Заміна радіатора охолодження на ШНиві з кондиціонером.

Зима приходить, як завжди раптово, а радіатор починає текти взимку. 9 місяців тому поміняв радіатор на Niva. “Фіолі”, а ось тепер і на ШНиві потік. Проїздив пару тижнів, а текти все більше і більше. ШНива з кондиціонером боявся, що без його перезарядки не обійдеться. У сервісі може так і вчинили б, здерши додатково 2-3 к.р. але я жадібний на гроші, тому що їх завжди не вистачає. Почали вивчати це питання. Друзі порадили різати телевізор, як це зробив MasterS48. для “старої” ШНиви може і актуально, але на “рішці”, без зняття бампера все одно не обійтися, та й морально я був не готовий різати кузов. Знайшов запис першопрохідника KJII1PEHC Ура! Виявляється, можна, хоч і не все зрозуміло. Не така страшна ШНива, як її малюють! Машина в гаражі, теплопушка працює. Нижче процес з фотографіями. Все поділося в дві руки, помічники тільки чотирилапі. Вечір перший. Демонтаж. Зняв облицювання радіатора, він же бампер. Для мене це не вперше, а хто не знає, то докладно процес демонтажу бампера реШНиви докладно виклав KJII1PEHC. Від’єднав кріплення масляного радіатора. Відвернути його убік, як показав KJII1PEHC не вдалося.

Зняв бачок омивача та очищувач повітря разом з ДМРВ і патрубками. Зняв “війки” оптики.

Відкрутивши по 4 болти, демонтував праву та ліву оптику. (роз’єм зручно витягати після того, як фара висунута вперед, підключати на встановленій).

Відкрутив кріплення трубки масляного радіатора і відвів його убік.

Зрозумів, що місця мало. Вийняв датчик температури повітря та зняв підсилювач бампера. І підставивши посуд почав злив антифризу.

ЗАМЕНА РАДИАТОРА Шеврале нива

Відкрутив 3 болти кріплення конденсатора кондиціонера та болт кріплення золотника кондиціонера (праворуч в районі термостату),

відвернувши болти кріплення, акуратно без надмірностей, відвів уперед радіатор кондиціонера.

Від’єднав верхній та нижній патрубки від термостата та головки двигуна.

Від’єднав роз’єми (3шт) від блоку вентиляторів і перекусив стяжку кріплення джгута. Висунув радіатор уперед

і від’єднав від нього дренажний (тонкий) та верхній патрубки.

niva, chevrolet, кондиціонером

Акуратно, щоб не пошкодити радіатор кондея, став висувати радіатор охолодження разом із прикріпленими до нього вентиляторами в напрямку лівої оптики. Він нахилився і з нього потіли рештки антифризу. Дружина покликала вечеряти. Радіатор в розкаряку залишився чекати наступного вечора. На все пішло близько 2,5-3х годин.

Вечір другий. Заміна та складання.Прийшовши з роботи та прогрів гараж продовжив процес. Радіатор разом з карлсонами та нижнім патрубком без проблем було вилучено.

Повільно відкрутив від нього блок вентиляторів і прикріпив до нового радіатора. Пластиковий відбивач на правий на дифузор правого карлсона ставити не став. Поставив усю конструкцію на місце у зворотному порядку.

READ  Заміна сальника приводу АКПП Polo седан

Перед тим, встановити конструкцію на місце вдягаю нові партубки на радіатор. Хомути гвинтові маю так, щоб їх можна було підтягувати.

Із цим процесом провозився довго. Як були встановлені та затягнуті патрубки долив антифриз. Поки що антифриз протікав на місце продовжив складання. Фотографувати не став. Ну, самі розумієте все в зворотному порядку. Проблематично було в одну персону (“харю” на нашому) встановити підсилювач бампера. Він цука постійно падав. Набридло. Залишив усе до завтра. на все пішло близько 2х годин. Вечір третій. Остаточне складання.Виявив, що під машиною калюжі антифризу. Довго не міг зрозуміти, звідки тече. Обмацав і переглянув усе. Виявилося, що забилися дренажні отвори під поперечкою радіатора, старий злитий антифриз скупчився в порожнині і повільно випливав з неї, доставивши мені неприємні моменти. Прочистив. Злив і продовжив. Щоб протилежний кінець підсилювача бампера не падав, закріпив його багажною гумкою.

Долив антифриз. Неквапливо встановив усі деталі на свої місця. Завів, перевірив. Усі нормуль.

Примітка RomanIsaev: З 2013 року конденсатор кондиціонера встановлюється в іншому місці. За радіатором. На думку RomanIsaev радіатор кондиціонера відігнути не вдасться.

Дякую, що зайшли! Буду радий, якщо мій звіт допоможе кому.!

Встановлення радіатора

Процес установки не складніший, ніж демонтаж радіатора охолодження двигуна на Niva Chevrolet. Складання виконується у зворотному порядку.

Встановлення у зворотній послідовності

Після встановлення нового теплообмінника на місце, потрібно приєднати першим нижній патрубок, затягнувши хомут. Після цього приєднуються інші патрубки (якщо сумніваєтеся в їхньому хорошому стані-краще відразу поставте нові), і фіксуються хомутами. Потім ставимо на місце масляний радіатор гідропідсилювача керма. Якщо ви від’єднували від нього патрубки, можливо знадобиться доливання рідини та прокачування системи гідропідсилювача.

При встановленні нового теплообмінника охолодження двигуна слід враховувати такі рекомендації:

 • Розмір нового радіатора повинен бути аналогічним зі штатним виробом, що замінюється.
 • Краще вибирати суцільнопаяний теплообмінник, який прослужить довше, і не підтікатиме через рік.
 • При необхідності рекомендується замінити хомути та патрубки, що залежить від їх стану.

Після закінчення робіт необхідно залити нову рідину, попередньо промивши систему звичайною водою.

Порядок зняття радіатора на Chevrolet Niva

Приступати до роботи можна після купівлі нового теплообмінника. Артикул теплообмінника на Chevrolet Niva має 2123-1301012. Трудомісткість робочого процесу потребує чималих витрат часу, тому роботи краще виконувати у гаражі. Для початку розглянемо варіант зняття радіатора на автомобілі без кондиціонера та без необхідності зняття бампера.

Щоб на Шниві зробити витрату палива менше потрібно лише

 • Автомобіль розташовується на рівній площадці.
 • Здійснюється відкидання мінусової клеми з акумулятора.
 • Демонтується решітка радіатора і здійснюється огляд місця виникнення течі. Можливо текти утворилася не в теплообміннику, а через пошкодження патрубків.
 • Переконавшись, що теплообмінник на Chevrolet Niva потребує заміни, продовжуємо демонтажні роботи.
 • Зливаємо антифриз із системи відкручуючи краник внизу самого радіатора (з боку водія), попередньо під машину підставивши відповідну за розміром ємність і відкривши пробку розширювального бачка.
 • Злити всю ОЖ із системи неможливо, а її ємність становить близько 8 літрів. При викручуванні пробки вдається злити приблизно 5 літрів рідини, а решта залишається у двигуні.
 • Для забезпечення можливості відсунути, необхідно зняти корпус повітряного фільтра, під яким розташовані шланги гідропідсилювача, що йдуть до трубки охолодження. Ця трубка встановлена ​​перед усіма теплообмінниками, і заважатиме їх зняттю.
 • Далі здійснюється демонтаж цього масляного радіатора гідропідсилювача керма, і відсування його убік, що робиться з метою збільшення місця проведення робіт. Послабивши кріплення хомутів, необхідно від’єднати патрубки. Його можна не знімати, але в такому разі буде дуже важко встановити новий теплообмінник на місце.
READ  Заміна переднього підшипника Chevrolet Lanos
 • Послаблюються кріплення хомутів патрубків, які підходять до теплообмінника. Патрубки необхідно від’єднати. Також від’єднується тонкий дренажний патрубок, що йде від розширювального бачка.
 • Відключаються роз’єми вентилятора, після чого потрібно від’єднати роз’єми і зняти звукові сигнали. Можливо доведеться трохи відігнути кронштейн кріплення звукового сигналу для збільшення простору.
 • Кріплення теплообмінника Chevrolet Niva здійснюється за допомогою спеціальних кронштейнів у верхній частині. Послаблюється кріплення кронштейнів, щоб мати змогу демонтувати разом з ними пристрій. Після цього можна приступати до демонтажних робіт.
 • Вже після того, як радіатор знятий з авто, необхідно відкрутити з нього блок вентиляторів, викрутивши для цього 6 болтів.
 • Залишилося відкрутити патрубок та вентилятори

  Після цього можна приступати до перевірочних дій, ремонту або заміни радіатора. Як показує практика, якщо теплообмінник дав текти, то найкращим рішенням буде його заміна. Ремонт допоможе не надовго, і незабаром трудомісткий процес заміни доведеться повторити.

  Можна зняти радіатор у бік двигуна. Але для цього знадобиться зробити знімною планку кріплення замка капота (надалі її доведеться кріпити болтами). Вона приварена до кузова, тому її необхідно висвердлювати. Але це дозволить дістати радіатор через проміжок між передньою поперечкою кузова та моторів. При цьому не знадобиться знімати грати, бампер та передню фару.

  Як зняти радіатор охолодження Niva Chevrolet відео

  Радіатор Chevrolet Niva – головний вузол системи охолодження двигуна. Через нього у повітря відводяться надлишки тепла, що виділяється при згорянні палива.

  Заданий рівень робочої температури двигуна (вірніше, охолоджуючої рідини) досягається за рахунок електровентиляторів та термостата.

  Пристрій

  Деталь має класичну конструкцію, характерну для сучасних легковиків: два бачки, з’єднані трубками з пластинами, що охолоджують. Виробник пішов шляхом здешевлення, що позначилося на використовуваних матеріалах. Бачки зроблені із пластику, трубки з алюмінію. деталі з’єднуються через гумову прокладку, що запобігає витоку охолоджуючої рідини.

  Niva Chevrolet з кондиціонером та без нього обладнана однією моделлю радіатора. Відмінність лише в тому, що в першому випадку перед стільниками закріплений конденсатор системи кондиціювання, а в другому — кожух, що направляє.

  Як замінити радіатор охолодження на Niva Chevrolet

  Одним із найважливіших елементів системи охолодження є радіатор. Він є теплообмінником, в якому температура антифризу знижується, і повертається в двигун для подальшого відведення тепла. Цикл продовжується протягом роботи мотора.

  Пристрій розташовується в передній частині автомобіля, в тому числі і на Chevrolet Niva, тому схильний до негативного впливу. Течія радіатора. це ознака його несправності. Якщо виявляється текти антифризу, то знадобиться заміна радіатора на Niva Chevrolet.

  Коли потрібно міняти

  Алюміній та пластик — матеріали, які складно відновити у разі появи тріщин та дірок. Тому головна причина заміни радіатора — текти рідини, що охолоджує.

  • витік охолодної рідини;
  • засмічення трубок.

  Якщо ви помітили краплі та патьоки, необхідно відразу змінювати виріб на новий, а не намагатися усунути протікання сумнівними засобами для усунення витоків антифризу.

  Незважаючи на рекламні заяви, різноманітні порошки, що додаються в рідину, що охолоджує, слабо усувають протікання, зате відмінно забивають патрубки радіатора. Це знижує ефективність його роботи. У цьому випадку необхідно замінити деталь на нову. Якщо цього не зробити, то систематичне перегрів двигуна призведе до необхідності швидкого капремонту.

  READ  Як зняти радіатор пічки на Chevrolet Niva

  Зняття радіатора охолодження на Niva Chevrolet для заміни своїми руками: варіант з кондиціонером та без нього

  Демонтаж радіатора системи охолодження може бути потрібним у разі втрати ним герметизації, або якщо є великі пошкодження. У цій статті ми докладно розглянемо перебіг подібних робіт як на звичайному автомобілі, так і обладнаному системою кондиціювання повітря. Відразу обмовимося, що для проведення подібних робіт нам не знадобляться жодні додаткові допоміжні пристрої, достатньо звичайного набору інструментів.

  Як зняти радіатор охолодження на Chevrolet Niva детально розказано у відео:

  Продовжуємо роботи, але вже із самим радіатором

  • Для того, щоб зробити демонтаж радіатора, нам знадобиться головка на «10» та подовжувач для ключа. Тримається він на п’яти болтах, які необхідно повністю викрутити.
  • Далі демонтуємо звуковий сигнал, заздалегідь відключивши клеми від неї, а також з блоку запуску вентиляторів охолодження.
  • За допомогою ключа на «7», послаблюємо та від’єднуємо хомут, що від патрубка йде на термостат.
  niva, chevrolet, кондиціонером

  Також можна використовувати і викрутку, для найкращого зняття.

  Під час розбору цих деталей може знадобитися помічник.

  Покроковий порядок заміни радіатора

  • Перед тим як розпочати встановлення нового радіатора, зніміть гумові ніжки зі старого. Усього їх чотири і, як правило, вони ніяк не псуються.
  • Коли все буде встановлено та підготовлено, встановлення нового радіатора проводимо в аналогічному порядку зняття.
  • Додайте всі рідини до рівня, заведіть машину і зачекайте, поки вона не прогріється до робочих температур і включення вентилятора.
  • Після закінчення роботи огляньте всі з’єднання на наявність підтікання, а також належного рівня рідин і при необхідності додайте його.

  Підготовчі роботи

  При видимих ​​слідах пошкодження, навіть без витоку рідини, що охолоджує, радіатор охолодження вимагає заміни.

  NIVA CHEVROLET замена радиатора печки (с кондиционером)

  Перед тим як почати роботу, подбайте про те, щоб під рукою знаходилися всі інструменти, рідина WD-40 для найкращого зняття закислих деталей, ємність об’ємом мінімум 5 літрів, для зливу відпрацьованої ОЖ, а також додаткова ємність для зливу рідини гідропідсилювача.

  Покроковий порядок зняття радіатора охолодження на Chevrolet Niva

  Для зручності зливу знімаємо захист від бруду

  Розбирання слід проводити акуратно, щоб не потрапив бруд у патрубок.

  Бачок гідропідсилювача відзначений стрілочкою

  Роботи зі зняття радіатора охолодження на автомобілі з кондиціонером

  Роботи на автомобілях зі зняття радіатора охолодження обладнані кондиціонером загалом схожі, проте мають свої особливості.

   Першою особливістю буде те, що необхідно без зняття, трохи відсунути вбік конденсатор кондиціонера. Вся особливість полягатиме і в тому, що газова магістраль всіляко заважатиме цьому. Необхідно виявити максимум акуратності для проведення подібних робіт.

  CHEVROLET NIVA замена радиатора охлаждения двс (с кондиционером )

  niva, chevrolet, кондиціонером

  При заміні радіатора на автомобілі обладнаним кондиціонером, з першого погляду може здатися все складним, зважаючи на велику кількість патрубків та інших деталей, проте по ходу виконання робіт важливо не поспішати і робити все акуратно.