Заміна радіатора грубки Priora 16 клапанів

Заміна радіатора охолодження на Priora

Ласкаво просимо! Радіатор охолодження. включений в систему охолодження, при роботі двигуна охолоджуюча рідина бігає по колу і велика частина знаходиться в радіаторі охолодження, при їзді на швидкості, радіатор охолоджується потоком повітря, в зв’язку з чим рідина охолоджується і двигун не гріється сильно.

КАК СНЯТЬ РАДИАТОР ОХЛАЖДЕНИЯ ДВИГАТЕЛЯ НА ПРИОРЕ ЛЮКС HALLA

Примітка! Для зміни радіатора в автомобілі, знадобляться: Всі ключі які є у Вашому арсеналі, а так само будуть потрібні викрутки, ємності в які зливати ОЖ будете (Або одна велика ємність) ну і нової Охолоджуючої Рідиною запасіться, тому що стару злити буде потрібно і якщо вона буде в поганому стані, то краще після складання, в радіатор і розширювальний бачок, залити хорошу свіжу рідину!

Де знаходиться радіатор охолодження? У передній частині кузова він розташований, закріплений за допомогою гайок, вони його до телевізора кріплять (Телевізор. це сама передня частина, де фари стоять, бампер і лонжерони він ще з’єднує), знімати радіатор на пріорах не дуже складно, так як досить місця є. щоб руками підлізти, але все ж якщо запасеться грамотними ключами, то процес із заміни набагато швидше завершиться, а саме комірець буде дуже до речі і накидні головки до нього.

Коли потрібно міняти радіатор охолодження? Якщо він потік, то радіатор підлягає заміні, зрозуміти це легко влітку, взимку ж просто потрібно звернути увагу на охолоджуючу рідину, а якщо бути більш точніше то на її рівень, якщо він почав зменшуватися, то вже потрібно буде перевірити всю систему охолодження і знайти витік. розпізнати що тече саме радіатор можна тільки за допомогою ультрафіолетових кращої (Завдяки ним ОЖ дуже видно добре) або знявши його і помістивши в більшу ємність з водою (знявши радіатор, можна з дуже великою точністю визначити якщо в ньому є отвір), перед приміщенням, радіатор накачати стисненим повітрям буде потрібно через отвір для заливання ОЖ в радіатор (Дане отвір просто занурювати в воду не потрібно буде або заткніть його гарненько ніж ні будь і всі інші отвори теж, щоб повітря 100% не виходив з них), більш детально як цю перевірку здійснити, дивіться в ролику нижче:

Примітка! Якщо отвори в радіаторі не великі, то можна і не міняти його зовсім, а просто запаяти акуратно і ще на деякий час вистачить, але якщо Ви хочете поставити радіатор і так би мовити забути про нього, то краще купуйте новий, тому що запаяний як правило, не на довго вистачає і при попаданні камінця при їзді на це місце, пайка відразу ж відлітає (це залежить від того, на скільки добре радіатор пропаян)!

Як замінити радіатор охолодження на ВАЗ 2170-ВАЗ 2172?

Зняття: 1) Перш ніж приступити до роботи, злийте з радіатора всю охолоджуючу рідину (Як злити рідину, читайте «тут») і переходите до зняття електро-вентилятора (Якщо його не зняти, радіатор Ви просто не витягнете), для цього скиньте спершу мінусову клему з АКБ послабивши для цього болт який її зміцнює, потім зніміть корпус воздухофильтра бо він заважатиме дуже сильно буде (Читайте «тут», як це зробити), ну і можете приступати до зняття електро-вентилятора, на початку проводку роз’єднати між собою. проводка у електро-вентилятора йде в бічній частині у вигляді роз’єму і колодки (див. фото 1), потім відверніть (Найзручніше комірчиком користуватися) два болта які кріплять електро-вентилятор за кожух зліва і чотири гайки, дві з яких розташовуються на верху і дві внизу (див. фото 2 і 3 нижче) і потім зніміть електро-вентилятор, витягнувши на верх його і відкладіть в сторону.

2) Далі зніміть звуковий сигнал, тому що він не дасть зняти радіатор (Про те як це зробити, читайте в статті: «Заміна сигналу на Ладі Priora») і після чого звільніть всіх хомути, які все підводять патрубки кріплять до радіатора (див. фото 1 і 2, зверніть свою увагу на фото 1, на ньому стрілкою вказано ще один патрубок, тому не пропустіть його) і від’єднайте їх, відразу ж після чого виверніть дві гайки які радіатор до кузова кріплять (див. фото 3) і вийміть потім держатель, який шланг утримує від того, щоб він не бовтався з отвору в поперечині моторного відсіку (див. фото 4), ну і все, можете сміливо після цього нахиляти радіатор до двигуна автомобіля і витягувати його після чого з підкапотного простору.

Примітка! Заново подивіться на фото 1 вище, там стрілкою вказано верхній шланг, на відміну від патрубків він кріпиться не черв’ячним хомутом, а стрічковим, стрічкові хомути не зручно і після першого відкручування шланг вже важко за допомогою них закріпити, щоб він точно так само жорстко тримався, тому даний хомут (Якщо саме стрічковий у Вас стоїть), замінюйте черв’ячним, він набагато зручніше і його можна затягнути за допомогою гайкового ключа або ж викрутки!

Установка: Перед установкою нового радіатора або повторно старого (Якщо Ви його запаяти), перевірте наявність двох подушок, на яких радіатор стоїть (див. Фото 1) вони буває ще залишаються в настановних штифтах, тому всюди гляньте, порвані або втратили пружність подушки, замініть на нові, а так само зняти і перевірити буде потрібно резинометаллические втулки, при необхідності вони теж змінюються на нові.

Примітка! Якщо вирішили все ж старий радіатор ставити (Можливо Ви його просто знімали, для того, щоб отримати доступ до інших деталей), то перед його установкою, промийте його зовні струменем води і гарненько просушіть і до речі, перед тим як під’єднати патрубки до радіатора назад, змастіть герметиком їх, невеликим шаром, а інакше можливо патрубки протікати почнуть, що доставить Вам дуже багато незручностей і проблем з постійною покупкою ОЖ!

Додатковий відео-ролик: Вивчіть ролик який розміщений нижче, на прикладі автомобіля ВАЗ 2111 в ньому показується те, як правильно потрібно знімати радіатор з автомобіля.

Як зняти клапана

Перед тим, як почати зняття клапанів, необхідно розмістити голівку на підкладці. Цей простий крок дозволить під час роботи уникнути пошкоджень клапанів. Зняття клапанів відбувається наступним чином:

 • демонтаж блоків з підшипниками розподільного вала на 20 гвинтах (знадобиться торцевий ключ на 8);
 • зняття розподільного вала і сальників;
 • вилучення всіх заглушок з торців ГБЦ;
 • витяг гидротолкателей клапанів.

Після цього потрібно замінити клапани. Для цього потрібно зняти з клапана Маслос’емниє ковпачок. Можна використовувати знімач або пасатижі.

Після зняття клапана потрібно його оглянути. Міняти його на новий потрібно лише при видимих ​​для ока ушкоджень стрижнів, тобто при наявності як погнутости, так і тріщин або відколів. Ще на клапанах не повинно бути інших пошкоджень, таких як подряпини. Важливо переконатися в тому, що клапан не прогорів і оглянути його сідло. Якщо на ньому є навіть незначні пошкодження, варто провести шліфування. Якщо цього не зробити, навіть нові клапани будуть пропускати газ з камери згоряння.

Процес складання потрібно виробляти в зворотній послідовності. При складанні потрібно звертати окрему увагу на будь-яку дрібницю, так як тоді можна уникнути можливих проблем в майбутньому. Наприклад:

 • Під голівкою блоку циліндрів повинна бути нова прокладка. Краще, щоб це була прокладка з герметиком.
 • Під час встановлення клапана і гвинтів їх потрібно змастити моторним маслом. Від цього залежить якість збірки.
 • Для того, щоб остаточно затягнути гвинти, можна взяти динамометрический ключ.

Роботи, пов’язані з заміною клапанів, які не будуть складними, але найкраще їх взагалі уникати. Все, що потрібно для цього. лише час від часу перевіряти стан ременя ГРМ. Також потрібно використовувати якісне паливо, щоб уникнути утворення нагару на клапанах.

необхідні інструменти

Роботи, пов’язані з ремонтом, вимагають набору певних інструментів. так можна спростити і прискорити процес.

Для ремонту двигуна і клапанів потрібні такі інструменти:

 • комплект ключів.
 • викрутки.
 • Знімач для пружин клапанів.
 • Знімачі для маслос’емних ковпачків.
 • пінцет.
 • нові клапана.
 • Прокладки під головки блоків циліндрів.
грубки, priora, клапан

Важливий момент: клапана можна придбати лише комплектом. Немає сенсу знімати і ставити лише один клапан, адже незабаром і інші клапана теж поламаються.

Зняття головки блоку

 • скидання тиску паливної системи;
 • зняття клеми з мінуса акумулятора;
 • від’єднання проводів від датчиків;
 • злив рідини;
 • демонтаж задньої опори двигуна;
 • зняття клапанної кришки;
 • відкручування гвинтів, що кріплять джгут маси;
 • демонтаж дроту, що йде на мінус АКБ;
 • зняття ременя ГРМ і демонтаж шківів распредвалов;
 • витяг направляючої трубки перевірки масла;
 • від’єднання трубки підведення палива до рампи (знадобиться ключ на 17);
 • від’єднання всіх джгутів, які йдуть від блоку з управління двигуном;
 • зняття 8 гвинтів кріплення ГБЦ (знадобиться шестигранний ключ на 10).

Рекомендується при цьому перевірити нижнє дзеркало головки і його стан. Для того, щоб це зробити, потрібно взяти лінійку і переконатися у відсутності перекосів.

Основні ознаки та причини несправних клапанів

Заміна всіх клапанів на Priora з 16-ма клапанами може відбуватися як при їх загинанні, так і при їх прогорании. Прогоріти вони можуть через низьку якість деталей або через погану якість використовуваної суміші.

ЗАМЕНА РАДИАТОРА ОХЛАЖДЕНИЯ ПРИОРА 2171 16v кс ПАНАСОНИК

Якщо двигун МС занадто швидко перегрівається, то рано чи пізно робоча поверхня всіх клапанів починає прогорати (зношуватися). Ще один момент. в клапанах і їх механізмах є поворотна пружина. Якщо поворотна пружина почне зношуватися, клапан почне під час роботи битися об поршень. В такому випадку результат буде таким же, як і пошкодженні ременя ГРМ.

Власнику ТЗ важливо правильно продіагностувати проблеми з клапанами. Найперша ознака з’являється проблеми. зниження рівня приемистости двигуна, яке проявляється в помітному зниженні потужності ТС. У деяких випадках можна почути постукування.

Частий симптом проблем з клапанами. це чорний дим, що виходить з вихлопної труби. Ця проблема поєднується з підвищеною витратою машинного масла. Також машина може нестабільно працювати при холостому ході. Продіагностувати цю проблему складно, так як складно точно визначити причину поломки без розбору двигуна.

Замена радиатора на приоре.

Фахівці, що займаються двигунами, знають велику кількість прикладів, при яких в автосервіс приїжджає Priora з ознаками зламаних клапанів, але в підсумку з ними все добре. Тому для того, щоб продіагностувати автомобіль і зняти головки блоку. Лише після цього вийде напевно перевірити клапана.

Як міняти клапана на Priora c 16 клапанним двигуном

Періодично власникам Пріори потрібно міняти клапана. це пов’язано з технічними особливостями 16 клапанних двигунів. Зазвичай клапана гнуться після розтягування або розривання ременя ГРМ. При таких неполадки розподільні вали або перестають працювати, або втрачають синхронність роботи з колінчастим валом. В результаті такого дефекту поршні починають бити по клапанів, що стає причиною їх деформації.

У деяких випадках до проблеми погнутих клапанів додаються пошкоджені і / або прийшли в непридатність поршні.

Для того, щоб у власника Пріори не було подібних проблем, варто час від часу проводити роботу з технічного обслуговування транспортного засобу та двигуна.

Якщо ж клапани все ж погнулися, їх доведеться поміняти своїми руками, або руками фахівця в сервісному центрі. Це не найскладніша робота, якщо власник ТЗ володіє базовими навичками і розбирається в ремонті свого автомобіля.

Під час експлуатації ТС багато його деталі швидко зношуються, тому заміна клапанів на Priora. поширене явище, зазвичай стає результатом неуважності водія.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть CtrlEnter.

ВСТАНОВЛЕННЯ (ЗАМІНА) НОВОГО РАДІАТОРА

Тут є два варіанти. Можна просто провести заміну поставивши деталь на місце старої, до установки корпуса. Але краще встановити радіатор в зняту половину до приєднання патрубків.

Важливо! Обов’язково обклеїти радіатор стрічкою з поролону! Це створює подушку безпеки для деталі.

Прикрасивши теплообмінник печі поролоном встановити його в нішу корпусу і закріпити гвинтами. Поставити половинку на місце і закріпити все 3 патрубка на місце. затягнути хомути.

Акуратно зібрати обігрівач в зворотній послідовності. Долити охолоджуючу рідину до норми. Запустити двигун і дочекатися спрацьовування вентилятора охолодження. Натиснути педаль акселератора і потримати пару хвилин обороти близько 2 000 об / хв. Це необхідно для усунення можливої ​​повітряної пробки. Включити обігрівач і перевірити його роботу на всіх режимах. Всі! Ну ось і проведена необхідна робота.

водяна сорочка

Водяна сорочка охолодження знаходиться всередині блоку циліндрів і головки блоку. Вона забезпечує висновок тепла з цих елементів, які нагріваються в процесі експлуатації. Так, за допомогою водяного насоса і патрубків рідина рухається в радіатор, де власне і відбувається охолодження, а потім повертається для поглинання нового тепла.

грубки, priora, клапан

Розширювальний бачок і пробка

У розширювальний бачок витісняються гази і пари, які утворюються внаслідок експлуатації системи. Там, цей елемент служити також рівнем ОЖ в системі. Через пробку витісняється повітря, а також гаряча «охлаждайка» при перегріванні силового агрегату.

Ремонт і обслуговування грубки на Ладі Priora

Як відомо, в зимову пору року робота грубки автомобіля багато в чому визначає Comfort при водінні. Але іноді буває таке, що пристрій просто відмовляється працювати і особливо часто така проблема виникає у вітчизняних автомобілях. Детальніше про те, як здійснюється заміна радіатора грубки на машині LADA Priora, читайте нижче.

Панель управління обігрівачем на Priora

Система кондиціонування може переставати дути з різних причин. Якщо пічка дує холодним повітрям, при цьому машина без кондиціонера, водієві доведеться розбирати і робити заміну деяких елементів. Це може бути не працюючий керівник регулятор, вентилятор, кран отопітеля або інший компонент системи опалення. У будь-якому випадку для початку давайте розберемося в принципі роботи.

Теплий повітряний потік примусово обдуває радіатор пристрою завдяки вентилятору. Обороти останнього змінюються в залежності від температури всередині авто. Співвідношення теплого і холодного повітряних потоків регулюються завдяки засувці.

Безпосередньо в салон машини повітряний потік надходить через фільтруючий елемент, призначений для очищення повітря.

У салоні вже автовласник вибирає, яким чином буде здійснюватися обдув, регулюючи положення заслінок на центральній консолі.

Блок управління обігрівачем Priora є основною конструктивною деталлю, саме його регулятором керує водій. Блок управління пічкою, виробляючи регулювання і аналіз всіх необхідних параметрів, налаштовує мотор грубки таким чином, щоб він регулював швидкість функціонування вентилятором, а також положення повітряної заслінки.

Заміна радіатора опалювального пристрою в машині LADA Priora

Практично кожен автомобіліст, який володіє вітчизняним транспортним засобом, виявляє несправність опалювального агрегату авто саме в зимовий період. Адже тільки з настанням сильних холодів людина починає замислюватися про те, як йому не замерзнути під час їзди на машині. Природно, для цього все користуються пічкою.

Однак, що ж робити тим, у кого цей самий прилад перестав функціонувати належним чином? Адже тільки обігрівач здатний вплинути на те, щоб в салоні підтримувалася нормальна температура, що дозволяє забезпечити комфортне пересування.

У цій статті ми розглянемо тільки одну причину, згідно з якою опалювальне пристосування перестає працювати, дізнаємося про принципи ремонту і заміни радіатора грубки, встановленого в автомобілі LADA Priora.

Якщо автомобіліст впевнений в тому, що необхідна заміна радіатора отопітеля, для того щоб усунути несправний об’єкт може знадобитися багато часу, так як, найімовірніше, в процесі доведеться замінити не просто згорів запобіжник, а зробити більш серйозні ремонтні роботи. Правда, не слід відразу впадати у відчай через свою непоінформованість, в матеріалі детально розписана інструкція, яка допомагає всім бажаючим зрозуміти, як повинна бути проведена заміна радіатора грубки в Priora з кондиціонером і без нього.

Як зняти радіатор грубки на Priora без кондиціонера

З початку випуску АвтоВАЗ встановлював на Пріори обігрівач від «десятки» (каталожний номер: 21110-8101012). Недолік цієї конструкції був в тому, що радіатора грубки знімається в сторону вакуумного підсилювача гальм, які дозволяє цього зробити. В результаті доводиться демонтувати обігрівач в зборі.

 • зняти двірники.
 • Зняти жабо (вітрову накладку).
 • Зняти шумоізоляцію моторного щита.
 • Від’єднати купу роз’ємів з проводами.
 • Відвернути кріплення обігрівача.
 • Розділити обігрівач на дві частини (ліву і праву).
 • Зняти праву частину обігрівача (по ходу руху).
 • Зрушити ліву частину в сторону для отримання доступу до радіатора грубки.
 • злити тосол.
 • Замінити радіатор грубки.

Перший спосіб:

 • Послаблюємо хомут і від’єднуємо патрубок з обігріву дросельного вузла.
 • Відкручуємо кришку охолоджувального бачка, накриваємо її чистою ганчіркою і дуємо в горловину, до тих пір поки з знятого патрубка не почне тікати тосол.
 • Якнайшвидше ставимо патрубок на місце і затягуємо хомут.