Заміна підшипника півосі ВАЗ 2106

Table of Contents

Заміна вичавного підшипника на ВАЗ 2101-ВАЗ 2107

Ласкаво просимо! Вижимний підшипник, здавалося б така невелика деталь у приводі зчеплення, а скільки через неї буває проблем! Доходить навіть до такого стану: зчеплення на автомобілі взагалі перестає працювати. Розберемо кілька головних питань щодо даного підшипника і дізнаємося, як правильно замінити його на автомобілі.

Примітка! Вам знадобляться такі інструменти: викрутка та мастило «ЛСЦ-15» або «Літол-24», для мастила шліци первинного валу, але про це трохи пізніше. Заміна підшипника вимагає зняття коробки, тому список має доповнити інструменти з рубрики «Зняття».

Місце розташування вижимного підшипника

Розташовується в коробці, а точніше в тій частині, де коробка з’єднується зі зчепленням. Приклад наведено на фото нижче, червоною стрілкою вказано місцезнаходження підшипника:

Примітка! На фото вище зображено тільки приблизне положення даного підшипника, т. до. він знаходиться у внутрішній частині коробки, відповідно зовні ми його не побачимо. Проте, знаючи, де він приблизно перебувати, дивлячись на встановлену коробку простіше орієнтуватися. Місце розташування деталі у внутрішній частині коробки показано на фото нижче і позначено червоним:

Коли міняти підшипник?

В основному при виході з ладу, що супроводжується підвищенням шуму при вичавленні зчеплення на автомобілі. Шум зношеного підшипника часто буває у вигляді гудіння: ви починаєте вичавлювати педаль і тут чути сторонній шум там, де розташований підшипник прямий знак, він став непридатним і треба поміняти.

Примітка! Хочу відзначити, звук, що видається підшипником, з’явиться тільки при невеликому вижиму зчеплення, коли зчеплення повністю натиснуте як такого шуму ви не почуєте. Шуму не виникне, коли нога повністю прибрана з педалі, крім випадку невиставлення обов’язкового зазору між штоком робочого циліндра зчеплення (червона стрілка на зображенні нижче) та між вилкою включення зчеплення, позначеною синьою стрілкою. З подробицями про описаний підшипник, про терміни заміни, про зазор штока у статті: «Важлива інформація про вижимний підшипник»)

Заміна заднього підшипника lada 2106 (ВАЗ 2106)

підшипника, півосі, 2106

Знімати піввісь на автомобілях ВАЗ 2106 доводиться у виняткових випадках і можна привести основні з них

Сьогодні япостараюся навести порядок демонтажу таустановки звідео тафото звітом. Насамперед варто сказати про інструмент, який нам знадобиться для вирішення даної проблеми:

 • Головки на 17 і 19
 • Трещоточна рукоятка івороток
 • Подовжувач
 • Молоток
 • Головка глибока на 160; 7 мм з маленькою тріскачкою
 • Проникне мастило

Отже, спочатку я хотів привести відео-інструкцію цього ремонту, а вже потім зробити докладний фото звіт виконаної роботи на той випадок, якщо раптом ролик буде недоступний.

Заміна заднього підшипника lada 2107 (ВАЗ 2107)

Вітаю вас друзі на сайті ремонт авто своїми руками. Власники класики чудово знають, що піввісь складова частина провідного мосту автомобіля.

При цьому особливої ​​уваги заслуговує не тільки піввісь ВАЗ 2107, але і її основний елемент підшипник.

Заміна задньої півосі: зняття та встановлення

Знімати піввісь на автомобілях ВАЗ 2106 доводиться у виняткових випадках і можна навести основні з них:

Заміна підшипника півосі ВАЗ 2106

Сьогодні я спробую навести порядок демонтажу та встановлення з відео та фото звітом. Насамперед варто сказати про інструмент, який нам знадобиться для вирішення цієї проблеми:

 • Головки на 17 та 19 мм
 • Трещоточна рукоятка та комір
 • Подовжувач
 • Молоток
 • Головка глибока на 7 мм з маленькою тріскачкою
 • Проникне мастило

Отже, спочатку я хотів би навести відео-інструкцію цього ремонту, а вже потім зробити докладний фото звіт проробленої роботи на той випадок, якщо раптом ролик буде недоступний.

Заміна задніх підшипників ВАЗ 2107 – Заміна підшипника півосі ВАЗ класика. як поміняти підшипник півосі заднього мосту

Досить частою несправністю на ВАЗ 2107 вважається відмова підшипника на півосі. Це серйозна неприємність, здатна спричинити погані наслідки. Ознакою даного захворювання можна вважати люфт у півосі вертикального та горизонтального характеру. Колесо обертається тугувато, із заїданнями. При їзді таку несправність можна виявити за тими ознаками, що в момент пригальмовування педаль починає плавати, віддаючи поштовхами в ногу. Це означає, що піввісь розбовталася, проміжок між колодками гальм та барабаном змінився. Додатковими ознаками можна вважати скрегіт, що доноситься, або пригальмовування однієї зі сторін.

Призначення

Піввісь вважається одним з важливих елементів провідного мосту «сімки». Вона втрачає працездатність не дуже часто, зате підшипник, де вона закріплена, є проблемною ділянкою всієї системи.

Призначення елемента нескладне. З його допомогою піввісь обертається плавно, коли машина їде. Розташовується ця деталь безпосередньо за барабаном системи гальм. Заміна підшипника півосі ВАЗ 2107 можлива буде лише в тому випадку, коли зніметься піввісь, демонтується барабан із колодками гальм. Другого варіанта немає.

Ознаки поломки

Відмова підшипника або поломку його посадкового місця власник машини відчує однозначно за певними ознаками:

 • при русі задній міст починає видавати занизький гул, через певний часовий інтервал, що переходить у гучне скрипіння. Від швидкості їзди залежатиме рівень шуму; може виникнути люфт. Переконатися у його наявності нескладно – піддомкрачується колесо і сіпається руками вперед-назад;
 • кульки, що випадають, свідчать про те, що повністю зруйнований сепаратор;

Подібні руйнування можуть статися через втому металу, що виникає від довгих навантажень, якісного стану доріг.

Необхідні для ремонту інструменти

Щоб виконати роботу самотужки, слід мати під руками:

 • набір торцевих ключів та комірів;
 • молоток;
 • плоску викрутку середнього розміру;
 • зубило;
 • болгарку;
 • підшипник та запірне кільце до нього.

Порядок проведення робіт, відеоурок

Транспортний засіб слід піддомкратити, торцевим ключем зняти колесо, яке перекриває доступ до підшипника, що вийшов з ладу. Після цього демонтується диск. Взявши ключ на сімнадцять, відкручуємо піввісь.

Для її вилучення з посадкового гнізда рекомендується скористатися коміром. Його вставляють біля циліндра та півосі, використовують, немов важіль, виштовхуючи вісь.Настала черга підшипника, який необхідно демонтувати. Часто трапляється, що він міцно приварений, у разі доведеться різати болгаркою. Виконувати таку роботу слід акуратно, закріпивши деталь лещатами.

Демонтувавши підшипник, що відмовив, слід протерти вісь ганчіркою. Після цього надягається інша запчастина, фіксуються запірне кільце та підшипник. Скориставшись плоскою викруткою, витягають зношений сальник.

Це можна зробити універсальним ударним знімачом або пасатижами переставного типу:

На місце, що звільнилося, вставляється робочий сальник. Піввісь монтується, виконується повне складання вузлової ділянки.

Придбаний для ремонту підшипник при надяганні вимагатиме певних старань. Простіше кажучи, його доведеться підбивати. Але при цьому не варто працювати одним молотком, щоб уникнути перекосів. Рекомендується знайти шматок труби, що підходить по діаметру.Завдання по зміні підшипника складне, але здійснене своїми руками. Головна умова – не пошкодити піввісь та уникнути перекосу при монтажі нової деталі.

Заміна підшипника напівосі автомобіля ВАЗ 2106

Основною ознакою зношування підшипника півосі ВАЗ 2106 є підвищений шум від заднього колеса при русі авто. Заміна підшипника півосі ВАЗ 2106 потрібна у тому випадку, якщо сильний шум у районі того чи іншого заднього колеса виникає як при пересуванні автомобіля по прямій, так і на поворотах.

Варто зазначити, що, згідно із заводською інструкцією, при виникненні подібної несправності міняти потрібно всю піввісь у зборі. Допресування або заміна одного підшипника при великому осьовому зазорі не призводять до надійного усунення проблеми. Допустимий максимальний осьовий зазор становить лише 0,7 мм.

за китайську і до 250 за оригінальний. Піввісь у зборі коштує в кілька разів дорожче. Однак слід врахувати, що у майстрів вартість виконання робіт із заміни валу приводу ВАЗ 2106 у зборі набагато нижча. В даному випадку заощадити можна, виконавши ремонт самотужки.

Заміна півосі ВАЗ 2106 та її манжети

Вивішуємо задню частину автомобіля на триноги, знімаємо заднє колесо та гальмівний барабан. Домкратом піднімаємо розбирається край балки заднього моста, щоб після зняття півосі не виливалося масло.

Заміна підшипника та сальника півосі ВАЗ класика

Головкою «на 17» через отвори у фланці півосі відвертаємо чотири гайки.

На фланці півосі закріплюємо ударний знімач (див. додатки) і вибиваємо піввісь із балки.

Замість цього пристрою можна скористатися знятим колесом. Встановлюємо його зворотним боком на двох болтах і різким рухом висмикуємо піввісь.

Піввісь виймається разом з масловідбивачем, пластиною кріплення, підшипником та запірним кільцем.

Між фланцем балки та щитом гальма встановлено гумове кільце ущільнювача.

Розсувними пасатижами виймаємо манжету півосі з гнізда у балці заднього мосту.

Легкими ударами молотка по торцевій головці (відрізку труби відповідного діаметра) запресовуємо нову манжету.

При деформації півосі, великих радіальних та осьових зазорах у підшипнику, зміщенні запірного кільця, зносі шліців – піввісь необхідно замінити на нову у зборі. Самостійна заміна тільки підшипника та запірного кільця не рекомендується. Встановлюємо піввісь у порядку, зворотному зняттю. Перед встановленням змащуємо робочі поверхні манжети мастилом Літол-24.

Заміна сальників півосей на ВАЗ 2101-ВАЗ 2107

Ласкаво просимо! Сальники півосей На сьогоднішній день слово сальники вже так прижилося до народу що інакше їх ніхто і не називає, насправді слово сальники вже застаріло і ці речі називаються гумовими манжетами, вони потрібні практично в будь-якій механічній частині автомобіля (Вони в двигуні присутні, в коробці, в редукторі), крім цього при покупці (Врахуйте це) вибирайте сальник саме тих же розмірів, іноді буває складно підібрати саме такий же але ви все ж таки пошукайте а чому інших розмірів не потрібно ставити, просто якщо наприклад ви знайшли але по товщині він вам не підходить або по висоті (занадто великий або маленький) то великий відповідно не залізе в отвір і толку від нього ніякого не буде, ну а маленький можна буде у гнати але через нього масло сочитися буде тому теж толку від його установки ніякого немає.

READ  Які датчики на ВАЗ 2115 інжектор

Примітка! Для того щоб зробити заміну сальника або сальників (Усього їх два, по одному на кожній півосі він встановлений, для наочності приклад заміни ми будемо показувати тільки на одній стороні, так як на іншій всі процедури виконуються так само аналогічно), потрібно взяти з Молоток, ще викрутка або замість неї (Ще краще до речі) розсувними пасатижами можна скористатися, а так само (Це обов’язково) подовжувач вам потрібно буде де не знайти або коміром можна скористатися якщо у нього та частина на яку накидна головка одягається довга, до них так само ці самі накидні головки придбайте (Вам знадобиться тільки одна «на 17»), мастило яке не будь (Літол-24 рекомендуємо або трансмісійним маслом теж можна) придбайте для того щоб робочу поверхню сальника змастити, ну і оправка ще нагоді за допомогою якої сальник ви будете запресовувати (Засовувати для тих кому слово незрозуміло) в отвір в якому він повинен сидіти (Оправка потрібна буде відповідного діаметра, її з відрізка труби можна буде зробити або підшипник такого ж розміру можна знайти і з його допомогою сальник забити до упору, повністю прочитайте статтю і ви зрозумієте про що йдеться, якщо ще не зрозуміли)!

Де знаходяться сальники та самі півосі? Їх важко показати так як вони під балками ховаються, але для наочності трохи нижче ми розмістили докладну схему, на якій і ті самі балки видно. як і в правій все ідентично, тому ліву частину не має сенсу показувати, достатньо правої) і піввісь (Вказана цифрою 29) видно, на схемі до речі видно обрив півосі (Вказаний червоною стрілкою) в реальному ж житті даного обриву немає і піввісь йде цільна, починаючи від редуктора (Синьою стрілкою її початок вказано) і закінчуючи крайньою частиною на яку колесо встановлюється у автомобіля, там же (У крайній частині півосі) і сальник перебувати але на фото він погано видно (Цифрою 9 вказано).

Коли потрібно міняти сальники півосі? Він змінюється якщо ви зібралися міняти півосі на нові (У будь-якому випадку змінюється) або ж якщо сальник почав погано тримати масло і воно почало сочитися, це не відразу можна помітити (Тому то ми і говоримо постійно, заглядайте частіше під автомобіль вити і буває масло десь і пропускає, але без огляду зрозуміти це досить таки важко) в даному випадку при виході сальники півосі гальмівний механізм буде забризканий маслом, особливо якщо ви зібралися міняти задні гальмівні колодки у автомобіля і при знятті гальмівного барабана там все виявилося в маслі. Про це і говорить зношеність сальника півосі який потребує заміни, ще до речі на фото нижче вказано місце де може так само протікати масло при зношеності сальника, на це місце теж звертайте увагу і по необхідності замініть сальник особливо якщо там будуть краплі масла, то це вже по будь-якому потрібно його міняти і не зволікати, тим більше сальник коштує копійки.

Примітка! Все ж сказали ми що без огляду важко зрозуміти непридатний сальник чи ні, але все ж таки зробити це можна, зазвичай коли сальники течуть масло в редукторі в даному випадку буде поступово йти, коли масла там взагалі не буде то задній редуктор почне гудіти ( Ви це помітите, шум відчутно підвищиться) вібрація ще від нього посилитися, так само задні гальма на якійсь з одного боку пропадуть (Колодки гальмівні будуть вити в маслі), якщо всі ці симптоми є у вас, то перше що зробіть так це перевірте рівень олії в редукторі (Про те як це зробити ви дізнаєтеся в міру прочитання статті), якщо він малий то трохи прямо доливайте і шукай де воно сочитися (Саме краплі масло повинні бути, якщо ви бачите мокрий слід але він запітнілий і крапель на ньому немає, то це ще не говорить про те, що масло витікає з редуктора), якщо в півосях текти то їх сальники міняйте, якщо ж там де карданний вал до редуктора приєднується, то в такому випадку сальник редуктора змінюйте (Про те як це зробити, читайте у статті: «Заміна сальника редуктора на ВАЗ»)!

Тема цієї статті – заміна підшипника півосі ВАЗ 2106 своїми руками. Характерним звуком для такої несправності є хрускіт у районі задніх дверей. Відразу варто нагадати про те, що негайна реакція на шум допоможе уникнути аварії.

Справа в тому, що при зносі підшипник починає видавати стукіт, який потім переростає в шум. Після цієї стадії його просто заклинює, і піввісь зривається з болтів та вискакує з мосту. У такому разі уникнення жертв є дивом. Тепер приступимо безпосередньо до самого процесу. Для проведення подібних робіт нам знадобиться наступний набір інструментів: домкрат, «болонник», накидний ключ «на 8», торцевий ключ «на 17», газовий пальник, бажано наявність наймача. Якщо ж останнього немає, то скористатися доведеться підручними засобами. Тож почнемо.

Несправності та заміна маточини та півосі на ВАЗ 2106

Внутрішності зовнішнього підшипника витягуються, з отвору, що відкрився, видаляється старе мастило. Щоб дістати нутрощі другої деталі, потрібно витягнути сальник, підчепивши його монтажною лопаткою або потужною плоскою викруткою. Внутрішню поверхню маточини разом з обоймами, що залишилися в ній, рекомендується промити бензином або соляркою. Послідовність подальших робіт.

 • Поклавши маточину на 2 дерев’яні дошки, з внутрішньої сторони приставити до обойми пробоєць або інший металевий стрижень із загостреним кінцем. Легко вдаряючи молотком, вибити деталь назовні. У процесі пробоєць потрібно переміщати, щоб обойма виходила рівномірно. Перевернути маточину і виконати ту саму операцію з іншого боку.
 • Тепер потрібно вивчити стан поверхні посадкових місць маточини. Якщо видно сліди провертання обойм, слід задуматися про її заміну. Є можливість дещо продовжити «життя» ступиці, для цього застосовують старий дідівський метод. Слід зробити на поверхні посадкових місць невеликі насічки керном або зубилом. Після запресування обойм вони щільно сядуть на ці нерівності і якийсь час провертатися не будуть.

Схема маточини: 1. Сепаратор зовнішнього кільця з роликами та внутрішнім кільцем 2. Зовнішнє кільце зовнішнього підшипника 3. Ступиця 4. Зовнішнє кільце внутрішнього підшипника 5. Сепаратор внутрішнього підшипника з роликами та внутрішнім кільцем 6. Сальник

 • Нові обойми покрити тонким шаром густого мастила, після чого одну з них вкласти в отвір без перекосів. Зверху наставити стару деталь того ж розміру та легкими ударами молотка плашмя запресувати обойму в посадкове місце. Повторити операцію з іншого боку маточини.
 • Ретельно змастивши ролики, вкласти підшипник у запресовану обойму. Починати потрібно з внутрішньої сторони маточини. Слід встановити сальник таким же чином, як описано в п.3. Ретельно змастити і вкласти другий підшипник, обидві деталі рясно покрити густим мастилом. Витерти обидві робочі поверхні гальмівного диска від мастила і надіти маточину на вісь цапфи. Закрутити гайку кріплення, трохи підтиснути її ключем.

Подальше складання здійснюється у зворотному порядку, після її закінчення передня маточина ВАЗ 2106 затягується гайкою з невеликим зусиллям. Перевірити правильність регулювання можна, посмикавши підвішене колесо руками за його верхню та нижню частини.

При цьому має відчуватися маленький люфт, підшипник не можна затягувати «намертво». Гайку після затягування необхідно накернити гострою частиною молотка, наставивши її на борт гайки навпроти паза в осі цапфи. Ударом по ньому другим молотком стає поглиблення, що не дозволяє гайці крутитися самостійно.

Корисні поради щодо заміни підшипника півосі ВАЗ 2107

Здійснюючи ремонт півосі ВАЗ 2107, необхідно дотримуватися наступних порад та правил:

Щоб при зрізанні болгаркою старого підшипника не пошкодити піввісь, необхідно розпилювати лише зовнішнє кільце та сепаратор. На внутрішньому кільці достатньо зробити кілька пропилів, після чого розколоти його ударами зубила.

Новий підшипник набивається на піввісь за допомогою молотка. Якщо бити безпосередньо підшипником, з’являється ймовірність його перекосу або руйнування. Тому набивати підшипник треба, використовуючи обрізок труби, внутрішній діаметр якої трохи більший за діаметр півосі.

Неприпустимо нагрівати підшипник перед його посадкою на піввісь. Нагрітий підшипник збільшується і простіше сідає на місце, але може статися “відпал” металу, що погіршує його фізичні властивості. В результаті відпалу збільшується пластичність та знижується твердість металу.

Заміна підшипника півосі ВАЗ 2107. завдання досить складне, але цілком здійсненне в гаражних умовах. Головне. не пошкодити поверхню півосі при знятті та встановленні підшипника. При установці нового підшипника слід обережно працювати молотком, оскільки сталь, з якої виготовлені деталі підшипника, дуже крихка. В іншому процедура не містить складних операцій, що вимагають особливої ​​кваліфікації та обладнання.

Найпопулярніше

Як перевірити та замінити піввісь ВАЗ-2107

Вимірювання осьового вільного ходу півосі на автомобілі

Осьовий вільний хід півосі можна заміряти на автомобілі як зі знятим колесом і гальмівним барабаном, так і без їх зняття. У першому випадку замір виходить більш точним.

– зніміть ковпаки із задніх коліс та послабте болти їхнього кріплення;

– поставте упори під передні колеса та вивісіть задній міст;

– опустіть гальмо стоянки і встановіть важіль перемикання передач в нейтральне положення;

READ  Як зробити американський ВАЗ 2106

– приверніть до півосі пристосування 02.7834.9504;

– ніжку подовжувача індикатора пропустіть через інший отвір під болт кріплення колеса;

– зусилля, що прикладається до колеса вздовж осі заднього моста, має бути близько 98 Н (10 кгс), вільний хід півосі – до 0,7 мм.

Заміна півосі та її манжети

Вивішуємо задню частину автомобіля на триноги, знімаємо заднє колесо та гальмівний барабан. Домкратом піднімаємо розбирається край балки заднього моста, щоб після зняття півосі масло не виливалося.

Головкою «на 17» через отвори у фланці півосі відвертаємо чотири гайки.

На фланці півосі закріплюємо ударний знімач і вибиваємо піввісь із балки. Замість цього пристрою можна скористатися знятим колесом. Встановлюємо його зворотним боком на двох болтах і різким рухом висмикуємо піввісь.

Піввісь виймається разом з масловідбивачем, пластиною кріплення, підшипником та запірним кільцем.

Між фланцем балки та гальмівним щитом встановлено гумове кільце ущільнювача.

Розсувними пасатижами виймаємо манжету півосі з гнізда у балці заднього мосту.

Легкими ударами молотка по торцевій головці (відрізку труби відповідного діаметра) запресовуємо нову манжету.

При деформації півосі, великих радіальних та осьових зазорах у підшипнику, зміщенні запірного кільця, зносі шліців – піввісь необхідно замінити у зборі.

Заміна тільки підшипника та запірного кільця не рекомендується. Встановлюємо піввісь у порядку, зворотному зняттю. Перед встановленням змащуємо робочі поверхні манжети мастилом Літол-24.

Піввісь заднього мосту ВАЗ 2107

Піввісь заднього мосту ВАЗ 2107 передає крутний момент від редуктора до колес. Зняття півосі проводять у разі її механічного пошкодження або для заміни підшипника із сальником. При виході з ладу сальника, у гальмівний механізм задніх коліс потрапляє трансмісійна олія з редуктора. При виході з ладу підшпинга, з’являється осьовий люфт у колесі, який супроводжується глухим стукотом під час руху. Щоб перевірити люфт у підшипнику необхідно взятися за верхню частину колеса та розкачати автомобіль, якщо люфт присутній, то ви відчуєте стукіт.

Для ремонту знадобиться два домкрати, один потрібен буде для підняття заднього мосту та запобігання витоку масла при знятій півосі.

 • Зніміть колесо. Далі відверніть торцевим ключем з подовженою головкою, два напрямні штифти і зніміть гальмівний барабан. Підставте під балку заднього мосту домкрат і трохи підніміть її.
 • Тепер, провертайте піввісь до такого моменту, поки отвори на її фланці не співпадуть із двома гайками кріплення гальмівного щитка. Відкрутіть гайки, зніміть пружинні шайби. Далі проверніть піввісь до збігу з двома гайками, що залишилися, і відверніть їх.
 • Вийміть піввісь з балки заднього моста і зніміть гумове кільце ущільнювача, яке встановлено між фланцем півосі і гальмівним щитком.
 • Вийміть сальник з отвору балки заднього моста та замініть його на новий. Сальник запресуйте оправкою відповідного діаметру.

Тепер, коли піввісь знята, необхідно замінити підшипник. Підшипник півосі фіксується на своєму посадковому місці за допомогою замка, який запресовується на конус. Для зняття старого підшипника зробіть за допомогою різального кола надрізи на замку і збийте його з конуса, після чого зніміть підшипник, при необхідності так само розріжте його як і замок.

 • Підготуйте оправку у вигляді відрізка труби з внутрішнім діаметром трохи меншим за діаметр замка, довжина труби повинна бути більшою за довжину півосі на 10-15см, вона необхідна для запресування замка.
 • Встановіть підшипник на місце.
 • Нагрійте до червона на газовому пальнику новий замок.
 • Як тільки замок нагріється, встановіть його на піввісь і доки він не охолонув, запресуйте його до упору за допомогою труби. Як тільки замок охолоне, він обтисне конус півосі та зафіксує підшипник на своєму місці.

На цьому ремонтні роботи зі зняття та ремонту півосі ВАЗ 2107 завершено. Виконайте складання всіх знятих деталей у зворотній послідовності.

Проводимо заміну підшипника півосі на автомобілях ВАЗ 2101, ВАЗ 2105, ВАЗ 2106, ВАЗ 2107 самотужки

У раніше опублікованій статті «Час замінити підшипник задньої півосі або…» був розглянутий спосіб усунення стуку в півосі заднього моста в автомобілях ВАЗ 2101, ВАЗ 2105, ВАЗ 2106, ВАЗ 2107 і в ній же говорилося, цитую: ви зможете зняти або поміняти піввісь, а також усунути люфт підшипника в посадковому місці. А ось заміна самого підшипника вимагає наявності спеціального інструменту та певних навичок». Замість інструкції в цих посібниках Ви зустрінете тільки рекомендації, на кшталт: «заміну підшипника півосі необхідно проводити на спеціалізованій СТО» або «самостійна заміна запірного кільця та підшипника не рекомендується». І, звичайно ж, все це правильно. Але якщо Ви знаходитесь на цьому сайті та читаєте ці рядки, значить, у Вас є велике бажання провести ремонт самотужки. І дана стаття буде для Вас не тільки корисною, але й необхідною. Так як весь процес заміни підшипника півосі досить складний і трудомісткий, і впоратися з ним швидко не вийде! Мені дуже хотілося б дізнатися, чи вирішили Ви провести ремонт півосі, після прочитання статті чи залишили цю роботу фахівцям.

Докладно описувати процес зняття колеса, барабана та півосі в даній статті я не буду (інформацію на цю тему Ви зможете отримати, натиснувши на посилання). Коротко, лише важливі моменти:

Відпускаємо трос ручника (необхідно для полегшення знімання гальмівного барабана). Сам гальмівний барабан може прикипіти до півосі і збити його можна за допомогою дерев’яної наставки (див. фото 1). Саме дерев’яною, так як при використанні металевої наставки можна пошкодити гальмівний барабан.

Витягнути піввісь, за відсутності ударного знімача, можна за допомогою знятого колеса. Прикручуємо колесо зворотним боком до півосі (достатньо буде двох болтів) і різкими ударами вибиваємо піввісь.

На фотографіях 2 і 3 Ви зможете переглянути приклади «убитого» підшипника та сальника півосі. Далі, збираємо необхідний інструмент та інвентар для заміни підшипника.

Молоток, зубило і дуже добре, якщо у Вас буде болгарка.

Металева труба з внутрішнім діаметром 32 мм та довжиною не менше 80 см.

50-100 грам моторної або трансмісійної олії, підійде і «відпрацювання». Так само нагоді Літол-24.

Газовий або бензиновий пальник, загалом, думаємо про джерело вогню, на якому Вам доведеться нагріти запірне кільце. Без п’ятого пункту обійтися ніяк не вийде, тому що запірне кільце напресовується на піввісь тільки після нагрівання.

Знімаємо запірне кільце та підшипник:

За допомогою зубила рубаємо запірне кільце або, за наявності болгарки, зрізаємо частину кільця. Надрізати кільце бажано, тому що показано на фотографії. І піввісь залишиться цілою і ослаблене кільце легко можна буде збити.

Коли ж запірне кільце знято, можна спробувати зняти підшипник, якщо показано на такому підшипник. кульки та сепаратор після цього видаляються без проблем, після чого робимо неглибокі надрізи (різати до кінця небезпечно, т.к.до. можна пошкодити піввісь) з двох сторін на внутрішньому кільці підшипника і використовуючи зубило, наносимо удари в розрізи та розколюємо кільце. Готово. Задача виконана. Головне, повторюся, не забувається про захист очей як при роботі з болгаркою, так і з зубилом.

Після зняття підшипника, видаляємо з півосі сліди бруду та олії.

Встановлюємо підшипник та запірне кільце:

Перед установкою підшипника необхідно акуратно зняти з нього пильовик і перевірити наявність мастила (часто недобросовісні виробники залишають підшипники без мастила). При необхідності змастити підшипник літолом.

За допомогою заздалегідь приготовленої металевої труби запресовуємо підшипник на піввісь.

І приступаємо до нагрівання запірного кільця, в моєму випадку це бензиновий примус. Нагріваємо кільце до рівного попелястого кольору (намагаємося не перегріти), пасатижами беремо і надягаємо на піввісь (збільшена частина кільця дивиться вгору). За допомогою труби садимо кільце впритул до підшипника і швидко охолоджуємо маслом, якщо цього не зробити, то пильовик підшипника може деформуватися від нагрівання. І стати непридатним. А підшипник без пильовика це гроші на вітер!

Поки піввісь «остигає», проводимо заміну сальника. За допомогою монтування виштовхуємо сальник із посадкового гнізда. Встановити сальник можна за допомогою молотка та торцевої головки на «32» (на фото 12 я використовую спеціальну оправку). Напіввісь охолола і сальник на місці, значить можна починати складання! Все, заміна підшипника півосі на автомобілі ВАЗ 2101, ВАЗ 2105, ВАЗ 2106, ВАЗ 2107 пройшла успішно!

Якщо після прочитання статті у Вас залишилися або постали питання, можливо у Вас щось не вийшло або навпаки все добре вийшло, не соромтеся, пишіть, запитуйте. Намагаюся відповісти якнайшвидше.

Бувають випадки коли піввісь витягнути із заднього мосту не виходить. Прикипів або заіржавів підшипник у посадковому місці. І для того, щоб її вибити можна використовувати зняте колесо (про цей спосіб я вже писав вище), але якщо і цей варіант Вам не підійшов, то залишається останній і найвірніший спосіб ударний знімач півосі! Дивись малюнок нижче:

При використанні статті або фотографій активне пряме гіперпосилання на сайт www.avtorem.info обов’язкова!

Сподобалась стаття? Поділися нею на своїй сторінці!

Вітаю! Потрібна підказка! Як витягти зовнішню обойму підшипника з панчохи заднього моста жигулів? Підшипник розсипався.

У розділі Питання-Відповідь вже ставили подібне питання Як дістати зовнішню обойму підшипника півосі? Прошу ознайомитись.

Вітаю! Будь ласка, підкажіть, чи є різниця в установці запірного кільця (якою стороною до підшипника), оскільки поставив широкою стороною до підшипника?

А що буде, якщо при встановленні запірного кільця я його не грів, а так забив?

Ivan 24 квіт. 2017 21:26 # Нічого хорошого не буде. Так як це не правильне встановлення і кільце не зможе виконувати свою функцію. А якщо запірне кільце буде слабко зафіксовано на півосі, то певний момент піввісь просте вилізе з панчохи заднього мосту. Що, у свою чергу, може створити аварійну ситуацію на дорозі. Плюс, до цього автомобіль буде знерухомлений. Прийде викликати евакуатор або ремонтувати машину на дорозі. І те, й інше спричинить відчутні фінансові витрати, втрату часу, сил і нервів. Тому до такої непоказної деталі як запірне (замкове) кільце півосі заднього моста слід ставитися дуже уважно. Інакше неприємних сюрпризів не уникнути.

READ  Розпорядок регулювання клапанів на ВАЗ 2106

Розмір підшипника півосі ВАЗ 2101-2107 723018 (ВА 6306) допуск 0,060мм.

Руслан17: Здрастуйте, хотів поміняти сальник на ВАЗ 21011, підшипник треба знімати? І яке масло лити можна крім тад17? спасибі.

Для заміни сальника півосі необхідно зняти піввісь. Як зняти піввісь, демонтувати старий сальник і встановити новий Ви можете дізнатися прочитавши текст матеріалу. По маслу. В редуктор заднього мосту автомобілів ВАЗ-2101, ВАЗ-2104, ВАЗ-2105, ВАЗ-2106, ВАЗ-2107 рекомендується заливати трансмісійну олію 75W90 або 80W90 GL-5.

22 серп. 2015 05:16 # Здравствуйте, хотів поміняти сальник на ВАЗ 21011, підшипник треба знімати? І яке масло лити можна крім тад17? спасибі.

оксана: Підкажіть будь ласка розмір підшипника півосі на ВАЗ 2106?

Без проблем))) Розмір підшипника півосі заднього моста автомобілів ВАЗ 2101-2107 зовнішній діаметр 72 мм, внутрішній 30 мм, ширина 19 мм [723019).

24 липня 2015 14:14 # Підкажіть будь ласка розмір підшипника півосі на ВАЗ 2106?

Talib3216: Хлопці допоможіть. поміняв підшипники на підлозі осях все зробив як треба, але все одно залишився люфт що робити? не можу не що придумати як його прибрати(

так вірно вся справа в посадковому місці зовнішньої обойми підшипника, вихід: новий підшипник опаяти оловом (не припоєм а оловом) паяеться просто промазати поверхню кислотою т.до. каніфоль тут не допоможе. і широким паяльником(топірець) нанести олово після підшипник буде сидить дуже щільно, удачі на дорогах

21 лютого. 2014 15:26 # купив газовий пальник за 12. прогрів запірне кільце докрасна, хвилин за 5-7 (не більше 10). кільце влетіло прям до підшипника, навіть сідати не довелося, хоча перевіряв на холодну, не сідало.

Настав час замінити підшипник задньої півосі або.?

Досить часто власники автомобілів ВАЗ 2101, 2106, 2107 стикаються з такою проблемою, як стукіт у балці заднього мосту, характерний для встановлення діагнозу «пора міняти підшипник півосі», в деяких випадках «вирок» може бути страшнішим (дорожчим), на кшталт «повної заміни» задньої півосі». Але і перший, і другий діагноз може бути помилковим. У деяких випадках винуватцем появи стуку виявляється – люфт підшипника півосі у балці заднього мосту. І поставити точний діагноз можна лише після зняття півосі.

Хочу помітити відразу, що самостійно ви зможете зняти або поміняти піввісь, а також усунути люфт підшипника в посадковому місці. А ось заміна самого підшипника вимагає наявності спеціального інструменту та певних навичок.

Автомобіль необхідно загнати на оглядову яму чи естакаду. Оскільки доведеться «відпускати» ручник, якщо цього не зробити, то зняти гальмівний барабан буде досить складно.

Заміна підшипника півосі ВАЗ 2106

Зафіксуйте передні колеса автомобіля за допомогою протипокатних упорів.

Послабте колісні болти і домкратом підніміть автомобіль.

Зніміть колесо, послабте натяжку тросів гальма стоянки і після цього зніміть гальмівний барабан.

Далі торцевим ключем на «17» відкручуйте чотири гайки кріплення півосі. Пінцетом знімає гравера зі шпильок.

Виймаємо піввісь. Саме виймаємо, якщо наш діагноз (вироблення посадкового місця підшипника) вірний, то піввісь має вийти без проблем. У випадку, якщо піввісь з легкістю витягнути не вдалося і спеціального інструменту для її випресовування немає, можете використовувати колесо автомобіля, що знято. Його слід закріпити двома колісними болтами і різким рухом висмикуємо піввісь.

Оглядаємо піввісь, масловідбивальний сальник, посадкове місце підшипника в балці мосту.

Пальцями перевіряємо підшипник на радіальний або осьовий зазор, якщо люфт є те, слід замінити піввісь у зборі. Так як, нагадаю, операція із заміни самого підшипника та запірного кільця, вимагає наявності спеціального інструменту

Сальник півосі замінити слід у будь-якому випадку, тому що «на око» визначити ступінь його зношеності важко (якщо манжет деформований, порваний або сама піввісь і гальмівний щит у маслі, то питання «а може сальник не чіпати»?» відпадає однозначно!).

Якщо посадкове місце підшипника в балці виглядає приблизно як на фото (весь або майже вага діаметр блищить, що свідчить про «рух» підшипника), то значить час діставати матеріал та інструмент, як на фото

Матеріал – квадратна смужка фольги 35мм на 35мм, завтовшки близько 0.02мм із латуні (бажано).

Робимо надрізи і згинаємо смужку навпіл (дивимося фото).

Розкладаємо наш виріб у балці, як показано на фото, заправляючи надрізаний край між балкою та гальмівним щитом.

Далі залишається лише акуратно посадити піввісь на місце. Щоб підшипник сів на місце потрібно зробити кілька ударів молотком (плюс наставка) в торець півосі. І все!

Проблема вирішена дешево та сердито!

При використанні статті або фотографій активне пряме гіперпосилання на сайт www.avtorem.info обов’язкова!

Сподобалась стаття? Поділися нею на своїй сторінці!

З якого часу болгарка і труба стала спеціальним інструментом ?:)

Беремо болгарку і зрізаємо нафіг старий підшипник зі стопорним кільцем.

Якщо хтось дуже боїться зачепити навколо саму піввісь, можна до кінця не дорізати, а просто зубилом під кінець розколоти, вставивши в пропил і вдаривши молотком (надріз робити з двох боків). Потім беремо новий підшипник, насаджуємо на вісь, беремо трубу діаметром з внутрішню обойму підшипника і напресовуємо підшипник на посадкове місце. Потім беремо стопорне кільце, добре нагріваємо на газовій плиті і кидаємо на вісь кільце остигає і вуаля заміна завершена на все про все, якщо руки не з жо, навіть без досвіду не більше години.

Дякую, Павло за коментар. І поради щодо заміни підшипника півосі. Але, на сайті вже є стаття-фотозвіт щодо заміни підшипника півосі на автомобілях ВАЗ 2101-2107. Там все розписано у деталях. Рекомендую

Добрий вечір. я працюю в троллейбусному парку. Нам пригнали тролейбус ман низькополій. Все було добре, провірили ступиці накладки передні задні шкворня мастило масла підкачку коліс акамулятори. коли він вийхав почалася сильна вібрація заднього моста на малих оборотах до цього ніякої вібрації небуло почалося після того як ми обслуговували йй ніяк не можемо визначити причину. Чи це центральний редуктор, чи тяговий ніби все добре коли натискає на ходову набирає обертів починається зразу гул сильний віюрація і потім пропадає як небуло підкажіть буд ласка хто шо може в цих троллейбусах все автоматика і дуже тяжко все автоматичне. Дякую

кому що, а я цинком шар клав) беремо звичайний зарядник. на панчоху, на шматок цинку обмотаний марлею, занурюємося в паяльну кислоту і проводимо рівномірно за посадковим місцем, і так багато разів вийшло більш-менш рівномірно, звичайно гемморно але це був мій особистий експеримент, який, до речі, вдався )))))

Максим: Доброго дня.Я хотів би спитати у вас.У себе на ринку знайшов фольгу завтовшки лише 0,01 мм.(На всьому ринку не виявилося 0,02) Як мені вчинити?Ложити лист на лист або покласти скажімо один вгорі інший внизу.Підкажіть

Також існують спеціалісти. склади для ремонту прослаблених з’єднань, зокрема LOCTITE компанії Henkel, також існують аналоги і в інших виробників.

артем: ,; хто про що. У перших сталь набагато міцніше ніж латунь (сплав міді і алюмінію) якщо наварити (відновити) посадкове місце підшипника буде набагато краще ніж вставляти туди всяке марення. Але вистачить цього не довго, максимум на рік!на даний момент у зборі вона коштує близько 350 грн. Купив поміняв і не думаєш про це, і без цього вистачає голівняків. Так що хлопці не вигадуйте собі проблем. Щонайменше бережіть своїх малих і буде менше проблем.

Справді, хто про що!? Ви хоч статтю повністю прочитали? Зрозуміли суть проблеми? Адже йдеться не про зіпсовану півосі або підшипник А про розбите посадкове місце в панчосі заднього мосту і про простий і доступний спосіб вирішити цю проблему. Або Ви вважаєте, що простіше замінити всю панчоху?? Або не звертати на стукіт увагу?? І спосіб наварити (відновити) посадкове місце має свої вагомі мінуси складність процедури та проблемна заміна в майбутньому даного підшипника півосі (вибити піввісь у цьому випадку дуже важко, знаю з особистого досвіду).

5 червня 2013 2:48 # ,;хто про що. У перших сталь набагато міцніше ніж латунь (сплав міді і алюмінію) якщо наварити (відновити) посадкове місце підшипника буде набагато краще ніж вставляти туди всяке марення. Але вистачить цього не довго, максимум на рік!на даний момент у зборі вона коштує близько 350 грн. Купив поміняв і не думаєш про це, і без цього вистачає голівняків. Так що хлопці не вигадуйте собі проблем. Щонайменше бережіть своїх малих і буде менше проблем.

noname1: а якщо електродом по периметру трохи наслідити? Скажімо по 3 крапки з 4х сторін? Акуратно панять. Потім шліфанути діцьк надфілем та шкіркою. Не пробував-но як такий варіант?

Спосіб цікавий)) Але, по-перше, думаю точок зварюванням ставити можна і поменше, а то піввісь на місце посадити буде велика проблема. А по-друге, мені все-таки мій спосіб подобатися більше)) Швидше, доступніше і простіше!

14 травня 2013 05:37 # а якщо електродом по периметру трохи наслідити? Скажімо по 3 крапки з 4х сторін? Акуратно панять. Потім шліфанути діцьк надфілем та шкіркою. Не пробував-но як такий варіант?

8 січ. 2013 12:09 # киньте сірник у свої тази ходити пішки куди приємніше.

Максим: Доброго дня.Я хотів би спитати у вас.У себе на ринку знайшов фольгу завтовшки лише 0,01 мм.(На всьому ринку не виявилося 0,02) Як мені вчинити?Ложити лист на лист або покласти скажімо один вгорі інший внизу.Підкажіть

Можете спробувати покласти смужку фольги, довжиною 50 мм, в один шар. Можливо, цього вже буде достатньо.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS