Заміна троса ручника ВАЗ 2110

Необхідні для заміни інструменти та матеріали

 • Новий трос ручного гальма.
 • Рожкові ключі на 10 та 13.
 • Накидний ключ на 13.
 • Викрутка з плоским жалом (великого розміру).
 • 2 монтування.

Покрокова інструкція

 • Автомобіль ставиться на оглядову яму, під задні та передні колеса підкладаються противідкатні черевики.
 • Важіль ручного гальма опускається в крайнє нижнє положення (до клацання стопора).
 • З автомобіля знімається глушник та резонатор. Після цього можна буде дістатися до вирівнювача троса.

трос, ручник, 2110

Гайка та контргайка гальмівного троса ВАЗ 2110

Демонтаж гальмівних колодок ВАЗ 2110 та від’єднання другого наконечника троса

Заміна троса приводу гальма стоянки ВАЗ 2110

Якщо знятий з автомобіля трос важко переміщається в оболонці, змастіть його, залийте трансмісійне або моторне масло в оболонку доти, доки воно не почне витікати з протилежного кінця оболонки. У процесі заливання періодично переміщуйте трос в оболонці.

Установку троса здійснюйте з помічником, так як тяга важеля коротка і, щоб встановити зрівняльник, необхідно сильно натягувати трос.

Замініть трос за наступних несправностей:

– трос важко переміщається в оболонці навіть після його змащення.

Опустіть важіль гальма стоянки до упору вниз.

Зніміть гальмівний барабан відповідного колеса.

Трос гальма стоянки та особливості його експлуатації

Основним елементом приводу гальма стоянки є трос, який хоч і залізний, але має свій ресурс. Трос працює в досить складних умовах, постійно в пилу та бруді, воді та солі, тому ресурс його може бути не таким високим, як цього хотілося б. Згодом трос розтягується. Це і є основною причиною заміни — зміна довжини троса може не дозволити колесам заблокуватися, хоча ручка гальма може бути піднята на максимальну висоту. Тут деякий час може допомогти регулювання, яке зводиться, в принципі, до скорочення троса.

До нескінченності трос вкорочувати механізм не зможе, та й сам трос не завжди може витримати навантаження і починає лопатися, від прожилки до прожилки, поступово зменшуючись у діаметрі. І так доти, поки його перетин не стане критичним і він просто порветься.

Заміна троса ручника на ВАЗ 2110, ВАЗ 2111, ВАЗ 2112

Ласкаво просимо! Трос ручного гальма з часом він розтягується і приходить у непридатність, а іноді навіть буває що він рветься (насправді все від його якості залежить, деякі троси бувають взагалі навіть і не розтягуються), всі ці проблеми пов’язані з тросом, викликають купу незручностей, все починається з того, що автомобіль просто на ручник не можна буде поставити або він буде тримати машину, але дуже і дуже слабко, тому щоб таких незручностей не було, трос іноді підлягає заміні на новий, зробити це не складно і можна самому і навіть їхати на сервіси не потрібно.

Примітка! Для здійснення робіт із заміни троса, рекомендуємо щоб було зручно працювати: По-перше загнати автомобіль на оглядову яму і по-друге запастися воротком і до нього накидними головками, якщо у вас немає такої можливості, тоді звичайними ключами запасіться, такими як накидні та гайкові!

Де знаходиться трос ручника? Він проходить під днищем автомобіля, щоб докладніше зрозуміти його місцезнаходження, спершу на ручник потрібно буде глянути (Вказаний червоною стрілкою на великому фото), поряд з ним є кронштейн, він ще синьою стрілкою вказаний, так ось під дном трос точно в цьому ж місці розташовується. взагалі троса всього три і два останні обов’язково повинні замінюватися в зборі (Парою), перший трос це той, що від ручника йде (Маленький трос, см. маленьке фото), два другі це які до кронштейна приєднуються, кронштейн так само показаний на маленькому фото і вказаний синьою стрілкою.

Коли потрібно міняти трос ручника? Він від старості може приржавіти або якщо ним не користуватися, така сама ситуація трапиться, у зв’язку з цим в оболонки він почне переміщатися з великими труднощами, заїдатиме і навіть можливо до пуття не тримати машину, крім цієї проблеми, трос потрібно міняти коли він розмахрився (Це можна зрозуміти глянувши на нього) або сильно витягнувся (Якщо трос навіть регулюванням вже не можна налаштувати, то він сильно витягнувся, як регулювати трос, читайте в цій же статті нижче).

READ  Чи не заводиться ВАЗ 2110 інжектор 8 клапанів

Заміна троса ручника на ВАЗ 2109 та 2110. Обійдемося без СТО

Качусь з гірки або заміна троса ручника на ВАЗ 2109 та 2110 у гаражних умовах. Тема досить актуальна через те, що ступінь фіксації ручного гальма завжди цікавила кожного водія. Як не крути, а це додатковий гарант безпеки як на трасі, так і на стоянці.

У деяких випадках аварійні ситуації трапляються через те, що більшість водіїв нехтують правилами експлуатації ручним гальмом, або ж свідомо доводячи його до несправного стану. Про те, як правильно ним користуватися і що для цього необхідно розглянемо нижче.

Менше роботи. довше експлуатація?

Багато водіїв вважають, що рідкісне використання ручного гальма забезпечує максимальну працездатність даного вузла. Насправді подібна спроба зберегти ресурс РТ дає протилежний ефект.

Чим рідше ви використовуєте ручник на вашому автомобілі, тим менше переміщень здійснює трос у своїй оболонці. Це призводить до втрати ефективності, працездатності троса. Втрата рухливості веде до появи урвищ при рідкісних включеннях ручного гальма. Як результат, у самий невідповідний момент машина не стоїть на місці, як їй належить.

Щоб не допустити проблем з РТ, періодично оглядайте стан вузла, а також не забувайте вичавлювати ручку гальма стоянки тоді, коли це необхідно і потрібно правилами правил дорожнього руху.

 • Хід правильно відрегульованого важеля ручного гальма не повинен перевищувати 8 клацань. Оптимальний варіант ходу важеля. 6-7 клацань (ця кількість варіюється в залежності від моделі автомобіля, подробиці для конкретної моделі ВАЗ можна дізнатися в інструкції з експлуатації, що додається до машини).
 • Після встановлення нового троса задні колеса автомобіля слід піддомкратити та спробувати прокрутити їх вручну. Обертання має бути вільним.
 • Тепер роботу гальм слід перевірити на ходу. Потрібно проїхати метрів 30-40, потім пригальмувати, використовуючи гальмо стоянки. Після гальмування потрібно вийти з машини і доторкнутися до заднього гальмівного барабана. Він не повинен бути гарячим, його температура не повинна перевищувати температури навколишнього середовища. Якщо барабан нагрівся так, що обпалює руку, це означає, що гальмівний трос натягнутий дуже сильно і його слід послабити.
 • Щоб послабити трос, слід знову поставити автомобіль на оглядову яму, відкрутити ключем на 13 контргайку на зовнішньому наконечнику, а потім послабити основну гайку кріплення. Після цього контргайка знову затягується.
 • Якщо гальмівний трос дуже провисає, його потрібно підтягнути. Усі дії перераховані вище, виняток один: основну гайку на наконечнику слід затягувати, а не відкручувати.
 • Щоб самостійно перевірити надійність гальма стоянки, слід знайти ухил із співвідношенням 1:5 (тобто висотою в 1 метр і довжиною в 5 метрів), загнати на нього автомобіль, заглушити двигун, поставити машину на гальмо стоянки і вичавити зчеплення. Машина після цих дій повинна залишатися на місці та не скочуватися під ухил. Якщо автомобіль все ж таки покотився, слід ще трохи підтягнути гальмівний трос.

Як видно з нашої статті, нічого складного в заміні гальмівного троса немає і це завдання під силу навіть автолюбителю-початківцю. Головне, на що слід звернути увагу, це дотримання правил техніки безпеки. Змінюючи трос, дуже легко отримати травму або хімічний опік, тому краще не проводити цю операцію поодинці, а працювати в парі з досвідченим автомеханіком.

Заміна троса ручного гальма

Переконайтеся, що машина стоїть не на ручнику. Якщо це так, опустіть його. Щоб забезпечити собі безпеку та запобігти відкату машини, поставте її на швидкість і під передні колеса покладіть проти-відкати.

заміна троса ручника на ваз 2114

Далі зриваємо колісні болти балонним ключем проти годинникової стрілки, домкратимо машину і знімаємо будь-яке із задніх коліс.

Викручуємо два барабанні болти та ними, шляхом вкручування в спеціальні отвори в барабані, знімаємо його.

Плоскогубцями знімаємо верхню та нижню пружини, послаблюючи тим самим колодки, отримуючи доступ до внутрішніх пружин, відсунувши які безперешкодно знімаємо колодки.

Висмикуємо трос з гальмівного щита.

Послаблюємо тримач троса на балці та витягуємо з нього трос.

Відсуваємо резонатор (глушник) убік рукою, якщо не виходить, знімаємо глушник.

Послабляємо гайки натягувача ручника (1,8). Знімаємо з кріплення (4) та важеля (3).

Витягуємо сорочку троса з вирівнювача і витягуємо трос з тяги.

Збираємо у зворотній послідовності.

Заміна троса ручника самотужки на ВАЗ 2110

Ручник — так у просторіччі називають гальмо стоянки. Він є в будь-якому автомобілі. не виняток і ВАЗ 2110. Саме ручник використовують при стоянці на тривалий час (більше 5 хвилин). Також без нього не обійтися при зупинці на поверхнях ухилом. І зрозуміло в екстреній ситуації (наприклад, при відмові звичайних гальм) саме гальмо стоянки дозволяє швидко і ефективно зупинити рухомий автомобіль.

Пристрій та робота гальма стоянки ВАЗ 2110

Гальмо стоянки складається з двох частин:

 • Гальмівні механізми.
 • Гальмівний привід — саме за допомогою його водій ВАЗ 2110, впливаючи на важіль ручного гальма, передає зусилля гальмівним механізмам. Цей важіль знаходиться праворуч від водія у просторі між сидіннями. У конструкції ручника є храповий механізм (він і видає характерні клацання при використанні) – за допомогою його фіксується важіль у робочому положенні. Крім цього на важелі є особлива кнопка — вона включає на приладовій панелі піктограму активованого стоянкового гальма, що світиться.
READ  Апарат для заміни гальмівної рідини

Далі важіль за допомогою трьох тросів переднього (на ньому розташована зворотна пружина) та двох задніх (вони з’єднані з гальмівними механізмами коліс) здійснює прямий вплив на гальмівні пристрої безпосередньо у задніх колесах автомобіля.

На задніх колесах ВАЗ 2110 встановлено гальмівний механізм барабанного типу. Один із задніх гальмівних тросів, з’єднаний з особливим важелем, впливає на гальмівну колодку. Вона зміщується до гальмівного барабана. В результаті колесо стопориться і відбувається гальмування.

Заміна троса ручника ваз 2110-2112

Показання для заміни гальмівного троса ВАЗ 2110

У ході експлуатації, навіть за відсутності нарікань, після кожних 30 тисяч кілометрів пробігу потрібно провести повний огляд системи гальма стоянки.

При цьому можуть бути помічені такі явища:

 • Явні сліди зношування у наконечників гальмівного троса.
 • Пошкоджено деякі сталеві нитки, з яких складається трос.
 • Хід троса в оболонці утруднений, навіть після рясного мастила
 • Храповий механізм важеля гальма, при його використанні, видає більше 6-8 клацань.
 • При використанні ручного гальма, гальмування як такого немає. автомобіль зсувається з місця на ухилі або при поштовху на рівному місці.

Будь-яке з перерахованих явищ. привід до негайної зміни тросів гальма стоянки у ВАЗ 2110.

Порядок заміни тросів гальма стоянки ВАЗ 2110

Необхідні інструменти та обладнання:

 • Естакада або оглядова яма.
 • Противідкатні упори (гальмівні черевики).
 • Надійні підпірки для корпусу автомобіля.
 • Два домкрати.
 • Дві монтування.
 • Велика викрутка (з шліцем не менше 10 мм).
 • Один ріжковий ключ 0.
 • Один ріжковий ключ 3.
 • Один накидний ключ 3.

Основні дії при заміні троса гальма стоянки ВАЗ 2110:

Регулювання

Регулювання є кілька нескладних кроків:

 • Автомобіль ставимо на домкрат – щоб задні колеса можна легко обертати рукою;
 • Відремонтований ручник наводимо у положення блокування;
 • Озброюється двома ключами на «13» і знаходимо регулювальний болт і гайку гальма стоянки;
 • Затягуємо гайку регулювання натяжки. Тягнемо до моменту, поки колеса будуть повністю не заблоковані;
 • Затягуємо контргайку;
 • Перевіряємо якість роботи відремонтованого вузла

Як замінити трос ручника на ВАЗ 2110-ВАЗ 2112?

Примітка! Відразу перед тим як починати роботу, обидва задні гальмівні барабани зніміть з автомобіля, тому що кінці троса до гальмівних колодок прикріплюються, а не знявши барабан ви ніяк до колодок не дістанетеся (Про те, як його зняти, читайте в статті: «Заміна гальмівних колодок на десятці»)!

Зняття: 1) На початку підлізте під автомобіль і за допомогою двох ключів, там зазначене червоною стрілкою, послаблюємо затяжку контргайки (Всього там дві гайки, обидві вони контряться, перша гайка яка стоїть ближче до кронштейна, це регулювальна, друга а то контргайка, завдяки ним можна трос відрегулювати, робиться це ось як: Контр гайка послаблюється і регулювальна обертається в потрібному напрямку, тим самим кронштейн починає переміщатися і відбувається регулювання троса, на завершення контр гайка знову стопорить регулювальну і тим самим трос відрегульований) після чого можете їх обидві викручувати, коли гайки будуть у вас в руках, відведіть кронштейн назад і головний трос (його ще тягою називають) виведеться з кронштейна. маленьке фото).

Примітка! Після виконаної операції, з кронштейна вийміть обидва кінці троса, один для наочності стрілкою показаний і як тільки вони виявляться вийнятими, відкладіть кронштейн убік, щоб він не заважав подальшій роботі із заміни троса!

2) Тепер за допомогою двох викруток або можна чисто однієї запастися, вийміть кінчики троса з гачків важелів, більш детально на фото нижче всю інформацію дивіться, двома словами, кінчики (Один з кінчиків синьою стрілкою вказаний) до гачків під’єднані і ось їх потрібно і вийняти (По одному кінчику на кожне колесо), щоб ще в одних місцях наконечники тросів звільнити.

3) Ну і на завершення, вийміть з другого кронштейна оболонки обох тросів, а також відвернувши дві гайки (По одній на кожен кронштейн), зніміть додаткові кронштейни з важелів (див. маленьке фото нижче) і після чого повністю зніміть обидва троси з автомобіля, але тільки враховуйте що вони йдуть хрест на хрест, тому при зворотній установці, не забудьте це і обов’язково враховуйте.

Установка: Установка обох тросів здійснюється у зворотному порядку, всі зняті кронштейни обов’язково приєднайте на свої місця, щоб троси не бовталися і не зачіпали ні за що зайве.

Додатковий відеоролик: Більш детально побачити процес заміни троса, ви можете в ролику, який розміщений трохи нижче, крім цього в ньому ще пояснюється процедура заміни самого ручка, можливо вам і це знадобиться.

Заміна троса ручника ВАЗ 2110

Ручник, по-науковому ручне або гальмо стоянки – незамінна частина автомобіля, користь якої багато хто недооцінює.

Ручник – це важіль, який у несподіваній ситуації допоможе здійснити екстрене гальмування автомобіля, а в складній – рушити з місця на гірці, без шкоди автомобілям, що стоять позаду. І все ж основним завданням ручного гальма є утримання машини від випадкового руху.

READ  Як перевірити знос гальмівних колодок

Ручник істотно полегшує життя автомобілістам, інколи ж навіть рятує. Тому, щоб не сталося форс-мажорної ситуації і в необхідний момент ручне гальмо не підвело, потрібно стежити за станом троса, за його справністю.

Як виявити неполадки в роботі ручного гальма? Перелічимо основні проблеми та причини збою в роботі ручника.

Основні несправності ручного гальма:

Причина: у середині луснули нитки та розпушилися;

Причина: трос зносився, почали рватися нитки.

При виявленні несправності трос слід замінити. Якщо поблизу не виявилося автосервісу, озброїться двома ключами на «13», одним на «10», балонним ключем та плоскогубцями. Поїхали!

Заміна троса ручника ВАЗ 2110

Заміна троса ручного гальма ВАЗ 2110 – це актуальна проблема для всіх власників даної моделі автотранспортного засобу та не тільки. Гальмо стоянки відіграє важливу роль у процесі експлуатації автомобіля. Тому його часте використання призводить до швидкого зносу. Знання того, як поміняти трос ручного гальма своїми руками або як підтягнути ручник, дозволить заощадити витрати на ремонт авто.

Менше роботи. довше експлуатація?

Багато водіїв вважають, що рідкісне використання ручного гальма забезпечує максимальну працездатність даного вузла. Насправді подібна спроба зберегти ресурс РТ дає протилежний ефект.

Чим рідше ви використовуєте ручник на вашому автомобілі, тим менше переміщень здійснює трос у своїй оболонці. Це призводить до втрати ефективності, працездатності троса. Втрата рухливості веде до появи урвищ при рідкісних включеннях ручного гальма. Як результат, у самий невідповідний момент машина не стоїть на місці, як їй належить.

Щоб не допустити проблем з РТ, періодично оглядайте стан вузла, а також не забувайте вичавлювати ручку гальма стоянки тоді, коли це необхідно і потрібно правилами правил дорожнього руху.

Покрокова інструкція з ремонту та заміни троса

Отже, якщо автовласник упевнений у тому, що необхідна заміна троса ручного гальма ВАЗ-2110, він повинен ознайомитися з наведеними нижче рекомендаціями, в яких покроково розписано вирішення майбутнього завдання. Звичайно, набагато простіше і швидше вирішити цю проблему не самотужки, а захопивши з собою помічника, що зробить ремонт максимально оперативним. Щоб замінити трос ручного гальма на автомобілі ВАЗ-2110, необхідно:

 • зняти машину з ручника (важіль повинен бути у положенні повного упору в підлогу);
 • зробити демонтаж гальмівного барабана колеса;
 • за допомогою зняття глушника та резонатора «підійти» ближче до вирівнювача, після чого максимально опустити трубу для відведення вихлопних газів;
 • розташувавшись безпосередньо під транспортним засобом ключем послабити регулювальну гайку та контргайку, а потім зняти з тяги вирівнювач;
 • витягти наконечник елемента системи з управління, що замінюється;
 • прибрати заводське кріплення (відігнути скоби);
 • зняти гальмівну колодку, розташовану ззаду, та відкріпити наконечник;
 • максимально послабити всі гайки в балці заднього моста, за допомогою яких кріпиться ручник автомобіля. Після чого необхідно дістати трос із його заводського власника.

Зробивши вищеописані маніпуляції, автовласник зможе позбутися колишнього троса стоянкового гальма. У принципі, після вилучення колишнього елемента, що ремонтує авто, людині доведеться проробити ті ж дії, тільки в зворотному порядку. Так як попереду встановлення нового троса, слід врахувати тільки одну найважливішу деталь. з огляду на особливості конструкції вітчизняного авто ВАЗ-2110 тросики гальма стоянки в кронштейні повинні монтуватися хрест-навхрест.

Головна причина, через яку може зламатися такий важливий пристрій і знадобиться його заміна – механічне зношування ручника. Як відомо, основа системи – це невеликий трос, що передає зусилля від важеля до механізму. Він, власне, і включає цей вузол.

Умови експлуатації троса досить складні – постійне навантаження від зусилля, яке передає водій через важіль ручного гальма до системи, рано чи пізно можуть вивести пристрій з ладу.

Перш ніж приступити до заміни тросика рекомендується розібратися в пристрої гальмівної системи: https://vazweb.ru/desyatka/tormoza/tormoznaya-sistema.html

Однак рветься трос виключно рідко. найчастіше, троси просто зіскакують. Або закріплені в барабані наконечники перетираються дуже довгими колісними болтами. Необхідний ремонт. Також гальмо стоянки може не працювати через знос задніх барабанних гальм (а також стирання колодок, залежно від конструкції).

Як наслідок, вузол перестає виконувати покладені на неї функції – ручник банально не тримає. Потрібна заміна і подальше регулювання гальма стоянки. Але не все так однозначно. у деяких випадках, пристрій можна пошкодити при екстреному гальмуванні машини. як наслідок, буде потрібно його ремонт або заміну.

Часто метал не перетирається повністю, проте сталеві волокна розтягуються і переміщення в оболонці його дуже важко. Але неважливо, яка причина виходу з ладу гальма стоянки, чому він не тримає. Мета нашої статті – розібратися, як вирішити проблему.

Заміна троса ручника та задніх гальмівних колодок ВАЗ 2110. 2112


| Denial of responsibility | Contacts |RSS