Заміна верхньої кульової опори ВАЗ 2107

Заміна нижньої кульової опори ВАЗ 2107

верхньої, кульової, 2107

 • ключ “на 22” (накидною або ріжковий);
 • ключі “на 19”. 2 шт;
 • ключі “на 13”. 2 шт (залежить від того який знімач);
 • ключі “на 17”. 2 шт (залежить від того який знімач);
 • знімач;
 • довгий ключ або труба;
 • WD-40.

Характерний стукіт або скрип попереду автомобіля, в районі колеса може вказувати на несправну кульову. Також, одним з ознак такої поломки, буде тугий поворот керма. Для того, щоб точно не помилитися проведіть невеликий тест: виведіть колесо і похитайте його зверху, якщо є стукіт, то це може бути або кульова або маточина.

Остаточно переконатися, що це кульова опора ВАЗ 2107 і заміна її неминуча, можна наступним чином: попросіть помічника натиснути на гальмо при цьому тримайте руку на кульової. Такий тест краще працює для верхньої кульової. Стук нижньої виявляють наступним чином. піддомкратити машину покладіть під нижній важіль упор, при цьому навантажите важіль і звільніть колесо.

Приступаємо до заміни опори:

Викручуємо кермо, так щоб було легко дістати до кульової опори так, щоб заміна нижніх кульових на ВАЗ 2107 своїми руками пройшла в комфортних умовах.

Зачищаємо гайку щіткою, щоб полегшити доступ до неї.

Акуратно наносимо проникаючу рідина WD-40 на гайку. Уникайте потрапляння на інші частини пальця, це позбавить Вас від труднощі з прокручуванням пальця при демонтажі.

Накидним або ріжковим ключем на 22 відкручуємо гайку. У цій роботі буде потрібно зусилля, тому необхідно запастися довгим ключем або трубою.

Відпускаємо гайку і проганяє її через різьбу пальця кульової повністю, однак таким чином щоб вона залишилася на опорі, поки палець кульової впресовано в конус цапфи (поворотний кулак).

Різьбову частину обробляємо WD-40, для кращого відкручування гайок.

8.Докручіваем гайку до тих пір, коли можна буде поставити знімач.

Розпирає знімач ключем на 19 (2 штуки), одним утримуємо знімач від провертання, іншим працюємо на разжатие.

Порада: Коли потрібно швидко поміняти шарові опори ВАЗ 2107 і заміна не відбувається в необхідному темпі. скористайтеся молотком. Незалежно від того яким знімачем Ви працюєте, в деяких моментах він може не спрацювати повністю. Для цього йому потрібно допомогти молотком. Стукаємо по поворотного кулака молотком. Цими діями ми допомагаємо Знімачі вийняти кульовий палець з конуса.

Замена верхней шаровой опоры ваз 2107 без съёмника.

Коли знімач опустився можна пробувати зняти палець.

Відкручуємо гайку до упору, тут головне, щоб не почав прокручуватися палець. Інакше заміна нижнього кульового ВАЗ 2107 тривати на багато довше. Саме для цього на самому початку ми проганяли гайку через різьбу пальця кульової.

Потім відкручуємо 3 болта кріплення нижньої опори до нижнього важеля. Ох обробляємо WD-40.

У нову кульову опору і в її пильовик наносимо мастило. Але не перестарайтеся, оскільки це може порвати пильовик.

У зворотній послідовності збираємо кульову.

Вставляємо кульову в поворотний кулак, під нижній важіль підкладаємо упор.

Опускаємо домкрат, щоб імітувати навантаження підвіски. кульовий палець сяде на конус. далі наживляємо гайку, затягуємо її.

На цьому заміна і установка нижніх кульових опор може бути закінчена.

Якщо Вам необхідна заміна верхньої кульової опори ВАЗ 2107, то вище представлена ​​інструкція підійде для виконання цих дій.

Заміна кульових опор на ВАЗ-2107. інструкція для новачків 🙂

Отже передісторія. став доноситься з боку переднього правого колеса такий собі ядрений стукіт при езеде по купинах і нерівностей, з часом він прогресував, став з’являтися все частіше і значно посилився за останній час, вобщем став я грішити на кульові, хоча сподівався що може просто маточину не завадить відрегулювати, вобщем настав день X. і я вирішив зайнятися діагностикою ходової 🙂 Отже для початку вивісивши колеса по черзі з зусиллям похитав їх схопившись руками за верх і низ. При цьому колесо видавало стуки. Зняв ковпачки, відрегулював маточини. Після цього стукіт при незначному зусиллі зник. Якщо смикав сильно. то з’являвся але вже трохи інший. Для контрольки посадив дружину за кермо, попросив затиснути педаль гальма. Потім з силою качав колесо. Глухий металевий стукіт. Верхні кульові явно просилися на заміну. К сожелению нижні так не продіагностіруешь, вони не застукають. Але раз вже верхні міняти то і нижні скинути перевірити по шляху не проблема;) Хто то запитає нафіга затискати гальмо? Відповім, ми таким чином виключаємо варіант невірно відрегульованих маточин, розбитих підшипників і т.д. Ну а раз кульові потрібно міняти. приступимо. Отже нам знадобиться:

READ  Як поміняти радіатор грубки на ВАЗ 2107

Музика, що б було не нудно працювати

Пиво. Обов’язково. Інакше робота не йде на лад 🙂 У мене фігурувала банку пива “Kozel”, яку мені привезла з Угорщини, а точніше з Будапешта, в акурат напередодні ремонту моя мила подружка, звуть її Танюшка, фото додаються (НЕ подружки а пИва);)

Нам знадобиться власне сама ходова з ушатанние кульовими

Нові кульові: 5. І звичайно ж інструмент!

Для початку знімаємо колесо, думаю немає необхідності розписувати весь процес, балоневий ключик в зуби, домкратік і вперед і з піснею. Рекомендую завжди при проведенні робіт такого роду не покладатися на надійність ручника і передачі а покласти чого нитка під колеса щоб машинка не поїхала. Отже, зняли:

Для зручності проведення робіт я б радив вивернути колеса (при роботі з правим колесом кермо до упору вправо, ну а з лівим. Вліво), хоча це не обов’язково. Потім я підстраховувати і під машину ставлю страхувального “козла” і щоб розвантажити ходову я під нижній важіль поставив брусок і опустив домкратом машину на нього.

Потім беремо ключик ріжковий на 22 і приступаємо до процесу відкручування гайок, які тримають пальці наших кульових опор. Як видно на фото нижче, я підігнав висоту домкрата так, щоб ключ проходив між витками пружини, так набагато зручніше і швидше;) Потім, коли гайка відкручу залишається “вибити” палець. Беремо молоток, але б’ем не по самому пальцю (це марно) а ось по цій області, яка виділена червоним на фото нижче, і палець кульової після декількох хороших ударів (б’ем не соромлячись, з пристрастю) вийде на волю;) Потім відкручуємо нижню шарову. точніше гайку яка тримає палець. Тут є нюанс, на фото нижче червоним обведено місце, де гайка ще не викручена загальмується, просто упреться. Нічого страшного, починаємо “вибивати” нижню кульову ударами молотка в область обведену синім на фото нижче а коли палець вийде на волю, то просто дооткручіваем гайку, зазвичай уже руками;)

Потім діагностуємо ще раз кульові не знімаючи з важеля, як крутиться палець (в моєму випадку верхній взагалі бовтався як гавно в ополонці а нижні виявилися в нормі) і потім приступаємо вже до відкручування кульових з важелів, у мене для цього використовується 2 ключика. один звичайний і “трещетка” на 13

Вуаля, кульова знята. Нижню при необхідності аналогічно;) Беремо нову Шаров, наживляємо на важіль. Різьблення на болтах рекомендую ніж нитка замаслать, що б наступного разу при необхідності все це розібрати не виникло непотрібних проблем Потім затягуємо всі три болта гарненько. І вставляємо палець, закручуємо гайку ріжковим ключем, готове!

Власне все, одягаємо колесо і готово. Якщо щось не зрозуміло. питайте на форумі в цій темі. Є доповнення, зіткнулися з труднощами, хочете доповнити. завжди радий, пишіть.

Самостійна заміна кульових опор ВАЗ 2107 (верхньої і нижньої)

Сьогодні, пропоную вашій увазі покрокову інструкцію по заміні кульових опор на ВАЗ 2107, з детальним описом процесу підкріпленими інформативними фото. Заміна кульових опор у фахівців відпрацьована до автоматизму і за багато років лише трохи змінилася завдяки новим інструментам і можливостям.

Заміна кульової опори ВАЗ 2107 проводиться на оглядовій ямі або підйомнику в моєму випадку. На початку будь-якої роботи пов’язаної з ремонтом подбайте про власну безпеку. Якщо збираєтеся працювати на оглядовій ямі. встановіть противідкатні клини, затягніть ручник і включіть другу передачу. Працювати без вищеописаних заходів безпеки на одному лише домкраті. строго заборонено.

Заміна кульової опори ВАЗ 2107 своїми руками

Насамперед, зрозуміло, необхідно зняти колесо.

Далі, використовуючи щітку по металу, очистіть кріплення кульових опор.

READ  Троит двигун ВАЗ 2107 інжектор причини

Обробіть всі з’єднання, які будете відкручувати (як показано на фото), використовуючи проникаючу рідина для різьбових з’єднань WD-40 або аналогічну.

Візьміть ключ на “22” і відкрутіть гайки верхньої і нижньої кульових опор приблизно на півтора-два оберти.

Тепер встановіть спеціальний знімач для кульових опор.

Як правило, за один прийом, виходить витягнути відразу дві кульових опори: першої “відстрілює” верхня, а потім нижня. Якщо з якихось причин кульова не піддається і залишається на місці, то використовуючи сталеву вибивач і молоток, можна допомогти їй вийти. Удари наносити необхідно по виступу, який на поворотному кулаці.

Коли кульові опори ВАЗ 2107 вдалося випрессовать. відкрутіть фіксуючу гайку верхньої кульової і дістаньте кульову опору з кулака.

Якщо палець прокручується. затисніть важіль, використовуючи монтажку.

Відкрутіть кріплення кульової опори до верхнього важеля.

Далі потрібно акуратно очистити посадочне місце кульової опори на важелі, при цьому уважно придивіться до важеля, чи немає на ньому будь-яких пошкоджень або тріщин.

Зніміть ущільнювальну шайбу зі старою кульової опори і встановіть її на нову кульову.

Перед тим як встановити кульову опору, її необхідно ретельно змастити, для цього використовуйте мастило ШРБ-4, “Литол-24”.

Замена верхней шаровой опоры ваз 2101-2107 без сьёмника,в очень домашних условиях.

Тепер можна закручувати кульову до важеля. Встановіть кульову в кулак і затягніть гайку.

Відкрутіть гайку нижньої кульової, майже завжди палець починає прокручуватися, щоб уникнути цього, встановіть монтажку між кулаком і гальмівним щитом, потім зробіть бічний натяг в з’єднанні пальця і ​​кулака.

Якщо не допомогло. встановіть в зазор між нижнім важелем і кулаком розвідний ключ і з його допомогою утримуйте палець від прокручування.

Гайка відкручу, можна піднімати кулак наверх. У розріз між верхньою частиною кулака і нижнім важелем встановіть ключ на “22”, це зробить подальшу роботу зручнішою.

Відкрутіть кульову опору ВАЗ 2107 від важеля.

Знову-таки уважно огляньте важіль і посадочне місце, потім очистіть останнім від іржі і бруду.

Візьміть нову кульову опору і перевірте наявність мастила в нижній частині. Для цього використовуйте ключ на “7”, відкрутіть їм заглушку.

Якщо змащення не виявилося, наповніть кульову мастилом, використовуючи медичний шприц без голки.

Встановіть кульову опору на місце знизу важеля і прикрутіть її до куркуля.

От і все! Нові кульові опори успішно встановлені, отже можна зробити висновок, що самостійна заміна шаровових опор. пройшла успішно! Всього вам доброго, дерзайте і у вас неодмінно все вийде!

Про вибір кульових опор

Як вже говорилося вище, найважливішою деталлю опори є кульовий палець. Саме від його довговічності залежить надійність підвіски в цілому. Тому вимоги до якісних пальцях досить серйозні:

 • хороший кульовий палець повинен бути зроблений з високолегованої сталі;
 • поверхню пальця (але не кулі) в обов’язковому порядку повинна бути загартована;
 • палець і інші деталі опори повинні бути виготовлені за методом холодного висадження і тільки після цього піддані термічній обробці.

Перераховані вище нюанси технологічного процесу вельми затратні, тому використовують їх тільки великі виробники кульових опор, яких на вітчизняному ринку не так багато. Перерахуємо їх:

Продукція цих чотирьох фірм користується у власників ВАЗ 2106 незмінно високим попитом. Тут же слід зазначити, що в даний час ринок буквально завалений підробленими кульовими опорами для вазовской класики. На щастя, дізнатися підробку досить просто: вона стоїть в два рази дешевше того ж «Трек» або «Кедра». Але економити на такій найважливішій деталі категорично не рекомендується.

послідовність роботи

Перед початком роботи колесо, на якому планується заміна кульової опори, слід підняти за допомогою домкрата, а потім зняти, використовуючи торцевий ключ. Цю підготовчу процедуру доведеться провести при заміні як верхній, так і нижній опори.

Причини і ознаки поломок кульових опор

Перелічимо основні причини, через які термін служби кульових опор суттєво скорочується. Ось вони:

 • найсильніші ударні навантаження. Це головна причина поломки шарніра. І вона особливо актуальна, якщо водій постійно їздить по грунтових дорогах або по дорогах з напівзруйнованим асфальтовим покриттям;
 • недолік змащення. Якщо водій не проводить систематичне технічне обслуговування кульових опор і не змащує їх, то мастило виробляє свій ресурс і перестає виконувати свої функції. Зазвичай це відбувається протягом півроку. Після цього руйнування кульового пальця. лише питання часу;
 • поломка пильовика. Про призначення цього пристрою говорить його назва. Коли пильовик виходить з ладу, в шарнірному з’єднанні починає накопичуватися бруд. Згодом вона починає працювати як абразивний матеріал, який поступово пошкоджує кульовий палець.
READ  Заміна гальмівного циліндра ВАЗ 2107

Тепер перерахуємо основні ознаки, що однозначно вказують на поломку кульової опори:

 • гуркіт підвіски. Особливо чітко він чується, коли водій переїжджає через «лежачого поліцейського» на швидкості в 20-25 км / ч. Якщо підвіска загриміла, значить, мастило з кульової опори видавив повністю;
 • при їзді на великій швидкості одне з коліс починає гойдатися з боку в бік. Це говорить про те, що в кульовій опорі виник великий люфт. Ситуація дуже небезпечна, оскільки розгойдувати колесо в будь-який момент може розгорнутися майже перпендикулярно корпусу машини. Автомобіль після цього гарантовано втратить управління, що може привести до серйозного ДТП;

Перевірка справності кульової опори

Якщо власник ВАЗ 2106 запідозрив несправність кульової опори, але не знає, як це перевірити, перерахуємо кілька простих способів діагностики. Ось вони:

 • перевірка на слух. Це, мабуть, найпростіший спосіб діагностики. Все, що для цього потрібно. напарник, який допоможе розгойдати машину з заглушених мотором вгору і вниз. При розгойдуванні слід прислухатися до звуків, які видає підвіска. Якщо через колеса чітко чується стукіт або скрип. кульову опору пора міняти;
 • перевірка на наявність люфту. Тут теж без напарника не обійтися. Одне з коліс автомобіля піднімається за допомогою домкрата. Напарник сідає в кабіну і до упору вичавлює педаль гальма. Автовласник в цей момент розгойдує колесо спочатку в вертикальної, а потім в горизонтальній площині. При затиснутих гальмах люфт відчувається відразу. І якщо він є. опора потребує заміни;

Призначення кульових опор на ВАЗ 2106

Кульова опора являє собою звичайне шарнірне з’єднання, за допомогою якого колісна маточина кріпиться до підвіски. Основна функція кульової опори зводиться до наступного: колесо з такою опорою має вільно рухатися в горизонтальній площині, і не рухатися в площині вертикальної.

Тут же слід зазначити, що шарніри на ВАЗ 2106 використовуються не тільки в підвісці. Їх можна виявити в рульовій тязі, в важелях розвалу і багато де ще.

Пристрій кульової опори

На зорі автомобілебудування в підвісках легкових автомобілів не було ніяких шарнірів. На їх місці були шкворневі з’єднання, які були дуже важкими і вимагали систематичної мастила. Головним недоліком шкворневих з’єднань було те, що вони дозволяли колесам вільно повертатися лише по одній осі, а це, в свою чергу, різко знижувало керованість. В автомобілі ВАЗ 2106 інженери нарешті вирішили відмовитися від шкворневих з’єднань і використовували кульові опори.

Пристрій перших опор було гранично простим: в нерухомий корпус встановлювався палець з кулею. На палець давила сталева пружина, яка зверху закривалася кришкою-пилюжником. Оскільки при їзді на кулю в опорі припадала колосальна ударне навантаження, його потрібно було періодично змащувати за допомогою спеціального шприца. У більш пізніх моделях ВАЗ 2106 кульові опори вже не комплектувалися пружинами. Куля пальця розташовувався не в металевій основі, а в півсфері, виконаної із зносостійкого пластика. Крім того, з’явилися нерозбірні кульові опори, весь ремонт яких зводився до їх заміни.

Заміна верхніх і нижніх кульових опор на ВАЗ 2106

Кульові опори в силу своєї конструкції ремонту не підлягають. Тому що неможливо відновити в умовах гаража поверхню стёртого кульового пальця. Так що єдиний варіант ремонту цієї деталі. заміна. Але перед початком роботи підберемо необхідний інструментарій. Ось він:

 • домкрат;
 • гайкові ріжкові ключі, комплект;
 • молоток;
 • нові кульові опори, комплект;
 • викрутка плоска;
 • інструмент для випрессовиванія кульових опор;
 • торцеві ключі, комплект.

Самостійно змінюємо кульові опори на ВАЗ 2106

Якщо з колесами почалися проблеми, автомобіль далеко не заїде. ВАЗ 2106 в цьому сенсі не виняток. Джерелом головного болю для власників «шісток» завжди були кульові опори коліс, які ніколи не відрізнялися надійністю. З урахуванням якості вітчизняних доріг термін служби цих деталей ніколи не був довгим, і водієві вже через кілька років інтенсивної експлуатації ВАЗ 2106 доводилося займатися заміною кульових опор. Чи можна поміняти їх самостійно? Зрозуміло. Але це завдання вимагає попередньої підготовки. Розберемося, як це робиться.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS