Заміна помпи Ford Focus 1

Table of Contents

Призначення та функції водяного насоса

Водяний насос (помпа) призначений для забезпечення примусової циркуляції охолоджувальної рідини (ОЖ) каналами всередині двигуна. У процесі роботи в циліндрах двигуна відбувається згоряння паливно-повітряної суміші. Тому мотор швидко нагрівається. Якщо не відводити тепло, може початися деформація металу. Щоб цього не траплялося, у блоці циліндрів зроблено канали, якими циркулює ОЖ. Нагріючись, вона передає тепло радіатору та охолоджується під дією повітря. Так працює система охолодження двигуна.

помпи, ford, focus

 • водяний насос;
 • радіатор;
 • термостат;
 • розширювальний бачок;
 • шланги, якими циркулює ОЖ;
 • система обігріву салону автомобіля.

У системі охолодження тільки помпа перебуває у безперервному русі. Інші елементи пасивні та зношуються набагато менше.

Що таке помпа

Для тих, хто не розуміє, що це таке – це водяний насос, який забезпечує циркуляцію рідини, що охолоджує, в системі. На валу зовні встановлюється шків, який рухається приводним ременем, який, як правило, один на кілька агрегатів. Наприклад, один ремінь може обертати водяний насос і генератор, а другий – шків гідропідсилювача та кондиціонера. У всякому разі, виконання дуже різні.

На внутрішньому краю встановлюється крильчатка, яка, власне, і нагнітає рідину в певний патрубок.

Заміна помпи Ford Focus 1

Замучив свист. Спочатку думав ремінь. поміняв. Потім. ролик. поміняв. Не допомогло. Виявилося. помпа.Роботи виявилося на годину. півтори.Цитую попереднього автора, з невеликими змінами (там був Zetec):

1)Открутить 3 болтика шківа помпи накидним ключем на 8, тріскачка з головкою між шківом і лонжероном не пролізе, якщо провертається то натиснути на ремінь.

2) ключем на 15, рухаючи натягувач ременя допоміжних агрегатів ЗА ГОДИННИКОЮ СТРІЛКОЮ, ніби ми його закручуємо послабити натяг і скинути ремінь.

5) відкрутити 3 болтики кріплення помпи до корпусу насоса

10) нову помпу з круглою гумовою прокладкою ставити у зворотній послідовності, промазавши з’єднання герметиком.

11) зібрати все як було у зворотній послідовності

12) налити сумісний зі старим антифриз (якщо концентрат то дистильовану воду концентрат), поставивши на місце шланг.

13) прогріти машину та покрутити до 3000 мотор. гріти до спрацьовування вентилятора при повністю відкритому крані печі (регулятор температури в салоні на максимум, а вентилятор обдування салону на 0). Долити воду та антифриз.Усе.

помпа, насос, антифриз, дюратек, заміна помпи, Duratec 8V, система охолодження, радіатор

Так тече завжди, з обох. З лівого тече постійно-повільно, а при газі набагато сильніше. З другого повільно постійно.Власне проблема та ж сама після двох місяців, зараз стоїть Graf як писав вище. Проїхав 10000км. Починаю замислюватися, що справа не в помпі

Перевірив роботу термостату за описаним принципом:

Елементарно та швидко перевірити справність термостату можна в такий спосіб:

Заводимо машину та відкриваємо капот.2. Візуальним спостереженням за підкапотним простором знаходимо 2 товсті патрубки підходящих до радіатора. один зверху, другий знизу.3. Прогріваємо машину до 40-50 град. Беремося руками за обидва патрубки і порівнюємо їх температуру, використовуючи тактильні відчуття людської шкіри. Верхній має бути теплим, а нижній холодним. Це означає, що термостат закритий і антифриз ганяється по малому колу.4. Прогріваємо двигун до робочої температури. Повторюємо операцію номер Цього разу нижній патрубок має швидко нагрітися.

Всі так. При цьому робоча температура двигуна стабільна. З печі все дме як треба.Якщо це надмірний тиск, то звідки. термостат, кришка розширить. бочка (?)Раз з помпи тисне і все через один спеціальний отвір, при цьому мабуть помпу все одно міняти треба, капає з неї завжди при роботі двигуна. Напевно 1 раз видавило а далі як по маслу

Несправності помпи

Існує лише кілька причин, чому потрібна заміна помпи на Ford Focus 2:

 • Зношування підшипника. Це може бути як неприємний свист, скрип, як на неодружених, так і на підвищених оборотах, або повний клин. Тоді крильчатка зовсім не обертається, це призводить до перегріву.
 • Зношування валу. У такому разі в зчленуванні валу та підшипника виникає люфт, який незабаром розбирає підшипник.
 • Течія сальника. На багатьох автомобілях цей сальник знімний, але не у випадку Фокусу. Це логічно, тому що в домашніх умовах не вдасться так точно посадити такий маленький сальник.
 • Тріщина у корпусі. Досить рідкісна причина, але все ж таки зустрічається.

Заміна насоса рідини, що охолоджує Ford Focus 3

Насос знімайте для ремонту або заміни при виникненні під час його роботи шуму, рівень якого перевищує звичайний і який з’являється при утворенні великого радіального люфту валу насоса, а також при протіканні охолоджуючої рідини з ущільнення валу насоса. Розбирання насоса досить трудомістке, тому при несправності рекомендуємо замінювати насос у зборі. Для заміни водяного насоса на двигуні 1,6 л Duratec Ti-VCT виконайте такі операції. Вам потрібні: ключі «на 8», «на 10», «на 13», «на 18», «на 19», викрутка з плоским лезом, ніж, спеціальний пристрій для установки ременя, спеціальні пристрої для блокування розподільних і колінчастого валів. а також натяжного ролика ременя приводу газорозподільного механізму.

Злийте рідину із системи охолодження двигуна. 2. Зніміть ремінь приводу допоміжних агрегатів. 3. Зніміть ремінь приводу газорозподільного механізму.

ПОПЕРЕДЖЕННЯ Після зняття ременя приводу газорозподільного механізму забороняється провертати колінчастий і розподільні вали, так як при цьому поршнями можуть бути пошкоджені клапани. 4. Викрутіть шість болтів 3 (рис. 5.28) кріплення водяного насоса 2 до блоку циліндрів двигуна, підсуньте викруткою корпус водяного насоса і зніміть насос разом із натяжним роликом ременя приводу газорозподільного механізму. ПРИМІТКА Натяжний ролик ременя приводу газорозподільного механізму закріплений на корпусі водяного насоса. 5. Зніміть встановлену між корпусом водяного насоса та блоком циліндрів двигуна прокладку. ПОПЕРЕДЖЕННЯ Ущільнювальну прокладку корпусу водяного насоса при кожному знятті обов’язково заміняйте новою незалежно від її стану. 6. Встановіть водяний насос у порядку, зворотному зняття. Болти кріплення насоса затягніть рівномірно хрест-нахрест моментом 10 Н м. КОРИСНА РАДА Ущільнювальне прокладання корпусу водяного насоса змастіть з обох боків тонким шаром герметика. 7. Встановіть ремінь приводу газорозподільного механізму та відрегулюйте його натяг.

Встановіть решту деталей у порядку, зворотному зняття. ПОПЕРЕДЖЕННЯ Ремінь приводу допоміжних агрегатів замініть на новий, оскільки після зняття він не підлягає повторному використанню. 9. Залийте рідину, що охолоджує, і видаліть з системи охолодження повітряні пробки. Для заміни водяного насоса двигуна 2,0 л Duratec Ti-VCT виконайте такі операції. Вам потрібні: ключі «на 8», «на 10», «на 13», «на 18», «на 19», ніж, спеціальний пристрій для встановлення ременя приводу допоміжних агрегатів, спеціальні пристрої для блокування розподільних і колінчастого валів, а також натяжного ролика ременя приводу газорозподільного механізму.

Злийте рідину із системи охолодження двигуна.

Зніміть ремінь приводу допоміжних агрегатів.

Виверніть три болти кріплення шківа водяного насоса.

Викрутіть болти кріплення водяного насосу.

6 та зніміть насос. 7. Зніміть прокладку, встановлену між корпусом водяного насоса та блоком циліндрів двигуна. ПОПЕРЕДЖЕННЯ Ущільнювальну прокладку корпусу водяного насоса при кожному знятті обов’язково заміняйте новою незалежно від її стану.

Встановіть водяний насос у порядку, зворотному зняття. Болти кріплення насоса затягніть рівномірно хрест-навхрест моментом 10 Н-м. КОРИСНА РАДА Ущільнювальне прокладання корпусу водяного насоса змастіть з обох боків тонким шаром герметика. 9. Встановіть усі зняті деталі у порядку, зворотному зняття. ПОПЕРЕДЖЕННЯ Ремені приводу допоміжних агрегатів замініть на нові, оскільки після зняття вони не підлягають повторному використанню.

Залийте рідину, що охолоджує, і видаліть з системи охолодження повітряні пробки.

Заміна ременя генератора Ford Focus 2 1.6, 1.8, 2.0

У автомобілях Ford Focus 2 допоміжні агрегати двигуна – водяний насос та генератор, а також додаткове оснащення – насос ГУР та компресор кондиціонера, є навісним обладнанням, яке закріплюється на силовій установці, а їх привід здійснюється за допомогою ремінних передач від шківа колінчастого валу.

Причому конструктори Ford, реалізовуючи привід зазначених пристроїв, надійшли досить цікаво – помпа, генератор та ГУР є штатним оснащенням авто, тому їхній привід здійснюється від однієї ремінної передачі.

А ось кондиціонер. опціональне обладнання, яке використовується не на всіх модифікаціях.

Щоб наявність або відсутність кондиціонера не впливало на конфігурацію приводу основних агрегатів, компресор його приводиться в дію додатковим приводним елементом.

READ  Як перевірити витік струму на авто

Такий підхід до реалізації приводу конструктори використовували на всіх модифікаціях авто, незважаючи на те, що у моторів Ford Focus 2 об’ємом 1,4 та 1,6 л розташування навісного обладнання відрізняється від двигунів об’ємом 1,8 та 2,0 л.

Заміна ременя ГРМ на Ford Focus 2 1,6

Машина: Ford Focus 2, 2010 року випуску, пробіг складає 91 000 км., двигун 1,6 потужністю 100 л/с., комплектація з кондиціонером. Потрібна заміна приводу ГРМ, ременя приводу генератора ( помпа, ГУР), ременя приводу компресора кондиціонера, та прокладки клапанної кришки.

Чому знадобилися запчастини? При проходженні ТО на 90 тис. км. помічені великі поперечні тріщини, на всіх ременях, тому було рекомендовано їх замінити.

Схема приводу ГРМ Ford Focus 2 (двигун 1,6 л).)

Ford Focus Hatchback 2003 року на DRIVE2

На даний момент машина вже на ходу давно, було не до драйву зовсім, тому багато чого не писав. постараюся дописати все потихеньку.

Вчора стала капець як гудіти помпа та ковбасити шків, довелося у вихідний, який у мене ще був і робітник, міняти її… робиться це майже просто))

Нам знадобиться трохи інструменту, це:-ріжковий ключ на 15-ріжковий ключ на 8 і для зручності головка з тріскачкою

якщо все добре, то більше нічого, але мені довелося ще додати молоток і монтування)) А так само для не лінивих знадобиться ще щось щоб по-людськи злити антифриз, але т.до. у мене була ще літруха FORD концентрату, я сильно не парився.

Витратники: Антифриз від літра до 5 літрів, як пощастить Помпа, я взяв одну з надійних. Airtex, на ринку обійшлася в 1200р.

-Герметик ABRO термостійкий червоний в тюбику, 100р.

Форд Фокус 1, вирішуємо проблему закипання, заміна помпи, чищення радіаторів

Тепер у нас щось є, приступимо Перш за все відкриємо капот, знайдемо помпу і не знімаючи приводного ременя треба трохи прокрутити три болта на 8, які тримають шків.Після цього знімаємо ремінь, робиться це за допомогою ключа на 15, ставимо його на болт натяжного ролика (найвищий дрібний ролик), і давимо-крутимо як би за годинниковою стрілкою, він буде йти вниз, в цей момент скидаємо ремінь звідки завгодно і відпускаючи ролик, спокійно знімаємо.Відкручуємо до кінця шків помпи.Тут перед зняттям помпи необхідно злити антифриз із системи, мені було дуже ліниво у дворі знімати захист, тому я тупо злив із обратки 2літра жижі і підставивши тазик і файлик для документів під помпу.

Після того як ви злили за ідеєю через радіатор майже 5 літрів антифризу, починаємо відкручувати саму помпу, для цього відкручуємо три болти і тут у вас вона або спокійно витягується руками, що дуже позбавлять, або як робив я монтуванням і молотком розхитав, бив по ній зверху та спереду, якщо дивитися на передок машини. Тут у мене ливанув антифриз і вдало майже все пішло в тазик.

За цим я вичистив старий герметик розчинником та знежирив, нову помпу намазав герметиком по колу і запердолів на місце.

Далі закрутив 3 болти без особливого фанатизму, але надійно.Потім витираємо вилізлий герметик.

За цим наживляємо назад шків помпи на три болти.Одягаємо за схемою ремінь у кого з кондієм, у кого без, у мене з ним, тому схема така:

Дуже проста заміна помпи Ford focus 1.8

Тут ще папірець з картинкою помпи і деякими даними, і схема розташування ременя))

Для тих хто не дуже часто це робив, розповідаю як на мою думку це зручніше робити. Потрібно натягувати ремінь так, щоб він був одягнений скрізь, крім паразитного ролика, тут знову вставляємо ключ на 15 і також відтягуємо ролик вниз і в цей момент натягуємо ремінь і відпускаємо все.Після цього нам залишається залити антифриз трохи більше максимуму, завести машину і дати прогрітися до включення вентилятора, при необхідності долити антифриз.

Після цього, і ще заміни підшипника в ролику приводного ременя настала вселенська тиша, навіть не зрозуміло заведена машина чи ні))

Як вибрати та купити помпу на Ford Focus 1

Щоб правильно підібрати помпу на Ford Focus 1, необхідно знати VIN-код автомобіля, за допомогою якого за оригінальним каталогом можна визначити унікальний номер заводської деталі. Знаючи номер оригінальної деталі, можна підібрати і аналоги.

Помпа, або простіше кажучи, насос, відіграє важливу роль у роботі системи охолодження автомобіля Ford Focus. Завдяки роботі цього агрегату відбувається циркуляція рідини, що охолоджує, що у свою чергу попереджає перегрів двигуна. Тому на ефективність роботи помпи потрібно звертати увагу, і якщо остання нестабільна, то краще здійснити заміну, не чекаючи, поки насос повністю вийде з ладу. А для цих цілей рекомендуємо скористатися послугами сайту та купити прийнятно оригінальну помпу на Ford Focus 1 або її аналог, за нижчими цінами.

Коли міняти помпу на FORD FOCUS Focus I седан

У процесі роботи помпа може почати поступово виходити з ладу. У такому разі відзначатимуться такі ознаки:

 • підвищена температура працюючого двигуна
 • наявність течі з під двигуна автомобіля, причому часто незначна, тому помітити її відразу може і не вдасться
 • наявність сторонніх шумів від помпи (в основному свистячих), які свідчать про зношування підшипників

Все це є незаперечним доказом того, що потрібна заміна помпи на Ford Focus 1, замовити та купити яку за вигідною ціною можна на нашому сайті.

Як правильно виконати заміну помпи на автомобілях Ford Focus

Запорукою довгої та якісної роботи будь-якого мотора вважається його своєчасне охолодження. Адже без допоміжних систем двигун швидко перегріється, що призведе до заклинювання рухомих механізмів і як результат до дорогого ремонту. Уникнути перегріву двигуна дозволяє водяний насос. Однак його конструкція, місцезнаходження та особливості роботи на різних автомобілях можуть суттєво відрізнятися. Тому власники Ford Focus 1, 2 і 3 покоління повинні знати, як і чому насос може вийти з ладу, і як поміняти несправний елемент своїми руками.

 • 1 Для чого потрібна помпа в автомобілі
 • 2 Ознаки несправності помпи
 • 3 Як замінити помпу на «Ford Focus» 1, 2 та 3 покоління
 • 4 Специфіка заміни помпи на різних моторах Ford Focus

Оскільки це Ford, то готуємось до невеликих труднощів. По-перше, ремені генератора та кондиціонера не мають натяжних роликів і тому доведеться їх зрізати та купити новий комплект із пристроями для встановлення (наприклад комплект Dayco PVE001 або подібний тут). По-друге, шків колінвала не має шпонок і тримається тільки на силі тертя, тому двічі все перевіряємо перед тим, як відкрутити.

Від’єднуємо мінусову тавру акумулятора. Знімаємо високовольтні дроти і викручуємо свічки, щоб згодом було легше крутити коленвал.

Набір фіксаторів.

Відкручуємо кріплення розширювального бочка і відводимо його убік, антифриз не зливаємо.

Бачок

Поки не зняли ремінь генератора зірвемо чотири болтики на 10 шків помпи.

Шків помпи.

Зрізаєте ремені генератора та кондиціонера ножем.

Відвертаємо болт і гайку, що тримає кронштейн генератора та бачок ГУР.

Кріплення бачка ГУР

Нижній болт генератора.

Після чого викручуємо шпильку, знімаємо генератор.

Шпилька.

Вивішуємо двигун та демонтуємо опору.

ОПОРА двигуна.

Викручуємо кілька болтів на 10 і знімаємо передню захисну кришку ременя ГРМ.

Кришка ГРМ.

На знятій кришці видно розташування болтів.

Розташування болтів.

Далі демонтуємо кронштейн, два болти спереду.

Кріплення кронштейну.

Кріплення кронштейну з боку.

Заглушка.

Виставляємо верхню мертву точку

Для цього вкручуємо в отвір фіксатор коленвала і обертаємо колінвал за годинниковою стрілкою до того, як він упреться в фіксатор.

Фіксатор колінвалу.

Також у фазообертачі можна буде вставити наш фіксатор розподільних валів.

Фіксатор розподільних валів.

Знімаємо праве переднє колесо та бризковик. Переконавшись, що все стоїть на своїх місцях та заблоковано, приступаємо до найцікавішого, відкручуємо болт шківа колінчастого валу. Я блокував його універсальним фіксатором, а помічник через півтораметровий подовжувач зривав його. Затягнуть болт серйозно!

Болт шківа колінвала.

Знімаємо шків і відкрутивши три болтики демонтуємо нижню кришку ГРМ.

Нижня кришка ГРМ.

Фіксуємо натяжний ролик, після чого відкручуємо його та знімаємо разом з ременем ГРМ.

Фіксатор ролика.

Заміна помпи

Відкручуємо болти кріплення помпи та знімаємо її.

Кріплення помпи.

Нова помпа.

За марками авто

1) поставити машину чи яму, якщо піддомкратити переднє пасажирське колесо. 2) зняти захист двс, зняти нижній кожух ременів допоміжних агрегатів 3) відкрутити бачка з ож бачок, можна ще звільнити шланги, що заважають.

4) Відкрутити шківа помпи накидним ключем, тріскачка між шківом якщо натиснути 5) ключем на 15, рухаючи натягувач ременя допоміжних агрегатів ПО ГОДИННИКОВОЇ СТРІЛЦІ, ніби закручуємо послабити натяг ремінь. 6) викрутити болтики 7) злити антифриз, відкрутивши пробку або знявши найнижчий шланг радіатора (він 8) відкрутити кріплення помпи насоса 9) викрутити кріплення правої гідроопори двигуна двигун через деревяшку під картер вивісити двигун, піднявши його вгору дивилася вперед тепер відтискаєте двигун бік, упираючись і дерев’яником 10) нову помпу гумовою прокладкою ставити послідовності, промазавши з’єднання герметиком. 11) зібрати всі послідовності 12) налити сумісний антифриз (якщо дистильовану воду концентрат), поставивши 12) прогріти машину до гріти вентилятора при повністю відкритому крані печі (регулятор температури обдування салону на 0). Долити воду Готово.

Помпа на Ford Focus 2

Щоб правильно підібрати помпу на Ford Focus 2, необхідно знати VIN-код автомобіля, за допомогою якого за оригінальним каталогом можна визначити унікальний номер заводської деталі. Знаючи номер оригінальної деталі, можна підібрати і аналоги.

READ  Регулювання зчеплення Niva ск 5

Помпа, або простіше кажучи, насос, відіграє важливу роль у роботі системи охолодження автомобіля Ford Focus. Завдяки роботі цього агрегату відбувається циркуляція рідини, що охолоджує, що у свою чергу попереджає перегрів двигуна. Тому на ефективність роботи помпи потрібно звертати увагу, і якщо остання нестабільна, то краще здійснити заміну, не чекаючи, поки насос повністю вийде з ладу. А для цих цілей рекомендуємо скористатися послугами сайту та купити прийнятно оригінальну помпу на Ford Focus 2 або її аналог, за нижчими цінами.

Коли міняти помпу на FORD FOCUS Focus II седан

У процесі роботи помпа може почати поступово виходити з ладу. У такому разі відзначатимуться такі ознаки:

 • підвищена температура працюючого двигуна
 • наявність течі з під двигуна автомобіля, причому часто незначна, тому помітити її відразу може і не вдасться
 • наявність сторонніх шумів від помпи (в основному свистячих), які свідчать про зношування підшипників

Все це є незаперечним доказом того, що потрібна заміна помпи на Ford Focus 2, замовити та купити яку за вигідною ціною можна на нашому сайті.

Самостійна заміна водяного насоса на автомобілі Ford Focus

Водяний насос є основним елементом системи охолодження двигуна. Помпа автомобіля Ford Focus є одним з найбільш примхливих вузлів і часто виходить з ладу раніше регламентованих виробником 90-100 тис. км пробігу. Самостійно перевірити працездатність і при необхідності замінити водяний насос зможе навіть досвідчений автолюбитель.

 • 1 Призначення та функції водяного насоса
 • 2 Діагностика несправностей
 • 2.1 Види несправностей водяного насосу
 • 2.1.1 поради щодо використання тосолу
 • 3.1 Купівля нового водяного насосу
 • 3.2 Розташування водяного насосу
 • 3.3 Необхідні інструменти та витратні матеріали
 • 3.4 Заміна водяного насоса на Ford Focus
 • 3.4.1 заміна помпи на Ford Focus 1

Ford Focus 2 заміна помпи

Запорукою довгої та якісної роботи будь-якого мотора вважається його своєчасне охолодження. Адже без допоміжних систем двигун швидко перегріється, що призведе до заклинювання рухомих механізмів і як результат до дорогого ремонту.

Уникнути перегріву двигуна дозволяє водяний насос. Однак його конструкція, місцезнаходження та особливості роботи на різних автомобілях можуть суттєво відрізнятися.

Тому власники Ford Focus 1, 2 і 3 покоління повинні знати, як і чому насос може вийти з ладу, і як поміняти несправний елемент своїми руками.

Для чого потрібна помпа в автомобілі

Помпою називається водяний насос. Це пристрій, який відноситься до системи охолодження автомобіля та виконує циркуляцію тосолу (або антифризу). Тобто основне призначення помпи. створювати тиск охолодної рідини, щоб якісно охолоджувати двигун. Сама по собі рідина не циркулюватиме по трубках, відповідно, без роботи помпи охолодження мотора стає неможливим.

З чого складається водяний насос

Практично на всіх марках автомобілів стоять помпи, що мають загальну будову. Сам вузол розташований біля радіатора, в безпосередній близькості від ГРМ. Помпа приводиться в дію самим ременем, тому таке становище виправдане.

Сама конструкція виглядає так: металевий корпус, усередині якого знаходиться кілька елементів. У кришку кріпиться вал. З одного кінця на вал насаджена крильчатка, яка створює циркуляцію рідини в системі охолодження. З іншого боку валу монтується шків приводу.

Після запуску мотора включається ГРМ, він приводить у рух приводний шків. Від шківа енергія передається на вал, а з валика – на крильчатку. Між корпусом та крильчаткою знаходиться гумова прокладка – сальник. Саме з цим елементом і пов’язано безліч проблем помпи. Адже якщо сальник спочатку попався бракованим або був неправильно встановлений, то помпа втрачає свою герметичність.

Знята з «Фокусу» 1,6 літрова помпа має металевий корпус та круглу форму крильчатки

Ознаки несправності помпи

Автомобілі Ford Focus сконструйовані таким чином, що практично в кожному випадку можна попередити повний вихід з ладу водяного насоса. Досить просто виявляти певну пильність щодо свого автомобіля.

Люфт шківа

Першою ознакою несправної помпи вважається видимий зазор у приводі шківа. він видно настільки виразно, що навіть недосвідчений водій легко помітить люфт, що з’явився.

Якщо залишити цей сигнал поза увагою, то шків найближчим часом може розбовтатися до того, що з нього висипаються підшипники. Цікаво, що люфт шківа можна знайти, навіть не заглядаючи під капот. Досить дослухатися тих звуків, які долинають після запуску двигуна з-під капота. Навіть за мінімального розбовтування приводного шківа починають виходити з ладу підшипники. Можна почути стукіт вібрації цих деталей у шківі.

Люфт помітити дуже просто: шків водяного насоса почне відходити від стінки двигуна

Течія з-під помпи

Однією з несправностей водяного насоса вважається його протікання. Через знос сальника помпа втрачає герметичність, у зв’язку з чим краплі антифризу вичавлюються назовні.

Важливо оцінити масштабність течі: якщо виступило кілька крапель, то панікувати не варто, але краще відразу вжити заходів щодо ремонту або заміни помпи. Однак якщо антифриз “ллється рікою”, то машину не можна використовувати. Охолодження двигуна однозначно буде недостатнім, тому при їзді двигун може «закипіти» і заклинити.

Антифриз накопичується на механізмах двигуна. якщо помпа потекла, то це стає помітно з першого погляду

Свист. що це таке

У деяких випадках при їзді автомобіля помпа починає свистіти. При цьому свист буває приглушеним, при підвищенні обертів він посилюється. Свистячі звуки вказують на втрату герметичності помпи. цілком можливо, що сильно зносився сальник або крильчатка. Найчастіше винна буває саме крильчатка. Ця частина насоса витримує величезні навантаження, тому що при постійному обертанні повинна пропускати через себе великий обсяг антифризу.

Свист свідчить про те, що лопаті крильчатки сильно зносилися. Необхідно найближчим часом проводити ремонт помпи, інакше її пропускна здатність дорівнюватиме нулю.

Лопаті крильчатки насоса переміщуються по порожнині помпи та перекачують антифриз

Як замінити помпу на “Ford Focus” 1, 2 та 3 покоління

Насамперед автовласник, помітивши несправність водяного насоса, повинен подумати про заміну. На автомобілі Ford Focus помпи завжди є у вільному доступі в будь-якому автомагазині, тому купити їх можна без праці. Єдина складність. правильно вибрати виробника.

, а можна і за 2 тисячі. Різниця лише у тому, яку гарантію дають виробники на свої вироби. Доцільніше відразу витратитись і купити оригінальний виріб випуску заводу Ford, ніж періодично змінювати помпу низької якості.

Проте оригінальний насос на «Ford Focus» у деяких регіонах коштує понад 2 тисячі. тому можна віддати перевагу аналогам. Однак і в цьому випадку не можна втрачати пильності: необхідно перевірити наявність гарантії виробника та оглянути саму помпу щодо деформацій. До того ж на коробці обов’язково має бути присутня голографічна наклейка заводу.

Місце розташування

Незалежно від комплектації машини та наявності бензинового чи дизельного мотора, помпа встановлюється в блоці з гідророзподільним ременем. Однак конструктивною особливістю моторів на Ford Focus можна вважати той факт, що помпа приводиться в дію не самим ГРМ, а допоміжними агрегатами. Тобто, системою гідропідсилення керма та генератором. Тому при заміні помпи немає необхідності змінювати ГРМ, як це часто буває на інших марках автомобілів.

Помпа в конструкції двигуна розташована з блоці ГРМ, ГУР та генератора

Підготовка інструментів

Процедура заміни водяного насоса вважається досить простою. Вам не потрібно купувати якісь дорогі інструменти або спеціальне обладнання, тому що можна обійтися тими пристроями, які є в кожному гаражі:

 • гайковий ключ на 8;
 • накидний ключ на 17;
 • молоток;
 • викрутка плоска;
 • будь-яка масивна проставка;
 • ножик;
 • термостійкий герметик;
 • ємність для зливу антифризу;
 • ганчір’я.

А також потрібно заздалегідь купити ремені кондиціонера та генератора, оскільки вони змінюються разом із водяним насосом.

Скільки охолоджуючої рідини злити/залити при зміні помпи

Після того, як автомобіль був встановлений на естакаду або оглядову яму, знадобиться злити антифриз, що є в системі. Зазвичай автовласники при заміні помпи зливають усю кількість рідини, яка є в системі. Це потрібно для того, щоб повністю очистити систему від старого антифризу та разом з новою помпою залити свіжу рідину.

Однак такий порядок не є обов’язковим. Можна обійтися без повного зливу, не знімати пробку з радіатора. Однак ємність все одно потрібно буде підставити під отвір помпи.

Заливати новий антифриз потрібно буде тому, що було злито старого. Головне. не переборщити, щоб потім не довелося зливати надлишки.

Порядок заміни

Перш ніж почати знімати помпу, потрібно буде обкрутити болти кріплення захисту. Захист не дасть дістатися до насоса, тому доведеться попрацювати, відкручуючи важкий лист металу.

Захист приховує найуразливіші місця моторного відсіку, у тому числі й помпу

Далі роботи виконуються за такою схемою:

 • Злити антифриз.
 • Зняти з-під капота розширювальний бачок, від’єднати його від магістралей. Відвести бачок убік, щоб не заважав.
 • Зрізати під машиною ремені компресора та генератора (на «FORD Focus» стоять одноразові ремені, тому не варто з ними особливо церемонитися, тому що все одно вам доведеться їх замінити разом із помпою).
 • Після цього можна підібратися вже і до самої помпи. Викруткою та ключем потрібно послабити болти фіксації шківа помпи. Зняти болти повністю.

Болти кріплення шківа помпи знімаються за допомогою викрутки та ключа

Збивати водяний насос потрібно дуже акуратно, щоб не пошкодити його, інакше витягти його зі штатного місця не вдасться

Установка нового водяного насоса та його фіксація. найприємніші етапи процедури

як поміняти помпу на Ford Focus 1 своїми руками

Завершальний етап роботи. це перевірка герметичності системи охолодження. Потрібно завести двигун, прогріти його до штатної робочої температури та подивитися, чи не виступає антифриз з-під нової помпи.

READ  Заміна радіатора Ford Focus 3

На «Фокусі» водяний насос може стояти дуже міцно, тому рекомендується використовувати молоток для його вибивання

Специфіка заміни помпи на різних моторах Ford Focus

Для бензинових та дизельних двигунів автомобіля процедура зняття та встановлення помпи ідентична. Різниця може бути тільки в моторах з 2005 року випуску. там при демонтажі помпи доведеться знімати ще й ГРМ. Зняти ремінь просто, але виставити потрібні значення при його зворотній установці досить складно.

На моторах 1,8 та 2,0 літра існує інший нюанс: фланець кріплення шківа помпи виконаний у формі трикутника. Тобто, доведеться підбирати в автомагазинах саме таку модель помпи, оскільки традиційний круглий шків вже не підійде.

Крильчатка виконана із міцних сплавів металу, що дозволяє збільшувати термін служби насоса

Навіть водій-новачок може без особливих зусиль впоратися із заміною помпи на своєму автомобілі. Необхідно правильно підібрати інструмент та нові вироби, заздалегідь купити потрібну кількість антифризу та загнати авто на яму. Процедура заміни зазвичай займає не більше двох годин, враховуючи час на встановлення нових ременів.

Призначення та функції водяного насоса

Водяний насос (помпа) призначений для забезпечення примусової циркуляції охолоджувальної рідини (ОЖ) каналами всередині двигуна. У процесі роботи в циліндрах двигуна відбувається згоряння паливно-повітряної суміші. Тому мотор швидко нагрівається.

Якщо не відводити тепло, може початися деформація металу. Щоб цього не траплялося, у блоці циліндрів зроблено канали, якими циркулює ОЖ. Нагріючись, вона передає тепло радіатору та охолоджується під дією повітря.

Так працює система охолодження двигуна.

Влаштування системи охолодження двигуна внутрішнього згоряння

 • водяний насос;
 • радіатор;
 • термостат;
 • розширювальний бачок;
 • шланги, якими циркулює ОЖ;
 • система обігріву салону автомобіля.

У системі охолодження тільки помпа перебуває у безперервному русі. Інші елементи пасивні та зношуються набагато менше.

Діагностика несправностей

Перед зняттям та заміною помпи необхідно діагностувати несправність.

Важливо визначити симптоми несправності помпи на ранній стадії розвитку. Зі зниженням ефективності роботи системи охолодження зростають ризики перегріву двигуна, за яким слідує деформація головки циліндрів, пробою прокладки і попадання охолодної рідини в систему мастила.

Види несправностей водяного насосу

Головним показником неполадок в системі охолодження є індикатор температури двигуна, розташований на приладовій панелі.

Температурний датчик – головний індикатор стану системи охолодження

Якщо двигун під час роботи нагрівається вище 100оС, система охолодження не справляється зі своїм завданням. Необхідно визначити та усунути причину виникнення такої ситуації.

Для водяного насоса характерні такі несправності.

 • Повне або часткове зношування підшипника.
 • Витік охолоджуючої рідини через сальник, що закриває зовнішній торець валу помпи. На багатьох автомобілях сальник можна знімати та ремонтувати, але для Ford Focus така можливість відсутня.
 • Вироблення валу, на якому встановлені крильчатка та приводний шків помпи.
 • Пошкодження корпусу помпи. тріщини, сколи та інші механічні дефекти, що призводять до витоку ОЖ.

Задовго до того, як мотор почне перегріватися, з-під капота починають долинати нехарактерні звуки, схожі на свист чи виття. Ці звуки видає підшипник, на якому обертається крильчатка водяного насосу. Перевірити це можна, натиснувши на педаль акселератора на нейтральній передачі. З підвищенням оборотів двигуна звук стане вищим.

Іноді буває складно точно визначити джерело звуку, так як його можуть створювати й інші деталі, що обертаються, приводяться в рух ременем. Щоб переконатися у несправності помпи, слід виконати такі дії.

 • Відкрийте капот.
 • Запустіть двигун на холостому ходу.
 • Злегка перетисніть товстий шланг, що з’єднує мотор з радіатором. Якщо пальці відчувають пульсацію ОЖ усередині шланга, помпа працездатна. Якщо ні — велика ймовірність того, що крильчатка обсипалася.

Іноді після тривалого «вию» насос раптом затихає. Це свідчення того, що підшипник, на якому обертається крильчатка, заклинив. Насос перестає працювати, і примусова циркуляція ОЖ припиняється. Антифриз продовжуватиме рухатися під дією конвекції, але цього не вистачить для працюючого двигуна. Мотор почне перегріватися, а рідина, що охолоджує, закипить.

Проводячи обстеження, не забувайте про безпеку! Перетискати шланг слід обережно. Торкатися рукою двигуна не рекомендується — це може призвести до опіку. Крім того. уникайте контакту з вентилятором, що обертається. Удар лопатей по руках призведе до травми. А тендітна пластмаса на вентиляторі тріскається і розсипається.

Більш точно визначити працездатність помпи можна так. Справа в тому, що безперервний рух крильчатки помпи здійснюється через підшипник, який встановлений на підставі приводного валу. Якщо підшипник спрацьовується, порушується співвісність руху, і виникає люфт, що швидко збільшується.

Розташування автомобільної помпи на двигуні ZETEK 1,8

Навіть якщо виявлено невеликий (1,5-2 мм) люфт, помпа коректно працювати не зможе. Якщо ж люфт великий, водяний насос слід терміново замінити.

До речі, знос підшипника на 99% залежить від складу рідини, яка залита в систему охолодження. Гарантійний термін служби охолодної рідини. тосолу або антифризу. 2 роки або 30 тисяч кілометрів. Після закінчення цих термінів експлуатації, охолодна рідина змінює свої властивості та технічні характеристики. Різко знижується тепловіддача. Хімічні присадки (під дією перепадів температур) частково розкладаються і перестають виконувати свою мастильну та антикорозійну функцію.

Якщо з будь-яких причин в систему охолодження заливалася вода або тосол іншої марки, за першої нагоди рекомендується повністю замінити ОЖ.

Наочним доказом несправної помпи є сліди охолоджуючої рідини навколо приводного шківа. Виглядати вони можуть як брудно-сірі струмки. Автовласника може ввести в оману те, що ці струмки сухі. Справа в тому, що ОЖ витікає тільки на працюючому двигуні, а після зупинки сліди витоку швидко висихають.

Заміна водяного насосу

Несправний водяний насос автомобіля Ford Focus ремонту не підлягає. підшипник крильчатки запресований у литий корпус, і дістати його неможливо. Тому помпу змінюють на нову.

Купівля нового водяного насосу

Ціни на новий водяний насос Ford Focus в залежності від виробника можуть змінюватися від 1000 до 3000. Як правило, дорогі запчастини якісніші, але іноді покупець переплачує за бренд.

У ремонтний комплект в обов’язковому порядку повинні входити гумові прокладки

При покупці не слід забувати, що ремені на Ford Focus (з бензиновим двигуном) одноразові. Тому їх також необхідно придбати заздалегідь.

Клиновий ремінь для навісного обладнання Ford Focus

Розташування водяного насосу

У дизельних двигунах приводний шків водяного насоса рухається зубчастим ременем газорозподільного механізму.

У бензинових двигунах помпа пов’язана приводом із генератором. Причому ремені там не звичайні, а самонатягуючі. При знятті їх просто розрізають, оскільки механізм їх натягу відсутній.

Привідний шків помпи на двигуні автомобіля Ford Focus

Необхідні інструменти та витратні матеріали

Для заміни водяного насоса потрібен стандартний набір інструментів:

 • ріжкові та торцеві ключі (від 8 до 17); Комплект слюсарних інструментів для ремонту автомобіля
 • викрутка з плоским шліцем (8-12 мм).);
 • молоток;
 • дерев’яна наставка;
 • гострий ніж.

Крім цього, знадобиться п’ятилітрова ємність для зливу ОЖ, ганчір’я та силіконовий (бажано термостійкий) герметик.

За допомогою силіконового герметика герметизуються щілини і фіксуються болти кріплення

Охолодна рідина при заміні водяного насоса зливається повністю. Для цього в нижній частині блоку циліндрів є спеціальна горловина з гвинтовим краном.

Охолодна рідина зливається повністю через отвір у блоці циліндрів

Після заміни насоса в систему охолодження заливається 4,5 літри нової ОЖ. Термін служби тосолу становить 2 роки або 30 тис. км, після чого він втрачає свої оригінальні властивості.

Заміна водяного насосу на Ford Focus

На більшості автомобілів Ford Focus встановлений бензиновий двигун ZETEK 1,8. Алгоритм заміни водяного насоса на такому двигуні наступний.

Знявши праве переднє колесо, відкривається доступ до ременя генератора

Зняття фіксатора дозволяє відсунути бачок убік

Шків кріпиться трьома болтами до валу помпи, що обертається

Ford Focus 1. Заміна помпи (водяний насос)

Перед відвертанням зливного крана необхідно відкрити кришку розширювального бачка

Термостійкі герметики, як правило, пофарбовані в оранжевий колір

Долив до мінімального рівня охолоджуючої рідини проводиться через горловину розширювального бачка

На дизельних двигунах порядок дії аналогічний. Частково завдання по заміні спрощується тим, що помпа рухається зубчастим ременем ГРМ.

заміна помпи на Ford Focus 1

Замінити помпу на Ford Focus своїми руками досить просто. Потрібен стандартний набір інструментів та оглядова яма, а вся робота займе не більше двох годин. При цьому слід пам’ятати, що законом категорично заборонено зливання охолоджуючої рідини на землю.

Призначення та функції водяного насоса

Водяний насос (помпа) призначений для забезпечення примусової циркуляції охолоджувальної рідини (ОЖ) каналами всередині двигуна. У процесі роботи в циліндрах двигуна відбувається згоряння паливно-повітряної суміші. Тому мотор швидко нагрівається. Якщо не відводити тепло, може початися деформація металу. Щоб цього не траплялося, у блоці циліндрів зроблено канали, якими циркулює ОЖ. Нагріючись, вона передає тепло радіатору та охолоджується під дією повітря. Так працює система охолодження двигуна.

Влаштування системи охолодження двигуна внутрішнього згоряння

 • водяний насос;
 • радіатор;
 • термостат;
 • розширювальний бачок;
 • шланги, якими циркулює ОЖ;
 • система обігріву салону автомобіля.

У системі охолодження тільки помпа перебуває у безперервному русі. Інші елементи пасивні та зношуються набагато менше.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS