Заміна сайлентблока заднього поздовжнього важеля Lancer 9

Сайлентблок задньої підвіски Mitsubishi Lancer 9

На жаль, у Mitsubishi Lancer 9 в задній підвісці в оригіналі не всі сайлентблоки змінні, деякі з них пропонуються тільки в зборі з важелями (в оігіналі, тобто поміняти їх окремо ви зможете тільки використовую запчастини неоригінальних виробників).

сайлентблока, поздовжнього, важеля, lancer

Тут я дам оригінальні номери сайлентів, які можна змінити в оригіналі:

1) 41399B 41399C – Сайлентблоки заднього нижнього поперечного важеля задньої підвіски (їх 4 шт) оригінальний номер: MN100110

2) 41387 – Великий сайлентблок передній важеля поздовжнього задньої підвіски (оригінал): 4120A001

Випресуйте знімачом зовнішній сай-стрічка з вуха важеля.

Аналогічно випресуйте внутрішній сайлентблок важеля.

Зняття та встановлення поздовжнього важеля

Замена сайлентблока переднего рычага Лансер 9

Зніміть колесо з відповідного боку.

Роз’єднайте колодку джгута проводів датчика частоти обертання колеса (див. «Заміна датчиків частоти обертання коліс», стор. 182).

Зніміть з важеля супорт заднього гальмівного механізму (див. «Заміна супорта заднього гальмівного механізму», с. 179).

4 та задні гальмівні шланги (див. «Заміна гальмівних шлангів», с. 174).

Зніміть гальмівний диск і витягніть з важеля трос приводу гальма стоянки (див. «Заміна тросів приводу гальма стоянки», с. 181).

Зніміть з поздовжнього важеля верхній поперечний важіль (див. «Зняття, встановлення верхнього поперечного важеля та його ремонт», с. 158).

Встановіть під важіль опору, від’єднайте від нижнього поперечного важеля телескопічну стійку і зніміть з поздовжнього важеля нижній поперечний важіль (див. «Зняття, встановлення нижнього поперечного важеля та його ремонт», с. 159).

Викрутіть болт кріплення поздовжнього важеля до кронштейна на кузові.

12 і зніміть поздовжній важіль у зборі зі маточкою заднього колеса.

За потреби зніміть маточину з важеля, відвернувши гайку її кріплення. Ступиця виконана як нерозбірний вузол разом із підшипником, тому при пошкодженні підшипника її треба замінювати у зборі з ним.

Встановіть поздовжній важіль у порядку, зворотному зняттю. Остаточну затяжку вузлів кріплень важеля проводьте на автомобілі, що стоїть на землі.

Перевірка та заміна деталей стабілізатора поперечної стійкості задньої підвіски _

Для зняття стійок стабілізатора поперечної стійкості задньої підвіски вам знадобляться: шестигранник “на 5”, ключ “на 14”, торцева головка “на 14”.

Утримуючи ключем стійку стабілізатора від провертання, іншим ключем відверніть гайку кріплення стійки до нижнього важеля.

2 зніміть шайбу та гумометалевий шарнір.

Притримуючи шарнір стійки від провертання, відверніть гайку його кріплення до штанги стабілізатора.

Акуратно затисніть стійку в лещата, нагвинтіть до упору гайку кріплення пальця і ​​перевірте динамометричним ключем момент провертання пальця шарніра навколо осі. Момент має бути 0,5-1,5 Н«м. Якщо він не відповідає вказаному значенню, замініть стійку.

Встановіть стійку стабілізатора у зворотному порядку, затягніть гайку кріплення шарніра моментом (39±5) Н-м, розмір А виступаючого кінця різьбової частини штанги стабілізатора повинен дорівнювати 6

Mitsubishi Lancer. одна з найстаріших серед нині популярних лінійок легковиків. Подумати тільки, але автомобілі під цією назвою випускаються з 1973 року і досі затребувані в усьому світі. Найбільш успішним представником серії вважається дев’ятий Lancer, що з’явився на початку 21-го століття.

READ  Як затискати Accord g на укулеле

Відмінний функціонал моделі поряд з її невисокою вартістю та найвищим рівнем надійності підкупили багатьох любителів японських машин. Незважаючи на всі переваги Mitsubishi Lancer 9, він насамперед автомобіль і поломки у нього є нормою.

Сьогодні наш ресурс вирішив висвітлити особливості ремонту важелів та сайлентблоків моделі. Про їх пристрій, придбання та нюанси заміни на Mitsubishi Lancer 9 можна почитати нижче.

Вибір нових деталей

Оригінальні сайлентблоки для Mitsubishi Lancer 9-го покоління можна придбати лише разом із аналогічними важелями. Окремими партіями шарніри японцями не випускаються. На ринку автомобільних запчастин є безліч хороших аналогів заводських сайлентблоків для моделі. Найбільшою популярністю користуються деталі:

 • бельгійської компанії «SIDEM»;
 • німецького виробництва від MEYLE чи SWAG;
 • від італійців в особі компанії «JAPANPARTS».

Щодо важелів для моделі Mitsubishi, то тут все простіше. Придбати можна як оригінальні деталі підвіски, так і пристойні копії. Власники Lancer 9 віддають перевагу:

 • оригінальним важелям від японців (артикули: MN101444, MN101444, MR519134, MR519133, MR403420);
 • реплікам від компаній «Febest», «SH» та «Akitaka» (артикули слід уточнювати у продавця безпосередньо при покупці).

Коштують важелі в межах 2000-7000 рублів за одну деталь. Природно, оригінальні запчастини на 15-40 відсотків дорожчі за копії.

Рекомендуємо купувати тільки нові важелі і сайлентблоки для Lancer 9. У покупці підтриманих деталей для підвіски нічого хорошого немає. По суті, подібна економія буде безглуздою і лише ненадовго дасть автомобілю нормально попрацювати.

Пару слів про важелі та сайлентблоки 9-ого Лансера

Підвіска сучасного автомобіля є досить складною конструкцією, що забезпечує комфортний і безпечний рух. “Шасі” Mitsubishi Lancer 9. не виняток, тому знайти в ньому можна величезну кількість складових. Відносно невеликий ресурс через специфіку своєї роботи мають важелі і сайлентблоки, що розглядаються сьогодні.

Важелева конструкція в підвісці 9-го Лансера забезпечує стабільну роботу коліс за рахунок з’єднання з кульовими опорами, а також бере активну участь у з’єднанні кузова моделі та її «ходової». Сайлентблоки встановлені в місцях з’єднання важелів з іншими елементами автомобіля і суттєво продовжують термін їхньої служби. Пояснюється це тим, що саме гумометалеві шарніри приймають на себе більшу частину ударів під час руху машини, виключають ризики підвищеного тертя деталей підвіски та усувають зайві вібрації.

Заміна сайлентблоків на Mitsubishi Lancer 9 потрібно помітно частіше, ніж ремонт тих самих важелів. Сполучні шарніри живуть від 30 до 120 000 кілометрів пробігу. Важелі можуть поламатися, деформуватися в будь-який момент, але зазвичай без проблем проходять 150-220 000 кілометражу.

Визначити необхідність такого ремонту важільно-шарнірного механізму нескладно. Зазвичай вистачає:

 • Аналіз поведінки машини під час руху. Якщо з сайлентблоками чи важелями щось сталося, з боку підвіски спостерігатиметься неправильна робота та сторонні звуки.
 • Огляд ходової частини. Мабуть, розповідати про виразність деформації чи руйнування вузлів нема чого. Вона, як кажуть, буде на обличчя.

Замена сайлентблока в Mitsubishi Lancer 9

Ремонт поздовжнього, заднього, нижнього, переднього чи будь-якого іншого важеля, а також їх сайлентблоків – явище нерідке на всіх автомобілях. Власники 9-го Лансера періодично стикаються з ним, тому дивуватися необхідності заміни вузлів, що розглядаються, не варто. По суті вони є розхідниками за рахунок свого обмеженого ресурсу.

READ  Заміна масла в КПП Chevrolet Niva

Заміна важелів та шарнірів

Заміни важелів і сайлентблок зазвичай є невіддільними один від одного процедурами. Якщо при зносі шарнірів важільні механізми можна іноді залишити, то при заміні останніх оновити доведеться і сайлентблоки.

Сам же порядок заміни деталей відносно нескладний та здійснимо своїми руками в межах звичайного гаража. Що передній важіль, то задній, що нижній, що будь-який інший на 9-му Лансері змінюються в дуже схожому режимі, тому розглянемо процедуру ремонту узагальнено.

У випадку для приведення «важільно-шарнірної» частини підвіски в порядок потрібно:

 • Підготувати базовий набір ключів, головок, молоток чи спеціальний знімач для кульових опор. Ідеально, якщо в користуванні будуть підйомник, яма або естакада, але за їх відсутності можна обійтися звичайним домкратом. Доведеться трохи помучитися, проте ремонт провести вдасться.
 • Поставити машину над ямою, загнати на естакаду, підйомник, ну або просто піддомкратити і зафіксувати з необхідного боку.
 • Демонтувати те колесо, в районі якого проводитимуться ремонтні роботи із заміни важеля та його сайлентблоків.
 • Відкрутити кріплення маточини, відвести її вбік (цифра «1» на фото, 2 вказує на кульову важіль, що нас цікавить).
 • Відкрутити підвіски, що заважають доступу до важеля і кульовий елементи (3 – гальмівний супорт, 4 – шланги, 5 – тросики).
 • Провести якісну фіксацію автомобіля, відкрутити кріплення шарнірно-важільного механізму, зняти кульову і сам важіль (доведеться попрацювати, акуратно обстукати всі вузли).
 • Після проведення необхідних маніпуляцій із заміни деталей та їх мастилі залишається лише зібрати підвіску у зворотному описаному вище порядку.

Незважаючи на те, що розглянутий алгоритм ремонту гранично узагальнений, він повністю відображає проведення заміни важелів та сайлентблоків на 9 Лансері. Дотримуючись усіх зазначених положень, здійснити ремонт можна власноруч навіть без великого досвіду у цьому шляху.

Мабуть, на цьому найважливіші положення сьогоднішньої статті добігли кінця. Сподіваємося, представлений матеріал був корисним та допоміг кожному читачеві нашого ресурсу. Удачі в ремонті та на дорогах!

Заміна сайлентблоків без зняття задніх поздовжніх важелів

Зима та погані дороги наклали свій відбиток. Хоча ми знаходимося в центрі Європи 21 століття, наші дороги часто мало чим відрізняються від середньовічних. Архангельська область одна з тих областей, де поняття “дорога” означає напрям з ям і вибоїн, по якому рекомендується їздити автомобілю. Влада наша не дуже поспішає цю проблему вирішувати, принаймні в загальнодержавному масштабі. У той же час такий стан доріг боляче відбивається на гаманцях простих автолюбителів і є Клондайком для сервісменів. Ось, і в черговий раз навесні більша частина підвіски вимагає перебирання. Плюсом до цього — відірвані кріплення бамперів, невеликі ділянки з корозією на крилах, ще відвалилося одне із кріплень глушника та загнутий захист двигуна тощо. При детальному огляді підвіски перераховувати можна довго. Було прийнято рішення починати ремонт із сайлентблоків, оскільки з’явилася можливість загнати Lancer на підйомник. Сервісам не довіряю з того моменту, як перший рік експлуатації лансера, згорнули датчки ABS і акуратно заховали за кожух, викрутивши лампочку з приладки. Влітку тоді не одразу помітив, а потім розбиратися було вже пізно. Тому своїм авто з того часу завжди займаюся сам, або разом із добрим знайомим у його сервісі. Ось і цього разу загнали тачку до нього. Поздовжні сайленти були в жалюгідному стані.

READ  Заміна повітряного фільтра Lancer 9

Гума вивалилася із корпусу. Такі ситуації часто бувають через масло, що потрапило на гуму при монтажі.

сайлентблока, поздовжнього, важеля, lancer

Для відкручування болта нам знадобиться головка на “17”. Для зняття сайлентблока користувалися пневматичним зубилом. Якщо такого немає, можна використовувати звичайне зубило і молоток, гемору більше, але результат такий самий. Відгинаємо важіль.

Ось, що сам процес випресовування.

Для встановлення сайлента поверхню важеля змащуємо олією, так само змащуємо саму обойму. Можна трохи підточити край. Намагаємося, щоб масло на гуму не потрапило. Гума не маслостійка і масло сприятиме відшарування гуми від металу.

Оригінальні сайлентблоки досить дорогі. Гарний аналог фірми RBI (артикул M25CS30B). 630руб. Власне, які й випресовував. Проходили вони трохи більше 3-х років у мене, що для аналога дуже навіть непогано.

Далі… Процес запресування. За допомогою проставки, підібраної під діаметр сайлента, та молотка акуратно забиваємо до зазначеної на обоймі посадкової відстані.

Інструмент

Якщо докласти трохи більше зусиль, можна впоратися зі звичайним домкратом.

Заміну сайлентблока можна зробити і без ями, але якщо гайки «не підуть», то обрізати болти болгаркою буде дуже незручно.

Діагностика

При попаданні на купину, при різкому гальмуванні та вібрації гумометалеві деталі беруть удар на себе.

Поздовжній важіль задньої підвіски з’єднує маточину колеса з кронштейном на кузові.

Щоб визначити необхідність заміни поздовжнього сайлентблока необхідно:

 • Проаналізуйте сторонні шуми в автомобілі під час руху. При зносі гумометалевої деталі, з боку підвіски буде чути стуки.
 • Оглянути підвіску, хитаючи її деталі. При огляді стукіт виявиться відразу.

Алгоритм

 • Встановити автомобіль на естакаду або підняти за допомогою домкрата. Добре закріпити його з потрібного боку.
 • Зняти колесо з того боку, з якого проводитиметься заміна.
 • Роз’єднати із джгута проводу датчика, який відповідає за швидкість обертання коліс.

Роз’єднуємо колодку джгута проводів датчика.

Відвертаємо болт кріплення троса до важеля.

Відвертаємо гайку стійки стабілізатора та знімаємо гумометалевий шарнір.

Відвертаємо гайку кріплення нижнього поперечного важеля.

При хорошому обладнанні та зручності замінити сайлентблок поздовжнього важеля можна без зняття важеля з автомобіля.

Змінюємо сайлентблок поздовжнього заднього важеля на Mitsubishi Lancer 9

При появі сторонніх стуків або шумів у підвісці необхідно терміново зробити діагностику.

Власники автомобілів досить часто стикаються із заміною сайлентблоків поздовжнього важеля задньої підвіски. Так як сам важіль може прослужити 200 тис. км. пробігу і більше, а сайлентблоки зазвичай ходять не більше 100 тис. км.

Заміна сайлентбла

Заміна важеля та гумометалевої деталі проводиться схожим способом. Якщо важіль не деформований і на ньому немає тріщин – міняти потрібно тільки сайлентблок.

Сайлентблок являє собою гумометалевий шарнір, запресований в отвір важеля.

Процес заміни деталей ходової частини не є складним. З ремонтом може впоратися кожен самостійно в домашніх умовах.

Артикул

Сайлентблоки поздовжнього важеля окремо оригінальною запчастиною раніше не випускалися. Вони йшли лише разом із оригінальними важелями. MR519127 зараз цей артикул позиціонується як оригінал. Можна знайти дешевше аналоги, вони нижче.

Артикул оригінальних деталей задньої підвіски Mitsubishi Lancer 9.

Артикули сайлентблока заднього поздовжнього важеля, які часто використовуються: