Заміна сайлентблоков передньої балки ВАЗ 2110

Table of Contents

Заміна сайлентблоков передніх важелів ВАЗ 2110

Деякі автовласнікі побоюються самостійно Виконувати заміну сайлентблоков передньої балки на ВАЗ 2110. А даремно. Звернення на станцію технічного обслуговування Тягном за собою серйозні фінансові витрати. Плюс далеко не факт, что на СТО вам роботу віконають краще, чем ви б Зроби Самі.

Єдине, вам может знадобітіся допомога знайомого з автосервісу. Всі станції техобслуговування ма ють в арсеналі ІНСТРУМЕНТІВ Спеціальний знімач. Купуваті его НЕ має СЕНС, оскількі ВІН дорогий и нужно Вкрай Рідко автовласнікові. Деякі умільці даже самостійно виготовляють знімач кустарним способом. Є безліч креслень и схем, за Якими ВІН робиться. Так что можете спробуваті, если є вільний час.

У передній балці є два сайлентблока. в передніх верхніх и передній нижній важелі. Процедура їх заміні Дещо відрізняється один від одного, тому розглянемо процеси окремо.

ВАЗ-2110, заміна сайлентблоков: підготовка и процес

Пристрій автомобіля Включає в себе безліч вузлів. Важлівою складових будь-якої машини є підвіска. Саме вона відповідає за Comfort і Безпека руху автомобіля. Альо если ви думаєте, что на м’якість підвіски вплівають только колеса, амортизатори або пружини, ви Глибока поміляєтеся. Чи не Варто забуваті про таку складових, як сайлентблоки. Такими оснащується будь-який автомобіль, в тому чіслі и ВАЗ-2110. Заміна сайлентблоков. Непросто процес. Однако его можна Виконати своїми руками. Що ж, давайте розглянемо, як проводитися заміна сайлентблоков балки ВАЗ-2110 и что для цього нужно.

Особливості заміні сайлентблоков передніх важелів

Отже, ви визначили, что заміна сайлентблоков передніх важелів неминуча. Чи не Варто відразу ж бігті на СТО.

При належній підготовці та наявності необхідного інструменту ви відмінно впораєтеся з роботом самостійно. Головне. Дійте в наступній послідовності:

Підготуйте необхідне обладнання та інструмент для роботи.

 • Набір торцевих и накидних ключів,
 • Спеціальний Пристрій для запресовування,
 • молоток,
 • лещата и зубило.

Купуйте необхідні запчастини під заміну. Тут можна вібрато два варіанти сайлентблоки «Балаково» або «СЕВІ».

ЦІ вироби вважаються найбільш оптимальними за ціною и якістю. При цьом віддаті предпочтение якомусь одному з них. вельми складно (смороду обидвоє гарні).

Встановлюйте машину на оглядовій ЯМІ або естакаді. Если на Вашому авто коштує захист картера. демонт ее.

Вікручуйте гайки, Які фіксують передні важелі. Далі за помощью ключа на «17» скручені гайку з болта, Який зміцнює стабілізатор до важеля.

Тепер залішається дістаті сам болт. Зробити це вручну навряд чи Вийди, тому можна постукуваті по ньом молотком.

Підірвіть болти на передньому колесі, піднімайте потрібну сторону домкратом и прибирати колесо в сторону.

Переходьте до наступної задачі. вікручування Гайок розтяжок. Дані завдання є однією з найбільш складних.

Тут вам не обійтіся без ключа з хорошим плечем. Кроме цього, перед початком вікручування НЕ зайве буде обробіті гайку WD-40 (це істотно спростить завдання).

После зняття гайки тягніть за кульова опору и відсуває ее від поворотного кулачка. Там є ще пара болтів. вікручуйте їх и демонт важіль.

Увага! Пункт 8 відносіться до ВАЗ 2109 и Йому подібніх, на ВАЗ 2110 крабів немає, розтяжка кріпіться до поперечної балки в ній теж Варто сайлентблок, як на картинці, если ВІН Розбитий его теж нужно Изменить.

Коли нужно міняті?

Зазвічай про ті, что сайлентблок Вийшов з ладу, шофер напевно здогадається. Если потрібна заміна, про це скаже дискомфорт при їзді. Заміна сайлентблоков ВАЗ. luxvaz. Відчуваються віразні «залізні» удари, шуми конкретно в підвісці. Альо це далеко не все.

Если терміново НЕ Вжити ЗАХОДІВ, то у ВАЗ 2110 будут розбіватіся кріплення и з’єднання, з’явиться вільний Хід. Рульова рейка ВАЗ 2110. відео та фото. Постраждають такоже куті розстановкі коліс, что очевидно до добра не приведе.

Особливості конструкції и призначення

Дана деталь представляет собою две невелікі втулки, віконані з надійного металу.

Між цімі втулками встановлен спеціальна гумова вставка, на якові Якраз и пріпадає максимально НАВАНТАЖЕННЯ в процесі ЕКСПЛУАТАЦІЇ.

Призначення сайлентблоков-Усунення Зайве шуму, Гасіння зайвої вібрації и ударів, тобто забезпечення максимально комфорту во время руху.

Як замініті сайлентблоки передніх важелів на ВАЗ 2110-ВАЗ 2112?

Примітка! Приклад заміні сайлентблоков будемо Показувати только на одному важелі, на ІНШОМУ іншому важелі сайлентблоки замінюються точно так же, тому СЕНС писати як замініті сайлентблоки и на тому и на тому важелі просто немає, так что приклад буде показань только на одному важелі!

Зняття: 1) Перед початком операции Самі важелі зніміть з автомобіля и ВСТАНОВИВ їх после чого в лещата, для того щоб віробляті з ними всі операции, більш детально про ті як зняти обидвоє важеля з автомобіля, читайте в статті: «Заміна передніх важелів на автомобілі ».

2) Далі беріть Тонке зубило и при цьом встановіть важіль в лещата, тому що так працювати буде набагато зручніше, после установки зубилом и молотком з будь-которого боці (Без різниці) відігніть краю зовнішнього кільця сайлентблока (Всього кільця два, на вибір відгінайте тієї Який более сподобатися вам) и после чого взявши зубило по более, вставте его в ті місце від куди ви відігнулі кільце и віпрессуйте (Если вам це слова не зрозуміло, то просто его як зняття Прийміть) тім самим одну з двох частин сайлентблока и точно таким самим чином и одному часть сайлентблока війміть, скоріставшісь при цьом маленьким зубилом и великим.

У разі если ж сайлентблок у вас зовсім Вже застарів и деформувався весь, то даже и купуваті знімачів ніякіх не вимагає, просто візьміть відповідного діаметру металеву трубу (вказано червоною стрілкою) и прікладіть ее до сайлентблоки (вказано синьою стрілкою), после чего б’ючі по трубі молотком або ж кувалдою (Тільки сам важіль в цьом випадка НЕ ​​зашкодіть) добійтеся того щоб сайлентблок віпрессованного (ВІН так само может просто вілетіті) з важеля передньої підвіски!

3) После того як обидвоє сайлентблока з важеля війняті, все місця в якіх смороду перебувалі зачистите с помощью металевої щітки або ж что Щось на зразок неї, від іржі та Іншого роду бруду, а інакше установка сайлентблоков назад ускладнено, для наочності як нужно зачіщаті їх Окружна місце де смороду Встановлені, Дивіться на фото нижчих:

Установка: 1. На качану встановіть перший сайлентблок Який розділеній на части (Если ві йшлі по інструкції, тоді ви его перший и знімали з важеля), для цього лещата знадобляться (Тут Вже ні як без них не обійтіся, хіба только если у вас вместо них прес Який не будь буде) и Щось на зразок металевої пластини, як ви бачите на фото під цифрою 1 с помощью тих самих лещата и металевої пластини (вказано стрілкою) відбувається запрессовіваніє (Це означає засування, если на більш легке слово его перевести) однієї части сайлентблока на своє місце, точно так само и одного частина запресовується, а после Завершення запрессовки, через оправлений відповідного для цього діаметра остаточно осадіть части сайлентблока щоб смороду увійшлі до упору (див. фото 2), йдемо далі и Зміни в порядку до установки Іншого, більш складного сайлентблока, для его установки одягніть спершись сам сайлентблок на тій самий болт Який уходит в комплекті при ПОКУПЦІ чашковий універсального знімача (Можливо так само вместо нь ого болт кріплення головки блоку підійде), после чего змастіті новий сайлентблок милому щоб ВІН легше встановівся (див. фото 3) и загортаті после цього гайку почніть яка на ІНШОМУ кінці болта у вас розташовується (див. фото 4), во время загортання до Всього цього викрутки заправте край сайлентблока в отвір у важелі (див. фото 5) и таким чином продовжую гайку загортаті. поки сайлентблок Повністю НЕ увійде в своє отвір в якому ВІН в важелі и перебуваті, кроме цього если ВІН буде погано входити, то хорошим стягнуті хомути его гумових втулку по сільніше стісніть (див. фото 6, хомут вказано стрілкою) и так само продовжую загортаті гайку до того, поки сайлентблок НЕ увійде Повністю в отвір в передньому важелі.

READ  Заміна передніх сайлентблоков Ford Focus 2 рестайлінг

Додатковий відео-ролик: Більш докладно про ті як зняти передній важіль з автомобіля, про ті як его розібраті и віпрессовать все сайлентблоки и при цьом замініті їх на Нові, Дану інформацію Дивіться в цікавому и повчальному ролику нижчих, на прікладі автомобіля ВАЗ 2109, так до слова, підвіска у всех передньо приводних автомобілів дуже схожа между собою и передні важелі автомобіля ВАЗ 2109 від автомобіля ВАЗ 2110 відрізнятіся один від жодного не чим НЕ БУДУТЬ.

Примітка! А найбільш короткий способ заміні сайлентблоков в передньому важелі ви можете Побачити в іншому ролику нижчих, но только там немає доповідну пояснень, но если ви розумієте автомобіль як свои п’ять пальців то переглянувшись ролик ви відразу ж все зрозумієте як дані сайлентблоки замінюються на ньом, ще кой что, в цьом ролику показані Занадто жорсткі методи установки Нових сайлентблоков на наш погляд, но все ж ремонтуєте свой автомобіль Ви самі и тому прійматі решение только вам!

Коли потрібна заміна

Більш-Менш досвідченому водієві НЕ Важко буде зрозуміті, что сайлентблоки Вийшла з ладу, и смороду потребують заміні. Перш за все, ви відчуєте Певний дискомфорт во время керування автомобілем, будете чути удари заліза в підвісці. Альо и це не всі.

Ремонт осьового люфту

Поміняти весь стовп повністю. Однак мало того, що коштує він дуже дорого, так ще і якість у нього не найкраще. Можна закрутити з боків дві шайби так, щоб болт не міг бовтатися.

Примітка: вгвинчування цих шайб може привести до того, що сайлентблоки не вмістяться в важіль, тому їх потрібно буде трошки вкорочувати за допомогою ножівки по металу. Це може істотно зменшити термін експлуатації сайлентблоков.

Підготовка до їх заміни

Заміна сайлентблоков на передній підвісці ВАЗ 2110

Переважна більшість людей бояться проводити заміну сайлентблоков будинку. Хоча насправді це досить просте заняття.

Але для початку потрібно як слід підготуватися. Обов’язково необхідно мати знімач.

З його допомогою можна буде не тільки зняти сайлентблоки, але і повернути їх в початкове положення після того різання всіх маневрів.

Що таке знімач? Це інструмент, який складається з двох трубок і двох шайб.

Примітка: знімачі бувають різними. Але при їх виборі потрібно звернути увагу, щоб вони підходили для сайлентблоков. До речі, зробити знімач можна і в домашніх умовах.

Заміна сайлентблоков верхнього важеля

Заміна сайлентблоков на передніх важелях ВАЗ 2110

Їх заміна на увазі наступні дії:

Підняти машину на домкрат і зафіксувати її. Зняти переднє колесо. Зняти верхній важіль. Однак перед цим необхідно уважно подивитися, чи не зісковзують чи сайлентблоки в важелі.

Вони повинні знаходитися в нерухомому стані.

Заміна сайлентблоков передніх важелів ВАЗ 2110

Щоб було легше зняти верхній важіль, необхідно вибити верхню опору. Для цього слід відкрутити гайку опори.

Примітка: відкручується вона досить непросто, але без цього опора залишиться на місці.

Потрібно вивернути колесо, б’ючи молотком по сошки. Тільки після цього опора вискочить.

Заміна сайлентблоков передніх важелів на ВАЗ 2110

Потім слід вигвинтити болт важеля, розташований зверху.

Примітка: він досить довгий, тому його відкручування може зайняти багато часу.

Цей болт потрібно витягнути, що дозволить зняти важіль машини. Можна починати їх заміну.

Примітка: проблема може бути не тільки в сайлентблоках, а й у важелі. Щоб перевірити, чи справний він, потрібно засунути болт важеля на місце і подивитися, чи не великий чи осьової люфт.

Якщо він великий, то проблема з сайлентблоками може виникнути повторно. Тому перш ніж вставляти новий, потрібно відремонтувати важіль.

Заміна сайлентблоков на передній балці ВАЗ 2110

Вийняти сайлентблоки можна за допомогою молотка або зубила. Насправді вони випадають практично після першого удару. Головне. не нашкодити автомобілю. Тепер необхідно вставити новий сайлентблок туди, де знаходився старий. Потрібно як слід запресувати його, щоб він не бовтався.

Запресувати його можна легко: одна втулка за розмірами підходить спідниці сайлентблока, інша ж. трохи більше. Вдавлюючи меншою втулкою, він без праці пролазить в важіль.

Заміна сайлентблоков передньої балки ВАЗ 2110

Заміна передніх сайлентблоков ВАЗ 2110 своїми руками

Малярський валик. інструмент, що допомагає прискорити процес фарбування стін, стелі, підлоги. Але досягти ідеального результату рівномірно пофарбованих стін без патьоків і смуг досить складно, а то й знати деяких секретів і тонкощів процесу.

Досвідчені майстри відзначають кілька моментів, беручи до уваги які можна отримати ідеально пофарбовані поверхні без смуг ЗАМІНА сайлентблоки НА ПЕРЕДНІЙ БАЛКИ ВАЗ 2112 своїми руками

Малярський інструмент відрізняться за розміром і матеріалом виготовлення м’якої частини (шубки), докладніше https://laksavto.com.ua. Так, чим більше, що фарбується, тим ширше валик необхідно використовувати (максимальний розмір 30 см). Заміна сайлентблоков ВАЗ Своїми руками!

Залежно від використовуваної фарби підбирається певний тип «шубки» валика. Інструмент з поролоновою м’якою частиною ідеально підходить для фарбування водно-дисперсійними складами. Не варто використовувати цей інструмент для емульсійної фарби (в процесі нанесення фарба насичується повітрям, після чого лягає на стіну нерівними смугами).

Отримати рівномірно забарвлену олійними або емульсійними фарбами стіну, стелю, допоможе валик з велюрової м’якою частиною.

Також від типу поверхні, що фарбується підбирають довжину ворсу шубки валика. Для гладко оштукатурених стін ідеальний варіант. 6мм, для структурних шпалер. 15мм, для цегляних стін або блоків бетону добре підходить інструмент з ворсом не менше 19 мм.

Секрет: незалежно від того з якого матеріалу виконана м’яка частина валика, перед першим використанням інструмент обов’язково замочують на кілька годин у воді, а потім гарненько просушують.

Щоб уникнути негативних наслідків корозії сучасному водієві потрібно подбати про захист кузовний частини машини. А найкращий спосіб захисту. це його фарбування, така як на сайті http://www.77professional.ru/okraska-avtomobilya. До того ж пофарбований автомобіль. це дуже красиво і розкішно, дивіться на сайті https://laksavto.com.ua. Однак, досить часто кузов машини покривається дрібними подряпинами, причиною яких можуть бути різні фактори: невдала парковка, дорожньо-транспортна пригода, хтось зачепив. В цілому ж, час бере своє і змінює забарвлення авто під впливом миючого засобу і впливів погоди (сонце, дощ, сніг, град). Весь цей перелік неприємностей вирішується фарбуванням машини. Якщо ж Ви, звичайно, хочете отримання якісного і максимального результату, тоді краще не братися за роботу своїми руками. Для таких випадків передбачена фарбування автомобіля провідними фахівцями своєї справи з багаторічним стажем і досвідом роботи.

READ  Заміна підшипника передньої маточини ВАЗ 2112

У всі часи корозія була головним ворогом всіх автомобілістів. У зв’язку з тим, що не придумали ще спосіб і засоби від появи іржі, то краще своєчасна реакція на уникнення такої ситуації.

Професійні працівники проведуть необхідні операції, усунувши корозію і інші дефекти, до початку фарбування автомобіля.

Чому краще зупинити свій вибір на професійній фарбування авто?

Для проведення фарбування машини, бажано мати не тільки якісь знання, вміння і сили, а й творчий підхід. На початку, автомаляром підбирається потрібний колірний відтінок. Не треба переживати з приводу схожості кольору, в разі фарбування деяких деталей, наприклад, двері. Кожна машина має спеціальну бирку з номером фарби, майстер без праці отримає такий же колір. Шпаклювати і грунтувати також потрібно з особливою увагою, правильність її нанесення і шліфувальні роботи. означатимуть вдалу і рівну поверхню на кузові.

Важливе значення надається приміщення, в якому проводиться фарбування і підсушування машини. Без наявності витяжок і ізоляцій від зовнішнього середовища, кінцевий результат не порадує власника авто. З цієї причини фарбувати машину в спеціальній камері. Будь-яка, навіть невелика смітинка або волосся кинеться під час перевірки якості фарбування. Така робота буде визнана бракованою. Кращий вибір для Вас. надання цих дій майстру, який зробить фарбування високоякісно і з гарантією.

Всі знають, що саме за допомогою сайлентблоков відбувається вплив на кути розстановки коліс автомобіля. Тому дуже важливо стежити за тим, щоб вони завжди знаходилися в справному стані.

Заміна передніх сайлентблоков ВАЗ 2110 в деяких випадках просто необхідна. І варто зазначити, що заміна передніх сайлентблоков на ВАЗ 2110 спокійно може бути проведена своїми руками.

ВАЗ 2110 заміна сайлентблоков передньої підвіски

Дізнатися, чи правильно вони працюють, неважко.

Для цього необхідно звернути увагу на те:

Чи не скріпить чи гума передніх коліс під час їзди. При цьому їзда не обов’язково повинна бути на далекі відстані.

Навіть при поїздках на невеликі дистанції, скрип не повинен спостерігатися. Це не означає, що скрип буде дуже помітний. він може бути малослишімим; Чи немає на гумі якихось дефектів. Зазвичай, якщо сайлентблоки погано працюють, то на них з’являються невеликі тріщини, розриви. Відсутній чи який-небудь стукіт в передніх колесах. Справа в тому, що сайлентблоки починають погано ковзати, тому з часом їм стає все складніше крутитися, тому вони і починають видавати звуки, схожі на стук.

Примітка: тут не можна діяти за принципом лікарів: один «симптом» не може вказувати на наявність «хвороби». Навпаки, якщо помітна хоча б одна з перерахованих вище проблем, то сайлентблоки потрібно терміново міняти.

Як зробити знімач

Найбільш підходящим варіантом знімача є трехлапчатий знімач.

Для його створення необхідно мати такі матеріали:

Листовий метал товщиною 10 мм. Металевий кругляк, що володіє діаметром 30 мм. гвинт.

Заміна сайлентблоков передньої підвіски ВАЗ 2110

Виготовити знімач можна без праці, якщо дотримуватися інструкції:

Зробити малюнок лапок знімача. Їх довжина повинна складати приблизно 20 см. Нанести викрійку на листовий метал. Вирізати лапки і обробити їх наждаком. У верхній частині лапок потрібно просвердлити по 2 отвори для болтів. Далі необхідно виготовити серцевину, для якої і знадобиться заготовлений металевий кругляк. Потрібно просвердлити отвір під різьбу. Приварити по два тримачі лапок (всього 6).

Заміна сайлентблоков передньої підвіски на ВАЗ 2110

ЗАМЕНА САЙЛЕНТБЛОКОВ НА ПЕРЕДНЕЙ БАЛКИ ВАЗ 2112 СВОИМИ РУКАМИ

Остання деталь. гвинт. У верхній частині гвинта слід просвердлити наскрізь отвори. Залишилося тільки зібрати знімач. Для цього гвинт потрібно просунути в серцевину, а до неї прикріпити лапки.

Заміна сайлентблока нижнього важеля

Нижні сайлентблоки замінюються трохи важче:

Для початку потрібно зняти стабілізатор, що дозволить рухати важіль вправо і вліво. Тепер потрібно відкрутити все гайки, які тримають сайлентблок в нерухомому стані. Потрібно зняти сайлентблоки нижнього важеля. Для цього необхідно повторити всі дії, що і з сайлентблоками верхнього важеля. Тепер можна починати запресовувати нові сайлентблоки.

Примітка: фіксувати їх можна тільки в навантаженому стані автомобіля. Адже якщо зафіксувати їх на вивішеній підвісці, то незабаром вони можуть вийти з ладу.

Якісні фото, відповідне відео або інструкція допоможуть всім виконати роботи по заміні переднього сайлентблока своїми руками. Однак потрібно бути гранично акуратними, адже можна здорово нашкодити своєму авто.

Це призведе до того, що доведеться заплатити в двійні за свою скупість. Зате ціна «домашнього» ремонту нижче, ніж в автосервісі.

Де розташовані сайлентблоки на ВАЗ-2110

Основним завданням сайлентблоков є пом’якшення ударних навантажень, які передаються на кузов автомобіля з підвіски, двигуна або коробки передач.

В автомобілі ВАЗ-2110 такі шарніри встановлюються в:

 • пружних вузлах кріплення амортизатора;
 • елементах кріплення реактивних тяг;
 • верхніх важелях (іменованих в народі «шаблями»);
 • елементах кріплення стабілізатора поперечки стійкості;
 • опорах балок кріплення двигуна і коробки передач;
 • елементах штанги задньої підвіски.

Найчастіше заміни вимагає сайлентблоки передньої підвіски і гумки розтяжки (звані в народі «ромашками»), так як вони відчувають тут найбільші навантаження.

Скільки коштує?

Навіть при поточному курсі за штуку. Що стосується послуг заміни, в сервісах за цю роботу беруть від п’ятисот до тисячі рублів без обліку вартості самих витратних матеріалів.

діагностика сайленблоки

При сильно розбитих сайлентблоках колесо починає зачіпати за підкрилок.

Для того щоб перевірити стан сайленблоки передньої балки, можна піти двома шляхами:

 • Найпростіше зробити діагностику підвіски на СТО. Хоча деякі недобросовісні майстри можуть «знайти» безліч неполадок, в надії отримати більше грошей за ремонт.
 • Досвідченому водієві достатньо проїхати на машині кілька кілометрів, слухаючи, як працює передня підвіска, щоб зрозуміти, в чому проблема.

Слухаючи роботу підвіски, потрібно звертати увагу на такі нюанси:

 • Під час їзди чується характерний скрип гуми. Дані звуки можуть бути ледве чутними, але їх наявність найчастіше свідчить про знос сайленблоки. В цьому випадку автомобіль заганяється на яму, а гумові деталі перевіряються на предмет розривів або тріщин. Якщо сайленблоки з тріщиною може ще прослужити деякий час, то порвана деталь повинна бути замінена негайно.
 • У разі появи характерних металевих стукотів в районі передньої підвіски. потрібно якомога швидше гнати автомобіль на оглядову яму. Як правило, це показує на максимальний знос гумових деталей підвіски.

Замена сайлентблоков передней балки ваз 2110-12, Приора

Якщо затягнути з заміною зношених сайленблоки, може вийти з ладу передня балка, причому в ряді випадків її доведеться повністю міняти.

ВАЗ-2110, заміна сайлентблоков: підготовка і процес

Пристрій автомобіля включає в себе безліч вузлів. Важливою складовою будь-якої машини є підвіска. Саме вона відповідає за Comfort і безпеку руху автомобіля. Але якщо ви думаєте, що на м’якість підвіски впливають тільки колеса, амортизатори або пружини, ви глибоко помиляєтеся. Не варто забувати про таку складову, як сайлентблоки. Такими оснащується будь-який автомобіль, в тому числі і ВАЗ-2110. Заміна сайлентблоков. непростий процес. Однак його можна виконати своїми руками. Що ж, давайте розглянемо, як проводиться заміна сайлентблоков балки ВАЗ-2110 і що для цього потрібно.

READ  Как выбрать красивый номер на авто. Где “пруфы”?

ознаки зносу

Під час експлуатації Сайлент піддаються впливу реагентів, якими використовують на зимових дорогах, бруду і великих перепадів температур. Резинометалічний шарнір з часом втрачає свою еластичність, розтріскується і стирається.

Теоретично ресурс сайлентблоков становить 100 000 кілометрів. Однак міняти їх (ремонту вони не підлягають) доводиться значно частіше, через кожні 50 000 кілометрів пробігу.

Одними з ознак необхідності заміни сайлентблоков є:

 • поява сторонніх скрипів і стукотів в районі ходової частини автомобіля;
 • люфт важелів і коліс;
 • нерівномірний знос шин;
 • втрату стійкості автомобіля на дорозі, труднощі управління ним (автомобіль як би стає «ватним»);
 • при візуальному огляді очищених від бруду сайлентблоков виявляється тріщини і пошкодження на гумі.

Непрямим ознакою вважається порушення розвалу / сходження коліс автомобіля, якщо відомо раніше той був відрегульований.

Роль передньої підвіски

Звичайно ж, всі агрегати в автомобілі важливі, і приводять його в рух тільки в комплексі. Але темою нашої розмови стане передня балка на ВАЗ 2110. її призначення, діагностика несправностей, а також ремонт або заміна складових.

Без підвіски, власне, не було б можливості закріпити колеса. Саме вона у відповіді і за те, під яким кутом будуть розташовуватися колеса, наскільки швидко буде зношуватися гума, і жваво бігти машина.

Схема передньої підвіски ВАЗ 2110

Заміна сайлентблоков на ВАЗ-2110 своїми руками

Згодом під дією навантажень і впливом агресивного зовнішнього середовища, вони приходять в непридатність і вимагають заміни. Розглянемо, як виконується на автомобілі ВАЗ-2110 заміна сайлентблоков своїми силами, без звернення в автосервіс.

Заміна своїми руками

Навіть в умовах звичайного гаража можлива якісна заміна сайлентблоков. Для цього потрібно лише мати знімач, який можна виготовити самому, маючи найпростіший креслення. А можна позичити у друзів-автомобілістів.

Таке пристосування стане помічником при знятті, а потім. подальшої установки нових сайлентблоков. Складається він з двох трубок і шайб. Довжина лапок знімача. близько 20 см.

Деякі ж, пристосувавшись, обходяться оправкой.

Задня підвіска

Для задньої підвіски заміну сайлентблоков краще проводити, знявши балку, хоча можна це зробити і прямо на автомобілі. Установка задніх гумових втулок ідентична тій же, що і на передній балці. Випрессовкі і установку краще проводити за допомогою монтажного пристосування.

Однак, якщо його немає, тоді особливо «наполегливі» із задніх сайлентов ВАЗ 2110 вибивають, затиснувши деталь, в якій вони перебувають, в лещата. Застосовують оправлення, іноді навіть розпилюють.

Несправна задня підвіска проявляє себе появою характерного стуку ззаду. Подробиці: https://vazweb.ru/desyatka/podveska/zadnyaya-podveska.html

Обидва задніх сайлентблока орієнтують по важелю і запресовують врівень, щодо торця вушка.

Коли потрібно міняти?

Зазвичай про те, що сайлентблок вийшов з ладу, водій напевно здогадається. Якщо потрібна заміна, про це розповість дискомфорт при їзді. Відчуваються виразні «залізні» удари, шуми саме в підвісці. Але це далеко не все.

Якщо терміново не вжити заходів, то у ВАЗ 2110 будуть розбиватися кріплення і з’єднання, з’явиться люфт. Постраждають також кути розстановки коліс, що явно до добра не приведе.

Потрібно звернути увагу на деякі симптоми того, що ці гумові деталі зношені:

 • при їзді скрипить гума на колесах. Не обов’язково сильно. Навіть невеликої скрипу не повинно бути;
 • чується стукіт в області коліс. Справа тут в поганому прокручуванні руйнуються сайлентблоков;
 • у міру зношеності сайлентблок спочатку покривається тріщинами, а потім і зовсім розпадається. Тут уже не почути стукіт може тільки глухий.

Заміна своїми руками

Навіть в умовах звичайного гаража можлива якісна заміна сайлентблоков. Для цього потрібно лише мати знімач, який можна виготовити самому, маючи найпростіший креслення. А можна позичити у друзів-автомобілістів.

Таке пристосування стане помічником при знятті, а потім. подальшої установки нових сайлентблоков. Складається він з двох трубок і шайб. Довжина лапок знімача. близько 20 см.

Деякі ж, пристосувавшись, обходяться оправкой.

Передня підвіска

Для передньої підвіски передбачені сайлентблоки: передній балки, верхнього, нижнього важеля.

Заміна для деталей переднього верхнього важеля ВАЗ 2110 відбувається таким чином:

 • Потрібно піддомкратити і зафіксувати машину;
 • Переднє колесо зняти;
 • Відкрутити і вибити опору. Для цього молотком ударяють по сошки, вивернувши колесо;
 • Після того, як опора вибита, стає можливим зняття верхнього переднього важеля. Для цього збоку викручують довгий болт. Заодно дивляться осьової люфт. Якщо він відчутний, може бути виправдана заміна;
 • Вийняти сайлент досить просто за допомогою зубила і молотка. Головне при цьому точно розрахувати удар, щоб обійтися без пошкоджень інших деталей. Іноді дуже «наполегливі» сайлентблоки доводиться висвердлюють, а вже потім вибивати;
 • Запресувати новий сайлентблок можна, вдавлюючи його за допомогою меншою втулки в гніздо, поки він там надійно не сяде.

Заміна сайлентблоков передніх нижніх важелів ВАЗ 2110. більш важке завдання, щоб її виконати, знадобиться:

 • Зняти стабілізатор, щоб з’явилася можливість пересування важеля;
 • Відкрутити гайки, які утримують Сайлент;
 • Зняти гумові втулки (так само, як у випадку з верхнім важелем);
 • Запресувати нові, а потім обов’язково зафіксувати їх в навантаженому стані ВАЗ 2110.

Причини заміни і самостійна установка сайлентблоков ВАЗ 2110

Досвідчені автовласники, звичайно ж знають, що саме сайлентблоки на ВАЗ 2110 впливають на кути розстановки коліс. А для новачків автолюбителів це, може, і новина, зате підштовхує до думки, що за станом цих деталей потрібно стежити.

Комплект сайлентблоков і втулок. Артикул 17-21-004

Заміна передніх сайлентблоков на ВАЗ 2110 своїми руками

Як відомо багатьом автовласникам, сайлентблоки безпосередньо впливають на кути розстановки коліс. Отже, новачкові потрібно розуміти, наскільки важливо стежити за стан даних елементів. Виконується заміна сайлентблоков передніх важелів ВАЗ 2110 досить просто, але деякі особливості ремонту ми вам сьогодні розкриємо.

Сайлентблок переднього верхнього важеля

розбитий

Відразу відзначимо, що працювати з ним простіше, ніж з другим елементом. Вся процедура включає в себе виконання декількох послідовних операцій.

 • Підніміть автомобіль на домкрат і зафіксуйте в нерухомому положенні. Увімкніть ручник, поставте під колеса стопори.
 • Зніміть переднє колесо.
 • Відкрутіть і зніміть опору. Щоб зробити це, колесо буде потрібно вивернути і вдарити по сошці молотком. Краще це робити через якусь вставку.
 • Вибивши опору, ви зможете без серйозних проблем демонтувати верхній передній важіль.
 • Збоку розташовується болт, він досить довгий. Викриття його. Огляньте осьової люфт. Найімовірніше, він досить серйозний і легко відчувається при перевірці. Отже, ви абсолютно правильно вирішили міняти сайлентблоки.
 • Витягти сайлентблок можна молотком і зубилом. Тільки не наносите занадто сильного удару, інакше ви пошкодите інші елементи підвіски.
 • У деяких випадках сайлентблок сидить дуже міцно, тому без дрилі і його свердління не обійтися. Зробивши отвори, можна спокійно зняти елемент.
 • Тепер меншою втулкою вдавлюють новий сайлентблок на місце. Деталь повинна міцно і надійно сісти в гніздо.

Про осьової люфт слід також поговорити. Щоб його усунути, можна піти двома шляхами:

 • Перший. замінити повністю стовп. Варіант так собі, оскільки його вартість дуже висока, але якість досить низька;
 • Другий. закрутити з бічних сторін пару шайб. Вони не дозволять кріпильному болта бовтатися.

Мінус другого варіанту полягає в тому, що установка шайб іноді призводить до ситуації, коли сайлентблок не поміщається на важіль. Тому доводиться його зменшувати за допомогою ножівки. На жаль, це призводить до скорочення терміну експлуатації сайлентблока.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS