Заміна ременя генератора Priora 16 клапанів

Table of Contents

Заміна ременя генератора на Priora з ГУР (TokarDjan)

Цей пост про те як поміняти ремінь генератора на Priora з ГУР, який якийсь розумний чоловік (напевно навіть з вищою освітою) обернув навколо правої опори двигуна не знімаючи захист двигуна, без ями.

Ну а тепер як власне поміняти ремень.у мене пішло близько години-но це в перший раз, реально за півгодини впоратися при наявності деякого інструмента.Ітак нам знадобитися: 1. Головка подовжена на 17- без неї немає сенсу навіть починати. Можна у кого небудь попросити, знадобитися один раз-потім можна буде відкрутити звичайною головкою, якщо заздалегідь виготовити ось таку шайбу

.Навіть якщо будете віддавати на станцію рекомендую виготовити такий бочонок і попросити людину яка буде ремінь міняти його поставити-економія 215 ре.-мене жаба задушила на один раз таку головку купувати-взяв у мотористів. Потім можна навіть ріжковим ключем при бажанні открутіть.2. Ключ для натяжної ролика. виглядає ось так. Їм же рейку можна підтягнути.

замена ремня генератора на ваз 2110,2112, приоре

Ставимо домкрат під передню праву сторону-знімаємо колесо.Снімаем натяжна ролик, відводимо ремінь в сторону. Подовженою голівкою на 17 відкручуємо гайку подушки, і головкою на 13 (або якщо у вас зірочки, то необхідною головкою) кронштейн кріплення подушки.

Намагаємося вивести ремінь якомога вище і ближче до кронштейну двігателя.В захисту двигуна є отвір для зливу масла, Через цей отвір я просунув і упер в край відбортовки піддону свічковий пріоровскій ключ вузькою частиною вгору-підходить ідеально. Ключ трохи закоротка-підклав половинку цегли і обрізок дошки.

Починаємо машину потихеньку опускати. Відповідно двигун почне підніматися. АЛЕ до певної межі поки шків гура не впреться в кронштейн подушки двигуна. Саме тому спочатку виводимо ремінь до подушки, а потім двигун починаємо піднімати. Інакше не вийде. Подушка буде бовтатися, але ми саме до цього і йшли. Відводимо подушку ближче до двигуна і виймаємо ремінь.

Не в жодному разі не ріжте старий ремінь, коли дістанете старий буде зрозуміло як просовувати новий, я старий діставав хвилини три, новий же просунув за 30 секунд.Просунулі під подушку-починаємо піднімати машину, щоб утворилася щілина між шківом гура і кронштейном. заодно відразу поки подушка ще ворушитися наживляємо болти. Ремінь на місце просовуємо, під гайку подушки ставимо шайбу-бочонок, затягуємо, ставимо колесо., Ставимо ролик натяжітель.Я ролик натягую за годинниковою стрілкою, мені так зручніше.

Збираємо інструменти, радіємо виконану роботу, все не так складно як в Мурзилке написано-зніміть захист, відкрутіть шків гура. щоб подушку снять.Повторюсь.машіна стояла на землі, і захист я не відкручував. Очі боятися-руки роблять.

Заміна ременя генератора на Priora

Ласкаво просимо! Ремінь генератора. найчастіше ремінь об’єднується з колінчастим валом, а якщо бути точніше, то практично завжди він з ним і з’єднаний, додатковими ж шестернями (шків) можуть ще виступати такі деталі, як шків водяного насоса (Це помпа, така система на класиці застосована ), або ж на деяких машинах (на найперших, в основному це автомобілі ВАЗ 2101) він до всього цього ще й з вентилятор охолодження з’єднується, тому то на цих автомобілях він і крутиться постійно як тільки ви двигун завели у автомобіля.

Примітка! Щоб зробити заміну даного ременя на новий, стане в нагоді наступний набір інструментів, а саме: гайкові, різні викрутки, домкрат і балонний ключ для того щоб зняти одне з коліс з автомобіля!

Де знаходиться ремінь генератора? На фото нижче ремінь весь вже ізжёван і сильно деформований, це говорить про те що в якихось місцях він терся, а тертися він може з різних причин, починаючи від криво встановлених шківів і роликів і закінчуючи слабкою натяжкою ременя, яка провокує зачіпання ременя за подушку. тому час від часу рекомендуємо вам поглядати за ременем і при необхідності міняти його на новий, а якщо ви доведете його до такого ж стану як на фото, то нічого доброго з цього не буде, але хоча по початку працювати то генератор буде і ніяких проблем ви не побачите, але коли ремінь вже остаточно ізжуётся і в підсумку порветься, то чекайте біди, а саме розрядження акумуляторної батареї (Якщо будете їхати на автомобілі, то це в найближчі 2-3 години відбудеться, в залежності від того як акумулятор заряджений), але хоча якщо у вас ремінь генератора порветься в дорозі, то можна буде спробувати скористатися підручними засобами щоб хоч як то доїхати до автомайстерні (підручними засобами можуть в иступать краватку, чоловічий ремінь і так далі, який замість ременя генератора на деякий час натягнути доведеться).

READ  Як перевірити модуль запалювання ВАЗ 2112 мультиметром

Коли потрібно міняти ремінь генератора? Завод говорить (Рекомендує) що ремінь потрібно замінювати кожні 60.000 тис. Км., Або ж після проходження 2-х років з його установки, дотримуватися чи ні до цих цифр вирішувати тільки вам, але ми як завжди наполягаємо на своєму і не рекомендуємо дотримуватися рекомендацій. краще час від часу поглядайте на ремінь і якщо ви на ньому знайдете тріщини, частинки масла, сильні потертості або ж деформацію гуми то в такому випадку він підлягає заміні.

Як замінити ремінь генератора на ВАЗ 2170-ВАЗ 2172?

Зняття: 1) LADA Priora одна з небагатьох автомобілів на яких ремінь замінюється з підняттям двигуна у автомобіля (На всіх 16 клапанних двигунах так), тобто щоб його витягти, доведеться піднімати край у двигуна бо в іншому випадку подушка двигуна, просто не дасть витягнути ремінь і зняти його тим самим, ну що ж почнемо, на початку підніміть праву частину у автомобіля і зніміть колесо з маточини (Про те як зняти колесо, читайте в статті: «Заміна колеса на машині»).

2) Тепер гайковим ключем або ж накидною головкою з воротком, викрутити або ж два болта які кріплять подушку до кузова (Вказані синіми стрілками), або ж одну центральну гайку (Вказана червоною стрілкою) яка зміцнює двигун до подушки і перед усім цим вивертання, що не забудьте підставити домкрат під двигун автомобіля, тим самим ви його трохи підніміть і після викручування болтів або ж гайки, подушка або ж двигун відірветься трохи від того місця до якого прикручений і тим самим утворюється щілина, через яку ремінь генератора і можна буде пронести коли він буде зніматися з автомобіля.

Примітка! Ще не забудьте зняти підкрилок якщо він у вас є, тому що не знявши її зняти ремінь генератора по нормально не вийде, так як до болтів і гайок ви вже з легкістю НЕ доберетеся!

3) Переходимо до зняття ременя і до речі в знятті є кілька способів, перший з них це послабити болт який зміцнює натяжна ролик, вона ще на фото нижче стрілкою вказана, після того як болт буде ослаблений, змістите натяжна ролик таким чином, щоб ремінь генератора послабився і зміг знятися з автомобіля.

Примітка! Другий спосіб найнадійніший і в основному їм люди і користуються, тому що при проведенні першого способу, ще спеціальний ключ буде потрібен для натяжної ролика яким цей ролик тримати потрібно буде щоб коли болт ви закручували, ролик не прокручувався, так ось повернемося до другого способу, для його здійснення гайковим ключем ослабте трошки гайку яка генератор до кронштейну зміцнює (див. фото 1) і після чого вивертаючи по чуть-чуть регулювальний болт, добийтеся того щоб генератор перемістився в бік двигуна до упору як це на другому фото показано і як тільки дійшов. зніміть ремінь генератора з автомобіля!

Установка: Установка нового ременя на своє місце проводиться в зворотному порядку зняття, при установці регулювальний болт обертати доведеться тим самим регулюючи натяг ременя генератора (А натяг визначати потрібно буде в залежності від прогину ременя, тобто при зусиллі 100 Н «10 кг» руки прогин в тому місці яке показано на фото нижче, повинен буде складати 8-12 мм).

Додатковий відео-ролик: Побачити докладну інструкцію по заміні ременя генератора на такому автомобілі як LADA Priora, ви можете в ролику який розміщений трохи нижче:

Порядок заміни ременя генератора (приводу допоміжних агрегатів) на Priora з ГУР або кондиціонером

Отже, для виконання даного ремонту Пріори нам знадобиться мінімум інструменту, і це:

 • Головка torx E12
 • подовжувач
 • Тріскачка або комірець
 • Спеціальний ключ для підтяжки ролика або кліщі для демонтажу стопорних кілець (загнуті)
 • Ключ на 17 накидной

Отже, в першу чергу необхідно буде відкрутити ролик ременя приводу за допомогою ключа на 17. Нижче даний крок показаний наочно на

Так як ремінь проходить по траєкторії поверх подушки кріплення двигуна (правої його опори), то витягти його ніяк не вийде без відкручування цієї деталі. В такому випадку необхідно відвернути два болта кріплення опори силового агрегату, і потім підняти двигун за допомогою домкрата.

READ  Скільки масла в коробці Priora 16 клапанів

У цей момент між кузовом і опорою утворюється невеликий зазор, через який можна буде витягти старий ремінь генератора, і в подальшому. встановити новий на своє місце. Ось так виглядає відстань між опорою і кузовом після виконання описаних вище дій:

Тепер акуратно, через що з’явився зазор витягаємо старий ремінь, як показано на фото нижче.

Доведеться трохи «пограти» з положенням двигуна і передній частині кузова, щоб домогтися максимально можливої ​​відстані між опорою і мотором. Але варто зазначити, що особливих складнощів при виконанні даних дій не виникає.

Потім скидаємо ремінь з про всіх шківів і просовуємо вниз таким чином, щоб його можна було максимально просто і безпроблемно витягнути.

Через низ виймаємо його повністю і виробляємо заміну необхідних деталей на нові, а це можуть бути:

 • ремінь приводу допоміжних агрегатів при його надмірному знос
 • ролик приводу агрегатів, якщо він має сторонній шум і люфт

Сподіваюся, що після перегляду ролика питань залишилося ще менше. Якщо ж такі є, то можна ставити нижче в коментарях або на каналі.

Який ремінь генератора вибрати?

На сьогоднішній день на ринку існує величезна безліч компаній і виробників, які займаються виробництвом комплектуючих для автомобілів. І що стосується ременів, то найбільш ходові можна назвати наступні марки:

 • GATES
 • БРТ. Балаковської ремені
 • Лузар
 • Andycar

Заміна ременя генератора з ГУР або кондиціонером

LADA Priora завжди випускалася в різних комплектаціях, і в залежності від цього привід допоміжних агрегатів мав свої відмінності. Так, наприклад, версія з ЕУР мала звичайний всім знайомий механізм натягу ременя генератора, і для заміни його не треба було б більше 5 хвилин, так як конструкція нічим не відрізнялася від моделей десятого сімейства.

Замена ремня ГРМ и роликов на Приоре 16-клапанов Калине и Гранте

ременя, генератор, priora, клапан

Якщо ж розглядати автомобілі в комплектації з гідропідсилювачем рульового управління або кондиціонером, то там траєкторія ременя трохи інша, та й сама процедура заміни дещо відрізняється від стандартної. А ось в чому відмінності, розглянемо на прикладі нижче.

Натяг ременя генератора на Priora з ГУР або кондиціонером

Що стосується натягу ременя, то з Гуром або кліматичною системою все робиться трохи інакше. Справа в тому, що в стандартній комплектації, коли крім шківа генератора і клонували більше немає нічого, там при натисканні на гілку ременя, він повинен прогинатися від 8 до 12 мм. У нашому ж випадку такого натягу буде швидше за все недостатньо. З особистого досвіду багатьох власників, прогинатися ремінь повинен приблизно на 5 мм (заводські показники).

А найкраще скористатися так званим дослідним шляхом. Для цього проводимо натяг трохи більше рекомендованого в інструкції. Після цього запускаємо двигун, і включаємо максимальні споживачі електроенергії в автомобілі: дальнє світло, обігрів заднього скла, сидінь, обігрівач. Якщо в такому режимі ремінь не почне свистіти, і в той же час не буде сторонніх звуків при роботі ролика і підшипника генератора, то можна вважати натяг нормальним.

Якщо з’явився сторонній звук від ролика або підшипника (вони почали гудіти), то необхідно злегка послабити ремінь. І добитися потрібно такого балансу, щоб ремінь не прослизав, і в той же час не був перетягнуть.

Залиште відповідь Скасувати відповідь

Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.

ременя, генератор, priora, клапан

Заміна ременя генератора з кондиціонером на Priora, частина 1

Знову прийшов час заміни ременя генератора на моїй Пріорці З нового житла перший раз ремінь міняв на 65000 км пробігу, стільки прослужив заводської. Заміну виробляв на СТО.На трансформаційних змін ремені я проїхав 10000 км стан ременя як показав розтин було таке ж як у заводського: розшарування і тріщини потічків. Одна відмінність: ремінь не зсохся як заводской.В цей раз вирішив замінити ремінь самостійно (вперше в своїй практиці на цьому авто).По заміні ременя генератора з кондиціонером на Priora докладної інформації в інеті я не знайшов, так що вирішив викласти для тих кому необхідна така інформація.Ітак, для роботи мені знадобилися: рожково-торцевої ключ на 17, ключ для натягу ременя генератора,

два ключа на 13, головка на 17, головка під зірочку на 10 (за відсутності оной скористався головкою на 10, без проблем), WD40, хороший важіль і кой які пристосувати власного виробництва :). Отже для початку змочуємо WD40 болт кронштейна і 2 болта кріплення подушки.

Через хвилин 10 відкручуємо гайку кронштейна, потім наддомкрачіваем праве переднє колесо

Трохи опускаємо машину, відкручуємо натяжна ролик, відгинаємо ремінь і відкручуємо 2 болта кріплення подушки.

Потім опускаємо машину поки не прослабнет домкрат, при цьому вивішується двігатель.Отодвігаем подушку в сторону двигуна. Зняти цілком подушку не вдалося. В принципі цього вистачило для вилучення старого ременя і установки нового.

READ  Установка камери заднього виду Ford Mondeo 4

Довелося трохи приловчиться, згадати таку-то мати і того хто це придумав. Як тільки я сказав все що про нього думав, так відразу все вийшло. У плані просовиванія нового ременя возитися довелося меньше.После всіх маніпуляцій зі старим і новим ременями піднімаємо машину на домкраті щоб опустити двигун, при цьому не забуваємо стежити за подушкою, щоб та встала на своє місце і за ременем, щоб його ніде не затиснуло. Потім закручуємо 2 болта подушки і гайку кронштейна до кінця. Потім витягуємо всю конструкцію з під машини, одягаємо колесо, опускаємо машину на підлогу. Після цього домкрат нам більш не знадобиться.

Світло фар тьмяний або блимає

Другий основна ознака збою в роботі легко помітити в темний час доби. Як правило, при збільшенні навантаження на бортову мережу яскравість світла фар набагато знижується. Такий симптом може свідчити як про поломку самого пристрою, так і його приводного ременя (слід перевірити натяг). Зниження яскравості спостерігається не тільки у фар, але і підсвічування приладової панелі.

Ремінь генератора на Priora з кондиціонером і особливості його заміни

Будь-автомобільний генератор потрібен для трансформації енергії, що виробляється обертанням клонували двигуна в електроенергію для живлення бортової мережі. Без цього приладу можна уявити підзарядку акумуляторної батареї і можливість використання світла фар, музики в машині, кондиціонера, печі та іншого електрообладнання сучасного автомобіля.

Дзвін і інші сторонні звуки при роботі генератора

Пристрій оснащується підшипниками кочення. Умови їх роботи мають на увазі підвищені температури і сильні навантаження, що призводить до зниження їх ресурсу. У міру експлуатації ці пристрої починають зношуватися, а їх мастило вигорає. У підсумку відсутність належної кількості мастила призводить до появи характерних звуків вироблених підшипників. Експлуатація генератора з такими симптомами зазвичай закінчується руйнуванням підшипників і виходом з ладу всього вузла.

Шуміти може і обгону муфта. Зношуючись, вона починає деформуватися і виконувати свої звичайні функції вже не може. У будь-якому випадку для усунення несправностей слід зняти і розібрати пристрій, замінивши пошкоджені елементи.

Особливий електричний гул

При замиканні обмотки електродвигуна виникає звук, який не сплутаєш з іншим. При його виникненні він легко визначається навіть новачком. В цьому випадку найпростіше поміняти генератор в зборі або знайти статор або ротор від такого ж пристрою.

Не варто вирушати в далекі поїздки з проблемним вузлом. Поломка пристрою може стати причиною повної зупинки двигуна і потреби в сторонньої допомоги. Без інструменту, запасних частин та інших необхідних матеріалів вирішити проблему на місці неможливо. Тим більше якщо в більшості випадків розряджається повністю акумулятор. Щоб цього уникнути, слід регулярно оглядати генератор і виявляти вчасно навіть найменші несправності.

Рекомендується раз в 80 000-100 000 кілометрів знімати вузол і повністю розбирати для дефектації та перевірки.

Утруднений пуск двигуна

Проблеми з запуском рухової установки прямо вказують на неполадки генератора. Якщо він працює зі збоями, АКБ відчуває постійний брак заряду, а значить, йому не вистачає потужності для обертання маховика двигуна через стартер. Розряджена АКБ. це головний результат поломки генератора. Несправність цього пристрою може стати наслідком не тільки брак заряду, а й навпаки, перезарядження. Такі явища виникають через вихід з ладу реле-регулятора, т. Е. Струм виробляється в набагато більших обсягах. Це призводить до закипання електроліту в банках акумулятора і як наслідок до виходу останнього з ладу.

Вибір ременя генератора для LADA Priora з кондиціонером

Виробник рекомендує для цього автомобіля поліклиновий елемент з каталожними номером 8114096Р і розміром 1125 мм. Випускають їх багато підприємств. Але тим не менше фахівці виділяють кілька популярних брендів:

 • Балаково Гума Техніка (найчастіше встановлюється штатно ще на заводі);
 • GATES;
 • Bosch;
 • LUZAR.

Найголовніше: вибрати високоякісний ремінь, а не підробку. Інакше такий екземпляр проходить трохи, ставши причиною несправностей установки. Можливі й доопрацювання з підбором схожих деталей.

Відмінності в конструкції генератора різних модифікацій

На Ладі Priora нерідко встановлюються невзаємозамінні генератори. Пов’язано це з наявністю додаткового обладнання (кондиціонер, ГУР). Це виражається в розходженні кріплень. Крім того, для натягу ременя може використовуватися спеціальний ролик.

На Пріора з двигунами 21116 і 21126 натяжна ролик не застосовується.

Щоб убезпечити бортову мережу від перепаду напруги, передбачається конденсатор, ємність якого 2,2 мкФ. Знаходиться він на випрямному блоці. Конденсатор також використовується для усунення перешкод між плюсом і масою генератора.

ременя, генератор, priora, клапан
| Denial of responsibility | Contacts |RSS