Заміна подушок двигуна ВАЗ 2115

Table of Contents

ВАЗ 2115 як міняти опори двигуна

Також іноді на ВАЗ 2114 встановлюють додаткове кріплення, яке з одного боку кріпиться до поперечки, а з іншого – до картера зчеплення.

Поширена думка, що головне завдання подушок – забезпечення комфорту їзди. Це справедливо лише частково. Насправді їхнє головне завдання – мінімізувати передачу вібрацій двигуна деталям трансмісії. При жорсткому з’єднанні КПП стала б витратним матеріалом, за 30-40 тисяч кілометрів її «начинки» зношувалися б повністю. Тому, зокрема, гуму в сайлентблоках не можна замінити поліуретаном.

Ознаки зношування

Оскільки функція опори двигуна – гасити вібрації, їхня відчутність навіть на холостому ходу свідчить про проблему. Серед інших ознак зношування подушок на ВАЗ 2114:

 • Вібрація важеля КПП. Це свідчить про те, що всі коливання двигуна передаються коробці.
 • Якщо відкрити капот, видно сильні коливання двигуна.
 • Нерівна робота авто. Справа в тому, що при сильному зношуванні сайлентблоків картер починає трохи переміщатися щодо зчеплення. Через це датчик положення колінвалу (ДПКВ) постійно видає різні сигнали. ЕБУ ж змушений помилково «ловити» оберти для усунення дисбалансу.

Самостійна заміна

Перед заміною подушок необхідно діагностувати їхній стан. Стан будь-яких сайлентблоків перевіряється монтуванням: з її допомогою потрібно впливати на опору, імітуючи рух двигуна в процесі роботи. Якщо:

 • видно розриви гуми,
 • втулка сайлентблоку стосується місць з’єднання,
 • мотор легко переміщається при натисканні і б’ється за захист,
 • зламаний кронштейн опори,

деталь потрібно замінити. Якщо навіть ознаки зносу не такі помітні (наприклад, гума потріскалася, але не порвалася), їх краще поміняти комплектом. Сайлентблоки з часом втрачають еластичність і починають погано виконувати свої функції.

У продажу є звичайні та посилені опори для ВАЗ 2114. У другому типі використовується жорсткіший склад гуми, але довговічніші вони тільки в режимі спокійної їзди. Любителям різких стартів та гальмувань будь-які доведеться міняти раз на 15 – 20 тисяч, у інших водіїв вони можуть прожити і 50 тисяч кілометрів. Це відповідь на запитання, скільки ходять опори.

подушок, двигуна, 2115

На ВАЗ 2114 опори можна замінити самостійно, не звертаючись в автосервіс. Найзручніше використовувати яму або естакаду, але можна обійтися і без них. Для цього автомобіль домкратиться і встановлюється на упори (цеглини або дерев’яні пеньки). Якщо встановлений захист картера – його потрібно зняти.

Заміна передньої опори. Потрібно піддомкратити масляний піддон. Спочатку головкою на 17 відкручуються 4 болти, що кріплять кронштейн до картера, потім – болт сайлентблока. Щоб витягнути болт, потрібно спіймати домкратом таке положення, де двигун не давитиме на нього всією вагою. Встановлюючи запасну частину, важливо добре змастити болт сайлентблока: причому не тільки різьбову частину, але й тіло. Воно контактує з металевою втулкою, тому може прикипіти.

Заміна правої опори аналогічна з тією різницею, що краще домкратити не двигун, а корпус коробки. Інший варіант – встановити домкрат у районі корпусу масляного фільтра. До картера вона кріпиться трьома болтами. Ще одна хитрість у тому, що праву подушку треба міняти вдвох. Без бокового упору двигун зміщується не вниз, а вгору. Домкрат тут не допоможе, тому помічник має натиснути на нього, щоб можна було закріпити болт сайлентблоку.

Заміна задньої опори – найбільш складний захід, якщо виконувати його без ями чи підйомника, що потребує деяких навичок у виконанні автослюсарних робіт та завзятості. Вона знаходиться на з’єднанні мотора та КПП, тому доведеться працювати в обмеженому просторі. До того ж, при відкручуванні болтів від кузова ключ може упиратися в корпус коробки передач.

Заміна опор силового агрегату двигуна

встановлюємо під картер коробки передач регульований по висоті упор.

Накидним z-подібним ключем «на 17» відвертаємо дві гайки кріплення опори до кузова.

Трохи опустивши упор, накидним ключем або головкою «на 19» відвертаємо болт кріплення опори до кронштейна задньої опори силового агрегату та виймаємо болт із опори

Заміна подушок двигуна на ВАЗ 2114. Ремкомплект куліси. Прибираємо вібрації.

Знімаємо задню опору силового агрегату. Встановлюємо задню опору силового агрегату у зворотній послідовності.

При цьому більш висока лапка опори повинна бути звернена до правої сторони автомобіля, а між двома виступами на внутрішній обоймі опори має розташуватися виступ на кронштейні задньої опори.

При заміні передньої правої опори силового агрегату знімаємо правий брудозахисний щиток силового агрегату (див. «Зняття брудозахисних щитків силового агрегату») і встановлюємо під піддон картера двигуна регульований по висоті упор.

Головкою «на 17» відвертаємо болт 1 та дві гайки 2 кріплення опори до кузова. Трохи опустивши наголос.

головкою «Е-14» відвертаємо два гвинти кріплення опори до кронштейна блоку циліндрів.

та знімаємо опору. Встановлюємо передню праву опору силового агрегату у зворотній послідовності. При заміні передньої лівої опори силового агрегату знімаємо лівий брудозахисний щиток силового агрегату (див. «Зняття брудозахисних щитків силового агрегату») і встановлюємо під картер коробки передач регульований упор.

Головкою «на 17» відвертаємо болт 1 та дві гайки 2 кріплення опори до кузова. Трохи опустивши наголос.

головкою «Е-14» відвертаємо два гвинти кріплення кронштейна коробки передач до опори.

Знімаємо передню ліву опору силового агрегату. Встановлюємо передню ліву опору силового агрегату у зворотній послідовності.

Передні права і ліва опори силового агрегату мають зовнішню схожість, але вони не взаємозамінні. Відрізнити їх можна за отворами у внутрішніх обоймах подушок: в обоймі подушки правої опори отвори гладкі, а в отворах лівої опори. нарізане різьблення.

Кріплення двигуна ВАЗ 2114 до кузова

Почали помічати дивний стукіт з боку моторного відсіку? При русі по нерівній дорозі з ямами та купинами звук з’являється, а при розгоні або на рівній дорозі пропадає?

Швидше за все порушені кріпильні елементи двигуна, а значить настав час заглянути під капот. А якщо стуки супроводжуються сильною вібрацією кузова – проблема з опорами двигуна. Що це таке і для чого вони потрібні?

READ  Установка ГБО на дизельний двигун

На автомобілі ВАЗ 2114 передбачено наявність трьох гумових подушок, дві з яких є опорою коробки, а одна служить опорою для двигуна.

Пряме призначення гумових опор – зниження вібрацій. Під час руху автомобіля відбуваються сильні коливання, що передаються від двигуна до кузова. Щоб їзда була максимально комфортною, а водія не відволікали сторонні шуми та струси, встановлюються подушки.

Без гумових пом’якшувачів поїздка машиною нагадувала б їзду на возі, таку ж гамірну і трясучу.

Несправності опор двигуна

Основне пошкодження подушки – втрата еластичності. Опора виконана з гуми, яка при тривалому використанні втрачає свої властивості.

Тому причиною стали навантаження, що супроводжуються мінливими погодними умовами (холод, спека). Надалі подушка почне руйнуватися: потріскається та розшарується.

Щоб запобігти руйнації гумової опори, необхідно регулярно оглядати її. При виявленні пошкоджень слід замінити деталь, інакше в салоні буде відчуватися сильна вібрація, сторонній стукіт, що незабаром позначиться на роботі двигуна.

Краще своєчасно замінити подушки, ніж потім витрачатися на дорогий ремонт чи покупку нового двигуна.

, задню та ліву – по 500. Середні ціни починаються за передню від 1200. задню та ліву від 900 за кожну.

Є можливість купити комплект із трьох подушок від 3500.

За заміну подушок двигуна в автосервісі вас попросять від 1500. але їх можна замінити самостійно.

Заміна

Як уже говорилося, гумових опор на «чотирнадцятій» три:

Передньої подушки

 • Необхідно загнати автомобіль на естакаду і переконатися, що він не рушить з місця. Для цього ставимо на ручник і вмикаємо першу передачу.
 • Знімаємо захист картера та двигуна, звільняючи доступ до опори.
 • Якщо автомобіль не новий, для полегшення роботи слід обробити розчином від іржі всі кріплення, а перед збиранням очистити всі болти за допомогою цього ж розчину.
 • Трохи піднімаємо двигун за допомогою домкрата. Між ними рекомендується покласти дерев’яний брус або дошку, щоб запобігти пошкодженню деталі.
 • Підйом здійснюємо дуже акуратно, не допустивши поломки корпусу вентилятора та радіатора.
 • На поперечині кузова знаходимо довгий болт, що з’єднує кронштейн з опорою та викручуємо його.
 • Відкручуємо кріпильні болти, що зв’язують опору з блоком двигуна.

Лівій подушки

Для заміни лівої подушки необхідно озброїтися тросом.

 • Використовуючи трос, підчіплюємо коробку передач і ставимо під неї домкрат.
 • Якщо стартер старого зразка (великого розміру) знімаємо його.
 • Знаходимо болт, що скріплює опору з кронштейном і викручуємо його.
 • Знімаємо подушку.
 • Встановлюємо нову подушку виконуючи дії у зворотному порядку. Перш ніж міцно затягніть болти, перевірте, чи все стало на свої місця.

Задньої подушки

Для заміни правої подушки також знадобиться трос.

 • Аналогічно заміні лівої подушки необхідно підчепити тросом коробку передач і для безпеки поставити під неї домкрат.
 • Болти, що з’єднують коробку передач та подушку, послаблюємо.
 • Також послаблюємо 2 гайки на кузові, що тримають подушку.
 • Піднімаємо коробку передач за допомогою домкрата та викручуємо ці 2 гайки.
 • Відкручуємо від коробки болти, що фіксують кріплення подушки.
 • Знімаємо гумову опору.
 • Встановлюємо нову подушку, для цього робимо те, що написано вище у зворотній послідовності. Не забудьте перед вкручуванням болтів очистити їх іржі.

Підсумок заміни

Після складання всіх деталей, слід перевірити, чи правильно було здійснено заміну. Для цього необхідно завести автомобіль і проїхатися на машині нерівною дорогою.

Якщо більше ніяких стуків не турбують, машину не трясе, як трактор, значить робота виконана вірно. В іншому випадку, слід перевірити, чи рівно ви розташували подушки.

Для того, щоб продовжити термін служби подушок двигуна, слід перевіряти, чи добре затягнуті болти і періодично усувати з них забруднення. Тільки регулярний контроль допоможе відстрочити появу несправностей подушок двигуна.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть CtrlEnter.

Заміна подушок двигуна ВАЗ 2115

Сьогодні в рубриці Ремонт ВАЗ 2114 я розповім про те, що таке подушка двигуна, ознаки, що вказують на несправність подушки, а також про те, як замінити подушку двигуна ВАЗ 2114-2115 в домашніх умовах.

Більш нові ВАЗи, незважаючи на критику, все ж таки еволюціонують у порівнянні зі своїми попередниками. Так, у нових моделях, замість стандартної опори двигуна виробником була використана так звана подушка двигуна, поява якої дозволило суттєво підвищити рівень комфорту в автомобілях вітчизняного виробництва.

Подушки двигуна ВАЗ 2114 виконують роль амортизаторів (демпферів), які гасять коливання, що надходять від силового агрегату. Такі подушки не дозволять вібраціям перейти на кузов, а потім і в салон автомобіля, що робить їзду більш комфортною та приємною. Крім того, подушки пом’якшують удари, що надходять від коліс під час проїзду ділянок із поганим дорожнім покриттям. Подушки двигуна це практично ті ж сайлентблоки, які використовуються в конструкції ходової частини.

На чотирнадцятих три подушки:

 • Передня (її також називають нижньою з’єднує картер із балкою;
 • Права (або бічна розташована між мотором та лонжероном);
 • Задня з’єднує коробку та кузов.

Подушки двигуна постійно відчувають великі навантаження, навіть тоді, коли машина просто стоїть на місці, що не може не позначитися на їхньому стані. Згодом опори двигуна, виготовлені з міцної гуми, стають непридатними і вимагають заміни, про що повідомляють автовласнику характерними ознаками.

Ознаки несправності подушок двигуна:

ЗАМІНА ПОДУШОК ДВИГУНА ВАЗ 2108, 2109, 21099, 2113, 2114, 2115

 • Поява сильної вібрації, особливо низьких оборотах;
 • Металевий стукіт, що доноситься з-під капота;
 • Час від часу виникає звук схожий на цокання годин;
 • Візуальні ушкодження (тріщини на поверхні подушок, великий люфт у з’єднаннях).

Якщо вчасно не відреагувати на описані вище ознаки несправності подушок двигуна, наслідки можуть бути досить неприємними. Через збільшення люфта двигун буде ходити ходором, в результаті постраждають кріплення, кузов, а також інші залежні вузли. Перекіс може стати причиною зачеплення вентилятором охолодження радіатора або його ґрат.

Щоб замінити подушку двигуна вам знадобиться:

Як замінити подушку двигуна ВАЗ 2114-2115 своїми руками?

Домкратимо передню частину автомобіля, після чого встановлюємо під кузов страхувальні підпірки.

Трохи послабивши гайку кріплення опори до кузова, піддомкрачуємо мотор домкратом, встановивши в місці підйому дерев’яний брусок або товсту гумову прокладку. Це робиться для того, щоб не пошкодити піддон. Трохи піднявши силовий агрегат, ви знімаєте навантаження з подушки.

Далі відкручуємо гайку повністю і пробуємо витягнути болт кріплення. Якщо болт не йде, спробуйте ще трохи підняти двигун.

Після цього демонтуємо стару опору двигуна, а на її місце встановлюємо нову. Поєднуємо отвори на подушці з отвором у кузові, та встановлюємо болт кріплення опори. Попередньо затягуємо болт, потім опускаємо домкрат і робимо остаточну дотяжку болта.

Заміна інших опор двигуна проводиться за тим самим принципом, відмінності можуть бути лише в місці розташування. Наприклад, передня опора двигуна змінюється відносно просто, бічна складніше, а ось задня подушка двигуна (подушка коробки) завдає чимало клопоту і вимагає наявності підйомника та певної вправності.

READ  Де знаходиться номер двигуна Gazelle 406

Несправності опор двигуна

Основне пошкодження подушки – втрата еластичності. Опора виконана з гуми, яка при тривалому використанні втрачає свої властивості.

Тому причиною стали навантаження, що супроводжуються мінливими погодними умовами (холод, спека). Надалі подушка почне руйнуватися: потріскається та розшарується.

Щоб запобігти руйнації гумової опори, необхідно регулярно оглядати її. При виявленні пошкоджень слід замінити деталь, інакше в салоні буде відчуватися сильна вібрація, сторонній стукіт, що незабаром позначиться на роботі двигуна.

Краще своєчасно замінити подушки, ніж потім витрачатися на дорогий ремонт чи покупку нового двигуна.

, задню та ліву – по 500. Середні ціни починаються за передню від 1200. задню та ліву від 900 за кожну.

Є можливість купити комплект із трьох подушок від 3500.

За заміну подушок двигуна в автосервісі вас попросять від 1500. але їх можна замінити самостійно.

Що потрібно для заміни подушок двигуна на Granta

Крім нового комплекту подушок автовласнику знадобляться:

 • Гараж з ямою, естакада, домкрат все, за допомогою чого можна отримати зручний доступ до нижньої частиниLADA;
 • Балончик з WD-40 для зручного демонтажу старі деталі;
 • накидні ключі 17, 19; універсальний ключ із набором торцевих головок.

Домкрат потрібно підставляти під картер, щоб забезпечити достатню підтримку двигуна тоді його не зірве із кріплень кузова. Для зручності заміни правої опори домкрат може бути переміщений під кронштейн КПП, лівий під картер коробки.

Заміна подушок двигуна на Priora

Ласкаво просимо! Подушки кріплять двигун на всіх автомобілях розташовані по-різному і кількість штук у них теж різне, на якихось їх всього дві, а на якихось досягає кількості 4 штуки (Це ми про Вазовські моделі говоримо, на джипах з великими двигунами, кількість подушок які кріплять двигун, набагато більше або така ж кількість, але просто вони за розміром великі), завдяки цим подушкам двигун не сильно вібрує і найголовніше, вібрація не передається на кузов автомобіля як це в деяких стареньких ВАЗ відчувається у яких гума подушок вся вже затверділа і вони замість того, щоб гасити коливання, хитають сам автомобіль та його двигун.

Примітка! Щоб зробити ремонтні роботи, по заміні подушок, з інструментного набору стане в нагоді найменший набір інструментів, в якому обов’язково: Домкрат буде потрібен, вороток і накидні головки до нього, а також подовжувачем рекомендуємо запастися!

Де знаходяться подушки двигуна? У 16 клапанних двигунах їх чотири штуки (Найбільша кількість до речі, 8 клапанники в основному оснащуються трьома подушками або лише двома нижніми), дві найголовніші які в будь-якому двигуні присутні (Це ті самі нижні подушки, на яких і стоїть двигун) і ще одна (Додаткова) зверху знаходиться і ще одна (Тож додаткова) знизу, фото всіх подушок ми показувати не будемо, тому що однією фотографією не вдасться обзавестися, відразу ж дещо робити доведеться, тому в міру прочитання статті ви з усіма подушками і ознайомитеся і дізнаєтесь де яка знаходиться.

Коли потрібно міняти подушки двигуна? Змінюються вони рідко і лише через своє старіння (Резина старіє і вона погано починає утримувати двигун і у зв’язку з чим він трясеться), бувають поодинокі випадки коли подушку доводиться міняти через деформацію, а трапляється це, коли двигуном на дорозі сильно вдаряєшся або при наїзді на глибоку яму, через яку крім подушок, буває і лобове скло лопається.

Що таке подушка двигуна?

Подушкою ДВС називають механізм, що складається з щільного гумового прошарку та двох сталевих кріпильних елементів, розташованих по обидва боки від нього. При дбайливій експлуатації така деталь здатна витримувати до 500 тис. км пробігу. А підвищують рівень зносу подушки чотири основні фактори:

 • Занадто жорстка підвіска машини (під час їзди вібрація від дорожнього покриття передається на ходову частину автомобіля, де вона гаситься за рахунок амортизаторів та колісних покришок. Якщо амортизатори мають слабкий хід, то всі удари будуть припадати на кузов, посилюючи навантаження на подушки ДВЗ. Аналогічний ефект спостерігається при установці низькопрофільної гуми);
 • Конструкція двигуна (на рядному блоці поршнева група рухається в одному напрямку, під однаковим кутом, створюючи певний баланс під час роботи ДВЗ. А на V-подібному двигуні поршні рухаються в протилежні сторони, що створює дуже сильну вібрацію в підкапотному відсіку);
 • Манера водіння (у статичному положенні вага двигуна рівномірно розподіляється на всі подушки. А при різкому прискоренні або гальмуванні центр тяжкості ДВЗ змішується, збільшуючи навантаження на одну конкретну опору);
 • Якість дорожнього покриття (під час удару колеса об яму, камінь, бордюр та інші перешкоди створюється настільки сильна вібрація, що ходова частина не здатна гасити її повною мірою. Тому коливання передаються на кузов машини, впливаючи на опорні подушки).

Несвоєчасна заміна амортизаційних опор двигуна може призвести до аварійної ситуації на дорозі. Тому перевіряти стан подушок потрібно за перших симптомів їх зносу:

 • Відчутна тряска в салоні автомобіля (дискомфорт відчувається не тільки під час руху машини, але і при роботі ДВЗ вхолосту);
 • Поява крену машини (при виході з ладу однієї з подушок мотор буде кренитися убік, за рахунок чого утримати автомобіль на дорозі стане дуже важко).

Якщо своєчасно не замінити одну поламану опору, то деталі, що залишилися, теж стрімко вийдуть з ладу.

Заміна подушки двигуна на ВАЗ 2114-2115 своїми руками

Ласкаво просимо на ВАЗ Ремонт. Сьогодні в рубриці Ремонт ВАЗ 2114 я розповім про те, що таке подушка двигуна, ознаки, що вказують на несправність подушки, а також про те, як замінити подушку двигуна ВАЗ 2114-2115 в домашніх умовах.

Більш нові ВАЗи, незважаючи на критику, все ж таки еволюціонують у порівнянні зі своїми попередниками. Так, у нових моделях, замість стандартної опори двигуна виробником була використана так звана подушка двигуна, поява якої дозволило суттєво підвищити рівень комфорту в автомобілях вітчизняного виробництва.

Подушки двигуна ВАЗ 2114 виконують роль амортизаторів (демпферів), які гасять коливання, що надходять від силового агрегату. Такі подушки не дозволять вібраціям перейти на кузов, а потім і в салон автомобіля, що робить їзду більш комфортною та приємною. Крім того, подушки пом’якшують удари, що надходять від коліс під час проїзду ділянок із поганим дорожнім покриттям. Подушки двигуна це практично ті ж сайлентблоки, які використовуються в конструкції ходової частини.

На «чотирнадцятих» три подушки:

 • Передня (її також називають нижньою – з’єднує картер із балкою;
 • Права (або бічна – розташована між мотором та лонжероном);
 • Задня – з’єднує коробку та кузов.

Подушки двигуна постійно відчувають великі навантаження, навіть тоді, коли машина просто стоїть на місці, що не може не позначитися на їхньому стані. Згодом опори двигуна, виготовлені з міцної гуми, стають непридатними і вимагають заміни, про що повідомляють автовласнику характерними ознаками.

Призначення подушок двигуна

Основним призначенням опор двигуна є зниження вібрацій, так як без їх участі всі коливання, що відбуваються під час роботи мотора, передавалися на кузов, а це дуже не комфортно. І в той момент, коли ці гумові пом’якшувачі (демпфери) зношуються, поїздка на автомобілі схожа на віз з мотором, інтенсивний, але дуже трясучий.

READ  Suzuki Grand Vitara не заводиться

Види несправностей подушок на ВАЗ-2114

Однією з найпоширеніших видів несправності опор двигуна є втрата еластичності.

Так як цей елемент виконаний з гуми, він згодом втрачає свої властивості і вже не здатний повною мірою виконувати свої функції. Пов’язано це з постійними навантаженнями, які припадають на ці елементи разом із постійною зміною погоди зі спеки на холод. Від таких умов на поверхні «подушки» спочатку утворюються тріщини, а потім вона просто починає розшаровуватися.

Для того, щоб вчасно запобігти руйнуванню гуми, її необхідно вчасно оглядати і при виявленні пошкоджень проводити її заміну.

Так, як тільки своєчасний демонтаж та ремонт дозволить уникнути неприємних неполадок у майбутньому.

Як замінити подушку двигуна ВАЗ 2114-2115 своїми руками?

Домкратимо передню частину автомобіля, після чого встановлюємо під кузов страхувальні підпірки.

Трохи послабивши гайку кріплення опори до кузова, піддомкрачуємо мотор домкратом, встановивши в місці підйому дерев’яний брусок або товсту гумову прокладку. Це робиться для того, щоб не пошкодити піддон. Трохи піднявши силовий агрегат, ви знімаєте навантаження з подушки.

Далі відкручуємо гайку повністю і пробуємо витягнути болт кріплення. Якщо болт не йде, спробуйте ще трохи підняти двигун.

Після цього демонтуємо стару опору двигуна, а на її місце встановлюємо нову. Поєднуємо отвори на подушці з отвором у кузові, та встановлюємо болт кріплення опори. Попередньо затягуємо болт, потім опускаємо домкрат і робимо остаточну дотяжку болта.

Як поміняти опори двигуна ВАЗ 2115. Нюанси при заміні.

Заміна інших опор двигуна проводиться за тим самим принципом, відмінності можуть бути лише в місці розташування. Наприклад, передня опора двигуна змінюється відносно просто, бічна складніше, а ось задня подушка двигуна (подушка коробки) завдає чимало клопоту і вимагає наявності підйомника та певної вправності.

Функції та несправності подушок двигуна

Як ми вже згадали, подушки – це надійні захисники від підвищених вібрацій, джерелом яких є двигун.

Конструктивно вони дуже схожі із сайлентблоками і складаються з кількох конструктивних елементів:

 • В її основі сталеві пластини з товстим каучуковим прошарком.
 • На ВАЗ 2112 стоїть ще верхня опора, що являє собою важіль-шарнір із сайлентблоками (серега) на десятці її немає.

Що стосується кріплення подушок, то з одного боку вони стикуються з виступами на блоці циліндрів, а з іншого – фіксуються до кузова завдяки наскрізному кріпленню.

Часта їзда по розбитих дорогах, дія підвищених та знижених температур, природне зношування, низька якість вузла – все це може стати причиною передчасного виходу подушки з ладу.

Першими «дзвіночками», що свідчать про несправність пристрою, є підвищені шуми та вібрація у моторному відсіку.

Якщо своєчасно не замінити подушки двигуна ВАЗ 2110, то можливі такі проблеми:

Подушки двигуна на ВАЗ 2115 як змінити, де знаходиться

Не завжди перераховані вище ознаки вказуватимуть саме на несправність опор двигуна. Так, якщо спостерігаються удари передньої частини кузова, потрібно візуально оглянути елемент. Де він знаходиться, ми вже знаємо. Отже, відкриваємо капот і дивимося на стан гумового буфера.

На ньому не повинно бути розривів та тріщин. Для кращої зручності, рекомендується використовувати оглядову яму (особливо якщо це передня та задня опора). Посувайте її з боку в бік. Люфта між циліндром та сайлентблоком бути не повинно. Якщо це так, ознаки несправності подушок двигуна підтвердились. Деталь підлягає заміні.

Несправності опор двигуна

Основне пошкодження подушки – втрата еластичності. Опора виконана з гуми, яка при тривалому використанні втрачає свої властивості.

Тому причиною стали навантаження, що супроводжуються мінливими погодними умовами (холод, спека). Надалі подушка почне руйнуватися: потріскається та розшарується.

Щоб запобігти руйнації гумової опори, необхідно регулярно оглядати її. При виявленні пошкоджень слід замінити деталь, інакше в салоні буде відчуватися сильна вібрація, сторонній стукіт, що незабаром позначиться на роботі двигуна.

Краще своєчасно замінити подушки, ніж потім витрачатися на дорогий ремонт чи покупку нового двигуна.

, задню та ліву – по 500. Середні ціни починаються за передню від 1200. задню та ліву від 900 за кожну.

Є можливість купити комплект із трьох подушок від 3500.

За заміну подушок двигуна в автосервісі вас попросять від 1500. але їх можна замінити самостійно.

Заміна задньої подушки двигуна ВАЗ-2109

У даній статті буде описано процес заміни задньої подушки двигуна на автомобілі ВАЗ-2109. На автомобілях ВАЗ 2108, 2109, 2109 та ВАЗ 2113-2115 заміна задньої подушки проходить аналогічно. Але, спочатку, перерахую причини, з яких слід задуматися про заміну подушок або подушки двигуна. Зношування, обрив і руйнування гумової або металевої складової будь-якої подушки двигуна спричиняє появу вібрації та сверблячки під час руху, і ударів при торканні з місця та зупинки автомобіля. Тому якщо у Вашому авто з’явилися перераховані вище симптоми, то зверніть увагу на стан подушок або як їх ще називають опор двигуна. При виявлення великих тріщин, обривів або відшарування гумової частини подушки замініть деталь. Якщо лопнула або надломилася металева частина подушки міняйте деталь якнайшвидше. Думаю, що у цій частині проблем буде. А ось питання щодо роботи пов’язані із заміною можу виникнути! Правильно? Тому продовжуємо читати далі і наприкінці цього матеріалу відповіді на запитання буде знайдено)))

Запчастини. Задню подушку двигуна для автомобілів ВАЗ 2108, 2109, 2109 та ВАЗ 2113-2115 можна знайти в інтернеті та купити, використовуючи каталожний номер 2108-1001033-10. По фірмі виробнику все просто купуємо подушку від БРТ або СЕВІ. Інші варіанти не варіанти

Інструмент необхідний для роботи із заміни задньої подушки двигуна: торцевий ключ на 17, пара накидних ключів на 19, домкрат трапеція для фіксації двигуна. Роботу із заміни виконуємо на оглядовій ямі.

Порядок заміни задньої подушки (опори) двигуна на автомобілі ВАЗ-2109:

Заганяємо автомобіль на оглядову яму. Знімаємо захист двигуна, якщо він є.

Ставимо домкрат під коробку передач і трохи піднімаємо КПП нагору

Відкручуємо гайки кріпильних болтів подушки до КПП

Торцевим ключем на 17 відкручуємо гайки кузовних шпильок

Витягуємо болти та знімаємо подушку. І на її місце ставимо нову

Затягуємо всі гайки та прибираємо домкрат. Усе! Заміна задньої подушки двигуна на автомобілі ВАЗ-2109 закінчено! Дякую всім за увагу;)

| Denial of responsibility | Contacts |RSS