Заміна втулок реактивних тяг ВАЗ 2107

Заміна втулок задніх реактивних тяг на ВАЗ класики

Сьогодні ми розповімо вам про нюанси, поради та секрети, які використовуються власниками ВАЗ класики при заміні реактивних тяг, гумових втулок штанг задньої підвіски. Вся ця стаття заснована на досвіді як і моєму особистому, так і на досвіді форумчан. Ми просто об’єднали основні моменти по заміні і проблем з якими вам можливо доведеться зіткнутися в одну статтю і представляємо її вам. Питання, якщо вони у вас залишаться, ви можете задати у нас на форумі у відповідній темі в розділі “Ходова”. Отже. діагностика. Що ж може змусити нас залізти в задню підвіску? Сторонні стуки, дивне поведін автомобіля, виражене в вихлянь оного по дорозі. Уважно огляньте стан гумових втулок. вони не повинні бути порепани, порвані і т.д.

Отже скажу відразу. заміна втулок справа не 5-ти хвилинне. Вобщем при заміні втулок я по черзі откручивал кожну тягу і відразу після заміни прикручував на місце, потім знімав наступну. Якщо все відразу зняти. з установкою можуть виникнути складності, так як міст буде зміщуватися. Тепер опишу сам процес. спочатку я вибивав металеві втулки, деякі внаслідок високого ступеня зносу гумок самі випадали в руки. Далі гумка. щоб не париться з її випрессовиваніем я брав ножівку по металу, знімав полотно, просмикував його в дірку де була металева втулка, прикручували до ножівки і робив два розпилу, щоб маленький шматочок втулки вивалився сам, а потім залишилася її частина витягується руками. З Запресовка складніше.

Можна використовувати вот такой вот запрессовщік:

А можливої ​​піти іншим шляхом. Спочатку змащується гумова втулка мильним розчином, щоб “проскочила” а потім: перший спосіб. запресовується в ВЕЛИКИХ лещатах, не з першого разу іноді, але запресовується, руками або молотком запресовувати марно. І якщо лещат немає. я використовував тяжкість машини і домкарат, тобто покладав тягу, приставляв до неї змочену в розчині втулку, потім зверху домкрат на них ставлю і піднімаю їм машину. Машина своєю вагою запресовує гумову втулку в тягу. Такі ж маніпуляції проробляємо з металевими втулками.

Повертаючись до питання про пристосування для запресовування втулок, дуже зручний кулька від підшипника діаметром трохи більше діаметра втулки, ставимо кульку на втулку і запресовиваем її в великих лещатах, кулька акуратно розсовує гумку і вся Запресовка відбувається швидко і без будь-яких зусиль. Дотиснув до упору, розсунув лещата, підставив небудь ширше діаметром ніж підшипник, я розсунуті пасатіжі використовував, дотиснув і опаньки кулька готовий до нових випробувань.

READ  Заміна передніх колодок Nissan Qashqai j11

При розбиранні (відкручування) тяг бивютна випадки, коли болт приржавел до металевої втулки, і дістати його звідти ні як не виходить. Якщо вибивати, то там треба підлогу моста розкидати. Тут вихід тільки один.

болгаркою. Різати саме по втулці. Спочатку зрізати з боку гайки, поступово повертаючи болт, так як болгарка не зможе весь болт за один захід відрізати, потім різати з боку капелюшки, так само повертаючи болт за капелюшок. Для зручності роботи відрізати саму штангу, щоб не заважала.

При складанні болти рекомендується змастити солідолом. Литол теж підійде. При наступній заміні втулок самі собі спасибі скажете, коли вдасться уникнути робіт з болгаркою.

ЗАМЕНА ВТУЛОК РЕАКТИВНЫХ ТЯГ НА НИВЕ. Технология “своими руками” #АвтоФормула 4х4

Зняття реактивних тяг

Зняття старих деталей. перший крок, з якого починають роботу.

Процес передбачає таку послідовність:

втулка, реактивних, тяга, 2107
 • Металеву щітку використовують, щоб очистити від іржі та бруду з’єднання. Потім для обробки беруть складу WD-40. Потрібно почекати деякий час, перш ніж робота буде продовжена. Інструкція актуальна і для моделі Classic.
 • Повний відкручування гайки, за рахунок якої шайба тримається на вільному боці. Цей процес йде важко, краще взяти довгий ключ, при необхідності повторно обробити поверхню складом WD-40.
 • Демонтаж болта з гайкою, перехід до іншої сторони. Задні частини демонтуються майже таким же способом.
 • Відкручування гайки від кріплення нижнього амортизатора. Болт з распорной втулкою теж дістають.
 • Зрушення в бік самого амортизатора. Інакше не отримати доступу до другого болта.
 • Різьблення болта очищають металевою щіткою, потім ще раз застосовують WD-40.
 • Гайку відкручують, витягують болт. Гумка теж змінюється при необхідності.

Болт просто зрізають, якщо гайку не виходить відкрутити. Зняття реактивних тяг передбачає застосування лопатки для монтажу. Залишки кріплення необхідно видаляти, якщо болт довелося зрізати.

Зворотній заварка тріщин не допоможе при їх появі на поверхні. Шов потім все одно не витримує навантаження. Такі деталі підлягають тільки заміні в повному обсязі.

Заміна реактивних тяг на ВАЗ 2107

Треба заздалегідь підготувати комплект з інструментами, витратними матеріалами. Їх основний список виглядає наступним чином:

 • молоток;
 • Комплект з ріжковими ключами. Посилений подвійний тип деталей іноді важко зняти без додаткових інструментів;
 • Лопатки для монтажу;
 • WD-40. цим складом знімають іржу;
 • Комплект з новими реактивними тягами, в тому числі повинна бути поперечна.

Коли все готово, приступають до самої роботі.

Перевірка стану реактивних тяг на ВАЗ 2107

100 тисяч кілометрів пробігу. на такий термін вистачає нових деталей від автомобіля, згідно з існуючими інструкціями. Але реальний термін служби рідко перевищує 80 тисяч кілометрів, якщо врахувати реальні умови.

Замена резинок реактивных тяг ВАЗ 2101-2107

Ті ж інструкції кажуть, що перевірки рекомендується організовувати кожні 20 тисяч кілометрів. І тут майстри рекомендують скоротити термін на 5-10 тисяч км, щоб було простіше уникнути неприємних сюрпризів. Без оглядової ями і монтажної лопатки не обійтися, тільки так реактивна тяга відкривається для огляду та інших дій.

втулка, реактивних, тяга, 2107

Вибір реактивних тяг

Деталі відносяться до різних виробникам, між цінами яких часто з’являється різниця в кілька разів. Виробництво передбачає застосування пружних видів стали в якості основи. Ще при покупці легко виявити наявність шлюбу в тому чи іншому випадку. Треба оглянути деталь, особливо в місцях зварювання. Якщо є сколи та тріщини. від покупки рекомендують відмовитися. Кріплення не повинно бути пошкоджено.

READ  Заміна ременя генератора Priora ГУР кондиціонер

Призначення реактивних тяг на ВАЗ 2107

Реактивні тяги забезпечують захист від розгойдування і втрати управління на дорозі, при різких поворотах і перешкоди. Ще у ранніх версій автомобіля з’являлися подібні проблеми. Але всередині машин були тільки звичайні ресори, про систему з тягами ніхто нічого не знав.

Саме з цієї причини транспортний засіб доставляло чимало проблем при управлінні. Тільки з часом підвіску допрацювали. Встановлювалася система, де була довга штанга в кількості декількох штук. На цю частину і йшли основні навантаження.

Класичні машини ВАЗ 2107 та інші моделі містять наступний варіант комплекту реактивних тяг:

 • довгі.
 • короткі.
 • Велика поперечна, яка служить і основою для всієї системи.

Місце установки. близько автомобільної осі, розташованої ззаду. Погляду система відкривається тільки з оглядової ями, де зазвичай проводяться ремонтні роботи, якщо проводиться заміна реактивних тяг.

Заміна втулок і сайлентблоков на тягах ВАЗ 2107

Сайлентблоки зі втулками відносяться до одноразових деталей, для яких проводиться відразу заміна. В умовах гаража відновлення деталей стає неможливим. Для заміни потрібно обзавестися такими речами:

 • Бородок 10-міліметрового діаметра.
 • молоток.
 • Запрессовочное пристосування. Воно може знадобитися і, коли ремонтують задній міст.
втулка, реактивних, тяга, 2107

Як поміняти реактивні тяги на ВАЗ 2107 своїми руками

Якщо автомобіль залишається стійким під час руху, воно буде безпечним. Це правило в рівній мірі актуально для легкового і вантажного транспорту. Винятком не став ВАЗ 2107. Автомобіль ніколи не міг похвалитися високою керованістю. Тому інженери і розробили систему з реактивними тягами. Але навіть такі елементи можуть виходити з ладу, викликаючи питання про самостійну заміну.

Зрозуміло, за підвищену надійність водієві доведеться заплатити:

Самостійно змінюємо реактивні тяги на ВАЗ 2107

Основа безпечної їзди. стійкість автомобіля на дорозі. Це правило поширюється як на вантажні, так і на легкові машини. І ВАЗ 2107 винятком не є. Керованість цього автомобіля завжди залишала бажати кращого. Щоб якось полегшити водіям життя, інженери розробили для «сімки» систему реактивних тяг. Але будь-яка деталь, як відомо, може вийти з ладу. І тоді перед водієм постане питання: чи можна поміняти зламану тягу своїми руками? Так можна. Спробуємо розібратися, як це робиться.

послідовність роботи

Перш за все слід сказати про два важливі моменти. По-перше, міняти тяги слід тільки на оглядовій ямі або на естакаді. По-друге, всі п’ять тяг з ВАЗ 2107 знімаються абсолютно однаково. Саме тому нижче буде описана процедура демонтажу тільки однієї центральної штанги. Для зняття інших чотирьох тяг потрібно лише повторити такі дії.

READ  Як зняти щиток приладів ВАЗ 2107

  Автомобіль встановлюється над оглядовою ямою. Сайлентблоки, вушка і гайки на центральній штанзі ретельно обробляються складом WD40 (як правило, вушка дуже сильно іржавіють, так що після нанесення рідини доведеться почекати хвилин 15-20, щоб склад як слід розчинив іржу).

Заміна реактивних тяг на ВАЗ 2107

Перед початком роботи визначимося з необхідними расходниками і інструментами. Ось що нам знадобиться:

 • комплект нових реактивних тяг для ВАЗ 2107;
 • склад для зняття іржі WD-40;
 • монтажні лопатки;
 • комплект комбінованих ключів;
 • молоток.

Заміна втулок на тягах ВАЗ 2107

Втулки на реактивних тягах ВАЗ 2107. це одноразові вироби, які не підлягають ремонту. Відновити зношену втулку в умовах гаража не представляється можливим. У рядового автолюбителя немає ні потрібного обладнання, ні потрібних навичок для відновлення внутрішньої поверхні втулки. Таким чином, єдиним варіантом ремонту пошкоджених тягових втулок є їх заміна новими. Ось що нам буде потрібно для заміни втулок на тягах:

Перевірка стану реактивних тяг на ВАЗ 2107

Перш ніж говорити про перевірку реактивних тяг, задамося питанням: а чому взагалі виникає необхідність в такій перевірці? Справа в тому, що при їзді реактивні тяги піддаються як поперечним, так і скручують навантажень. Скручують навантаження виникають, коли колеса потрапляють у великі вибоїни або наїжджають на великі камені і інші перешкоди. Цей вид навантажень особливо шкідливий для тяг, а точніше, для сайлентблоков в тязі. Саме сайлентблоки є слабким місцем реактивної тяги (в самій тязі ламатися просто нема чому: це металева штанга з двома вушками на кінцях). Крім того, гумові частини сайлентблоков періодично піддаються дії реактивів, якими посипають дороги під час ожеледиці. В результаті на гумі виникають тріщини і термін її служби стрімко скорочується.

Якщо вірити інструкції по експлуатації, то нові реактивні тяги на ВАЗ 2107 можуть пройти як мінімум 100 тис. Км. Але з урахуванням перерахованих вище умов реальний термін служби тяг рідко перевищує 80 тис. Км.

З тієї ж інструкції слід, що перевірку стану реактивних тяг необхідно проводити через кожні 20 тис. Км. Однак майстри в автосервісах настійно рекомендують перевіряти тяги через кожні 10-15 тис. Км, щоб уникнути вкрай неприємних сюрпризів. Щоб перевірити стан сайлентблоков в тязі, буде потрібно оглядова яма і монтажна лопатка.

Замена ВТУЛОК РЕАКТИВНЫХ ТЯГ ВАЗ классика (LADA 2101-07)

Про вибір реактивних тяг

В даний час великих виробників, що випускають реактивні тяги на ВАЗ 2107 і іншу класику, залишилося не так багато. Їхня продукція відрізняється як за ціною, так і по надійності. Розглянемо найпопулярніші вироби.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS