Заміна ременя ГРМ на Chevrolet Cruze

Замена ремня ГРМ 1,8 Ecotec

Заміна ременя ГРМ Chevrolet Cruze 1.6 109 к.с.

ременя, chevrolet, cruze

Заміна ременя ГРМ Chevrolet Cruze 1.6 109 к.с. мало чим відрізняється від тієї ж процедури на аналогічному двигуні Chevrolet Lacetti. 16-клапанний агрегат потужністю 109 коней вимагає заміни ременя ГРМ раз на 60 тисяч кілометрів, крім того раз на 120 тисяч слід замінити водяний насос (помпу), оскільки шків помпи також є частиною механізму ГРМ. Мало того, що ремінь газорозподільного механізму обертає шків насоса рідини, що охолоджує, так ще корпус помпи є одночасно натягувачем ременя. Детальна схема ГРМ Chevrolet Cruze на фото нижче.

 • 1. мітка на задній кришці приводу ГРМ
 • 2. мітка на зубчастому шківі колінчастого валу
 • 3-шків насоса охолоджуючої рідини
 • 4. ролик натяжного пристрою ременя
 • 5. шків розподільного валу впускних клапанів
 • 6. мітки на шківах розподільчих валів
 • 7. шків розподільного валу випускних клапанів
 • 8. опорний ролик ременя
 • 9. ремінь ГРМ

Далі пропонуємо повну інструкцію щодо заміни ременя ГРМ Chevrolet Cruze з фотографіями. Для початку потрібно зняти повітряний фільтр. Тепер знімаємо праве переднє колесо та надійно фіксуємо автомобіль на підставці заводського виготовлення. Знімаємо ремінь приводу допоміжних агрегатів (як зняти ремінь Cruze 1.6 (109 к.с.) можна почитати тут).

Головкою «на 17» провертаємо колінчастий вал за годинниковою стрілкою за болт кріплення шківа приводу допоміжних агрегатів. Добиваємося суміщення настановних міток на шківах розподільчих валів.

Відвертаємо болт кріплення шківа приводу допоміжних агрегатів. Щоб утримати колінчастий вал від провертання, помічник повинен увімкнути п’яту передачу та натиснути педаль гальма. Виймаємо болт із шайбою та знімаємо шків приводу допоміжних агрегатів.

Ще раз перевіряємо збіг настановних міток на шківах розподільчих валів. При правильно встановлених фазах механізму газорозподілу мітка на шківі колінчастого валу повинна розташовуватися навпроти прорізу на задній кришці приводу ГРМ.

Головкою “на 10” відвертаємо три болти кріплення нижньої передньої кришки приводу ГРМ. Знімаємо кришку.

Далі нам належить зняти кронштейн правої опори силового агрегату, оскільки ремінь ГРМ ніби надягти на нього. Підставляємо регульований упор під піддон картера двигуна Chevrolet Cruze.

Головкою «на 14» відвертаємо дві гайки та болт кріплення кронштейна опори до кронштейна блоку циліндрів, а також гайку кріплення кронштейна опори до шпильки опори. Знімаємо кронштейн опори.

Щоб зняти ремінь із шківів, потрібно зменшити його натяг. Для цього слід повернути проти годинникової стрілки корпус насоса охолоджуючої рідини в гнізді блоку циліндрів при ослабленій затяжці гвинтів кріплення насоса.

Шестигранником «на 5» послаблюємо затягування трьох гвинтів кріплення насоса рідини, що охолоджує. На наступному фото три гвинти для наочності позначені червоними стрілками.

Увага! Щоб уникнути витоку охолоджувальної рідини через кільце ущільнювача насоса послаблюємо затяжку гвинтів тільки до того моменту, коли за допомогою інструмента корпус насоса можна буде повернути.

Повернути насос можна ріжковим ключем на 41 за шестигранник, виконаний на його корпусі. За відсутності такого ключа повертаємо корпус насоса розсувними пасатижами за шестигранник.

Послабивши натяг ременя, знімаємо його зі шківів насоса охолоджуючої рідини, розподільних та колінчастих валів. Перед встановленням нового ременя перевіряємо стан насоса охолоджувальної рідини, ролика натяжного пристрою та опорного ролика ременя.

При похитуванні та обертанні від руки шківа насоса та роликів не повинні відчуватися люфти, заїдання, а також шум у підшипниках. За наявності вказаних несправностей замінюємо насос Chevrolet Cruze новою помпою.

Для заміни натяжного пристрою з роликом у зборі знімаємо кронштейн блоку циліндрів, до якого кріпиться кронштейн правої опори силового агрегату. Головкою “на 10” відвертаємо чотири болти кріплення кронштейна правої опори силового агрегату. Знімаємо кронштейн.

Головкою “на 12” відвертаємо три болти кріплення натяжного пристрою до блоку циліндрів. Знімаємо натяжний пристрій ременя.

Головкою “на 14” відвертаємо болт кріплення опорного ролика. Знімаємо опорний ролик.

Встановлюємо натяжний пристрій та опорний ролик ременя у зворотній послідовності. Болти кріплення натяжного пристрою затягуємо моментом 25 Нм, а болт опорного ролика затягуємо моментом 50 Нм.

Перед установкою ременя переконуємося у поєднанні настановних міток на шківах розподільчих валів та мітки на шківі колінчастого валу з прорізом на задній кришці приводу ГРМ. У цьому положенні одягаємо ремінь на шків колінчастого валу. Натягуючи обидві гілки ременя, заводимо передню гілку за опорний ролик, а задню, надівши її на шків насоса рідини, що охолоджує. за ролик натяжного пристрою. Надягаємо ремінь на шківи розподільних валів, виключивши провисання гілок ременя.

Натягуємо ремінь ГРМ Chevrolet Cruze, повертаючи насос охолоджуючої рідини за годинниковою стрілкою до моменту суміщення рухомого та нерухомого покажчиків натяжного пристрою. При нормальному натягу ременя рухомий покажчик ролика повинен збігатися з нерухомим покажчиком на кронштейні натяжного пристрою. Дивимося фото нижче.

У цьому положенні гвинти затягуємо кріплення насоса. При включеній п’ятій передачі головкою «на 32» повертаємо за годинниковою стрілкою за гайку кріплення підшипника маточини колінчастий вал на два оберти за годинниковою стрілкою.

Перевіряємо натяг ременя та збіг настановних міток колінчастого та розподільчих валів. При розбіжності настановних міток повторюємо операцію з встановлення фаз газорозподілу. Переконуємося у відсутності течі з-під насоса рідини, що охолоджує. В іншому випадку замінюємо кільце ущільнювача корпусу насоса.

Якщо фази газорозподілу виставлені правильно та натяг ременя в нормі, то встановлюємо нижню передню кришку приводу ГРМ та шків приводу допоміжних агрегатів. Затягуємо болт кріплення шківа приводу допоміжних агрегатів спочатку моментом 95 Нм. Далі довертаємо на 30 °, а потім ще на 15 °.

Подальше складання проводимо у зворотній послідовності. Власне теоретично нічого складного, але без певних навичок процес може зайняти досить багато часу. Виною всьому стислість і відсутність нормального доступу. Але за бажання замінити ремінь ГРМ на Chevrolet Cruze своїми руками не проблема.

Заміна ременя ГРМ Chevrolet Cruze

Як підказує керівництво Технічного Обслуговування, нам потрібно робити цю заміну після шістдесяти тисяч кілометрів. це становить 4 роки. Якщо раптом за чотири роки ви не прокатали цей кілометраж, заміну потрібно робити раніше.

Перевіряти ремінь потрібно через сто тисяч кілометрів пробігу.

Коли перевірятимете ремінь, дивіться його стан. Це можна визначити візуально. Якщо заміна все-таки потрібна, тоді ви побачите розшарування ременя, потертості, стирання зубчиків, а також тріщин, порізи, складки та багато іншого. Подивіться на торцеві сторони, там також можуть бути нитки і сліди розшарування. Якщо пас хороший, тоді поверхня його буде абсолютно рівна.

Також дивіться, щоб на ремені не було слідів олії, олія є руйнівником гумової тканини. Якщо ви замінити в такому випадку, тоді ремінь може витекти та пошкодити сальники колінчастого та розподільчого валу. Якщо плями незначні, тоді визначте причину підтікання та усуньте її.

Огляньте натяг ременя. При хорошому натягу мітки розташовані на ролику натягувача та кронштейна збігаються.

Що нам потрібне для заміни?

З інструментів ми візьмемо ключі на десять, чотирнадцять, сімнадцять, кліщі розсувні, шестигранний ключ на п’ять і комплект для ременя.

Ремінь оригінальний, оригінальний ролик натяжний, ролик напрямний оригінальний.

Для початку ми встановимо автомобіль на оглядову яму.

Потім нам потрібно зняти ремінь, а також всі агрегати.

Потім нам потрібно буде прибрати корпус фільтра, потім займемося демонтажем правого колеса.

Це була коротка інструкція, про всіх детальніше розповімо нижче, звичайно, демонтаж колеса ми опустили.

Про демонтаж корпусу фільтра:

Нам потрібна плоска викрутка і ключ з головкою на десять. Трохи послабимо натяг хомута. Також нам потрібно від’єднати його від патрубка фільтра. Далі стисніть фіксатор, він розташовується на корпусі фільтра та утримується кронштейном.

З кріплень, розташованих на кузові, ми повинні витягнути тримачі. Тепер джгут проводів датчика від’єднуємо від кронштейна. Від датчика від’єднуємо роз’єм. Тепер можемо демонтувати корпус, для цього патрубок, розташований знизу, прибираємо з горловини.

Далі нам почнемо демонтувати ремінь генератора.

Для того, щоб замінити ремінь, нам знадобиться ключ на чотирнадцять.

Перед цим обов’язково демонтуйте корпус фільтра.

Ремінь знімаємо, добре, що процедура досить проста. Ми просто трохи послабимо натяг, повернувши за допомогою ключа ролик, що відповідає за натяг. Далі знімаємо ремінь із шківа. Далі ви можете поміняти ремінь на новий та встановити. Коли ремінь зніматимете, запам’ятайте як він розташовується, щоб було простіше.

Так, поршень першого циліндра ми повинні встановити у верхню мертву точку.

МИ встановили поршень у мерку верхню і перевіримо збіглися вони чи ні.

Якщо раптом ви побачили, що збігу так і не відбулося, тоді нам потрібно ремінь демонтувати, а колінчастий вал прокрутити.

Багато хто провертає за допомогою болта, але ми радимо більш прості способи:

Включаємо четверту передачу, далі прокачуємо авто доти, доки мітки збігатимуться. Є ще один спосіб: включаємо абсолютно будь-яку передачу і вивішуємо колесо, далі ми будемо його крутити до збігу міток.

Самостійна заміна ременя ГРМ Chevrolet Cruze 1.6. (відео та фото)

Доброго дня. У сьогоднішній статті я розповім, як здійснюється заміна ременя ГРМ на Chevrolet Cruze 1.6 (LXT та LDE). Традиційно для нашого сайту, стаття містить безліч фото та відео матеріалів, тому з цим завданням зможе розібратися кожен автовласник.

Отже, для заміни ременя ГРМ на Chevrolet Cruze нам знадобляться прямі руки, ясна голова, трохи інструменту та запчастини.

Покрокова інструкція щодо заміни ременя ГРМ.

Якщо ви більше любите дивитися, то відео по заміні ременя ГРМ на LXT/F16D3:

А ось відео із заміни ременя ГРМ на Chevrolet Cruze з двигуном LDE/F16D4:

Для тих, хто більше любить читати:

1) Звільняємо простір, для цього виймаємо повітряний фільтр з патрубком, захист двигуна та правий підкрилок із захисним щитком.

2) Знімаємо у додаткових агрегатів ремінь приводу.

Шевроле Круз замена ГРМ

Для моделі з двигуном 1.6 (LXT/F16D3) діємо так:

ріжковим ключем на «14» відкручуємо (не повністю) натяжний ролик.

Для моделі з двигуном 1.6 (LDE/F16D4) діємо в наступному порядку:

Включити передачу п’яту і штовхнути машину назад, щоб поєдналися болти кріплення насоса з отворами в шківі помпи ГУРа.

Відкручуємо у насоса гідропідсилювача болти кріплення;

Насос рухаємо ближче до двигуна і знімаємо ремінь;

Якщо необхідно прибираємо натяжний ролик, відгорнувши його гайковим ключем головка на «14».

3) Знімаємо праве колесо, навіщо піднімаємо машину домкратом, надійно фіксуємо. Встановлюємо дерев’яний брус під піддон двигуна і праву опору двигуна знімаємо.

4) Витягуємо свічки запалювання. Забираємо верхню кришку приводу ГРМ. Знімаємо проводку, не забуваємо видалити фіксатор наконечника трубки вентиляції картера. Потім прибираємо болти кріпильні клапанної кришки.

5) За годинниковою стрілкою починаємо провертати колінвал так, щоб збіглися мітки (шківи приводу допоміжних агрегатів з міткою на нижній кришці приводу ГРМ) та пази хвостовиків на розподільних валах.

6) На машинах з двигуном 1.6 (LXT/F16D3) послаблюємо гвинти, які фіксують помпу.

Для цього використовуємо шестигранник, до того як зможемо розгорнути насос і прибрати з нього ремінь.

7) Відкручуємо болти допоміжних агрегатів та шківа приводу. Просимо помічника включити п’яту передачу і натиснути на педаль гальма.

8) Шків прибираємо, відкручуємо з правої опори кріплення, щоб отримати доступ до частин кришок ГРМ, що залишилися. Забираємо кожухи, перевіряємо схожість міток на кришці блоку циліндрів і на шківі зубчастому колінчастому валу.

9) Перевірити мітки на шківах розподільних валів і зафіксувати вали спеціальним пристроєм (буває у складі комплектів).

Відкручуємо натяжний ролик. Вставляємо шестигранник в отвір і, повернувши ролик за годинниковою стрілкою, послаблюємо його.

Заборонено провертати колінвал при знятому ремені!

Замена ремня ГРМ и роликов на Chevrolet Cruze 1,8 Шевроле Круз 2015 года 1часть

11) На шківи встановити новий ремінь, виставити мітки.

За натяжний ролик завести ремінь та за годинниковою стрілкою починаємо повертати ролик. Відпустимо ролик і він встановиться автоматично.

12) Виймаємо пристрої фіксуючі шківи распредвалов. Колінвал провертаємо на 2 обороти і за мітками перевіряємо фази газорозподілу.

Затягуємо болт шківа колінчастого валу – спершу 95 Нм, потім довертаємо на 45 градусів, а потім на 15.

13) Збираємо все у зворотній послідовності.

Наша робота закінчена. Ми щойно заощадили кілька тисяч на заміні ременя ГРМ.

Перше питання, яке стоїть перед нами – які запчастини купувати?

У Chevrolet Cruze з двигуном 1.6 існує два різновиди:

LXT/F16D3 з потужністю 109 к.с Цей двигун спочатку встановлювався на Chevrolet Lacetti;

LDE/F16D4 з потужністю 124 к.с Цей двигун запозичений з Опеля.

Цікаво. зовні двигуни майже однакові, але він криється в деталях!

Процедура із заміни ременя на машині з мотором 1.6 і потужністю в 109 к.с (LXT з 2010 р. випуску) має деякі відмінності від процесу на автомобілі з двигуном 1.6 і потужністю в 124 к.с. (LDE). Тому потрібно бути дуже уважними як безпосередньо під час проведення заміни, так і при придбанні запчастин.

Перелік запчастин для заміни ременя ГРМ Chevrolet Cruze 1.6 (LXT/F16D3):

 • ремінь ГРМ GM/DAEWOO – арт. 96417177;
 • ролик натяжний ременя розподільного валу GM/DAEWOO – арт. 96350550;
 • ролик направляючий ременя ГРМ GM/DAEWOO – арт. 96350526;

За бажання це все можна замінити аналогами дешевше:

 • ремінь ГРМ Ina – арт. 536 0290 10 або Contitech – арт. СЕ887
 • комплект роликів Ina – арт. Ina 530 0332 09;

Якщо ви вирішили брати аналоги, оптимальним бачитись придбання комплекту для заміни ГРМ Bosch (ролики ремінь) – арт. 1 987 948 226.

Витрати придбання окремих деталей складуть від 4700 крб., комплекту від 4200 крб. При заміні ременя ГРМ, якщо ви робите для себе і не плануєте його продавати найближчим часом, можливо сенс поміняти ще й помпу (водяний насос).

Перелік запчастин для заміни ременя ГРМ Chevrolet Cruze 1.6 (LDE/F16D4):

Або можна придбати аналоги:

 • ремінь ГРМ Gates – арт. 5603XS;
 • набір роликів Ina – арт. Ina 530 0450 09;

Або одразу комплект у зборі (ролики ремінь) – арт. K015603XS (не раніше 2011 року виготовлення).

Витрати придбання окремих деталей складуть від 4800 крб., комплекту – від 4500 крб. При заміні ременя ГРМ бажано поміняти ще помпу (водяний насос), особливо якщо ви робите автомобіль для себе і плануєте їздити на ньому.

Регламентні роботи із заміни ременя.

Для Chevrolet Cruze 1.6 (LXT/F16D3) виробник рекомендують робити заміну ременя ГРМ кожен 60 тисяч км. Для автомобілів Chevrolet Cruze 1.6 (LDE/F16D4) рекомендовані виробником інтервал заміни ременя ГРМ складає 150 тисяч км пробігу.

Як показала практика, при експлуатації у російських умовах краще міняти ремінь ГРМ раніше. Для LXT/F16D3 кожні 45000-50000 км, а для LDE/F16D4 кожні 100000-120000 км.

Висновок.

Як ви могли зрозуміти, це завдання не входить до розряду не здійсненних. Але треба знати, що цю роботу треба виконувати гранично акуратно, якщо встановити мітки ГРМ неправильно або порушити моменти затягування це може призвести до великих проблем. Щоб ваш автомобіль служив довго, не забувайте використовувати витратні матеріали та запасні частини високої якості!

На сьогодні все, сподіваюся, стаття із заміни ременя ГРМ на Chevrolet Cruze 1.6 була для вас корисною. Пишіть коментарі ставте питання доповнюєте статтю.

90-6-08-04

Для доступу до торців розподільних валів знімаємо кришку головки блоку циліндрів.

90-6-03-04

90-6_Dvigatel.indd

натяжний ролик ременя; 2. виконавчий механізм системи регулювання фаз розподільного валу впускних клапанів; 3. виконавчий механізм системи регулювання фаз розподільчого валу випускних клапанів; 4. зубчастий ремінь приводу ГРМ; 5. напрямний ролик ременя; 6. зубчастий шків колінчастого валу

Знову перевіряємо правильність встановлення фаз газорозподілу двигуна.