Заміна передньої маточини ВАЗ 2107

Table of Contents

Установка нових підшипників

Щоб утопити його до упору, можна скористатися старим кільцем, застосувавши його як оправку. При цьому потрібно розмістити його відносно нової обойми великим діаметром, щоб простіше витягнути. Крім цього, існують спеціальні кільця з м’якого металу, різного діаметру, призначені для запресування підшипників.

Якщо проводиться заміна підшипника передньої маточини ВАЗ 2107 у гаражі, а під рукою подібного нічого немає, то для повного запресування застосовуємо інструмент, яким діставали старі обойми з корпусу маточини. Також, акуратно, простукуючи по всьому периметру кільця, утоплюємо його до упору.

передньої, маточини, 2107

 • Для обойми зовнішнього підшипника достатньо скористатися бруском дерева. Точно вставляємо її в корпус, щоб не перекосилася, зверху кладемо дерево і пристукуємо молотком, до повної установки в посадкове місце. Тут застосовувати старе кільце підшипника не потрібно.
 • Рясно змащуємо сепаратори нових підшипників спеціальним термостійким мастилом.

Літол-24, солідол не підійдуть, вони можуть не витримати високих температур і стати рідкими, втратити свої змащувальні властивості. Наносимо це ж мастило усередину корпусу маточини. У «мурзилці» по ремонту радять використовувати саме Літол, але практика показує інше.

 • Вставляємо в обойму внутрішній підшипник. Закриваємо його манжетою зі стопорним кільцем. Зверху її рівномірно підбиваємо через проставку, щоб вона без перекосу села у своє посадкове місце.
 • Одягаємо на вісь поворотного кулака готову маточину з підшипником, ставимо шайбу. Також наносимо мастило, перед тим, як закрутимо ступичну гайку. Після заміни підшипника передньої маточини бажано використовувати нові регулювальні гайки, так як старі важко буде контрити.
 • Встановлюємо гальмівний диск на маточину. Не забуваємо про дистанційне кільце (шайбу). Через неї вставляємо напрямні штифти, змастивши їх нігролом або графіткою. Затягуємо їх, впроваджуючи супорт у гальмівний диск.

Регулюємо вільний хід ступичного підшипника, як це правильно зробити поговоримо в статті: Люфт ступичного підшипника. причини виникнення та регулювання підшипника маточини. Контрім гайку, по зовнішніх краях її акуратно зубилом вдавлюємо метал навпроти пазів осі поворотного кулака.

Відео, як самостійно поміняти ступичні підшипники:

Процедура нічим не складніша за інші, пов’язані з ремонтом автомобіля ВАЗ 2107. Після вивішування на домкраті та зняття колеса виконується безпосередньо заміна. Спочатку знімають супорт, відкрутивши болти його кріплення. Гальмівний шланг знімати необов’язково, досить акуратно підвісити супорт, щоб він не заважав працювати.

Далі, необхідно за допомогою плоскої викрутки підчепити ковпачок, що закриває гайку, і зняти його. Відкрутивши ступичну гайку і вийнявши шайбу та сепаратор, можна зняти маточину з гальмівним диском. Далі все просто:

 • Виймаємо сальник;
 • Виймаємо сепаратор;
 • Виймаємо кільце, що розділяє внутрішній та зовнішній підшипник;
 • За допомогою надставки потрібного розміру та звичайного молотка вибиваємо обидві обойми.

Установка нових підшипників та складання маточини відбувається у зворотній послідовності. Перед збиранням необхідно видалити старе мастило, ретельно промивши всі деталі.

 • Запресовуємо обойми нових підшипників;
 • Змащуємо та встановлюємо внутрішній сепаратор;
 • Вставляємо кільце;
 • Запресовуємо сальник.

Залишилося одягнути маточину на місце і прикрутити супорт. Вставивши на місце заздалегідь змащений сепаратор зовнішнього підшипника та завзяте кільце, закручуємо гайку маточини до упору. Поступово відпускаючи гайку, домагаємося вільного обертання колеса за повної відсутності люфта. Таким чином, підшипник працює в нормальному режимі, отже, саме в такому положенні потрібно законтрити гайку.

Із захисного ковпачка видаляємо відпрацьоване мастило і накладаємо нове, після чого одягаємо його на маточину. Ставимо на місце і прикручуємо колесо, знімаємо машину з домкрата. Справа зроблена, несправність успішно усунена, заміна виконана. Після невеликого пробігу рекомендується перевірка маточини на відсутність люфту, при необхідності – регулювання.

Заміна переднього ступичного підшипника ВАЗ 2107

Вітаю вас друзі на сайті ремонт автомобілів своїми руками. Під час поїздки на своєму авто в передній частині підвіски виникає шум, шум іноді навіть свист, це говорить про те, що швидше за все потрібна заміна ступичного підшипника ВАЗ 2107.

У передній маточині автомобіля ВАЗ 2107 знаходиться пара роликових підшипників, один внутрішній, а інший. зовнішній.

Як перевірити підшипник маточини

 • Піддомкрачуємо авто, щоб колесо вільно оберталося.
 • Підставляємо підставку під поріг машини.
 • При похитуванні колеса в різних площинах виникає стукіт, це може бути підшипник, кульова опора. можливо рульова тяга. значить перевіряємо далі.
 • Прокручуємо колесо руками, при появі шуму вам одразу стане ясно, що підшипник підлягає заміні.

Таким же вищеописаним способом перевіряємо іншу сторону вашого транспортного засобу, оскільки швидше за все підшипники маточини і там зносилися.

Заміна переднього ступичного підшипника на класику ВАЗ 2107 2106 2105, відео

Як своїми руками зробити заміну переднього ступичного підшипника на класичному сімействі автомобілів ВАЗ 2107 2106 2105. У нашому випадку робота виконуватиметься на шістці. На початку ролика показується один із способів діагностика несправного підшипника ступиці, звертаю вашій увазі, що звук цей схожий на гул, деякі водії-початківці помилково приймаю скрип колодок, гумок за несправність ступичного підшипника, в результаті непотрібний ремонт і дарма втрачені гроші на запчастини, а скрип так і залишається.

Чищення деталей проводиться звичайним бензином і чистим малярським пензликом. Для заміни було придбано ремкомплект Limex.

Відео заміни переднього ступичного підшипника на класиці ВАЗ ВАЗ 2107 2106 2105:

Також звертаємо увагу на такий момент, підшипник маточини, як зовнішній, так і внутрішній можна виймати рукою, обойми без проблем вибиваються звичайною плоскою викруткою, багато майстрів роблять дуже багато зайвих дій, використовуючи спеціальні знімники, як бачимо на відео, нічого цього не потрібно.

READ  Заміна вентилятора пічки ВАЗ 2107

Як поміняти підшипник маточини ВАЗ 2107

Заміна ступичного підшипника 2107 починається зі зняття декоративних ковпаків та переднього колеса. Потім розігнути стопорні пластини та відкрутити болти кріплення гальмівного супорта. Після чого потрібно зняти супорт і прибрати убік, щоб він не відтягував шланг подачі гальмівної рідини.

Далі треба зняти ступичний ковпак, відкрутити регулювальну гайку та прибрати шайбу. Після цього можна демонтувати маточину в зборі (з гальмівним диском, підшипниками, кільцями та сальниками). Можна робити заміну, як на відео не відокремлюючи маточину від диска, але якщо відкрутити дві гайки, то зручніше робити заміну, все ж таки окремо від диска (діставаючи підшипник безпосередньо зі маточини). Потім потрібно випресувати ступичний підшипник та скористатися ремкомплектом. Або купити всю маточину в зборі з підшипником (буде дорожче) і без мороки прикрутити до диска і зібрати все назад.

Заміна передньої маточини ВАЗ 2107

Ступовий підшипник ВАЗ 2107 – це деталь, за допомогою якої виконано кріплення колеса до поворотного кулака, а також здійснюється обертання самого колеса. У машині на цей елемент постійно впливають температурні зміни, впливає навколишнє середовище, удари від нерівностей дорожнього полотна, ривки гальм та рульового керування. При справному підшипнику колесо повинне обертатися без будь-яких люфтів, при цьому допускається шум та мінімальне тертя.

Розглянута деталь має досить великий ресурс. Однак є чимало факторів, що різко скорочують її термін експлуатації. До таких відносяться:

 • Низька якість доріг. одна з причин швидкого виходу з ладу ступичних підшипників. Пояснюється це тим, що елемент знаходиться по центру колеса та сприймає сильні навантаження під час удару при наїзді на нерівності. Протягом якогось часу підшипник подібні дії витримує, але поступово руйнується.
 • Вплив агресивного середовища. У літній період всередину маточини потрапляють волога та дорожній пил, а взимку проникають хімічні реагенти.
 • Перегрів. Обертання коліс постійно пов’язане з тертям та підвищенням температури. При постійному нагріванні та охолодженні, що особливо характерно для зими, ресурс підшипників скорочується.

Де встановлені роликові підшипники

Виходячи з назви, вже можна зрозуміти, що деталь розташовується біля маточини. На класиці цей вузол встановлений у внутрішній її порожнині та змінюється, як правило, при виході з ладу, про що свідчать характерні ознаки.

Ознаки несправності

Ступовий підшипник завжди повинен бути у справному стані. Якщо деталь стала непридатною, то це може призвести до ДТП, оскільки несправність супроводжується великим люфтом колеса. В результаті диск може зрізатися з колісних болтів. Якщо подібна ситуація станеться на високій швидкості, то серйозної аварії не уникнути. Це говорить про те, що підшипник маточини потребує періодичного огляду, а при виявленні люфта потрібне його регулювання або заміна.

Основними проявами несправності деталі є:

Як зняти передню маточину ВАЗ класика. Зняття маточини ВАЗ. Сільські будні.

 • Сухий хрускіт. При поломці підшипника виникає металевий хрускіт під час руху. Виявляється він у результаті нерівномірного перекочування роликів через пошкодження сепаратора. Сплутати цей звук із якимось іншим складно.
 • Вібрація. Якщо аналізований елемент має сильне зношування, з’являється вібрація, яка передається як на кузов, так і на рульове колесо. Вона вказує на сильне зношування сепаратора підшипника, який може призвести до заклинювання.
 • Машину відводить убік. Проблема чимось нагадує випадок з неправильним регулюванням розвалу-сходження, оскільки несправний елемент працює неправильно через підклинювання його частин.

Діагностика несправності

Для перевірки ступичних підшипників передньої маточини ВАЗ 2107 необхідно виконати такі дії:

 • Переднє колесо вивішується на домкраті, попередньо вживши відповідних заходів безпеки: постановка на ручник, противідкатні черевики під задні колеса;
 • Під нижній важіль встановлюється надійний упор та автомобіль знімається з домкрата. Для додаткової безпеки рекомендується встановити упор під кузов, що страхує від можливого падіння у разі зісковзування важеля з упору. Цю дію часто упускають, хоча вона дуже важлива для правильної діагностики.
 • Взявшись руками за верхню та нижню частину колеса, здійснюють рухи від себе/до себе. Не повинно бути ніякого люфту, стукоту.
 • Необхідно прокрутити колесо. За наявності проблем із підшипниками можуть з’явитися стукіт, гул, скрегіт.

Регулювання

Регулювання після заміни підшипників передньої маточини ВАЗ 2107 при ТО або появи шуму починають як при діагностиці з «вивішування» колеса. Далі:

 • затягуємо гайку до упору, але не сильно;
 • обертаючи колесо і відпускаючи гайку, шукаємо положення, при якому його обертання буде досить вільним, і при цьому люфт буде відсутній;
 • контрім гайку.

Однак потрібно додати, що якщо після підтяжки гайки люфт зник, а шум ні, то підшипники слід також поміняти.

Заміна підшипників передньої маточини ВАЗ 2107

Підшипники передньої маточини потребують заміни, якщо в них виявляється люфт, з’являється шум під час руху. Ці фактори вказують на несправність підшипників. Відомо, що маточина складається з двох роликових підшипників – зовнішнього та внутрішнього. Міняти підшипники слід відразу парою. Щоб перевірити працездатність підшипників, вам доведеться взятися за верхню частину колеса і почати інтенсивно його похитувати. Якщо підшипник несправний, то ви почуєте характерне приглушене постукування. Можна спробувати щільніше затягнути кріпильну гайку ступиці. Якщо це не допомогло, то, на жаль, заміна неминуча.

Заміна ступичного підшипника ВАЗ 2107

Доброї доби шановний читач. Процес заміни переднього ступичного підшипника на класиці не складний. За наявності інструменту та вільного часу з цією процедурою може впоратися кожен. У цій статті ти дізнаєшся:

 • Як визначити, що ступичний підшипник зламався?
 • Підшипник якої фірми вибрати?
 • Який інструмент знадобиться?
 • Як замінити ступичний підшипник та як його відрегулювати.

Заміна ступичного підшипника ВАЗ 2107

Ходова частина автомобіля ВАЗ 2107, як і всіх класичних моделей, не відрізняється складністю конструкції, але при цьому цілком відповідає дещо завищеним вимогам щодо витривалості, які висувають нам дорожні покриття. У сімки надійна і проста підвіска важеля, але і вона не вічна, і може нагадувати про себе час від часу постукуваннями і поскрипуваннями.

READ  Підключення реле середнього світла ВАЗ 2106

Ознаки підшипника, що відслужив термін

На стукіт підвіски та люфти в рульовому управлінні ми звертаємо увагу відразу, і намагаємося якнайшвидше знайти і знешкодити втомлену деталь. Зовсім по-іншому поводиться підшипник передньої маточини. В результаті зносу він не відразу виявляє свою втому, а поступово. При правому повороті починає гудіти лівий ступичний підшипник, а при лівому – навпаки.

Цілком можливо, що послабилася гайка регулювання підшипника, але тоді гул має супроводжуватися постукуванням. Це просто визначити, перевіривши люфт на передньому колесі. Для цього вивісимо автомобіль на домкрат і візьмемо руками колесо за нижню частину та за верхню, потім похитаємо. Якщо люфт є, тоді достатньо буде підтягнути регулювальну гайку з моментом 2 кг/см та законтрувати її тупим зубилом. Якщо після цього гул продовжується, значить підшипник своє від’їздив, і його потрібно замінити.

Демонтаж передньої маточини ВАЗ 2107

Перед тим, як розпочати роботу, встановимо автомобіль на рівний майданчик, зафіксуємо задні колеса противідкатними черевиками та затягнемо ручник. Після цього піддомкрачуємо переднє колесо домкратом, але бажано під нижній важіль поставити підставку після того, як ми знімемо колесо. Послабляємо домкрат, основна маса автомобіля посідає підставку, і тепер автомобіль зафіксований надійно.

 • Знімаємо за допомогою тупого зубила або викрутки захисний ковпак маточини.
 • Знімаємо передній гальмівний супорт. Для цього потрібно демонтувати гальмівні колодки. Розшплінтовуємо палець колодок, виймаємо його, а потім можна монтуванням або великим викруткою вдавити поршні в супорт. Після цього можна вийняти гальмівні колодки.
 • Передній гальмівний супорт кріпиться до цапфи двома болтами, які потрібно відкрутити. Щоб не від’єднувати супорт від гальмівної системи, на дроті підвішуємо його так, щоб гальмівний шланг не був натягнутий.
 • Приступаємо до ступиці. Головкою на 27 відкручуємо гайку регулювання та кріплення маточини. Щоб не було несподіванок, нагадаємо, що на правому колесі — ліве різьблення, а на лівому — праве. Переплутати важко. Зорієнтувавшись на всі боки світла, відкручуємо гайку.
 • Знімаємо маточину з цапфи і кладемо її на горизонтальну поверхню.

Заміна ступичного підшипника ВАЗ 2107

для заміни підшипників маточини задньопривідних моделей ВАЗ, краще мати набір оправок і виколоток для випресування та запресування обойм підшипника. Або хоча б лещати. Але якщо всього цього немає, впораємось голими руками. Робити це будемо в наступній послідовності:

 • Видавлюємо сальник із маточини за допомогою монтування або широкої викрутки. Тремти над ним не потрібно, при заміні підшипника сальник теж потрібно міняти, так що видалення сальника з певною часткою здорового цинізму тут виправдане.
 • Будь-яким інструментом вибиваємо старі обойми зі маточини, після чого уважно оглядаємо маточину зсередини і промиваємо соляркою або бензином, щоб видалити залишки старого мастила та бруд. Бажано після цього протерти посадкові місця ганчір’ям.
 • Запресовуємо обойми нових підшипників у маточину. В принципі, для цього є проставки та оправки, але якщо все зробити акуратно, то можна впоратися молотком. Для остаточного усадки обойми використовуємо стару обойму.
 • Коли обойми на місці, рясно промазуємо їх Літолом 24, але в міру.
 • Дуже акуратно встановлюємо сальник. Для цього теж є спеціальні оправки, але якщо не старатися молотком і запресовувати рівномірно, то за новим сальником бігти не доведеться.

Регулювання підшипника маточини ВАЗ 2107

Встановити підшипник. півсправи. Головне його правильно відрегулювати, і поставитися до цього серйозно. Інженери на ВАЗі недаремно отримували свою зарплату в 120 радянських. і недаремно написали про те, що момент затягування гайки має бути в межах 1,9-2,0 кгс/м. На око затягнути гайку не вдасться ні в кого, тому для цього використовують динамометричний ключ.

Після затягування з потрібним моментом прокручуємо колесо в обидва боки, а потім відпускаємо гайку на 15-20 градусів. Перевіряємо маточину на наявність люфта, якщо його немає, тоді гайку можна завальцьовувати тупим зубилом, набити мастилом ковпачок і закрити його. Складання передньої підвіски проводиться у зворотному порядку, а заміна мастила в підшипнику. кожних 20 000 км пробігу. Прислухайтеся до підшипників і удачі на дорогах!

Які інструменти знадобляться

Для здійснення цього ремонту в «сімці» знадобляться:

 • домкрат, щоб підняти автомобіль;
 • система для фіксації коліс, щоб транспортний засіб під час ремонту не зрушив;
 • гайковий ключ із головками потрібного розміру;
 • молоток;
 • зубило;
 • лещата;
 • викрутка.

Крім інструментів, знадобиться гас для промивання підшипників і маточини, а також мастило і ганчір’я.

Якщо виникне необхідність заміни деталей, їх потрібно купити заздалегідь відповідно до артикулу перед проведенням ремонту.

Для перевірки ступичних підшипників передньої маточини ВАЗ 2107 необхідно виконати такі дії:

 • Переднє колесо вивішується на домкраті, попередньо вживши відповідних заходів безпеки: постановка на ручник, противідкатні черевики під задні колеса;
 • Під нижній важіль встановлюється надійний упор та автомобіль знімається з домкрата. Для додаткової безпеки рекомендується встановити упор під кузов, що страхує від можливого падіння у разі зісковзування важеля з упору. Цю дію часто упускають, хоча вона дуже важлива для правильної діагностики.
 • Взявшись руками за верхню та нижню частину колеса, здійснюють рухи від себе/до себе. Не повинно бути ніякого люфту, стукоту.
 • Необхідно прокрутити колесо. За наявності проблем із підшипниками можуть з’явитися стукіт, гул, скрегіт.

Ознака несправності ступичного підшипника ВАЗ класика.

Несправний підшипник зазвичай видає сторонні звуки у вигляді гулу або скрегота, а так само колесо може бовтатися на такому підшипнику через вироблення або через погано затягнуту ступичну гайку.

Для діагностики підшипника достатньо вивісити колеса (або кожне окремо) і похитати колесо в різні боки. Якщо люфт при похитуванні є у всіх площинах (поворот колеса вліво-вправо і нахил вгору-вниз), ступичний підшипник можливий під заміну. Але так само люфт може бути і через втомлені сайлентблоки або кульові. Для виключення несправності підвіски потрібна друга людина, яка буде дивитися чи хитається колесо разом з поворотним кулаком або ходить окремо від нього. Якщо колесо ходить окремо від поворотного кулака, тоді несправний точно ступичний підшипник (у такому разі підтяжка ступичної гайки може ненадовго врятувати ситуацію).

READ  Заміна ланцюга ГРМ Mazda сх7

Ознакою несправності можуть бути сторонні звуки під час обертання колеса (зазвичай гул, іноді скрегіт) або його нерівномірне обертання.

Процедура нічим не складніша за інші, пов’язані з ремонтом автомобіля ВАЗ 2107. Після вивішування на домкраті та зняття колеса виконується безпосередньо заміна. Спочатку знімають супорт, відкрутивши болти його кріплення. Гальмівний шланг знімати необов’язково, досить акуратно підвісити супорт, щоб він не заважав працювати.

Далі, необхідно за допомогою плоскої викрутки підчепити ковпачок, що закриває гайку, і зняти його. Відкрутивши ступичну гайку і вийнявши шайбу та сепаратор, можна зняти маточину з гальмівним диском. Далі все просто:

 • Виймаємо сальник;
 • Виймаємо сепаратор;
 • Виймаємо кільце, що розділяє внутрішній та зовнішній підшипник;
 • За допомогою надставки потрібного розміру та звичайного молотка вибиваємо обидві обойми.

Установка нових підшипників та складання маточини відбувається у зворотній послідовності. Перед збиранням необхідно видалити старе мастило, ретельно промивши всі деталі.

 • Запресовуємо обойми нових підшипників;
 • Змащуємо та встановлюємо внутрішній сепаратор;
 • Вставляємо кільце;
 • Запресовуємо сальник.

Залишилося одягнути маточину на місце і прикрутити супорт. Вставивши на місце заздалегідь змащений сепаратор зовнішнього підшипника та завзяте кільце, закручуємо гайку маточини до упору. Поступово відпускаючи гайку, домагаємося вільного обертання колеса за повної відсутності люфта. Таким чином, підшипник працює в нормальному режимі, отже, саме в такому положенні потрібно законтрити гайку.

Із захисного ковпачка видаляємо відпрацьоване мастило і накладаємо нове, після чого одягаємо його на маточину. Ставимо на місце і прикручуємо колесо, знімаємо машину з домкрата. Справа зроблена, несправність успішно усунена, заміна виконана. Після невеликого пробігу рекомендується перевірка маточини на відсутність люфту, при необхідності – регулювання.

Всім привіт!Власне, сабж. Загудів передній ступичний підшипник. Причому гудіти починав спочатку на швидкостях понад 130, а потім уже й на 60 км/год. Чи то перетягнув колись, чи старість прийшла. Пробіг він загалом приблизно 50 000 км. Дочекавшись вихідних взявся за заміну. Справа не хитра, особливо й розписувати нічого: зняв стару, поставив нову.Купив спочатку комплект підшипників маточини 2101. Тут особливого вибору не було, довелося брати що їсти.

Піддомкратів скинув спочатку колесо, потім гальмівний супорт і гальмівний диск разом із маточкою. До речі, при встановленні супорта на місце не забудьте що гайка з куполом знизу)

Потім зі маточини широким тупим зубилом акуратно вибив старі підшипники і протер все насухо. Встановив нові підшипники. Т.до. зйомника у мене немає скористався обоймами старих підшипників. Просто встановив обойму старого широкою стороною всередину поверх нової обойми і через дощечку постукував молотком. Також через дощечку запресував сальник.

Набив все Літолом, встановив на місце частини підшипників і сальник з розпірним кільцем. Потім зібрав усе докупи і затягнув по мурзилці, з динамометричним ключем. Спочатку затягнув гайку маточини до приблизно 20 Нм одночасно покручуючи в сторони щоб підшипник ліг. Потім трохи (на чверть обороту приблизно) відпустив і знову затяг моментом 6 Нм. І знову відпустив на чверть оберту і зам’яв гайку. Такий ось ритуал)) Ну і зібрав усе остаточно. Взагалі, є думки щодо переходу на ступичні підшипники від переднього приводу. Та й самі гальмівні диски скоро вийдуть із допустимої межі використання. Там хоч вибір більший і, судячи з відгуків уже встановили це диво, не потрібне якесь обслуговування та увага. Питання тільки як краще реалізувати цю справу, через втулки або повноцінні маточини. Нижче приклад і надр Мережі, щоб простіше було зрозуміти про що я:

Другий варіант відчутно дорожчий, але, на мій погляд, надійніший. А ви як вважаєте, панове знавці?Дякуємо за увагу!

Підшипник маточини ВАЗ 2107 з часом зношується, що призводить до більш швидкого зносу шин, гальмівних колодок та дисків. Якщо вчасно не вжити заходів щодо заміни підшипника, деталь може заклинити, внаслідок чого станеться втрата керування автомобілем. Це говорить про необхідність стежити за станом механізму, періодично проводити його регулювання та заміну.

Заміна маточини та регулювання підшипників ВАЗ 2107

Самостійна заміна передніх підшипників на автомобілях ВАЗ

Самостійна заміна передніх підшипників на автомобілях ВАЗ

Щоб не доводити до такого стану вузли підвіски, необхідно періодично проводити технічний огляд передніх маточок. При появі таких симптомів, зробити заміну підшипників маточок на ВАЗ-2107 необхідно якнайшвидше.

Як замінити ступичний підшипник на ВАЗ 2106, 2107?

Ми визначили, що несправний саме ступичний підшипник, купили новий та готуємо інструменти для роботи:

 • Молоток
 • Пасатижі
 • Набір торцевих ключів
 • Викрутка ударна (по якій можна бити і вона не зламається)
 • Оправлення для запресування нових обойм підшипників
 • Головка на 27 з великим воротком (для ступичної гайки)

Зняття ступичного підшипника.

Насамперед знімаємо ковпачок, що закриває ступичну гайку. Далі вирівнюємо завальцьовані краї ступичної гайки та відкручуємо її.

УВАГА: у правого колеса різьблення ступичної гайки зворотне.

Вивішуємо колесо і відкручуємо гальмівний супорт.

Можна зняти маточину разом з гальмівним диском.

Витягуємо кільце, що розділяє сепоратори.

Дістаємо внутрішній та зовнішній сепаратори та вибиваємо їх обойми.

Заміна маточини переднього колеса ВАЗ 2101-07 класика

Прочищаємо маточину від старого мастила та бруду.

Установка нового ступичного підшипника.

Установка відбувається у зворотному знятті порядку.

Акуратно через оправку (стару обойму на крайній випадок) запресовуємо нові обойми, попередньо змастивши їх стінки моторним маслом або літолом.

Рясно змащуємо внутрішній сепаратор літолом, ставимо його на місце та закриваємо сальником. Заповнюємо трохи менше, ніж на половину маточини літолом і ставимо її на поворотний кулак.

Змащуємо зовнішній сепаратор та ставимо його на місце.

Тепер закручуємо ступичну гайку, але не до кінця. Ставимо гальмівний супорт, прикручуємо колесо.

Коли всі старі запчастини поміняли на нові, необхідно відрегулювати

| Denial of responsibility | Contacts |RSS