулки.
 • Болт втулки.
 • Штуцер для прокачування гальм.
 • Ковпак штуцера.
 • Болт, що кріпить гальмівний шланг.
 • Гальмівний шланг.
 • Шайба.
 • Чохол напрямного пальця.
 • Палець.
 • Болт, що кріпить супорт.
 • Кріпильна деталь.
 • Втулка.
 • Чохол втулки.
 • Прокладка внутрішня.
 • Пружина.
 • Прокладка зовнішня.

Міняти передні колодки автомобіля Hyundai Accent необхідно у комплекті. Навіть якщо зношена лише 1 колодка, потрібно міняти відразу всі 4. Запам’ятайте, економія на гальмах призводить до аварійних ситуацій.

 • Спочатку викачуємо шприцом 20 мл гальмівної рідини з бачка.
 • Ставимо машину на ручне гальмо, підставляємо упори під задні колеса.
 • Піднімаємо домкратом праву передню частину машини та підставляємо опори.
 • Знімаємо колесо.
 • Ми відкручуємо з моторної сторони нижнього болту, закріплюючи супорту, і піднімаємо супорту.
 • Виймаємо старі колодки.
 • Вдавлюємо поршень всередину циліндра за допомогою викрутки або будь-якої дерев’яної палиці.
 • Встановлюємо нові деталі, при цьому колодку, на якій є датчик зношування, ставимо з боку поршня.
 • Ставимо супорт на місце і закручуємо нижній болт.

Залишається тільки встановити праве колесо на належне йому місце та опустити машину. Заміна передніх колодок Hyundai Accent з лівого боку здійснюється так само.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS