Знімокддддддддд

При нормальному натягу ременя та з умовою збігу міток на шківах.

Замена ремня ГРМ и роликов на Приоре 16-клапанов Калине и Гранте

ооооооо

Для натягу ременя необхідно повернути натяжний ролик проти годинникової стрілки, а для ослаблення за годинниковою стрілкою. Для цього вставляємо в пази зовнішнього диска ролика спеціальний ключ у вигляді двох стрижнів Ø4 мм, закріплених до основи ключа (відстань між стрижнями 18 мм). Даний ключ використовується для регулювання ременного механізму приводу ГРМ всіх передньопривідних автомобілів ВАЗ.

Натягуємо ремінь до моменту збігу вирізу зовнішнього диска з прямокутним виступом внутрішньої втулки і затягуємо болт кріплення ролика моментом 34-41 Н·м.

Увага! Надмірний натяг ременя знижує термін служби як самого ременя, так і підшипників насоса рідини, що охолоджує, натяжного і направляючого роликів. Недостатнє натяг ременя теж призводить до його передчасного виходу з ладу, що може викликати порушення фаз газорозподілу і, як наслідок, призвести до контакту поршнів з клапанами та дорогого ремонту двигуна.

Провертаємо колінчастий вал на два обороти до моменту суміщення міток на зубчастих шківах розподільних валів з вирізами на задній кришці приводу ГРМ і перевіряємо, щоб виріз зовнішнього диска натяжного ролика збігався з прямокутним виступом внутрішньої втулки. При необхідності повторюємо регулювання натягу ременя. При виявленні дефектів ременя або при значному розбіжності положення вирізу зовнішнього диска натяжного ролика щодо прямокутного виступу внутрішньої втулки (більш ніж на половину ширини виступу) ремінь слід замінити.

Знімаємо ремінь приводу допоміжних агрегатів. Встановлений під піддон картера двигуна регульований по висоті упор залишаємо утримувати вагу цієї частини силового агрегату.

Ключем Torx T-30 відвертаємо два гвинти кріплення нижньої кришки приводу ГРМ (розташування гвинтів див. вище).

Знімокшггггггггг

При нормальному стані ременя, але незначному розбіжності вирізу з виступом на натяжному ролику (не більше половини ширини виступу) необхідно відрегулювати натяг ременя. Для цього…

д888

Перевірка ременя

Перевіряти стан вузла потрібно лише за холодного двигуна. Для здійснення огляду знімається верхня приводна кришка. Бачок з рідиною для миття скла краще також демонтувати, тому що він цілком може заважати. Для того, щоб зняти кришку приводу доведеться відкрутити 5 гвинтів, виявити їх не важко. Кришку слід знімати, відвівши її верхній край. Також доведеться зняти переднє колесо праворуч. Тепер беремо головку на 17 і прокручуємо їй колінвал за годинниковою.

ременя, lada, granta, клапан

Тепер проводимо огляд ременя ГРМ. Важливо знати, що на його зубах не повинно бути тріщин, складок чи відшарувань. Знос не повинен бути такого ступеня, коли вже видно нитки. На торцях не повинно бути тріщин і слідів розшарування. Якщо ж подібні дефекти будуть виявлені, це явний сигнал до того, що ремінь настав час замінити. Причиною заміни ременя може бути виявлення олійних слідів на ньому. Найімовірніше, масло капало з насоса рідини для охолодження. Так ось, при встановленні нового ременя треба його оглянути і, якщо буде потреба, відремонтувати.

Натяжка ременя має відповідати технічним вимогам. Щоб її перевірити, прокручуємо колінвал по годинниковій мітці на зубцях шківа не суміщаться з вирізами на приводній кришці. Натяжка ременя буде вважатися нормальною в тому випадку, якщо виріз зовнішнього диска збігатиметься з виступом внутрішньої втулки.

READ  Як відрегулювати фари на LADA Granta

Натяг ременя можна і відрегулювати в тому випадку, якщо він послабився не так сильно. Для цього необхідно послабити болт кріплення валика за допомогою якого відбувається натяжка. Щоб підтягнути ремінь, ролик, який служить для його натяжки, повертається проти вартовий, щоб послабити – вартовий. У зовнішньому диску є пази, у яких вставляється “рогатий” ключ. Цей ключ універсальний і його застосовують при ремонті всіх ВАЗів з переднім приводом.

За допомогою цього ключа відбувається натяг ременя для потрібного рівня. У цьому слід враховувати, що ремінь не можна перетягувати, інакше може стати причиною несправності як ременя, і напрямних роликів. Але не можна й недотягувати ремінь. Якщо це станеться, то ремінь також вийде з ладу раніше за визначений термін. Зрештою це може призвести до того, що поршні контактуватимуть із клапанами, що призведе до поломки механізму і, як наслідок, до його дорогого ремонту. Саме тому допустима лише оптимальна натяжка ременя. Ремінь обов’язково потрібно міняти, якщо будуть виявлені дефекти, про які йшлося вище. А тепер безпосередньо про його заміну.

Заміна ременя ГРМ LADA Kalina 1.4 16 клапанів

На шістнадцяти клапанній Ладі Kalina стан ременя ГРМ рекомендується діагностувати після кожних 15 000 км. Дехто стверджує, що це дуже маленький термін, і рекомендують серйозно цікавитися станом ременя лише після 25 000 кілометрів. Виробник повідомляє, що міняти ремінь протягом часу, визначеного регламентом, не потрібно. Але знавці все ж таки рекомендують періодично проводити огляд даного вузла, і при виникненні проблем здійснювати його заміну описаним нижче способом.

Заміна ременя

Спочатку потрібно зняти ремінь приводу допоміжних агрегатів. Силовий агрегат можна підтримувати дерев’яним бруском. Відкручуємо нижню кришку переднього приводу, використавши для цієї мети накидний ключ. Пристрій натягу ременя кріпиться двома болтами, один з яких потрібно послабити, а другий повністю відкрутити.

Нижня кришка легко знімається, якщо підняти натяжний ролик. Дивіться на малюнок, там все показано наочно. Намагайтеся не втратити шайбу, на яку вказує стрілка на знімку.

Тепер фіксуємо колінвал від прокручування. Для цього нам знадобиться помічник. Для цього йому потрібно натиснути на гальмо на 5 передачі. Тепер знімаємо болт та шайбу.

Після цього приступаємо до безпосереднього демонтажу ременя, попередньо перевіривши збіг міток. Болт, який зміцнює натяжний ролик, має бути ослаблений. Після цього ремінь легко вдасться зрушити, а потім і зняти.

Тепер потрібно зняти напрямний ролик. Зняти його вийде тільки з болтом та шайбою, тому що цей вузол не розуміється. Робиться це для того, щоб перевірити, в якому стані знаходяться підшипники обох роликів. Ролики краще замінити, якщо у автомобіля був значний пробіг або візуально виявили дефекти. На насосі рідини для охолодження не повинно бути слідів рідини, інакше і цей вузол доведеться замінити. Звертайте увагу і на те, щоб не було люфту.

Установка відбувається у зворотній послідовності, але болт кріплення ролика доки потрібно затягувати остаточно. Робити це потрібно лише після того, як буде встановлений ремінь. Встановлювати його потрібно також у зворотній послідовності, попередньо переконавшись, що мітки на шківах розпредволів та кришці приводу збігаються.

Зняття ременя ГРМ

Потрібно: шестигранник “на 5”, головка “на 17”, “на 15”, “на 10” і велика плоска викрутка.

 • Зняти верхню кришку приводу ГРМ, вивернувши 5 гвинтів.
 • Зняти нижню кришку приводу ГРМ, відвернувши 2 гвинти. Зняти ремінь генератора.
 • Схема приводу розподільчого валу.

Щоб не порушити фази газорозподілу, необхідно встановити колінвал і розподільний вал у положення ВМТ (верхньої мертвої точки) такту стиснення 1-го циліндра. Для цього:

 • провертаємо колінвал за годинниковою стрілкою за болт приводу генератора до суміщення міток на зубчастих шківах розподільних валів з мітками на задній кришці приводу ГРМ.
 • перевіряємо, щоб ризику на маховику 1 розташована навпроти прорізу 2 верхньої кришки картера зчеплення.

Фіксуємо маховик, вставивши викрутку між зубами маховика через отвір у картері зчеплення. Потім:

 • Зняти шків, відгорнувши болт.
 • Зняти опорну шайбу.
 • Послабити натяг ременя, провернувши болт ролика.
 • Зняти ремінь зі шківів розподільних валів натяжного та опорного роликів.

Після зняття ременя ГРМ колінвал і розподільний вал повертати не можна. При заміні ременя ГРМ також змінюються натяжний та опорний ролики ременя.

Установка ременя ГРМ

Перед установкою роликів слід нарізати різьбову герметик. Болт натяжного ролика не затягуємо. Перед встановленням ременя ГРМ перевіряємо суміщення настановних міток. Положення колінвала зручно контролювати по суміщенню мітки 1 на зубчастому шківі колінвала з міткою 2 (ребро) на кришці масляного насоса.

READ  Як прокачати зчеплення на Renault Megane 2

Надягаємо ремінь ГРМ на шків колінвала, натягуючи обидві гілки ременя, заводимо передню гілку за опорний ролик, а задню, надівши на шків насоса охолоджуючої рідини. за натяжний ролик. Потім надягаємо ремінь ГРМ на шківи розподільних валів.

Заміна ременя ГРМ на автомобілях LADA з двигуном 16 клапанів

В даний час все нові LADA Priora випускається із 16 клапанними двигунами. Ці силові агрегати також встановлюються на деякі комплектації автомобілів LADA Granta, Kalina, Vesta або XRAY. Газорозподільний механізм (ГРМ) цих двигунів призначений для своєчасного впуску в циліндри двигуна горючої суміші та випуску газів, що відпрацювали. Важливо регулярно перевіряти стан його ременя та за необхідності виконати заміну.

Як натягнути ремінь ГРМ

Після встановлення шківа приводу генератора, повертаємо колінвал за болт кріплення шківа на два обороти за годинниковою стрілкою. Перевіряємо суміщення настановних міток на колінвалі та розподвалі, а також поєднання вирізу з виступом на натяжному ролику.

Процес заміни ременя ГРМ також показаний на

Заміна ременя ГРМ без спеціального інструменту

Спосіб можна використовувати, якщо немає необхідності міняти ролики.

 • Зрізаємо половину старого ременя ГРМ канцелярським ножем.
 • Знімаємо половину старого ременя ГРМ.
 • Одягаємо на шківи колінвала новий ремінь ГРМ.
 • Розрізаємо другу половину старого ременя ГРМ та видаляємо його.
 • Новий ремінь ГРМ натягуємо на шківи колінвала до кінця.

Виявили помилку? Виділіть її та натисніть CtrlEnter.

Коли потрібно міняти ремені ГРМ та насоси охолоджуючої рідини на моделях АвтоВАЗу

Багатьом власникам вітчизняних моделей LADA відомо, що Granta, Kalina, Priora, Vesta і XRay зараховані до категорії «втикових», тобто коли рветься ремінь ГРМ, поршні зустрічаються з клапанами і тоді двигун має дорогий ремонт.

Для того, щоб цього не трапилося, потрібно вчасно змінювати помпу, натяжні ролики і сам ремінь.

Про що мовчить виробник

Пересічний автовласник має інформацію щодо обслуговування своєї вазівської моделі тільки із заводської інструкції. Наприклад, у книзі до LADA Kalina вказаний ресурс ременя, але згадок про його планову заміну немає. В експлуатаційній книзі LADA Granta виробник вказує пробіг ременя ГРМ для 8-клапанного мотора, тоді як про 16-клапанну версію взагалі відомостей немає.

У деяких сервісних книгах LADA Priоra ремінь ГРМ взагалі не згадується.

Автовласникам Vesta та XRay «пощастило». у сервісній книзі вказані терміни регулювання зазорів у ГРМ.

Планова заміна ременя ГРМ і роликів вказана тільки в інструкції до 8-клапанного мотора моделі Vesta і ВАЗ-11189, при цьому двічі рекомендують замінити той самий ремінь, тоді як про помпу взагалі ні слова.

Зневага до заміни та обслуговування водяного насоса може призвести силовий агрегат до неробочого стану. Нагадаємо, що помпа відноситься до охолоджувальної системи, але рух наводиться ременем ГРМ. При заклиниванні помпи, через вироблення підшипника, у ремені зрізає зуби і мотор руйнується. Всі ці подробиці знайомі майстрам, тоді як виробник навіть і не подумав згадати необхідність стежити за станом водяного насоса.

Коли міняти ремінь та помпу

ЗАМЕНА РЕМНЯ ГРМ КАЛИНА, ГРАНТА 16 КЛАПАНОВ И Т. П. REPLACEMENT TIMING KALINA, GRANT 16 VALVES

Потрібно зазначити, що нові автовазовські двигуни отримали якісні зубчасті ремені, і якщо на них не потрапляє олія, то вказані 180 тисяч кілометрів він відбігає.

Поряд з цим власники будь-якої іномарки з суттєвим пробігом знають, що планова заміна ременя тягне за собою комплексну заміну, до якої входять ремінь, ролик та помпа. це і дешевше і правильніше.

Як зауважили досвідчені автомобілісти, закордонні виробники наполягають на заміні помпи саме задля оновлення всього комплекту деталей, пов’язаних із приводом розподільчого валу.

READ  Установка круїз контролю Toyota Corolla 150

Якщо при черговому ТО автомобіліст бачить надрив на ремені або на помпі, то це сигнал до негайної заміни деталі.

За досвідом автовласників вазовських моделей для 8-клапнного і 16-клапанного мотора про заміну помпи, ременя ГРМ та натягувача варто задуматися вже після 60-70 тисяч кілометрів пробігу. Якщо пробіг невеликий, всі ці деталі варто замінити на шостому році експлуатації.

Встановлення нового ременя ГРМ

Увага! На натяжному ролику є мітка напряму натяжки.

 • Перевіряємо збіг усіх міток. Якщо на розподільних валах мітки роз’їхалися докручуємо їх ключем на 17. Новий ремінь ГРМ встановлюємо в наступній послідовності: спочатку на зірочку колінвала і помпу, далі на напрямний ролик, зірочки розподільних валів і натяжний ролик. Провертаємо натяжний ролик спеціальним ключем, відповідно до напряму натяжки.

Спеціальний ключ.

 • Добиваємося збігу міток на ролику, затягуємо болт його кріплення. Головка на 15.

Правильна натяжка.

 • Замість ключа можна використовувати знімач стопорних кілець. Показано на знятому ролику.
 • Провертаємо колінвал два обороти і знову перевіряємо всі мітки. Якщо все гаразд встановлюємо на місце всі деталі в порядку зворотного зняття. Заливаємо антифриз.

Все дуже просто.

Покрокова інструкція заміни ременя ГРМ

Натяжний ролик ременя генератора.

 • Знімаємо верхню кришку приводу ГРМ. 5 болтів, ключ Torx T Для зручності виконання операції можна зняти бачок склоомивача.

Кріплення верхньої кришки ГРМ.

 • Відкручуємо болт шківа коленвала та знімаємо його. Головка на 17 з подовжувачем.

Заблокувати колінвал можна увімкнувши п’яту передачу і встановивши викрутку у вентиляційний канал гальмівного диска нижче за супорт.

Підготовчі операції

Даємо двигуну охолонути, знімаємо захист та зливаємо антифриз. Вивішуємо праве переднє колесо, знімаємо його, а також демонтуємо пластиковий бризковик.

Заміна помпи

 • Утримуючи зірочки розподільних валів від провертання будь-яким зручним інструментом відкручуємо болти кріплення і знімаємо зірочки. Головка на 17.

Кріплення зірочок розподільних валів.

 • Відкручуємо п’ять болтів (ключ на 10) та знімаємо захисний кожух ГРМ.

Кріплення кожуха.

 • Відкручуємо три болти кріплення помпи та знімаємо її. Шестигранник на 5.

Кріплення помпи.

 • Був придбаний повний комплект ГРМ фірми Gates, у ньому була помпа з прокладкою.

Комплект ГРМ Granta.

Болти притягуємо рівномірно по колу, щоб не видавило прокладку.

 • Встановлюємо на місце кожух та зірочки розподільних валів.

Змінюємо ремінь ГРМ на Ладі Granta з двигуном 1,6 16 клапанів

Сьогодні приїхав старий знайомий на своїй Granta, заміна ременя ГРМ, роликів та помпи. Оскільки термін заміни у технічному регламенті не вказано, то орієнтуємось лише на пробіг. У регламенті сказано контролювати стан ременя раз на 15000, замінити при виявленні дефектів.

На практиці виходить що оптимальний пробіг заміни ременя ГРМ 60000 або 4 роки експлуатації.

Інтервал за часом беремо не випадково, оскільки ремінь з часом старіє і внаслідок чого втрачає свої механічні властивості.

Важливо! При обриві ременя ГРМ на моторі 1,6 гне всі клапани.

Виставляємо верхню мертву точку.

 • Не вимикаючи п’яту передачу, крутимо гальмівний диск за годинниковою стрілкою і разом з ним у нас буде провертатися коленвал. Домагаємося збігу міток на зірочках розподільних валів і кожусі ГРМ. Можна зупинити їх, в інтернеті повно креслень саморобних фіксаторів. Найпростіший дві шайби та болт з гайкою.

Мітки на зірочках розподільних валів.

 • На зірочці колінвала повинна збігтися мітка з відливом на масляному насосі.

Мітка колінвалу.

 • Послаблюємо болт кріплення натяжного ролика, ключ на 15 та знімаємо старий ремінь ГРМ. Відкручуємо болти натяжного та напрямного ролика, знімаємо їх. Ключ або головка на 15.

Натяжний та напрямний ролик ГРМ.

 • Якщо при заміні ременя ГРМ не планується заміна помпи, наступний пункт можна пропустити.