71-3-8-06-12

При утрудненні у знятті шківа рівномірно підтягуємо його з різних боків монтажною лопаткою.

Знімаємо верхню (див. вище) та нижню кришки приводу ГРМ.

Lada Largus: перевірка та заміна ременя приводу ГРМ 16-клапанного двигуна

Оскільки свічки запалювання необхідно змінювати при регламентних роботах, то ці операції краще поєднати, тому що провертати колінчастий вал під час перевірки ременя буде легше. Поверхня зубчастої частини ременя має бути без складок, тріщин, підрізів зубів та відшарування тканини від гуми. Зворотний бік ременя повинен мати зносу, що оголює нитки корда, і слідів підгоряння. На торцевих поверхнях ременя не повинно спостерігатися розшарування та розшматування. Ремінь необхідно замінити при виявленні на ньому слідів олії.

Для оцінки стану та заміни ременя приводу ГРМ слід демонтувати праву опору силового агрегату.

Знімаємо захист силового агрегату та правий брудозахисний щиток моторного відсіку.

71-3-8-06-08

На шківах колінчастого та розподільчих валів немає спеціальних настановних міток.

Щоб не порушити фази газорозподілу, перед зняттям ременя приводу ГРМ необхідно встановити колінчастий і розподільні вали в положення ВМТ (верхньої мертвої точки) такту стиснення 1-го циліндра.

Для провертання колінчастого валу повертаємо на місце болт кріплення шківа приводу допоміжних агрегатів, встановивши між шайбою болта та торцем валу проставку (втулку або набір шайб).

Увага! Починаючи з цього етапу роботи можуть бути зроблені двома способами.

Перший спосіб. «академічний», що супроводжується виготовленням пристосування та необхідністю придбання двох заглушок для отворів в головці блоку циліндрів, що знімаються руйнівним методом.

Другий спосіб — «народний», що дозволяє провести роботи з мінімальними трудовитратами, але потребує обов’язкової присутності помічника та високої ретельності проведення робіт з подальшою уважною перевіркою результату. Обов’язковою умовою проведення робіт у цей спосіб є ваша впевненість у тому, що двигун до вас ніхто не розбирав навіть малою мірою. Тоді і всі деталі будуть встановлені у заводських положеннях.

READ  Як правильно тримати руки на кермі автомобіля

67–3_Tex_obslugivanie.indd

Покрокова інструкція

ременя, largus, клапан

Кріплення опори двигуна.

 • Знімаємо резонатор.

Резонатор.

 • Протикаємо старі заглушки розподільних валів і виколупуємо їх використовуючи викрутку як важіль.

Заглушки розподільних валів.

Встановлення нового ременя ГРМ

Увага! На новому ремені ГРМ може бути не зазначений напрямок обертання стрілочками, тоді ставимо його так, щоб читалися написи.

 • Також присутній стрілочний індикатор правильної натяжці. Надалі при натяжці ременя ГРМ стрілка повинна стати навпроти прорізу.
 • На корпусі водяного насоса є паз, туди вставляємо відігнутий кінець кронштейна натяжного ролика під час його встановлення.

Паз для ролика.

 • Встановлюємо на місце натяжний та опорні ролики, гайку натяжного не затягуємо.
 • Одягаємо новий ремінь ГРМ починаючи з зубчастого шківа колінвала далі на опорний ролик та помпу, зубчасті шківи розподільних валів та натяжний ролик. Пам’ятаємо про напрямок обертання.
 • Знімаємо фіксатор розподільних валів і натягуємо ремінь до збігу міток на натяжному ролику. Шестигранник на 6.

Правильна натяжка.

 • Затягуємо гайку кріплення натяжного ролика. Ключ на 13.
 • Виймаємо фіксатор коленвала. Провертаємо колінвал два обороти і знову ставимо фіксатор колінвала та розподільних валів. Також перевіряємо натяжку. Якщо все збіглося, значить ви зробили все правильно, а якщо ні доведеться переставити ремінь.

Встановлено новий ремінь ГРМ.

 • Встановлюємо всі деталі в порядку зворотного зняття, забиваємо нові заглушки розподільних валів, заливаємо антифриз.

LADA LARGUS ЗАМЕНА ГРМ 16 клапанная

Це був так званий академічний спосіб, але є ще й спрощений.

Виставляємо верхню мертву точку

 • Провертаємо колінвал, за болт шківа приводу допоміжних агрегатів, до того моменту як на торцях розподільних валів прорізи не встануть на одну волосінь і повинні бути зміщені нижче центральної вісь. Головка на 18.

Болт колінвала.

Увага! Провертайте колінвал тільки за годинниковою стрілкою, інакше буде докладено підвищене зусилля до елементів газорозподільного механізму.

Корисна порада! Можна крутити колінвал за гальмівний диск, не вимикаючи передачі.

 • Вставляємо фіксатор розподільних валів.

Зафіксовані розподільні вали.

 • Знімаємо верхню кришку приводу ГРМ. Головка на 13. Три болти та дві гайки.

Верхня кришка ГРМ.

 • Знімаємо ремінь приводу допоміжних агрегатів, він же сервісний ремінь, він ремінь генератора, кому як зручно. Ключом на 13 за пів натяжного ролика провертаємо його за годинниковою стрілкою і знімаємо ремінь.
 • Знімаємо нижню пластикову кришку ГРМ. Чотири болти на 8.
READ  Як встановити 2 din магнітолу в Granta

Нижня кришка ГРМ.

 • Відвертаємо гайку натяжного ролика та болт опорного ролика. Ключ на 13 та Torx T Знімаємо обидва ролики та старий ремінь ГРМ.

Натяжний та опорний ролики.

Заміна помпи

 • Відкручуємо 7 болтів на 10 та один на 13 і знімаємо стару помпу.

Кріплення помпи.

 • Змащуємо прокладку нової помпи та встановлюємо її на місце.

Нова помпа та прокладка.

Увага! Болти обтягуємо рівномірно по колу, щоб уникнути деформації корпусу водяного насоса.

Проста заміна ременя ГРМ на автомобілі LADA Largus із двигуном 16 клапанів К4М

Сьогодні до нас приїхала вже давно стала популярною LADA Largus з двигуном 1,6 16 клапанів, заміна ременя ГРМ, олії фільтрів і трохи по ходовій. На даному агрегаті стоїть перевірений часом, надійний та простий двигун К4М Renault. ГРМ міняємо так як підійшов термін заміни, минули шість років з моменту початку експлуатації.

Періодичність заміни на двигуні К4М 120 000 кілометрів пробігу або 6 років експлуатації, це рекомендація виробника. Ми ж рекомендуємо завжди змінювати трохи раніше зазначеного терміну, як то кажуть «береженого бог береже»

Важливо! При обриві зубчастого ременя приводу газорозподільного механізму на двигуні К4М гніт усі клапани.

Інструмент та пристрої

Так як перед нами французький двигун то до стандартного набору ключів і головок нам знадобиться ще й головки на 15, 16, 18, а також для відкручування одного з болтів передньої кришки ГРМ підпиляна головка на 13, шестигранник на 6. Для фіксації розподільних валів і колінвала необхідно придбати спеціальний набір фіксаторів (в інтернеті повно пропозицій), але якщо процедура разова, то можна зробити своїми руками. Креслення наведено нижче.

Фіксатор розподільних валів. Фіксатор колінвалу.

Замена ремня ГРМ Лада Ларгус

Через скільки км потрібно замінити ремень ГРМ на 16-ти клапанну LADA Largus

Ремінь ГРМ 16-клапанної Лада Largus має змінюватися вчасно. Таким чином, варто розглянути, які терміни щодо заводу та досвіду автомобілістів. Існують різні думки, але варто враховувати реальний досвід.

Можливості доопрацювання

Єдиним реальним доопрацюванням, згідно з досвідом багатьох автомобілістів, залишається встановлення ременя та ролика ГРМ спортивного типу. У них підвищена міцність та ресурс. Випускають їх переважно аналоги з Франції, такі як «FRW» і «FranceSport».

На вітчизняному ринку запасних частин ці деталі дістати дуже важко, але реально. Так, встановивши спортивний ГРМ, на найближчі 80-90 тис. км. про нього можна буде забути. Але, це не скасовує регулювання.

READ  Як змінити температуру автозапуску Starline a91

Регламент заміни заводу

Відповідно до сервісної книги випущеної АвтоВАЗом, ремінь ГРМ повинен змінюватися кожні 50 000 км пробігу. При цьому регулювання варто проводити, кожні 17 000. 20 000 км.

Але оскільки на Ларгусі встановлений двигун Renault, то ці дані не збігаються з написаними в сервісному мануалі Renault.

Так, кому ж вірити у цьому випадку? Варто звернутися до заводського мануала, який виходить французькою мовою для двигуна К4М, що встановлений на Ларгусі.

Аналогічний двигун K4m стоїть на Renault Megane, Renault Logan

Згідно з цим документом, ремінь ГРМ повинен змінюватися кожен 60 тис. км, незалежно від стану. Регулювання проводиться, варто звернути увагу не пізніше 15 000 км. Тобто її можна проводити і раніше.

Коли краще міняти з досвіду власників

Злетіли рокери клапанів від того, що ремінь ГРМ порвався.

Розглянувши інформацію та досвід багатьох власників цього автомобіля, можна сказати, що досить багато випадків, коли ремінь виходить з ладу раніше за визначений термін. Це пов’язано насамперед з якістю запасної частини. Так, ремінь ГРМ від Bosch служитиме так само довго, як і оригінальний, а то може й краще.

Звичайно, варто відзначити, що, не завжди сподіваючись, що купуємо якісну запасну частину, вона виправдовує очікування.

8 випускних та 2 впускних клапанів «тю-тю» в результаті обриву ременя ГРМ

Так, ремінь ГРМ може вийти з ладу на 30 000 км, і добре, якщо це виявиться при регулюванні, а не в дорозі, оскільки тоді власник влетить на велику суму грошей ремонту. Тому, рекомендується стежити за станом деталі регулярно, а краще за кожні 5 000 км пробігу. У разі виникнення тріщин – замінити ремінь.

ЗАМЕНА РЕМНЯ ГРМ НА РЕНО 1,6 16V (K4M) ЛОГАН, ДАСТЕР, САНДЕРО, ЛАРГУС, ЛОГАН2, САНДЕРО2.#ВИДЕОЛЕКЦИЯ

Терміни заміни ременя ГРМ для LADA Largus (16 клапанів) різняться відповідно до сервісної книги та реальності, але варто спиратися більше на досвід автолюбителів, ніж на дані заводу АвтоВАЗ. Тільки вони щодня стикаються з цією проблемою та знають шляхи вирішення питання.