Для зняття натяжного ролика ременя відвертаємо болт його кріплення.

Після зняття ременя приводу ГРМ не можна провертати колінчастий і розподільний вали, щоб уникнути утикання поршнів у клапани.

Натягуємо ремінь, повертаючи натяжний ролик ременя проти годинникової стрілки.

Перед відвертанням болта кріплення шківа приводу генератора.

Ролик повинен обертатися безшумно, рівномірно та без заїдань. В іншому випадку ролик необхідно замінити. Встановлюємо натяжний ролик на місце, не затягуючи болт його кріплення. Для різних модифікацій двигуна в головці блоку циліндрів виконані два різьбові отвори під болт кріплення натяжного ролика.

Для оцінки стану підшипника натяжного ролика.

При цьому натяжний ролик повернеться і натяг ременя ослабне. Знімаємо ремінь приводу ГРМ зі шківів колінчастого та розподільчого валів.

Перевірка стану та натяжки

Як уже зазначено, щоб обрив ременя не призвів до серйозних проблем, періодично необхідно перевіряти його стан і натяжку.

Перевірка стану ременя виконується досить просто і можна її зробити самому.

Для цього необхідно відкрутити та зняти захисні кришки приводу, видомкратити переднє праве колесо, увімкнути підвищену передачу та покрутити колесо.

Включена передача забезпечить через КПП обертання колінчастого валу та приводу ГРМ.

При обертанні необхідно уважно оглянути ремінь. Якщо на ньому помічені якісь дефекти або сліди зношування – вирвані зуби, відшарування гуми від ниток, тріщини, значні потертості, то ремінь необхідно міняти незалежно від пробігу.

Додатково під час перевірки стану приводу слід оцінити та його натяжку.

Хоч на Granta і застосовується ролик з автоматичною натяжкою, але сподіватися на те, що він працює нормально не можна і краще все ж таки перевірити натяжку, тим більше виконується вона дуже просто.

Ремінь необхідно взяти двома пальцями посередині ділянки, протилежної натяжному ролику, тобто на прольоті між шківами валів і повернути його за годинниковою стрілкою.

ременя, lada, granta

При цьому навіть якщо при значному зусиллі його неможливо скрутити на кут більше 90 град, то ремінь натягнутий нормально. Якщо ж він скручується на більший кут, необхідно відрегулювати його натяжку.

Що знадобиться для заміни ременя

Далі розглянемо, як проводиться заміна приводу ГРМ на автомобілі LADA Granta. Повну послідовність робіт буде описано для 8-клапанного мотора. Для 16-клапанного двигуна вкажемо лише нюанси.

Отже, для виконання робіт буде потрібний такий інструмент, пристосування:

 • Набір ріжкових та накидних ключів найпоширеніших розмірів;
 • Набір шестигранників;
 • Потужна викрутка чи монтажна лопатка, монтування;
 • Спеціальний ключ для натяжки натяжного ролика або принаймні круглогубці для зняття стопорних кілець;
 • Маркер;
 • Ветоші.

Природно, знадобиться новий ремінь відповідного розміру, а також новий натяжний ролик, оскільки він підлягає заміні разом із ременем. Підготувавши все це можна приступати до розбирання.

Конструктивні особливості приводу різних двигунів

Щоб зрозуміти, як виконуються роботи з приводом ГРМ, розглянемо спочатку його конструкцію.

Отже, привод газорозподільного механізму здійснюється від колінчастого валу. При цьому фази газорозподілу в циліндрах двигуна мають 4 цикли і виконуються вони за два повні обороти колінчастого валу.

Але 2 з цих циклів відбуваються при закритих клапанах, тому розподільний вал повинен за всі 4 цикли забезпечити тільки разове закриття та відкриття клапанів.

Тому за два обороти колінчастого валу здійснюється лише один оборот розподільного валу. Причому досягається це досить просто – за рахунок різного діаметра приводних зубчастих шківів.

Ремінь має зубчасту робочу поверхню, що виключає його прослизання на шківах. Крім передачі зусилля від колінчастого валу ремінь виконує ще одну функцію. надає руху помпу системи охолодження.

При цьому привід повинен бути натягнутим, щоб виключити перескакування зубів на шківах, тому в його конструкцію включений натяжний ролик.

Це і вся конструкція приводу, тобто включає в себе всього лише два зубчасті шківи (колінчастого і розподільного валів), шестерню помпи, натяжний ролик і сам ремінь.

Все це знаходиться збоку двигуна, а не всередині. Але щоб унеможливити попадання бруду та технічних рідин, які можуть завдати шкоди ременю, всі елементи прикриті захисними щитками.

READ  Ford Focus 1 заміна радіатора грубки

Але це описано конструкцію газорозподільного механізму на 8 клапанів, для приводу якого використовується лише один розподільчий вал.

Але деякі моделі LADA Granta укомплектовуються двигунами з 16-клапанним розподільчим механізмом та двома розподільними валами. Але через це конструкція приводу не сильно змінюється.

На відміну від 8-клапанного, є не один, а розподільних валів і відповідно – два зубчасті шківи, ​​а також у конструкцію доданий ще один ролик – обвідний, він же опорний. На цьому всі відмінності закінчилися.

Заміна ременя ГРМ LADA Granta

Починаючи з моделі ВАЗ-2108, Волзький автомобільний завод перейшов на використання ременного приводу газорозподільного механізму, і продовжує його використовувати і на сучасних моделях, включаючи LADA Granta.

Такий тип приводу має ряд переваг перед ланцюговим, серед яких:

 • відсутність потреби в мастилі, через що є можливість у виносі приводу ГРМ на зовнішню сторону двигуна;
 • безшумність роботи та більш простий процес заміни.

Але й ремінь значно менше, ніж ланцюг. Тому основою для тривалої та безпроблемної роботи силової установки є своєчасна перевірка стану ременя та його заміна.

Складання, перевірка

Складання приводу виконується у зворотній послідовності, але з дотриманням певних нюансів. Спочатку ставимо на місце натяжний ролик і наживляємо болт його кріплення, але не затягуємо.

У 16-клапанному двигуні перед надяганням ременя ставимо на місце обидва ролики, але на відміну від натяжного обвідного можна відразу затягувати.

Ремінь одягається знизу вгору. Тобто, спочатку зубці ременя встановлюються на зубчастий шків колінчастого валу, потім він накидається на помпу, потім заводиться за ролики, і тільки потім надівається на шків розподільного валу.

Після встановлення ременя виконується його натяжка. Для цього спеціальний ключ або круглогубці встановлюються у спеціальні отвори у зовнішній обоймі натяжного ролика, після чого вона провертається за годинниковою стрілкою до поєднання вирізу на цій обоймі з прямокутною вибіркою на внутрішній втулці.

Утримуючи в такому положенні ролик, затягується болт його кріплення.

Закінчивши із затяжкою, встановлюємо на місце нижню захисну кришку, шайбу та шків приводу генератора. Після цього перевіряємо правильність виконання робіт.

Щоб це зробити спочатку перевіряємо збіг всіх міток, потім провертаємо колінчастий вал на кілька обертів, після чого знову поєднуємо всі мітки. Якщо вони сходяться – робота із заміни виконана правильно і можна проводити складання далі. Тут зазначимо, що допускається невелике відхилення на будь-яких мітках, але не більше ніж на пару міліметрів.

При перевірці збігу міток на 16-клапанному моторі цій дії потрібно приділити більше уваги, оскільки розподільних валів – два, і розбіжність міток на якомусь з них може призвести до значних перебоїв у роботі мотора.

І тільки після такої перевірки все збирається далі. встановлюється привід генератора, верхня захисна кришка, проводка датчика положення колінчастого валу.

Особливості розбирання 16-клапанного двигуна

Що стосується 16-клапанного двигуна, то послідовно розбирання повністю ідентична описаній, за винятком одного моменту. установки міток. Оскільки у цього двигуна використовується два розподільні вали, то мітки необхідно поєднувати на обох, при цьому не варто забувати і про позначки на маховику.

Також під час розбирання доведеться окрім натяжного ролика демонтувати і обвідний, оскільки він теж підлягає заміні.

Після зняття ременя слід перевірити люфт підшипників на помпі. Якщо він значний, краще відразу замінити її. В іншому випадку можливий швидкий її вихід з ладу після заміни ременя і необхідність повторного розбирання приводу, оскільки помпа змінюється тільки після демонтажу приводу.

Зазначимо, що після зняття ременя важливо стежити за тим, щоб випадково не провернути один із валів під час встановлення нового.

Періодичність заміни

У техдокументації виробника вказується, що на LADA Granta ремінь ГРМ підлягає обов’язковій заміні кожні 60 тис. км.

Але тут варто зазначити, що це граничне значення і краще провести заміну до досягнення такого пробігу, орієнтовно – на 50 тис. км, але трапляються випадки, коли привід вимагає заміни на 40, а то й 30 тис. км, все залежить від якості ременя та його робочих умов.

У будь-якому випадку краще періодично перевіряти стан приводу (рекомендується кожні 15 тис. км) та при виявленні слідів зносу, відразу ж його замінювати.

Якщо цього не зробити, то можливий його обрив, що загрожує серйозними наслідками – поршні двигуна зіткнутися з відкритими клапанами, призвівши до їх пошкодження та подальшого дорогого ремонту.

LADA Granta: ремінь ГРМ та його заміна

ГРМ. один з важливих механізмів у пристрої двигуна автомобіля, що керує фазами газорозподілу ДВС. При цьому на багатьох авто зв’язок ГРМ з колінчастим валом здійснюється за допомогою ременя ГРМ, зовні дуже схожого на ремінь генератора.

READ  Як дізнатися температуру двигуна на Granta

Кільцеподібна деталь, що має внутрішню зубчасту поверхню, виготовлена ​​з щільної гуми. Оскільки ремінь ГРМ є сполучною ланкою між колінчастим валом ДВС і розподільним валом, вихід його з ладу може спричинити серйозні поломки і стати причиною дорогого ремонту.

З цієї причини необхідно стежити за станом ременя та своєчасно проводити його заміну (як за регламентом, так раніше за наявності ознак зношування). Далі ми розглянемо, коли необхідно проводити заміну ременя ГРМ, а також як його замінити на прикладі автомобіля LADA Granta 8 клапанів.

Ремінь ГРМ LADA Granta: загальні характеристики та неполадки

Ремінь ГРМ на Granta є кільцеподібним виріб зі спеціальними зубами, кількість яких суворо визначена. Виріб з гумовою основою, армованою за допомогою капронових ниток, забезпечує передачу моменту, що крутить, від шестерні колінвала до розподільного валу.

Якщо розглядати модель LADA Granta, ремінь ГРМ Granta дуже важливий для роботи ДВЗ на даному автомобілі, оскільки забезпечує безперебійний цикл роботи впускних та випускних клапанів. У разі збоїв чи несправностей весь цикл порушується.

Основні несправності, пов’язані з ременем ГРМ:

 • Ремінь ГРМ LADA Granta 8 клапанів при обриві стане причиною зупинки ДВЗ автомобіля, але при цьому не призведе до пошкодження клапанів і поршнів (на 8-ти клапанних ДВЗ Granta 11183 перших поколінь конструкція дозволяє поршням і клапанам не вдарятися при обриві ременя). Однак інші мотори на даній моделі (наприклад, 11186) похвалитися цим вже не можуть і гніт клапана.
 • Ремінь ГРМ Granta 8-ти клапанна, а також на інших модифікаціях, у разі попадання на поверхню олії та інших робочих рідин, починає прослизати. Те саме відбудеться при поганому натягу ременя. В результаті відбувається зміщення фаз і кута повороту розподільного валу, що призводить до порушення роботи ДВЗ, виникає перегрів, падає потужність і т.д.

Заміна ременя ГРМ LADA Granta 8 клапанів

Перевірку стану та заміну ременя ГРМ Granta за наявності навичок та необхідних інструментів можна провести самостійно в умовах звичайного гаража. Заміна ГРМ Granta 8 клапанна включає: підготовку автомобіля до ремонтних робіт, демонтаж ременя, встановлення міток, монтаж нового ременя, ролика при необхідності і т.д.

Сама заміна ременя ГРМ на Granta передбачає наявність певних інструментів:

 • гайкові ключі;
 • монтування;
 • голівки з подовжувачем;
 • спеціальний інструмент регулювання ролика;
 • ролик ГРМ Granta в комплекті з ременем ГРМ.

Щодо етапів виконання робіт, заміна ГРМ Granta виконується в наступному порядку:

✌������#Лада #гранта 8 клапанная замена ремня #ГРМ #замена водяного насоса ( #помпы )

 • встановити автомобіль на рівній поверхні, увімкнувши важіль перемикання швидкостей у нейтральне положення;
 • ключем на “10” від’єднати клеми АКБ автомобіля;
 • піднявши автомобіль на домкрат, знімаємо праве переднє колесо та захист, звільняючи доступ до двигуна;
 • далі потрібно демонтувати захисну кришку, що складається з двох частин (шестигранним ключем на «5» відкрутити чотири кріпильні болти верхньої та нижньої частин);
 • від’єднати колодку від роз’єму датчика і вийняти з гнізда кришки масляного насоса датчик положення колінчастого валу (головкою на «10» відкрутити болт кріплення датчика);
 • встановивши поршень 1-го циліндра в положення верхньої мертвої точки такту стиснення, головкою на «17» повернути колінчастий вал за годинниковою стрілкою за болт кріплення шківа приводу генератора до моменту збігу мітки на зубчастому шківі розподільчого валу з міткою на внутрішній поверхні дахів;
 • вийняти гумову заглушку оглядового лючка у верхній частині картера зчеплення, проконтролювати збіг спеціального виступу на маховику ДВЗ з міткою розподільчого валу;
 • вставити через оглядовий лючок у картері зчеплення викрутку між зубами маховика та зафіксувати колінвал від провертань;
 • головкою на «17» відкрутити болт шківа приводу генератора і демонтувати його з шайбою;
 • шестигранником на «5» відкрутити три кріпильні гвинти передньої нижньої кришки приводу ГРМ, зняти кришку;

Що в результаті

Як видно, ремінь ГРМ є важливим елементом і потребує постійного контролю. З огляду на те, що огляд стану ременя ГРМ утруднений (потрібне часткове розбирання авто), рекомендується звертати увагу працювати ДВЗ, виявляти сторонні шуми, і навіть звертати увагу до терміни планової заміни ременя ГРМ.

Також додамо, що заміна ГРМ Granta передбачає не лише заміну ременя, а й заміну помпи, натяжного ролика за регламентом. Все це включено до переліку робіт, що проводяться в рамках планових ТО автомобіля. При цьому самостійна заміна ременя цілком може бути виконана своїми руками і дозволяє заощадити кошти.

Різновиди КПП LADA Granta: механічна, автоматична та роботизована. Плюси та мінуси, яку коробку передач Lada Granta краще вибрати, поради.

READ  Встановлення багажника на дах LADA Kalina

Вибір трансмісійної олії для КПП LADA Granta: механічна, автоматична та роботизована коробка передач Lada Granta. Рекомендації.

LADA Granta з двигуном 8 клапанів: характеристики двигуна ВАЗ 21116, його особливості, плюси та мінуси. Обслуговування, надійність, ресурс двигуна.

Lada Granta з автоматичною коробкою передач: яка АКПП стоїть на Граната, надійність коробки, особливості, переваги та недоліки.

Заміна трансмісійної олії в коробці Lada Granta. Коли міняти олію, як поміняти олію в МКПП LADA Granta своїми руками. Рекомендації.

Перевірка олії в коробці передач LADA Granta: як перевірити рівень олії в АКПП Lada Granta, перевірка олії в МКПП Granta. Долив масла, рекомендації.

Виставляємо верхню мертву точку

За болт шківа колінвала, обов’язково за годинниковою стрілкою, провертаємо його до збігу міток на зірочці розподільного валу і кожусі (головка на 17 з подовжувачем). Це буде верхня мертва точка (ВМТ).

Шків коленвалу. Мітки на розподільному валі.

Стопоримо колінвал, включаємо п’яту передачу і вставляємо викрутку у вентиляційний канал гальмівного диска нижче за супорт. Відкручуємо болт шківа колінвала та знімаємо шків. Відкручуємо кріплення нижньої кришки ременя ГРМ (шестигранник на 5).

Нижня кришка.

На зірочці колінвала мітка повинна стати на проти відливу на масляному насосі.

Мітки на колінвалі.

Відкручуємо кріплення натяжного ролика та знімаємо його разом із ременем ГРМ.

Якщо ви не змінюєте помпу, то переходьте відразу до встановлення нового ременя. Але ми рекомендуємо міняти помпу разом із ременем.

Найпростіша заміна ременя ГРМ, ролика та помпи на Ладі Granta з двигуном 87 к.с.

Сьогодні до нас приїхав наш старий клієнт на своїй білій Ладі Granta, заміна ременя ГРМ, ролика та помпи на місці з антифризом. Із заводу на цьому моторі встановлюється ремінь ГРМ фірми Gates із заявленим ресурсом 75 тисяч кілометрів, але міняємо на 60 про всяк випадок.

Важливо! При обриві ременя ГРМ цьому двигуні гне всі клапана. Це справедливо для всіх двигунів випуску до 2019 року.

Нещодавно я прочитав, що з 2019 року на цьому двигуні стали ставити безвтикові поршні, як приїде свіжа Granta обов’язково подивимось ендоскопом.

 • Необхідний інструмент
 • Підготовчі операції
 • Виставляємо верхню мертву точку
 • Заміна помпи
 • Встановлення нового ременя ГРМ
 • Відео про заміну ременя ГРМ, роликів та помпи на Granta

Заміна помпи

Демонтуємо зірочку розподільного валу (головка на 17).

Кріплення зірочки распредвала.

Далі кожух ременя ГРМ (гайка та болти на 10).

Кожух.

Помпа кріпиться трьома болтами (шестигранник на 5).

Кріплення помпи.

Перед встановленням нової помпи змастіть прокладку тонким шаром герметика. Встановіть на місце кожух і зірочку розподільного валу.

Підготовчі операції

Цю процедуру можна провести навіть у польових умовах, яма а тим більше підйомник нам не потрібно. Час заміни 30 хвилин, без урахування часу остигання двигуна.

Якщо ви змінюєте з ременем і помпу, необхідно злити антифриз з блоку циліндрів. Заглушка під головку на 13. Підкладаємо під заднє колесо упори та затягуємо ручник. Знімаємо переднє праве колесо та пластиковий бризковик.

замена ремня грм гранта. калина 8кл

Послаблюємо натяг ременя генератора та знімаємо ремінь. Гайка на 21 контрастна, шток натяжного ролика під ключ на 10. Покрутіть натяжний ролик, якщо він видає сторонній шум, замініть його.

Натягувач ременя генератора.

Відкручуємо чотири болти верхньої кришки ГРМ та знімаємо її (шестигранник на 5).

Верхня кришка ГРМ.

Необхідний інструмент

Нам знадобиться стандартний набір ключів і головок, шестигранник на 5, а також ключ для натяжного ролика.

Встановлення нового ременя ГРМ

Дістаємо свіжий куплений комплект.

Комплект ГРМ.

Важливо! На натяжному ролику ременя ГРМ вказано напрямок натяжки, не переплутайте.

Перевіряємо збіг всіх міток та встановлюємо натяжний ролик, болт не затягуємо. Встановлюємо новий ремінь ГРМ спочатку на зірочку колінчастого валу, потім распредвала, натяжний ролик і помпу. Гілка ременя між зірочками распредвала і колінвала має бути натягнута. Натягуємо натяжний ролик до збігу міток і затягуємо болт.

Правильна натяжка.

Ще раз перевіряємо збіг міток, після чого провертаємо колінвал два оберти та перевіряємо натяжку. Якщо натяг ослабло підтягуємо.

Встановлений ремінь.

Встановлюємо всі деталі у порядку зворотного зняття. Заливаємо антифриз. От і все! До речі, двигун ідентичний тому, що встановлювався на Kalina другого покоління, про заміну ГРМ на них описано в цій статті.