Заміна ременя ГРМ Kalina 2 8 клапанів

Table of Contents

Виставляємо верхньою мертву точку

Обов’язково обертайте колінчастий вал по годинникової стрілки, в іншому випадку буде докладено підвищення зусилля до деталей механізму газорозподілу.

ременя, kalina, клапан

Важливо! Ніколи не зривайте болт коленвала стартером.

 • Далі тим же шестигранником на 5 відкручуємо болти кріплення нижньої кришки ременя ГРМ і знімаємо її.
 • На зубчастому шківі колінчастого вала повинна бути суміщені мітки з відливом масляного насоса.
 • Хвала конструкторам АвтоВАЗу, нарешті то на двигунах Lada Kalina 2 з’явилися ролики з індикатором натягу, тепер не треба натягувати на око і перевіряти натяг перекручуванням ременя, не минуло й тридцяти років з моменту винаходу подібної конструкції. Відвертаємо болт натяжної ролика і демонтуємо останній так само знімаємо старий ремінець газорозподільного механізму. На фото видно, що ремінь витягнувся так як мітки натяжки розійшлися, при контролі стану ременя ГРМ, якщо ви побачите таке, потрібно буде просто підтягти його.

періодичність заміни

Вона регламентується виробником. Зазвичай це близько 80 000 пробігу, але, з огляду на низьку якість комплектуючих, рекомендується скоротити цей термін до 50 000 км. А взагалі найкращим варіантом буде своєчасний візуальний огляд деталі на ступінь зносу. Першою ознакою зношеності стануть мікротріщини, які добре видно на натягнутому ремені.

Якщо знайшли мікротріщини, ще є час на заміну найближчим часом. Через це ремінь відразу не обривається, так як всередині він армований тонкими і міцними сталевими нитками. Це забезпечує ременя можливість неодноразово витримувати серйозні навантаження і зберігати свої якості як можна довше. Ще однією ознакою зносу може стати ослаблення натяжки через розтягування. В цьому випадку двигун почне працювати шумно, а також ослабнуть динамічні характеристики.

Багато автомобілістів, а також працівники автомайстерень рекомендують разом з ременем поміняти водяний насос (помпу) і ролик-натягувач.

Справа в тому, що їх знос найчастіше візуально не спостерігається, а тим часом процес їх заміни досить трудомісткий. Тому краще поміняти ці елементи відразу, тим більше що виробники випускають комплекти, що складаються з ременя і ролика. Деякі роблять деталі з металевим кордом посиленого типу. Вони кілька міцніше звичайних і служать довше, однак і вартість у них вище.

Ознаки зношеного ременя

Що з клапанами

Як і на 8 клапанному двигуні пошкодження ременя 16 клапанних моторів призводить до сумних наслідків, гнуться клапана. Мотористи наводять факти, коли не рахуючи клапанів ушкоджувалися поршня, гнулися шатуни, вибухали втулки клапанів. Це призводить до того, що движка були потрібні дорогі серйозні ремонти. Не потрібно економити на витратних матеріалах приводу клапанного механізму, по іншому володаря чекають величезні проблеми, пов’язані з ремонтними роботами агрегату.

Артикул і ціна ролика на LADA Kalina

Невід’ємною операцією вибору ременя стає також підбір ролика ГРМ. Як і в першому варіанті існує оригінал і кілька аналогів, які можна застосовувати. Розглянемо артикули і ціни на ролик ГРМ LADA Kalina 8 клапанів:

 • Оригінальний каталожний номер ролика ременя газорозподільного механізму 8-клапанною LADA Kalina є: 21126-1006135. Середня
 • Існує досить багато аналогів оригінального ролика ГРМ, які успішно сертифіковані для використання на автомобілі і відрізняються хіба що якістю і ресурсом. Розглянемо, який ролик ГРМ можна встановлювати замість оригінального, на Kalina з 8 клапанами:

Установка нового ременя ГРМ

Стежимо що б спадна гілка ременя була натягнута.

 • Натягуємо ремінь ГРМ. Спеціальним ключем повертаємо ролик проти годинникової стрілки, як вказано у нього на корпусі
 • до моменту збігу міток на ньому і затягуємо болт.
 • Провертає колінвал два обороту переконуємося що поршня не зустрічаються з клапанами і знову перевіряємо збіг міток і натяжку ременя.
 • Встановлюємо всі деталі в порядку зворотному зняттю, заливаємо антифриз і заводимо.

Простіше нікуди, дану процедуру можна виконати своїми руками в польових умовах, без звернення в автосервіс. А взагалі мені дуже подобається Kalina, проста в ремонті, дешеві запчастини, невибаглива в експлуатації, що ще для щастя треба?

Установка запалювання на Kalina 8 клапанів

В системі газорозподілу особливе значення має ремінь. Саме він відповідає за можливість з’єднання колінчастого і розподільного вала. Крім того, без цього приводу неможлива синхронна робота поршнів в циліндрах і впускних / випускних клапанів. Ремінь ГРМ повертає шків розподільного вала рівно на половину обороту шківа колінчастого вала.

Особливо важливо якість і надійність в двигунах, де поршнева і клапанна група є єдиним блок, наприклад, як у Калини. Навіщо кожен автовласник повинен знати, як поміняти ремінь ГРМ на Kalina? Клапани і поршні тут знаходяться в одному блоці, але завдяки ременю не стикаються. Відповідно, при обриві поршні вдаряються об клапани, що призводить до дорогого ремонту мотора.

READ  Установка ГУР на ВАЗ 2110 8 клапанів

заміна помпи

 • Для заміни помпи нам потрібно зняти шків розподільного валу, а також відкрутити кілька болтів внутрішнього кожухи і зняти його. При виявленні слідів зносу на шківі розподільного вала його краще замінити.
 • Три болта геть і помпу в заміну (шестигранник на 5). Зеленою стрілкою вказано отвір під болт натяжної ролика.
 • Помінявши водяний насос приступаємо до наступного етапу.

Заміна ременя ГРМ: Kalina, 8 клапанів

Про необхідність заміни ременя ГРМ нікому нагадувати не варто. А ось, як правильно це зробити, потрібно мати хоча б уявлення. Пропонуємо вам докладну інструкцію, як це зробити на 8-ми клапанної Lada Kalina. Дана інструкція підійде і для автомобіля LADA Granta.

Який ремінь вибрати?

Взагалі, будь-який ремінь хороший, якщо він не підробка. Але найкращими фірмами вважаються Gates і Contitech. Для LADA Kalina цього буде цілком достаточно.К того ж Gates вважається оригінальним ременем і його

Крім ременя ГРМ рекомендується міняти відразу і помпу. Але це не обов’язково, і все ж термін служби її майже, як у ременя. Буде прикро поміняти ремінь, а через тиждень потече помпа, а то ще гірше. заклинить. Тому не скупимося, за найдешевший варіант.

Процес заміни ременя ГРМ на Kalina

Знімаємо всі кожухи і захисту, які відкривають доступ до ременя ГРМ. Для цього потрібно зняти переднє праве колесо. Зніміть кожух, використовуючи ключ на 8:

Зірвіть головкою на 19 і подовжувачем на 60 см болт, що утримує шків коленвала. Щоб це зробити, посадіть напарника за кермо, поставте 5-ю передачу, а він нехай затисне гальмо. В цей час болт потрібно зірвати, використовуючи хороший важіль. Зніміть шків, а болт закрутіть назад.

Шестигранником на 5, відкрутіть 7 болтів, що утримують кожух ременя ГРМ. Після цього зніміть кожух.

Тепер потрібно встановити всі мітки. Одна з них знаходиться на шестерні коленвала, а друга на шестірні распредвала:

мітка клонували

Повертати колінвал слід за болт на 19, який ми вкрутили назад після зняття шківа колінчастого вала.

Відкручуємо болт натяжної ролика і послаблюємо ремінь. Після цього ремінь можна зняти:

Встановіть новий ролик, але не затягуйте до кінця. Ролик слід встановити так само, як і старий. Зазвичай, там залишається відповідний слід.

Встановіть новий ремінь. Спочатку на шестерню коленвала, потім распредвала, а вже потім простягаємо через натяжна ролик, а в кінці на помпу. Помпу, при необхідності потрібно замінити, попередньо злив антифриз. Ремінь потрібно встановити так, щоб букви і цифри на ньому читалися, якщо дивитися прямо на шестерню распредвала.

За допомогою спецключ утримуємо ролик, а його болт затягуємо до суміщення спеціальних міток:

Затягніть ролик за допомогою динамометричного ключа моментом від 33 до 41 Нм. Потім поверніть колінвал на два повних обороту і вставте мітки. Якщо мітки збігаються, а натяжка ременя хороша, значить, все було зроблено правильно.

Зберіть все в зворотній послідовності. Затягніть болт шківа коленвала моментом 98-109 Нм.

Фото взяті з інтернету, більшість з drive2.ru!

Заміна ременя ГРМ LADA Kalina 2, Granta 8 клапанів

Вчора до нас приїхав один з постійних клієнтів на нещодавно придбаної Kalina другого покоління, заміна ременя ГРМ, ролика і помпи плюс всіх рідин, але про це в іншій статті. Так само даний двигун встановлювався і на Granta, тому дана стаття буде актуальна і для неї. На спідометрі 60000 і я вважаю, що для даного мотора це оптимальний інтервал заміни, хоч у всіх довідниках написано про 75000.

Обмовимося відразу що при обриві ременя ГРМ на даному автомобілі гніт клапана. Рекомендується проводити контроль стану ременя кожні 15000 км пробігу.

Для роботи нам знадобиться набір ключів і головок, а також шестигранник на 5 і ключ для натяжної ролика. Вся процедура займає приблизно півтори години.

Замена ремня грм 8-ми клапанный 1.6l мотор!

Для початку знімаємо захист, зливаємо антифриз і можна для зручності зняти праве переднє колесо. Далі послаблюємо контргайку натяжної механізму ременя генератора. Головкою на 10 викручуємо шпильку натяжителя і знімаємо ремінь.

Відкручуємо чотири болта шестигранником на 5 і знімаємо верхню захисну кришку ременя ГРМ.

Виставляємо верхньою мертву точку (ВМТ). Крутимо колінвал за болт кріплення шківа за годинниковою стрілкою до моменту збігу мітки на зірочки распредвала і захисному кожусі ГРМ.

Відкручуємо болт шківа коленвала. Блокуємо колеса упорами, затягуємо ручне гальмо, включаємо п’яту передачу і легким рухом ключа з півтора метровим трубним подовжувачем відкручуємо даний болт.

Далі тим же шестигранником на 5 відкручуємо болти кріплення нижньої кришки ГРМ і знімаємо її.

На зірочки колінчастого вала повинна бути суміщені мітки з відливом масляного насоса.

Хвала конструкторам АвтоВАЗу, нарешті то на двигунах з’явилися ролики з індикатором натягу, тепер не треба натягувати на око і перевіряти натяг перекручуванням ременя, не минуло й тридцяти років з моменту винаходу подібної конструкції. Відвертаємо болт натяжної ролика і демонтуємо останній так само знімаємо старий ремінець газорозподільного механізму. На фото видно, що ремінь витягнувся так як мітки натяжки розійшлися, при контролі стану ременя ГРМ, якщо ви побачите таке, потрібно буде просто підтягти його.

READ  Mazda CX 5 активація прихованих функцій

Для заміни помпи нам потрібно зняти зірочку розподільного валу, а також відкрутити кілька болтів внутрішнього кожухи і зняти його.

Три болта геть і помпу в заміну. Зеленою стрілкою вказано отвір під болт натяжної ролика.

Помінявши водяний насос приступаємо до установки нового ременя ГРМ.

Ставимо на місце кожух і зірочку распредвала. Перевіряємо збіг всіх міток, про них говорилося вище. Ставимо натяжна ролик, але болт не затягувати. Одягаємо новий ремінь, дотримуємося напрямок обертання, спочатку на зірочку коленвала, распредвала, натяжна ролик і помпу, останнє можна поміняти місцями. Натягуємо ремінь ГРМ. Спеціальним ключем повертаємо ролик проти годинникової стрілки, як вказано у нього на корпусі

до моменту збігу міток на ньому і затягуємо болт.

Провертає колінвал два оберти і знову перевіряємо збіг міток і натяжку ременя.

Встановлюємо всі деталі в порядку зворотному зняттю, заливаємо антифриз і заводимо. простіше нікуди.

заміна прокладки клапанної кришки | про ладі

Щоб замінити прокладку клапанної кришки. відкриваємо капот. Знімаємо верхню пластикову захист двигуна.

Прокладка клапанної кришки зроблена з гуми. Згодом вона висихає від постійних високих температур і охолоджень, і починає пропускати масло. Зверху двигун стає жирним від патьоків масла, а потім брудним від осілого на патьоках пилу. Перед заміною прокладки клапанної кришки двигун рекомендується помити.

Відкручуємо три гайки кріплення колектора головкою На жаль, іноді болти іржавіють і прікоревают настільки, що їх неможливо відкрутити. В цьому випадку їх доводиться зрізати.

Тепер потрібно зняти три шланга, закріплених на клапанної кришці.

Послаблюємо кріплення хомутів. І знімаємо шланги.

Відкручуємо два болти кріплення клапанної кришки ключем Знімаємо клапанну кришку.

Очищаємо клапанну кришку і місце, де варто прокладка, від масла, пилу і бруду. Знежирюємо і насухо протираємо місце прилягання клапанної кришки до голівки блоку циліндрів.

Закладаємо нову прокладку в клапанну кришку.

Очищаємо площину прилягання на блоці двигуна. І знежирюємо.

Потім знежирюємо прокладку. Обробляємо прокладку прокладним герметиком. Необхідно забезпечити максимально щільне прилягання.

Тепер встановлюємо на блок двигуна клапанну кришку. І притискаємо її.

Наживляємо гайки кріплення. І затискаємо їх. Встановлюємо назад зняті раніше шланги. І затискаємо хомути. Встановлюємо на місце кріплення колектора. Наживляємо гайки кріплення. І затискаємо їх. Встановлюємо пластиковий захист двигуна. Дамо герметику трохи застигнути і можна їхати.

Основні поломки

У ременя ГРМ можливо три основних типи несправності:

ременя, kalina, клапан
 • Цілісність конструкції ременя порушена. в цьому випадку ремінь розшаровується, на його поверхні неозброєним оком стають видні внутрішні нитки. Ці неполадки виникають через механічних пошкоджень, або внаслідок неправильної регулювання. Такий ремінь підлягає негайній заміні.
 • Перенатяженіе або недотяг ременя. за ступінь натягу ременя відповідає натяжна ролик, який дозволяє обертатися ременя навколо власної осі і дозволяє вірно відрегулювати його. Якщо ж ремінь занадто сильно натягнутий або занадто сильно ослаблений, то в непотрібне стан він прийде дуже швидко.
 • Обрив. найнеприємніша ситуація, яка може статися в дорозі з ременем ГРМ. В цьому випадку мотор повністю затихне і завести його знову можна буде тільки встановивши новий елемент.

Щоб уникнути таких неприємностей завод виробник радить проводити його перевірку кожні 15000 кілометрів і заміну в 75000 кілометрів пробігу. Насправді ж міняти його слід відразу, як будуть виявлені на поверхні видимі тріщини.

Артикул і ціна ременя

Отже, розглянемо оригінальні і неоригінальні деталі системи ГРМ, які можна встановити на 8- клапанну Ладу Калину.

21126-1006040. це оригінальний артикул ременя ГРМ. який проводиться заводом АвтоВаз. При цьому він вважається надійним з терміном експлуатації до 30 тис. Км. Середня ринкова ціна становить 1300 руб.

Аналогів оригінальної деталі представлено на ринку запасних частин досить багато. Деякі з них мають кращу якість, ніж оригінальний ремінь ГРМ на 8-клапанну Калину. Розглянемо, які ж виробники роблять неоригінальну запасну частину газорозподільного механізму для ВАЗ.1117-1119 8 клапанів.

Як поміняти ремінь ГРМ на LADA Kalina 8 клапанів своїми руками

У уникнення непередбачуваних наслідків для основного силового агрегату LADA Kalina, варто міняти ремінь ГРМ (ГРМ) вчасно. Оскільки несвоєчасна заміна може привести до капітального ремонту і удару по гаманцю власника. Звичайно, не кожен автолюбитель зможе зробити це сам і доводиться звертатися в автосервіс.

Але, прочитавши цю статтю, можна не тільки навчитися міняти цей вузол, а й правильно підбирати запасні частини і визначати несправність ГРМ.

Відео заміни ременя ГРМ на LADA Kalina (двигун 8 клапанів).

Покрокові роботи по заміні ременя ГРМ

Перед тим як приступити до заміни ременя ГРМ, необхідно підготувати робоче місце і всі необхідні інструменти. Для роботи нам знадобиться:

 • Новий ремінь ГРМ.
 • Ключ на «10», «17», «19».
 • плоска викрутка.
 • Ключ для натяжної ролика.

Порядок виконання

 • Відкриваємо капот і знімаємо пластиковий кожух двигуна.
 • Демонтуємо захист ременя, відвернувши три болта на «10».
 • Знімаємо праве колесо і захист.
 • Таким чином виглядає схема ременя ГРМ, відповідно до неї виставляємо мітки.

Схематично вказано розташування всіх міток.

Викрутку фіксуємо там, куди вказує стрілка.

За допомогою ключа на «17» викручуємо фіксує болт.

Процес заміни ременя ГРМ на 8-ми клапанної LADA Kalina

Як і в будь-якому ремонті починати варто з пошуку інструментарію. Отже, для заміни ременя і ролика ГРМ LADA Kalina 8-клапанів знадобиться:

 • Ключ на 17 (ріжковий і накидною).
 • Головка на 10.
 • плоска викрутка.
 • Спеціальний ключ для натяжки.
READ  Як зняти переднє крило на Kalina

Коли визначилися з необхідним інструментом, можна переступити безпосередньо до заміни:

Поєднуємо мітки. Крутимо руками праве переднє колесо до зіткнення відміток

Знімаємо шків. Дуже детально на цьому фото

Таким чином, видно, що заміна ременя і ролика ГРМ на Ладі Kalina 8 клапанів проводиться досить легко. В середньому, цей процес займає до 4 годин.

Артикул і ціна ролика на LADA Kalina

Невід’ємною операцією вибору ременя стає також підбір ролика ГРМ. Як і в першому варіанті існує оригінал і кілька аналогів, які можна застосовувати. Розглянемо артикули і ціни на ролик ГРМ LADA Kalina 8 клапанів:

 • Оригінальний каталожний номер ролика ременя газорозподільного механізму 8-клапанною LADA Kalina є: 21126-1006135. Середня
 • Існує досить багато аналогів оригінального ролика ГРМ, які успішно сертифіковані для використання на автомобілі і відрізняються хіба що якістю і ресурсом. Розглянемо, який ролик ГРМ можна встановлювати замість оригінального, на Kalina з 8 клапанами:

Таблиця, із зазначенням виробників, артикулів і цін

Найменування проізводітеляКаталожний номерСредняя ціна по РФ в рублях
Master-Sport 1137-SD-PCS-MS 570
Grand prix JH8025 800
LYNXauto 137FL22 960
Hola TH1372 1 000
Contitech CT1137 1280
Finwhale BD137 1550
Dayco 941 071 1650
Bosch 1 987 949 662 1860
Gates 5631XS 2150
Luzar LTB0127 2280
Optibelt ZRK1593 3340
Pilenga (ременьролік) CT-P1137 4720
Trialli (ременьролік) GD770 5060

Як видно з таблиці вибір неоригінального ременя ГРМ досить великий. Кожен автолюбитель зможе підібрати на свою 8-клапанну Ладу Калину, той варіант, який вважає для себе максимально прийнятним.

Установка нового ременя ГРМ

Стежимо що б спадна гілка ременя була натягнута.

 • Натягуємо ремінь ГРМ. Спеціальним ключем повертаємо ролик проти годинникової стрілки, як вказано у нього на корпусі

напрямок натяжки.

 • до моменту збігу міток на ньому і затягуємо болт.

правильна натяжка.

 • Провертає колінвал два обороту переконуємося що поршня не зустрічаються з клапанами і знову перевіряємо збіг міток і натяжку ременя.

ГРМ встановлений.

 • Встановлюємо всі деталі в порядку зворотному зняттю, заливаємо антифриз і заводимо.

Простіше нікуди, дану процедуру можна виконати своїми руками в польових умовах, без звернення в автосервіс. А взагалі мені дуже подобається Kalina, проста в ремонті, дешеві запчастини, невибаглива в експлуатації, що ще для щастя треба?

підготовчі операції

Для початку знімаємо захист, зливаємо антифриз і можна для зручності зняти праве переднє колесо.

замена ремня грм гранта. калина 8кл

Виставляємо верхньою мертву точку

Обов’язково обертайте колінчастий вал по годинникової стрілки, в іншому випадку буде докладено підвищення зусилля до деталей механізму газорозподілу.

ЛАДА КАЛИНА 2 ЗАМЕНА РЕМНЯ ГРМ,РОЛИКА

Важливо! Ніколи не зривайте болт коленвала стартером.

 • Далі тим же шестигранником на 5 відкручуємо болти кріплення нижньої кришки ременя ГРМ і знімаємо її.
 • На зубчастому шківі колінчастого вала повинна бути суміщені мітки з відливом масляного насоса.

мітка клонували.

 • Хвала конструкторам АвтоВАЗу, нарешті то на двигунах Lada Kalina 2 з’явилися ролики з індикатором натягу, тепер не треба натягувати на око і перевіряти натяг перекручуванням ременя, не минуло й тридцяти років з моменту винаходу подібної конструкції. Відвертаємо болт натяжної ролика і демонтуємо останній так само знімаємо старий ремінець газорозподільного механізму. На фото видно, що ремінь витягнувся так як мітки натяжки розійшлися, при контролі стану ременя ГРМ, якщо ви побачите таке, потрібно буде просто підтягти його.

Необхідний інструмент і пристосування

Для роботи нам знадобиться набір ключів і головок, а також шестигранник на 5 і ключ для натяжної ролика. Вся процедура займає приблизно півтори години.

Двигун Kalina дуже схожий на восьмий.

заміна помпи

 • Для заміни помпи нам потрібно зняти шків розподільного валу, а також відкрутити кілька болтів внутрішнього кожухи і зняти його. При виявленні слідів зносу на шківі розподільного вала його краще замінити.
 • Три болта геть і помпу в заміну (шестигранник на 5). Зеленою стрілкою вказано отвір під болт натяжної ролика.

кріплення помпи.

 • Помінявши водяний насос приступаємо до наступного етапу.

Проста заміна ременя ГРМ і помпи LADA Kalina з двигуном 8 клапанів

Вчора до нас приїхав один з постійних клієнтів на нещодавно придбаної Kalina другого покоління, заміна ременя ГРМ, ролика і помпи плюс всіх рідин, але про це в іншій статті. Періодичність заміни ременя за регламентом 75 тис. Км пробігу або 4 роки експлуатації, але як показала практика оптимальний інтервал заміни 60 тис. Км пробігу. Дана машина проїхала 80000 подивимося в якому стані ремінець.

Важливо! Обмовимося відразу що при обриві зубчастого ременя приводу газорозподільного механізму на даному автомобілі гніт все клапана. Рекомендується проводити контроль стану ременя кожні 15000 км пробігу.

Покрокова інструкція

 • Знімаємо верхню захисну кришку ременя ГРМ відкрутивши чотири болта (шестигранник на 5).
| Denial of responsibility | Contacts |RSS