Заміна поршневих кілець ВАЗ 2109

Заміна кілець ВАЗ 2109

Заміна кілець ВАЗ 2109 вимагає демонтажу силової установки з автомобіля. За наявності необхідних умов та інструменту, вся ця процедура займе пару годин, не більше. Також, знадобиться стійкий верстак, на якому потрібно буде встановити двигун ВАЗ. Але перед тим, як братися за роботу, спробуємо згадати, за яких передумов вона повинна виконуватися.

Насамперед, це падіння потужності та компресії силового агрегату, підвищення витрати пального, а, головне, моторного масла, дим з вихлопної труби – ось основні критерії, звертаючи увагу на які, слід зробити висновок, що заміна поршневих кілець ВАЗ 2109 необхідна. Крім цілого набору різноманітного інструменту, не буде зайвою і додаткова пара рук, тому, рекомендується проводити цю роботу заручившись допомогою партнера. Також, слід підготувати ємності для зливу моторного масла, ганчір’я, та каністру з гасом, для змивання нагару та закоксованої олії з внутрішніх компонентів двигуна ВАЗ.

Після того, як двигун автомобіля ВАЗ 2109 буде демонтовано з автомобіля, з нього необхідно видалити кришку та головку блоку циліндрів. Будьте обережні з гайками та шайбами, щоб пізніше не довелося купувати нові, та й із самою головкою, так, як вона виготовлена ​​з алюмінію, а він, як відомо, дуже “м’який”. Після того як ГБЦ буде видалена, переверніть силовий агрегат ВАЗ на бік і відкрутіть болти, які кріплять піддон картера. Знімаємо масляний насос. Далі настає черга розкріпачення шатунів.

Як встановити поршневі кільця ВАЗ 2108-09-15 та поршня в циліндри. Installation of piston rings

З кожним циліндром необхідно працювати окремо, і доки поршневі кільця на двигуні ВАЗ 2109 не будуть замінені на одному з циліндрів, фахівці не рекомендують звертатися до наступного. Коли кришка шатуна буде відкручена, плавно, рухом вгору витягаємо поршень із гільзи циліндра. Далі, знімаємо поршневі кільця, берегти їх немає сенсу, вони більше не знадобляться. Змиваємо з поршня нагар. Потім встановлюємо кільця, лише у певній послідовності. Спочатку маслознімне, потім компресійне. Вимірюємо зазор. Він повинен чітко відповідати зазначеному у технічній документації на автомобіль ВАЗ 2109. Встановлюємо поршень на штатне місце і приймаємося за заміну кілець на наступному. Перед збиранням двигуна рекомендується також замінити прокладку під ГБЦ.

Заміна поршневих кілець ВАЗ 2109-21099

поршневих, 2109

І щоб остаточно переконатися, слід у циліндрі з низькою компресією викрутити свічку, закапати всередину трохи моторної олії та знову перевірити компресію. Виходить, що потрапив на поршневі кільця, вибере всі зазори і зробить їх герметичними. У разі, коли після змащування олією, компресія повернулася до норми, то це, безумовно, проблема в кільцях. Якщо ж ні, то швидше за все негерметичні сідла клапанів або сам клапан прогорів, але це зовсім інша історія. У випадку з кільцями, я дуже не раджу братися їх міняти, якщо компресію показує 8-9 кг. це не що інше як “ще схоже”. Тому що замінивши кільця, пройде дуже мало часу, коли минулі симптоми знову повернуться, адже нові кільця поки притруться до стінок циліндрів зносять їх так, що вже постає питання про розточування двигуна. Так що краще це відтягнути якнайдалі. Отже, виявили причину, переконалися, що справа у кільцях, тепер переходимо безпосередньо до заміни.

Найзручніше проводити роботу на оглядовій канаві або естакаді і слід запастися інструментом для обтискання поршневих кілець, так як поршня вийматимуться, а без належного пристосування, встановити їх назад не вдасться.

Інжекторний двигун

В даному випадку знімається трос приводу дросельної заслінки карбюратора, від’єднуються всі шланги, що підходять до клапанної кришки та знімається захисний кожух ременя ГРМ. Потім можна знімати клапанну кришку і наступний алгоритм роботи буде ідентичним для обох типів двигунів.

Наступним етапом буде прокручування коленвала для збігу міток на шестернях та зняття ременя ГРМ. Колінвал можна звичайно крутити і через болт кріплення шестерні распредвала. Коли мітки виставлені ключем на 17 послаблюється натяжний ролик і ремінь знімається. Щоб відкрутити шестерню розподільного валу, ліворуч від неї можна побачити шпильку, на яку надягаємо невелику трубку через отвори в шестірні, щоб вона не прокручувалась. І тим самим ключем відкручуємо болт і акуратно знімаємо шестірню, щоб не загубилася шпонка. Хоч вона й часто добре сидить на своєму місці, все одно трапляється, коли вона випадає, тому її краще зняти і покласти окремо.

У те місце, куди надягалася трубка для упору шестірні, є болт, який потрібно відкрутити і злегка відігнути металевий захист ГРМ, щоб можна було витягти розподільний вал.

Головкою на 10 або ріжковим ключем, відкручуються болти кріплення кришок підшипників розподільного валу, а потім знімається і сам розподільний вал. Під час зняття розподільного валу, постарайтеся не пошкодити його сальник, але найправильніше буде просто замінити його на новий.

Зняття поршнів та заміна кілець

Тепер затискаєте кільця, і акуратно постукуючи молотком через дерев’яну наставку, заганяєте поршня назад і проводите складання в зворотному порядку. Настійно рекомендую після встановлення кожного поршня в циліндр, знизу переконатися, що не змістився шатунний вкладиш, інакше буде біда! Після складання нові кільця повинні пройти обкатку, тобто деякий час постарайтеся не навантажувати двигун.

Заміна поршневих кілець ВАЗ 2109

Заміна поршневих кілець ВАЗ 2109 може знадобитися навіть з невеликим пробігом, на якому зносилися поршневі кільця. Процес заміни дуже і дуже трудомісткий, вимагає великої кількості часу, тому, перш ніж замінити кільця, переконайтеся, що немає іншої можливості відновити їх роботу.

Коли здається, що заміна поршневих кілець ВАЗ 2109 неминуча, варто звернути увагу і на більш щадний спосіб продовжити життя поршневої групи, якщо, звичайно, справа не перебуває на останніх стадіях «сумки».

Для початку виявимо причини, з яких можна визначити, чи потрібна заміна та ремонт поршневих кілець або справа в інших системах ВАЗ 2109. Якщо підкапотна частина машинки після поїздки лиснить масляним потом, якщо виросло споживання масля взагалі, а в циліндрах впала компресія, значить настав час звернути увагу на поршневі кільця.

Відразу ж гнати машину в центр навряд чи хто захоче діагностика може виявити такі “хвороби” поршневої в цілому, що в пору машину міняти, а заздалегідь припускати найгірше нервування і зайва сивина. Для повного переконання в тому, що «справа-швах» (або у зворотному), потрібно спробувати самостійно перевірити компресію та спробувати виправити справу, коли є можливість.

Легкий ремонт ваз 2108. Заміна поршневих кілець.

Отже, щоб заміна поршневих кілець на ВАЗ 2109 була виправдана, робимо таке: заміряємо компресію на «сухих» циліндрах, потім заливаємо в циліндри трохи (кришку від пляшки) масла і знову заміряємо. Порівнюємо показники якщо “сухі” показники нижче, ніж “масляні”, значить кільця доведеться поміняти, якщо немає починаємо «підозрювати» інші деталі (ковпачки, клапани та інше).

Але, навіть у випадку компресії, що виросла або скаче, не поспішайте панікувати та робити заміну поршневих кілець на ВАЗ 2109. Можливо, поршнева просто занадто закоксована і кільця почали залягати спробуйте зробити розкоксування.

Пробігла машина 165 000. Спокійно їхав, а коли зупинився, на хх двигун вистрибує з капота. Виявилося троїт. Під’їхав до майстра, перевірили свічки всі робітники, дроти теж іскра є. При відключенні 2-го циліндра змін немає, двигун працює так само. При відключенні по черзі інших майже глухне. Поміряли компресію Михайло 14 5 14 14. Майстер сказав можна обійтися заміною кілець. Питання наступне: просто заміна кілець допоможе або це лише тимчасове вирішення проблеми?? До слова диму з вихлопною немає

Петро Ні, це клапан. Дивись ГРМ та ГБЦ. Компресія падає при зношуванні кілець і циліндрів рівномірно Едуард. При зносі поршневої групи. синій дим, нагар на свічках, витрата більше 1л. олії на 1000км. Компресія міряється в кг/см2.

READ  Регулювання клапанів 2109 інжектор 8 клапанів

Заміна поршневих кілець ваз 2109 не знімаючи двигун.

Лілія могло просто підклинити клапан. однозначно розтин покаже Головку зняти і все ясно. Клапан буде видно якщо відкриті а кільця перевіряються так: Береться гасин стопочка 50.70 грам знімається голова, опускається 2й циліндр в низ наливається в горщик циліндра гас і чекаємо мін 10. якщо гас ушле, значить заміна кілець якщо залишився в горщику значить з кільцями все гуд.

Анатолій Знімай голову дивись клапана. Швидше за все прогорів випускний Якщо свічка не в маслі.

Григорій клапана вровір переверни голову і залий бенз

Максим скорей прогорів клапан, і не може у тебе компресія бути.

Тамара треба перевірити компресію з додаванням олії, якщо не зміниться, то ГБЦ

Ксенія Залий кубів 5 олії у другий циліндр, зробити пару оборотів колінвала ключем, потім міряти компресію. Якщо компресія підскочить Крістіна то кільця, якщо немає то клапана дивитися та притирати.

Федір Якщо компресія 5, то це погано. мінімальне значення 10. Можливо, просто кільця залипли. Можна спробувати купити розкоксувач. Спеціальний склад заливається в циліндр при зміні олії, дешевий засіб. Якщо не допоможе, то можна і кільця поміняти.

Діма Це клапан так низько не могло з-за кілець впасти, але якщо кільця то заміною не відкрутитися. якщо вони не залягли.Я теж сумніваюся тиск 14 за таой пробіг.

Олег НЕ МОЖЕ в тебе бути 14 очок, ГОНІ свого майстра в шию, 14 очок іноді і на новій машині

Яна може і 14, якщо нагару багато в камері згоряння, схоже, що клапан а не кільця

установка кілець та поршня ВАЗ 2114. Заміна поршневої та ремонт головки не знімаючи двигуна ВАЗ 21099 Duration: 46:37. Ремонт.

Яку сигналізацію поставити на Volkswagen Polo седан 2015 року

Яку олію заливати у двигун Volkswagen Polo седан 1.6 110 л.з відгуки

Чи можна на Volkswagen Polo седан поставити гуму 18565

Пробігла машина 165 000. Спокійно їхав, а коли зупинився, на хх двигун вистрибує з капота. Виявилося троїт. Під’їхав до майстра, перевірили свічки всі робітники, дроти теж іскра є. При відключенні 2-го циліндра змін немає, двигун працює так само. При відключенні по черзі інших майже глухне. Поміряли компресію Михайло 14 5 14 14. Майстер сказав можна обійтися заміною кілець. Питання наступне: просто заміна кілець допоможе або це лише тимчасове вирішення проблеми?? До слова диму з вихлопною немає

Петро Ні, це клапан. Дивись ГРМ та ГБЦ. Компресія падає при зношуванні кілець і циліндрів рівномірно Едуард. При зносі поршневої групи. синій дим, нагар на свічках, витрата більше 1л. олії на 1000км. Компресія міряється в кг/см2.

Лілія могло просто підклинити клапан. однозначно розтин покаже Головку зняти і все ясно. Клапан буде видно якщо відкриті а кільця перевіряються так: Береться гасин стопочка 50.70 грам знімається голова, опускається 2й циліндр в низ наливається в горщик циліндра гас і чекаємо мін 10. якщо гас ушле, значить заміна кілець якщо залишився в горщику значить з кільцями все гуд.

Анатолій Знімай голову дивись клапана. Швидше за все прогорів випускний Якщо свічка не в маслі.

Григорій клапана вровір переверни голову і залий бенз

Максим скорей прогорів клапан, і не може у тебе компресія бути.

Тамара треба перевірити компресію з додаванням олії, якщо не зміниться, то ГБЦ

Ксенія Залий кубів 5 олії у другий циліндр, зробити пару оборотів колінвала ключем, потім міряти компресію. Якщо компресія підскочить Крістіна то кільця, якщо немає то клапана дивитися та притирати.

Федір Якщо компресія 5, то це погано. мінімальне значення 10. Можливо, просто кільця залипли. Можна спробувати купити розкоксувач. Спеціальний склад заливається в циліндр при зміні олії, дешевий засіб. Якщо не допоможе, то можна і кільця поміняти.

Діма Це клапан так низько не могло з-за кілець впасти, але якщо кільця то заміною не відкрутитися. якщо вони не залягли.Я теж сумніваюся тиск 14 за таой пробіг.

Олег НЕ МОЖЕ в тебе бути 14 очок, ГОНІ свого майстра в шию, 14 очок іноді і на новій машині

Яна може і 14, якщо нагару багато в камері згоряння, схоже, що клапан а не кільця

установка кілець та поршня ВАЗ 2114. Заміна поршневої та ремонт головки не знімаючи двигуна ВАЗ 21099 Duration: 46:37. Ремонт.

Яку сигналізацію поставити на Volkswagen Polo седан 2015 року

Яку олію заливати у двигун Volkswagen Polo седан 1.6 110 л.з відгуки

Чи можна на Volkswagen Polo седан поставити гуму 18565

Основні причини залягання поршневих кілець

Якщо у вашому автомобілі залягли поршневі кільця, то тут може бути кілька причин:

Ознаки зношування поршневої групи

У середньому заміна поршневої на ВАЗ 2109 потребує кожні 150 000 км. Автовласнику варто звернути увагу на тривожні сигнали, що свідчать про необхідність змінити кільця.

 • Машина почала вимагати більше пального.
 • Вимірювання компресії показали величину менше 10 атмосфер.
 • Моторної олії стає менше.
 • Заміна масловідбивних ковпачків не допомагає усунути витік олії.

Поршнева група ВАЗ 2109. це комплект, що складається з поршня, одягнених на нього поршневих кілець, поршневого пальця та його кріплень. Для кілець на поверхні поршня є три канавки.

Два компресійні кільця відповідають за герметичність надпоршневого простору. Вони підтримують нормальну компресію, а також не допускають попадання олії в камеру згоряння.

Олійне відповідає за зняття зайвої олії зі стінок циліндра, тим самим зменшуючи витрату ПММ. Залишається лише плівка товщиною кілька мкм усередині гільзи циліндра для опускання поршня. Ну а палець, який вставляється поперечно всередину поршневої порожнини, прикріплює шатун до поршня.

Заміна поршневих кілець своїми руками

Поршневі кільця. це незамкнуті кільця, які щільно посаджені в канавках на зовнішніх поверхнях поршнів. Знос поршневих кілець відбувається внаслідок взаємодії з механічними деталями та впливу на них газів. Рано чи пізно їх доводиться міняти, а як замінити поршневі кільця самотужки ?

 • Ущільнення (герметизацію) камери згоряння (або розширення).
 • Поліпшення теплопередачі через стінку циліндра.
 • Регулювання витрати мастила.

Заміна поршневих кілець ВАЗ 2110

 • Рис1. Не загострюватимемо увагу на тому, як зняти клапанну кришку, хто призабув можуть почитати в мурзилки.
 • Рис2. Відкручуємо 2 гайки на 10мм, і знімаємо дроти маси.
 • Рис3. Відкручуємо гайку на 13мм і знімаємо провід маси двигуна. В даному випадку він знаходиться на шпильці термостату. Якщо у Вас він знаходиться не на головці блоку, його можна не знімати.
 • Рис4. Відкручуємо гайку кріплення підтримуючого кронштейна головки блоку.

Як замінити шатунно-поршневу групу ВАЗ-2109

Відвертаємо три болти кріплення нижньої кришки картера зчеплення та знімаємо її.

Головкою на 10 відвертаємо 16 болтів кріплення піддону картера та знімаємо його.

Ключем на 10 відвертаємо два болти кріплення маслоприймача до другої корінної кришки і один болт – до корпусу масляного насоса

Знімаємо головку блоку циліндрів у зборі з колекторами (дивимося статтю – «Як зняти головку блоку циліндрів ВАЗ-2109»).

Головкою на 14 відвертаємо дві гайки кріплення кришки шатуна та знімаємо кришку.

Упираючись дерев’яною ручкою молотка в роз’єм нижньої головки шатуна, проштовхуємо його вгору – до виходу поршня з циліндра та виймаємо поршень із шатуном

Знявши піддон і відкрутивши кришки шатунів, потрібно визначитися з можливістю заміни поршневої без розточування або заміни колінчастого валу.

При значному зносі шатунних або корінних шийок потрібно зняти двигун і відремонтувати повністю.

Якщо його немає, акуратно розсуньте замок кільця і ​​зніміть кільце з поршня.

Аналогічним чином зніміть інші кільця.

За допомогою спеціальної оправки випресуйте палець із шатуна.

Огляньте поршні. Якщо на них є задираки, сліди прогару, глибокі подряпини – замініть поршні.

Для визначення зазору виміряйте діаметр циліндра.

Заміряти діаметр циліндра потрібно в чотирьох поясах, вздовж та поперек блоку.

Вимірюємо, діаметр поршня, який вимірюють мікрометром у площині перпендикулярної осі поршневого пальця, на відстані 51,5 мм від днища поршня.

Виміряйте щупом зазор між кільцями та канавками на поршні в декількох місцях по периметру.

Якщо зазор перевищує гранично допустимий, замініть поршні з кільцями.

Для зручності підбору поршнів по циліндрах циліндри і поршні в залежності від діаметра поділяються на п’ять розмірних груп: A, B, C, D, E.

READ  ВАЗ 2109 Клапан регулювання інжектор 8

Як запасні частини поставляються поршні номінального розміру трьох класів: A, C, E та двох ремонтних розмірів.

Перший ремонтний розмір збільшено на 0,4 мм, другий – на 0,8 мм. По масі поршні поділяються на три групи: нормальну, збільшену на 5 г та зменшену на 5 г.

На двигуні повинні встановлюватися поршні однієї групи.

Для поршнів ремонтних розмірів поставляються як запасні частини кільця ремонтних розмірів, збільшені на 0,4 мм і на 0,8 мм.

На кільцях першого ремонтного розміру вибито цифру “40”. а другого. “80”.

Як правильно поставити кільця на поршень на ВАЗ 2109

При покупці поршневих кілець для ВАЗ 2109 слід враховувати матеріал виготовлення та їх ширину. Краще придбати оригінальні вироби, щоб уникнути підробки.

У таблиці наведено граничні значення зазорів між деталями, що замінюються, і стінками канавки.

Компресія та залягання поршневих кілець

Якщо двигун вашого автомобіля ВАЗ 2109 вже має солідний пробіг (більше 100 000 км), має сенс періодично проводити вимірювання компресії в циліндрах двигуна. У зв’язку з цим виникає резонне питання: за яких значень цієї самої компресії треба планувати капітальний ремонт двигуна. Природно, з капремонтом поршневої власники автомобілів не поспішають з низки причин, таких як відсутність впевненості в кваліфікованості працівників, а також високої ймовірності того, що крім заміни поршневих кілець та маслознімних ковпачків, за результатами розтину головки блоку циліндрів можна виявити цілий букет несправностей, які проточки гільз, заміни поршнів, ременя ГРМ та інших деталей циліндро-поршневої групи (ЦПГ). Само собою, це пов’язано із значними видатками із сімейного бюджету.

Формально, розкид значень вимірювання компресії в циліндрах двигуна допускається в межах 1 кг/кв. см. Але через безліч факторів, що впливають на виміряну величину компресії потрапити в цей критерій практично нереально. Реальність ж така, що на поршневу групу починають звертати увагу при збільшенні до 300.

Для поверхневої діагностики можна вперше заміряти компресію в циліндрах, записати результати, далі залити в циліндри трохи олії (обсязі пляшкової кришки) і заміряти вдруге. Якщо компресія зросла в окремому циліндрі порівняно з першим виміром швидше за все проблема в кільцях, якщо не зросла кільця ні до чого, швидше за все вимагають заміни маслознімні ковпачки, або проблема в клапанах.

Однак найчастіше в нерівномірній або значно впалої компресії в циліндрах винен не знос ЦПГ, а те, що канавки, в яких лежать кільця, сильно закоксувалися продуктами згоряння масла, і поршневі кільця залягли. Це явище часто зустрічається в двигунах при тривалій перерві в експлуатації. Також залягання кілець можуть спровокувати часті короткі поїздки на автомобілі, коли двигун не встигає прогріватись до робочої температури. Низькосортне масло також може стати причиною залягання поршневих кілець.

Народний засіб для розкоксування кілець це викрутити свічки, залити в циліндри гас і залишити на ніч для розпушування нагару. Природно, частина гасу проникне вниз і змішається з маслом, тому після такої процедури обов’язково потрібна заміна масла. Після цього треба добре поганяти на автомобілі на граничних швидкісних режимах на безпечній ділянці дороги для видалення нагару з циліндрів, що відшаровується, щоб уникнути попадання його на клапана з подальшим падінням компресії практично до нуля.

Зараз у продажу є різні засоби, призначені для боротьби із заляганням поршневих кілець без заміни олії у двигуні, наприклад RVS, LAVR, краще скористатися ними. Зазвичай інструкція щодо їх застосування така: заливаємо в циліндри по 50 грамів, витримуємо певний час, ворушимо колінвал вправо-вліво на 5 10 градусів, залишаємо відкисати далі. Потім продуємо циліндри без свічок, викидаючи у випускний тракт залишки препарату. От і все. Правда, масло все ж таки варто змінити, а краще приурочити процедуру розкоксування до чергової заміни масла. І не забути поганяти на авто як було зазначено вище, це також обов’язково. Якщо ця процедура не допоможе, значить має місце фізичне зношування кілець і пора планувати їх заміну.

Покрокова інструкція із заміни

Роботи з ремонту поршневої потрібно виконувати на оглядовій канаві, підйомнику або естакаді.

Що знадобиться?

Щоб виконати ремонт двигуна ВАЗ 2109 своїми руками потрібні такі інструменти:

 • набір ключів;
 • набір голівок;
 • воронок;
 • подовжувачі;
 • динамометричний ключ;
 • набір щупів;

При покупці поршневих кілець для ВАЗ 2109 слід враховувати матеріал виготовлення та їх ширину. Краще придбати оригінальні вироби, щоб уникнути підробки.

Етапи

 • Насамперед потрібно демонтувати своїми руками головку блоку циліндрів.
 • Потім необхідно зняти піддон картера двигуна.
 • Прокрутивши колінчастий вал, встановлюємо його так, щоб максимально висунулися гайки кріплення шатунів.
 • Відкрутивши кріпильні гайки, демонтуємо кришки шатунів.
 • За допомогою молотка, легко постукуючи, вилучаємо поршень із шатуном із циліндра.
 • Розтиснувши зазор пальцями, потрібно витягнути по черзі всі три вироби з канавки та демонтувати з поршня. Разом з маслознімним знімається його розширювач.

У таблиці наведено граничні значення зазорів між деталями, що замінюються, і стінками канавки.

 • При установці всі деталі слід ретельно змастити олією.
 • Установку виробів починають з маслознімного. Спочатку встановлюється розширювач – спеціальна пружинка із замком. Потім на неї одягається сам виріб. Замок розширювача і зазор олійного кільця повинні знаходитися навпроти один одного.
 • Нижнє компресійне кільце має проточку та зуб. При установці вони повинні бути знизу деталі. На верхній поверхні зазвичай є напис «ВАЗ» або «тор».
 • Аналогічно встановлюється верхнє компресійне кільце. написом вгору.
 • Послідовність надягання деталей наступна:
 • спочатку розтискається замок настільки, щоб деталь легко одяглася на поршень;
 • потім заводиться сам замок;
 • встановлюється частина, що залишилася.

Після встановлення на поршень усі деталі потрібно зорієнтувати. Вісь установки поршневого пальця має становити із замком верхнього компресійного кільця 45 градусів. Замок наступного виробу повинен становити кут 180 градусів по відношенню до попередньої. Таким чином, між замком маслознімного та верхнього компресійного кут становитиме 90 градусів. Потім поршні та кільця віджимаються спеціальною оправкою і вставляються в циліндри, з яких виймалися. Далі виконуємо зворотне збирання своїми руками.

Після заміни поршневі кільця ВАЗ 2109 мають пройти обкатку. При цьому не можна навантажувати двигун, їздити дорогами із затяжним підйомом, перемикати швидкості слід правильно.

Вилучаємо поршні з циліндрів

Для виконання робіт заїжджаємо на оглядову яму або естакаду та готуємо набір інструментів:

 • гайкові ключі;
 • динамометричний ключ (визначає ступінь затягування болта);
 • оправлення для обтиску кілець;
 • набір щупів для визначення зазору.

Заміна поршневих кілець ВАЗ 2109 починається з від’єднання мінусової клеми акумулятора. Для забезпечення доступу до колінвалу з ями демонтуємо нижню кришку картера. На стику є прокладка, її потрібно буде замінити на нову. За допомогою ключа на 10 відкріплюємо маслоприймач від корінної кришки валу та корпусу масляної помпи.

Далі відкріплюємо приймальну трубу від кронштейна під днищем. Оскільки кронштейн також кріпиться до кузова, відкручуємо болти кріплення. Відгинаємо кінчики стопорних пластин гайок, якими кріпиться приймальна труба та впускний колектор. Відкручуємо ці гайки, а також гайки на хомуті, знімаємо хомут. Далі розкріпленню підлягають приймальна труба та труба резонатора. Знизу доступ відкритий, залишилося відкрутити гайки шатунних гвинтів, демонтувати кришки шатунів, щоб шатун можна було вибити знизу.

Переміщуємось під капот. Відвернувши гайку та шайбу, якими кріпиться фільтр очищення повітря, та відстебнувши 4 затискачі, демонтуємо кришку фільтра. Дістаємо фільтруючий елемент та його корпус. Після цього потрібно роз’єднати повітрозабірний шланг і патрубок на кришці клапанів. Для зняття кришки клапанів необхідно відвернути гайку кріплення троса приводу акселератора.

Далі знімаємо передню кришку приводу ГРМ, послаблюємо натяжний ролик та стягуємо ремінь. Демонтувати шків розподільного валу можна, підсмикнувши викруткою. Тепер ваша мета. відігнути задню кришку від головки блоку, щоб ГБЦ вийшла з-під кінця розподільного валу. Для цього відгвинчуємо кріплення кришки та водяної помпи.

Виймаємо наконечники високовольтного дроту свічок, від’єднуємо колодку дротів від трамблера. Відкручуванням двох гвинтиків демонтуємо кришку трамблера з проводами. Щоб трамблер повністю зняти, від’єднуємо шланг, що заважає, від вакуум- коректора, викручуємо гайки, демонтуємо кронштейн. Потім роз’єднуємо шланг бензонасоса та карбюратора, знімаємо бензонасос. Далі від’єднуємо хомути шлангів термостату та демонтуємо цей прилад.

Для викручування 10 болтів ГБЦ використовуємо шестигранник на 10. Витягнувши болти та шайби, нарешті, від’єднуємо ГБЦ. Ущільнюючу прокладку прибираємо та обов’язково замінюємо. Очищаємо верхню площину блоку циліндрів від олії, грязьового нальоту та слідів від прокладки.

Переміщуємося в яму. І, злегка підбиваючи молотком, виймаємо поршень у зборі з шатуном із циліндра. Повторюємо процедуру з трьома поршнями, що залишилися.

Як розібрати поршневу автівку ВАЗ 2109

Якщо з ладу вийшла на авто ВАЗ 2109 поршнева, заміна її повинна проводитися на оглядовій ямі чи естакаді. Для роботи своїми руками потрібні: набір ключів, спеціальний динамометричний ключ, оправка, за допомогою якої обтискаються кільця на поршні. Заміна поршневого ВАЗ 2109, відео детально показує порядок виконання робіт. Він полягає в наступному:

 • Витягуються акумулятор, повітряний фільтр, для очищення повітря, карбюратор, датчик, що розподіляє запалення, вентиляційний шланг.
 • Зливається змащувальна рідина з піддону двигуна.
 • Від’єднується датчик, що вказує на температуру рідини для охолодження, викручується з блоку двигуна пробка і зливається тосол.
 • Від ГБ від’єднується «пічка».
 • Від впускного колектора знімається шланг від вакуумного підсилювача гальм.
 • З патрубків, що знаходяться спереду, на ГБ, від’єднуються шланги.
 • Відкручується на хомуті болт, що утримує приймальну трубу для видалення вихлопних газів на КП, і від’єднується приймальна труба від резонаторної.
 • Роз’єднується приймальна труба, що йде до колектора, від двигуна.
 • Відкручуються верхня та нижня гайки, що фіксують повітрозабірник. Остання утримує ще й передню частину щита, що від гарячого вихлопного колектора захищає стартер.
READ  Заміна салонного фільтра Kia SEED 2008

Порада: Спростити, зняти та встановити щитка стартера, можна видаливши нижній вушок для його фіксації.

 • Відкручується кріплення захисного кожуха, він закриває ремінь приводу розподільного валу.
 • Послаблюється натяжка ременя. Для цього його знімають із зірочки розподільного валу.
 • Видаляється зірочка.
 • Від’єднується задня кришка, що закриває ремінь.
 • Відкручуються гвинти, що утримують головку на блоці циліндрів.
 • Відвернувши всі болти, що кріплять голівку блоку, остання після похитування відривається від БЦ і виймається разом з прокладкою.
 • Звільняється від кріплення та видаляється кришка, встановлена ​​на картері зчеплення.
 • Відкручуються гвинти, і витягується піддон картера двигуна.
 • Витягується маслоприймач з корпусу насоса для прокачування масла.
 • Гайки шатунних гвинтів відвертаються, знімаються кришки на шатунах.
 • З легким постукуванням ручкою молотка, виймається вгору поршень із шатуном та верхнім вкладишем.
 • У такий спосіб витягуються всі поршні двигуна.
 • У лещатах затискається шатун, губки на лещатах виконані з м’якого металу.
 • Не докладаючи великого зусилля, обережно пальцями рук потрібно розвести замки на кільцях поршневих, знімаються по черзі компресійні кільця, у кількості двох штук, з поршня.
 • Видаляється одне маслознімне кільце.
 • Витягується розширювач олійного кільця.

Як змінюються поршневі кільця

Використовуючи старі поршневі кільця, очищаються канавки поршнів від нагару. Перш, ніж буде проводитися заміна поршневих кілець на ВАЗ 2109, їх потрібно обкатати по поршневих канавках. Якщо кільця закусує, деталі необхідно притерти за допомогою наждачного паперу з дрібним зерном. Для зручності її укладають на скло.

Порада: Необхідно звертати особливу увагу на друге компресійне кільце. Воно досить жорстке, а значить дуже тендітне, і його легко можна поламати.

Замінити кільця поршневі ВАЗ 2109 потрібно після вимірювання щупами зазору між новим поршневим кільцем і стінкою канавки. На фото показано як це робиться. Існує спеціальна інструкція, згідно з якою у поршневих канавках допустимі зазори для кілець повинні бути в межах значень, зазначених у таблиці.

Кільце Зазор, який повинен бути між кільцем поршневим і розташованою на поршні, стінкою канавки
Компресійне верхнє кільце 0,04. 0,075
Компресійне нижнє кільце 0,03. 0,065
Олійне кільце 0,02. 0,055
 • При перевищенні найбільшого допустимого зазору потрібна заміна поршневих кілець на ВАЗ 2109 своїми руками.
 • Написи «ТОР» або «ВАЗ» при встановленні маслознімного та верхнього компресійного кілець повинні бути вгорі.
 • Проточкою вниз орієнтується нижнє компресійне кільце.
 • На поршень кільця одягаються у такій послідовності:
 • замок кільця розсувається у межах, щоб кільце можна було на поршень легко одягнути;
 • замок кільця заводиться на поршень;
 • встановлюється тильна частина деталі.

На поршень встановлення нових кілець починається від розширювача маслознімного кільця. Після монтажу кільце замка розширювача має бути розгорнуте щодо замка кільця на 180 градусів. Після встановлення всіх кілець на поршень їх необхідно зорієнтувати таким чином, щоб 45 градусів становив кут між замком компресійного верхнього кільця і ​​віссю установки поршневого пальця. Замок на нижньому кільці компресійному розгортається на 180 градусів, а 90 градусів має бути кут між замком на маслознімному кільці та замком на верхньому компресійному кільці. Отже:

 • При порушенні технології монтажу кілець змащувальна рідина може проникати в циліндр, що призведе до утворення нагару на стінках у камері згоряння, з глушника виходитиме дим, витрата олії значно збільшиться. На поршень кільця можна одягати лише спеціальними щипчиками або, використовуючи спеціальний пристрій.
 • При монтажі вузла, якісною моторною олією, потрібно змастити дзеркало циліндра, кільця та поршень.
 • На поршень надягається оправка, нею ж обтискаються кільця, при самоустановці кілець по оправці потрібно злегка постукувати ручкою молотка.
 • У нижню кришку на шатуні встановлюються вкладиші. Перед цим ліжка в шатуні та в кришці для вкладишів насухо витираються.
 • Шатунна шийка колінвала, поверхня всередині вкладишів змащуються якісною моторною олією.
 • На дно поршня стрілка, орієнтуючи так, щоб її напрямок було до шківа коленвала, поршень ставиться в гільзу блоку.
 • Поршень необхідно втопити в циліндр. Оправлення потрібно притиснути до блоку, а по дну поршня обстукати ручкою молотка. Одночасно необхідно стежити за просуванням шатуна до шийки коленвала.
 • Кришка встановлюється на шатун, гайки потрібно затягувати моментом, величина якого приблизно 5 кгс/м.

Як обкатувати автомобіль після встановлення нових поршневих кілець

 • Автомобіль повністю не можна навантажувати.
 • Своєчасно здійснювати перемикання передач.
 • Дороги не повинні мати затяжні підйоми.
 • Постійно проводити контроль рівня олії.
 • Не можна довго простоювати в пробках і різко прискорюватися.
 • Змінювати змащувальну рідину та масляний фільтр потрібно після 1000 кілометрів шляху.

Ремонт ДВЗ Заміна поршневих кілець

При досить великому пробігу автомобіля ВАЗ 2109-2108 компресія в циліндрах починає падати, а витрата масла двигуном стає все більше. Це пов’язано в першу чергу з надмірним зносом поршневої групи, а саме компресійних та маслознімних кілець, а також самих циліндрів.

При нормальній експлуатації двигун ВАЗ 2109-2108 може спокійно відходити близько 300 000 км. без капітального ремонту, і є чимало власників, хто може підтвердити ці факти. Але часто любителям поганяти, доводиться ремонтувати двигун вже після першої сотні тисяч. Цю процедуру можна виконати самостійно в гаражних умовах, зрозуміло, за наявності необхідного інструменту. А знадобиться таке:

Звичайно, якщо говорити про всі ті процедури, які необхідно буде виконати для того, щоб дістатися поршнів, то інструментів знадобиться набагато більше. Вище наведено саме перелік тих, які потрібні безпосередньо для відкручування кришки шатуна, та вилучення поршня з кільцями з циліндра.

Попередньо виконуємо наступні дії:

Отже, далі відкручуємо дві гайки кріплення кришки шатуна, що показано на фото нижче:

Потім без жодних проблем знімаємо шатунну кришку руками:

Потім провертаємо колінчастий вал двигуна таким чином, щоб шатун знаходився строго по центру циліндра, так зручніше виймати поршень. Далі беремо молоток і його ручкою акуратно стукаємо по болтах на шатуні, виштовхуючи його тим самим із циліндра:

Він повинен легко вискочити з циліндра з зворотного боку:

Потім можна приступати безпосередньо до демонтажу поршневих кілець. Для цього акуратно піддаємо край кільця і ​​виводимо його з канавки, як наочно продемонстровано на наведеній фотографії нижче:

Потім також акуратно по колу витягаємо кільце до кінця:

Аналогічно виконуємо подібну процедуру з іншими кільцями. Тепер можна вставити кільце в циліндр, і перевірити, який зазор між двома його кінцями:

Оптимальним зазором має бути від 0,25 до 0,45 мм.

Максимально допустиме зношування вважається в межах 1 мм. Якщо він більше, це говорить про термінову необхідність замінити кільця новими, а також перевірити циліндри, можливо, що їх необхідно вже розточити. Якщо циліндри не розточувалися, і старі поршні в нормальному стані, їх можна залишити, не змінюючи на нові. Але в цьому випадку обов’язково потрібно почистити канавки від нагару, та й сам поршень.

Після чого ставимо нові кільця назад на поршень. При цьому варто мати на увазі, щоб стики всі кілець були розташовані в різних місцях по колу поршня. При установці обов’язково змастити моторним маслом кільця та сам циліндр, а також найкраще скористатися спеціальною оправкою.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS