Заміна радіатора обігрівача ВАЗ 2115

Підготовка до заміни

Насамперед придбайте новий кран. Штатний виріб, що встановлюється на ВАЗ-2115 виробником, досвідчені автослюсарі рекомендують не використовувати. Купуйте керамічний елемент та додатково комплект прокладок до нього.

Знадобляться ще:

 • балончик ВД-40;
 • ключі на 13 міліметрів та 10;
 • викрутки хрестова та плоска;
 • відро або тазик ємністю не менше 8 літрів;
 • герметизуючий склад (силіконовий нейтральний).

Якщо тосол давно не змінювався, то придбайте його в достатній кількості, адже щоб замінити кран, старий доведеться повністю злити із системи. І, нарешті, встановіть ВАЗ-2115 на яму (рампу або підйомник). потрібний доступ до її днища.

Причини заміни

Фахівці виділяють дві причини, через які потрібно замінити радіатор обігрівача.

 • Поява течі. Радіатори виготовляються з кольорових металів, найчастіше алюміній або мідь. Через реакцію з охолоджувальною рідиною метали окислюються і це призводить до утворення витоків.
 • Забруднення трубок усередині радіатора. Охолоджувальна рідина, циркулюючи за системою, змиває продукти корозії та інші дрібнодисперсні частинки. Ці частинки осідають у блоці двигуна та в трубках усередині радіатора обігрівача. При частковому забрудненні у системи опалення падає ККД, а за сильного зовсім перестає працювати. Варто зазначити, що на початковому етапі забруднення радіатора можна усунути промиванням системи охолодження хімічними засобами.

Заміна радіатора обігрівача ВАЗ 2115

Зима наближається з кожним днем, ночі все прохолодніше, а прогрівати вранці доводиться все довше — типові для осені «симптоми». Крім того, осінь. це пора підготовки автомобіля до зимових “випробувань”, час, коли всі автомобілісти перевзуються в зимове, заливають незамерзайку і перевіряють роботу печі.

Сьогодні я постараюсь докладно розповісти про те, як замінити радіатор обігрівача салону ВАЗ 2115 своїми руками. Причиною заміни стали постійні патьоки.

Самостійна заміна радіатора печі ВАЗ 2115, незважаючи на ідентичність моделей, у кожного відбувається по-різному. Є кілька способів як замінити радіатор грубки своїми руками, сьогодні я поділюся своїм досвідом, можливо, і він комусь знадобиться.

Деякі автомобілісти, щоб змінити радіатор печі повністю знімають панель (це, до речі, вважається найскладнішим і найправильнішим способом), хтось примудряється взагалі не знімати нічого, у мене вийшло щось проміжне, тобто я розібрав частково. Крім того, є способи, що дозволяють не зливати охолодну рідину (ОЖ), використовуючи спеціальні заглушки для патрубків, але я для себе вирішив, що краще зайвий раз прийняти душ, ніж «загадити» ОЖ весь салон.

Заміна радіатора печі ВАЗ 2115 своїми руками

Насамперед злийте ОЖ. Для цього використовуйте шланг, вкрутіть його замість заглушки в двигун, відкрутіть заливну кришку розширювального бачка для того щоб усунути вакуум і дозволити рідини витекти.

Далі відкрутіть необхідні кріпильні гвинти та демонтуйте бардачок та бічні панелі.

Не забудьте відкрутити два кріпильні гвинти з обох боків, якими панель кріпиться до підлоги.

Тепер можна відкрутити гвинти кріплення тросів з обох боків, з боку водія гвинти також утримують кришку радіатора, всіх разом. 3 шт. Робота ускладнена тим, що їх дуже не зручно відкручувати.

Після того як всі відкрутили, перевірте все ще раз, щоб не залишилося прикручених місць, не забудьте також про два саморізи, які розташовані біля пасажирських дверей, а також про гвинтик закритий заглушкою, у верхньому кутку на панелі з правого боку.

Акуратно потягніть панель на себе, якщо відчуваєте, що йде важко, або щось тримає – знову уважно перевірте, де заважає. Зніміть про всяк випадок пластмасові наконечники з регулювань печі та заслінки.

Підкладіть щось у щілину, що утворилася, я нічого не виявив під рукою, тому впхнув пляшку.

Відкрутіть від радіатора два хомути, попередньо підставивши якийсь посуд, щоб не забруднити салон автомобіля тосолом. Місткість знайдіть побільше, щоб не пішло через верх. Після того, як все злито, тосол можна процідити через фільтр і використати повторно.

Після зливання тосолу і зняття хомутів, радіатор пічки повинен вийти, злегка зачіпаючи нижню частину панелі.

Для того щоб витягти радіатор печі можливо знадобиться помічник, який допоможе піднімати, а вам в цей час доведеться докласти чимало зусиль, щоб витягти радіатор.

Тепер сама заміна радіатора печі ВАЗ 2115, берете новий радіатор і встановлюєте все в зворотному порядку.

Можливо Вас зацікавить стаття про заміну термостата на ВАЗ 2115 своїми руками.

liputrik.ru

Заміна радіатора обігрівача на ВАЗ-2115

Для того, щоб замінити радіатор обігрівача на ВАЗ-2115 з “євроторпедою”, необхідно її зняти. Але можливий варіант заміни радіатора нагрівника без повного зняття панелі приладів.

Відключаємо мінусову клему від акумулятора. Зливаємо охолоджувальну рідину. Для цього відкручуємо зливний затор на блоці циліндрів за допомогою головки на «13».Корок знаходиться трохи нижче модуля запалювання. Іноді, залежно від конструкції модуля запалення, його необхідно зняти, т.к.до. він перекриває доступ до пробки.

2115

Щоб втрати рідини, що охолоджує, звести до мінімуму, під двигун ставимо ємність для збору рідини і викручуємо пробку. Також знімаємо пробку з розширювального бачка, інакше в ньому утворюється розрядження, яке утримуватиме охолодну рідину.

Для подальшої роботи будуть потрібні наступні інструменти:

Набір головок, а точніше голівки на «8» та «13»

READ  ВАЗ 2115 не працює обігрів заднього скла

Підготували інструмент – приступаємо до роботи

1.Знімаємо облицювальний кожух кермового валу, відключаємо кнопку «аварійки».

Виштовхуємо підрульові перемикачі і, знявши з них роз’єми, прибираємо убік.

Відключаємо сірий і чорний дроти від основи струмознімальних кілець звукового сигналу, попередньо запам’ятавши, де який, інакше сигнал може спрацьовувати від повороту керма.

2.Викручуємо гвинти та знімаємо бічні екрани консолі.

3.Відкриваємо кришку, яка закриває діагностичний роз’єм і, викрутивши 2 гвинти, знімаємо роз’єм зі щитка панелі приладів. Знімаємо роз’єм з прикурювача та лампи підсвічування попільнички.

З блоку керування обігрівачем знімаємо ручку перемикача швидкостей та ручки важелів керування заслінками.

Знімаємо магнітолу, розкріплюємо та витягуємо «салазки» магнітоли (вони заважатимуть при знятті щитка панелі приладів).

Викрутивши 7 гвинтів (один знаходиться під декоративною заглушкою праворуч від блоку кнопок), від’єднавши роз’єм від кнопок та блоку БСК, знімаємо щиток панелі приладів.

Відкручуємо болти кріплення центрального кронштейна (верхні, на жаль, на фото не видно) ось там і знадобиться ключик на «8». Витягуємо кронштейн і, від’єднавши роз’єм блоку керування двигуном, прибираємо.

Розкріплюємо блок управління обігрівачем і опускаємо його вниз, наскільки дозволять троса управління заслінками.

Зазначаємо за допомогою маркера положення, в якому знаходиться рульова колонка, щоб при збиранні поставити її на те саме місце. За допомогою зубила відкручуємо 2 зрізні болти, не зрубуємо, а саме відкручуємо, ударами провертаємо їх проти годинникової стрілки. При збиранні потрібно поставити нові (у крайньому випадку, можна поставити звичайні, не зрізні), але краще поставити ті, які передбачені конструкцією. Відкручуємо 2 гайки на «13» та опускаємо колонку на сидіння.

Послаблюємо хомути та знімаємо патрубки з радіатора обігрівача. Необхідно або щось підставити, або підкласти матеріал, що добре вбирає рідину, так як в радіаторі залишається трохи охолоджуючої рідини.

Далі відкручуємо 5 гвинтів, які тримають “Торпедо”. Два. в районі передніх стійок, два – під ними знизу панелі та один у ніші рульової колонки, праворуч від регулятора підсвічування приладів.

Все, можна приступати до заміни радіатора. Для цього праву сторону панелі приладів відводимо убік. Відкручуємо 3 саморізи, що кріплять радіатор до корпусу обігрівача. Ще один тримає трос керування заслінкою, його також викручуємо, звільняємо трос. Витягуємо радіатор із корпусу обігрівача.

При необхідності очищаємо внутрішню частину обігрівача через отвір (зазвичай пух і сухе листя).

Ставимо новий радіатор і збираємо у зворотній послідовності.

При складанні слідкуйте за тим, щоб ущільнювач панелі приладів з боку лобового скла знаходився на своєму місці. Проміжний корпус центрального сопла стояв там, де йому належить без перекосів. Проводка повинна проходити через ті ж прорізи, що й до розбирання, інакше доведеться починати складання з початку.

Після збирання закручуємо зливну пробку. Заливаємо охолодну рідину, нову або стару, попередньо пропустивши її через дрібнозернисте сито. Для очищення дуже добре використовувати вирву для фільтрації фарби (продається там же, де автофарби).

Прогріваємо машину до спрацювання вентилятора радіатора. Перевіряємо з’єднання на наявність протікання. Перевіряємо роботу обігрівача, заслінок. Перевіряємо роботу електроустаткування панелі приладів.

Після приїзду на сервіс вас зустрінуть, проведуть необхідний комплекс робіт і, не моргнувши оком, назвуть ціну – 2000 р. Скажіть, заміна радіатора обігрівача ВАЗ 2114 за такі гроші – воно вам потрібне? Якщо ви економна людина, тримали інструмент у руках, то можете самостійно провести роботу. Інструкцій поетапного виконання в інтернеті вистачає. Як проводиться заміна радіатора обігрівача ВАЗ 2114 відео, поетапного виконання робіт дивіться тут.

До того ж, ми постаралися зібрати найпотрібніші фотографії, щоб ви змогли виконати все самостійно

Демонтуємо радіатор пічки

Дістатися до обігрівача п’ятнадцятого досить складно. Для цього зазвичай доводиться демонтувати всю панель приладів. Тут конструктори ВАЗ на славу потрудилися над тим, щоб наш автоаматор, зіткнувшись з однією проблемою, одразу ж замислювався над наступними.

Заміна радіатора печі ВАЗ-2115 без зняття панелі, в принципі, можлива, проте потребує участі у процесі помічника.

Починаємо з того, що відкручуємо центральний гвинт кріплення приладової панелі до кузова. Він розташований посередині вгорі і закритий пластиковою заглушкою. Потім відкручуємо шурупи, що кріплять бардачок і ліву пластикову накладку, що закриває додатковий монтажний блок (на пасажирському місці). Потім відкручуємо два гвинти, якими центральна частина панелі приладів кріпиться до підлоги. Далі необхідно зняти трос управління краном обігрівача, а також два тросики управління заслінками. З боку місця водія знаходимо три гвинти, що фіксують кришку радіатора, і відкручуємо їх.

Заміна радіатора печі ВАЗ-2115 без зняття панелі має на увазі її невелике зміщення вглиб салону. Тільки таким чином можна дістатися до обігрівача. Попередньо знявши пластикові наконечники важелів керування піччю, потягніть панель на себе. Якщо всі гвинти відкручені, вона має піддатися зсуву. У праву сторону панелі, що утворилася, і кузовом вставте який-небудь предмет, наприклад, порожню пластикову пляшку. Так обігрівач залишатиметься у відсунутому стані.

Підставивши під патрубки радіатора ємність, послаблюємо хомути їхнього кріплення. У цей час можливе витікання невеликої кількості охолоджуючої рідини, тому всі роботи проводимо з максимальною акуратністю.

Тільки після зливу тосолу або антифризу радіатор можна витягати з корпусу обігрівача. Тут вам потрібен помічник, який повинен підняти панель вгору.

Інструкція із заміни радіатора обігрівача ВАЗ-2115

З приходом холодів автомобіль вимагає більше уваги і турботи, разом з обсягом споживаного палива необхідно довго прогрівати транспортний засіб. Через холоди та підвищений вплив на компоненти машини в рази збільшується знос деталей. Сильніше за інших складових страждають саме ті пристрої, які беруть у прогріванні авто безпосередню участь. Через вищезгадану обставину автомобіль може швидше вийти з ладу. Величезне навантаження у зимовий період припадає безпосередньо на радіатор грубки. У наведеному нижче матеріалі розглянемо простий і швидкий спосіб, за допомогою якого проводиться заміна радіатора обігрівача ВАЗ-2115.

READ  Як перевірити масло в коробці ВАЗ 2115

Процес зняття радіатора ВАЗ-2115 трохи відрізняється від типового процесу

Зняття радіатора обігрівача ВАЗ-2115 відрізняється від типового процесу на інших машинах цього модельного ряду. Незважаючи на те, що багато, навіть досвідчені, власники вітчизняних транспортних засобів упевнені в тому, що практично всі автомобілі ВАЗ комплектуються виключно однаковими радіаторами, їх заміна і зняття будуть також ідентичними, практика доводить абсолютно зворотне. Насправді ремонт і заміна радіатора обігрівача ВАЗ-2115 може здійснюватися декількома методами. Головна відмінність, яка різнить способи, полягає в необхідності знімати панель або можливості зробити процес максимально швидким без зняття інших комплектуючих. Варто відзначити, що зробити ремонт радіатора печі можна без зливу тосолу або антифризу, попередньо придбавши спеціальні заглушки. Щоправда, кваліфіковані фахівці рекомендують все ж таки злити охолодну рідину, щоб згодом не шкодувати про вчинення непоправних проблем.

Порядок виконання роботи

Заміна радіатора печі ВАЗ-2114 без зняття торпеди дозволяє заощадити час, причому для цього не знадобиться особливих навичок. Відразу обмовимося, що частину торпеди таки розібрати доведеться, але центральна консоль залишиться на місці, а це найважча частина операції. На початковому етапі роботи знімається бічна частина панелі з боку пасажира, для цього викруткою необхідно відкрутити саморізи, що кріплять її.

Для зливу охолоджуючої рідини необхідно викрутити болти переднього захисту, що знаходиться під моторним відсіком. Тосол зливається через спеціальну пробку, яка знаходиться в блоці циліндрів, для її викручування знадобиться накидний ключ. Щоб він не розливався по землі або підлозі гаража, під машину ставиться ємність. Щоб збільшити швидкість витікання антифризу, можна відкрити кришку розширювального бачка.

За допомогою шестигранника з боку пасажира викручується кріплення торпеди, після чого її можна легко відігнути.

Далі потрібно викрутити ще одне кріплення, що знаходиться з боку пасажира під нижньою частиною центральної консолі. Після цього торпеду можна легко підняти, щоб вона залишилася в такому ж положенні, встановити під неї упор підходящої довжини, достатньо бруска перетином 50х50 мм завдовжки близько 40 см.

2115

У просторі, що відкрився, можна побачити радіатор обігрівача, який кріпляться на трьох саморізах. Їх необхідно викрутити, щоб його можна було спокійно витягти з гнізда. У цьому виникне проблема за пластиковим корпусом торпеди захований ще один саморіз, який потрібно викрутити. Щоб дістатися до нього в пластмасі, доцільно просвердлити невеликий отвір, через який можна буде просунути викрутку. Для цього попередньо потрібно вийняти бардачок. Якщо намагатися відсунути торпеду, можна поламати пластмасу, і тоді зняття радіатора пічки на ВАЗ-2114 перетвориться на дорогу процедуру.

Заміна радіатора Пічки без розбирання торпеди на ВАЗ 2115, 2114, 2113.

Далі можна приступити безпосередньо до демонтажу радіатора обігрівача. Для цього знімаються хомути і від’єднуються патрубки, під які краще підкласти невелику ємність або ганчір’я, оскільки в системі ще залишається антифриз, який виллється прямо в салон. Після цього радіатор дістається з посадкового гнізда без жодних зусиль. Бажано розглянути його, щоб побачити, де було пошкодження і звідки витікає тосол, у цьому місці з’являються корозійні пошкодження та видні патьоки, що ще раз підтверджує те, що потрібна заміна радіатора печі.

Новий радіатор обігрівача встановлюється на місце без зусиль, з цим не повинно виникнути жодних проблем. Він закріплюється саморізами, в тому числі через просвердлений раніше в торпеді отвір. При цьому бажано провести ревізію краніка, оскільки це ще одне слабке місце системи опалення. Він повинен бути повністю сухим, а його важіль легко повертатись. Бардачок встановлюється на місце, торпеда та знята бічна панель прикручуються до кріплень.

Перед тим, як заливати рідину, що охолоджує, потрібно перевірити, чи затягнута пробка на блоці циліндрів, щоб охолодна рідина не виливалася. Свіжий тосол заливається до рівня в розширювальний бачок, якщо в процесі роботи рівень впаде, його доведеться долити.

Для проведення випробувань потрібно завести двигун і, зачекавши, поки він прогріється, увімкнути пічку. Вона повинна добре гріти в різних режимах, а салон залишатися сухим, без плям антифризу, що виливається, з характерним запахом. Спочатку рекомендується періодично поглядати на підлогу, щоб переконатися, що всі з’єднання герметичні, а новий радіатор не бракований.

Як правильно поміняти радіатор пічки на ВАЗ 2114 зі зняттям та встановленням

Моделі ВАЗ-2114 та ВАЗ-2115 користуються стабільним попитом. Це недорогі, досить динамічні та комфортні автомобілі з доступними за ціною запчастинами. Періодично у них виникають проблеми із системою опалення, багато з яких вирішує лише заміна радіатора печі ВАЗ-2114 або моделі 2115. Зробити це можна самостійно, причому, не знімаючи торпеду, як це потрібно в посібнику з експлуатації та ремонту.

Підбираємо радіатор на заміну

Але перш ніж приступити до операції зняття та заміни, необхідно заздалегідь вибрати новий теплообмінник.

ви можете придбати заводський радіатор пічки, каталожний номер 2108-8101060. Але й аналогічні продукти DAAZ, Luzar, Fenox, Weber, Termal цілком підходять».

Що стосується матеріалу, то рекомендується використовувати мідні теплообмінники, але вони набагато дорожчі за алюмінієві. Хоча це не для всіх, багато людей використовують алюмінієві вироби і залишаються цілком задоволеними.

Загалом головне, що радіатор розроблений спеціально для цих автомобілів.

Далі ми розглянемо, як зняти радіатор системи внутрішнього опалення на прикладі ВАЗ-2114 і як це робиться у різний спосіб.

Провід маси пічки ВАЗ 2115

Головне призначення печі в машині – обігрівати салон у холодну погоду. Наприклад, забезпечувати всередині автомобіля 16°, коли на вулиці стоять страшні морози. Основну функцію в роботі обігрівача виконує вентилятор чи моторчик.

 • 1 Що таке вентилятор пічки
 • 1.1 Функції вузла
 • 1.2 Де знаходиться моторчик пічки ВАЗ 2113-2115
 • 2.1 Причини та ознаки виходу з ладу моторчика обігрівача
 • 2.2 Як зняти вентилятор
 • 2.2.1 як демонтувати моторчик пічки на ВАЗ 2115
READ  Зняти задній ліхтар Renault Megane 3

Самостійна заміна радіатора ВАЗ 2115. детальна інструкція

Перегрів двигуна. страшне явище, яке обіцяє своєму власнику капремонт та серйозні грошові вливання. Для запобігання перегріву двигуна необхідно регулярно стежити за рівнем охолоджуючої рідини, правильною роботою термостата, а також станом радіатора охолодження двигуна.

Виявивши витік охолодної рідини, або калюжі після тривалої стоянки. перевірте радіатор двигуна на предмет витоку охолоджуючої рідини. Мокрий слід або пробоїна в радіаторі. сигнал для негайного вжиття заходів. Якщо тріщина або пробій має невеликі розміри можна спробувати запаяти радіатор охолодження. Крім тріщин та дірок у радіаторі причиною витоку можуть бути порушення у з’єднаннях або ослаблені хомути. Якщо ж причина не в хомутах, а ремонт радіатора неможливий або нерентабелен. знадобиться заміна радіатора.

Як ви будете робити заміну. вирішувати вам, варіантів два: довірити виконання фахівцям СТО або зробити ремонт своїми руками. Для тих, хто обравши другий варіант, моя сьогоднішня стаття як замінити радіатор ВАЗ 2115 – стане чудовим керівництвом та помічником у виконанні даної роботи.

Можливі несправності обігрівача

Якщо піч не працює, це свідчить про те, що система опалення має несправності.

Для автомобілів ВАЗ 2115 характерні такі поломки:

 • витік охолодної рідини, що з порушенням герметичності системи;
 • непрохідність антифризу, може бути пов’язана з наявністю повітряної пробки, яка зазвичай з’являється в результаті скупчення бруду та відкладень у патрубках системи.

Заміна радіатора печі Ваз 2115, 2114. Потекла грубка Ваз 2115. Як зняти радіатор пічки

Якщо на ВАЗ 2115 не працює обігрівач, то насамперед це може бути пов’язане з витіканням антифризу. Помітити таку проблему не так легко, оскільки сам радіатор обігрівача розташований за центральною консоллю і прихований від очей водія. З ознак витоку витратного матеріалу потрібно виділити зниження антифризу в бачку, а також поява вологих плям під килимком водія. Як правило, попадання охолодної рідини в салон супроводжується появою неприємного запаху, а на вітровому склі авто при цьому може утворитися жирна плівка.

У тому випадку, якщо обігрівач не дме через непрохідність антифризу, то таку несправність прийнято пов’язувати з використанням низькоякісного витратного матеріалу. Або ж потраплянням у систему бруду. Крім того, пробка може з’явитися через тривале використання пристрою. Одним з основних симптомів є холодний повітряний потік із повітроводів. Щоб перевірити поломку, слід доторкнутися до вхідної та вихідної магістралі при повітряній пробці перша буде гарячою, а друга холодної (автор відео канал У гаражі у Данилича).

Основні причини заміни

Причин, через які може знадобитися заміна радіатора системи внутрішнього опалення, не так багато. Один із них — аспект втрати.

Теплообмінники виготовляються із кольорових металів: міді чи алюмінію.

2115

Поступово ці метали окислюються під дією рідини, що призводить до появи тріщин, якими виходить теплоносій.

Друга причина заміни радіатора печі. засмічення труб забруднюючими речовинами. Охолоджувальна рідина, циркулюючи за системою охолодження, змиває продукти корозії, дрібні частинки тощо.д.

Крім того, рідина не може містити їх сама по собі, і ці забруднюючі елементи відкладаються на поверхнях, у тому числі на радіаторі печі.

В результаті спочатку система опалення втрачає свою ефективність, а пізніше (у разі сильного забруднення) просто перестає працювати.

У деяких випадках блоки радіатора можна видалити, промиваючи їх хімічними речовинами.

Але якщо засмічення труб сильне, то видалити заглушки від бруду можна тільки механічним способом. А зробити це можна лише за знятого радіатора.

Перш ніж розпочати розбирання, слід спочатку переконатися, що проблеми виникли з радіатором.

Тому втрата цього елемента проявляється появою слідів антифризу на підлозі салону.

Але такий самий результат може дати пошкодження патрубків радіатора або втрата герметичності в місці їхнього з’єднання з теплообмінником.

Падіння ефективності опалення може відбуватися не тільки через засмічення патрубків радіатора, але і через сильне засмічення його сотів.

Між ребрами охолодження забиваються пил, пух, листя, залишки комах, тому передача тепла повітря утруднена.

Але в цьому випадку виявити проблему дуже просто. включаємо вентилятор пічки на повну потужність і перевіряємо надходження повітря з дефлекторів.

Якщо він не міцний, слід очистити радіатор, який також неможливо ефективно виконати без зняття елемента.

Також плита може перестати нагріватися через вентиляцію радіатора, що часто буває при зміні теплоносія. Часто причиною є несправність елементів системи охолодження, особливо термостата.

Загалом, перед тим як знімати радіатор печі, необхідно переконатися, що причина поганого обігріву салону прихована. А для цього доведеться практично повністю перевірити систему охолодження.

Зняття та встановлення радіатора обігрівача

Якщо з обігрівача підтікає охолодна рідина, значить, радіатор негерметичний і його необхідно замінити.

Від’єднайте дріт від клеми «–» акумуляторної батареї.

Злийте охолодну рідину із системи охолодження двигуна при повністю відкритому крані обігрівача (див. «Заміна охолоджуючої рідини»).

З правого боку обігрівача виверніть гвинт кріплення хомута тяги заслінки обігріву скла.

Заміна радіатора печі �� БЕЗ ЗНЯТТЯ ТОРПЕДИ.��

Викрутіть три гвинти кріплення радіатора.

Вийміть радіатор із корпусу обігрівача.

Послабте затяжку хомутів і від’єднайте обидва шланги від патрубків крана обігрівача зсередини салону під панеллю приладів.

Послабте хомути кріплення шлангів і зніміть їх із патрубків радіатора.

Якщо радіатор сильно забруднений, очистіть його волосяною щіткою. Потеклий радіатор замініть.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS