Заміна ременя ГРМ Ford Fusion

Всім добра, панове і дами!) І знову невелика розповідь з ремонту чергового автомобіля. Сьогодні я розповім вам, як змінювали на Ford Fusion ремінь ГРМ та натяжний ролик.

В принципі, процес заміни ременя ГРМ на цьому авто досить простий і в той же час складний. Після заміни я зрозумів, чому багато автосервісів не беруться за це))) Починається все зі знятої мінусової клеми акумулятора. Завжди, запам’ятайте, ЗАВЖДИ знімайте клему акумулятора при роботі з автомобільною електронікою. заощадите багато грошей)))Далі йде банальне розбирання правої частини авто, так так, банальне розбирання))Знімаємо верхню кришку з повітряним фільтром і великим написом Duratec. Дісталися зняття гени. Потрібно демонтувати ремені, ох, і це трудомістке заняття. Зняли. ухх, спітніли чуйно)))Знімаємо праву фару (ну хто як хоче, можна і без зняття обійтися) в даний простір відвели бачки ОЖ і Ж ГУР, вийшло приблизно так

Замена ремня ГРМ Ford Fusion 1.6 Duratec.

Далі потрібно зняти пильник ременя ГРМ або кожух, кому як подобається, відкрутити купу болтів головкою на 8, але щоб все це зробити, відкрутити шків помпи, піддомкратити двигун і зняти праву подушку.!

Але це ще не все, тепер трудомістке заняття — треба відкрутити шків коліна, як же бути… ммм… як же бути. російських тантричних мантр автослюсаря), змикаємо болт шківа. Хха! 1-0 на нашу користь! Так, і ще, не потрібно намагатися набити життя, малюючи мітки на ремені і шестернях, УВАГА: НА ШКІВАХ НІ, НІ ШПОНОК, НІ НАПЛИВІВ, НІ-ЧОГО, гладкі всередині, шківи сидять на валах за рахунок затягу болтами, при відкручуванні все злітає в коротше туди. Летить. Так як ми з тієї серії розумників з білим фломастером, то нам довелося все робити по книжці. Відкручуємо клапанну кришку

Далі виставляємо коліно ВМТ в першому циліндрі ІІІ а, ну так, можна для точного визначення використовувати спеціальний болт, ми обійшлися звичайним. (З власного досвіду: не потрібно цим болтом стопорити коліно, можна хапнути горя, у нас все обійшлося) Далі збираємо все в зворотному порядку, всі болти затягуємо моментом. до кузова та блоку, накидаємо клему на акум і запускаємо. Все, якщо не троїть і працює рівно, можна збирати все на місце.

Дякую за увагу, з вами був вагоновожатий Олександр! Всім бобра!)

Заміна ременя ГРМ Ford Fusion 1.6

Деякі власники автомобілів дізнаються про необхідність зміни приводу ГРМ вже після того, як він обірвався і завдав цим маси неприємностей. Але це дуже важливий елемент, що приводить в рух вали, і недооцінювати його значення не можна. Як привод ГРМ використовується як ланцюг, так і ремінь. Тут йтиметься про ремені, вірніше, про можливість його самостійної заміни на Ford Fusion 1.6. Виготовлений ремінний привід із гуми дуже високої якості. Одягається він на кілька роликів. На внутрішній частині знаходяться зубці.

Коли і навіщо міняти?

Ремінна передача поступово зношується, і тоді потрібна її заміна. Виробити її можна як у сервісному центрі, так і своїми руками. Ця стаття буде цікава тим, хто все хоче робити сам. Крім деякої економії коштів, заміна своїми силами допоможе набути досвіду ремонтних робіт, який так необхідний кожному автолюбителю.

ременя, ford, fusion

Не можна сказати, що замінити ремінь можна просто та швидко. Процес це досить складний, але все ж таки здійсненний. Якщо виявити крапельку старання і точно дотримуватися даної інструкції, то ремінь можна замінити самостійно. Але якщо повної впевненості у власних силах немає, тоді хоча б попросіть когось досвідченішого собі допомогти.

READ  Заміна передніх гальмівних колодок Ford Focus 3

Щоб зробити заміну ременя, знадобиться набір інструментів та пристроїв:

 • нові розхідники (ремінь, помпа, сальники, натяжний ролик);
 • динамометричний ключ;
 • інші ключі;
 • фіксатор валів;
 • домкрат;
 • викрутки, що мають різні види наконечників.

Ще одне важливе питання – періодичність заміни. Ford Fusion розроблявся виробником для доріг Європи. Клімат там м’якший, ніж у Росії, якість бензину. краще, тому інтервал від заміни до заміни може скорочуватися, залежно від умов експлуатації. Виробник обіцяє, що ремінь буде відмінно працювати, і міняти його доведеться тільки після 160 000 км. Але це в Європі, а в умовах російських доріг міняти цей розхідник доведеться після 80 000 – 100 000 км.

Деякі автолюбителі дивуються з приводу того, чому клімат впливає на тривалість експлуатації ремінної передачі ГРМ. Все пояснюється досить просто: взимку автомобіль не вдається завести одразу і потрібно крутити стартер. На ремінь у такий спосіб дається додаткове навантаження. А якщо врахувати, що він холодний, то це призводить до його швидшого руйнування його структури. Експлуатація автомобіля у великих містах також призводять до швидшого виходу ременя з ладу. Пояснюється це довгими стояннями у пробках.

Якщо ремінь став непридатним, його потрібно міняти. Інакше він обов’язково порветься. А обрив ремінної передачі спричинить те, що поршні зіткнуться з клапанами, що призведе до загину останніх. Поршні та циліндри від цього зіткнення теж обов’язково пошкодяться. Після цього буде потрібно капітальний ремонт для автомобіля. Щоб до цього не доводити, потрібно іноді проводити діагностику стану ремінної передачі і змінювати її на нову, якщо в цьому буде необхідність. Не шкодуйте грошей і купуйте лише якісні розхідники, тому що дешевка прослужить недовго. Обстежуючи ремінь, зверніть увагу, у якому стані знаходяться ролики. Якщо воно є незадовільним, їх краще також замінити.

Якщо на ремені були виявлені патьоки олії, то це означає, що потрібно замінити ще й сальники. В іншому випадку, масло продовжуватиме капати і на новий розхідник, що обов’язково призведе до його раннього виходу з ладу, оскільки масло руйнує гуму.

Змінюємо ремінь самотужки

Спочатку слід приготувати всі необхідні інструменти та розхідники.

 • Встановлюємо машину на рівний майданчик.
 • Піднімаємо передню частину за допомогою домкрата та знімаємо праве колесо.
 • Тепер необхідно зняти ремінці кондиціонера та інших пристроїв.
 • Після цього знімається генератор, демонтується розширювальний бочок. Його не обов’язково знімати з кріплень, а можна лише трохи посунути.
 • Під двигун підставляємо опору. Вона має бути надійною.
 • Вивертаємо болти кріплення двигуна до бризковика. Після цього знімаємо опору передньої осі.
 • Відкручуємо необхідні болти та знімаємо шків водного насоса.
 • Вивертаємо 3 болти і знімаємо кронштейн опори, на якій кріпиться підвіска.
 • Знімаємо корпус ГРМ. Тут доведеться викрутити кілька болтів. Ставимо авто на нейтралку та викручуємо колінвал до потрібного рівня.
 • З блоку циліндрів знімаємо заглушку та встановлюємо фіксатор. У цей час колінвал потрібно постійно прокручувати доти, доки він не доторкнеться до стрижня.
 • Розподільний вал не повинен прокручуватися, тому його треба зафіксувати. Це робиться за допомогою пристрою, який потрібно вставити в пази. При цьому звертаємо увагу на збіг міток.
 • Ставимо машину на ручне гальмо, щоб зафіксувати колінвал.
 • Демонтуємо шків колінвалу. Болт його кріплення краще замінити на новий.
 • Послаблюємо ролик натяжки та демонтуємо ремінь ГРМ.
 • Коли на колінвалі немає ременя, він не повинен прокручуватися. Зверніть на це особливу увагу. Інакше клапани можуть деформуватися.
 • Тепер надягаємо новий привід і здійснюємо інше складання у зворотному порядку.

Заміна ременя ГРМ Ford Fusion 1.4

Для нормальної роботи машини необхідно, щоб усі її вузли працювали як годинник. Звичайно, закордонні автомобілі виходять з ладу не так часто, як вітчизняні, але й за ними потрібно здійснювати постійний догляд та за необхідності ремонтувати їх. Тут мова піде про те, як можна замінити ремінь ГРМ на Ford Fusion 1.4.

READ  Як замінити задні колодки Volkswagen Polo

Газорозподільний механізм це дуже важливо. Недолік уваги до цього сайту може призвести до серйозних негативних наслідків. За станом ремінної передачі потрібно здійснювати постійне спостереження, інакше дефекти, що утворилися на ньому, з часом можуть призвести до обриву ременя. А це вже дуже серйозно. Обрив призведе до того, що в моторі почнеться справжній хаос – поршні стукнуться об клапан, що обов’язково призведе до їхньої деформації. Обрив ремінної передачі може статися будь-де. Станеться це може в невідповідному місці, тому ще раз хочеться нагадати про необхідність проведення діагностики стану вузла ГРМ.

Рекомендації щодо обслуговування

Виробник рекомендує заміну ремінної передачі на Ford Fusion через кожні 160 000 км. Але не слід забувати і про те, що ремінь може зноситися і раніше цього терміну. Рекомендується змінювати привід через 100 000. 120 000 км, якщо він експлуатується у Росії. А ось у яких випадках цей розхідник потрібно міняти раніше навіть цього терміну:

 • якщо поверхня ременя виглядає зношеною, на ній помітні тріщини та сколи;
 • на ремені помітні масляні плями (у цьому випадку змінюємо ще й сальники, щоб олія не капала на новий розхідник);
 • структура ремінної передачі почала розшаровуватися;
 • на торцях помітні сліди розлохмачів, стали видно окремі нитки.

При виявленні даних дефектів ремінь потрібно однозначно змінювати. На їх освіту може вплинути агресивна їзда, надмірні навантаження на двигун та експлуатація у поганих погодних умовах. Якщо ви вирішите, що робити ремонт будете самі, тоді запасіться всім необхідним і можна починати. А ось що нам обов’язково знадобиться під час заміни передачі:

 • куплений ремінь;
 • натяжний ролик (якщо необхідність його заміни буде визначено під час візуального огляду);
 • динамометричний ключ;
 • набір ключів та головок;
 • домкрат;
 • викрутки, що мають різні види наконечників.

Інструкція із заміни

Відразу варто сказати, що під час цього ремонту вам обов’язково знадобиться помічник. Отже, починаємо:

 • Піддомкрачуємо передню частину автомобіля та знімаємо праве колесо. Знімаємо моторний захист. Злегка піднімаємо двигун, підставивши під нього опору.
 • Відкручуємо болтики кріплення підкрилка. Для цього рекомендується використовувати ключ-зірку. Беремо викрутку, відвертаємо кріплення пильовика і знімаємо його. Під ним знаходиться шків колінвалу.
 • Відвертаємо болтики на повітряному фільтрі. Після цього відводимо убік хомут і знімаємо повітряний патрубок та кожух фільтра.
 • Беремо головку, відвертаємо гвинти, якими кріпиться бак з охолодною рідиною. Демонтуємо його. Потім знімаємо бак із рідиною ГУР.

Замена ремня ГРМ на Ford Fusion

Знімаємо моторну опору. Для цього доведеться відвернути кілька гайок та гвинтів. Демонтуємо насос охолоджувальної рідини. Генератор можна повністю і не знімати, буде достатньо, якщо ви відведете його убік.

Знімаємо корпус із ременя. Для цього доведеться відвернути кілька болтів. Кронштейн відводимо трохи убік. 7. Тепер нам заважатимуть електричні дроти, що відходять від свічок запалювання. Провід потрібно відвернути і відвести убік. У повітряного фільтра є напрямні, виготовлені із пластику. Знімаємо їх. На першому циліндрі знімаємо свічку запалювання. В отвір потрібно вставити пластикову трубку, довжина якої не перевищуватиме 25 см. Зараз потрібно провернути колінвал по годиннику, постійно спостерігаючи за трубкою. Коли трубка підніметься, це означатиме, що поршень 1 циліндра зараз знаходиться в мертвій точці.

Встановлюємо назад нижню частину кожуха та шків колінвалу. Будьте обережні з гвинтом кріплення, його можна погнути. 14. Включаємо швидкість 1, відвертаємо фіксуючий гвинт і знімаємо пластину-фіксатор. Після цього шків колінвала має бути закручений до упору. Робити це слід за допомогою динамометричного ключа. Тільки з ним можна точно розрахувати момент. 15. Ще раз прокручуємо колінвал і встановлюємо поршень у верхню точку. Всі інші вузли слід збирати від зворотного.

Заміна ременя ГРМ Ford Fusion

Насамперед заганяємо автомобіль на мийку, щоб не обтирати кузов робочим одягом: і не естетично, і одягу на напасешся, і фарбу подряпаєш за дві секунди.

Відкидаємо убік корпус повітряного фільтра.

READ  Як дізнатися який кондиціонер стоїть на Priora

Слідом знімаємо котушки запалення та клапанну кришку.

Картина під капотом дуже тішить, відразу видно, що олію не тільки змінювали вчасно, а й обирали за допуском – ні бруду, ні відкладень.

На черзі ремінь навісного обладнання та права опора, не знявши яку, не можна дістатися ременя ГРМ Ford Fusion.

Перешкоди прибрані, підбираємось до бічного пластикового захисту, вона ж кожух ременя ГРМ. Основна функція конструкції – захист від бруду, пилу та технічних рідин, все ж кілька тисяч обертів за хвилину це не жарти.

Як бачимо, ремінь ГРМ ще живий, нехай і пошарпаний життям, навіть маркування збереглося.

Кронштейн правої опори заважає відкрутити шестірні розподільних валів, тому його поки що теж відкручуємо і відкладаємо убік.

Фіксуємо розподільні валки за допомогою спеціальної планки, яка вставляється з протилежного боку від шестерень.

Повторюємо процедуру для колінвалу з тією лише різницею, що як стопор виступає спеціальний гвинт.

Тепер можна сміливо міняти ремінь ГРМ Ford Fusion – мітки не втечуть, клапани не постраждають. Почнемо з верхньої частини системи газорозподілу.

Знімаємо шестірні розподільних валів для заміни сальників під ними.

Підставляємо тару та відкручуємо помпу. Скільки перед цим антифриз не знімай, все одно частина проллється. Прямих показань до заміни водяного насоса немає, проте простіше його відразу поміняти раз ми вже тут, ніж потім повторювати всю процедуру розбирання та складання.

Відкладаємо помпу убік. Начебто й дрібниця, але в пункті прийому кольорових та чорних металів вона добре котирується.

Чекаємо поки припиниться текти антифризу. хороший привід випити чашку кави.

Загалом процедура заміни ременя ГРМ не так складна, як трудомістка: купа болтів, навісне обладнання, шків колінвала, сальники, прокладки, ремені та ролики, все потрапляє під роздачу.

Ось він, апогей роботи, контрольна точка, після якої залишилося повторити ті самі дії, але у зворотному порядку. Почнемо з помпи. Прокладка, природно, нова, постачається в комплекті.

Для початку насаджуємо помпу, наживляємо болти і перевіряємо як стала прокладка, після чого озброюємося динамометричним ключем і акуратно простягаємо з’єднання.

Наступний на черзі новий сальник коленвала. Виробник рекомендує оригінальні запчастини, але багато аналогів ходять не гірше, головне правильно його встановити.

Акуратно запресовуємо новий сальник, перевіряємо, щоб він не виступав за поверхню привалкової площини.

Повертаємо на місце шестірню колінвалу.

Переходимо до заміни ременя ГРМ Ford Fusion. Він продається як окремими позиціями, так і як комплекти. Останній варіант не тільки дешевше, але в нього включені натягувач та всі болти. Так-так, болти системи ГРМ одноразові, на таких дрібницях заощаджувати не можна.

Насамперед прикручуємо натягувач, але поки не знімаємо фіксатор.

Озброюємося новими сальниками розподільних валів. Вони поставляються у спеціальному мастилі.

Озброюємося настановною проставкою і акуратно запресовуємо сальники. Тепер можна не турбуватися, що олія зі старих ущільнень потрапить на ремінь ГРМ і різко скоротить термін його служби.

Встановлюємо на місце ремінь ГРМ Ford Fusion, після чого витягуємо штифт, що блокує роботу натягувача, знімаємо фіксатори розподільних валів та колінвала. Робимо кілька обертів колінвала і про всяк випадок перевіряємо збіг міток. Тікати їм нікуди, але для заспокоєння совісті не варто нехтувати процедурою.

Запитань до роботи немає, залишилося поставити на місце кожух ременя ГРМ.

Прикручуємо назад шків коленвала. Обов’язково використовуємо новий болт.

Низ зібраний, залишилася справа за малим – за герметичністю верхньої частини.

Відмиваємо клапанну кришку, вичищаємо посадкові місця, ставимо нову прокладку та прикручуємо кришку.

Залишилося повернути на місце ремені навісного обладнання, опору, запустити двигун та насолодитися його рівною роботою.

Уся процедура зайняла 3 години 30 хвилин, проте наша машина часу скоротила її до однієї хвилини. Насолоджуйтесь!