Заміна помпи LADA Granta 8 клапанів

Призначення водяного насосу

До головної функції водяної помпи відноситься збереження ременя ГРМ та переміщення антифризу по системі охолодження двигуна. У свою чергу система охолодження покликана забезпечити необхідну циркуляцію антифризу, охолоджуючи силовий агрегат і забезпечуючи його деталям захист від можливого перегріву. Відсутність охолодження робить нормальне функціонування двигуна неможливим, оскільки навіть мінімальні навантаження в цьому випадку призводять до миттєвого нагрівання та подальшого закипання силового агрегату.

Функціонує насос завдяки приводу від ременя ГРМ. Робота всієї системи охолодження побудована так: спочатку ОЖ заливається в розширювальний бачок, а вже після запуску двигуна відбувається її надходження в насосну порожнину. Помпа працює в температурному діапазоні від.40oС до 40oС при вологості повітря до 90%.

Набір необхідних інструментів

Для успішної зміни водяного насоса приготуйте шліцеву викрутку, головку на 10 ключ на 17 і домкрат.

Інструкція зі зміни помпи на Granta

Ще до початку роботи автовласнику рекомендується ознайомитися з експлуатаційним керівництвом машини, це допоможе вам докладніше вивчити пристрій та місце розташування водяного насоса. Пам’ятайте – неправильно проведене зворотне складання призводить до псування антифризу в системі.

Потім необхідно підготувати місце для роботи, в нормі це має бути сухий бокс із рівною підлогою. Подбайте і про гарне освітлення, це не тільки полегшить процес, але й застрахує вас від втрати невеликих елементів кріплення та дрібних деталей.

На самому початку роботи автомобіль знеструмлюють, скинувши клеми з АКБ. Крім того, машину надійно фіксують за допомогою стоянкових черевиків або ручного гальма. Всі ці маніпуляції проводяться для забезпечення максимальної безпеки та зручності робочого процесу.

При заміні вкрай важливо не відступати від наведеної нижче послідовності виконання дій, оскільки порушення описаного порядку проведення роботи може спровокувати поломку системи охолодження і призвести до займання автомашини.

Сама заміна насоса вимагатиме від вас виконання наступних дій:

 • Для початку потрібно повністю злити ОЖ;
 • Далі викрутіть елементи кріплення та зробіть демонтаж передньої кришки кожуха газорозподільного механізму;
 • Потім зафіксуйте поршень першого циліндра у верхній мертвій точці;
 • Автомашина ставиться на передачу;
 • Домкрат здійснюється підйом переднього колеса авто;
 • Колесо прокручується до того моменту, поки відмітка на шківі не збігатиметься з відміткою, розташованою на кришці кожуха газорозподільного механізму ззаду;
 • Виконуються роботи з демонтажу ременя газорозподільного механізму, демонтується ролик натягувача;
 • Знімається задня кришка кожуха газорозподільного механізму;
 • Викручуються елементи кріплення, що фіксують водяний насос;
 • Елемент акуратно піддівають за допомогою викрутки, після чого він витягується назовні;
 • Надалі слід провести монтаж нового насоса та демонтованих раніше елементів та вузлів, здійснивши дії, аналогічні до демонтажу, але вже в протилежному порядку.
 • Перед монтажем нового насоса приволокну поверхню блоку циліндрів чистять від залишків колишньої прокладки і встановлюють замість неї нову, попередньо тонким шаром, нанісши на неї водостійкий герметик. Дренажний отвір на корпусі водяної помпи після встановлення повинен бути спрямований вниз;
 • Останній етап робочого процесу включає затоку ОЖ в охолоджувальну систему.
 • Рідина заливається до рівня на 25-30 мм нижче за максимальну мітку на бачку, це приблизно 8 літрів антифризу. Праця завершена.

Симптоми поломки помпи

Ресурс сучасної водяної помпи вазівського інжекторного двигуна складає в середньому від 40 000 до 50 000 км пробігу. Поломки насоса, спричинені його експлуатацією, діагностуються досить легко. Для встановлення причин несправності вам потрібно візуально оглянути відділ СО водяного насоса, або здійснити повний демонтаж зазначеного відділу. До найхарактерніших симптомів несправності відносять:

 • патьоки в області розташування водяної помпи;
 • у бачку різко знижується рівень ОЖ;
 • двигун починає швидко нагріватися;
 • у місці знаходження насоса відзначається шум і гудіння підшипників.

Заміна помпи на LADA Granta

Подібно до будь-якої авто, Granta потрібне періодичне та своєчасне обслуговування. Часто автовласники намагаються робити дані роботи самотужки, не звертаючись до сервісних центрів. Тому багатьом автолюбителям буде корисно докладніше дізнатися про таку ремонтну маніпуляцію, як заміна водяного насоса на LADA Granta. Це допоможе автолюбителям ґрунтовно підготуватися до проведення описаної маніпуляції та уникнути низки труднощів при її проведенні.

Опис процесу заміни

Granta оснащують восьми та шістнадцятиклапанними моторами. Водяний насос знаходиться під кожухом ременя газорозподільного механізму, тому при його демонтажі знімаються обидві кришки кожуха, ремінь, ролик натягу і шків коленвала. Наявні невеликі відмінності у процедурі зміни помпи у восьми та шістнадцятиклапанного силового агрегату полягають у різних методах, що використовуються при демонтажі та наступній установці ременя ГРМ, про що буде розказано більш докладно трохи нижче.

Також варто відзначити, що в момент придбання нового елемента автовласнику слід загострити свою увагу на типі мотора, до якого призначена дана деталь, оскільки помпи для 8- та 16-клапанних грантів не є взаємозамінними. На упаковках насосів є маркування, що дозволяє покупцеві вибрати відповідну до його типу двигуна деталь.

Відмінності в заміні помпи на Ладі Granta з восьми та шістнадцятиклапанним мотором

У конструкції двигунів з вісьма та шістнадцятьма клапанами, якими оснащуються Granta, немає жодних серйозних відмінностей. А тому процедура по зміні помпи на цих типах двигуна відрізняється тільки в одному: у 8-клапанного агрегату є один шків коленвала, а у 16-клапанного їх два.

Отже, робота з демонтажу та подальшого монтажу помпи на автомобілі з 16-клапанним силовим агрегатом займе більше часу, однак сам робочий процес і послідовність його виконання буде абсолютно аналогічна процесу заміни водяної помпи на 8-клапанному двигуні.

Для чого потрібна помпа в автомобілі

Силовий агрегат будь-якого транспортного засобу працює в тісному зв’язку з системою, що охолоджує. Постійна циркуляція тосолу (або антифризу) по системі забезпечує належне охолодження двигуна і захищає частини мотора, що труться, від перегріву. Відповідно, якби не було системи охолодження, то двигун не можна було вважати робочим агрегатом. при першому ж навантаженні він нагрівається до критичної температури і закипає.

помпи, lada, granta, клапан

Робота системи охолодження вкладається у просту схему:

У розширювальний бачок водій заливає антифриз.

Після запуску двигуна антифриз починає надходити в порожнину помпи.

Звідти рідина під тиском направляється у пристрій радіатора та до блоку циліндрів.

Відповідно, помпа в цій схемі виконує роль насосного обладнання, яке забезпечує безперервність подачі охолоджуючої рідини до мотора.

Пристрій виконується з твердих сплавів металу, що дозволяє продовжити термін служби всіх рухомих частин помпи, що труться.

Гранта. Помпа. Полезный совет.

На Ладі Granta помпа запускається в момент запалення двигуна. Сам насос входить до складу газорозподільного механізму: лопаті його крильчатки крутитимуться доти, доки обертається шків через ремінь ГРМ.

Ознаки несправності помпи на автомобілі «LADA Granta»

LADA Granta продовжує кращі традиції автомобілебудування вітчизняного заводу, а тому її конструкція не викликає особливих труднощів при діагностиці. Щоб виявити несправність помпи, не потрібно заглядати в посібник з експлуатації або звертатися до послуг фахівців СТО. Існує лише три ознаки поломки водяного насоса, які водій може виявити і самостійно.

текти помпи

Навіть якісний водяний насос не може служити вічно. Тому згодом сальник помпи (найвразливіший компонент насоса) почне зношуватися і, як наслідок, протікати. А протікання антифризу в зоні ГРМ явно свідчить про те, що помпа втратила герметичність і вже не виконує своєї функції в потрібному обсязі. Зрозуміло, якщо текти невелика, то машиною поки що можна користуватися, так як система ще забезпечуватиме охолодження двигуна. Однак будь-якої миті сальник може прорватися остаточно, і весь антифриз витіче з картера.

У ряді випадків текти водяного насоса спостерігається не тільки через вироблення сальника, але і через неправильний монтаж гумового ущільнювача під час заміни насоса.

Рясне виділення антифризу у вузлі ГРМ говорить про розгерметизацію водяного насоса

замена помпы Лада Гранта 116 двиг. 8кл.

Підготовка інструментів

Для роботи потрібно кілька гайкових ключів, типових допоміжних інструментів та матеріалів:

ємність для зливу рідини, що охолоджує (не менше 10 літрів);

замена помпы гранта

Заміна помпи на «Ладі Granta» не потребує спеціальних пристроїв — достатньо стандартного набору інструментів

Мотор почав сильно грітися

Якщо “Granta” навіть взимку під час їзди починає сильно грітися, і вентилятор вже не справляється з охолодженням мотора, то це явна ознака того, що помпа вийшла з ладу. Вся справа в тому, що наявність охолоджуючої рідини в системі ще не є гарантією охолодження мотора, тому що якщо немає тиску, то рідина просто не надходитиме до блоку циліндрів.

Підтвердити підозри можна досить простим способом:

Дочекатися, коли двигун прогріється до своєї робочої температури.

Якщо з неї починає виходити лише холодне повітря, то циркуляція антифризу у системі порушена. Швидше за все, неполадки пов’язані з сильним зносом лопатей крильчатки насоса, а тому потрібно якнайшвидше замінити помпу на нову.

Показання приладів у салоні говорять про сильне нагрівання двигуна. це привід заглянути під капот і перевірити стан помпи.

Заміна водяного насоса на “Granta” (8 клапанів)

Поміняти помпу на 8-клапанній “Ладі Granta” водій може і без звернень до СТО. Головне — дотримуватися інструкцій із заміни та після завершення заміни правильно виставити значення колінвала та шківа. Зазвичай разом із водяним насосом прийнято міняти і ремінь ГРМ.

Нерівномірно зношується ремінь ГРМ

Часто водії, вирішивши поміняти ремінь газорозподільного механізму, здивовано помічають, що він зношений лише з одного боку. Зрозуміло, це ненормально для роботи гумового виробу. конструкція ГРМ розрахована на рівномірне планове зношування кожної деталі.

Ремінь ГРМ треться з одного боку через те, що розбовтані підшипники на валу помпи. Відповідно, якщо спостерігається несиметричний знос ременя ГРМ, це говорить про те, що помпа ось-ось вийде з ладу. Зазвичай, якщо розбовтуються підшипники, під час їзди водій чує гучний хрускіт чи удари з-під зони капота.

Навіть після нетривалої роботи ремінь почне зношуватися лише з одного боку, якщо є вироблення підшипників помпи

Покрокова інструкція щодо заміни помпи на автомобілях сімейства «LADAGranta»

Уважно прочитайте інструкцію та дійте відповідно до її вказівок:

 • Повністю злийте охолоджувальну рідину.
 • Демонтуйте передню частину кожуха ГРМ. На двигунах 21116 і 11186 вона тримається на чотирьох болтах, на 11183. на трьох, а на 21126. на п’яти.
 • Зафіксуйте поршень першого циліндра у позиції ВМТ (верхня мертва точка):
 • поставте автомобіль на передачу;
 • підніміть переднє колесо за допомогою домкрата;
 • прокрутіть колесо до збігу мітки на шківі з міткою на задній частині кришки кожуха ГРМ.

Важливо, щоб мітка на шківі збіглася з міткою на задній кришці кожуха

Ознаки несправності водяного насосу

Ресурс водяного насоса на сучасних інжекторних двигунах ВАЗ сягає 40-50 тисяч кілометрів. Несправність помпи, що виникла внаслідок її експлуатації, досить легко діагностувати. Характерними симптомами поломки є:

 • падіння рівня охолоджуючої рідини у розширювальному бачку;
 • підтікання в районі розташування помпи;
 • швидке перегрів двигуна;
 • сторонні шуми у відділі помпи, гул підшипників.

Змінюємо помпу

Автомобілі сімейства «LADAGranta» оснащуються 8- та 16-клапанними двигунами. На всіх моторах помпа розташовується під кожухом ременя ГРМ, тому, щоб демонтувати насос, потрібно зняти передню і задню кришки кожуха, а також ремінь приводу ГРМ, ролик натягувача і шків колінчастого валу. Відмінності в процесі заміни водяного насоса між 8- та 16-клапанними двигунами полягають у різних способах зняття та встановлення кожуха ГРМ.

Щоб дістатися помпи «Granta», потрібно зняти кожух ременя ГРМ і сам ремінь

Що таке помпа в двигуні автомобіля

Водяна помпа двигуна. це механічний насос, що здійснює переміщення води, антифризу або іншої рідини, що охолоджує, по системі охолодження двигуна, тим самим запобігаючи перегріву.

помпи, lada, granta, клапан

Інструменти

Для заміни помпи вам знадобляться наступні інструменти:

 • голівка на 10 з тріскачкою та невеликим подовжувачем;
 • ключ ріжковий або накидний на 17;
 • викрутка плоска з широким лезом.

Все що вам знадобиться. плоска викрутка, тріскачка з подовжувачем і головкою на 10, ключ на 17

Перед тим як приступати до роботи, зафіксуйте автомобіль ручним гальмом або за допомогою башмаків стоянки, а також зніміть клему з акумулятора. Це необхідно для вашої безпеки.

Змінюємо помпу на LADA-Granta своїми руками

LADA-Granta” (ВАЗ 2190-2191) дуже популярна у російських автомобілістів. Як і будь-який автомобіль, вона періодично потребує обслуговування. Нерідко власники уникають звернення до сервісу та лагодять свої автомобілі самостійно. Тому багато в чому буде цікаво дізнатися, з якими складностями доведеться зіткнутися в процесі заміни водяної помпи на автомобілі сімейства «Granta».

Справний водяний насос забезпечить охолодження двигуна. Як ви переконалися, помпу можна поміняти своїми руками. Важливо вчасно помітити несправність та одразу зайнятися її усуненням. Пам’ятайте, автомобіль, про який піклуються, завдає своєму господареві менше клопоту і більше радості.