Заміна реактивних тяг своїми руками

реактивних, тяга, niva, chevrolet

При заміні реактивних тяг на автомобілі Niva Chevrolet буде потрібно наступний список інструментів:

 • набір ріжкових ключів або головок:
 • металева щітка для очищення іржі;
 • монтування;
 • рідина WD-40 для легкості відкручування різьбових з’єднань.

Покрокова інструкція із заміни тяг:

 • Встановити автомобіль на оглядову яму чи естакаду, поставити на швидкість, поставити на ручник.
 • Відкрутити нижні кріплення амортизатора. цей елемент заважатиме демонтувати тягу.
 • За допомогою металевої щітки ретельно очистити різьбові з’єднання від бруду та іржі.
 • Рідкістю WD-40 обробити всі різьбові з’єднання і почекати деякий час, щоб мастило роз’їло іржу.
 • Взяти гайковий ключ або головку потрібного розміру і відкрутити гайку, яка відкручується дуже важко. Тому потрібно взяти ключ із довгим важелем і ще раз обробити з’єднання рідиною WD-40.
 • Після відкручування гайки, витягнути болт.
 • Відкрутити гайку та витягнути болт з іншого боку штанги.
 • За допомогою монтування демонтувати реактивну тягу.

Якщо гайку відкрутити не виходить, за допомогою болгарки потрібно зрізати болт і вибити його з вуха.

Установка елементів проводиться так:

 • Вуш штанги встановити в передній кронштейн.
 • Вставити болт через кронштейн у вух і добре затягнути гайкою. Перед цим змастити болт нігролом або літолом.
 • Встановити тягу з іншого боку на задній кронштейн.
 • Вставити болт, змастити нігролом та затягнути гайку.
 • Поставити на місце та закрутити нижнє кріплення амортизатора.

При демонтажі штанги зміщується задній міст, тому при встановленні штанги на місце, необхідно направляти її за допомогою монтування або брухту, щоб болт потрапив у вушко.

Якщо металеві елементи перебувають у хорошому стані, міняти їх не обов’язково. Достатньо замінити в тягах гумові втулки.

Нива Шевроле замена сайлентблоков реактивные тяги(полиуретан)в первый раз!

 • демонтувати штангу;
 • закріпити в тисах та вибити гумовий елемент, для цього можна використовувати спеціальний знімач;
 • запресувати нові гумки та втулки, для полегшення запресування використовується миючий засіб для посуду, він не роз’їдає гуму;
 • монтувати реактивну тягу.

Заварювати тріщини на штанзі не рекомендується. зварний шов може не витримати навантаження і незабаром лусне. Штанга з тріщинами покладе лише заміну.

Види поломок та їх причини

Деталі виготовляються з високоміцної легованої сталі, тому практично не схильні до деформації.

Реактивна тяга може погнути лише в результаті ударів об велике каміння або пні на бездоріжжя.

Найчастіше автовласникам доводиться стикатися з іншими проблемами:

 • Тріщини зварних швів між основою тяги та вушами. Якщо вчасно не виявити поломки, деталь може на ходу розвалитися на частини.
 • Корозія тяг. Проржавіла основа втрачає міцність і легко деформується або ламається.
 • Зношування та пошкодження гумових втулок сайлентблоків. Згодом гума розсихається та розтріскується. Цей процес посилюється під впливом фізичних навантажень. В результаті з’являється люфт у поєднанні тяги з мостом та кузовом. Це погіршує курсову стійкість авто і може призвести до відриву вушок.

Важливо: поява стукоту в задній підвісці може свідчити про зношування сайлентблоків реактивних тяг. Якщо вчасно не усунути несправність, вуха швидко відірвуться під впливом збільшених ударних навантажень.

Які тяги входять до складу задньої підвіски?

Міст Шеві ВАЗ 2121 утримується за допомогою п’яти деталей. Для запобігання поздовжньому та поперечному зміщенню використовуються чотири поздовжні (по дві: передні та задні) та одна поперечна штанга. На кінцях виробів є вуха, в які вставлені сайлентблоки для запобігання стуканню в підвісці. Один кінець штанги кріпиться до мосту, другий до кузова автомобіля.

Деталі мають однаковий діаметр і відрізняються лише довжиною. Найдовша. поперечна тяга. Довжина елементів забезпечує вертикальну рухливість заднього моста. Завдяки цьому сайлентблоки не перекручуються, навіть якщо підвіска зміщується на довжину повного ходу амортизатора.

READ  Chevrolet Lacetti не заводиться в мороз

Для чого потрібні реактивні тяги, які вибрати для ВАЗ 2121 Chevrolet і як їх замінити своїми руками?

Реактивні тяги – важливі деталі підвіски ВАЗ 2121 Chevrolet. Вони обмежують рух заднього мосту, не дозволяючи йому зміститися вперед чи назад.

Під час їзди бездоріжжям на штанги припадає високе навантаження. Це може стати причиною їхньої деформації, зносу сайлентблоків або обриву кріплення.

В результаті порушується положення заднього моста, машину починає відводити в сторони та прискорюється зношування покришок. Тому потрібно стежити за станом реактивних тяг та сайлентблоків задньої підвіски.

Види поломок та їх причини

Реактивна тяга виготовлена ​​із міцного металу та рідко піддається зносу. Найчастіше елемент ушкоджується біля втулок та зварних швів.

 • Підвіска постійно піддається ударам та вібрації, особливо при експлуатації у важких умовах. Це ділянка найслабше місце вузла, яке з часом зношується. Часто втулки стають непридатними і викликають сторонні шуми і стуки.
 • Друга причина полягає в тому, що штанги розташовані під днищем, яке постійно піддається впливу вологи, солі, бруду. У результаті елементі утворюється корозія. Через деякий час вона роз’їдає метал. Тяга втрачає свою міцність та функціональність.

Щоб цієї ситуації уникнути, необхідно постійно стежити за ступенем зношування елементів підвіски і приблизно один раз на півроку проводити огляд. За наявності тріщин та різних деформацій елемент потрібно замінити на новий.

Несправність реактивних тяг на автомобілі Niva Chevrolet можна визначити за поведінкою транспорту. При тривалій експлуатації втулки розбиваються, і штанга перестає виконувати свої функції:

 • автомобіль сильніше нахиляється при поворотах;
 • чути глухі стуки, що долинають із задньої підвіски транспорту, особливо при торканні з місця, гальмуванні або перемиканні передач.

Для точного визначення необхідно встановити автомобіль на оглядову яму або естакаду та оглянути його на наявність тріщин на штангах, особливо у місцях зварювання. Також потрібно повірити стан гумових втулок.

Потім за допомогою хитання кожної реактивної тяги перевірити люфт. При несправності одного елемента, необхідно проводити заміну всіх тяг, т.к. на задню підвіску навантаження розподіляється рівномірно.

Якщо тяга відгнила або відламалася, вона волочитиметься по землі. У машини з’являться проблеми з керуванням. У подібній ситуації потрібно прив’язати тягу дротом до нерухомої частини підвіски та на малій швидкості вирушити до місця ремонту.

Які краще поставити?

На ринку представлені деталі кількох виробників, серед яких можна виділити такі варіанти:

 • Крос та «Деталь-Ресурс» — два бюджетні бренди, що випускають деталі підвіски для ВАЗ 2121. Ціна — від 1600 грн. за комплект.
 • Сітек. бюджетні запчастини з гумовими або поліуретановими сайлентблоками. Відрізняються невеликою товщиною стінок і малою вагою. Підійдуть для тих, чий маршрут переважно проходить асфальтом. Ціна. 2200 р.
 • Niva Урбан – недорогі якісні запчастини для ВАЗ 2121 Chevrolet. Виробник випускає тяги для всієї родини ВАЗ. Ціна. 2600 р.
 • UG — ще одні бюджетні потяги від маловідомої компанії. Як і Сітек, вони не призначені для активних пробігів бездоріжжям. Ціна 3000 р.
 • SC — дорожча модель, що відрізняється прямокутним перетином. Судячи з маси, виробник не пошкодував металу. Якість шва не викликає нарікань у автовласників. Ціна. 3400 р.
 • Niva Extrime. надійні міцні деталі підвіски, які вважають за краще ставити любителі екстремальних заїздів. Єдиний недолік.

Примітка: висока ціна деталей Niva Extrime пояснюється їхньою нестандартною конструкцією. Це посилені тяги.

Заміна втулок реактивних тяг

Пробіг перевалив за 60000 і на купинах став чути стукіт у задній підвісці. На ТО5 засудили до заміни весь комплект тяг через порвані гумки, але я вирішив заощадити. Замість купівлі нового комплекту тяг за 1500 рублів узяв комплект гумових втулок за 300. Оскільки я по бруду їжджу не часто. мені такий варіант прийнятний, інакше краще взяти дорожчий комплект посилених тяг. У продажу бувають комплекти резинок для копійки та для ВАЗ 2121. У копійчаному комплекті є й великі гумки в довгі тяги та малі гумки у “кісточки” та панару, у нивському комплекті вони все більші. Підійде будь-який комплект, із заводу ставиться копійчаний, я собі купив нивський.

В інтернеті знайшов гарне відео по заміні тяг, керувався ним: www.nofollow.ru/video.php?c=cHg9axbT8oY

За раз більше однієї реактивної тяги краще не знімати! У мене всі гайки відкрутилися без особливих проблем із WD-40, але вони можуть і сильно закисати.

READ  Як поміняти колодки на ВАЗ 2110

Для початку потрібно зробити “кулю”, для чого було знайдено ось такий болт:

Потрібні комплект нових гумок, мильна вода, лещата, торцеві головки як оправки. Так само у братика взяв знімач для них, але він чомусь не підійшов, використовував тільки його оправлення.

Стару гумку виколупуємо напилком. Змащуємо мильною водою нутрощі кільця тяги та нову гумку. Після цього вона запресується без особливих складнощів:

Металеву втулку очищаємо від бруду (я використовував наждак, намагаючись не знімати метал), обмиваємо, надягаємо на неї кулю і запресовуємо:

Коли куля впорається в лещата. підставляємо під неї торцеву головку і заганяємо до кінця. Аналогічно змінюємо ще 9 гумок 🙂

Як бачите, нічого складного, але все ж таки є один момент: при знятті тяги панара її правий болт упрється в чашку пружини. Щоб вийняти його потрібно або навантажити правий задній кут машини або піддомкратити правий кронштейн панари:

При встановленні на місце панари зручніше розпочати з правого боку. Болти краще ставити так, як їх поставили на заводі (гайкою назад). це дасть можливість вибити їх молотком, якщо закиснуть у майбутньому.

ЗАМЕНА ВТУЛОК РЕАКТИВНЫХ ТЯГ НА НИВЕ. Технология “своими руками” #АвтоФормула 4х4

Після заміни резинок підвіска працює відмінно, нічого не брязкає )

Реактивні тяги в Chevrolet Niva

Цього разу йтиметься про реактивні тяги. Коли мої рідні реактивні тяги почали підходити до закономірного кінця, я здивувався вибором нових реактивних тяг замість цього. Т.к. неодноразово зустрічав у мережі і картинки та розповіді про погнуті реактивні тяги, та й у самого одна тяга була гнута, то цілився я на такі, щоб поставив і не переживав, що їх погнеш чи поламаєш десь на дальняку. Так склалося, що мій вибір упав на недешеві та розрекламовані тяги Sturm від кооперативу Upgrade Garage (виробництво ZST Зоркого Сокола). Використання двотавра посилює тяги і в той же час дає певний ступінь свободи до кручення. наведені картинки у них на сайті це наочно демонструють.

При порівнянні нові тяги звичайно виглядають і на дотик дуже потужні:

У тягах використовуються сайленблоки від ВАЗ 2109, які більші за рідні нивівські за розміром і теоретично, повинні довше жити і давати дещо більше свободи. Гумки, як з’ясувалося, тому у виробника — балаково (БРТ):

Начитавшись, що болти коротких тяг і гніт і іноді обламує, вирішив усунути свободу болта і посадити його на куточок:

т.к. і сайленти ширші за рідні товщина куточка — знадобилися довші болти для кріплення коротких тяг:

Поставив усе це господарство на 6000 км. І після приїзду виявив ось що — гумки на ВСІХ тягах були подраздолбаны, а деяких розбиті

На коротких тягах гумки були особливо розбиті і якби не обмежуючий куточок, тяги вискочили б із сайлентблоків:

Як це і було у Spiridonich і йому довелося в польових умовах знімати тягу і садити сайлентблок на місце:

одного разу, на далекому далекому острові…

На моє запитання до виробника “чому так відбувається?” мені була дана відповідь, що сайлентблоки ставляться стандартні БТР/Балаково і тому всі претензії до них, а не до тяг (що певною мірою закономірно власне). На моє запитання “як зробити так, щоби не повторилося?” мені було дано рекомендацію поставити поліуретанові сайлентблоки. Т.к. надійність самих тяг мене цілком влаштовувала (надійність вузлів у мене у пріоритеті), я вирішив спробувати поліуретан, а там думав, що експлуатація покаже, що до чого і що робити далі.

При знятті сайлентів і купівлі теж не дешевих поліуретанових сайлентблоків (polyurethan.ru) була виявлена ​​наступна картина — як бачимо, чи то сайлентблоки стояли такої якості, чи то їх так роздавило від навантажень, але явно видно різниця на 1-1,5- 2 мм:

Загалом, запресував я цю недешеву красу надивитись:

Наступним одкровенням для мене стало… відірвані сколженні мною куточки кріплення коротких тяг:

Для мене досі загадка, як я міг ВЛАСНОРУЧНО У ЗДОРОВОМУ РОЗУМІ І РОЗСУДКУ (як мені здавалося)) ДИВЛЯЧИСЯ НА ЦЕ СВОЇМИ ОЧИМИ ВЗЯТИ І ПРИВАРИТИ КУТКИ З 3 ММ СТАЛИ ДО МЕТАЛУ ДНИЩА В! У мене ще мелькала думка про підсилювачів, але мабуть шалена гонка з часом у підготовці до поїздки і втома критично позначилися на здатності розумно мислити.

READ  Сход розвал своїми руками ВАЗ 2107

Загалом за підсумком роботи вдвічі більше, беру болгарку і вперед, зачищаємо:

Далі вирізаю підсилювач з 2мм сталі і акуратно приварюю до набагато більшої площі зав’язую на лонжерон на підсилювач саджу куточки:

Також тепер доводиться знімати бак і проварювати зсередини для надійності:

Обробляю зовні і всередині мастикою з будь-яким антикором:

Через війну через рік експлуатації й у т.ч. пройдене Пріельбруссе 2015 (4000 км) стан сайленблоків з поліуретану на даний момент виглядає так:

Далі, в мережі також сотні свідчень про погнуті тяги панарах. Купувати та ставити регульовану не став — так само повно свідчень, як її гніт і обламує саме вузлом регулювання. Тому пішов простим колгоспним шляхом — спочатку розрізав, випростав і заварив свою панару, потім взяв і обварив її куточком для посилення:

У результаті після двох років експлуатації та Кольського Пріельбрусся вузол та сайленти на панарі виглядають так:

Є думка, що такі тяги дещо жорсткі, порівняно з тягами з круглої труби, яка краще працює на кручення. Частковим свідченням цього я думаю і є в т.ч. розбиті за такий короткий термін стандартні сайлентблоки з гуми. Але поки що на поліуретанах мене все влаштовує, тим більше що розбитий сайлентблок, на мій погляд, замінити набагато легше, ніж замінити (возити) зігнуту тягу або варити в польових умовах відірване вухо тяги. А-образник став ставити у принципі, т.к. це значне зниження надійності, хоч і при збільшенні артикуляції.

Заміна реактивних тяг та втулок реактивних тяг Chevrolet ВАЗ 2121 (ВАЗ 2123)

Заміна втулок реактивних тяг Chevrolet Niva (ВАЗ 2123)

Пробіг перевалив за 60000 і на купинах став чути стукіт у задній підвісці. На ТО5 засудили до заміни весь комплект тяг через порвані гумки, але я вирішив заощадити. Замість купівлі нового комплекту тяг за 1500 рублів взяв комплект гумових втулок за 300. Оскільки я по бруду їжджу не часто. мені такий варіант прийнятний, інакше краще взяти дорожчий комплект посилених тяг. У продажу бувають комплекти резинок для копійки та для ВАЗ 2121. У копійчаному комплекті є й великі гумки в довгі тяги та малі гумки у “кісточки” та панару, у нивському комплекті вони все більші. Підійде будь-який комплект, із заводу ставиться копійчаний, я собі купив нивський.

За раз більше однієї реактивної тяги краще не знімати! У мене всі гайки відкрутилися без особливих проблем із WD-40, але вони можуть і сильно закисати.

Для початку потрібно зробити “кулю”, для чого було знайдено ось такий болт:

Потрібні комплект нових гумок, мильна вода, лещата, торцеві головки як оправки. Так само у братика взяв знімач для них, але він чомусь не підійшов, використовував лише його оправлення.

Стару гумку виколупуємо напилком. Змащуємо мильною водою нутрощі кільця тяги та нову гумку. Після цього вона запресується без особливих складнощів:

Запресовуємо нову гумку. Напівсферу зліва використовувати не обов’язково

Металеву втулку очищаємо від бруду (я використовував наждак, намагаючись не знімати метал), обмиваємо, надягаємо на неї кулю і запресовуємо:

Коли куля впорається в лещата. підставляємо під неї торцеву головку і заганяємо до кінця. Аналогічно змінюємо ще 9 гумок 🙂

Як бачите, нічого складного, але все ж таки є один момент: при знятті тяги панара її правий болт упрється в чашку пружини. Щоб вийняти його потрібно або навантажити правий задній кут машини або піддомкратити правий кронштейн панари:

При встановленні на місце панари зручніше розпочати з правого боку. Болти краще ставити так, як їх поставили на заводі (гайкою назад). це дасть можливість вибити їх молотком, якщо закиснуть у майбутньому.

Після заміни гумок підвіска працює відмінно, нічого не брязкає

замена втулки на реактивные тяги нива шевроле

Кулаки 2121, 21213 та кулаки з Івеко для Chevrolet Niva (ВАЗ 2123) та їх відмінності

Кулаки 2121, 21213 для Chevrolet Niva (ВАЗ 2123) та їх відмінності Кулаки з Івеко для Chevrolet Niva (ВАЗ)