Заміна пильника внутрішнього ШРУСУ Ford Focus 2

Якось зазирнув під капот, а там знизу розбризкана якась рідина. Найбільше її було на трубках високого тиску, які йдуть до кермової рейки. Думав, що вже порвалася люлька, але потім глянув за праве колесо і побачив, що порвано пильник ШРУСА.

Зважився замінити сам. На exist неоригінальний коштував 35 та й 5-7 днів чекати. Знайшов на Єврофорд, який на Орловській ось такий для бензинових фокусів

За відчуттями начебто не поганий, гума м’яка, тільки дивно, що такий дешевий — 9.До гараж мені їхати далеко. Загалом став змінювати у дворі будинку. Виставив на донкрат, зняв колесо, збив хомут і стягнув пильовик з боку більшого діаметра. Відкрутив болт кріплення зовнішнього шрусу.

Потім хотів відкрутити кульову, але в мене не було ключа на 21, тільки 22 як на зло. Вирішив вчинити іншим чином – вийняти стійку амортизатора з поворотного кулака. Попередньо обов’язково звільнити гальмівну трубку та провід на датчик ABS від сторонніх кріплень! Відкрутив болт нижнього кріплення амортизатора та ударами молотка по поворотному кулаку вибив стійку. Потім витяг гранату

Зняв стопорне кільце відтертою, акуратно підчепивши. Щоб зняти трипідої підшипник потрібен знімач

Таким знімачом ніяк не виходило зняти, навіть зовсім засмутився, думав уже йти на СТО, щоби там зняли. Після кількох спроб вдалося зняти тільки таким, не зовсім безпечним зачепом

Вся конструкція знімання підшипника виглядала так

Зняв підшипник зі старим пильовиком і встановив новий пильовик. Потім поставив на місце трипоїдний підшипник. Поверх підшипника надставив головку відповідного розміру та ударами молотка забив підшипник. Потім встановив назад стопорне кільце. Закріпив хомутом пильовик з боку меншого діаметра. Все встановив у зворотній послідовності. Тільки перед тим як встановлювати стійку амортизатора потрібно закрутити болт кріплення зовнішнього шрусу. Амортизатор вставляв у поворотний кулак, піддомкрачуючи знизу та підбиваючи молотком.

Трохи довелося повозиться з установкою хомута на пильовик з боку більшого діаметру, незручно підлізти. Наприкінці не забути одягнути гальмівний шлан з проводом датчика ABS на місця кріплення. Втім і все може кому знадобиться. Але не тут-то було. S. Проїхав пильовик трохи більше двох років і 70тис. З’явилися дрібні тріщини та одна наскрізна 5-10 мм.

Заміна пильника зовнішнього ШРУС без зняття приводу Ford Focus 1 Zetec 1.8

Оскільки поява теплої погоди збіглася з вихідними днями, то з’явилася ще одна можливість покращувати свого залізного друга.

Ще з 29.12.2016 р. як я в черговий раз заліз під Федора, помітив пильовик у страшному стані додатково з розкиданим усюди мастилом ШРУС. Видовище мерзенне, обтяжливе і сумне одночасно. Але до сьогоднішнього дня погода була в хорошому мінусі, на дорогах постійно був чистий сніг, тому й поспіху в заміні пильовика не було. Зараз у нас тимчасове потепління, на вулиці місцями сльота/бруд, що означає час настав.

У всіх “правильних” сервісах пильовик змінюється за допомогою висмикування приводу з МКПП, що веде до розлучення на заміну та купівлю нового масла та сальника. Сама робота у нас в середньому по місту коштує близько 1300 рублів. Та й за пильовик просять близько 1500 рублів.

Один раз мені змінювали його більш простим способом і всього за 600 рублів і часу близько 40-60 хвилин.

Я вирішив спробувати зробити це сам, і ось що з цього вийшло =) Почав у районі 15-00 години дня.

Щодо самої послідовності робіт:

2) Послаблюємо ступичну гайку головкою на 32 за допомогою великої тріскачки;

4) Підставляємо домкрат під поріг з відривом 15 див від краю;

5) Піднімаємо авто вгору, остаточно відкручуємо ступичну гайку, гайки кріплення коліс та знімаємо колесо;

6) Відкручуємо болт кріплення кульової опори до поворотного кулака за допомогою ключа на 17 і битий торкс 30 з маленькою тріскачкою. Гайка відкрутилася без проблем, оскільки кульові міняли трохи більше півроку. Вибився болт невеликими ударами молотка без величезних зусиль;

Ось такий болт кріплення Ви маєте витягнути;

7) Далі необхідно витягнути кульову опору з поворотного кулака. Це була для мене найпекліша частина. Багато хто пише, що досягається виконання даної роботи за рахунок елементарної фомки, яка встромляється між нижнім переднім важелем і кулаком.

Я так і пробував. У принципі варіантів більше і немає. Готуйтеся до рідкісного збочення, я хотів бути над цим пунктом близько години. У цей час входив і пошук у мережі з телефону, сподіваючись знайти нормспосіб. Потім згадав, що минулого разу хлопці так і робили, один упирав фомку між важелем і кулаком, другий крутив кулак туди-сюди. До того ж я був третім, хто крутив кермо із салону. А тут я віч-на-віч проти цього вузла =)

READ  Де знаходиться бачок ГУР Ford Focus 2

Можливо, в когось вийде і за пару хвилин вибити вузол.

8) Ставимо КПП на нейтраль, вивертаємо кермо в крайнє праве положення, якщо працюєте над правим пильовиком, і вліво. якщо над лівим, відповідно.

Витягаємо вал зі маточини. Перед цим я легенько постукав по торцю валу киянкою, щоб зрушити його у бік коробки. Коли витягуватимете вал зі маточини, то окрему увагу приділіть тому, щоб випадково не висмикнути трипойд із гранати внутрішнього ШРУСу, оскільки він у ній ніяк не зафіксований. Вкладаємо вал з гранатою на якусь підставку, знову ж таки з вищевказаної причини.

9) Знімаємо старий пильовик. Я його просто розрізав і одразу викинув у сміття, як і стару ступичну гайку. Очищаємо вал від мастила. Беремо вазовський знімач ШРУСа (код 120022, САІ-22, ВАЗ 08-09) та одягаємо його на вал як на фото.

10) Підкручуємо по черзі болти на знімачку по 2-3 обороти і в результаті цього, граната злізе з валу.

12) Знімаємо старе стопорне кільце та одягаємо на вал нове з комплекту. Щоб пройти стопорне кільце і насадити гранату остаточно на вал, ОБОВ’ЯЗКО постукайте киянкою по гранаті. Інакше зібравши все назад, доведеться робити ще раз усі операції повторно!. Дивимося посткриптум наприкінці посту.

13) Укладаємо в центр гранати мастило з комплекту та одягаємо новий пильовик на місце разом із хомутами. Я не використовував ті, що в комплекті, а взяв звичайні хробаки на мою думку, найнадійніші.

Далі наведу цитату з ффклубу: “Докладаємо залишки змащення в пильовик і насуваємо його на гранату. Фіксуємо хомути, при використанні черв’ячних хомутів: стрічка повинна обертатися по ходу руху, щоб не набирати сміття, гвинти по валу повинні розташовуватися з різних боків, щоб не додавати дисбалансу. 8) Відгинаємо гранату. бік і трохи відпускаємо один з хомутів, випускаючи тим самим зайве повітря.Затягуємо хомут і починаємо обертати зовнішній ШРУС.Таким чином ми без навантаження розподіляємо мастило по гранаті і перевіряємо плавність ходу сепараторакульок всередині гранати.З одягнутим пильовиком веземо себеак щоб не прорвати.”

14) Ставимо колесо назад із гайками кріплення та ступичною гайкою. На цьому все, роботи закінчено.

Постскриптум: Далі невелике продовження, не без пригод, звичайно ж…

Завів авто і одразу насторожив якийсь дивний звук. Сподіваючись на авось, став виїжджати з гаража заднім ходом. Виїхав, навіть уперед проїхав пару метрів і підвівся. Врубаю задню, а авто не їде, врубаю першу, а авто не їде. “НУ П.Ц!”. подумав я. При цьому авто намагається затихнути.

Дивлюся на правий вал, а він на холостому ходу обертається дуже повільно.

Відразу дзвоню добрим знайомим у СТО та розповідаю суть проблеми, у результаті такий діалог: — гранату знімав?. так. ну значить гранату не одягнув на вал до кінця, можливо навіть усі шліци зжерло на валу.

Ну Ви можете уявити мій стан у цей момент XD На вулиці темрява, на лобі шахтарський ліхтарик, зима…

Коротше, витягаю фанеру на вулицю, складаю весь інструмент поряд і повторюю все, що було описано вище ЗНОВУ! Це був жерстяк. У результаті менше, ніж за годину виконав усі роботи, включаючи пекельне висмикування кульовий з кулака =) Ось чому необхідно виконати пункт 12 =))

До речі, зауважив, що стійки стоять Boge Automatic. Мабуть, уже мінялися попередніми господарями чи це такий оригінал? В курсі хто?

Зняття несправного компонента

Перед початком робіт варто порадитися з майстром щодо стану захисного чохла. Якщо внутрішній елемент у повному порядку, можна буде не знімати привод повністю, а замінити тільки пильовик із зовнішнього ШРУСу.

Зазвичай експерти рекомендують автолюбителям проводити повне вилучення приводу на Ford. Цей спосіб займе більше часу, але дозволить уникнути багатьох помилок. Крім того, навіть якщо порвано з пильовиків, краще замінити обидва, оскільки незабаром прийде час міняти і правий (другий) захисний чохол.

 • Автомобіль загнати на оглядову яму. Включити ручне гальмо. Під задні колеса машини встановити противідкатні упори. Рекомендується також перевести важіль механічної коробки на 1 передачу, на АКПП. в режим паркінгу.
 • Послабити колісні болти та ступичну гайку. Автомобіль підняти на домкрат для більшої безпеки краще встановити під пороги кузова дерев’яний брус. Зняти колесо.
 • Викрутити до кінця ступичну гайку. Від’єднати стійку від рульового наконечника, за допомогою монтування опустити важіль і одночасно відвести поворотний кулак. Палець кермового наконечника легше випресувати за допомогою винаймача.
  пильника, шруса, ford, focus
 • Відкрутити болти кріплення кульової опори. Здерти гальмівний диск із супортом, зняти маточину зі шліцю.
 • Під внутрішній ШРУС поставити ємність для зливу олії. Здерти зі шліців внутрішній шарнір, використовуючи монтування або знімач. Вийняти привод із гранатами цілком.
 • Затиснути привід у лещата. Молотком вибити зовнішній ШРУС із шліців приводу. Зняти хомут, демонтувати рваний пильовик.
 • Від’єднати хомут внутрішньої гранати.

Аналогічно вибивається друга граната, потім вирізають і знімають залишки порваного захисного кожуха. Удари молотка повинні припадати по краях деталі, щоб не зачепити обойму з кульками. Привід виймається повністю через низ машини.

Які інструменти знадобляться?

Щоб заміна пильовика ШРУСа на Ford пройшла швидко і грамотно, потрібно підготувати ряд інструментів:

 • тверду щітку для очищення металевих поверхонь;
 • витяг;
 • монтування;
 • щипці для затискання хомутів;
 • молоток;
 • набір ключів (або головок);
 • знімач.

Також потрібно підготувати упори під колеса машини, ємність для зливу олії, трохи бензину для промивання гранати. Обов’язково знадобляться чиста ганчірка, нове мастило, свіжий комплект пильовика з хомутами.

READ  Як зняти сидіння Ford Mondeo 4

Заміна пильовика ШРУСа на Ford

Спеціальні гумові або пластикові кожухи захищають внутрішні елементи «гранаток» ходового автомобіля. їх називають пильовиками. Своєчасна заміна пильовика ШРУСа на Ford Focus продовжує ресурс шарніру. Процедуру можна провести 2 способами – з демонтажем приводу та без нього.

Встановлення нового комплекту

Тепер про встановлення нового комплекту захисних елементів та зворотне складання приводу. Потрібно:

Замена пыльника шруса наружного на Ford Fusion | MyAutoLife

 • Заправити ШРУС мастилом, попередньо промивши гасом або бензином від старої олії.
 • Встановити нові пильовики з обох боків приводу.
 • Вбити заправлені новим маслом шарніри на шліци приводу. Натягнути чохли, затягнути їх хомутами.
 • Залізти під машину. Встановити привід внутрішньої гранати на своє місце (у коробку передач). Характерне клацання вкаже на те, що вал збігся шліцами. Вбити його до упору.
 • Ступицю з гальмівним диском та стійкою з’єднати зі шліцами зовнішнього приводу. Поставити шайбу та ступичну гайку та підтягнути з невеликим зусиллям. Закрутити на місце кульову опору болтами. Вдягти кермовий наконечник, інтегрувати його зі стійкою.
 • Поставити колесо, зняти домкрат, опустити машину.

Як і було сказано вище, можна змінювати тільки пильовик зовнішнього шарніра, не чіпаючи внутрішній (якщо він в ідеальному стані). Щоб збити зовнішній ШРУС, доведеться міцно затиснути вал газовим ключем або використовувати спеціальний знімач. Однак це вимагає професійної вправності. Також можна зняти тільки внутрішній шарнір із боку сайлентблоків.

Процедура заміни

У ході робіт слід очищати іржаві брудні поверхні, користуючись щіткою або ганчіркою, змоченою в бензині.

Замена пыльника шруса на форд фокус 2 на пыльник от ваз 2109

Як продовжити життя ШРУСу та його компонентам на Ford Focus 2?

Якщо під час повороту чи іншого маневру чути шум чи тріск, треба терміново перевірити пильовики. Причин виходу з ладу є дещо — у тому числі неправильна експлуатація. Так, природне зношування ШРУСів та їх компонентів неминуче, але часто ресурс сильно скорочується з вини самих водіїв. Нижче 2 корисні рекомендації, які допоможуть дещо продовжити ресурс шарнірів та захисних чохлів:

 • Якнайменше стартувати з вивернутими колесами, пробуксовкою. Це призводить до затискання гранати, з’являється зайве навантаження.
 • Чи не форсувати надмірно двигун. Це стає причиною перевантаження ШРУСів, адже високий момент, що крутить, швидше зношує елементи підвіски автомобіля.

Після заміни порваних пильовиків відновлюється працездатність ШРУСів. Чохли не тільки захищають «гранати» від бруду, а й тримають мастило підшипників.

Як замінити пильовики на «Ford Focus»

#РТІ_вироби #заміна_пильник_форд_фокус #знос_пильника #причина_зносу_пильника #ознаки_зносу #заміна_захисту_шарніру

Для захисту ШРУСу від впливу води, бруду та інших зовнішніх впливів використовується спеціальний пильовик. Він виключає засмічення шарніра та продовжує його термін служби. Отже, якщо елемент зношується, це може призвести до виходу з експлуатації всього вузла. Розглянемо, як виконати заміну пильовика на автомобілі Ford Focus (Ford Focus 2).

Причини зносу

Заміна пильовика ШРУСа «Фокусу» найчастіше потрібна, якщо автомобіль:

 • експлуатувався в умовах бездоріжжя;
 • нерегулярно використовувався;
 • перебував в умовах підвищеної вологості.

Коли потрібна заміна?

Для продовження терміну служби ШРУС слід стежити за станом його захисту. Заміна пильовика «FORD Focus» може знадобитися в таких випадках:

 • стан старого елемента дуже відрізняється від нового;
 • є тріщини, розриви та інші дефекти;
 • помітні сліди розбризканої олії;
 • при рушанні з місця чути тріск, якщо кермо повернено до упору вліво або вправо.

Заміна деталі

Для початку потрібно визначитися з маркуванням оригінальної запчастини. Якщо заміна пильовика ШРУСу проводиться на автомобілі Ford Focus 2, знадобиться деталь Ford 1 552 972 (1,8 л) або Ford 1552974 (2,0 л). Також можна скористатися аналогами.

 • ключі;
 • знімач трипоїду;
 • мастило.

Форд фокус 2 замена пыльника внутреннего шруса

Процедуру заміни зовнішніх і внутрішніх пильовиків на автомобілі Ford Focus варто проводити на оглядовій ямі або підйомнику. Якщо такої можливості немає, машину варто піддомкратити. Зняте колесо підійде як опора.

Важливо! Якщо ви користуєтеся литими дисками, то ризикуєте їх деформувати, тому будьте уважні!

Обов’язково потрібно злити масло з коробки перемикання передач, адже без демонтажу приводу не обійтись. Після зняття гальмівних колодок та супорта необхідно демонтувати привод колеса. Потім слід випресувати кульову опору із кулака. Після цього потрібно зняти маточину і гальмівний диск. Це дозволить легко витягти гранату.

Далі знімається стопорне кільце, демонтується трипоїд. Якщо немає знімника, можна використовувати молоток та зубило.

Увага! Щоб коректно встановити трипоїд на місце після заміни пильовика, слід відразу зробити позначку, як він розміщується на валу.

Залишається зняти старі хомути та пильовик, видалити мастило. Перед встановленням захисту шарнір потрібно промити бензином або гасом. Після цього можна додавати нове мастило. Чим більше її буде, тим довше прослужить вузол.

Тепер потрібно встановити новий пильовик і затягнути його хомутами (як правило, є в комплекті). Складання виконується у зворотній послідовності. Залишається тільки все перевірити.

Що впливає на знос шрусу

На ресурс вузла машини Ford Focus II впливають численні фактори, найбільш значущим є особливості виробництва деталі та умови експлуатації транспортного засобу. Природне зношування деталі неминуче, але часто воно сильно скорочується, і винні в цьому самі водії. Наприклад, багато хто любить стартувати з вивернутими колесами і пробуксовкою, що призводить до затискання шрусів та появи зайвого навантаження.

Також замінити внутрішній пильовик часто необхідно шанувальникам тюнінгу, які надмірно форсують силовий агрегат, забезпечуючи шрус перевантаження. Чим вище момент, що крутить, в порівнянні з оригінальним, тим швидше відбувається знос елементів.

READ  Камера заднього виду Skoda Octavia а5

Крім цього, деякі водії забувають про контроль працездатності спеціальних пильовиків деталі, і саме розрив даного розхідника робить серйозний вплив на вихід із ладу всієї системи. Герметичність пильовика – найважливіша умова, що забезпечує шарніру тривалий експлуатаційний термін.

Для чохла, що тріснув або порвався, потрібна негайна заміна внутрішнього пильника шруса, щоб вузол був якісно захищений від вологи, піску і бруду. Якщо цього не зробити, відбудеться втрата мастила, корозія металевих поверхонь, а деталі піщинки, що проникли в конструкцію, забезпечать швидку «кінчину» елементам шрусу – кулакам, обоймі та кулькам.

У міру експлуатації шрус відбувається розширення зазорів, що призводить до хрустів і шумів. На жаль, ці вироби не можна відремонтувати, а виключити неприємний тріск дозволить лише повна заміна деталі. Звичайно, можна контролювати її стан шляхом постійного стеження за станом захисного елемента. Якщо стався розрив, слід якнайшвидше замінити внутрішній пильовик, продовживши життя самому шрусу.

Як здійснюється заміни пильника шрусу на Ford Focus II

Перед тим, як здійснювати заміну виробу, важливо розібратися, що проблема полягає саме в цьому вузлі, а не в інших компонентах підвіски автомобіля. Встановити неполадку в шрусі можна так:

 • Перш ніж стартувати з передньої передачі на автоматі або першою на механіці, спробуйте максимально розгорнути колеса в один з напрямків. Стартуйте різко, втопивши педаль газу. Якщо в даній ситуації не станеться шумів або стукотів, це означає, що шруси в порядку. Інакше потрібно замінити деталі.
 • Проведіть уважний огляд передніх дисків транспортного засобу. У ситуації, коли зовнішній пильовик вийшов з ладу, мастило перебуватиме на диску. Тут заміна пильовика зовнішнього шрусу стане вирішенням проблеми.
 • Розгляньте самі захисні елементи шрусів. Якщо на них виявляться сліди мастила, тріщини або пошкодження, настав час міняти розхідники.

Щоб зробити заміну, важливо придбати відповідну витратну деталлю. Артикул цього виробу на Фокусі другого покоління ґрунтується на об’ємі силового агрегату та типі використовуваної трансмісії. Наприклад, для автомобілів 1,8 МКПП та 2,0 АКПП необхідні оригінальні розхідники з номерами 1552972 та 1552974 відповідно.

Крім цього, для робіт будуть потрібні певні інструменти, включаючи комплект ключів, спеціальний знімач трипоїду (або його саморобний аналог). Заздалегідь купіть мастильну рідину для шрусу та знімний інструмент стопорного кільця. Замість кільця можна використовувати просту викрутку або інше обладнання, що є під рукою.

Пильовик шруса Ford Focus 2. вибір та заміна

Різні шуми, удари і тріск під час повороту автомобіля вказують на те, що внутрішній пильник ШРУС автомобіля Ford Focus 2 вийшов з ладу і вимагає заміни. Причини поломки бувають різноманітними, включаючи природне зношування або неграмотну експлуатацію. Якщо деталь захрумтіла, відкладати вирішення проблеми не варто.

Як вибрати пильник ШРУСА для Ford Focus 2

Здійснюючи вибір відповідних деталей, важливо розуміти, які пильовики підходять вашому автомобілю, а також навчитися підбирати дійсно якісні розхідники. Економія тут недоречна, тому що елемент досить відповідальний і потребує найсерйознішого відношення.

Процес заміни розхідника

Здійснювати заміну даних деталей слід на оглядовій ямі або на підвішеному автомобілі, але подібна можливість є не завжди, так що можна просто поставити транспортний засіб в сухе і тепле місце, наприклад, в гараж, що опалюється. Після цього слід піддомкратити автомобіль, підставити надійну опору та зняти колесо. Якщо як опора застосовується зняте колесо, потрібно бути обережним, щоб не погнути диск.

 • Зливаємо мастильну рідину з КПП автомобіля, так як для заміни пильовика шрусу потрібно зняття всього вузла, що призведе до появи отвору, через який витікатиме масло. У цій ситуації не слід змішувати старе мастило з новим, тим більше, якщо впевненості в придбанні такого ж масла немає.
 • Демонтуємо гальмівні колодки та супорт, закріплюючи деталь відповідним гачком до амортизатора, щоб супорт не провисав на гальмівній трубці. Далі за допомогою головки на 13 слід викрутити болти, що закріплюють колісний привід.
 • Наступний крок – випресовування кульової опори з відповідного кулака. Після демонтажу супорта цій дії нічого не завадить, але необхідно відкрутити 3 болти кульовий, використовуючи ключ на 21. Взявши до рук невеликий молоток, потрібно акуратно вибити кульову. Забираємо маточину та гальмівний диск, після чого відкривається доступ до приводу самого шарніра.
 • Забираємо стопорне кільце, а потім знімаємо трипоїд, використовуючи куплений або саморобний знімач. Перед демонтажем даного вузла необхідно відзначити точку розташування на валу, щоб правильно зібрати конструкцію.
 • Розрізаємо старі хомути і пильовик, що вийшов з ладу, видаляємо всю мастильну рідину і протираємо вузол. Можна промити шрус, скориставшись бензином або гасом, а потім набити елемент новим мастилом, щоб підвищити довговічність деталі.
 • Виконуємо монтаж нового пильовика на його місце в конструкції і міцно притягуємо новими хомутами. Далі виконується складання вузла транспортного засобу у зворотному порядку.

За допомогою таких нехитрих маніпуляцій можна відновити працездатність шрусу вашого автомобіля та уникнути його виходу з ладу, не звертаючись до спеціалістів. Тим не менш, якщо ви не володієте необхідними навичками ремонту та інструментами, краще довірити цю роботу професіоналам.