Заміна помпи DAEWOO Nexia 16 клапанів

Інструкція із заміни ременя ГРМ та помпи на DAEWOO Nexia N-100 DOHC (16 клапанної).

Знімаємо з машини акумулятор та зливаємо антифриз. Для полегшення доступу до ременя ГРМ знімаємо повітряні патрубки та корпус повітряного фільтра

Послаблюємо три болти кріплення шківа насоса ГУР ключем на “12”. Відкручуємо верхній болт кріплення генератора, послаблюємо натяг ременя генератора та знімаємо його

Щоб зняти другу частину кожуха ременя ГРМ відкручуємо болт шківа на колінвалі

Знімаємо кожух за шківами розподільних валів, відкручуємо шестигранником болти кріплення помпи, 2 болти зверху та 1 болт знизу

Перевіряємо натяг ременя ГРМ: язичок натяжного ролика повинен збігтися з виступом на майданчику. Якщо це не так, тоді натяг доведеться відрегулювати поворотом помпи – послаблюємо болти кріплення помпи, трохи повертаємо її, затягуємо.

Складання проводимо у зворотній послідовності

Мітки: заміна ременя ГРМ на 16 клапанної Nexia, заміна ременя ГРМ своїми руками

Как поменять помпу на дэу нексия | how to change the pump for Daewoo Nexia

скиньте будь ласка номера exist на ремінь ГРМ та натяжний ролик для двигуна 1.6 16v F16D3. Тут не знайшов… Заздалегідь дякую!

http://www.elcats.ru/DAEWOO/Parts.aspx?Model=7Group=224364d8-94c3-4c28-ae40-7149290880f3ремінь 8ролики ,14тисни на “ціна, там список

помпи, daewoo, nexia, клапан

#20 shaulinb 22.07.2016 09:54 скиньте будь ласка номера exist на ремінь ГРМ та натяжний ролик для двигуна 1.6 16v F16D3. Тут не знайшов… Заздалегідь дякую! #19 Dron 16.04.2016 11:36 Цитую Slimper09:

Я взагалі не розумію навіщо зайві маніпуляції зі зняттям шківів ГРМ!? Помпу і так можна вільно зняти.

Є ще одна мета зняття шківів розподільних валів. це коли міняєш помпу. так як щоб змінити помпу треба зняти задню кришку. а щоб її зняти треба відкрутити болти які знаходяться під шківами я вирішив було не закручувати болт під (правим распредвалом якщо дивитися з боку ГРМ) тому що дуже не зручно його закручувати і після установки і заводки машини отримав Цокот з боку ГРМ. як виявилася ця кришка зачіпала за шестірню. Так що краще зняти шківи так зручніше і не думатимеш що ж я не так зробив що з’явився зайвий стукіт. Всім удачі сподіваюся комусь цей коментар допоможе

а як найпростіше замінити тільки помпу?

Тут тільки тому, що написано в цьому огляді простіше вже ні як не зробиш. #18 Sergey777 29.11.2014 00:59 Цитую Slimper09:

Я взагалі не розумію навіщо зайві маніпуляції зі зняттям шківів ГРМ!? Помпу і так можна вільно зняти.

а як найпростіше замінити лише помпу? #17 vn13 11.10.2014 16:47 Цитую Slimper09:

навіщо зайві маніпуляції зі зняттям шківів ГРМ!?

Як з’ясувалося, шківи ГРМ і колінвала знімають, щоб глянути на сальники і в разі потреби замінити. #16 Slimper09 02.10.2014 20:52 Я взагалі не розумію навіщо зайві маніпуляції зі зняттям шківів ГРМ!? Помпу і так можна вільно зняти. #15 cjfrost 13.08.2014 08:55 Цитую Nark:

а можна докладніше. як ви відкрутили шестерні розподільного валу, тобто як тримали при ослабленні болтів

Перед тим як зняти ремінь, увімкнувши п’яту передачу, натискаємо на гальмо і зриваємо болти кріплення шківа колінвала та шестерні розподільних валів. Знявши ремінь, легко відкручуємо зірвані болти і знімаємо шків і шестерні. Мітки можуть зрушити. це не страшно, головне їх виставити коли ставитимемо новий ремінь. Затягуємо болти також за допомогою п’ятої передачі. Ремінь одягаємо знизу вгору, таким чином щоб ремінь був скрізь натягнутий, а слабина була тільки вгорі між шестернями розподільних валів, яку прибираємо натаженням помпи. #14 Vasek 11.08.2014 22:11 а яким чином одягали новий ремінь? #13 Nark 07.08.2014 14:06 Цитую cjfrost:

READ  Renault Megane 2 свічки запалювання які

Не поганий звіт, тільки не зрозумів навіщо знімати клапанну кришку, міняв ремінь разом з помпою і кришку не знімав. А замість спец ключа теж розточував звичайний ключ, щоправда знімав кріплення генератора, щоб простіше було підлізти. Щоб відкрутити шківи колінвала і розподіл валів, можна на п’ятій передачі натиснути на гальмо і відкручувати.

а можна докладніше. як ви відкрутили шестірні розподільного валу, тобто як тримали при ослабленні болтів #12 cjfrost 26.07.2014 23:21 Не поганий звіт, ось тільки не зрозумів навіщо знімати клапанну кришку, міняв ремінь разом з помпою і кришку не знімав. А замість спец ключа теж розточував звичайний ключ, щоправда знімав кріплення генератора, щоб простіше було підлізти. Щоб відкрутити шківи колінвала і розподіл валів, можна на п’ятій передачі натиснути на гальмо і відкручувати. #11 Bzyam 02.06.2014 14:57 Хто може підказати підходить кришка ременя ГРМ від 1.5 16v A15MF до 1.6 16v F16D3 та її номер, а то у мене на 1,6 вона вся криво порізана т.к. призначена під опору, а не під гідропідсилювач. #10 pashabeketov 02.03.2014 17:16 Цитую hohland:

після заміни на третій день з’явився шум в районі ГРМ, ніби зубчики ременя про що то зачіпають.?

По-перше, за що йому мінус? Все можливо, може ти його слабо натягнув, ось він і з’їхав #9 hohland 17.01.2014 19:29 після заміни на третій день з’явився шум в районі ГРМ, ніби зубчики ременя про щось зачіпають. зі шківів у бік двигуна на міліметра 5. Це може бути причиною шуму?

Інструкція із заміни на моторі 8V

 • Вибір місця проведення заміни, підготовка інструментарію та пристроїв.
 • Розбирає газорозподільний механізм з частковим спорожненням системи охолодження мотора. Демонтаж старої помпи.
 • Установка нової запчастини, складання ГРМ та запуск двигуна.

Хоча розбирання вузла ГРМ — операція складна і трудомістка, її проведення не потрібно створювати особливих умов і задіяти спеціалізоване устаткування. Не знадобиться навіть оглядова канава, для виконання робіт досить рівного майданчика на вулиці або утепленого гаража, якщо йдеться про зимовий період.

Для розбирання потрібно зняти тільки переднє колесо, оглядова яма не потрібна

Якщо з-під водяного насоса, що відслужив 20-30 тис. км, почав сочитися антифриз, відкладіть придбання нової запчастини до моменту розбирання. Спочатку пройдіть 2 перші етапи, зніміть елемент і переконайтеся, що винуватцем протікання не є гумове кільце ущільнювача, яке змінити набагато дешевше, ніж насос у зборі.

Вибір нового насосу

За всю історію існування моделі автомобілі DAEWOO Nexia комплектувалися моторами на 8 і 16 клапанів і мали робочий об’єм 1500 і 1600 см 3. Незважаючи на конструктивні відмінності двигунів, помпи в них застосовуються практично однакові. Збігаються розміри фланців, крильчатки та посадкових місць з гумовими кільцями.

Проте водяні насоси для моторів 8V і 16V не можна назвати взаємозамінними. Різниця між газорозподільними механізмами силових агрегатів полягає не тільки в кількості шестерень, але і ширині приводного ременя. Шків водяної помпи двигуна з 16 клапанами ширше, ніж у насоса для двигуна 8V.

Виріб для 8-клапанного мотора має лиски на корпусі, за які можна вхопитися ключем.

Щодо каталожних номерів, за якими прийнято підбирати нові запчастини, то з помпами DAEWOO Nexia спостерігається справжня плутанина. Справа в тому, що різні закордонні та російські бренди надають деталям власні артикули, тому абсолютно ідентичні елементи можуть відрізнятися каталожними номерами залежно від виробника. Маркування оригінальних запчастин від компанії DAEWOO має такий вигляд:

 • помпа на силовий агрегат 8V. 96352648 (альтернативний замінник. 96872704, 90325660);
 • те ж, двигун об’ємом 1,5 л на 16 клапанів. 96352649 (підміна. 96990997, 96872700);
 • мотор 1,6 л 16V. 96352650 (аналоги інших брендів. 96930074, 96872702, 96182871).

Також деталі можуть відрізнятися формою лопат крильчатки, що істотно не впливає на працездатність і продуктивність насоса. У деяких моделях для 16-клапанних силових агрегатів зустрічаються додаткові захисні пластини у вигляді пильовиків.

Помпи 16-клапанних моторів відрізняються ширшим шківом та наявністю захисної пластини.

Завдяки популярності узбецької марки, виробництво запчастин для Nexia освоїли багато зарубіжних і вітчизняних компаній. Крім корейської фірми DAEWOO, яка випускає оригінальні вироби, якісні водяні насоси пропонують такі бренди:

 • Luzar;
 • RUVILLE;
 • VALEO;
 • DOLZ;
 • FENOX.
READ  Заміна паливного фільтра 2110 8 клапанів

Примітно, що помпи від Nexia успішно підходять до інших корейських автомобілів з аналогічними моторами 1,5-1,6 л від General Motors. Приклад. Chevrolet Aveo та Chevrolet Lanos.

При покупці таких популярних виробів остерігайтеся підробок. Не купуйте запчастини на ринку, перевіряйте пломби та маркування на упаковці. Один із показників надійності. лазерне маркування на корпусі або крильчатці, підробити її набагато складніше, ніж скопіювати рельєфний відбиток логотипу.

Багато виробників ставлять на корпусі лазерне маркування чорного кольору.

Відмінності при заміні деталі на двигуні 16V

У конструкцію газорозподільного механізму на моторах з 16 клапанами додано шестірню другого розподільного валу та правий опорний ролик, який при розбиранні доведеться зняти. В іншому пристрій ідентичний, а помпа знаходиться на колишньому місці. з лівого боку ГРМ під натяжним роликом. Відповідно, процес заміни виконується в аналогічній послідовності.

Відмінності при розбиранні полягають у таких моментах:

  ризики на шестірнях розподільних валів поєднуються один з одним у горизонтальному положенні, а не з міткою на задньому кожусі;

Шківи повертаються в таке становище, щоб мітки «дивилися» один на одного

Ремінь ГРМ простягається ззаду відкрученого насоса гідропідсилювача

как поменять помпу и ремень грм на деу нексия 16 клапанов,#1

Задній кожух, який у цих автомобілях зроблений із металу, можна витягнути, щоб не заважав. Для цього максимально відхиліть насос гідропідсилювача від двигуна і потягніть пильовик вниз (через верх його дістати складніше). Потримати корпус насоса варто попросити помічника.

Порядок встановлення нової деталі

Якщо ви зняли водяний насос через витік тосолу, вивчіть стан кільця ущільнювача на старій помпі. Можливо, гума розкисла від впливу неякісної рідини, що охолоджує, і справа обмежиться заміною ущільнювача. Перевірте люфт валу та герметичність сальника насоса, заливши трохи антифризу з боку крильчатки.

Перед складанням переконайтеся в хорошому технічному стані ременя ГРМ та натяжного ролика, щоб не довелося знову виконувати комплекс робіт задля їх заміни.

Установка помпи проводиться в такому порядку:

  Добре вичистіть посадкове гніздо на блоці циліндрів, куди прилягає гумове кільце. Вставте водяний насос у технологічний отвір і наживіть гвинти, не затягуючи до кінця.

Площини посадкового місця вичищаються для щільного прилягання кільця

Перед встановленням ролика треба поєднати 2 отвори та вставити фіксатор

Ремінь ГРМ натягується за рахунок повороту корпусу помпи кліщами

Після встановлення помпи та ременя залишається змонтувати всі кришки та прикрутити на місце насос ГУР

При установці водяного насоса фланці та гумове кільце змащувати герметиком не допускається.

Деу Нексия замена ремня ГРМ и помпы.

Після закінчення складальних робіт доповніть систему охолодження злитим антифризом (або залийте новий) і запустіть двигун. Переконайтеся, що сторонні звуки та протікання зникли і надалі спокійно експлуатуйте автомобіль. Через 2-3 дні перевірте рівень тосолу. можливо, знадобиться доливання.

Як самостійно поміняти помпу на автомобілі «DAEWOO Nexia»

Водяний насос автомобіля DAEWOO Nexia (російською мовою. “DAEWOO Nexia”). деталь дуже надійна, що відповідає силовому агрегату від концерну General Motors, нехай і застарілої моделі. Відомі випадки, коли помпа доживала до пробігу 180 тис. км. Але рано чи пізно будь-яка запчастина зношується та підлягає заміні, насос «Nexia» – не виняток. Процедура непроста, але при бажанні її здатний виконати кожен автолюбитель, який має в своєму розпорядженні час і необхідний інструмент.

Який знадобиться інструмент

Оскільки натяг ременя ГРМ на автомобілях DAEWOO Nexia забезпечує ролик і помпа, для повертання її корпусу знадобиться спеціальний ключ розміром 41 мм. Роздобути його можна кількома шляхами:

Ключ розміром 41 мм буде потрібний для натягування ременя ГРМ

Замість спеціального ключа на 41 можна застосувати розсувні кліщі

З допоміжних пристроїв вам знадобиться ємність із широким відкритим верхом, розрахована на об’єм до 10 л. Як така згодиться чиста пластикова каністра з обрізаною бічною стінкою. Під час роботи в закритому приміщенні взимку організуйте освітлення підкапотного простору за допомогою переносної лампи.

Список інших інструментів виглядає так:

 • набір головок та шестигранників у комплекті з коміром та подовжувачем;
 • ключі ріжкові розмірами від 10 до 19 мм;
 • 2 потужні викрутки під плоский і хрестоподібний шліц;
 • монтажна лопатка, молоток;
 • пасатижі;
 • домкрат з балонним ключем та підколісні черевики.
READ  Audi А4 б8 заміна масла в варіаторі

Для розбирання вузла ГРМ та заміни водяного насоса знадобиться стандартний набір інструментів

Для очищення розібраного механізму і фланця у відповідь на блоці циліндрів приготуйте ганчір’я, невеликий гострий ніж і наждачний папір. Руки в процесі ремонту рекомендується захищати рукавичками матерчатими.

Приступаємо до демонтажу водяного насосу

Лише після виконання всіх перерахованих вище дій стає можливою робота з помпою. Як тільки ремінь ГРМ знятиме зі шківа, можна приступати до відкручування болтових з’єднань самої помпи:

Викрутити два болти знизу, два болти зверху, якими помпа фіксується до блоку циліндрів.

Після цього обов’язково потрібно злити антифриз — краще виконувати цю процедуру, викрутивши заглушку з розширювального бачка і радіатора. Однак можна просто підставити ємність під гніздо помпи.

Далі відкрутити три шестигранні болти, якими насос стикається з вузлом ГРМ і витягне його з посадкового місця.

Відразу ж рекомендується прибрати залишки ущільнювальної гумки та зачистити місце фіксації.

Перед встановленням нової помпи протерти насухо гніздо, покласти нову прокладку, попередньо змастивши її герметиком.

Як зробити заміну водяного насоса своїми руками

Процедура заміни помпи на DAEWOO Nexia (8 клапанів) порівняно проста. Але складності може викликати підготовчий етап, оскільки щоб дістатися водяного насоса, потрібно розібрати майже половину механізмів машини.

Водяний насос системи охолодження знаходиться у блоці механізму ГРМ

Робота з вузлом ГРМ

Після цього можна розпочинати найскладнішу частину роботи — доступ до гідророзподільного механізму. Перед тим, як знімати ремені, рекомендується встановити машину на домкрат. підняти передню частину в районі правого колеса. Щоб було простіше, можна демонтувати колесо з автомобіля: одразу відкриється вид на вузол ГРМ:

Зняти правий бічний пильовик, який кріпиться двома гайками та двома гвинтами. Демонтаж пильовика збільшить радіус видимості ГРМ.

Після цього послабити гайку ролика-натягувача кондиціонера. Потрібно послабити ремінь кондиціонера, а потім його зняти.

Зняти три болти шківа Гура. Під час відкручування рекомендується тримати сам шків рукою, щоб він не змінив свого поточного положення.

Послабити верхній болт кріплення генератора. Потрібно зняти приводний ремінь, якщо необхідно, можна відкрутити нижні болти.

Після цього викрутити гвинти-фіксатори кришки ГРМ автомобіля. Зняти кришку та прибрати її убік.

Відкрутити болт шківа коленвала. Перед відкручуванням зафіксувати положення колінчастого валу, вставивши в злам викрутку або довгий тонкий болт.

Робота з приводними ременями повинна виконуватися вкрай обережно, оскільки ризик пошкодити гумові елементи.

Встановлення нової помпи здійснюється у зворотній послідовності. При цьому в процесі установки не рекомендується відразу міцно затягувати болтові з’єднання. Спочатку виставляються мітки колінвалу та ГРМ, натягуються ремені, після чого можна закручувати насос до кінця.

Заміна помпи на DAEWOO Nexia (8 клапанів)

Не завжди водяний насос доживає до кінця свого терміну служби. Періодично, спостерігаючи протікання помпи або слабку циркуляцію антифризу, водій вирішує замінити насос задовго до закінчення його ресурсу. Основне завдання помпи. забезпечувати циркуляцію рідини, що охолоджує, по системі. Якщо з яких-небудь причин ця робота не виконується, доведеться замінити насос, що вийшов з ладу, на новий.

Які помпи встановлюють на цю модель

На всіх комплектаціях “DAEWOO Nexia” стоять помпи оригінального виробництва. DAEWOO. Це досить прості пристрої, які, однак, дозволяють стабільно і без перебоїв перекачувати антифриз по системі охолодження.

Як альтернативний варіант для установки можна використовувати водяні насоси General Motors — вони коштують дещо дешевше, але дозволяють також якісно забезпечувати циркуляцію рідини по системі.

Заміна помпи на DAEWOO Nexia (16 клапанів)

На 16-клапанних версіях Nexia термін служби помпи той же, що і на 8-клапанних. Однак з низки причин водяний насос може швидко вийти з ладу. Тому водій буде змушений проводити заміну помпи, щоб мати можливість їздити своєю машиною.

Заміна помпи на «DAEWOO Nexia» — процедура досить складна, оскільки знадобиться вміння працювати з вузлом ГРМ.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS