Заміна ременя ГРМ LADA Priora

Який ремінь краще ставити на Priora 16 клапанів, підробки

Ми вже згадували про те, що на двигун ВАЗ 21124 із заводу встановлюється ремінь Gates GD380 QF із кількістю зубів 137, шириною 22 мм. Ці параметри повинні неухильно дотримуватися при виборі нового ременя. Крім ременя, буде необхідно купити два ролики, натяжний та обвідний, але найчастіше все це господарство продається комплектом. Gates вважається одним з кращих варіантів, ціна комплекту (K015631XS) в районі 130. При цьому величезна можливість купити підробку. Ми вже говорили про підроблені ремені ГРМ і як відрізнити підробку від оригіналу, про це можна прочитати тут. У випадку з комплектами для двигуна ВАЗ 21124 або 21126 обстановка ще жорсткіша, оскільки товар користується величезним попитом. Ось добірка фото з оригінальними та підробленими роликами та ременями. Вона допоможе відокремити котлети від мух.

Крім фірми Гейтс, ремені випускає ще маса компаній, заводів та заводиків. Всі ці ремені ролики начебто сертифіковані, але знову ж таки гарантувати оригінальність комплекту не може ніхто. Необхідно орієнтуватися у кожному конкретному випадку. Так ось, для 16-клапанного двигуна Пріори, крім комплекту Gates K015631XS, найчастіше публіка вибирає:

 • ременя, lada, priora

Optibelt ZRK1593. німецька контора, гарна якість і на 50 дешевша за оригінал;

ВАЗ також пакує у свої коробки комплекти ременів та пише на них каталожний номер 21126-1006040-86. довіряти їм ми не стали б, але якщо не підробка, то такий комплект відходить до 30-40 тисяч;

добре відгукуються про комплекти Bosch 1987949662;

дуже хороші відгуки про ремені Contitech CT1137. склад ременя стандартний, але Continental запевняє, що до складу ременя входять поліамідні тканини та інші незрозумілі простому обивателю матеріали, за це просять близько 180;

найдешевші — балаківські ремені та ролики БРТ. занадто переоцінювати їх переваги ми не стали б, але на крайній випадок вони здатні протриматися до 20 000 км пробігу.

Періодичність заміни

Не варто випробовувати долю: міняйте ремінь газорозподільного механізму через кожні 60 000 км. Слід зазначити, що на деяких двигунах Пріори встановлюються широкі ремені газорозподільного механізму, які характеризуються високим ресурсом, оскільки прослужать 200 000 км.

Якщо ви помітили, що на поверхні ременя газорозподільного механізму є пошкодження або навіть невеликі ознаки зношування, але пробіг ще не досяг регламентного значення, заміну все одно слід зробити. Це вкрай важливо, тому що урвище призведе до того, що вийдуть з ладу клапани, і тоді доведеться ремонтувати всю головку блоку циліндрів.

Заміна ременя ГРМ та Помпи своїми руками нюанси на Пріорі! Мітки ГРМ ВАЗ 2170, 2171,2172!

Заміна натяжного ролика та ременя ГРМ на Priora

Ремінь ГРМ. важливий вузол двигуна вашого авто, що зв’язує коленвал з розподільними валами. Основною його функцією є точне та своєчасне рух клапанів відповідно до положень поршнів у циліндрах. У разі обриву ця відповідність порушується, і клапани можуть почати рухатися назустріч поршням, що неминуче призводить до великого та дорогого ремонту. Саме тому рекомендується при кожній нагоді контролювати стан ременя ГРМ. У LADA Priora заміна ременя ГРМ, або його перевірка, потрібна з такою самою частотою і з тих же причин, що й на інших авто. Зараз ми детально розглянемо цей процес.

Перевірка проводиться на холодному двигуні кімнатної температури. Якщо на вашому автомобілі встановлено кондиціонер, необхідно зняти ремінь приводу додаткових агрегатів. Щоб детально оглянути ремінь ГРМ, необхідно підвісити одне колесо, піднявши автомобіль домкратом або підйомником. Далі, уважно вивчаючи кожен міліметр ременя, обертаємо підвішене колесо вперед по ходу руху автомобіля. Ремінь має бути ідеально рівним, без поздовжніх та поперечних порізів. На ремені не повинно бути жодних відшарування і не повинно стирчати ниток, що входять до його складу. Кожен зубчик повинен бути на місці і в основі кожного зубчика не повинно бути тріщин та обірваних шматків ременя. Не менш важливою є відсутність слідів підтікання масла на ремінь. Ремені такого типу, в іншому, як і будь-які інші ремені, не зазнають попадання на них моторного або будь-якого іншого масла. воно дуже швидко руйнує їх склад і, рано чи пізно, призводить до обриву самого ременя ГРМ. Перш ніж замінити ремінь ГРМ внаслідок попадання на нього олії, необхідно з’ясувати та усунути причину течі.

На силових агрегатах ВАЗ-21126 розподільні валки наводяться в обертання шківом коленвала (1). Під правим розподільним валом (якщо дивитись на підкапотний простір спереду) знаходиться опорний ролик (9) ременя газорозподільного механізму (2). Під лівим розподільним валом знаходиться ролик, що використовується для натягу ременя (4). Ще нижче, під натяжним роликом, знаходиться насос охолоджуючої рідини, шків (3) якого рухається зубчастим ременем. Кріплення натяжного ролика влаштовано так, що вісь обертання може зміщуватися щодо двигуна. Це створює натяжку ременя ГРМ при повороті ролика щодо осі його кріплення. За правим шківом розподільного валу (7) закріплений синхронізуючий диск (8), який забезпечує роботу датчик фаз ГРМ. Привід закритий пластиковими кришками, щоб уникнути попадання сторонніх предметів, пилу та бруду. Щоб грамотно встановити фази, використовуються спеціальні мітки:

мітка A, розташована на шківі колінвала повинна збігатися з міткою B, розташованою на корпусі двигуна над колінвалом

мітка D, розташована на шківі лівого розподільного валу (5) повинна збігатися з міткою C, розташованою на задній кришці (6)

мітка E шківа розподільного валу (7) повинна збігатися з міткою F на задній кришці (6)

Заміна ременя ГРМ Lada Priora: що потрібно знати

Ремінь ГРМ є важливим елементом у пристрої приводу газорозподільного механізму. Хоча виробник рекомендує перевіряти ремінь кожні 50 тис. км та виконувати заміну ременя ГРМ на 100 тис. км., насправді ці терміни бажано скоротити вдвічі.

Причина при обриві або зрізанні зубів клапана ударяються про поршні. В результаті доводиться виконувати дорогий ремонт двигуна. У цій статті ми розглянемо, як перевірити ремінь ГРМ Priora, через скільки змінюють ГРМ на даному автомобілі, а також як виконується заміна ременя газорозподільного механізму на Lada Priora.

Заміна ременя ГРМ LADA Priora

При послабленні натягу швидко зношуються зуби ременя, крім цього можливе перескакування ременя на зубчастих шківах колінчастого та розподільного валів, що призводить до порушення установки фаз газорозподілу, втрати потужності, пошкодження двигуна.

READ  Заміна паливного фільтра Citroen с4 седан

Розподільні вали наводяться в обертання від шківа 1 колінчастого валу за допомогою ремінної передачі із зубчастим ременем.

Під шківами розподільних валів знаходяться два ролики: зліва натяжний 4 праворуч опорний 9.

У опорного ролика отвір для кріплення виконаний по центру внутрішньої обойми, у натяжного ролика він розташований ексцентрично (зміщений від центру на 6 мм).

Тому, повертаючи натяжний ролик щодо болта кріплення, можна регулювати натяг ременя.

Шківи розподільних валів відрізняються тим, що до шківа 7 розподільного валу впускних клапанів приварений диск синхронізації 8, що забезпечує роботу датчика фаз.

Спереду та ззаду привід закритий пластмасовими кришками. Для установки фаз газорозподілу передбачені настановні мітки А, D, Е на шківах, на кришці масляного насоса, а також С і F на задній кришці ременя приводу.

При правильно встановлених фазах мітка А повинна збігтися з міткою, а мітки D і Е. з мітками С і F.

Замініть ремінь приводу розподільного валу, якщо під час огляду ви виявите:

– сліди олії на будь-якій поверхні ременя;

– сліди зносу зубчастої поверхні, тріщини, підрізи, складки та відшарування тканини від гуми;

– тріщини, складки, поглиблення чи опуклості на зовнішній поверхні ременя;

– розшматування або розшарування на торцевих поверхнях ременя.

Вам знадобляться: інструменти, необхідні для зняття ременя приводу генератора та передньої кришки ременя приводу газорозподільного механізму, ключ «на 15», накидний ключ «на 17», спеціальний ключ для повороту натяжного ролика або знімач стопорних кілець, монтажна лопатка або велика викрутка.

Від’єднайте дріт від клеми «мінус» акумуляторної батареї

Встановіть поршень 1-го циліндра в положення ВМТ (див. «Встановлення ВМТ двигуна ВАЗ-21126»).

Послабте ключем «на 15» затягування болта кріплення натяжного ролика та поверніть натяжний ролик, щоб послабити натяг ременя.

Зніміть ремінь зі шківів розподільних валів, натяжного ролика та зубчастого шківа водяного насоса.

Для того щоб відвернути болт кріплення шківа приводу генератора, необхідно зафіксувати колінчастий вал від провертання.

Для цього, знявши заглушку в картері зчеплення, помічник повинен за допомогою монтажної лопатки або великої викрутки утримувати колінчастий вал за зубці вінця маховика.

Виверніть накидним ключем «на 17» болт кріплення шківа колінчастого валу.

Вийміть болт із шайбою та зніміть шків приводу генератора з колінчастого валу.

Зніміть шайбу зі шківа приводу ременя газорозподільного механізму.

Зніміть ремінь приводу газорозподільного механізму із зубчастого шківа колінчастого валу.

Перед встановленням нового ременя очистіть від бруду та змащення шківи та натяжний ролик, знежирте їх уайт-спіритом.

Встановіть ремінь приводу розподільного валу в порядку, зворотному зняття.

Шків приводу генератора встановлюється лише в одному положенні.

Паз шківа повинен потрапити на приплив шківа приводу газорозподільного механізму.

При установці ременя забезпечте натяг його провідної гілки.

Після встановлення ременя відрегулюйте його натяг.

Для цього спеціальним ключем або знімачем стопорних кілець, вставленим у пази зовнішнього диска натяжного ролика, поверніть ролик проти годинникової стрілки.

Ролик потрібно повертати до поєднання вирізу на зовнішньому диску з прямокутним виступом на внутрішній втулці натяжного ролика.

Затягніть ключем «на 15» болт кріплення натяжного ролика.

Якщо чутно шум від ременя приводу розподільного валу, є ймовірність, що вийшов з ладу підшипник натяжного ролика.

Зніміть ролик, перевірте працездатність його підшипника.

Якщо під час прокручування підшипника відчувається заїдання, осьовий люфт або помітні сліди витікання мастила з підшипника, замініть натяжний ролик.

Для заміни ролика перед встановленням ременя остаточно виверніть болт його кріплення та зніміть ролик.

Заміна ременя ГРМ на Priora

Ремінь ГРМ в автомобілі LADA Priora – це дуже важливий елемент усієї автомобільної системи. Вся справа в тому, що він дуже простий у заміні, тому всі роботи можуть бути проведені самостійно. При цьому його заміна коштує зовсім не дорого і на станції технічного обслуговування. Але якщо пропустити момент заміни ременя газорозподільного механізму і він лусне, то можуть погнутись клапани, а це вже призведе до зовсім не дешевого ремонту двигуна транспортного засобу, який вже самостійно зробити навряд чи вдасться. Щоб такого з вами не сталося, перевіряйте ремінь ГРМ не рідше, ніж раз на сорок п’ять тисяч кілометрів пробігу.

На що звертати увагу при огляді ременя ГРМ на автомобілі Lada Priora?

При проведенні профілактичного огляду ремінного приводу газорозподільної системи автомашини Lada Priora слід звертати увагу на наступне:

На ремені ГРМ транспортного засобу з боку зубців не повинно бути жодних складок, а також жодних явних тріщин. На зубцях ременя ГРМ не повинні спостерігатися підрізи. Поверхня ременя ГРМ повинна містити слідів розшарування між тканиною і гумою. На зворотній частині ременя ГРМ не повинні бути видно сліди підгорання або явного зношування. Торцева частина ременя ГРМ повинна мати слідів розшарування чи розлохмачивания. Поверхня ременного механізму газорозподільної системи транспортного засобу не повинна мати масляних слідів.

У разі, якщо при візуальному профілактичному огляді вузла транспортного засобу, що розглядається, від автомобільного концерну «АвтоВАЗ», виявиться хоча б один дефект зі списку представленого вище, то потрібно в терміновому порядку приступити до його заміни.

Як дістатися до ремінного приводу ГРМ у машині LADA Priora?

Щоб провести заміну ременя ГРМ на автомобілі LADA Priora або його огляд, потрібно провести ряд маніпуляцій у заздалегідь заданій послідовності:

Перше, що потрібно зробити – це демонтувати правий брудозахисний щиток відсіку двигуна автомобіля.2. Другим кроком, демонтаж верхньої кришки приводу ГРМ LADA Пріори. Щоб це зробити, необхідно відкрутити п’ять гвинтів. Зробити це можна за допомогою шестигранника на п’ять. 3. Далі необхідно провернути колінчастий вал Пріори за годинниковою стрілкою. Робиться це за допомогою ключа на сімнадцять, яким провертається болт, який відповідає на фіксацію шківа.

Варто зазначити, що на нашому сайті вже є публікації про те, як замінити ремінь ГРМ та натяжний ролик на Kalina своїми руками.

Заміна ременя ГРМ на Priora своїми руками

Для проведення робіт зі зміни ременя газорозподільної системи транспортного засобу, що зносився, на новий, слід заздалегідь потурбуватися про наявність певного набору інструментів:

Шестигранник на п’ять. Головки на сімнадцять.3. Головки на п’ятнадцять.

Відео. Як замінити ремінь ГРМ на LADA Priora

Необхідно виконати маніпуляції, описані в попередньому пункті, а потім демонтувати сам ремінь ГРМ за описаним нижче способом.

Для початку потрібно подбати про те, щоб не порушилися газорозподільні фази. Для цього, розподільник і колінвал, потрібно провернути в положення, яким визначено мертву точку, що відноситься до такту стиснення циліндра під номер десять. Щоб цього досягти, необхідно повертати колінчастий вал у напрямку руху годинникової стрілки. Ця процедура виконується за рахунок повороту фіксуючого болта цього вузла автомобіля. Це обертання має здійснюватися до моменту, коли суміщаться мітки на ремені газорозподільної системи автомашини Lada Priora та мітки, що є на задній кришці приводу, що відповідає за ремінь газорозподільної системи транспортного засобу.

Щоб переконатися, що колінчастий вал став на місце, необхідно скористатися наступним способом:

Знімаємо заглушку з гуми з верхньої частини картера, що відповідає за зчеплення.

Переконуємося, що ризику маховика розташована навпроти верхньої кришки картера, що відповідає за зчеплення.

Досвідчені фахівці з ремонту транспортних засобів рекомендують залучати до робіт з усунення проблем з ременем ГРМ напарника. У завдання такого партнера, буде входити фіксація маховика. Зробити це він повинен за допомогою шліцевої викрутки, яка має бути вставлена ​​між зубчиками силового агрегату.

READ  Плюси і мінуси газового обладнання на автомобілі

Після того, як газорозподільні фази опинилися поза зоною ризику, потрібно відвернути кріпильний болт шківа і повністю зняти його. Теж саме, потрібно зробити з опорною шайбою. Щоб провернути ці операції, слід скористатися накидною головкою на п’ятнадцять. Після цього, тою ж головкою слід послабити натяжний ролик, що дозволить демонтувати ремінь ГРМ автомобіля LADA Priora з шківів розподільного валу. Точно за таким же принципом, ремінь ГРМ демонтується з шківів колінчастого валу і шківів насоса, що гойдає рідину охолодження.

Щоб установка ременя ГРМ пройшла успішно, а сама деталь служила довго, необхідно разом із ременем, замінити натяжні та опорні ролики. Для того щоб демонтувати ролик, потрібно скористатися накидною головкою на п’ятнадцять, за допомогою якої потрібно відкрутити болт кріплення. Знімається ролик спільно з самим болтом і наполегливою шайбою. Для встановлення нового ролика, різьблення його кріпильного болта слід обробити спеціальним герметиком і при установці – сильного його не затягувати.

Перш, ніж розпочинати роботи з монтажу справного ременя газорозподільної системи транспортного засобу, технологія процесу вимагає обов’язкової перевірки того, щоб мітки розташовані на розподільчому валу, збігалися з мітками, які розташовуються на колінчастому валу. Щоб переконатися в цьому, достатньо перевірити, що мітка під номером один, що відноситься до шківа з зубцями колінчастого валу, була навпроти мітки під номером два, яка знаходиться на кришці насоса, який відповідає за перекачування масла по системах транспортного засобу.

Нагадаємо, що у попередній статті ми розглядали ремонт ручного гальма на LADA Priora своїми руками. Якщо у Вас виникли проблеми з гальмівною системою, потрібно негайно усунути неполадки.

Як зробити регулювання сили натягу ремінного механізму на Priora?

Після того, як проведено встановлення нового ременного приводу газорозподільної системи автомобіля автомобільного концерну «АвтоВАЗ» серії Priora, необхідно провести регулювання його натягу. Щоб це зробити, варто вдатися до ключа для стопорних кілець, який потрібно вставити в пазовий отвір розташований на зовнішньому диску, що відноситься до ролика натягу, і провернути його за годинниковою стрілкою. У результаті, виріз розташований на зовнішньому диску, повинен поєднатися з виступом прямокутної форми, розташований на внутрішній втулці ролика натягу.

Відео. Натяжка ременя ГРМ своїми руками

Після того, як регулювання ремінного приводу газорозподільної системи транспортного засобу проведено, слід провести фінальну протяжку болта, який відповідає за фіксацію ролика, який, у свою чергу, відповідає за натяг. Проводиться дана маніпуляція накидною головкою на п’ятнадцять.

Вартість

Сам ремінь газорозподільного механізму на Priora у наших магазинах можна купити за ціною від 1000 залежно від виробника.

Якщо у вас немає бажання витрачатися на оплату роботи на СТО, ремінь та ролики можна поміняти самостійно. Для цього не потрібно жодних спеціальних навичок та інструментів. Але спочатку давайте визначимося із вибором запчастин. Нижче представлена ​​таблиця, в якій вказані виробники та каталожні номери оригінальних та кращих аналогічних комплектів ГРМ на шістнадцятиклапанний двигун LADA Priora.

Модель Код
Lada 211261006040
Bosch 1987949662
Conti CT1137
Contitech CT1137
Gates 5631XS
Lynx 137FL22
Optibelt ZRK1593

Використовувати запчастини сумнівної якості чи невідомих виробників небажано.

Покрокова інструкція заміни

При самостійній заміні ГРМ бажано наявність оглядової ями.

 • Відкрутити 5 болтів кріплення верхньої кришки приводу.
 • Відкрутити 2 болти кріплення нижньої кришки.
 • Зняти пластиковий кожух. під ним розташована система приводу.
 • Повернути колінвал до збігу міток на зірках розподільного валу. Проворот коленвала можна здійснити за допомогою спеціального ключа або шляхом зняття та провороту переднього колеса.
 • Порівняти збіг міток з маховиком. Мітка маховика знаходиться під гумовою заглушкою в картері коробки передач.
 • Демонтувати ремінь генератора.
 • Відкрутити шків приводу колінчастого валу, блокуючи рухи маховика. Для виконання цього етапу потрібний помічник.
 • Зняти шків.
 • Відкрутити натягувач.
 • Зняти ремінь газорозподільного механізму.

Бажано також зняти ролики та підшипники для перевірки їхнього ступеня зносу.

Заміна ременя приводу ГРМ та натяжного ролика ВАЗ-2170 Priora Priora

зубчастий шків колінчастого валу; 2. зубчастий ремінь ГРМ ВАЗ 2170 Priora; 3. шків водяного насоса; 4. натяжний ролик; 5. шків розподільного валу випускних клапанів; 6. задня захисна кришка зубчастого ременя; 7. приводний шків розподільного валу впускних клапанів; 8. кільце (диск синхронізації) для датчика фаз; 9. опорний ролик; А. ризику ВМТ на зубчастому шківі колінчастого; В. настановна ризику на кришці масляного насоса; З, F. настановні ризики на задній захисній кришці; D. настановна ризику на шківі розподільного випускних клапанів; Е. установча ризику на шківі розподільного впускних клапанів Розподільні вали рухаються від шківа 1 (малюнок.) колінчастого валу за допомогою зубчастого ременя. З низу шківа розподільних валів знаходяться 2 ролики: з лівого боку натяжний 4, праворуч опорний 9. У опорного ролика отвір для фіксації виконано посередині внутрішньої обойми, у натяжного ролика воно розташоване зі зміщенням (зміщене від центру на 6 мм). Отже, прокручуючи кріплення натяжного валу, можна регулювати натяг. Відмінність між шківами розподільних валів у тому, що до шківа 7 розподільного валу впускних клапанів жорстко закріплений диск синхронізації 8, за допомогою якого працює датчик фаз. З обох боків привід та зубчастий ремінь закриті кришками із пластмаси. Для регулювання фаз газорозподілу автомобіля ВАЗ Priora 16 клапанів є настановні ризики А, D, Е на шківах, В на корпусі масляного насоса, а також С і F на задній кришці ременя приводу. При правильно виставлених фазах ризику А повинна збігтися з позначкою, а ризики D і Е. з ризиками С та F. Змініть ремінь ГРМ ВАЗ Priora, якщо при техогляді ви знайдете:. рухове масло на будь-якій площині;. сліди зношування зубчастої площини, тріщини, надрізи, складки та відшарування тканини від гуми;. тріщини, складки, протертості чи опуклості на зовнішній площині;. розшарування на торцевих поверхнях.

Як здійснити заміну своїми руками

Процес заміни нескладний, і ви, вивчивши пропоновану нами інструкцію, зможете впоратися зі встановленням своїми руками, коли вам знадобиться.

Перевірка натягу

 • Спеціальним ключем проводимо натяжку.
 • Повернувши колінчастий вал у напрямку обертання на пару обертів, перевіряємо мітки.
 • Натяжка ременя ГРМ на двигуні 16 кл. LADA Priora перевіряється посередині між шківами розподільних валів. Він повинен прогинатися приблизно на 5,5 мм при навантаженні 10 кг. Для цього можна використати гирю відповідної ваги.
 • У разі перетяжки буде чутись характерний вереск, що в свою чергу знизить його ресурс і ресурс підшипників. Усі роботи проводите лише тоді, коли двигун повністю остигнув.

Все робиться дуже просто і виконана самостійно, ця робота дозволить вам заощадити не одну тисячу. Це дуже важливо тому що найчастіше сама робота іноді коштує дорожче за встановлені вузли. Крім того, ви зможете самостійно вибрати той комплект, який ви вважаєте найкращим і замінити коли вам знадобиться. Це дуже важливо у разі обриву та для продовження ресурсу. Якщо під час огляду ви виявили, що ремінь перебуває у справному стані, то міняти його не варто.

Також через скільки міняти комплект на двигуні з 16 кл. багато в чому залежить від якості ременя. Купуйте тільки оригінал у торгових точках з гарною репутацією.

READ  Який розмір шин на LADA Granta

Заміна ременя грм пріора (PRIORA)! 16 клапанна Ваз 2170, 2171, 2172 ДВС 21126 (126 мотор)

Регулюємо натяг, щоб забезпечити максимальний пробіг

Нормальна затяжка ременя

Як краще відрегулювати натяг ременя ГРМ? Для цього беруться щипці для зняття стопорних кілець, вставляються кінцями в пази від зовнішньої обойми ролика (натяжного). Ремінь натягується, при цьому щипцями потрібно провертати натяжний ролик проти годинникової стрілки так, щоб поєднати виріз зовнішньої обойми з виступом втулки (прямокутним). Болт кріплення ролика затягується ключем. Варто зазначити, що запасний комплект ГРМ не включає нічого, крім ременя та роликів, тому всі ключі та накидні елементи потрібно купувати окремо.

Як завершити монтаж цього елемента? Після установки шківа від приводу генератора, потрібно зробити обертання коленвала за болт від кріплення на 2 обороти (за годинниковою стрілкою) і перевірити суміщення всіх міток. Якщо спостерігається нестиковка, всі операції потрібно провести заново, т. до. яким ремінь ГРМ сам по собі не був би якісним, він не зможе виконувати свої функції при поганій установці. Після всіх операцій та зворотного складання деталей потрібно запустити машину та дати попрацювати їй близько чверті години.

Далі потрібно повторно перевірити натяг ременя: при докладанні зусилля в 100Н до середини його довгої частини, «провисання» має бути в межах від 5,5 до 6 міліметрів. Якщо ви не впевнені у своєму досвіді з проведення таких робіт, краще зверніться до автосервісу, що спеціалізується саме на Priora, щоб потім не платити за ремонт всього двигуна. Але базові знання про те, як натягнути ремінь, варто мати. до. часто ця деталь виходить з ладу на трасі, далеко від станцій технічного обслуговування, навіть якщо атомобіль має маленький пробіг.

Коли необхідно міняти ремінь ГРМ на Priora 16 клапанів

Силовий агрегат на автомобілі Priora має в головці блоку циліндрів два розподільні вали, які приводять у роботу 16 клапанів, по два на впуск і два на випуск у кожному циліндрі.

Привід механізму ГРМ та насоса охолоджуючої рідини здійснюється зубчастим ременем.

Не всі водії знають, коли міняти ремінь ГРМ на Priora 16 клапанів, а робити це необхідно інакше можлива поломка двигуна.

Заміна ременя приводу ГРМ

Для виконання роботи потрібна оглядова канава. Роботу виконуємо із помічником.

Оскільки при обриві ременя при воді ГРМ можливо співударі клапанів і поршнів, можна скоротити міжсервісний пробіг автомобіля між замінами ременів приводу газорозподільного механізму в два рази. При заміні ременя приводу ГРМ слід також замінити його натяжний і напрямний ролики.

Підготовляємо автомобіль виконання роботи.

Знімаємо верхню передню кришку ременя приводу ГРМ.

Схема приводу розподільних валів: 1. зубчастий шків колінчастого валу двигуна; 2. приплив на кришці масляного насоса; 3. зубчастий шків насоса охолоджуючої рідини; 4. натяжний ролик; 5. зубчастий шків розподільного валу випускних клапанів; б. задня кришка ременя ГРМ; 7. зубчастий шків розподільного валу впускних клапанів; 8. напрямний ролик; 9. зубчастий ремінь; А. мітка ВМТ на зубчастому шківі колінчастого валу; В. мітка на кришці масляного насоса; З, F. мітка на задній кришці ременя ГРМ; D – мітка на зубчастому шківі розподільного валу випускних клапанів; Е. мітка на зубчастому шківі розподільного валу впускних клапанів

Якщо знімаєте ремінь приводу ГРМ не для заміни, позначте маркером напрямок його обертання. При складанні його слід встановити відповідно до мітки.

Знімаємо правий брудозахисний щиток бризковика двигуна.

На автомобілі без кондиціонера знімаємо ремінь приводу генератора.

Торцевим ключем на 17 мм повертаємо колінчастий вал до суміщення міток на шківі розподільного валу випускних клапанів

і на шківі розподільного валу впускних клапанів з мітками на задній кришці ременя приводу ГРМ.

Це положення буде відповідати положенню колінчастого валу в ВМТ такту стиснення першого циліндра (див. Рис.). Повертати колінчастий вал за болти шківів розподільних валів не можна. При виконанні наступної операції колінчастий вал можна утримувати шліцевою викруткою за зубчастий вінець маховика. Для цього треба відвернути три гвинти і зняти нижню кришку картера зчеплення. Також болт шківа колінчастого валу можна відвернути, якщо помічник увімкне вищу передачу і натисне педаль гальма. Але при цьому колінчастий вал може трохи повернутись. Тому необхідно повторно переконатися у збігу всіх міток.

Торцевим ключем на 17 мм з подовжувачем відвертаємо болт кріплення шківа колінчастого вала.

Знімаємо шків колінчастого валу

Шестигранним ключем на 5 мм відвертаємо три болта кріплення нижньої передньої кришки ременя приводу ГРМ

Заміна ременя ГРМ на Лада Пріора 21126 2013 року LADA Priora

Ключом на 15 мм, повернувши болт кріплення натяжного ролика на півоберта проти годинникової стрілки, послаблюємо натяг ременя приводу ГРМ.

Після зняття ременя перевірте стан натяжного та направляючого роликів.

Одягаємо новий ремінь, прокладаючи його гілки відповідно до малюнка і переконуючись, що мітка на зубчастому шківі колінчастого валу розташована навпроти припливу, виконаного на корпусі масляного насоса.

Надягаємо ремінь на шків розподільного валу впускних клапанів так, щоб передня гілка ременя була натягнута. Не даючи ременя ослабнути, надягаємо його на шків розподільного валу випускних клапанів.

Знімач для стопорних кілець повертаємо натягувач у напрямку стрілок до суміщення міток на ньому

і ключем на 15 мм затягуємо болт кріплення натяжного ролика моментом 33,2-41,2 Нм (3,4-4,2 кгсм).

Якщо при цьому один із розподільних валів повернувся, послаблюємо затяжку ременя і встановлюємо його, повернувши неправильно встановлений розподільний вал (допустиме розбіжність міток у межах одного зуба шківа розподільного валу).

Перевернувши колінчастий вал на два обороти (за вінець маховика або загорнувши у вал болт кріплення шківа), переконуємось щодо збігу міток, що взаємне становище валів не порушено. При необхідності сумісивши мітки, повторюємо установку ременя.

Після суміщення всіх міток встановлюємо зняті з автомобіля деталі на місце.

Шайбу колінчастого валу встановлюємо так, щоб фаска була звернена до ременя приводу ГРМ.

Підготовчі операції

Для початку відключаємо мінусову клейму акумулятора, знімаємо захист двигуна та зливаємо антифриз.

Двигун 16 клапанів Priora.

Знімаємо захисну кришку, не забувши від’єднати клапан продування абсорбера.

Періодичність заміни

Через скільки міняти ремінь ГРМ та на скільки розрахований його ресурс на автомобілі Lada Priora? У заводському керівництві зазначено, що термін експлуатації ремінної передачі ГРМ становить 200 тис. км пробігу.

Це за регламентом, проте часто трапляються випадки, коли ремінь потребує заміни вже після пробігу 20 тис. км, і навіть раніше. Практика показує, що цей компонент системи ГРМ краще міняти заздалегідь і робити це не пізніше пробігу в 150 тис. км.

Ознаки необхідності термінової заміни ременя:

| Denial of responsibility | Contacts |RSS