Заміна втулок стабілізатора Skoda Octavia а5

Заміна втулок стабілізатора Skoda Octavia а5

Main Menu

 • Skoda Octavia A5
 • Технічні характеристики Skoda Octavia
 • Експлуатація Skoda Octavia
 • несправності автомобіля
 • Технічне обслуговування Skoda Octavia
 • Двигун Skoda Octavia
 • Система змазки
 • Система охолодження Skoda Octavia
 • Система харчування Skoda
 • Зчеплення Skoda Octavia
 • Трансмісія
 • Ходова
 • Рульове управління
 • Гальма Skoda Octavia
 • схема електрообладнання
 • Кузов Skoda Octavia
 • Система опалення та вентиляції
 • Система безпеки
 • колеса
 • статті
стабілізатора, skoda, octavia

Заміна штанги стабілізатора передньої підвіски

2 загальмуєте автомобіль стоянковим гальмом і встановіть упори ( «башмаки») під задні колеса. Підніміть обидві сторони передньої частини автомобіля і встановите її на надійні опори. Зніміть обидва передніх колеса.3. Від’єднайте дріт від клеми «мінус» акумуляторної батареї.

Відверніть гайки кріплення пальців лівої і правої нижніх шарнірів стійок стабілізатора до штанги стабілізатора, утримуючи пальці другим ключем від провертання.

6 і виведіть пальці шарнірів з отворів штанги.

Під панеллю приладів виверніть два гвинти кріплення захисного щитка.

8 і зніміть его.9. Встановіть передні колеса в положення прямолінійного руху

Відверніть гайку і витягніть болт клеммовие з’єднання рульової колонки і вала рульового механізму. Роз’єднувач карданний шарнір рульової колонки і вала рульової механізму.

Відверніть гайку кріплення пальця шарніра рульового наконечника до поворотного кулака, утримуючи палець від провертання.

Встановивши знімач кульових шарнірів і випрессуйте палець з важеля поворотного кулака.

Вийміть палець з отвору поворотного кулака.14. Аналогічно випрессуйте другий рульової наконечник.

Встановіть під поперечину передньої підвіски опору (наприклад, гідравлічну стійку або домкрат).

Виверніть з лівого і правого боку два болти кріплення поперечки передньої підвіски до кузова автомобіля.

Виверніть з кожного боку по одному болту кріплення поперечки до кузова через отвір у важелі передньої подвескі.18. Трохи опустіть поперечину.

Виверніть зліва і справа по два болти кріплення штанги стабілізатора поперечної стійкості до поперечки.

Виверніть болт кріплення держателя джгута проводів рульового механізму.

і відведіть держатель разом зі джгутом в сторону. 22. Перемістіть штангу стабілізатора вправо.

Підніміть штангу, переведіть її через кронштейни поперечки і, злегка повертаючи, зніміть з автомобіля.

Перевірте знос втулок стабілізатора поперечної стійкості.

ПРИМІТКА Втулки стабілізатора поперечної стійкості змінюються тільки в зборі зі штангою.

Встановіть деталі в порядку, зворотному зняттю.

ПРИМІТКА Після заміни деталей стабілізатора поперечної стійкості перевірте і при необхідності відрегулюйте кути установки коліс. Скористайтеся послугами майстерень, які мають спеціальним обладнанням.

Надійна заміна стійок стабілізатора Skoda Octavia А5: ціна робіт для заднього пристрою, втулок Skoda Octavia A5

Стук в передній осі. найбільш поширена поломка серед автомобілів. Визначити причину з першого «стуку» практично неможливо, так як ознака характерний для більшості агрегатів, розташованих в моторному відсіку. У число найбільш ймовірних джерел «стуку» входять: рульова рейка, передня стійка, опорний підшипник, стабілізатор, стійка стабілізатора. Часто останню називають кісточкою, так як її форма має якусь схожість. Недосвідченому водію буде досить складно ідентифікувати несправний вузол, тому потрібно скористатися послугами спеціального сервісного центру.

При наявності досвіду в обслуговуванні автомобіля можна спробувати виправити ситуацію самостійно, але не бажано. Навіть вміють майстри не завжди можуть коректно встановити вузли. На численні прохання наших клієнтів, на прикладі автомобіля Skoda Octavia А5, розглянемо характерні несправності та причини поломок стійки стабілізатора. Звернення надійшло з причини виникнення труднощів з установкою «кісточки» після її демонтажу з посадкового місця.

Рекомендації власникам різних моделей:

Skoda Favorit / Forman: вибираємо бюджетні амортизатори для Skoda Фаворит або амортизатори з великим ресурсом. З відповідної групи вибрати те, що найбільш прийнятно за ціною в момент покупки.

Skoda Felicia, Felicia Pickup: рекомендації аналогічні. Крім того слід згадати що автомобіль має досить низький кліренс. Передню частину автомобіля можна підняти на 1,5 см. Встановивши амортизатори від Favorit (дивіться відео «Кліренс Skoda Felicia: піднімаємо передок автомобіля» на нашому каналі). Задню частину також можна підняти за допомогою деяких видів амортизаторів і установки додаткових тарілок амортизатора 115395210, більш детально. див. Відео на нашому каналі «Кліренс Skoda Felicia, Favorit, Forman: піднімаємо задок, збільшуємо дорожній просвіт»

Skoda Octavia Tour: передні амортизатори для автомобілів Octavia з пакетом «погана дорога» відрізняються від європейських:

 • іншою конструкцією (діаметр штока більше),
 • наявністю упору 1J0412319C,
 • інший жорсткістю і геометрією пружин.

Якщо знехтувати одним з перерахованих факторів. автомобіль зменшить кліренс. Тому якщо у Вас пакет «погана дорога» і Ви не думаєте від нього позбавлятися. обов’язково вибирайте відповідний амортизатор. Якщо Ви не робите вибір на користь бюджетних марок. оптимальніше всього ставити Sachs, Monroe, Bilstein B4. А в разі вибору на користь спортивних версій Bilstein B6 або Koni. пам’ятати, що більш жорсткий «спортивний» амортизатор веде до сильнішого зчепленню з дорогою, але підвищує вібрації, що погіршує Comfort в автомобілі і веде до більш швидкого зносу інших компонентів підвіски. Якщо Ви не приймаєте участь в автоперегонах, не пробували їздити на спортивній е, а просто десь чули або читали і захотілося спробувати. подумайте: а чи варто

Skoda Octavia A5, A7; Volkswagen Bora, Caddy, Golf, Jetta, Touran; Seat Altea, Leon, Toledo: наша статистика продажів показує що власники Octavia A5 не схильні до вибору бюджетних варіантів амортизаторів. Бюджетні продаються вкрай рідко. І наша статистика говорить, що краще і довше на A5 ходить Sachs, Monroe, Bilstein B4. Їх і радимо!

Skoda Fabia, Roomster; Volkswagen Polo; Seat Cordoba, Ibiza: автомобіль легкий, визначаємося бюджетні амортизатори на Fabia або з великим ресурсом. і вибираємо будь-який бренд з відповідної групи, який доступний за нижчою ціною.

Skoda Superb, Yeti; Volkswagen Passat, Sharan, Tiguan, Touareg, Transporter, Multivan: автомобіль великий і важкий. Настійно рекомендуємо не застосовувати бюджетні амортизатори. Для Skoda Superb hекомендуем Sachs, саме вони йдуть в оригіналі. Якщо є бажання трохи заощадити. можна поставити європейський амортизатор (без пакета «погана дорога»). Такий амортизатор показує результати по ресурсу практично такі ж, але вартість його в 1,5-2 рази нижче.

Далі расмортім різні варіанти продукції по іншим елементам системи амортизації: пружинам, відбійниках, кренпекжним елементам.

Пружини підвіски на одну і ту ж модель Volkswagen-Skoda можуть відрізнятися по жорсткості і геометрії (висоті). Для сучасних автомобілів підбираються залежно від ваги автомобіля і необхідного кліренсу (дорожнього просвіту), який має стандартні значення завищений «погані дороги», стандартний «європейський» і занижений «спортивний». Оригінальні пружини маркуються кольоровими мітками.

Згодом пружини втрачають жорсткість, просідають. Потрібно їх заміна. Якщо Ви хочете замінити пружини на точно такі як йшли на Ваш автомобіль із заводу. пружини підбираються по vin-коду (номеру кузова автомобіля з техпаспорта). Це найбільш точний підбір, але вартість такої пружини зазвичай в 2 рази вище, ніж аналог іншого якісного виробника. Різниця ж для автовласників не заметна.Как і амортизатори, пружини слід міняти тільки парами.

На нашому ринку представлені пружини на Skoda, Volkswagen і Сеат таких виробників як Lesjofors (Німеччина), Kayaba (Японія), Kilen (Швеція), Monroe (Франція). Також присутні бюджетні марки, такі як Vika і ін.

необхідні інструменти

Для проведення ремонтних робіт та заміни втулки Skoda Tour будуть потрібні інструменти, основний перелік яких ми надали:

 • накидні або ріжкові ключі, розміри яких відповідають гайок 16, 18 і 13;
 • підйомник, а при його відсутності домкрат;
 • торцеві ключі перерахованих вище розмірів;
 • Хрестова викрутка;
 • зубило з молотком;
 • шестигранник або Торкс Т25;
 • знімач;
 • щітка;
 • WD40.

Демонтуємо передні стійки

Навіть для Octavia а5 процедура заміни стійок не представляється складною. Автомобіль встановлюється на рівній площині, і при відсутності підйомника піднімається домкратом передок транспорту. Перед проведенням процедури машину виставляють на ручник, а під задні колеса встановлюється упор. Передні колеса слід відкрутити. Знявши передні колеса Skoda Octavia Tour, щіткою очищають кріплення стійки. Гайки слід скропити ВД-шкой і почекати поки відійде різьблення.

Замена втулок переднего стабилизатора — #Skoda #Octavia

стабілізатора, skoda, octavia

Замена втулок стабилизатора vag (пассат, октавия, пассат сс)

Користуючись ключем на 18, відкручують спершу верхнє кріплення, потім нижню. Встановивши домкрат під важелем, злегка піднімають стійку. Це дозволить їй легко покинути кріплення без використання молотка. Якщо проводиться заміна стійки стабілізатора стійкості Skoda, замість старої встановлюється нова.

Поставивши колеса Octavia а5 на місце, машину можна опускати вниз. Але, якщо потрібна заміна втулок стабілізатора тяги поперечної стійкості, робити цього не слід.

заміна втулок

Після зняття стабілізатора, роз’єднують залізну обойму, яка утримує втулки. Тепер можна замінювати втулки, використовуючи по можливості оригінальні деталі, так як аналоги підбирати складно. Встановивши нові гумові деталі, збирають обойму. Закрутивши гайки, їх розвальцьовують або прихоплюють зварюванням для надійності. Після цього всі деталі Octavia а5 потрібно встановити на свої місця в зворотній послідовності.

Заміна стійок стабілізатора Skoda Octavia А5

Система стабілізації, яка перебуває як в передній, так і задній підвісках, необхідна кожному автомобілю. Складно пригадати модель, на якій не встановлено стабілізатор тяги, і Skoda Octavia в цій справі не є винятком. На цій, здавалося б, марною деталі Skoda Octavia a5, лежить величезна відповідальність знижувати крен транспорту при поворотах. Вона допомагає автомобілю впевнено себе почувати на дорогах, не “теліпаючись» по сторонам.

Ознаки, причини і визначення несправності

Існують певні ознаки, що дозволяють припускати про несправності стійки стабілізатора тяги Octavia a5:

 • недостатня стійкість автомобіля в русі, особливо при входженні в крутий поворот;
 • постукування підвіски, більш помітне на вибоїнах і проїзді перешкод;
 • розгойдування транспорту при поворотах рульового колеса;
 • догляд Skoda в сторону при відпуску керма;
 • помітний крен автомобіля.

Є расходниками стійки Skoda необхідно міняти після проходження певної кількості кілометрів. З огляду на високе навантаження, дані деталі швидко зношуються. Стан вітчизняних доріг, подолання перешкод і удари значно прискорюють вихід стійок з ладу.

Існує три нехитрих способу, що дозволяють упевнитися в несправності тяги стабілізатора Octavia a5:

 • Викрутивши колеса до упору, слід посмикати стійку стабілізатора. Виявлення незначного люфту свідчить про необхідність заміни.
 • Від’єднавши стійку стабілізатора тяги поперечної стійкості Tour в будь-якому зручному місці, її провертають, перевіряючи на наявність вільного обертання і люфтів. Чим легше обертається деталь, тим сильніше її знос. Для перевірки другої стійки Skoda досить буде розгойдати авто вертикально. Стук, що видається стійкою при цьому, свідчить про її несправності. Для проведення подібного огляду буде потрібно оглядова яма.
 • Визначити несправність цим способом можна тільки вдвох. Один з учасників сідає за кермо, коли інший спускається в яму, притискаючи до стійки Tour руку. Якщо, коли автомобіль рушає, під рукою відчуваються удари, необхідна заміна стабілізатора.

Демонтуємо передній стабілізатор

Після вилучення стійок проводять подальший демонтаж Skoda Octavia а5. Тепер потрібно зняти повністю весь стабілізатор тяги поперечної стійкості Tour. Сівши в крісло водія, знаходимо захисний щиток, що розташувався за педалями, і викручуємо гвинти, які утримують його. Встановивши кермо прямо, від’єднують клемні роз’єми між рульовою колонкою і карданним валом. Відкрутивши кульову опору, зсередини поворотного кулака випрессовивается палець за допомогою знімача.

Встановивши під поперечиною підвіски опору, відпускають болти, що утримують поперечину на кузові Skoda Octavia. Відшукавши на важелі отвір, вставляється ключ, і відкручується з двох сторін по болту, щоб пріопустіть поперечину. Після цього відкручується кріплення стабілізатора і звільняється від проводів. Зсунувши деталь вправо і піднявши, стабілізатор витягують.

резюме

Скільки всього можна поміняти в А7 своїми власними руками! Хороша стійкість автомобіля при їзді забезпечить і Comfort, і безпеку. Водіям, які не мають досвіду ремонту автомобіля, варто звернутися за допомогою в заміні вищеназваних деталей в спеціалізовані сервіси.

Ознаки, причини і визначення несправності

Існують певні ознаки, що дозволяють припускати про несправності стійки стабілізатора тяги Octavia a5:

недостатня стійкість автомобіля в русі, особливо при входженні в крутий поворот; постукування підвіски, більш помітне на вибоїнах і проїзді перешкод; розгойдування транспорту при поворотах рульового колеса; догляд Skoda в сторону при відпуску керма; помітний крен автомобіля.

Є расходниками стійки Skoda необхідно міняти після проходження певної кількості кілометрів. З огляду на високе навантаження, дані деталі швидко зношуються. Стан вітчизняних доріг, подолання перешкод і удари значно прискорюють вихід стійок з ладу.

Існує три нехитрих способу, що дозволяють упевнитися в несправності тяги стабілізатора Octavia a5:

Викрутивши колеса до упору, слід посмикати стійку стабілізатора. Виявлення незначного люфту свідчить про необхідність заміни. Від’єднавши стійку стабілізатора тяги поперечної стійкості Tour в будь-якому зручному місці, її провертають, перевіряючи на наявність вільного обертання і люфтів. Чим легше обертається деталь, тим сильніше її знос. Для перевірки другої стійки Skoda досить буде розгойдати авто вертикально. Стук, що видається стійкою при цьому, свідчить про її несправності. Для проведення подібного огляду буде потрібно оглядова яма. Визначити несправність цим способом можна тільки вдвох. Один з учасників сідає за кермо, коли інший спускається в яму, притискаючи до стійки Tour руку. Якщо, коли автомобіль рушає, під рукою відчуваються удари, необхідна заміна стабілізатора.

заміна втулок

Після зняття стабілізатора, роз’єднують залізну обойму, яка утримує втулки. Тепер можна замінювати втулки, використовуючи по можливості оригінальні деталі, так як аналоги підбирати складно. Встановивши нові гумові деталі, збирають обойму. Закрутивши гайки, їх розвальцьовують або прихоплюють зварюванням для надійності. Після цього всі деталі Octavia а5 потрібно встановити на свої місця в зворотній послідовності.

необхідні інструменти

Для проведення ремонтних робіт та заміни втулки Skoda Tour будуть потрібні інструменти, основний перелік яких ми надали:

накидні або ріжкові ключі, розміри яких відповідають гайок 16, 18 і 13; підйомник, а при його відсутності домкрат; торцеві ключі перерахованих вище розмірів; Хрестова викрутка; зубило з молотком; шестигранник або Торкс Т25; знімач; щітка; WD40.

Демонтуємо передні стійки

Навіть для Octavia а5 процедура заміни стійок не представляється складною. Автомобіль встановлюється на рівній площині, і при відсутності підйомника піднімається домкратом передок транспорту. Перед проведенням процедури машину виставляють на ручник, а під задні колеса встановлюється упор. Передні колеса слід відкрутити. Знявши передні колеса Skoda Octavia Tour, щіткою очищають кріплення стійки. Гайки слід скропити ВД-шкой і почекати поки відійде різьблення.

Користуючись ключем на 18, відкручують спершу верхнє кріплення, потім нижню. Встановивши домкрат під важелем, злегка піднімають стійку. Це дозволить їй легко покинути кріплення без використання молотка. Якщо проводиться заміна стійки стабілізатора стійкості Skoda, замість старої встановлюється нова.

Поставивши колеса Octavia а5 на місце, машину можна опускати вниз. Але, якщо потрібна заміна втулок стабілізатора тяги поперечної стійкості, робити цього не слід.

Заміна стійки стабілізатора Skoda Octavia А5 і А7 Tour, заміна втулок

Малярський валик. інструмент, що допомагає прискорити процес фарбування стін, стелі, підлоги. Але досягти ідеального результату рівномірно пофарбованих стін без патьоків і смуг досить складно, а то й знати деяких секретів і тонкощів процесу.

Досвідчені майстри відзначають кілька моментів, беручи до уваги які можна отримати ідеально пофарбовані поверхні без смуг

Малярський інструмент відрізняться за розміром і матеріалом виготовлення м’якої частини (шубки), докладніше https://laksavto.com.ua. Так, чим більше, що фарбується, тим ширше валик необхідно використовувати (максимальний розмір 30 см).

Залежно від використовуваної фарби підбирається певний тип «шубки» валика. Інструмент з поролоновою м’якою частиною ідеально підходить для фарбування водно-дисперсійними складами. Не варто використовувати цей інструмент для емульсійної фарби (в процесі нанесення фарба насичується повітрям, після чого лягає на стіну нерівними смугами).

Отримати рівномірно забарвлену олійними або емульсійними фарбами стіну, стелю, допоможе валик з велюрової м’якою частиною.

Також від типу поверхні, що фарбується підбирають довжину ворсу шубки валика. Для гладко оштукатурених стін ідеальний варіант. 6мм, для структурних шпалер. 15мм, для цегляних стін або блоків бетону добре підходить інструмент з ворсом не менше 19 мм.

Секрет: незалежно від того з якого матеріалу виконана м’яка частина валика, перед першим використанням інструмент обов’язково замочують на кілька годин у воді, а потім гарненько просушують.

Щоб уникнути негативних наслідків корозії сучасному водієві потрібно подбати про захист кузовний частини машини. А найкращий спосіб захисту. це його фарбування, така як на сайті http://www.77professional.ru/okraska-avtomobilya. До того ж пофарбований автомобіль. це дуже красиво і розкішно, дивіться на сайті https://laksavto.com.ua. Однак, досить часто кузов машини покривається дрібними подряпинами, причиною яких можуть бути різні фактори: невдала парковка, дорожньо-транспортна пригода, хтось зачепив. В цілому ж, час бере своє і змінює забарвлення авто під впливом миючого засобу і впливів погоди (сонце, дощ, сніг, град). Весь цей перелік неприємностей вирішується фарбуванням машини. Якщо ж Ви, звичайно, хочете отримання якісного і максимального результату, тоді краще не братися за роботу своїми руками. Для таких випадків передбачена фарбування автомобіля провідними фахівцями своєї справи з багаторічним стажем і досвідом роботи.

У всі часи корозія була головним ворогом всіх автомобілістів. У зв’язку з тим, що не придумали ще спосіб і засоби від появи іржі, то краще своєчасна реакція на уникнення такої ситуації.

Професійні працівники проведуть необхідні операції, усунувши корозію і інші дефекти, до початку фарбування автомобіля.

Чому краще зупинити свій вибір на професійній фарбування авто?

Для проведення фарбування машини, бажано мати не тільки якісь знання, вміння і сили, а й творчий підхід. На початку, автомаляром підбирається потрібний колірний відтінок. Не треба переживати з приводу схожості кольору, в разі фарбування деяких деталей, наприклад, двері. Кожна машина має спеціальну бирку з номером фарби, майстер без праці отримає такий же колір. Шпаклювати і грунтувати також потрібно з особливою увагою, правильність її нанесення і шліфувальні роботи. означатимуть вдалу і рівну поверхню на кузові.

Важливе значення надається приміщення, в якому проводиться фарбування і підсушування машини. Без наявності витяжок і ізоляцій від зовнішнього середовища, кінцевий результат не порадує власника авто. З цієї причини фарбувати машину в спеціальній камері. Будь-яка, навіть невелика смітинка або волосся кинеться під час перевірки якості фарбування. Така робота буде визнана бракованою. Кращий вибір для Вас. надання цих дій майстру, який зробить фарбування високоякісно і з гарантією.

Система стабілізації, яка перебуває як в передній, так і задній підвісках, необхідна кожному автомобілю. Складно пригадати модель, на якій не встановлено стабілізатор тяги, і Skoda Octavia в цій справі не є винятком. На цій, здавалося б, марною деталі Skoda Octavia a5, лежить величезна відповідальність знижувати крен транспорту при поворотах. Вона допомагає автомобілю впевнено себе почувати на дорогах, не “теліпаючись» по сторонам.

Демонтуємо передній стабілізатор

Після вилучення стійок проводять подальший демонтаж Skoda Octavia а5. Тепер потрібно зняти повністю весь стабілізатор тяги поперечної стійкості Tour. Сівши в крісло водія, знаходимо захисний щиток, що розташувався за педалями, і викручуємо гвинти, які утримують його. Встановивши кермо прямо, від’єднують клемні роз’єми між рульовою колонкою і карданним валом. Відкрутивши кульову опору, зсередини поворотного кулака випрессовивается палець за допомогою знімача.

Встановивши під поперечиною підвіски опору, відпускають болти, що утримують поперечину на кузові Skoda Octavia. Відшукавши на важелі отвір, вставляється ключ, і відкручується з двох сторін по болту, щоб пріопустіть поперечину. Після цього відкручується кріплення стабілізатора і звільняється від проводів. Зсунувши деталь вправо і піднявши, стабілізатор витягують.

резюме

Скільки всього можна поміняти в А7 своїми власними руками! Хороша стійкість автомобіля при їзді забезпечить і Comfort, і безпеку. Водіям, які не мають досвіду ремонту автомобіля, варто звернутися за допомогою в заміні вищеназваних деталей в спеціалізовані сервіси.

Зняття переднього стабілізатора поперечної стійкості

Після зняття стійок стабілізатора можна приступати до подальшого його демонтажу. Отже, наступним кроком буде зняття всього стабілізатора поперечної стійкості на нашому автомобілі Skoda Octavia А5.

Йдемо всередину автомобіля на місце водія і під панеллю приладів за педалями бачимо захисний щиток. За допомогою викрутки відкручуємо два гвинти, які його тримають (вказані стрілками на фото) і витягуємо.

Під ним розташовується карданний блок рульового механізму, який потрібно роз’єднати. Ставимо кермо в положення прямолінійного руху, відкручуємо гайку, витягаємо болт і роз’єднує клемне з’єднання вала рульового механізму і рульової колонки з зачеплення.

Відкручуємо нижню шарову опору і за допомогою знімача Випрессовиваемие її палець з важеля поворотного кулака. Аналогічну процедуру проводимо з іншого боку.

Тепер потрібно встановити яку-небудь опору під передню підвіску, а саме під її поперечину (приклад показаний на фото).

З обох сторін відпускаємо по два болта, якими поперечина кріпиться до кузова А5 (болти стрілками показані на фото).

Шукаємо отвір у важелі передньої підвіски і, вставивши в нього ключ, відкручуємо ще по одному болту з кожного боку. Далі трохи пріопускаем всю поперечину.

Відкручуємо болти кріплення стабілізатора до поперечки. Їх знову по два з однієї й іншої сторони.

Тепер необхідно звільниться від проводів, відкрутивши болт, який тримає їх власник і відвівши все в сторону.

Можна витягувати наш стабілізатор поперечної стійкості, для цього зрушуємо його вправо, а потім, піднявши і провертаючи, акуратно виймаємо.

Ось так виглядає передній стабілізатор поперечної стійкості на автомобілі Skoda Octavia А5.

Знімаємо і міняємо передній стабілізатор його стійки і втулки на Octavia А5

Коли на будь-якому автомобілі з’являються неприємні стуки в підвісці, це означає, що якісь її елементи вичерпали свій ресурс і їх необхідно відремонтувати або замінити новими. Розглянемо заміну передніх стійок стабілізатора, втулок стабілізатора і повне його зняття в такому чеському автомобілі як Skoda Octavia А5. Перша проблема вирішується дуже просто і досить швидко, а ось що стосується заміни втулок і зняття самого стабілізатора на Octavia А5, то тут потрібно буде трохи попрацювати. Давайте все по-порядку.

стабілізатора, skoda, octavia

Ознаками того, що на Вашій Octavia А5 підлягають заміні стійки стабілізатора, або безпосередньо він сам, є в першу чергу постукування і скрип при русі автомобіля по нерівній дорозі. Цей шум дуже добре чути в зимовий період, коли автомобіль не розігрітий.

Зняття передніх стійок стабілізатора

Заміна передніх стійок стабілізатора сама по собі не складна процедура, в тому числі і на Octavia А5. Оригінальний номер, до речі, цих запчастин ось такий 1K0 411 315 P, але можна купувати і аналоги інших виробників. Ставимо автомобіль на рівну поверхню, якщо немає підйомника і за допомогою домкратів піднімаємо передню його частину, не забувши при цьому відкрутити обидва колеса, поставити на ручник і підкласти під задні колеса упори. Знімаємо передні колеса. Після цього бажано під автомобіль підставити додаткові опори.

На фото видно, що таке передня стійка стабілізатора і як вона розташована. Тримається вона на двох болтах зверху і знизу.

Очищаємо місця кріплення за допомогою щітки і рясно бризкає на гайки ВДшкой. Після чого потрібно трохи почекати, щоб відійшла різьблення.

Відкручуємо спочатку верхнє кріплення стійки. Для цього використовується ключ на 18 (можна на 19) і торкс. Надягаємо ключ на гайку, а Торкс тримаємо палець від прокручування, вставивши його в торець (видно на фото).

Аналогічну процедуру проводимо і з нижньої гайкою, після чого за допомогою домкрата, поставивши його під нижню частину важеля, піднімаємо трохи стійку і вона спокійно вийде з верхнього місця кріплення, без стуку по ній молотком.

Якщо Ви робите заміну тільки стійок стабілізатора, то після зняття старої, на її місце ставиться нова і на цьому все закінчується. Можна ставити на свої місця колеса і опускати нашу Октавію. Але якщо Ви продовжуєте ремонт, і далі необхідно зняти весь стабілізатор що б і його поміняти, або провести ревізію і заміну його втулок, тоді

інструмент

Для того, що б зробити всі перераховані дії, природно потрібні інструменти. Ось що основне Вам знадобиться:

 • Домкрат (а в ідеалі кілька) якщо немає підйомника;
 • Ріжкові або накидні (в ідеалі другі) ключі розмірами «13», «16», «18»;
 • Торцеві ключі таких же розмірів;
 • Торкс Т25, або можна шестигранник;
 • Викрутки;
 • Молоток, зубило;
 • Знімач для кульових опор;
 • Щітка по металу;
 • WD 40.

Заміна втулок переднього стабілізатора

А тепер найцікавіше пункт нашої інструкції. Як відомо втулки переднього стабілізатора на Skoda Octavia А5 не підлягають заміні та їх можна поміняти тільки разом зі стабілізатором. Але купувати його виходить дуже накладно, і багато автомобілістів нехтують цією поломкою, пересуваючись з шумом від зношених вузлів. На Octavia Tour такої проблеми не було і все можна поміняти, але на А5 інженери чомусь так не зробили. Але не варто впадати у відчай все ж, можна замінити втулки стабілізатора не змінюючи його цілком.

Після того, як Ви зняли стабілізатор, за допомогою молотка і зубила потрібно роз’єднати верхню і нижню частину залізної обойми, яка тримає втулки.

Після чого виходить ось така картина, як видно гумки не приварені до стабілізатора, про що говорять багато ресурсів і їх можна спокійно замінити. Що стосується аналогів, то це потрібно підбирати за фактом, діставши старі втулки.

Після установки нових гумок на місце, збираємо назад обойму, притиснувши кінці і постукуючи по ній молотком (видно на фото).

Замена втулок стабилизатора Octavia A5/ демонтаж подрамника

Тепер потрібно поставити назад гайки і развальцевать їх. Для більшої надійності можна прихопити зварюванням половинки обойми між собою і до них гайки.

Ну, ось власне і все, збирати потрібно все в зворотній послідовності. Успіхів Вам у ремонті!