Заміна салонного фільтра Kia Sportage

Table of Contents

Заміна фільтра салону Kia Sportage 3 – де знаходиться і покрокова інструкція щодо заміни, правила технічного обслуговування та причини швидкого забруднення деталі

Вітаю. Зробимо заміну салонного фільтра на Kia Sportage третього покоління.

Салонний фільтр придуманий для комфорту водія та пасажирів. Він очищає повітря, який надходить у салон з вулиці. І для того щоб підтримувати чисте повітря в салоні, салонний фільтр потрібно міняти раз на 15-20 тис. км пробігу. Але якщо у вас важкі умови експлуатації, то заміну потрібно робити частіше – раз на 10 тис. км пробігу.

Інструменти для заміни фільтра не знадобляться, все виконується руками. Тому я думаю кожен водій, навіть той, який далекий від обслуговування авто, зможе замінити фільтр і заощадити якісь гроші на сервісі.

Артикул оригінального салонного фільтра. 97133-2E260. Якщо бажаєте подешевше, то рекомендую Bosch — 1 987 432 224.

Покрокова заміна

Відкриваємо бардачок і відвертаємо два кріплення ніші бардачка. Розташовані вони ліворуч і праворуч. Повертати потрібно проти годинникової стрілки.

Знімаємо тягу кута відкриття бардачку. Просто тягнемо вправо.

Після зняття тяги ніша бардачка вільна, опускаємо її донизу.

Після того як опустіть бардачок ви побачите кришку салонного фільтра. З правого боку стискаємо вусики кріплення кришки та знімаємо її.

Виймаємо фільтр, прибираємо посадкове місце від сміття та встановлюємо новий. Перед тим як витягти фільтр, подивіться на стрілку напряму установки. Новий фільтр встановіть так само.

Встановлюємо та замикаємо кришку фільтра.

Заміна фільтра салону KIA Sportage 4 Дуже швидко

Піднімаємо бардачок і одягаємо тягу кута відкриття бардачку.

Вставляємо та загортаємо два кріплення ніші бардачка.

На роботу у нас пішло не більше 15 хвилин.

Для заміни фільтра не знадобляться спеціальні інструменти, потрібно лише взяти викрутку і салонний фільтр.

 • Відкрити бардачок.
 • Вилучити з бардачку весь вміст.
 • Демонтувати обмежувачі.
 • Викрутити втулки (круглі опори з боків бардачку).
 • Відкинути бардачок та шукати у глибині чорну панель.
 • Знайти два спеціальні «усики», які потрібно стиснути та відвести вправо.
 • Після дістати салонний фільтр, оцінити його стан.
 • Замінити фільтр на новий. Стрілка напряму повітря повинна вказувати вниз.
 • Складання відбувається у зворотному порядку.

Процес установки займає від 5 до 10 хвилин.

Додаткові поради

Багато водіїв рекомендують проводити заміну фільтра перед початком літнього сезону. Це логічно, адже влітку у повітрі з’являється пилок, маса комах та інших частинок. Пам’ятайте, що в міру забруднення фільтра повітряним масам буде все складніше проходити, тому вентиляція в машині може погіршитися.

Якщо в авто встановлено кондиціонер, то використовувати салонний фільтр обов’язково. Бруд та пил у конструкції випарника повністю заблокують повітряний потік. Засор разом з підвищеною вологою призведе до розвитку цвілі, грибка та неприємних запахів. Це не кажучи про те, що видалити їх буде проблематично.

Зверніть увагу, що повністю відновити салонні фільтри неможливо. Звичайні паперові моделі можна продути потужним потоком повітря, але це лише трохи очистить їх. Мікрочастинки пилу все одно залишаться у волокнах. Вугільні моделі не відновлюються, тому вам доведеться лише купувати нові.

При покупці обов’язково огляньте візуально деталь. На фільтрі не повинно бути порізів чи інших дефектів. Новий компонент повністю білий без будь-якого бруду. Не потрібно шукати дешевих виробів, оскільки є шанс придбати «відновлені» моделі. Це підйомна сума з огляду на, яку важливу роль відіграє цей компонент.

Заміна салонного фільтра Kia Sportage 3

Салон або як його ще називають повітряний фільтр це дуже корисна річ. Особливо в тому випадку, коли ваше здоров’я вам не байдуже. Без нього щодня потрапляють в організм шкідливі речовини, як чадний газ, оксид азоту, вуглеводень та інші смертельні речовини.

Подібні компоненти виготовляються з різних матеріалів. Найбільш популярними стали вугільні та паперові. Паперові коштують дуже дешево. Багато автомобільних власників їх віддають перевагу. Але вони тільки оберігають від пилу, а хімічні речовини, створені вихлопними газами іншої транспортної техніки, проникають без праці в автомобіль. Вугільні фільтри це дорогі компоненти, але крім затримки пилу вони виконують фільтрацію повітря від різних шкідливих компонентів, запобігаючи осідання на легенях вашого організму. Крім того такі фільтри здатні затримувати пилок від різних рослин у період цвітіння, де алергіки особливо чутливі.

READ  Газ 406 двигун інжектор не заводиться

Салонні фільтри замінюють приблизно кожні 30 тисяч кілометрів. Все залежить від типу автомобіля та умов експлуатації. Забруднений фільтр не подає потрібну кількість повітря в автомобіль, а вікна запотіють. Крім того, в зимову пору року система опалення працює не на повну міць, тому що повітря не може проникнути через малі отвори внаслідок забрудненості.

На автомобілі Kia Sportage 3 присутній очищувальний повітря салонний фільтр. Це витрачаючий компонент. Його необхідно періодично міняти.

Якщо заміна салонного фільтра Kia Sportage 3 проводиться своєчасно, система опалення та кондиціювання прослужить набагато довше за встановлений термін, а повітря в інтер’єрі залишиться свіжим і очищеним. Здійснюємо заміну згідно з інструкцією, наданою нижче:

Крок 1 Розташування салонного фільтра знаходиться безпосередньо за бардачком.

Його відкриваємо та викручуємо обмежувачі, розташовані паралельно один одному. Відкручуються вони за годинниковою стрілкою.

Крок 2 Отвори, що утворили паралельно один одному, будуть служити у вигляді ручок для виймання речового ящика з кріплення. Якщо не виходить, віджимаємо доводчик за допомогою пасатижів.

Крок 3 Демонтуємо речовий ящик і бачимо блок салонного фільтра.

Крок 4 Демонтуємо захисну планку салонного фільтра. Виймається досить просто. Має кілька фіксаторів, віджати яких можна рукою.

Заміна салонного фільтра на КІА Спортедж 3

Крок 5 Виймаємо старий та запилений фільтр із відсіку та встановлюємо новий.

Купуючи новий фільтр, уважно вивчіть модель. Повернути його буде дуже важко. Бажано, перед тим як встановити новий, протерти посадкове місце ганчіркою, трохи змоченою у воді. Термін служби значно збільшиться.

Крок 6 Збираємо у зворотній послідовності та насолоджуємося повітрям у салоні.

Заміна салонного фільтра Kia Sportage 3

Вітаю. Зробимо заміну салонного фільтра на Kia Sportage третього покоління.

Салонний фільтр придуманий для комфорту водія та пасажирів. Він очищає повітря, який надходить у салон з вулиці. І для того щоб підтримувати чисте повітря в салоні, салонний фільтр потрібно міняти раз на 15-20 тис. км пробігу. Але якщо у вас важкі умови експлуатації, то заміну потрібно робити частіше раз на 10 тис. км пробігу.

Інструменти для заміни фільтра не знадобляться, все виконується руками. Тому я думаю кожен водій, навіть той, який далекий від обслуговування авто, зможе замінити фільтр і заощадити якісь гроші на сервісі.

Артикул оригінального салонного фільтра 97133-2E260. Якщо бажаєте подешевше, то рекомендую Bosch 1 987 432 224.

Як дізнатися, що фільтр засмічений

Щоб не оглядати фільтр щоразу візуально, можна звернути увагу на ряд характерних симптомів, до яких належать:

фільтра, sportage
 • порушення температурного режиму (підвищення температури влітку та неефективна робота опалення взимку);
 • у салоні з’являються неприємні запахи (сигнал вугільного фільтра)
 • активне запотівання вікон через погану вентиляцію;
 • поява струменя пилу з вентиляції при його включенні;
 • скло приладової панелі та лобове скло забруднені.

Все це говорить про те, що салонний фільтр перебуває в останні дні. Щоб ухвалити стовідсоткове рішення, можна візуально оглянути деталь. Якщо він уже весь сірий чи навіть чорний, терміново міняйте.

Як правильно підібрати фільтр

Для заміни салонного фільтра Kia Sportage 2013 потрібно правильно вибрати новий елемент. Опціонально замовляти фірмовий варіант – у даному випадку з каталожним номером 97133-2E260. Крім оригіналів, є аналоги високого рівня виконання. Найпопулярніші варіанти:

Для максимального рівня захисту підійде вугільний елемент ТСН 9.7.566, Кортеко 80001215, Делфі ТСП 0325286C.

Вугільні моделі – найефективніші. Вони мають багатошарову структуру, вона забезпечує якісне очищення. Утримується велике сміття, усуваються неприємні запахи. Мікроволокна не дають проникати дрібним частинкам. Актоване вугілля має абсорбуючі властивості, за рахунок яких поглинає неприємні аромати від сполук азоту, сірки. Такі моделі можуть бути включеними під час стояння в пробках, вони знижують ймовірність запотівання скла, забезпечують відмінний рівень фільтрації. Строки служби їх від 30 тис. км і більше, але багато залежить від умов експлуатації.

Вугільні фільтри ефективніші за паперові, але й коштують дорожче

Як замінити салонний фільтр на автомобілі Peugeot 308

Власники автомобіля Peugeot 308 нечасто звертають увагу на наявність салонного фільтра та на необхідність його регулярної заміни. Але регулярна заміна салонного фільтра Peugeot 308 є причиною тривалого терміну експлуатації салону, а також гарантує безпеку вашого здоров’я і всіх пасажирів.

Вчасна заміна захистить від скупчення кіптяви, попадання різних мікроорганізмів, комах, гілок, палиць, і навіть вихлопів і газів двигуна. Робити заміну салонного фільтра в Peugeot 308 необхідно кожні 30. 40 тис. км. або раз на рік (дивлячись, що настане раніше). Придбати для салону можна найрізноманітніші види:

 • Варіант перший, який захистить вас від великих частинок (комахи, палиці, гілки, листя, тополиний пух) можна придбати в магазині на полиці одношарових;
 • Варіант другий, який захистить вас крім великих частинок, також від дрібних (вихлопи, гази) знайти його можна в магазині на полиці «двошарових»;
 • Варіант третій, який захистить вас від великих, дрібних і невидимих ​​частинок, можна купити в магазині на полиці «трьохшарових»;
 • І варіант четвертий, найзручніший – комбінований.
READ  Ford Focus 3 панель не працює

Так що якщо ви хочете зберегти своє Peugeot в хорошому стані, чистому і без поломок, то вам необхідно підібрати правильний фільтр. Крім тимчасового бар’єру, є ще чотири ознаки, що кричать про якнайшвидшу заміну:

 • Якщо влітку ви спостерігаєте неймовірну спеку або взимку не працює опалення (і відчувається це в подвійній мірі більше ніж зазвичай).
 • Якщо в автомобілі з’явилися нові сторонні запахи.
 • Якщо панель управління та вітрове скло постійно стає брудним, скільки б ви його не мили (тобто ставати нечистим дуже швидко).
 • Якщо на подвір’ї не зима, а вікна, що постійно спітніли.

За наявності хоча б однієї з цих ознак, вам необхідно якнайшвидше поміняти фільтр для салону. Ще заміна фільтра в Peugeot 308 рекомендується перед початком літнього сезону. Порада: ніколи не спробуйте відновити стару деталь, це загрожує провалом, тому що вони не відновлюються.

Поміняти салонний фільтр на «Кія Sportage» легко. Це можна зробити прямо в гаражі, власними силами та не маючи досвіду у ремонтних роботах. Потрібні тільки гарне освітлення та викрутка.

Вибір салонного фільтра

 • не купуйте розхідники невідомих фірм;
 • елементи фільтрації з бавовняного паперу зношуються через 6500 км пробігу;
 • купуйте фільтруючий пристрій з вугільними вставками, які добре справляються з пилом, газами та запахами.

Найкращим варіантом буде фільтр, рекомендований фірмою-виробником машини. Його каталожний номер прописано в технічній документації Kia.

Зняття старого та встановлення нового модуля

Як швидко поміняти салонний фільтр на «Кія Sportage»:

 • Відкрити ящик рукавички.
 • Відвернути дві заглушки, що знаходяться ліворуч і праворуч, вийняти їх.
 • Бардачок опустити, знімати його зовсім не варто.
 • Праворуч на заглушці модуля, що фільтрує, натиснути два вусики для зняття її.
 • Підчепивши акуратно викруткою використаний розхідник, дістати його.
 • Встановити в гніздо новий модуль, простеживши, щоб стрілочки повторювали напрямок руху повітря (вгору).
 • Підняти бардачок і встановити заглушки, закріпивши його.

Ця робота забере приблизно 10 хвилин.

Як поміняти салонний фільтр на Kia Sportage

Інженерам Kia особлива подяка від власників марки за забезпечення доступу до різних вузлів, агрегатів моторного відсіку, салону під час проведення профілактики, ремонту. Зокрема, щоб замінити салонний очисник, зовсім не потрібно розбирати половину кузова, достатньо відокремити пару кліпс.

Дотримуйтесь термінів проведення технічного огляду авто, рекомендованих виробником. У ході систематичної експлуатації машини на волокні осідає бруд, сміття, пил, бактерії, що викликають різноманітні алергічні реакції.

Змінюємо салонний фільтр Kia Sportage 4

На порозі XXI століття автомобільні опалювальні системи були модернізовані та обладнані захисними фільтрами, що перешкоджають попаданню в салон пилу, піщинок, бруду та кіптяви. У класичному виконанні такий очисник є тонким папіром з електростатичним зарядом з фенолоальдегідним просоченням. Зараз можна знайти різні варіанти фільтраційних елементів, що дозволяють захистити пасажирів в салоні не тільки від пилових і піщаних частинок, але і від вихлопних газів, неприємних запахів і навіть небезпечних мікроорганізмів.

У матеріалі розберемо, як часто потрібно міняти салонний фільтр Kia Sportage 4, що врахувати при виборі, а також як зробити заміну очищувача самостійно.

Відмінності вугільного

Стандартний протипиловий фільтраційний елемент – це прямокутна вставка, для виготовлення якої використані целюлозні або синтетичні волокна та гофрований папір. Вони доступні, легко справляються з великими частинками, пилком. Головний недолік звичайного фільтра. здатність пропускати всередину салону неприємні запахи.

Альтернативою простому повітряному стали вугільні фільтратори, для виготовлення яких використовується синтетичне волокно, здатне затримувати навіть найдрібніші частинки розміром 1 мікрометр. Цьому сприяє створювана всередині електростатична напруга.

Абсорбент захищає пасажирів від 95% усіх токсичних та небезпечних речовин, що містяться у повітрі. Однак такі очищувачі належать до високого цінового сегменту. Якісні моделі здатні довго забезпечувати чистоту повітря в салоні – заміна може знадобитися через 50 тис. км.

Салонний фільтр: де знаходиться, ціна, оригінали, аналоги, артикули

Середній ресурс експлуатації салонного очисника у Kia Sportage 15000 км. Коли машина активно використовується на пересіченій місцевості, в періоди рясного падіння пуху, пилку інтервал заміни скоротите на кілька тисяч кілометрів.

Де знаходиться: в автомобілях сімейства Kia Sportage незалежно від покоління салонний фільтр встановлений за корпусом речового ящика. Щоб замінити елемент, необхідно тимчасово демонтувати корпус ящика.

READ  Який обсяг бака у Kia Sportage
Каталожний артикулЦіна в рубляхСерійний номерЦіна
97133-2E260 (оригінальний) Kia Sportage 3 Від 550 97133-2E754 (оригінальний) Kia Sportage 2 Від 550
Якісні аналоги
HENGST FILTER E3984LI Від 470. 520 DENSO DCF204P Від 470 – 520
E2995LI Від 470 – 520 DCF284P Від 470 – 520
E2907LI (вугільний) Від 470 – 520 DCF281P (вугільний) Від 470 – 520
FRAM CF11247-2 Від 470 – 520 DCF279P Від 470 – 520
CF10627 Від 470 – 520 TSN 9.7.565 Від 470 – 520
MANN-FILTER CU 26 017 Від 470 – 520 NF-6424 (вугільний) Від 470 – 520
CU 2648 (вугільний) Від 470. 520 Sakura CA-28150 Від 470. 520
ціни вказані станом на травень 2019 року

ЗАМІНА САЛОННОГО ФІЛЬТРУ Kia Sportage 3

У яких випадках потрібна заміна салонного фільтра на автомобілі Kia Sportage 2, 3 поколінь

 • ушкодження кожуха;
 • деформація пластикової основи по периметру;
 • на волокні виявлено олію, вологу, ворсу, антифриз;
 • шлюб при виготовленні;
 • експлуатація довше за рекомендований термін (15000 км).

Ознаки засмічення фільтра на Kia Sportage 2, 3

 • у салоні чути смердючий запах;
 • з дефлекторів вилітає сміття, пил, листя;
 • слабкий повітряний потік із дефлекторів;
 • нехарактерно велике скупчення пилу на поверхні торпеди.

Діагностика салонного фільтра своїми руками на Kia Sportage 2, 3 поколінь

Діагностика проводиться подібно до інших моделей Kia в два етапи:

 • візуальна оцінка ступінь засмічення волокна, вугільного наповнювача. Перевірка пластикового корпусу на деформацію, тріщини, вм’ятини;
 • перевірка запобіжника (1, 5А) монтажного блоку салону на цілісність. Часто при активації вентилятора останній нерухомий через відсутність струму. Замініть запобіжник новим.

Якщо рівень засмічення елемента незначний, відсутні пошкодження корпусу зовсім не обов’язково його заміняти новим. Достатньо продути потоком стисненого повітря.

Рекомендації щодо догляду за салонним фільтром на автомобілі Kia Sportage 2, 3

Не порушуйте термін проведення технічного огляду. Купуйте аксесуари з оригінальними серійними номерами. З повним переліком каталожних артикулів ознайомтесь в інструкції з експлуатації. Замовляйте послуги з обслуговування транспортного засобу переважно у сертифікованих СТО, де майстри надають гарантію якості на виконані роботи.

Який фільтр кращий: паперовий чи вугільний. Однозначно, що вугільний, оскільки якісніше очищає повітряний потік від токсичних речовин.

Перед придбанням аксесуарів, запасних частин консультуйтеся з фахівцями щодо сумісності деталей.

Зняття та заміна салонного фільтра Kia Sportage 3 своїми руками

Для нормальної роботи печі та кондиціонера рекомендується міняти фільтр салону кожні 10 тис. км. У цій статті ми поговоримо про те, як правильно зняти та замінити салонний фільтр на Kia Sportage 3 своїми руками.

Вам знадобляться: новий салонний фільтр, 10 хвилин часу.

Відкриваємо бардачок, відкручуємо фіксатори на боки бардачка.

Відкидаємо бардачок глибше вниз і знімаємо фіксатор ліфта рухом управо.

За бардачком знаходиться ніша з фільтром.

Знімаємо кришку фільтра, натиснувши на фіксатори кришки. Дістаємо брудний фільтр, пилососний простір.

Встановлюємо новий салонний фільтр Kia Sportage 3, збираємо бардачок назад.

Про важливість масляного, паливного та повітряного фільтрів практично кожен водій знає без пояснень, але з салонним фільтром справа по-іншому. Певною мірою це зумовлено тим, що компонент почали ставити на автомобілі лише з 1991 року. Зношування фільтруючого елемента (на відміну від інших фільтрів) не призводить до поломок або проблем з експлуатацією, тому водії і не замислюються про заміну.

Це вкрай хибна думка. Згідно з дослідженнями, у міських умовах рівень забруднення повітря перевищує норму більше 140 днів на рік, проте навіть у «сприятливі» дні концентрація окремих речовин (наприклад, оксиду азоту) може перевищувати встановлену норму в 1,5-7 разів. Найнебезпечнішим місцем є пробка, адже у повітрі міститься до 200 шкідливих сполук, зокрема:

 • пил та мікрочастинки від шин та асфальту;
 • бактерії, суперечки та віруси;
 • оксиди сірки та азотисті сполуки;
 • вуглекислий та чадний газ;
 • частки важких металів;
 • кіптява, сажа та інші отруйні речовини.

Без повноцінної вентиляції все це осідає у салоні. Наслідки тут будуть найрізноманітніші, починаючи від головного болю та закінчуючи хронічними захворюваннями дихальної системи. Особливо небезпечна висока концентрація для алергіків та астматиків. Приступ під час їзди небезпечний не лише для водія, а й для інших учасників дорожнього руху.

Багатьох здивує, але фільтр салону Kia-Sportage-3 здатний затримувати до 99,5% дрібних частинок, а вугільні моделі навіть вбирають запахи. Не варто ризикувати своїм здоров’ям та безпекою. Змінюйте цю деталь строго за регламентом, як і будь-який інший «витратник».

фільтра, sportage
| Denial of responsibility | Contacts |RSS