Заміна радіатора грубки ВАЗ 21 15

Table of Contents

причини заміни

Фахівці виділяють дві причини, за якими потрібно замінити радіатор опалення.

 • Поява течі. Радіатори проводяться з кольорових металів, найчастіше алюміній або мідь. Через реакцію з охолоджувальною рідиною метали окислюються і це призводить до утворення витоків.
 • Забруднення трубок всередині радіатора. Охолоджуюча рідина, циркулюючи по системі, змиває продукти корозії і інші дрібнодисперсні частинки. Ці частинки осідають в блоці двигуна і в трубках усередині радіатора опалювача. При частковому забрудненні у системи опалення падає ККД, а при сильному зовсім перестає працювати. Варто відзначити, що на початковому етапі забруднення радіатора можна усунути промиванням системи охолодження хімічними засобами.

вибір запчастини

Номер радіатора грубки. 21080-8101060-00. замінники:

 • Termal 112108WB;
 • Hofer HF730222;
 • Fenox RO0004C3;
 • Finord FN-2216;
 • Luzar LRH 0108;
 • Pekar 2108-8101060;
 • LYNXauto RH-0161.

Віддавайте перевагу радіаторів від виробників Fenox, Pekar і Luzar.

Покрокова інструкція

Відпустіть болт для зливу охолоджувальної рідини на БЦ.

Підставте ємність для збору ОЖ і повністю викрутити болт. Болт під головку на тринадцять.

З правого боку відкрутіть болт кріплення передньої панелі.

Відкрутіть кріплять болти передньої панелі праворуч і ліворуч. Болти під головку на десять.

Відведіть передню панель в сторону і підіпріть знизу, щоб зафіксувати. Панель потрібно відвести так, щоб отримати хороший доступ до патрубків радіатора.

Хрестовій викруткою відкрутіть чотири гвинти кріплення радіатора грубки.

грубки

Відпустіть два хомута кріплення патрубків приходять на радіатор. Хомути можна розпустити хрестоподібної викруткою або головкою на вісім.

Підставте ємність для збору ОЖ і зніміть патрубки з радіатора.

Демонтуйте радіатор грубки з посадкового місця.

Очистіть посадочне місце і встановіть радіатор.

 • Змастіть пластикові вихідні трубки радіатора герметизирующим складом і одягніть патрубки.
 • Зафіксуйте патрубки хомутами і закріпіть радіатор чотирма гвинтами.
 • Заміна радіатора отопітеля ВАЗ 2113, 2114, 2115

  Автомобілі ВАЗ 2113-2115 (Samara 2) є досить сучасними і досить популярними в бюджетному сегменті. Багато власників цих авто скаржаться на труднощі в обслуговуванні системи опалення. На “Cамара” другого покоління конструктори істотно переробили передню панель і підвищили комфортабельність салону, але значно втратили в зручності обслуговування обігрівача. Радіатор пічки захований глибоко під панеллю і доступ до нього обмежений.

  У цій статті розповімо, як зробити заміну радіатора опалення ВАЗ 2113, 2114, 2115 без зняття передньої панелі. Також розповімо про вибір нового радіатора і перерахуємо інструмент для роботи.

  резюмуємо

  З вищесказаного можна зробити висновок, що процедура заміни радіатора грубки. нескладна. На станціях технічного обслуговування Якщо працювати по вище представленої інструкції і мати перерахований набір інструменту, можна заощадити ці гроші.

  Далі зробіть зворотний збірку. Якщо виникли питання, рекомендуємо подивитися порядок робіт по заміні радіатора опалення ВАЗ 2113, 2114, 2115 в цьому відео:

  Скільки коштує заміна радіатора грубки ВАЗ 2114?

  По приїзду на сервіс вас зустрінуть, проведуть необхідний комплекс робіт і, не моргнувши оком назвуть ціну. 2000 р. Скажіть, заміна радіатора отопітеля ВАЗ 2114 за такі гроші. воно вам треба? Їли ви економний людина, тримали інструмент в руках, то можете самостійно провести роботу. Інструкцій поетапного виконання в інтернеті вистачає. Як проводиться заміна радіатора отопітеля ВАЗ 2114 відео, поетапного виконання робіт дивіться тут.

  До того ж ми постаралися зібрати найнеобхідніші фотографії, щоб ви змогли виконати все самостійно

  Заміна радіатора грубки ВАЗ 2114, 2115 своїми руками

  Автолюбителі особливо стареньких машин страждають від відсутності кондиціонерів. З приходом зими отримують «головний біль» у вигляді зледенілих доріг. Якщо до того ж в салоні не працює опалення, тоді біда!

  READ  Заміна крана грубки Niva Chevrolet

  Порядок виконання робіт

  Пам’ятайте, що ціна роботи по заміні радіатора грубки ВАЗ 2114 залежить тільки від вас! Перш за все, поставтеся до покупки нового радіатора з усією відповідальністю.

  Заміна радіатора грубки ВАЗ 2114 починається з підготовки інструменту. Знаючі люди радять змастити руки кремом або працювати в рукавичках. Буде менше порізів. По завершенні робіт легше очистити руки від бруду.

  Для зливу ОЖ (охолоджуючої рідини) загорніть шланг в отвір заглушки силового агрегату, і тосол піде в ємність, яку необхідно попередньо підставити.

  Шланг від змішувача вставляємо безпосередньо в отвір зливу движка. На другому етапі знімемо бардачок і боковини панелі. Необхідно відкрутити все болтики і шурупи, що потрапили в поле зору.

  Бардачок, який ви знімете, складається з 3 частин. Якщо процес не пішов в потрібному напрямку, можливо, ви забули або не побачили два кріплення у вигляді болтів на передній панелі. Вони утримують конструкцію, притискаючи її до підлоги. Подивіться на фотографію.Відіте, кріплення знаходиться внизу ЕБУ (електронного блоку управління).

  Відкручуємо поперемінно з лівої і правої сторони кріплення, які утримують троси.

  Тепер можна зробити перерву, оглядітися і перевірити, чи всі утримують елементи зняті. Зверніть увагу на два самореза знаходяться ближче до дверей переднього пасажира. Ще один у верхній правій частині панелі. Він захований за заглушкою.

  Якщо процес йде туго необхідно переконатися, що всі кріплення зняті і відкручені. Як підстрахуватися варіант можна зняти з печі і заслінки регулювальні наконечники. Для зручності віджиму конструкції можна використовувати будь-які предмети. Просто і надійно, як бачите.

  Перед тим як відкручувати два хомутика кріпляться на радіаторі, не забудьте поставити ємність під тосол. Інакше весь салон буде в ньому!

  Приймальню тару під тосол вибирайте плоскою конфігурації і об’ємної, щоб кілька разів не бігати виливати технічну рідину.

  З метою економії робочу рідину можна зливати в заздалегідь підготовлену тару. В даному випадку в каністру.

  Заміна патрубків радіатора ВАЗ 2114 обов’язкове, кажуть одні. Інші стверджують, що гострої необхідності в цьому немає. Можна знімати патрубок або віджати його, як показано на фото, і тосол поллється самопливом.

  Коли злита робоча рідина і хомути зняті радіатор демонтувати самостійно важко. Він впирається в нижній край панелі. Потрібен ще один помічник.

  Навіть використовуючи підручні засоби, нічого не вийде. Тільки витратите час, сили і нерви, повірте.

  Справитися удвох простіше, швидше. це факт! Установка нового радіатора відбувається в зворотному порядку. До речі, заміна радіатора грубки ВАЗ 2115, ВАЗ 2113 однакова.

  Ціна заміни радіатора печкіВАЗ 2114

  Процедура заміни крана

  Проводити заміну краще на спеціальній ремонтній ямі:

  • Злийте охолоджуючу рідину.
  • Доберіться до патрубків, які з’єднують двигун і кран отопітеля. Відпустіть хомути патрубків і зробіть зачистку різьби 2 шпильок, якими закріплюється кран. Для цього вам знадобиться щітка по металу і WD-40.
  • Відключіть черзі всі патрубки. При цьому може підтікати охолоджуюча рідина.
  • Після чого в салоні потрібно буде прибрати бічну накладку торпеди і, якщо є необхідність, замінити патрубки.
  • Потім вам доведеться повернутися під машину і за допомогою торцевого на «10» відкрутити гайки кріплення крана.
  • Поверніться знову в салон і потягніть на себе кран, потім зніміть пружинний фіксатор і від’єднайте кран від троса управління.
  • Потім, коли кран відкручені, можна його поміняти на новий. Потім збирати все назад слід в зворотному порядку.

  Після ремонту та доробок проблем з пічкою бути не повинно. Головне. це вчасно помітити що починаються неполадки з опалювальною системою, щоб встигнути їх запобігти.

  Виконуємо заміну радіатора опалювача ВАЗ 2114 своїми руками: інструкції і нюанси

  Комфортна температура повітря в салоні ВАЗ-2114 в холодну пору року забезпечується обігрівачем салону або просто грубкою.

  Тепло нагрівається тосола акумулюється в радіаторі, який виконує подвійну функцію: остуджує двигун і нагріває салон.

  Гаряче повітря розноситься вентилятором по спеціальних каналах до лобового і бічних стекол, а також в інші частини салону. Ми розповімо, як здійснити заміну пошкодженого радіатора своїми руками.

  Пристрій грубки ВАЗ-2115

  На ВАЗ-2115 і ВАЗ-2114 встановлені однакові системи опалення, за представленою нижче схемою можна наочно побачити її пристрій.

  READ  Чи не заводиться Solaris не крутить стартер

  мотор-вентилятор; 45. резистор додаткового опору; 46. тумблер перемикання швидкостей.

  Як замінити радіатор грубки 2114

  Для заміни радіатора грубки вам будуть потрібні наступні інструменти:

  • новий радіатор.
  • порожня ємність.
  • Гайкові ключі.
  • Набір викруток.
  • Спочатку злийте ОЖ, яку потім необхідно буде замінити. Потім переміститеся в салон і відкрутіть саморіз, розташований під пластиковою заглушкою (дивіться фото).
  • Далі звільніть щиток приладу від кріплення. його тримають саморізи. Безпосередньо сам щиток поки не потрібно знімати.
  • Зніміть кожух рульової колонки, відкрутивши кріплення знизу.
  • Тепер займіться роз’ємом, що йде на прикурювач.
  • Потім зніміть магнітолу. Як правило, її зняття проходить без проблем, головне. від’єднати всі штекера. Рекомендується підписати їх або помітити.
  • Після завершення цих операцій у вас буде доступ до пластикової консолі. зніміть з двох сторін саморізи, розташовані вони симетрично.
  • Далі видаліть перемикач для вентилятора пічки і регулювальні прапорці.
  • На даному етапі можна від’єднати від торпедо центральну консоль. Потім зніміть клеми від всіх кнопок і штекера. Далі демонтуйте діагностичний роз’єм, який тримають саморізи. Витягуємо з салону центральну консоль.
  • Зніміть два самореза, які тримають металеву основу (як на фото).
  • Наступним кроком буде зняття кріплень торпедо, що знаходяться по обидва боки.
  • Залізна підстава теж має кріплення, які необхідно відкрутити.
  • Тепер, коли залізна конструкція вільна, її можна зняти, попередньо витягнувши ЕБУ. Трохи підніміть панель приладів і підставте під неї деревинку. Так ви отримаєте доступ до радіатора.
  • Радіатор пічки прикріплений хомутами. зніміть їх.
  • Злийте всю ОЖ і замініть радіатор.

  радіатори ДААЗ

  Найбільшою популярністю у власників ВАЗ 2114/15 користуються радіатори виробництва Luzar, Hola, Craft, «Пекар» та ін. Всі вони знаходяться в одній ціновій категорії і мають близькі робочі характеристики.

  Радіатори ДААЗ відрізняються високою ефективністю і тривалим терміном служби

  Поліпшеними параметрами володіють алюмінієві радіатори ДААЗ. Вони мають термін служби 4-7 років і ціну близько 1000 руб. Особливості конструкції таких радіаторів полягають в більшій кількості ламелей (тонких пластин), а це суттєво збільшує площу теплообміну. Радіатори ДААЗ. оптимальний варіант для власників ВАЗ 2114/15.

  Радіатори ДААЗ за рахунок більшої кількості ламелей володіють підвищеною тепловіддачею

  Види радіаторів грубки, що встановлюються на ВАЗ 2114/15

  Виробник встановлює на ВАЗ 2114/15 власні алюмінієві радіатори терміном служби 3-5 років, після закінчення якого радіатор змінюють. Вибрати новий теплообмінник досить складно. На ринку представлений широкий асортимент радіаторів різних виробників. Безумовно, зустрічаються підробки.

  Радіатори системи опалення для всього сімейства «Самар» мають каталожні номери 2108-8101060 і 2108-08101060-00 і однакові габарити:

  грубки

  Схема їх кріплення до кузова також ідентична.

  Радіатори пічки ВАЗ 2114/15 випускаються під каталожними номерами 2108-8101060 і 2108-08101060-00

  На ВАЗ 2114/15 можуть бути встановлені алюмінієві і мідні радіатори, які мають свої переваги і недоліки.

  Діагностика несправностей радіатора грубки

  Якщо піч стала працювати менш ефективно, відразу міняти радіатор не варто. Причинами цієї неприємної ситуації можуть стати:

  • Не відкривати до кінця кран системи опалення;
  • вийшов з ладу термостат;
  • забівшаяся система охолодження.

  Тому перед демонтажем радіатора грубки обов’язково слід перевірити ці варіанти.

  Заміна моторчика пічки 2114

  • Обесточьте електричний ланцюг, від’єднавши мінус від АКБ.
  • Під панеллю приладів від’єднайте плюсової провід моторчика.
  • У руховому відсіку відкрутіть два болти, що утримують кожух печі.
  • Відключіть «масу». відкрутіть кріпильний болт дроти.
  • Відкрутіть два болти, що кріплять вентилятор до корпусу обігрівача.
  • Демонтувати грати воздуховода.
  • Виводимо моторчик із зачеплення, натиснувши на нього у напрямку до себе.
  • Поверніть елемент на 90 градусів і вийміть з кожуха.
  • Збірка виконується в зворотній послідовності. Зверніть увагу на фіксацію контактів електроживлення, щоб уникнути повторної розбирання вузла.

  Діагностика несправностей радіатора грубки

  Якщо піч стала працювати менш ефективно, відразу міняти радіатор не варто. Причинами цієї неприємної ситуації можуть стати:

  • Не відкривати до кінця кран системи опалення;
  • вийшов з ладу термостат;
  • забівшаяся система охолодження.

  Тому перед демонтажем радіатора грубки обов’язково слід перевірити ці варіанти.

  Таблиця: порівняння основних характеристик алюмінієвих і мідних радіаторів опалення ВАЗ 2114/15

  алюміній мідь
  Термін служби, років 3-4 5-7
  Тепловіддача, Вт / мгрд 209,3 389,6
  Ремонтопридатність при виникненні течі умовно ремонтопрігоден ремонтопрігоден
  Вартість, руб. 800-1000 1600-1800
  READ  Як поміняти радіатор грубки на Granta

  Головними перевагами мідних виробів є більший термін служби, підвищена тепловіддача і ремонтопридатність. Однак коштують вони зазвичай майже вдвічі дорожче алюмінієвих. Технічні характеристики радіаторів багато в чому визначаються їх виробником.

  Заміна радіатора грубки на ВАЗ 2114/15

  Для заміни радіатора потрібно естакада або оглядова яма, а також такі інструменти:

  • гайкові ключі на 8, 10 і на 13;
  • торцевої ключ на 24;
  • дві хрестоподібні викрутки (коротка і довга);
  • автомобільний домкрат;
  • ємність для зливу ОЖ об’ємом не менше 5 л;
  • поліетиленова плівка;
  • сухі ганчірки.

  При заміні радіатора зазвичай змінюють і патрубки системи опалення салону.

  ознаки несправності

  Радіатор опалення зазвичай виходить з ладу з двох основних причин:

  • внутрішнє засмічення;
  • протікати.

  У першому випадку трубки радіатора зсередини забиваються брудом, продуктами корозії і зносу. В результаті циркуляція ОЖ в системі опалення сповільнюється або припиняється зовсім, і проходить через піч повітряний потік не встигає прогріватися до потрібної температури. В салон починає надходити холодне або трохи тепле повітря.

  Текти виникає в результаті механічних пошкоджень, розсихання або корозії матеріалу радіатора. Найчастіше порушується герметичність в місцях з’єднань трубок з бачками. Відразу помітити текти іноді буває складно, особливо якщо ОЖ починає витікати всередину печі. Однак через деякий час в салоні з’явиться неприємний запах антифризу, а стекла автомобіля зсередини покриються маслянистим нальотом. При цьому помітно знизиться рівень ОЖ в розширювальному бачку.

  Види радіаторів грубки, що встановлюються на ВАЗ 2114/15

  Виробник встановлює на ВАЗ 2114/15 власні алюмінієві радіатори терміном служби 3-5 років, після закінчення якого радіатор змінюють. Вибрати новий теплообмінник досить складно. На ринку представлений широкий асортимент радіаторів різних виробників. Безумовно, зустрічаються підробки.

  Радіатори системи опалення для всього сімейства «Самар» мають каталожні номери 2108-8101060 і 2108-08101060-00 і однакові габарити:

  • довжина. 250 мм;
  • ширина. 158 мм;
  • висота. 42 мм.

  Схема їх кріплення до кузова також ідентична.

  Радіатори пічки ВАЗ 2114/15 випускаються під каталожними номерами 2108-8101060 і 2108-08101060-00

  На ВАЗ 2114/15 можуть бути встановлені алюмінієві і мідні радіатори, які мають свої переваги і недоліки.

  Самостійна заміна радіатора грубки ВАЗ 2114/15: як провести процедуру різними способами

  Радіатор пічки є основним елементом системи опалення салону автомобіля. Вихід його з ладу призводить до неприємних для водія наслідків. Взимку в салоні авто стає холодно, а лобове скло покривається шаром криги. Тому актуальним стає своєчасне виявлення і усунення несправностей радіатора.

  Призначення і розташування радіатора грубки ВАЗ 2114/15

  Радіатор пічки нагріває надходить в салон автомобіля повітря. Він є основним елементом системи опалення салону. Пропускаючи через себе гарячу охолоджуючу рідину (ОЖ), радіатор нагрівається сам і нагріває обдуває його потік повітря. Повітря в грубку надходить як природним шляхом під час руху машини, так і примусово за допомогою вентилятора.

  Радіатор встановлений в кожусі обігрівача під центральною консоллю панелі, без демонтажу якої можна побачити тільки підвідний і відвідний патрубки, що з’єднують радіатор з краном грубки. Таке розташування є дуже незручним при заміні радіатора. Саме через це багато власників ВАЗ 2114/15 вважають за краще не ремонтувати систему опалення самостійно, а звернутися в автосервіс. Однак замінити радіатор своїми руками досить просто. Для цього необхідно лише знати деякі особливості і секрети його демонтажу.

  Радіатор пічки розташований в корпусі отопітеля

  радіатори ДААЗ

  Найбільшою популярністю у власників ВАЗ 2114/15 користуються радіатори виробництва Luzar, Hola, Craft, «Пекар» та ін. Всі вони знаходяться в одній ціновій категорії і мають близькі робочі характеристики.

  Радіатори ДААЗ відрізняються високою ефективністю і тривалим терміном служби

  Поліпшеними параметрами володіють алюмінієві радіатори ДААЗ. Вони мають термін служби 4-7 років і ціну близько 1000 руб. Особливості конструкції таких радіаторів полягають в більшій кількості ламелей (тонких пластин), а це суттєво збільшує площу теплообміну. Радіатори ДААЗ. оптимальний варіант для власників ВАЗ 2114/15.

  Радіатори ДААЗ за рахунок більшої кількості ламелей володіють підвищеною тепловіддачею

  | Denial of responsibility | Contacts |RSS